Controle Net HGGOiintantskantoor S. J. A. KEBSOM Boeken- a. i HOORN IK ZIT KUNST EN KENNIS. UH- RADIO. VAN HOOGWOUD. KERK EN SCHOOL’. Missiehuis, Hoorn. Het gouden Jubileum der Nederl. St. Gregorius- vereenlglng. West-Frlesche Processie naar Heiloo. SCHAGEN BARSINGERHORN. CASTRÏCUM. BINNENLAND. I wenscht van r hun Daarna «ticht St. Joannes de Deo te Haarlem. 8.00 dingen. Vooq I 1 Leeraar M.O. Boekhouden (Steehenbrug over de Langeetraat) Tel. 152 - Alkmaar. I Benoeming tot Vaandrig. Do sergeant D. Breebaart, nit deze gemeente, wordt met ingang van 1 Augustus a.8., benoemd tot Vaandrig der Militaire Administratie by het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort. OUD KARSPEL. Geslaagd. De heer Jb. Bakker, drogist op ticien, alhier, is gedaagd voor het diploma opticien van het „Technisch Optisch genoot schap.” t WAARLAND. Kermis. Naar wy vernemen zal het dit jaar 25 jaar geleden zijn dat door wijlen den heer A. v. Ophem voor de eerste maal gele genheid tot kermisviering in zijn café werd gegeven. Het is de bedoeling van den tegenwoordi- gen eigenaar, den heer 0. v. Ophal^Uzoon van den oprichter) dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Deze kermis zal een heel bijzonder karakter dragen en staat in het teeken van een Jubileum- en feestkermis. Voor deze gelegenheid is de zaal feestelijk versiert. Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad WIERINGEN. Verdronken. Een droevig ongeval vond hier Donderdagavond plaats. De 13-jarige N. ten Bokkel ging, nadat hij uit school kwam, geheel alleen een bad nemen in bij zee gegraven putten. Toen even later daar toevallig een paar personen passeerden, za- f gen zjj zijn lijk in het water drijven. Vermoed wordt, dat hij kramp heeft ge kregen. H.P.C. „AMICITIA”. Uitslag concours Limoges. Afstand 806 K.M. In concours 9 duiven. Duiven los 6 uur 10 min. v.m. Eerstaankomende die van Gebr. Zwarenkant om 6 uur, 29 minuten, 9 sec. Het hokkampioenschap oude duiven is dit seizoen behaald door J. R. Wigmans met 412 punten. Het duifkampioenschap door Gebr. Zwarenkant met ringnummer ox 3 26 A. 6766, welke 333 punten behaalde. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor: 1. het aantal leerkrachten aan de openbare school voor U.L.O. met ingang van 1 September e.k. terug te brengen van 6 op 5 en in verband daarmede op te heffen de betrekking van één der leerkrachten aan ■genoemd» school. 2. met ingang van 1 Sept, e.k. 'wegens opheffing van zijn betrekking eervol ontslag te verleenen aan den heer A. Scherpenisse als onderwijzer aan boven genoemde school. EINDEXAMEN R.H.B.S. Voor de afdeeling B. zijn geëxamineerd 14 candidaten. Afgewezen 2. Geslaagd zijn: S. Meyer, Hoorn; W. Sirks, Hoorn; J. N. Vee- nis, Opperdoes; W. Nooteboom, Hoorn; P. Stam, Twisk; G. Appel, Winkel; A. C. van Bommel, Hoorn; C. Biesheuvel, Winkel; K. Jongert, Venhuizen; C. van Leersum, Hoorn; D. Stam, Hoorn; <L Zijp, Abbekerk. BIJENZWERM. De knecht van Dr. de Jong zette Donder dagmorgen even zijn fiets voor de apotheek, toen plotseling een groote bijenzwerm daar op neerstreek. Een groot aantal belangstel lenden sloeg dit interessante schouwspel ga de. Niet eerder dan dat de iemker versche nen was, werd de bijenzwerm gevangen Huis- dio de CURSUS VOOR OPVOEDSTER. Wie het kind heeft, heeft de toekomst; wie één kinderziel voor God won, won voor Hem een geheel toekomstig geslacht Zoo heeft de Aartsdiocesane R. K. Vrou wenbond het begrepen, en daarom besloten tot het geven van een cursus voor jeugdleid sters en opvoedsters in het pensionaat Sacré Coeur, Velperweg, Arnhem, van 1 tot 3 September. a De Vrouwenbond noodigt tot dezen