i 7 I Uit onze Oost. o f LUCHTVAART. GEMENGD NIEUWS. SPORT EN SPEL. Klein Allerlei. His Marster’s Voice kreeg op alle wereldtentoonstel lingen de eerste prjjzen. Fa. P. Th. YPMA, Langestra&t 69, Alknuuu KERK EN SCHOOL. BINNENLAND. RADIO. RECHTZAKEN. hoofdsom him nabijheid te Krassin” op weg. o zang. ver- Wie- ope- 'n de bejaarde caféhoudster. DE REDDING DER „ITALIA’’. BEMANNING. Oj het EERVOL ONTSLAG. Op zjjn verzoek is met 10 September eer vol ontslag verleend aan den Gouverneur van Sumatra’s Oostkust, den heer C. J. van Kempen, onder dankbetuiging. De Malmgren-groep gezien? Op Spitsbergen loopt het gerucht, dat een van de Russische vliegers de Malmgren- groep heeft gezien op een afstand van onge veer 25 zeemijlen van den ijsbreker. Verdere berichten ontbreken nog. Volgens berichten uit Moskou heeft de Russische vlieger Tsjoechowski drie mannen gezien, 20 mijlen ten Oosten van den Sovjet- jjsbreker „Krassin”; men vermoedt dat dit Malmgren, Mariani en Zappi waren, de drie deelnemers aan de „Italia”-vlucht, die ge tracht hadden over land de „Mraganza” te bereiken. Tsjoechowski heeft medegedeeld, dat twee Nobile naar Rome. Uit Spitsbergen wordt gemeld, dat hoewel de „Citta di Milano” gisteren de Viglieri- groep herhaaldeljjk heeft opgeroepen, geen antwoord werd ontvangen. Naar verluidt moet Nobile door Mussolini naar Italië terug geroepen zjjn. GLAZENWASSCHER DOODGEVALLEN. Een 20-jarig glazenwassoher is Maandag morgen op het Victoriahotel aan het Damrak te Amsterdam op 'n zinken platdak, dat door den regen glad geworden was, uitgegleden en op de binnenplaats doodgevallen. By zijn val trachtte hjj nog een daklijst te grijpen, doch sloeg met zijn hand door een ruit en be kwam een bloedende blessure aan den pols. Per auto van den G. G. D. is bet lijk naar het Binnengasthuis ovérgebraoht, zonderlijke vellen papier geschieden, daar wegens de vele aanvragen de verdeeling en toewijzing per sport moet worden geregeld,! Door Mermee rekening te houden kan de afJ doening der aanvragen zeer worden bespoe.’ digd. DE A.S. OLYMP. SPELEN. Het bureau voor plaatskaarten deelt ons mede, dat er voor den Openingsdag, 28 Juli a.s., geen kaarten meer beschikbaar zijn, be halve wellicht een befierkt aantal staanplaat sen. Ter voorkoming van noodelooze moeite wordt men daarom dringend verzocht voor de opening geen aanvrage meer in te zen den. Voor de volgende sporten zijn nog een be perkt aantal abonnementen beschikbaar: Athletiek, Gymnastiek, Ruitersport (alleen zijvakken, zuidelijke en staantribune), Wiel rennen, Zwemmen, Roeien, Schermen, Zei len, Grieksch-Romeinsch worstelen, Boksen. Aanvragen hiervoor kunnen na Vrijdag 20 Juli a.s. niet meer in overweging genomen worden, terwijl zeer waarschijnlijk reeds voor dien dag voor verschillende sporten de daar voor beschikbare voorraad zal zijn uitgege ven. Dagkaarten kan men thans reeds schrifte lijk aanvragen, doch met het oog op de uit gave der abonnementen, kan een beslissing hierop eerst na 20 Juli volgen. Indien bij de aanvrage niet is vermeld dat de kaarten bjj toewijzing aan het Plaats kaartenbureau zullen worden afgehaald, zul len voor buiten Amsterdam de kaarten ver hoogd met de portokosten worden toegezon den. Men gelieve vooraf geen geld te sturen, doch hiermede te wachten tot men daartoe schrifteljjk verzoek heeft ontvangen en zich dan strikt te houden aan de op de toewijzing voorkomende betalingsvoorsohriften. Voor elke sport moeten aanvragen op af- De in Brunssum gehouden collecte van het Dr. Sohaepmanfonds heeft f 363.op gebracht. De gehuwde mijnwerker L. uit Blejjer- heide, vader van negen kinderen, kwam Dinsdag in de Domaniale Mijn te Kerk rade om het leven. De mijnwerker B. werd zwaar gewond. In de Bruinkoolmijnen achter het woon wagenkamp te Brunssum is de 22-jarige mijnwerker W. woonachtig te Schinnen Dinsdag by het zwemmen verdronken. Te Scheemda (Gron.) is de in 1802 ge bouwde oliemolen van den heer W. Haan geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Te Wijk (N.