1 LUCHTVAART. a GEMENGD NIEUWS. De z.g. „Dikke Molen” aan den Haarlemmerweg afgebrand. SPORT EN SPEU 38 IcZO a 4 X 25 M. estafette D.A.W. INeptunus 5«M Amundsen gevonden? Naar gisteren uit Kingsbay geseind werd, zou het den Russischen ijsbreker „Malygin” gelukt zijn Roald Amundsen en twee van zijn begeleiders op het drijf- ijs ten Zuid-Oosten van Koning Karel- land te ontdekken en aan boord te nemen. Het Noorsche Telegraaf-Agentschap meldt nader, dat uit Moskou thans het gerucht wordt tegengesproken, als zou de „Malygin” Amundsen gered hebben. De dood van Malmgren. Naar uit Stockholm gemeld wordt, zou de Zweedsche regeering overwegen een gerechtelijk onderzoek te doen instellen naar den dood van Malmgren, die door zijn beide begeleiders achtergelaten werd, terwijl hij nog in leven was. WAARSCHUWING. De Brigade Commandant der Koninklijk t< Marechaussee Ce Steenbergen, in overleg met den Burgemeester der gemeente Dinieloord. eji., waarschuwt tegen de handelingen, 'au Willem Verschuren, geboren 29 Februari 1904, wonende te Din teloor d, Wilhcluuna- weg 273. Hij adverteert in plaaUelgke bladen, .at boerderijen enz. te koop lijn en geld ver krijgbaar, terwijl hg zich uiïgeeft voor m- kelaar. Personen, die met hem in relatie komen, worden op dwaalspoor gebracht au komen meestal bedrogen uit. '•i De athletiek-wedstrijdeo. Nadat eerst de adspiranten hadden gede monstreerd en de voorwedstrjjden waren gehouden, begonnen om 2 uur de athetiek- wedstrijden. Om 1 uur was de. stoet met muziek vanal het Dodenveld naar het sportpark, gemar cheerd. Tusschen de verschillende wedstrijden door werden door de meisjes en jongens vrijs oefeningen gedemonstreerd. Gisteravond geraakte aan de Piet Hein- kade te A'dam 'n ongev. 13-jarige jongen, die op 'n vlotje aan 't spelevaren was, te water. Hoewel de jongen binnen twee minuten werd opgehaald, bleken toch de levensgeesten reeds te zijn geweken. Gistermiddag is in de Burgemeester De Vlugthaven te Amsterdam een schippersjon gen hij het losmaken van een touw uitge gleden en te water geraakt. Het lijk was gisteravond om negen nur nog niet opgehaald. Zaterdag is te Asten de 22-jarige boek drukker W. van Doorn bjj het baden in de Zuidwillemsvaart verdronken. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Donkerbroek (Fr.) hebben zich 62 sollicitanten aangemeld. De 19-jarige slagersknecht J. S. te Rotterdam is gistermiddag bij het zwemmen aan het strand te Oostvoorne verdronken. De vrouw, die in een ziekenhuis moest worden opgenomen, verkeert in vrjj ernsti- gen toestand. EEN AUTÖPED-BANDIET. De Rotterdamsche politie beeft den 13-j. H. M. gearresteerd, die zich aan diefstal van autopeds schuldig maakte. Het bandietje had niet minder dan acht „pedjes" weten te bemachtigen. Zij zijn in beslag genomen. DUBBELE MOORD. ïn het café Salden op den Limprichterweg onder de gemeente Sittard is de vrouw van den kastelein den hals afgesneden en de man doodgestoken. De vermoedelijke daders zijn reeds gevangen genomen. Het zijn zigeuners uit het woonwagenkamp nabij het huis Sal den. TREURIGE WONINGTOESTANDEN IN AMSTERDAM. Het zal slechts zeer weinigen bekend zijn, dat te Amstelveen, waar allerwegen uiterst moderne huizen zjjn of worden gebouwd, nog toestanden op het gebied der volkshuisves ting voorkomen van zeer bedenkelijken aard. In de Fabriekssteeg te Amstelveen n.l. be vindt zich een pand, dat door ongeveer zes gezinnen wordt bewoond en waar de talrijke ratten op zeer brutale wjjze optreden en on der de bewoners een schrikbewind vormen. Eenige staaltjes van dit optreden: Iti het gezin