cursus allen uit die hier te lande en zelfs daarbui ten werken aan de opvoeding der vrouwe lijke jeugd: in patronaten, jonge vrouwen bonden, meisjeebescherming, onderwijs, enz.; dus: religieuzen,' leeken, maar ook móeders van aankomende meisjes! Deze cursus is voor allen, die begrijpen, dat opvoeding is „zielenwerk”, en wijs genoeg zjjn om te er kennen, dat iemand op dit gebied nooit vol leerd is. Binnenkort zullen nadere bijzonderheden worden gepubliceerd. De Voorbereidingscommissie. Vrijstelling. Door Ged. Staten is bij uit spraak van 4 dezer wegens broederdienst aan de navolgende dienstplichtigen der lich ting 1929 voorloopig vrijstelling verleend: J. J. van Baar, K. Hoeve, D. Houttuin,- C. Roet N. C. Smit en J. Weel; voorgoed werden op bovengenoemden grond vrijgesteld: K. Buurs, W. van Doorn, H. D. A. Keijsper, C. N. Lakeman en H. Pronk. nog altijd verlegen om een groote som bouw- kapitaal. Wie leent one? Geen sommen onder de vijfhonderd gulden. Het leenen geschiedt onder goedkeuring van Z. D. H. Mgr. Biermans, Alg. Overste der Congregatie. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandsche Spoorwegen laten een aoedkoopen trein, 2e en 8e klasse, loopen, 5»n Enkhnizen, Bovenkarspel-Gr„ Hoog- kanpel, Westwoud, Blokker. Hoorn, Aven- born, Oosthuizen. Kwad(jk-Edam, Pu mier end, Oostzaan. Zaandam, (Haarlem) en Am sterdam C.S. naar Arnhem. Oosterbeek Laag en Nijmegen en terug, op Zondag 22 JnM 1928. en D. 5.20 BEEMSTER. Raadsvergadering. Donderdag kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bjjeen. Aanwezig waren alle leden. Na opening door den Voorzitter werden de notulen der vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Ingekomen waren o.m.: Aanvrage van het bestuur der R. K. Bijzondere School om ver goeding ingevolge art 84 le lid der L. Q. wet 1920, voor uitbreiding der school met twee lokalen en voor het aanbrengen van water spoeling in privaten en urinoirs. ZONDAG 15 JULI. Hilversum, 1600 M. 10.30 V.P.R.O.-uitzending uit het Geb. d. NP.B. Haarlem; Voorganger: De. G. West- mjjse: De stem, die in de stilte spreekt. (Job 4 16). '1.002.30 Luhchmuziek door het Trio Verhey. 3.00 Aansluiting van het Kur haus te Soheveningen; Het Residentie Orkest Lucia Corridori, zangeres; Dirigent: Ignaz Neumark. I. d. pauze pianoconcert door den heer Pfeiffer. 6.007.45 Concert door het Omroep-orkest; J. v. Buggenum, zanger. 8.00 Nieuws- en sportber. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residen- tie-orkest oJ.v. G. Schneevoigt; StefjrGeyer, viool. In de pauze pianoconcert door den heer Pfeiffer. Huizen. 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. 8.30—9.30 KJLO. Morgenwijding; Jos. Mi neur, lid van het Gilde ,,De Klare Waarheid" „Redt ons, O Heer, want wij vergaan”. Mu ziek en zang. 9.50 N.C.R.V. Dienst in de groote Kerk der Ned. Herv. Gem. te Haar lem. Voorganger: Ds. J. C. v. Paassen. 1. Or- geL 2. Zingen Ps. 138 1. 3. Votum. 4. Zegen. 5. Geloofsbelijdenis. 6 Lezen: Jes. 55. 7. Ge bed. 8. Zingen Ps. 86 3. 9. Preek. 10. Gez. 274 2. 11. Dankzegging. 12. Zingen Gez. 127 :5. 13. Zegen. 14. Orgelspel. 12.15 K.R.O. Spr.: P. Kasteel: Het Dr. Schaepmansfonds. Een Partijbureau onontbeerlijk voor onze propagandisten. 12.301.30 K-R.0. Lunch- muziek door het Trio „Winkels”. 2.003.00 KJLO. Concert door het banjo- en mando line-quintet „Simona”, o.l.v. S. F. Steenman. 3.00—4.30 K.R.O. Gramofoonooncert. Gees telijke liederen. 