-B.) is mond- en klauwzeer uitgebroken onder een schare van circa 130 stuks vee, loopende op het Wjjkerzand. GODSDIENSTPLECHTIGHEID IN EEN ZWEMBAD. Het zwembad der gemeente Eindhoven Tn den Dommel heeft Zondag dienst gedaan als tempel, toen voor f 2.50 de Baptistengemeen te van het ondiepe bassin mocht gebruik ma ken voor ten doopfeest. Het gemeentebe stuur had echter geconditionneerd, dat de ge meentenaren niet mochten zwemmen en dat het geen aansprakelijkheid voor eventueele ongelukken op zich nam. Ondèr leiding van den predikant Prins werd door onderdompeling aan drie lidma ten de doopplechtigheid voltrokken. DANK ZIJ DE RADIO. Het zendstation Langenberg verzocht Vrij dag te een uur de aanhouding van een zil- verdievegge uit Essen en gaf tevens haar signalement op. De aanhouding dezer vrouw zou met 0000 mark beloond worden. Nauwelijks anderhalf uur later werd zij reeds te Luttcrade (Limburg) in een hotel aan den Rijksweg ter zake van een andere overtreding gearresteerd en bij onderzoek ba rer papieren bleek zij de gezochte te zijn. Dok do koffer met het gestolen zilverwerk kon in beslag genomen worden. INBRAAK IN EEN SA< RÏSTIE. In de sacristie der St. Catharina-kerk te ’s Hertogenbosch is ingebroken. Er wordt een bedrag van f 20 vermist, terwijl boven dien een tweetal sleutels van het tabernakel zijn verdwejien. De Bossche recherche heeft Dinsdag te Eindhoven de vermoedelyke daders van den diefstal van geld in de kruiskerk te ’s Her- togenboseli aangehouden en overgebracht naar Den Bosch, «raar zij bjj den Officier van Justitie werden voorgeleid. hen werden bevonden de sleutels van ifeernakel der kruiskerk en een zware vrach, ceiFfêh. Verdachten zjjn in bewaring gesteld. Ook in de parochiekerk van St. Limbering te Orthen. gemeente Den Bosch zijn de sleu tels var het tabernakel ontvreemd. Het tabernakel kan niet geopend worden. Men bedient zich thans van een hulptaber- nakel. hooriyk te verzorgen en liet hy zich in het „Witte Huis” een piekfyn costuum, ter waarde van f 115, aanmeten. Ook begun stigde hjj een rijwielhersteller met de re- GEVANGEN ORANG-OETANS. In den laatsten tijd wordt er een nieuwe methode toegepast om levende Orang-Oetans te bemachtigen. Het schjjnt, dat een Europe aan op Sumatra, die onlangs een geliefkoosde woonplaats van een groot aantal Orang- oetans heeft gevonden, van de volg de vangmethode gebruik maakt. Met een klein aantal inlanders trekt hjj naar de maagde lijke wouden waar de groot© menschapen hunne woonplaats hebben gekozen. De orangs leven in kleine familie-groepen bij elkaar. De vangers jagen de dieren in enkele hoo rnen, waarna al de omringende boomen worden omgehakt. Een voor een worden dan de boomen, in welke de Orangs hun toevlucht hebben genomen, gekapt en het meerendeel wordt dan buitgemaakt in groote netten. Hoewel dit systeem van vangen niet wreed is, is het aan te nemen, dat een groot aantal van deze groote apen ernstig wordt gewond en zelfs gedood bij deze vangst. Moederapen met kleine kinderen in de armen worden begrijpelijkerwijze het gemakkelijkst gevangen. Indien men bedenkt, dat deze dieren gewend zijn om in de oerwouden in volle vrijheid rond te dolen en zich te voe den