J 1: 11 "I Vrijdag 13 Juli 1928. giro alkmaar io4863 22e Jaargang „ONS BLAD” - S. KROM - wascht helder en leveit vlug af. 1 .11 De Koord-Hoilandsche Stoomwasseherij VAN V No. 163. en FEUILLETON. I I Nog meer lijkverbranding? i 1 1 >1 U vindt de v$Hrissching van Drachentefe en Rhein- stein in onze Rijn- Moezelwijnen. W. M.H. PELS Zn. Moois raai 49-5: Hikmaar. Verspreide Berichten. een bedrag van f 3000—, f 750f 250. f 125. f 50—f 40— BUITENLAND. BINNENLAND. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon - -- Korte Berichten. Gestrafte misdaad. wu hebben, dank zjj onze handelspolitiek, toch al meer import dan ons lief is. Abonnementsprijs ^Lan allo abonnè*» wordt op aanvrage gratis jyn polls verstrekt, welks hen verzekert tegen ongevallen tot GIRO ALKMAAR 10486) van 3 me NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD je menschen het ge- Heden, die denken, Ons lieve vaderland is door de eeuwen heen bezongen als het toevluchtsoord voor godsdienstige, po- Btieke of andere overtuiging vervolgd werd, 3 I DE WEENSCHE REVUE. „De Residentiebode” gedagvaard. Naar de „Tel.” verneemt heeft mr. J, H. G. Bekker, advocaat en procureur te ‘s-Gra- venhage, optredend voor den heer Mari-chka directeur der Weensche Marischka-revue, „Alles aus Liebe”, die zooals bekend, te Amsterdam gaat en van Maandag af in de residentie tal worden opgevoerd, het Haagsche R.K. dagblad „De Residentiebode” op korten termijn civielrechtelijk voor de rechtbank aldaar gedagvaard ter zake van beleediging door in een artikel over deze revue o.a. van „Weènsch vuil” te schrijven. Mr. Bekker zal namens zjjn cliënt schade vergoeding eigchen wegens aantasting van eer en goeden naam. Vrijdagmorgen zal deze zaak voor de rechtbank dienen. „Zeker doe ik dat”, antwoordde Douglas op een toon, die, als Lydia minder onder de heerschappij van hare ijdelheid had gestaan, staan, haai geheel en al zou hebben ontmoe digd, „ik vergeet nooit hoe hoog gij in de achting mijns broeders stondt aangeschre ven, miss Graham, ja, ik dacht, als gij het niet kwaljjk wilt nemen, dat er nog een war mer gevoel aan zijn kant bestond.” Lydia wist niet hoe zij deze mededeeling moest opnemen. Aan den eenen kant was zij vleiend, aan de andere zijde ontmoedigend. Als dat geloof Douglas Dale in gemakkeljj- ker verhouding tot haar bracht, als het hem er toe leidde om een vriendschappelijk ge voel te kweeken, dat steunde op de herin nering aan het verleden, zooveel te beter dan voor haar doel; maar als hij in den waan verkeerde, dat deze liefde van Lionel door haar beantwoord was, en hjj wenschte dat zjj deze ongelukkige liefde bleef betreuren, zoo- veel te ergei dan. De toestand was moeilijk zelfs voor een jonge dan e als Lydia Graham, die een merk waardige geestki -* *- wist te gedragen digheden. Maar zij redde er zich uit, zonder een woord te spreken door de schouders be- teekenisvol op te trekken, hetwelk Douglas Dale opvatte in den zin, dat Lydia de te* dere gevoelens van Lionel niet had beaat» HONDERD ZWITSERSCHE SOLDATEN VEROORDEELD. Naar uit Herisau gemeld wordt, heeft de divisie-rechtbank honderd soldaten van de derde compagnie van het 84 ste bataljon uit het kanton Appelzell-Innerroden wegen? ge zamenlijke insubordinatie tegen een kapitein tot twaalf dagen streng arrest veroordeeld. De ontevredenheid was ontstaan doordat de compagnie bij het binnenrukken in het manoeuvrekamp eenige oefeningen moest herhalen, waardoor de compagnie later dan de overige afdeelingen eten kreeg. ERNSTIG ALTOONGELLK TUSSCHEN DUISBURG EN DUSSELDORP. In den nacht van Woensdag op Donder dag is een ernstig auto-ougeluk gebeurd op den straatweg van Duisburg naar Dussel- dorp. Een vrachtwagen met vijf