4.305.00 K.R.0 Ziekenhalf uurtje door Rector P, de Wolf van het Ge- DE POLDERBEMALINO OP TEXEL. De hoofdingelanden van den polder Waal en Burg op het eiland1 Texel hebben onlangs met 4 tegen 3 stemmen besloten, den polder met olie-motoren te bemalen. De tegenstem mers waren voor eleetrisehe bemaling. Tegen dit besluit zijn een aantal grondbe zitters in den polder in beroep gegaan bfj Ged. Staten van Noord-Holland. Zij wenseh- ten een eleetrische bemaling. Dit beroep is in een openbare zitting van Ged. Staten be handeld’. De voorzitter, jhr. mr. D. E. van Lennep, deelde mee. dat een verzoekschrift, waarin de bezwaren toegelicht werden, door 40 van de 67 stemgerechtigden, onderteekend was. Deze personen bezitten tezamen gedeelte van den polder. Ingekomen was verder een brief van B. en W. der gemeente Texel, waarin verzocht werd het besluit te vernietigen, daar ook zij bemaling door electrisché kracht prefereo- ren. Ged. Staten hadden advies ingewonnen bij den hoofdingenieur van den prov. Water staat. Deze deelde mede, dat uit technisch oogpunt eleetrische bemaling de voorkeur verdient. Eleetrische bemaling geeft meer zekerheid en voorts heeft men bij de behan deling minder vakkennis noodig. De heer S. L. Eclman voerde namens de reclamanten bet woord. Hij zeide, dat vele bewoners van Texel voor een electrischy be maling zijn. Aanvankelijk waren er bij het Texelsch Eleetrisch bedrijf technische be zwaren. Thans heeft men die overwonnen. Bovendien is de prijs verlaagd. De heer J. Eelman. sprekende namens de meerderheid van het polderbestuur zeide, dat sommige onderteekenaars van hét adres van meening veranderd zijn, en betoogde dat bemaling met oliemotoren niet duurder zal worden dan een eleetrische bemaling.. Ged. Staten zullen later uitspraak doen. Er heerscht tegenwoordig een groeiende geestdrift onder onze kerkzangers, een stre ven naar beter en hooger, waarvoor we God niet dankbaar genoeg kunnen zijn. De zan- i gers hebben alom met de oude sleur ge broken (wie het nog niet deed raakt bij zijn tjjd ten achter), ze beginnen zich te voelen niet alleen als zangers maar ook vooral als kerkzangers en willen als zoodanig: vooruit. Dit streven moet echter leiding en houvast hebben en nu is naast de talrijke geweste lijke St. Gregorius-dagen en cursussen, die overigens reeds onnoemelijk veel goeds heb ben gedaan, door verschillende omstandig heden maar al te lang achterwege gebleven: een groote manifestatie van het geheele land, waar de zangers uit alle gewesten elkaar kunnen vinden, kunnen hooren wat onze Nederlandscbe kerkkoren op het oogenblik praesteeren. modeluitvoeringen kunnen bij wonen om die onderling te bespreken en te besluiten, wat ieder voor zich in de toekomst met de hem ten dienste staande middelen kan bereiken. Gelukkig zal nu in de Kerkmuziekweek te Utrecht bij het gouden feest der St. Grego- rius-vereeniging den Nederlandschen zangen zuil? een gelegenheid worden geboden. Bij den len Nederlandschen St. Gregorius- dag in 1880 te Utrecht heeft de tegenwoor dige Nestor onzer kerkmuzikale beweging, Mgr. le Blanc de Nederlanders verbluft doen staan door zijn uitvoering van het-Gregori- aansch en van de Missa Papae Marcelli. De stoot, 50 jaar geleden gegeven, heeft doorgewerkt: de Palestrijnsche stijl is op vele koren van ons land ingeburgerd en vindt er een voortreffelijke vertolking; het Gregoriaansch en de uitvoering er van heb ben intusschen een algeheele hervorming ondergaan. Moge het feest een zegenryke werking heb ben tot heil der kerkmuziek en ter core Gods. Ondergeteekende doet hierbij een beroep •p de welwillende medewerking der Zeer- eerw. Heeren Patsoors der 17 parochies die gewoon zijn met onze processie mede te gaan om e*n aanvang te maken met den verkopp der kaartjes, die in den loop dezer week door mij in de parochie zijn rondgebracht. Katholieken