mef vruchten en bladeren, dan behoeft het lijden van deze ongelukkige gevangenen gedurende hunne lange zeereis naar Europa, gestopt in kooien, in welke zjj zelfs niet rechtop kunnen staan, geen beschrijving. Scheme afkeuring van Mobile’s beleid. De Deensche Poolvorscher Peter Frciichen heeft tegenover een vertegenwoordiger van „Extrabladet” een verklaring afgelegd, waar in hij zeide. dat do Italiaansche regeering hein te laat hulp heeft geboden bij do redding van de bemanning van de ..Italia”. Nog in Mei waren de iisomstandigheden zoo. dat met een expeditie van hondensleden veel kon worden bereikt. Zonder twijfel hoeft Nobile het doel had om onaangename feiten nog gehandeld. Het kan waar zijn, dat Nobilee het doel had om onaangename feiten te verzwygej. Doch voor Freuchen stond vast, dat Nobile do schuld draagt- aan den ondergang van Amundsen en zyn metgezel len. Immers Amundsen is van Tromsoe uit onmiddellijk naar de „Italia”-groep gaan zoeken, doch zooals vanzelf spreekt, kon hij deze niet vinden, daar het luchtschip reeds lang was uitgebrand. Deze omstandigheid moet Nobile bekend geweest zyn. Toch heeft hij haar weken verzwegen. Te Oslo is gister avond de Italiaansche journalist Escard op weg van Spitsbergen naax Rome gearriveerd. Deze vertelde, dat Nobile by zyn aankomst te Kingsbay geweigerd heeft iemand anders dan den chef der „Citta di Milano” en zjjn broeder te ontvangen; hij zou sterk onder den indruk zyn van de aanvallen, die in de pers tegen zyn persoon werden gericht. De korte golf zwijgt. De „Citta di Milano” seint, dat de korte golf sedert eenige dagen zwygt. Alle sche pen te Kingsbay hebben geconstateerd, dat geen enkel sein op korte golf meer is doorge komen. Hoe dat verschijnsel te verklaren weet men niet. Doch van meer beteekenis is bet, dat ook de groep-Viglieri op korte, golf lengte seint, en men ook van hen sedert twee dagen niets heeft vernomen. Kapitein Sora en Sjef van Dongen. Uit Kopenhagen wordt d. d. 10 Juli ge meld: Daar sinds 12 dagen elk bericht omtrent kapitein Sora en den zioh bij hem bevinden den Sjef van Dongen is uitgebleven, maakt men zich ernstig ongerust over hun lot. Vooral nu de berichten over het smelten van het ijs blijven' aanhouden. Naar de „Tel.” meldt beschouwt men te Kopenhagen thans ook den Italiaanschen kapitein Sora als definitief verloren. Twaalf dagen geleden is Sora met een hondenslee- expeditie vertrokken. In zyn gezelschap bevonden zich ook de Nederlander Sjef van Dongen en de Deen Varming. Sir Edward Elgar, de bekende Engeleche componist-Dirigent zegt: „De belangrijkste vinding in de geschiedenis van de Gra mophone". Platen en Machines verkrijgbaar bjj Tegenover Hotel Prooi. mannen overeind stonden en met een vlag zwaaiden; de derde la^ op het jjs. Tsjoe chowski zal trachten in hun nabijheid te landen. Volgens nadere berichten, afkomstig uit Moskou, heeft de vlieger Tsjoechowski de Malmgren-groep op 80 graden, 42 minuten noorderbreedte en 25 graden 45 minuten oosterlengte ontdekt. Groote vreugde in Stockholm. Het bericht van de ontdekking van de Malmgren-groep werd te Stockholm in extra- edities verspreid. Er heerscht groote vreug de; men meende, dat Malmgren’s lot reeds bezegeld was, want het was reeds 40 dagen geleden, dat hij en zjjn metgezellen de Nobile-groep verlieten. De „Krassin” op weg. Volgen- berichten uit Moskou is de Kras sin doorgevaren in de richting van de Malm gren-groep. Alle pogingen zuilen in het werk worden eresteld. Malmgren en de zijnen te redden. BRAND TE AMSTERDAM. Aan dert jand van de voormalige vuilnis belt aaip-de Buyskade nabjj de 2e