van een der bewoners werden twee kinderen respectievelijk een half en an derhalf jaar oud, door deze dieren aangeval len. Doordat de kinderen luidkeels begonnen te schreeuwen, snelden de ouders toe en wis ten erger te voorkomen. Het jongste kind, door de ouders bij zich in de bedstede geno men, werd zelfs door de ondieren ten tweede male bedreigd. Bij een ander gezin sliepen tw ee broertjes van 7 en 12 jaren in een ledi kant op zolder. Plotseling wordt de jongste in zijn hand gebeten. H(j riep begrijpelijker wijze om hulp. Zjjn broertje, inmiddels wak ker geworden, zal het ondier verdrijven, doch wordt hierbij ook gebeten. Sindsdien wordt in 't laatste gezin, dat zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen, een geval van typhus geconstateerd. Het is be grijpelijk, dat de menschen, welke dese krot ten bewonen, een civiel bedrag aan huishuur betalen, doch onbegrijpelijk is dat een huis eigenaar bjj een dergelijken toestand deze huren durft verboogen. VAN EEN OBSERVATDETOREN GEVALLEN. Gisterochtend omstreeks kwart over negfen V ir. A. J. Buurman, assistent aan de Tech nische Hoogesehool te Delft, van den obser- ptietoren van het gebouw* voor geodosie. aan den K,^naalweg aldaar, gevallen. Hjj was op slag dood. De heer Buurman -was ongehuwd en jaar oud. ZIJN HOOFD UIT HET RAAM GESTOKEN. De achtjarige Jan de Roos uit Rotterdam, stak gistermiddag spelende zijn hoofd uit het raampje van de autobus ofschoon zjjn va der henUreeds meermalen daarvoor gewaar schuwd had. De knaap, die op weg was naar het ziekenhuis om zijn moeder te bezoeken, werd door een boom tegen het hoofd ge raakt en brak een halswervel. Het jongetje is later overleden. i VERDRONKEN. In het water van de Borneokade hadden de jongelui gisterén verfrissching gezocht. Evenals dit op meerdere plaatsen van de stad bjj deze hitte geschiedde. Helaas, heeft het zwemmen in de Borneokade een slacht offer geëiscljt. Een 10-jarige jongen, Groen genaamd, wonende in de Coenraadstraait, verdween bij het zwemmen plotseling in de diepte en -werd levenloos eruit gehaald. Dit verdrinkingsgeval verwekte hevige conster natie. DE NOORDPOOL-TRAGEDIE. Sora en Van Dongen gered. Volgens een officieel Stefanibericht uit Rome werden kapitein Sora en Sjef van Dongen door een Finsch en twee Zweedsche vliegtuigen gevonden en ge red. De vliegeniers brachten de gered den naar Kingsbay, aan boord van de „Citta di Milano”. Over Sora wordt nog gemeld, dat hij en zijn begeleider Van Dongen veel heb ben doorgemaakt; zij leefden de laatste veertien dagen van het vleesch hunner gedoode honden. Sora is zeer verzwakt, Van Dongen maakt het goed. De directie van de NederlandSpits bergen Co. heeft naar de „Tel.” ver neemt Sjef van Dongen opgedragen naar Arendsburg terug te keeren, en dan naar Rotterdam te komen, ten einde bij zijn ouders te Arnhem een tijd van wel verdiende rust door te brengen. Het ligt mede in het voornemen der directie Sjef van Dongen in de gelegenheid te stellen zich verder te bekwamen voor een hoo- gere functie bij de NederlandSpitsber gen Company, want indien Sjef zich eenig theoretische bekwaamheid eigen maakt, wordt hij voor de Spitsbergen Co. een uitnemende kracht. Jongens, gesne den uit het hout van Sjef van Dongen zijn voor het succes der Nederlandsche nederzetting op Spitsbergen van on schatbare waarde. Eveneens de Italiaansche stu denten en de Deen Varming. De „Braganza” heeft reeds den Deen- schen gids Varming aan boord genomen, die door kapitein Sora aan de kust waa achtergelaten, omdat hij den tocht naar het Foyn-eiland niet kon voortzettenen