n r I Slapeloosheid ikjaxume» Klein Allarlel. KERK EN SCHOOL. SPORT EN SPEL. NED. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. LUCHTVAART. KUNST EN KENNIS. was ten W. beslag. n.maoi c 5. C. Cremer» On- I I EEN DÜITSCHE INBREKER ge weken geleden ie te Delft op hee- I een inbreker gearresteerd, die ook een over Lastercampagne tegen Italië. Een Stefani-bericht uit Rome geeft te ken nen, dat de door de buitenlandsche bladen verbreide tijding, dat de ramp van de „Italia het gevolg zou zijn van een bevel, aan gene raal Nobile gegeven om de Noordpool te be reiken op 24 Mei, den verjaardag van Italië'» oorlogsverklaring, onwaar is. Een dergelijk bevel is nimmer gegeven. In het telegram wordt gesproken van een lastercampagne tegen Italië. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoédig door het gebruik van een paar MIJNHARDT’S ZENUWTABLETTEN Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten venayA5.“ alkmaar! LMöTioa-iio-iiil standpunt zeer afkeurenswaardige Marischka- revue te demonstreeren voor het gi' van K. en AV., waar deze revue werd voord. De demonstratie bestond daarin, dat de deelnemers gedurende een half uur vóór Het lijk van Malmgren nog niet gevonden. Naar uit Moskou gemeld wordt heeft de Russische vliger Tschoechnofski kort voor zijn aankomst aan boord van de ..Krassin'’ aan den expeditiechef rapport uitgebracht. Gedurende zijn verblijf op bet ijs heeft hij naar het lijk van Malmgren gezocht zonder echter iets te kunnen vinden. In de geheele streek heeft men geen spoor van menschen waargenomen. Men neemt aan. dat het lijk van Malmgren op een ijsschots in onbekende richting is afgedreven. De Sovjet-regeering heeft voor het verdere opsporingswerk van Malmgren wederom 50.000 roebel uitgetrok ken. PANIEK AAN HET SCHEVENTNGSCHE STRAND. Ongeveer vier uur gistermiddag passeer den twee torpedojagers Scheveningen en keerden voor de Pier terug in de richting van Hoek van Holland. Een militair vliegtuig vloog er over en cirkelde herhaaldelijk bo ven de duizenden badgasten, die zich met hun kinderen daar amuseerden. Aller oogen ■waren gevestigd op het luchtachip en de zee schepen. Opeens klonk het: „O, kijk eens, wat doet de zee vreemd; wat een hooge gol ven!” En inderdaad; er geschieduc iets zeer vreemds Of er door het keeren der oorlogs bodems, of d )or an lore oorzaak bijzonder hooge golven werden veroorzaakt is niet met zekerheid tc zeggen, maar een hooge zee kwam plotseling opzetten en gegil en oen wilde vlucht alom! Maar zoo snel trachtte men z!ch met in veiligheid te breng'*. of de zee was nog vlugger. Stoelen spoelden om, dames 'agen te water, ooi niet te spreken ken van de weggedreven tasschen, thermo flesschen, boeken en alles, wat zich zoo al bevindt in en bij de badstoelen. In enkele seconden was de vloedgolf weer terugge trokken. Gelukkig kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. de „Krassin”. Dc Russische ijsbreker bevindt zich thans op den terugweg om kolen in te nemen en de geredden aan land te zetten. Volgens een ander bericht zou de „Krassin” nog naar het lijk van prof. Malmgren zoe kende zijn. ken nemen daarachter plaats. Van half twee tot half drie wordt in het Bisschoppelijk Paleis receptie gehouden, uit sluitend voor de geestelijkheid. Het ligt in de bedoeling voor leeken op een anderen dag gelegenheid te geven hun gelukwen- schen aan den nieuwen bisschop aan te bieden. Zij, die daarvoor wórden uitgenoodigd, vereenigen zich op denzelfden dag aan een feestmaal, dat gegeven wordt in het semi narie „Hageveld” te Heemstede. terdaat in ’s Gravenhage en Leiden bleek ie hebben ingebroken. De man, die sedert in het Huis van Bewaring te 's Gravenhage vertoeft, gaf op to zjjn Julius, en woonachtig te zijn te Bremen. De Leidsche recherche heeft zich echter in verbinding gesteld met de centrale recherche te Berlijn en daarheen vingerafdrukken