van AVest-Friesland, haast U allen een kaartje te koopen voor de pro- cessie-treinen. die op Dinsdag 31 Juli of Donderdag 2 Augustus U zullen brengen naar het Heiligdom van de bedevaartsplaats Heiloo, naar het genadeoord van Maria, waar Zjj bereid is met kwistige handen U haar gaven naar ziel en lichaam mode te deelen, door Haar groote voorspraak bij Haar Goddelijk Kind. Voor hen. die gaarne den prijs weten der kaartjes, doe ik nogmaals een beroep op de gastvrijheid onzer Roomscho dagbladen en meld ik even den prijs der kaartjes van de verschillende stations. Van Medemblik. heen en terug f2.50. Van Abbekerk. heen en terug f 2.15. Van Benningbroek, heen en terug f 2.10. Van Wognum. heen en terug, f2.05. Van Zwaagdjjk. heen en terug f 2.00. Van Zwaag. heen en tertig fl.90. Van Wester-Blokker, heen en terug f 1.90. Van Hoorn, heen en terug fl.80. Van Zuidermeer. heen en terug f 1.60. Van Spierdijk, heen en terug fl.50. Van Obdam, heen en terug fl.40. Tevens deel ik nog mede, dat op Dinsdag 81 Juli met ons meegaat het fanfaro-corps van de Weere en op Donderdag 2 Augustus het fanfare-corps van Obdam om tijdens de processie onze zangen te steunen met den van harte welkomen steun van hun koperen instrumenten. Mag ik al degenen, die met onze processie- treinen willen medegaan dringend verzoeken zoo spoedig mogelijk een kaartje te koopen en niet te wachten tot den laatsten dag. Zondagmiddag n.l. 29 Juli moeten al de kaartjes-verkooperg komen afrekenen in de Weere. bijgevolg is op dien Zondag de kaart- jesverkoop op dien dag gesloten en kan men na Zondagavond 29 Juli alleen nog kaartjes halen in de pastorie van de Weere, zoolang de kaartjesverkoop dan nog strekt en er .voorraad is teruggebraebt. Koopt iedereen zoo spoedig mogeUjk een kaartje, dan kan men terecht in zjjn eigen parochie zelf en behoeft men niet meer na Zondag 29 Juli de reis te maken naar de Weere. Wie in Heiloo wil laten bidden voor een bepaalde intentie, kan zijn of haar Intentie jppgeven aan zijn eigen pastoor, die wel zoo goed zal zün deze in Heiloo aan mij op te geven. Heeft men dit vergeten te doen, dan kan men in Heiloo zich ook wenden tot fodergeteekende. J. J. VAN OOSTWAARD.. Pastoor-Dfrecteur. <>p voorstel van B. en W. wordt dit adres in hun handen teruggegeven om prae-advies. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten heb ben goedgekeurd het raadsbesluit tot wijzi ging der bouw- en woning-verordening. Idem tot-wijziging der gemeentebegrooting 1928. Idem tot af- en overschrijving van de ge meentebegrooting 1927, dat bij Koninklijk Besluit goedkeuring is gehecht aan de wij ziging van de verordening op de heffing van het vergunningsrecht d.d. 32 April 1.1.: dat J. Commandjeur en J. P.’Boots hun benoe ming tot hooistekers hebben aangenomen AUe voor kennisgeving aangenomen. Adres van het Winkelweekcomité te Pur- merend, oin een subsidie voor de aldaar te houden tentoonstelling in September a.s. van vee en tuinbouwproducten. Inzake deze aangelegenheid adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken, wijl het gemeentebelang hij die tentoonstellingen niet in die mate is betrokken, dat een finan cieel offer uit de gemeente-kas daarvoor ge- Hmderwet. Door W. P. van Goinga, broodbakker, alhier, is vergunning gevraagd tot het uitbreiden zijner bakkerij, staande op perceel kad. bekend Sectie D. no. 817, door liet plaatsen van een kneedmachine, gedre ven door een electromotor van 1H P.K. Nader onderzoek verlofgangers. Door 4 verlofgangers der lichting 1916, wonende al hier, moet op Woensdag 25 Juli e_k. in de Boterhal aan de Nieuwstraat te Purmerend worden deelgenomen aan het