ook de patrouille Alpenjagers en de Ita liaansche studenten, die lid zijn van de Alpenclub, zijn door het Noorsche schip gered. Ook de Alessandrinl-groep ontdekt. Vrijdag werd een bericht verspreid over de redding der Alessandrini-groep door den Russischen ijsbreker „Krassin”. Dit is voorbarig gebleken. Het ontstond door een fout, gemaakt op het radio station te Moskou. Juist is, dat de Ales sandrini-groep werd waargenomen en dat signalen gewisseld werden. Tsjoeknofski wordt eerst gered. Uit Moskou wordt gemeld, dat de ijs breker „Krassin" besloten heeft om eerst den vlieger Tsjoeknofski aan boord te nemen en daarna-de groep-Alessandrini te redden, daar deze groep slechts gered kan worden met behulp van het vlieg tuig van Tsjoeknofski. De „Krassin” op weg naar de Alessandrinl-groep. Volgens berichten uit Spitsbergen be vindt de ftussische ijsbreker „Krassin” zich op weg naar de ballongroep. De na- sporingen, die het schip verricht, wor den door den hevigen mist ten zeerste belemmerd. zullen dienen af te wachten, of, en zoo ja, welke toewijzing daarop cal geschieden. De Olympische wielerbaan, niet geschikt? Naar wjj vernemen, zouden .Zaterdagmid dag op de wielerbaan van het Olympische Stadion selectiewedstrijden worden gehou den, welke tegelijkertijd als proefwedstrjjden voor de baan werden beschouwd. Deze wed strijden zjjn evenwel niet doorgegaan, omdat de Olympische wielerbaan ongeschikt bleek. Bij het proefrijden sprongen binnen 20 minu ten niet minder dan ongeveer 20 banden, doordat de baai) te scherp was; de wedstrij den zijn daarop afgelast. Verder vernemen wjj, dat onmiddellijk het N. 0. C. en de bouwmeester van de baan met den toestand in kennis zjjn gesteld. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Do Tour de France, de groote 5377 K. M. lange rit, is gister geëindigd. De winnaar Frantz werd op grootsche wij ze gehuldigd, niet alleen door het Fransche publiek en de organisatoren van den Tour, doch ook door diverse zijner landgenooten. De uitslag van de laatste étappe was: 1. Frantz 13 uur 35 min. 2 sec.; 2- J. Bidot; 3. P. Magne. De einduitslag van den Tour luidt: 1. Frantz in 192 uur 48 min. 58 sec. 2. Leducq in 193 uur 39 min. 5 sec. 3. Dewaele in 193 uur 45 min. 14 sec. 4. Mertens in 193 uur 59 min. 9 sec. 5. Vervaecke in 194 uur 42 min. 30 sec. 6. A. Magne in 195 uur 3 min. 7. Fontan in 195 uur 57 min. 35 sec. 8. M. Bidot in 198 uur 9 min. 26 sec. 9. Hoot in 198 uur 28 min. 31 sec. 10. Rebry in 198 uur 42 min. 42 sec. ATHLETIEK. 100 Meter in Wereldrecordtijd. Bij de wedstrijden om de Duitsche kam pioenschappen in het Dusseldorfsche Rijn stadion liep Corts de 100 M. in 10.4. sec. (wereldrecordtijd); 2 Houben 10.5 sec. 3- Lammers 10.5 sec.; 4. Eldracher 10.6 sec. Wereldrecord 800 Meter verbeterd. Bij de te Parijs gehouden Selectiewedstrij den voor de Fransche athleten verbeterde Sera Martin het werldrecord 800 M. hard- loopen, dat tot dusver met 1. min. 51 3/5 sec. op naam van den Duitscher dr. Peltier stond en bracht het op 1 min. 50 3/5 sec. ZWEMMEN. Bij de wedstrijden in het Grünewald-sta- dion te Berlijn, maakte Lotte Mühe uit Hil desheim in het nummer 200 schoolslag een nieuwen wereldrecordtijd, n.l. 3 min. 11.2 sec. GYMNASTIEK. De Olympische Gymnastiekploeg. Te Leiden werd het team samengesteld dat voor Holland aan de Olympische gym- nastiek-wedstrijden zal deelnemen. Zij be staat uit: Melkman (Antwrepen), H. Lie her (Alkmaar), P. van Dam (Den Haag,) K. Boot, (Oudkarsepl,) B. W. Pouw, v. d. Vinden, I. Wijnschenk en N. Jacobs, (allen Amsterdam). WORSTELEN. De Olympische