Hugo de Grootstraat te Amsterdam is gistermiddag in een bjj de zgn. belthaven gelegen opslag plaats van afgedankte zakken, manden, kis ten, enz., door onbekende oorzaak brand ont staan. Het vuur vond in dit materiaal gre tig voedsel en tastte ook een in de onmidde- Ijjke nabjjheid gelegen houten schaftloods aan. De brandweer rukte met twee motor- spuiten uit Met dire stralen werd het vuur aangetast. De loods kon behouden bljjven. Het vuilnis van de opslagplaats werd met behulp vay haken zooveel mogeljjk uit el kaar gehaald en een gedeelte in het water geduwd, een werkje waarby zich veel rook ontwikkelde. Te 4 uur was men de brand geheel meester. Hoofdbrandmeester Hartdorff was eenigen tjjd op het terrein aanwezig. Als merkwaardige bijzonderheid-kan nóg ge meld worden, dat toen de motorspuit van de Prinsengracht uitrnkte en de Lynbaansgraoht bereikte, op deze plaats juist een kind te water was geraakt, dat zioh reeds in zinken den toestand bevond. Een der brandwachts H. J. van lersel, sprong van den wagen. Hij begaf zich geheel gekleed te water en kon het kind, dat inmiddels reqds met een red dingsbaak was gegrepen, op het droge bren gen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is bevorderd tot het practische leerjaar der afdeeling Bouwkunde, de Heer A. Elzas te Alkmaar: tot het tweede studie jaar der afdeeling Weg- en Waterbouwkun de de Heercn B. Daalder te Alkmaar. .T. Helder te Warmenhuizen, R. van de Pol. F. H. Preyer en S. Siegers te Alkmaar; tot het practische leerjaar der afd. Weg- en Water bouwkunde .1. .1. (Hdenlmrg te Bergen N. H.; tot het 2e studiejaar der afdeeling Werk tuigkunde de Heeren F. Bakker te Alkmaar, II. M. Bakker te Stompetoren: G. P. W. Koopman te Alkmaar: tot het laatste stn- diejaar der afdeeling Werktuigkunde de Heer N. A. B. F. Pels trrAlkmaar; L. Renaud te Zuid-Schai wonde; tot het laatste studie jaar der afd. Werktuigkunde de Heer 0. He- man te Warmenhuizon; tot het 2e studiejaar der afdeeling Electrotechniek de Heer N. G. Sipman te Alkmaar; tot het practische leer jaar der afd. Werktuigkunde, de Heer J. Th J. Zwart te Alkmaar. paratie van zjjn* fiets. Onnoodig er bjj te voegen, dat meneer Jansen, die slechts over 26 cent in contan ten beschikte, alles op de groote rekening liet schrijven. Voor het echter tot passen van het nieuwe cjostuum kwam, werd er bij de Ned. Spoorwegadministratie geïnformeerd en bleek daar geen meneer Jansen werk zaam te zjjn. De Alkmaarsche recherche trad oen handelend op en mijnheer Jansen werd ondergebracht in een kosthuis, waar het eten meer degelijk dan fjjn was, maar bo vendien geheel kosteloos wordt aangeboden. Meneer Jansen, ’n donker uitziend claen- shaven kereltje, stond heden terecht ter zake oplichting van de genoemde dame voor eetwaren en tegen hem vorderde het O. M. 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Joaephus Jitta. wilde maar eens een zenuwarts aan 't werk stellen, daar hjj van meening was, dat er aan mijnheer Jansen’s hersensinventaris misschien wel iets man keerde. Donderdag uitspraak, hierna sluiting der Zitting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 10 Juli 1928. *t Aardappelschillertje maar liever thuis laten. rien assuradeur uit Alkmaar, die de Eg- Dond-aan-Zeesche kermis met zyn twee- zittertje bezocht, kreeg in den nacht van 29 op 30 Mei bjj het wegrijden twist met een inboorling van de badplaats, die ongevraagd in zijn wagentje was gekropen, om zoo hjj Zede te assisteeren by het aanslaan van den motor. l)“ assurantie man was op die hulp niet gest :’.d en grot p het jongmensch tame lijk vinnig by den