nader-onder- zoek voor verlofgangers, op grond, dat bij het onderzoek, gehouden in Juni j.l., hun kleeding enz. niet geheel in orde werd be vonden. rechtvaardigd zou zijn. Over dit punt werd nogal druk gediscus- seerd. De heer Wagemaker zegt, dat de tuin- bouwvereeniging voor deze tentoonstelling de volle medewerking heeft toegezegd, en waar spr. meent, dat wij Purmerend als een- trum voor de markt hebben, wij bij deze ten toonstelling niet ten achter mogen blijven, waarom spr. voorstelt een subsidie van f 100 toe te staan. Met deze zienswijze kunnen zich de heeren Haan, Groot en Woelders vereenigen. De heer Yff (wethouder) zegt dat in het prae-advies niet gesproken wordt van een minderheid en meerderheid in het College van B. en W. en spr. wil even vastleggen, dat hij als minderheid, gezien het groote be lang, dat de land, en tuinbouw heeft bij een dergelijke tentoonstelling, er voor is, dat de gemeente in deze niet achter blijft. De heer van Baar stelt zich op het stand punt van B. en W., niet om Purmerend te negeeren, doch spr. is van meening dat voor dergelijke ondernemingen wel vereenigingen doch niet de gemeente haar medewerking moet verleenen. In dezen geest spraken ook de heeren van Diepen en Poel. De heeren Hartog en Groot zjjn. mede naar aanleiding van een circulaire, die zjj hebben ontvangen van het winkelweek-comité, het er over eens, dat het belang van deze ge meente er wél mede gediend wordt Nadat ook we th. Zyp zyn meening heeft uiteengezet waaruit bljjkt, -dat hy niet voor subsidie is, zegt de Voorz. dat hij graag een woord van hulde wil brengen aan het winkel- week-comité te Purmerend. doch zegt Z.Edel- achtb., dat de opzet ongetwijfeld is: het be hartigen van de belangen van Purmerend en de winkeliers. Dat er zooveel prijzen beschik baar worden gesteld, juicht spr. toe, doch hij meent dit te moeten beschouwen als'het uitgooien van een bakvischje om een kabel touw te vangen. Spr. zou het toe juichen als Purmerend z’n best zou doen om de grootste landbouwten toonstelling van Noord-Holland, die dit jaar te Medemblik wordt gehouden in haar mid den te krijgen. Hierna wordt het voorstel Wagemaker om f 100.subsidie te verleenen in stemming gebracht en met 6 tegen 5 tae/nmen aange nomen. Voor stemden de heer Hartog, Yff, Woelders, Groot Haan en Wagemaker. Voordracht van B. en W. betreffende het aangaan van gddleeningen en het wyzigen der bemeentebegrooting 1928. Deze wordt aangenomen zooals voorge steld. benevens eenige af- en overschrijvin gen in de gemeentebegrooting 1927. In de rondvraag wjjst de heer van Diepen op de kalkpijlen die op verschillende hoeken van de wegen zyn aangebracht die blijkbaar als wegwijzers voor wielrijders moeten dienen, doch gevaarlijk zijn voor de inwoners daar de paarden er van schrikken. De voorz. zegt toe een en ander te zullen onderzoeken en als het gevaar oplevert zulks te verbieden. De heer Haan klaagt over het lange uif- blijven van den veearts bij afschouwing van mond- en klauwzeer, waarop de voorz. ant woordt, dat 14 dagen na aangifte voor af schouw de veehouder vry uit gaat Hierna sluiting. N. C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk te Vlaan dingen. Voorganger: Ds. H. J. Heida. 1. Vo tum en zegenbede. 2. Zingen Ps. 83 7. 3. Be- hjdenls des geloofs en lezing H. Schrifta Math. 22 1-14. 4. Gebed. 5. Zingen Ps 102 11. 12 en 16. 6. le ged. preek. 7. Zingen: Ps. hktA, 8. de ged. preek. 9. Dankgebed. 10. Zingen Ps. 93:4. 11. Zegenbede. 12. Orgel. 7.458.15 K.R.O. Spr.: Pater Marius Lamere O. F.M.: Het Sobrfëtas-eongros opnieuw te Nijmegen. 8.1& K.R.O. Concert; Het K.É.O.