Worstelploeg. Door de keuze-commissie van den Neder!. Krachtsportbond werd de volgende ploeg samengesteld: Bantamgewicht tot 58 KG.: J. L. v. Maaren Ursus, Amsterdam. G. Bedorf. Vedergewicht van 58-62 K.G.: J. Nolten, K.D.O., Den Haag, J. v. Duinen. Lichtgewicht van 62-67K K.G.: W. Mas son, Hercules, Amsterdam, J. Thesing. Mj^lden A gewicht 67H-75 kg.: C. Dom- mershujjzen. D.O.K., Amsterdam, J. Balke- ma. Midden B. gewicht 75-82 S K.G.: J. Heijn, Hercules, Amsterdam, J. Mujjs. Zwaargewicht boven 82S K.G.: J. Simonis D.O.K., Amsterdam. D. Korven De als 2 genoemden zjjn de reserves. NA ROME OOK BARCELONA. Wij houden geen duiven meer over. Meldden wjj dezer dagen, dat de groote internationale postduivenvlucht uit Romé (van 23 Juni 1.1.) een ware rampvlucht voor de Nederlandsche duivenliefhébbers is ge worden, thans blijkt, dat ook de vlucht uit Barcelona (van Zaterdag 30 Juni 1.1.) een ge weldigen slag heeft toege^racht onder ouzo groote afstandvliegers. Aan de Rome-vlucht namen uit Nederland 740 duiven deel en hiervan zijn slechts een 10-tal duiven op hun hokken teruggekeerd; thans was hel uit Barcelona iets maar toch niet veel beter, want van de 1100 Nederlandsche duiven zijn-nu slechts 'n 80-tal vliegers teruggekomen. DE EERSTE ALKMAARSCHE SPORTDAG. De eerste Alkmaarsche sportdag of lie ver gezegd sportdagen hebben t bijzonder getroffen, wat betreft het weer. Ongetwijfeld het was schitterend zomer weer, maar voor sport behalve dan wel licht watersport wel wat te warm. Zaterdagmiddag vingen de Zwemwedstrq- den en Kanowedstrjjden aan in het Noord- Holl. Kanaal bij de Spoorbrug. In den san- van was de belangstelling niet zoo groot, maar later was het aantal kjjklustigen niet onbevredigend te noemen. De wedstrijden waren goed geregeld, ter wijl de jury bestond uit de heeren A. M. Middelhoff, voorz.-kamprechter en A. H. Michon, P. de Lange, P. Bonn en Dr. Maats. De badmeesters van Diepen en Punt had den met de jury een werkzaam aandeel in het slagen van de wedstrijden. Vanzelfsprekend werd er dikwijls fel ge streden tusschen de verschillende deelneem sters en deelnemers. De uitslagen waren: 500 M. heeren. 10 deelnemers. 1. H. CaarU D.A.W. 8.17. 2. J. Hoogland D.A.W. 9,32. 3. C. de Groot D.A.W. 10,15. 500 M. Dames. 27 deelneemsters. Aange komen 26 dames, een bjj het keerpunt uitge vallen. 1. Mej. J. Boulonois D.A.W. 10-37- 2. Mej. A. Madderom D.A.W. 11,12. 3. Mej. S. van Diepen D.A.W. sink „De j° Q oS, Bad^en Zwemmr. 13.16. T5 J?' JT0® sIa" iongens 10 deelnemers. 1. C. Ostinga, Bad- en Zweminr. 20 M 2 J. Schenke „De Halter” 22 X. 3. C. de Haan Bad- en Zweminr. 25. 25 M. vrije slag meisjes. 11 deelneemsters. T- trompetter D.A.W. 22 X. 2. N. Lind Bad- en Zweminr. 24. 3. A. Köster, Bad- en Zweminr. 14K. 25 M. rugslag jongens. 9 deelnemers. 1. Leeuwenkamp, Bad- en Zweminr. 28. 2. J. Groet. Bad- en Zweminr. 29 K. 3. D. Ostin- ga. Bad- en Zweminr. 32 M. 25 M. rugslag meisjes. 10 deelnemers. 1. N. Lind, Bad-en Zweminr. 25 W. 2. T' Trompetter, D.A.W. 15 S. 3. 3. de Jong. „De Halter" 27 X. 50 M. (rug en vrije slag) jongens D.A.W. 1. J. Hoedjes 39 H. 2. J. de Goede 40. 8. A. van Ooijen 41 K 4 X 25 M. estafette „De Halter”—D.A.W. II 1. D A.W i.09x. 2. De Halter 1.16.4/5. (Zaandam). 1. Neptunus 54 K. 4 X 25 M. estafette dames D.A.W.Thetis (Zaandijk). 1. D.A.W. ÜOH. 2. Thetis 1.21K. De waterpolo-wed strijd tusschen de dames van Thetis en D.A.W. werd een overwinning voor Thetis. De Alkmaarsche dames bleken niet voldoende geoefend en waren ook niet geheel en al op de hoogte der spelregels. Aantrekelijker was de strijd tusschen de heeren van D.A.W. en Friton van Westzaan. De Alkmaarders wonnen deezen wedstrijd, tevens geldende voor de competitie van den N.