arm om hem uit de auto te verwijderen. Hy kreeg 'n duw van zijn tegenstander en trok een knipmes, waarmede de ander bloedend aan ce hand Werd ver wond. Voor dit rcek<ooze feit werd de automobilist heden tot f 25boete of 25 dagen en f 50.schadeloosstelling aan den lerwonden landbouwer veroordeeld. Het recept niet nagekomen. De kellner Geert K. te Alkmaar, die tot 1 maanden gev. was veroordeeld, maar de bjjz. voorwaarde „geheelonthouding” niet was nagekomen, ondervond heden den bitte ren nasmaak der verboden biertjes, daar de yoorw. straf zal worden ten uitvoer gelegd. Handen uit de la en oogen uit de boeken. De landbouwer Jac. B. uit Grootebroek, die een party bloembollen bad verduisterd ten nadeele van den bollenkweeker Root, kwam heden tot de ontdekking, dat onderlijk .verkregen goed geen, geluk aanbrengt, aan gezien hy tot f 20.boete of 20 dagen werd .veroordeeld, ongezien nog de onaangename- gewaarwording voor den Politierechter als Piet Snot te moeten staan. Te ruw behandeld. Zekere heer Cornelia M., die op 29 Mei pro beerde zjjn droge keel te laven op kosten ,van den kastelein Bontjes te Goorn-Berkhout werd op tamelijk onzachte wyze uit het café yerwyderd en wreekte zich daarover door ben glasruit in de huiskamer kapot te slaan. Hjj werd nu wegens vernieling veroordeeld Bot f 10.— boete of 10 dagen, benevens ver goeding der toegebrachte schade, begroot in GASBEDRIJVEN. Te Beverwijk. Geruimen tjjd geleden heeft de gemeente raad uit zyn midden een commissie benoemd, welke belast werd met onderzoek naar ver meende corruptieve handelingen van den vroegeren directeur derx gemeentelijke licht- bedrjjven. den heer F. J. M. J. Donkers. Te gelijkertijd werd ook een onderzoek ingesteld door de Justitie. Omtrent bet resultaat van dit laatste onderzoek Werden den raad on- 'langs mededeelingen gedaan, evenwel onder voorwaarde van geheimhouding. Nu evenwel het rapport der commissie ik gereedgekomen, bly'kt de raad in zyn jongste besloten ver gadering deze geheimhouding te hebben opgeheven. Naar men ons thans meedeelt, moet by het onderzoek van de justitie zijn gebleken, dat de voormalige directeur der lichtbedryven, voor zoover was na te gaan, ongeveer f 20.000 aan steekpenningen heeft genoten. Blijkens het rapport van de com missie is het geven van retourcommissies door verschillende firma’s bevestigd. De commissie adviseert geen byslag op zjjn pensioen meer toe te staan. VRIJDAG 13 JULI. HILVERSUM, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trte Groeneveld. 5.30—7.15 Concert door het Om- roep-orkest; J. Steinmetz, tenor. 7.15—^7.4# Boekenpraatje door Johan Engelman: De poëzie van Paul van Ostayen. 8.00 Causerie door Louis Schmidt over het Kurhaua-pro- gramma. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Symphonie-concert door het Residentie-orkeet o.l.v. Prof. G. Schnee- voigt. In de pauze pianoconcert door F. Pfeiffer. 10.30 Persber. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels” K. R. O. 4.005.00 Gramofoon muziek, N.C.R.V. 5.006.45 Concert door het Amsterdamsch Vocaal Solisten Kwartet Mevr. W. Cantev. Amerongen, sopraan; Mej. N. Hubues, alt; W. Laman, tenor; Piano- begel. van A. Adeina. 7.007.30 K.R.O. Cur. pus Gregoriaansch door J. C. W. v. d. Wiel, leeraar aan liet Seminarie Hageveld, Heem stede. 7.30 V.P.R.O.-uitzonding, Ds. P .D. Tjalsma, lezing: Het Gebed. Just Havelaar: Symboliek in de moderne beeldhouwkunst. W. L. Werner, cello; Mej. J. v. d. Pauw, piano. Daarna persber. DA VENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert voor viool en piano. Sonaten. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestcon- cert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Tuinpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Bios- cooppraatje. 7.35 Pianomuziek van Debussy. 7.4f> Causedie: Shakespeare. 8.05 „Ou with the show of 1928”, concert uit Blackpool; Jan Ralfini’s band en solisten.. 8.50 Orkest concert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Symphonie-concert. A. Tro wel], cello. Symphonie-orkest. 11.0511.20 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS”, 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon- eert. 8.50—11.20 Mme. de Petrova, Rogg’s comique musical. Daarna dansmu- ziek. LANGENBERG, 469 M. 1,25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Or kestconcert. 8.30 Concert. Dansen uit 4 eeüwen. De Concertver. Düsseldorf. F.M. Ar nold .declamatie. Dr. F. Castelle, declamatie. Daarna sport-uitzending uit het stadion Keu len. Vervolgens dansmuziek tot 12.20. ZEESEN, 12.50 M. 12.20—520 Lezingen. 5.20—620 Orkest concert. 6.20 —10.20 Lezingen. HAMBURG, 395 M. 4.35 Liedjes by de luit. 620 Kamermuziek. 8.20 „Gastweert Göbei”, vroolyk plat-duiteoh stuk in 4 acten van Proost. Daarna tot 1120 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. r 420—520 Klassiek concert. 5.20—5.50 Gramofoonmuziek. 6.507.50 Trioconcert, 8.3510.36 Orkestconcert. Hr. Letrove.’ te» nor. i en rente op 2 gulden. Slagers en nuchtere kalveren- koopersheibel. De slager en veehandelaar Dirk T. te Alk- niaar had zich minder vleiend uitgelaten over zyn collega Dirk B. en wel in zoodanige on behoorlijke termen, dat hij heden wegens smaad met gesloten deuren terecht stond. Het grapje kwam den onbedachtzamen Dirk heden op niet minder dan f50.boete of 50 dagen te staan. Zij hield niet van reclame. De weduwe B., geboren Maartje S., ’n niet onbemiddelde, maar zeer eigenwijze dame uit Opperdoes ,had f 6.50 schoolgeld te betalen, doch weigerde hardnekkig dezen aanslag te voldoen, zoodat zy door de harde middelen, waarover de administratie beschikt, zou worden gedwongen. Het kwam zoover, dat de gemeente veldwachter aan haar woning ’n gerechtelijke bekendmaking van exeeujo- rialen verkoop van haar in beslag genomen goederen aanplakte, welk biljet echter doóT de nurksche weduwe werd afgescheurd'. Ter zake dit feit werd zij heden tot f 20.boete of 10 dagen veroordeeld, bovendien heeft zy nog ruim f 20.moeten voldoen aan de ge meente aan schoolgeld en onkosten. Dat leek ook on kat noch varken. Mej. Cornelia Zoon te Egmond a. d. Hoef, die gaarne belast als zelatrice met het in zamelen van godsdienstige bijdragen, ver voegde zich te dien einde ook in den winkel van mej. Aafje de W.. hujsvrouw B. Inplaats echter van de begeerde liefdegave, werd zij zeer onheusch bejegend en zelfs met een stok afgedroogd. De ootmoedigheid van de mis handelde ging echter niet zoo ver, dat zy de ongeraakte deelen van haar lichaam ook nog aan een bewerking met eten stok presenteerde, doch zeer terecht een klacht wegens mishandeling indiende, met het resul taat, dat de poestige winkelierster heden tot f10. boete of 10 dagen werd veroordeeld. ’n Beetje aan den meligen kant De 29-jarige W. van H., ’n arbeider te Enkhuizen, is'op 30 Mei voorwaardeljjk ver oordeeld en onder toezicht gesteld van een Ijverig beoefenaar der christelijke charitas, den kleermaker Piert man. Het moet dus ver wondering baren, dat dit jonge mensch zich op 3 Juni opnieuw aan een strafbaar feit schuldig maakte en een horloge ontvreemdde uit de kleederen van een li-jarig knaapje, dat zich met zwemmen vermaakte Terecht is men nu aan zijn toerekeningsvatbaarheid