- orkest o.l.v. M. v. d. Ende. Het Dameskoor .Juliano” o. dir. v. W .Knopers. 10.00 Pers- ber. 10.45 Epiloog door het Kleln-Koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert. De militaire kapel Vane, sopraan. G .Eastman, bariton. Kinder-kerkdienst. 5.55 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.05 Bach’s kerk-cantate. E. Suddaby, sopraan. E. Barker, alt. N. Stone, tenor. W. Barrand, bas. 8.20 Kerke dienst. 9.05 Liefdadighe^dsoproen. 9.10 Nieuwnber. 9.25 Concert; Symphonie-oritestf A. Cstterall, viool. 10.50 Epiloog. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 12.20 Religieuse causerie en -muziek. 1.05 —2.10 Orkestconcert. 4.50 Dansmuziek. 8.85 Circus ..Radio-Paris”. 8.50—11.20 Concert Orkest; Mile. Demellier, zangeres. I.angenberg, 469 M. 9.2010.20 Morgenwijding. 1.252.50 Oim kestcopcert; 2.50—4.20 Autorennen. 4.20 4.35 Aïhletfekwedstryden. 4.356.20 Orkest concert. 6.357.05 Wielerwedstrijden. 8.20 9.50 Duitsche kamer-opera’s; Orkest en so listen. 9.5010.50 Ernstige en vroolijke mu ziek: Pres«a-orkest. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenwjj. ding. 11.50 Orkestconcert. 2.20 Vocaal Con cert. Kinderzang^ 8.20 Duitsche kamer-ope ra’s; „Saul”, Kneip. „Tuba mirum’, Kneip. „In 10 Mjnuten”, Gronostay; „Der Hel<F Mossolow. Daarna dansmuziek. 10250—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.35 MorgenwJ» ding. 1.20 Orkestconcert 8.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 „Die schöne Helen*” operette in 3 acten van Offenbach. Daarna dansmuziek tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.351.35 Kamermuziek. il MAANDAG 16 JULL Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 6.007-45 Concert door het Omroep-orkeat; Gretha Hogenbirks, sopraan. Egb. Veen d. vleugel. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Reedden- tie-orkest oLv. Ignaz Nenmark. Stephan Berg inann, piano. In de pauze voordracht door Frans Hulleman: 1. AJs vreemdeling in Am sterdam, Jan Feith. 2. Een huwelijksaanzoek, schets van Samuel Falkland. 3. Een zeilers- lied, Mr. A. B. Kamp. 10.30 Pereber. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. sluitend N.CJLV.-uitzendingen. 12.301.45 Orgelconcert door C. P. Via- ser. 4.005.00 Ziekenuuitje o-Lv. Ds. P. Warners 7.308.00 Zangcursua door Jac. Caro. 8.00 Concert Mevr. Marie Grebede Lange, sopraan. Mevr. C. KlasenGrebe, piano. W. Grebe, ceHo. Spr.: Ds. C. M. Veen- huysen: Albert Schweitzer. Daventry. 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert voor bariton en so praan. 12250 Dansmuziek.- 1.202.20 Orgel concert 4.20 Orkestconcert. 5.20 Huiehoud- praatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lfcht Orkest concert (om 6.50 onderbroken voor Nleuws- ber.). 7.20 Liter, critiek. 7.35 Pianocomposi ties van Mozart. 7.45 Duitsche causerie. 805 Variété. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Lezing: Railway Bridges. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert V. Chatterton, sopraan; J. Armstrong, tenor; R. Chignell, bariton. Orkest 10.50 „Breaking the Spell”, opera-comique in 1 acte van Of fenbach 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 122502.10 Orkestconcert 4.055.05 Or kestconcert. 7.05—11.20 Scènes uit „De Brui- loft van Figro”, Beaumarchais. Daarna corn cert voor blaas-instrumenten. Langen berg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Ka mermuziek. 7^0—8.30 Duitsche Athletieto. «wedstrijden. 8.35 Concert o-Lv. Dr. Fröhlich. Werjcen van Bach, Handel en Gluck. Köoigswusterhauaen, 1250 M. (Zeeeen). 12.50—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest concert. 6.208.05 Lezingen. 