-H. 'Zwembond met 31. De kano-wedstrijd was niet erg aantrekke lijk. De uitslag was: l-persoons kano’s 1. Langereis. tijd 1.26. 2-persoons kano's 1. Lan- gereis en Bakker, tijd 1.21. In café „Ceres” van den heer Bruin reikte de heer Mensink de prijzen, bestaande uit me dailles, uit. Spr. memoreerde nog even het tot stand komen van den Alkmaarschen sportdag en moedigde de verschillende deel neemsters en deelnemers aan ook in de toe komst de sport trouw te blijven. De Eere-avond In de „Harmonie” vond Zaterdagavond de eere-avond plaats, waaraan meerdere ver- eenigingen deelnamen. Het weer was onge schikt voor een zaal en het was dan ook geen wonder, dat bjj de opening het aantal belang stellenden niet groot was. Evenwel werd later op den avond de zaal toch wat beter bezet. De heer G. Mensink opende als voorzitter van het comité van organisatie, dezen eere- avond met een woord van welkom. Het mooie z 'tuerweer was in dit opzicht een streep door de rekening, daar de op komst anders wel grooter geweest zou zjjn. Spr. vond het aangenaam de spontane steun en medewerking der vereenigingen bij het organiseeron van dezen sportdag te mogen memoreeren. Al heeft nu de Alkmaarsche Turnkring het initiatief tot dezen dag genomen, be hoeft het geenszins in handen te blijven van dien kring. Gaarne zal men namen van per sonen vernemen, dij met het Comité wen- schen samen te werken tot het welslagen van dezen dag. Spr. wees erop, dat het de bedoeling waa de verschillende sporten te demonstreeren. Er waren echter eenige wedstrijden georga niseerd om de sport te anitneeren. Evenwel werd de wedstrijd niet aanvaard als doel, maar als middel, om een gezond, ontwikkeld lichaam te verkrijgen en om den 'geest van sportiviteit aan te kweeken. Spr. bracht tenslotte de deelnemen een woord van dank, alsmede het strjjk-orkest „TYinitas” en het dubbelmannen-kwartet „Zang en Vriendschap” voor hunne mede werking. Spr. eindigde met den wensch, <J:>' Sportdag moge uitdragen, wat er wacht wordt. Het programma was tamelijk uitgebreid, waarbij nog kwam, dat de, pauze lang duurde. Oudanks het feit, dat men eenige nummers liet vervallen, werd het laat, té laat, voor het programma afgewerkt was. Geopend werd met een tweetal muziek nummers van „Trinitas", welk strjjk-kwar- tet ook na de pauze nog eenige nummers ten beste gaf. Het dubbelmannen-kwartet „Zang en Vriendschap”, onder leiding van den beer Com. Jbnker, zag zjjn medewerking wel op prjjs gesteld. Het bekende „An der schonen blaucn Donau”, van Joh. Strauss, werd voortreffelijk gezongen en zonder een kleine herhaling kwam de dirigent er niet af. Gedemonstreerd werden de vrije oefenin gen van den bond door de dames en heeren van „De Halter”. Deze oefeningen werden goed uitgevoerd, ofschoon wjj nu eenmaal de vrjje oefeningen der dames niet mooi kunnen vinden. Mooi werk zagen wjj nog van de heeren van ..De Halter" aan de hooge brug. Aan het hoogrek toonden de heeren van „Turnlust” zich uitstekend op dreef. De krachtsportvereeniging „Sport staalt spieren”, gaf een demonstratie van worstelen en gewichtsheffen. De aandacht hadden ook wel de wedstrij den op de Home-trainers over 1 en 5 K.M„ georganiseerd door de wielervereeniging „Onderling genoegen". De wedstrijden, waar aan deelgenomen werd door bekende ren ners als J. C. Lamens, G. Jonker, e.a. was uitstekend te volren door het aangebrachte wjjzerbord. Winnaar van beide wedstrijden werd J. C. Lamens. Het