personen, eigendom van een rijschool, reed tegen een boom. Bij de botsing werden twee inzitten- len van den wagen gedood. Naar men zegt is het ongeluk veroorzaakt doordat een te gemoetkomende personenwagen plotseling zijn zoeklicht ontstak. waardoor de chauf feur van de vrachtauto verblind werd. Advertentieprijs Van 15 regels fl.25; elke regel meer 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.501 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.1X MUMTIE-ONTPLOFF1NG IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. In de haven van Antwerpen liet de ket ting van een hefkraan los, waarmede kisten met patronen in een schip werden geladen. Een paar vandeze kisten vielen in het ruim van het schip. Door de daardoor ver oorzaakte ontploffing werden 9 arbeiders ernstig gewond. Er ontstond een brand in het schip, waardoor de hulp van de brand weer moest worden ingeroepen. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Negen dooden. Gistermiddag is in de nabijheid van Wal kenried een ernstig autobusongeluk ge beurd. Een tweetal autobussen, waarin kin deren en ouders zaten, die op een school reisje waren, zijn in aanraking gekomen met een passeerenden trein. Een autobus werd slechts licht bescha digd; de andere werd volkomen vernield. Tot' dusver Vijn negen dooden te betreu ren; 21 personen werden gewond. De trein is door den schok gedérailleerd. BIOSCOOP INGESTORT. Twaalf dooden. Te Cuneo Is een bioscoop ingestort. Daar bij werden 12 personen bedolven. Tot dus ver kon slechts een lijk worden geborgen. De Italiaans'che Koningin begaf zich naar j de plaats des onheils. Verdere bijzonderhe den ontbreken. leeftijd voor het lagere politiepresoneel weef op 55 jaar worde gebracht. Aangenomen werd de volgende motie van het hoofdbestuur, welke aan de regeering zal toegezonden worden: De Ned. R. K. Politiebond „St. Michaël", enz., gehoord de besprekingen over de ge heel onverzorgde rechtspositie van de ge meentepolitie; overtuigd van de noodzake lijkheid, dat een behoorlijke uitvoering van den dienst een regeling dier positie dringend noodzakeljjk maakt, dringt er bij de regee ring op aan. dat het ontwerp Ambtenaars wet ten spoedigste by de Kamers aanhangig worde gemaakt. Daarna kwam in behandeling een voorstel van de afd. Rotterdam, dat het congres be sluite tot het verstrekken van een bijdrage van f 100.aan het „Dr Schaepmanfonds Het advies van het hoofdbestuur Ihidt, dat een huldiging van Dr. Schaepman, boe be- geerenswaardig ook, niet door „St. Michaël” e kan worden aanbevolen. Déze huldiging is er volgens het hoofdbestuur een met een politiek karakter (stichting van een party bureau), dat, hoe begeerenswaardig ook, door St. Michaël (als vakorganisatie) niet kan worden aanbevolen. Het voorstel van Rotterdam werd verwor pen. Het wordt aan de leden persoonlijk overgelaten welke bijdrage zij willen schen ken. Besloten werd hef volgend congres in Hil versum te houden. De afdeeling aldaar viert in 1929 haar 10-jarig bestaan. dagelijks werd zij begeeriger om zich een po sitie en een eigen haard te verzekeren. Zij koestrde een zeer gering denkbeeld van Dale's verstand, want zij geloofde alleen in de knapheid van meer stoutmoedige man- EEN MOTIE VAN VERTROUWEN Voor mor. seipel. Inzake de verzoening met Italië, na een vergadering met gesloten deuren van de centrale com missie. In een vergadering met gesloten deuren van de centrale commissie uit den Oosten- rjjkacheu nationalen raad, heeft mgr. Seipel, de bondekaneelier rapport uitgebracht over zjjn briefwisseling met Mussolini, die tot de verzoening met Italië en den terugkeer van den Italiaanschen gezant te Rome geleid heeft. De socialisten dienden dadelijk .na