ver zonden. Uit Berlijn is nu bericht gekomen, dat men hier met een berucht inbreker te doen heeft, B. genaamd, die in de gevange nis te Essen was opgesloten, waaruit hij echter heeft weten te onsnappen. Zijn uit- Tsjoechnofski gered. Naar uit Spitsbergen wordt gemeld, be vinden zich de Russische vlieger Tbjoeohnof- ski, zijn begeleiders, alsmede de door de „Braganza” bevrijde lalianen aan boord van Op de Forsterheiderhoeve bij Kerkrade werd een knecht, die op het land aan het werk was door een losgebroken stier aange vallen en zoodanig verwond, dat hij aan de bekomen verwondingen overleed. De E.S.M. heeft Zondag op de lijn Am sterdamZandvoort 45.000 menschen ver voerd. Het zal aan het strand ook benauwd geweest zijn! Te Susteren overleed aan bloedvergif tiging de 63-jarige ongehuwde J. Sch.. die tijdens den nacht een puistje aan een been had opengekrabt. DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. J. D. J. AENGENENT. Eenige bijzonderheden. Op den feestdag van den H. Apostel Ja nobus 25 Juli, zal in de kathedrale kerk van Haarlem de plechtige Consecratie plaats hebben van Z. D. H Mgr. J. D. J. Aengenent tot Bisschop van Haarlem Om tien uur 's morgens l>eginnen de plech tigheden, doch om half tien dienen de ge- loovigen en genooodigden reeds in de kerk aanwezig te zijn. Voor het publiek is dc ingang aan den zij kant der kathedraal. (lok de hoofdingang, die pu doof den afe-< bouw der kerk is gesloten, wordt voor deze gelegenheid tydelyk in gebruik gesteld om Z. D. H Mgr. Aengenent te ontvangen, met de autoriteiten, die, daartoe uitgenoodigd, aieh vooraf in het Bisschoppelijk Paleis aan de Nieuwe Gracht zullen hebben verzameld en vandaar naar de kathedraal zullen zijn verve» rd. De plechtige Consecratie wordt verricht door Z.Exc. Mgr. I. Schioppa, pauselijk nun tius in Den Haag, met assistentie van H.H. D.D. Hoogwaardighden Mgr. L. Schrijnen, tfsschop van Roermond, en Mgr. P. Hop mans, bisschop van Breda Bij de plechtigheden zullen ook nog ver schillende andere bisschoppen aanwezig zijn. Ojd. Z.D.H. d»> Aartsbisschop van Utrecht en Z.D.H. de Bisschop van 's Hertogenbosch. Veimoedcljjk zullen er In het geheel zeven of acht bisschoppen bij do plechtigheid aan wezig zQn Tot de genoodigden behooren voorts de katholieke gezanten van vreemde Mogend heden in Nederland, de katholieke -Ministers en leden der Eerste en Tweede Kamer van de Staten-Generaal. H.H. Exc. de Commis sarissen der Koningin in de provincie Noord- Holland, Zuia-Hclland en Zeeland, de katho lieke led» n van Ged. Staten, de burgemees ter van Haarlem, alle seculiere geestelijken van het Bisdom Haatle-m. de katholieke pro fessoren van de Universileiten, voor zoover zij in het diocees Haarlem woonachtig zijn, do *amWie!eden van Z. D. H. Mgr. Aenge- nr-n‘ en anderen. De religieuse congregaties, die gevestigd zijn in het Bisdom, worden in de gelegen heid gesteld zich door twee afgevaardigden te doen vertegenwoordigen. De diocesane or ganisaties door één afgevaardigde en de plaatselijke organisatie door één afgevaar digde. Het totaal aantal genoodigden bedraagt 1000 tot 1200 personen, maar hieronder zijn alle priesters van het Bisdom. <üe natuurlijk niet alle kunnen komen Verwacht wordt, dat de plechtigheden der consecratie omstreeks 12 uur zullen afgeloo 1 pen zijn. De Kathedraal wórdt versierd. Het Bisschoppelijk Hoogkoor tot en met de ruimte van het parochiealtaar is gereser veerd voor uitsluitend geestelijken. De lee- j EEN POSTDUIVEN RAMP. Een uit Antwerpen naar Bordeaux ver trokken vliegtuig met een zending postdui ven, daalde to Parcay, om den begeleider dei zending in de gelegenheid te stellen, de die ren wat drinken te geven. Groot echter wa» de ontzetting van dezen man, toen hij tot dl ontdekking kwam,d at de meeste duiven ge durende de reis tengevolge van de warmt» waren gestorven. De hierdoor aan de Ant- werpsche „duivenmelkers” berokkende scha de bedraagt ruim 200.000 frs. WIELRENNEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEG. De uitslagen van de gister op de Veluwe gehouden wielerwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland op den weg, lui den als volgt: Amateur (150 K.M.) 1. F- Meu- len, 6 uur 3 min. 8 sec. 2. W. J. Braspen ning (Zundert). 