gaan twyfelen en zal een onderzoek naar de geestvermogens van dezen zwakkeling wor den ingesteld. Zet een wachter aan uw lippen, dat geen kwaad woord u ont- gHppe. De kermishouder Corn. D„ in een stadium van quaerulant alcoholisme, gaf in den nacht van 29 op 30 Mei uiting aan zyn zure stem ming door in de herberg van Visser den aan wezigen ryksveldwachters zonder eenige aanleiding als „smeerlappen" ‘te kwalificee- ren. De brigadier P. Korver van Enkhuizen, een der aldus betitelde, kon als ambtenaar niet de stelling huldigen, dat men eer doet een vuilnisfordje Wordt overreden dan door een Caudillac, Super-Six en maakte dus pro- ces-verbaal4op met gevolg, dat de heer Cor nells D. werd veroordeeld tot f 10.boete of 10 dagen. Weer ’n nieuw bioscoopgevaar. G.G. en G.S. ‘n tweetal rumoerige en bal dadige ingezetenen van Hoorn maakten zich schuldig aan vernieling van een spiegelruit van Wilson's bioscooptheater te Hoorn, voor welk vandalisme zy heden ieder tot 14 dagen gevangenisstraf werden veroordeeld. O MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 10 JULI. De langgevingerde polderjongen. teneinde de edelachtbare heeren een niet •oor ijselyke nachtmerries gestoorde vacantie •e bezorgen, werden heden nog met bekwa men spoed een paar neg in voorarrest gehou den verdachten voor den strafrechter geleid. Nummer een was ’n stevige 27-jarige pol derjongen, met name Willem M., die in No- vember in staat van financaeele onmacht keerende, in een café te Den Oever op ringen, ’n pakje had ingepikt, dat hij ning bleek te bevatten ’n lap flanel en pantalon van welke goederen door gesjochten Willem in zyn polderkeet voor f 2.25 aan de keet- vrouw worden verkocht. Verdachte beweerde nu, bedoeld pakje niet te hebben weggenomen, maar op straat te hebben gevonden. De Officier nam weinig notitie van dit blijkbaar spiksplinternieuwe verweer en vorderde tegen den ploderknaap. die ook niet kan bogen op een schoone justitieele lei, 2 maanden gev. De. advocaat, mr. Wijnne, maakte echter handig gebruik van de opgaaf van ver dachte, vooral omdat subsidiair geen ver duistering was ten laste gelegd en pleitte vrijspraak, subsidiair aftrek van voorarrest, althans aftrek. Donderdag a.s. reeds uitspraak. Mevrouw, mijn naam is Jansen. De 43-jarige totaal werkelooze handels- reiziger Herman. G. heeft er nogal aardig slag van zonder arbeid door het leven te scharrelen. Helaas echter op al te oneerlijke manier. In 1921 vertoefde hjj in Hoorn en verkocht daar manufacturen tegen afbraak- pryzen, welke goederen hy zoo goedkoop kon omzetten, omdat hij zich met de beta ling der aangeboden wissels niet al te veel moeite gaf. In Juni van dit jaar had hij Alkmaar uit gekozen als terrein van zyn operatiën en stelde bij zich voor bij de pensionhoudster Mevr, de Wed. S. aan de Choorstraat als meneer Jansen, ’n populaire naam, waarvan er alleen reeds 52 in het Alkmaarsche adres boek voorkomen, voorts bewerende, dat hij werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen, ten einde het noodige vertrouwen te wekken. Hij nestelde zich alzoo in de gunst van ge zegde dame, door een kamer met volledig pension te huren en maakt© al direct ge bruik om eenige dagen lekker te smukke- len en zyn vermoeide ledematen ’s nachts uit te strekken op een heerlyk veerende Auping-matras. Teneinde zich het leven nog wat meer te veraangenamen, bestelde hy bjj de firma P. ’n kistje sigaren, voorts bjj F. en T. een pul Oude Snik met bjjbehoorend fleschje longae vitae. Ook verzuimde hjj niet, zjjn uiterljjk be- Witte Huis”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8