de verklaring een motie van wantrouwen tegen het ministerie in, die met de stemmen van alle nieLsocia’.isten tegen werd verworpen, waarbij de niet-sociaüstische partijen ver klaarden door de uiteenzetting van Seipel bevredigd te zyn. De afgevaardigden van de verechrilende partijen uit Tirol hebben de motie van de 296 Tiroler gemeenten overhandigd, die Sei- verzoekt de Lueschenkomst dér mogend- ook waren en noodigde een weduwe haai keuuisEen uit om als vierde persoon aan het diner te willen deelnemen. Lydia Graham zag er op haar voordeeligst uit toen Douglas Dale werd binnengelaten; maar zjj besefte weinig hoe onverschillig hij haar donkere schoonheid bekeek en hoe zelfs toen hy daar was, zyn gedachten verwijlden by bet schoone bleeke gelaat van Paulina Durski. Het diner scheen bijzonder gezellig. Als men die vier menschen zoo zag zitten aan die goed voorziene ronde tafel, met den knecht die hen bediende, dan zou men zich niets behageljjkers en bartelijkers kunnen voorstellen. Mevrouw Marmaduke, de weduwe, maakte zich zeer verdienstelijk en wikkelde kapitein Graham in een levendig gesprek gedurende den geheelen avonl, zoodat Lydia de gele genheid had zich aan Douglas Dale te wjj- den. De jonge dame maakte een uitmuntend gebruik van haar tjjd. Dagelijks werden ha- heden in te roepeL Seipel ontving de Ka- I merleden in het byrljn van den minister wn I landbouw, die zelf Tiroler is. Hij antwoordde de aanbieders, adt hy zich den geschiksten vorm voorbehoudt om op dit eenparig ver langen van den Tiroler volkswil acht te slaan EEN NIEUWE SAMENZWERING IN SPANJE? Naar de groote bladen uit Madrid verne men, is er een officieele mededeeling der Spaansche regeering gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de autoriteiten een samenzwering op het spoor zyn gekomen. In deze mededee- ling wordt 0.1. verklaard: „Evenals in den vorigen zomer tracht men op het oogenblik de gedwongen afwezigheid van den koning en het hoofd der regeering, die hun hooge plichten by de opening van den spoorweg van Canfranco hebben tg vervullen, te benut ten, ordeverstoringen te veroorzaken. De autoriteiten zijn reeds op het spoor. Het beste middel om de samenzwering te doen mislukken is haar veroordeeling door alle be zonnen kringen”. Volgens een B. T. A. bericht moet de politie, in verband met bovengenoemde sa menzwering, een honderdtal syndicalisten en communisten gearresteerd hebben. Het Journal verneemt uit Madrid, dat de samenzwering, die vertakkingen over het geheele schiereiland sou hebben, ten doel had de monarchie omver te werpen. Er zijn aanhoudingen gedaan onder syndicalisten en communisten in de provincies Madrid, Bar celona. Saragossa, Biscaye en Guipuzcoa. Er zyn maatregelen ter versterking van de po litie genomen in verband met de reis van den Koning, die met Primo de Rivera naar Can- franco gaat om daar een tunnel door de Pyreneeën te openen. Volgens een bericht uit Madrid aan de New York Herald bedraagt het aantal in hechtenisnemingen vijfhonderd. DE GULDEN SPORENSLAG EN DE BELGISCHE KAMER. Tijdens de middagzititing diende dé socia listische afgevaardigde Gelders Woensdag een voorstel in om de zitting der Kamer om vijf uur te verdagen ten einde den Vlaam- schen afgevaardigden gelegenheid te schen ken den verjaardag van den Gulden Sporen slag te vieren. Tegen dit voorstel verzette de rechterzijde zich met de opmerking, dat hien hier met een nieuwe obstrnctie-manoeu- vre der socialistische linkerzijde te doen had. De Waalsch-socialistische afgevaardigde Branquart riep daarop onder hilariteit van het Huis uit: „Ik steun het, omdat de Gulden Sporenslag door Gui van Namen, dus door een Waal, gewonnen is.” Het voorstel werd