9.20 Klassieke en virtuose meesters. M. v. d. Berg, viooL E. Stegmann, eello. Joh. Strauss, piano. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing. 6.15 Orkestconcert. 7250 Athletiekwedstrjjden. 8.35 Voorlezing uit eigen werken door Dr. Hausmann en M. Be- heimSchwarzbach. Daarna vioolconcert door Alfred Indig. Brussel, 509 M. 520—6.20 --Dansmuziek. 6250 Trio-concert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8250 Orkestconcert. 9.20 Zwitsersche liederen. 925010.50 Dans muziek. Loting. De loting voor de nationale militie zal plaats hebben in de Ceres op 22 Augustus. Aan deze loting moeten deel nemen de lotelingen uit de gemeenten Scha- gen, Barsingerhorn, Harcnkarspel. St. Maar ten, Wieringen,' Anna Paulowna, Wieringer- waard, Zype en Callantsoog. Aanvoer. Op de eierveiling werden in het 2de kwartaal van 1928 aangevoerd 1.188.297, tegen 895.009 in het 2de kwartaal van 1927, alzoo een vermeerdering van 293.208 eieren. Gegund. De bouw van een woonhuis, kantoor en garage voor rekening van den heer A. Sleutel te Schagen is bij onder- handsche aanbesteding gegund aan P. Blom alhier, voor f 3790. Politieberichten. Alhier werd in de afge- loopen week procesverbaal opgemaakt te gen C. G. J. te Castricum wegens onbeheerd laten staan van een rjjwiel; tegen P. M. te Limmen, M. G. te Heemskerk en J. H. B. te Velsen. wegens loopen op verboden grond; tegen C. J. C. H. te Amsterdam wegens overtreding van de motor- en rjjwielwet; en tegen A. D. en G. S. te Alkmaar wegens venten zonder vergunning. Gevonden en verloren. Gevonden: Een por- temonnaie met inhoud en een zilveren das speld. Verloren: een reservewiel van een auto een portemonnaie met inhoud en twee belas- tingplaatjes. *- Heftingspercentage. Ons wordt medege deeld dat bii K. B. goedgekeurd is het be sluit van den Raad dezer gemeente tot bepa ling van het percentage van heffing voor de plaatselijke belasting naar het inkomen voor het belastingjaar 19281929 op 4. Veiling. De animo voor den koop aardbeien was aan de veiling van Ons Be lang alhier Donderdag flink te noemen. In het begin liepen de prijzen tot 48 cent per K. G. en tegen het einde der veiling te rug tot 43 cent per K. G. Öp deze wjjze kan de tuinder, al is over het algemeen het beschot niet groot te noe men, toch tevreden zyn. De verwachting is echter dat na deze week de aanvoer bedui- .dend minder zal worden. De aanvoer bedroeg Donderdag 10.000 manden. DE LANDELIJKE VEREENIGING TIJDELIJKE HULP BIJ ZIEKTE DER HUISVROUW Eenige jaren geleden werd deze vereeni- ging opgericht en de leiding hiervan gegeven aan het Centraal Bureau van R. K. Vrouwen bonden. Het doel der vereeniging is: hulp verleenen by ziekte, of zwakte der huis vrouw. De „Tijdelijke Hulp bij Ziekte der vrouw” verleent hulp in gezinnen, kosten zelf kunnen dragen, waar men de be schikking heeft over een vrye slaapkamer en waar hulp voor het ruwe werk aanwezig is. In menige familie werd in de afgeloopen jaren hulp verleend, meestal tot groote te vredenheid voor beide partijen. Is deze werkkring niet geschikt voor me nig jong meisje, dat zich gaarne verdienste lijk wil maken, dat de bekwaamheden voor de bestiering van een huisgezin bezit, doch dat thuis weinig of niets te doen heeft? Hoe dikwijls kan een j<»nge nweffer, die zoozeer rust behoeft, deze niet krijgen, om dat er niemand is, die haar tydelijk kan ver vangen? 55 ie zou zich aan dit iverk wenschcn te wijden? Stelt U op de hoogte, en wenscht men meerdere gegevens, wendt U dan tot het Centraal Bureau van R. K. Vrouwenbonden, Bouwstraat 67 te Utrecht, waar U alle ge- wenschte inlichtingen kan verkrijgen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6