programma werd besloten met de waaierdans van de dames „Turnlust'met welke uitvoering zjj ook ditmaal veel succes oogstten. DOODELIJK MOTORONGEVAL In de gemeente Haarlemmerliede is Zon dagochtend op den Haarlemmerweg bij den Rijksstraatweg op eenige meters afstand van de grens der gemeente Haarlem een zeer ernstig ongeval met een motor- en duorjjder, gebeurd. Een .motorrijder uit Amsterdam werd door een auto uit tegenovergestelde richting die naar beweerd wordt den linkerkant van den weg hield, aangereden. De motorfiets werd gereden door een zekeren H. de V. uit Amsterdam, terwijl op de duo zat een zekere W. H-. de schoon vader van den motorrijder. Door de aanrij ding werden de beide mannen tegen de straat geslingerd, tengevolge waarvan zij ernstige hoofdwonden bekwamen. De duorijder W. H. overleed kort na aan komst in het ziekenhuis te Haarlem, waar de schoonzoon H. de V. met een hersenschud ding werd opgenomen. H0UTZAAGFABR1EK AFGEBRAND. Gistermiddag is te Zaandam te 5 uur, door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Houtzaagfabriek „De Breeuwer” staande aan het einde van de Harenmakerstraat in het Westeinderveld van de N.V. Houthandel van gebr. Endt. Toen de brandweer ter plaatse kwam, stond de van hout gebouwde zagerjj geheel in bram’, en was het duidelijk dat er geen houden aan zou zijn. De brandweer, die zich langs alle paden en stegen toegang had verschaft bepaalde zich in hoofdzaak tot be- scherming van de machinekamers van het ketelhuis en den houtvoorraad. Hierin is zjj geheel geslaagd. De fabriek brandde tot den grond toe af, terwijl een betrekkelijk kleine hoeveelheid hout verloren ging. De echade wordt door verzekering gedekt. ERNSTIG MOTORONGEVAL Gistermorgen heeft op den Loosdreeht- schen weg bjj Hilversum een ernstig motor ongeluk plaats gehad. De 24-jarige F. A. Kolman te Hilversum reed met mej. Meyer als duorjjdster in de richting LoosdrechL Bjj „Zonnestraal” be merkte de heer K. dat zjjn voorwiel begon te slingeren, als gevolg van het leegloopen van den achterband. De motor sloeg plotseling om en beiden werden op den weg gesmakt. Zij werden naar „Zonnestraal” vervoerd, waar dr. van Lier een ernstige schedelbreuk b(j de dame constateerde. De bestuurder zelf klaagde over inwendige pijnen en is naar de R.K. Ziekenverpleging gebracht. Zeer ver moedelijk heeft de bestuurder zijn tegen woordigheid van geest verloren, want hij reed met een vaart van slechts 30 K.M. DE MIJNRAMP IN ZU1D-LIMBURG. Omtrent het aantal slachtoffers van de Vrjjdag voorgekomen ramp in de mijn Hen drik vernemen wjj. dat, zooals reeds ver meld, acht lijken zjjn geborgen. Er zijn nog vier getroffenen in de mijn, die nog niet konden worden geborgen. Hoogstwaarschijn lijk zijn die eveneens terstond gedood. De avondploeg is Vrijdagavond, behalve in de afdeeling, waar het ongeluk plaats had, in de mjjnen afgedaald. De Minister van Waterstaat is Zaterdagmiddag te 1.30 uur op de Staatsmijn Hendrik aangekomen. EEN GRIEZELIGE VONDST- Zondagavond werd de politie van het bureau Westerstr. te A’dam gewaarschuwd, dat vanuit een kamer in perc. Tuinstr. 