daarop met 95 tegen 36 stemmen en 5 onthoudingen verworpen. DE VRIJLATING VAN PANGALOS. Generaal Pangalos, de gewezen Grieksche dictator, die door het nieuwe ministerie in vrijheid is gesteld, heeft 23 maanden in voorloopige hechtenis doorgebracht. In het najaar zal de Kamer moeten vaststellen of er voldoende redenen bestaan om tot zyn vervolging over te gaan. Pangalos heeft gisteren een bezoek gebracht aan Venizelos en dien verzocht zyn aanhangers, en in de eerste plaats de gearresteerde officieren, eveneens in vryheid te stellen. Tot journa listen verklaarde Pangalos’ nooit in zyn leven meer een politieke rol te willen spelen. Men hecht echter, volgens den correspondent van de Vos-dsche Zeitung te Athene, weinig waarde aan deze uitlating en vreest veeleer dat Pangalos weldra weer zal trachten een militaire beweging te ontketenen, misschien wel tegen Venizelos zelf; hoewel deze onge twijfeld meer aanhangers telt. DE TOESTAND IN CHINA. De nationalisten in China gaan voort de kerkelijke eigendommen niet te ont zien. Een telegram dat Agentia Fides uit Shang hai ontving meldt dat de troepen opnieuw de NED. R. K. POLITIEBOND „ST. MICHAEL”. Het congres te Nijmegen. Tweede dag. Om 10 uur Woensdagmorgen nam.de con gresvergadering wederom een aanvang. Begonnen werd met de besprekingen over het voorstel-Groningen: Het Congres besluit, dat by het overlijden van een lid door elk lid een bedrag van f 0.25 zal gestort worden, ten behoeve van de nagelaten betrekkingen. Het advies van het hoofdbestuur luidde af wijzend. Dienovereenkomstig werd het voorstel verworpen met 1254 tegen 287 stemmen. Een voorstel van de afd. Breda, Heerlen en Utrecht om het orgaan voortaan den leden individueel toe te zenden wordt inge trokken, omdat by bestuursbesluit het orgaan voortaan den leden met ingang van 1 Jan. 1929 individueel kosteloos zal worden toe gezonden. Aangenomen werd een voorstel-Heerlen, waarin het hoofdbestuur wordt opgedragen er voor te ijveren, dat de pensioengerechtigde legeuheidsblosjes op de wangen, die zy al tijd te barer beschikking had. Er was een pauze. Douglas Dale stond bij den muzieklessenaar, lusteloos in een liede renboek kijkende. Lvdia verbrak het eerst het stilzwijgen „Waarom hebt ge ons niet eens eerder op gekocht, mynheer Dale?” vroeg zy. „Ge hebt my toch beloofd, dat gij zoudt komen.” „Ik heb het eigenlijk te druk gehad om te komen,” antwoordde Douglas. Dit antwoord klonk niet erg beleefd; maar Lydia zag in deze ongemanierdheid alleen een groote mate van schuwheid, en wel een van die soort, die haar in hem een gemakke lijke buit deed zien. Haar oogen kregen, een glans van triomf. „Ik zal het winnen,” dacht zy, „ik zal hel winnen.” „Hebt gij er wezenlijk naar verlangd om my te zien?” vroeg Douglas na een oogen blik stilte. „Ja zeker heb ik daarnaar verlangd,” tel de zij met een trillende stem. „Zoo?” zeide Douglas, op een toon die ver wondering of wat dan ook kon beteekenen. „Wel miss Graham, dat was zeer vriendelijk van u. Ik ga weinig uit en nooit dan naar intieme vrienden." „Gij rekent on» mijn broeder meen ik dsu onder die bevoorrechte klasse.” zeide Te Berljjn was het Donderdag warmer dan in de voorafgaande dagen. De maxi mum temperatuur in de schaduw was 32 graden Celsius. De havenarbeiders hebben te Antwer pen overal den arbeid hervat. Volgens een Wolff bericht uit München liggen er nog 23 personen uit München in de ziekenhuizen, van wie velen in levensge vaar verkeeren. De oorzaak der vergiftigingsverschijnse len is nog niet bekend. Voortaan zullen de Dom en de Rijn oever te Keulen eiken Zaterdag tusschen 10 cn 12 uur 's avonds feestelijk verlicht zyn. Bij graafwerk in de nabijheid van Puy (Frankrijk) werden vier arbeiders onder in stortende aardmassa's bedolven. Pater Georges Weig, van de Sociëteit van het Goddelijk Woord, is benoemd tot apostolisch vicaris van Tsingtao. Een joodsch tnillionair heeft 300.000 dollar geschonken aan de Katholieke Uni- versiteit van Dayton in Amerika. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE. De anti-rev. Rotterdammer schryft: Reeds eenigen tjjd geleden hoorden wj| hardop fluisteren, dat het niet ónmogelijk zou zyn, dat prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine zyn ministers-steek zou verwisselen tegen de domineesbareL Omdat wy evenwel van officieele zijde niets konden te weten komen wat ook maar in de verte leek op een bevestiging van dit gerucht, hebbén wy het niet wereldkundig willen maken. Nu echter dr. F. van Gheel Gildemeeateer in zyn rubriek in de Haagsche Kerkbode er eveneens op zinspeelt, dat de minister maar in Den Haag moest beroepen worden, ach ten wij geen enkele reden aanwezig om het langer te verzwijgen. worden ingepakt door hare honingzoete woorden en verleidelijke glimlachjes en zy had daarom besloten een stout, ja wanhopig spel te spelen Terwyl mevrouw Marmaduke en kapitein Graham in de voorkamer in gesprek waren, slaagde Lydia er in, haar gast in een daar achter gelegen kleinere kamer te houden, alwaar een piano stond, een muzieklessenaar •o een paar stoelen. Daarmee was bet kleine gezellige vertrekje ook bijna geheel ver vuld Miss Graham zette zich voor de piano en •peelde een paar romances met ernstig ge laat en met zwaarmoedigen aanslag. „Dat is een droefgeestige melodie,” zeide Douglas. „Ik geloof niet, dat ik ze vroeger meer gehoord heb.” „Werkelijk niet?” vroeg Lydia, „en toch geloof ik, dat het nog al een bekend liedje is. De melodie is aardig, niet waar? Maar de woorden zyn wat sentimenteeL Luister maar En »y begon zachtjes een liedje te zingen, re kansen op een rjjk huwelijk geringer en waarin van schuchtere liefde gesproken dagelijks werd zy begeeriger om zich een po- werd, die men niet durfde uiten enz. „Ik zou zeggen, dat de woorden ook aar dig zijn,” zeide Douglas, toen Lydia op hield. „Zoo, werkelijk?" vroeg miss Graham en toen keek «n hem aan en hield nlotseling op. 1M. Lydia aarzelde niet lang. Zij zette zich aan haar schrijftafel en schreef een van die Have, vleiende briefjes, die een zelfzuchtige vrouw van de wereld zoo goed kan schrijven. ZQ drukte er haar verwondering en spijt in uit, dat zjj mijnheer Dale nog niet ten harent gezien had sedert haar uitnoodiging in de pastorie; zjj vreesde dat hjj ziek was; zij noopte dat hy, zoo dit niet het geval was, •sn uitnoodiging zou aannemen tot ten fa miliaar diner ten harent, als eenige gast. Haar verwachting werd niet teleurgesteld.” Dun volgenden dag reeds kreeg zy een brie! van Dale terug, waarin hij de uitnoodiging aannam voor dien avond. Het briefje was zeer 'koel, £aar Lydia schrMf het gebrek aan warmte toe aan het teruggetrokken karakter van Douglas liever dan aan een mislukking van haar eigen plan- Mn. Het feit dat hjj een uitnoodiging van haar aannam, beschouwde zjj als een bewjjz, dat kat gerucht omtrent bet voorgenomen huwe- Hjk onwaar was, en als een goed voorteeken .voor haar zelve. verdrukten. Wie om een godsdienstig) Make of andere overtuiging vervolgd kon in Nederland respijt vinden en op adem konen en desgewenscht rustig het moede hoofd nederleggen in een Nederlsndsche zleoof. Ook in den grooten oorlog kwamen dui- senden over onze landsgrenzen vluchten en «9 vonden er liefderijk onthaal, een warm bed en goed voedsel zoolang de voorraad Strekte. Op vele plaatsen in den lande ge tuigen monumentjes en inscripties van dankbaarheid. Als het morgen weer te doen