3. B. Duyker, (Rotterdam); 4. A. A. Schelles (Sloten); 5. C. Cremers (Beek, Limb.). 'Heerlen). Professionals: 1. H. Bokkum (EindhovenY 5 uur 53 min. 37 sec.; 2. Aurich (A'dam); 3. Nieuwegieze (R’dam); 4. H. Prins, (Am sterdam). Veteranen: 1. Snijders (Uithoorn), 3 uur 58 min. 48 sec. 2. M. v. d. List (Roosendaal); 3. Schonmann (Den Haag); 4 r. i- Vaart, (Eindhoven); 5. Verheulen, (Den Haag). R.K. BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS Zondag 15 Juli j.L werd door den Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders' „St Bonifacius” eene vergadering gehouden met gedelegeerden uit de diverse afdeelingen van het Binnenscbeepvaart-bedrjjf. De vergadering welke goed bezocht was, stond onder leiding van den heer F. J. Lind- sen en had tot doel stelling te nemen inzake het vraagstuk te verkrijging van betere loon- en arbeidsvoorwaarden in de Binnen scheepvaart, terwjjl tegelijkertijd eene lan delijke vakgroep zou worden gesticht. Bij de discussies omtrent de te treffen maatregelen teneinde tot een behoorlijke regeling te komen van de loon- en arbeids voorwaarden, bleek, dat de loonen over het algemeen niet bijzonder gunstig waren, ter wijl de arbeidstijd buitengewoon ongeregeld en doorgaans overwerk daarbjjn iet werd betaald. Bij diverse ondernemingen werd, volgens de mededeeling van de afgevaardigden, 80 90. soms 90100 en meer uren gewerkt, ter wijl er dan ook nog gevallen waren, dat voor een soortgelijken arbeidstijd nog niet eens f 25.loon per week werd betaald. Algemeen was men het er. over eens, en ind ien zin werd het Hoofdbestuur dan ook opdracht gegeven dat een landelijke agitatie voor verbetering van deze wantoe standen moest worden ingezet, waarbij de vertegenwoordigers zich unaniem bereid verklaarden, om aan de uitbreiding van het ledental met veel activiteit te erken. Na afwikkeling van dit agenda-punt werd overgegaan tot de vorming van een Bonds- vakgroep, waarvan als voorzitter werd aan gewezen de heer A. Zwaga, en als secre- ‘aris de heer J. Boeren. Het vonaia. Eenige beweging ontstond er in de zaal toen mr. Briëtt meedeelde, dat, behalve het aan verd. mr. E. M. B. K. ten laste gelegde, ook het ten laste gelegde, wat betreft verd. A. C. M., niet wettig en overtuigend bewe zen is, zoodat beiden zullen moeten worden vrijgesproken. Uitvoerig ging het vonnis daarna verschil lende getuigenverklaringen na, in het bjjzoh- der, w at betreft het al dan niet reëele karak ter van de contraprestatie ten behoeve van de pandbriefbouders. Vaststaat, dat bij beide verdachten W. strafbaar opzet heeft voorgezeten, om te han delen ter bedriegelijke verkorting van de rechten der crediteuren, door de huizen, schuldvorderingen en grossen van hypothe ken om niet te doen vervreemden Verd. W. Sr. heeft voorts de mogelijk van Liebermann afkomstige disagio-calculatie overgenomen; de mentaliteit van dezen ver dachte blijkt ook o.m. uit uitlatingen als: „wij konden het er toch zelf niet uithalen!” Voor de Rechtbank is dit een aanwijzing te meer, dat de bewuste contracten slechts een vorm wilden geven voor wat men in werke lijkheid beoogde. Wat verdachte W. Jr. betreft: voor de Rechtbank staat vast, dat hij een ongemoti veerd vertrouwen heeft gehad in alles, wat door zijn vader en de andere betrokkenen is aangevoerd. Hierna komende tot de strafzaak, werd in het vonnis der Rechtbank gezegd, dat de ge pleegde feiten van buitengewoon ernstigen aard zijn; kleine spaarders zijn de dupe ge worden en het vertrouwen van het publiek