44 een ondragelijke lucht tot de aangrenzende woon kamers doordrong. Het was bekend, dat deze kamer door een naar schatting zestig-jarige vrouw bewoond werd en dat deze vrouw sedert eeuige dagen nergens meer was op gemerkt. De politie stelde onmiddelljjk een onderzoek in. Zjj brak de deur open en vond daar toen het in vergevorderden staat van ontbinding verkeerende Ijjk van de oude bewoonster op den grond liggen. Volgens de buren moet het Ijjk daar reeds zeven i acht dagen gelegen hebben. Of hier een mis drijf is geschied zal het politioneele onder zoek nader aan het licht brengen. Van de vrouw was bekend dat zjj aan den drank verslaafd was. Het Ijjk is ter sectie naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. De instortende molen veroorzaakt kortsluiting op het spoorwegnet. Zondagmiddag is de z.g. „Dikke Molen”, een van de twee laatst overgebleven mo- lenc langs de Haarlemmer trekvaart een prooi van het vuur geworden. Bjj bet instorten van den molen kwam een der wieken fel brandende op den voe- dingskabel van bet electrisch spoorwegnet terecht, waardoor de bovenleiding, doordat deze kabel doorbrandde, stroomloos werd gemaakt. Het gevolg hiervan was, dat de electrische treinen in beide richtingen van en naar Amsterdam niet konden passeeren. Omstreeks drie ifiir in den middag was de vsedingskabel hersteld en kon, nadat men zich van ongeveer half twee met nood maatregelen had moeten behelpen, het spoorwegverkeer weer normaal zijn gang gaan. De brand was omstreeks één uur in den middag uitgebroken, vermoedelijk door vonken uit een passeerenden locomotief veroorzaakt. Toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse verscheen de „Dikke Molen” stond even voorbij Sloterdjjk op Amster- damsch grondgebied was niet alleen de molen, maar ook teeds de beide belendende houten huizen, bewoond door het gezin van den molenaar Been, door het vuur aangetast. Redding van den molen was toen al ho peloos, ook al werd zooals de Amster- damsche brandweer dit gemeenlijk pleegt te doen het vuur met kracht door de spuitgasten aangevat. Het monument, op welks behoud groote prijs gesteld wordt door velen in den lan de, die meermalen en met succes zijn opgetreden tegen den hakbijl der sloopers, maar helaas tegen het alles vemietigendé vuur niets kunnen uitrichten, evenmin als de brandweer hiertoe heden in staat was. stortte, kort na het uitbreken van den brand, met donderend geraas in puin. Een deel van het neerstortend puin kwam op de spoorbaan terecht, terwijl zooals gemeld een der wieken met den voedingskabel van het spoorwegnet in aanraking kwam. Bij het aftrekken van de wieken van den voedingskabel. brak het touw, waardoor een der brandweerlieden met het hoofd tegen de rails viel. De man, die slechts lichte ver wondingen had opgeloopen, kon verder geen dienst meer doen. Den geheelen middag werd de brandweer door het Wusschingswerk in beslag geno men. De molen, alsmede de woning van den heer Been en een hooiberg werden door den brand met den grond gelijk gemaakt. Het btusschingswerk werd door duizenden wandelaars en fietsers, die op dezen ec-ht- Zomerschen Zondag den Haarlemmerweg passeerden gadegeslagen. ZIJN VROUW GESTOKEN. Het slachtoffer ernstig gewond. Omstreeks tien uur Vrijdagavond heeft een «nan. die op de Noorder-Amstellaan zjjn vrouw eën bezoek bracht, die daar werkt, na een woordenwisseling op de stoep, plotseling een mee getrokken en haar verschillende ste ken toegebraeht. Toegesnelde voorbijgangers wisten den man te overmeesteren en aan de politie over te leveren. Op het bureau aan de fieter Aertszstraat werd hjj aan een streng verhoor onderworpen. De vrouw, die in een OLYMPISOHE SPELEN. De plaatskaartenverkoof. Het Plaatskaartenbureau verzoekt ons me de te deelen, dat reeds gedane toewijzingen niet kunnen worden gewijzigd, noch kunnen worden verhoogd. Verder deelt men mede, dat het in verband met de groote hoeveelheid brieven, welke binnenkomen, ondoenljjk ia om deze stuk vodr stuk te beantwoorden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2