stond, zou den zy weer met open annen klaar staan, om verdrukten, vluchtelingen, hetzij van Oost, Noord, Zuid of West, hulp en troost te verschaffen zooveel in ons vermogen zou zjjn. Doch wat met gastvrij' val meer is, er zjjn altijd dat het niet op kan, die meenen, dat de be hulpzaamheid van anderen geen grenzen beeft. Hoe gaarne we ook springlevende F over onze grenzen zien komen, en gaarne wy ook by onze Belgische buren te gast zjjn we moeten er toch wel bezwaar tegen maken, dat we Belgisch exportland dreigen te worden voor.... lijken. Het schjjnt 't geval te zjjn, dat een zeker soort Belgen moeite doen om in ons land een crematorium te bouwen, n.L te Putte. In België zelf mag een dergeljjk lijken- fornuis niet worden gestookt. De Belgische Kamer vond het volstrekt niet noodig, dat een doode Christenmensch verbrand wordt. En derhalve probeeren de lieden, die voor het roosteren van hun stoffelijk overschot wat over hebben, om het klaar te krijgen in Nederland. Het mag hier eigenlijk ook wel niet, maar het mag toch weer wel. We zjjn hier lieden van erg goeden wil, als t er op aankomt om elkaar een pleizier te doen. Maar als we dan rare dingen uithalen, blijft dat onder ons. Nu de Belgische Ijjkverbranders ons goede vaderland, en nog wel een katholiek dorpje in ons gemoedelijke Brabant, willen begiftigen met een lijkoven en bet daar mede gepaard gaande va-et-vient van doode vreemdelingen, wordt de zaak toch wel wat anders. Voor dit nieuwe artikel dienen we zeker te pa--en. fUr kwartaal voor Alkmaar» 2.— Voor Mtea Alkmaar2.85 Hat Ocflluatruerd Zondagsblad t f 0.60 hooger Ihissie residentie in bet Noorden van Kiangsu eenprovincie waarin ook Shanghai is gele gen, bezet hebben. De missie-antoriteiten te Rome beschouwen dit een bericht van groote beteekenis. Tenzjj men de verzekering krjjgt, dat de verantwoordelijke personen van de zjjde der nationalisten niet op de hoogte zijn van deze handelswijze, moet men er het be- wys in zien, dat hét gebrek aan eerbied, ver schuldigd aan de kerkeljjke eigendommen, na de inneming van Peking even sterk voort duurt als daarvoor. Gedurende de opmarsch naar het Noorden zou men de noodzakelijk heid der militaire operaties als verontschuldi ging hebben kunnen aanwenden; doch een dergelyke noodzaak is thans niet meer aan wezig. Noordelijk Kiangsu staat onder jurisdictie missionarissen, zoowel Cbineezen als Fran- Z.D.H. Mgr. Prosper Paris S.J., die te Shang hai resideert. Dit noordelijk gebied omvat een twintigtal residenties met ongeveer 25 missioarissen, zoowel Chineezen als Fran- schen en Canadeezen, waar-an de meesten Jezuieten zjjn. Er zjjn plm. 50.000 katho lieken, waarvan het grootste aantal bekeer lingen zyn der laatste v|f en twintig jaren. DE UITVAART VAN LOEWENSTEIN. Woensdag heeft in de St. Gudulehoofd- kerk, te Brussel, de aangekondigde lijkdienst plaats gehad voor den onlangs verdwenen bankier Loewenstein, die, volgens de vaste overtuiging van zyn familieleden, wel dege lijk moet verongelukt zyn, in stryd met an dere berichten, die hieromtrent de ronde doen. In het hoogkoor hadden o.m. plaats geno men de zoon en de echtgenoote van Loe- wènstein, verder andere familieleden en tal van vrienden en kennissen van den ver dwenen bankier. De familie was in zwaren t rouw gehuld. De kerk was op werkelyk indrukwekkende wjjze in rouwdecoratie. De lijkdienst werd opgedragen door mgr. dr. Marinis, deken van Groot-Bnissel. itkracht bezat en zich steeds i overeenkomstig de omstan- zy redde er zich uit, zonaer een woord te spreken door de schouders be- Lydia nog eens met een betooverenden blos. Zjj dacht daarom dat hij gemakkelijk tos

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1