in het Nederlandsche Hypotheekbank-wezen heeft een ernstigen schok gekregen. Een zeer zware straf is op haar plaats. Verdachten hadden een ruim bestaan; slechts door goud dorst gedreven, zijn zjj tot de geïncrimineer de handelingen gekomen. De Rechtbank zou dan ook verd. W. Sr. de zwaarste straf hebben opgelegd, indien hij geen hulp had gekregen van rechtsgeleerden, die zich er toe leenden schijnbaar toelaat bare handelingen in formeeljuridisch juisten vorm te gieten (Beweging in de zaal). Wat v.erd. W. Jr. betreft, ook zijn schuld is zeer zwak, doch de Rechtbank achtte het verklaarbaar, dat hij aan zijns vaders plan nen te groot vertrouwen heeft geschonken. Voorts wilde de Rechtbank rekening houden met de particuliere omstandigheden van dezen verdachte. Alles wat in verband met de Veendammer Hypotheekbank is geschied, kwalificeerde de Rechtbank als „misdadig verkwanselen”: W. Sr. werd tenslotte zooals reeds ge meld tot vier jaren; zijn z’oon tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zichtbaar onder den .indruk luisterden de verdachten naar de voorlezing van ’t vonnis. Het O. M. Mr. D. Reilingh Wz. had tegen AV. Sr. zes jaar, tegen AV. J. en M. elk een jaar en drie maanden gevangenisstraf en wat betreft Mr. K. vrijspraak geëischt. «en van het expeditiebedrijf, meer speciaal Je voortzetting van het bedrijf zooals dat tot ieden door de Commanditaire vennootschap Van Gend en Loos, H. Colignon en Cte. in Nederland is gedreven. Dr. SCHAEPMANFONDS. Groote sommen uit kleine plaatsen. In totaal werd te Stiphout door de Paro chianen bijeengebracht voor het Dr. Schaep- manfonds de som van f 215.75. Te Wanroy is voor het Dr. Schaepman- fonds f 146.50 bijeengebracht. De ingezetenen van Princenhage (N.-B.) brachten f 950.bijeen voor het Dr. Schaep manfonds. In het rectoraat van Rumpen is f 250. Ingezameld voor het Dr. Schaepmanfonds. De inzameling voor het Dr. Schaepman fonds heeft te Delden opgebracht f 698. .Met een extra gift van f 500.—, die reeds was geschonken in totaal dus f 1198. Er zijn 673 Katholieke kiezers, per kie per is dus gemiddeld f 1.78 geschonken of 78 pCt. meer dan noodig is om het beoog de doel te bereiken. Delden heeft hier een schitterend figuur geslagen. De collecte voor bet Dr. Schaepmanfonds heeft te Schaesberg f 228.50 opgebracht. De Nederlandsche R. K. Bond voor groote gezinnen houdt Zaterdag en Zondag a.s. te Njjmegen zijn jaarlijksche Algemeene Centrale Raadsvergadering, waaraan tevens is ver bonden de viering van het tweede lustrum van den Bond en van de Nijmeegsohe af- depling zelf. Wij ontvingen het feestprogramma, waar in verschillende voormannen van den Bond naar aanleiding van het 10-jarig bestaan, de groote beteekenis van den Bond, uiteen zetten en hulde wordt gebracht - aan den oprichter van de eerste vereenigiug, den heer M. H. Janssen. DE JONGSTE REIS VAN DE INSULINDE. Onderhoud met de passagiers. Een droeve reis. Maandagmorgen zijn de reizigers van het stoomschip „Insulinde” van den Rotterdam- Lloyd-Rapide in Nederland teruggekeerd. Met eenigen van hen hebben wjj te Rotter dam een onderhoud gehad. Wy vernamen, dat de „Insulinde” onder commando van kapitein G. H. Ruhaak op 20 Juli j. 1. van Batavia is vertrokken. Het be gin van de reis was reeds dadelijk zeer droe vig. Aan boord bevond zich namelijk een tweetal ernstige zieken, namelijk de assi- stent-resident van Salatiga, die in Sahang stervend van boord ging en een oude dame, die een dag voor Sahang overleed. Deze ziek tegevallen hadden niets met de keelziekte te maken. Een dag na Sahang is de oude dame in zee begraven. Reeds zestig uur daarna had de keelziekte, die toen aan boord was uitgebroken en zeer snel om zich heen greep, het eerste slacht- offer gemaakt, de zeventienjarige Mej. Gor ter. De ziektegevallen volgden elkander snel op. Toen het schip in Aden aankwam, had de keelziekte reeds vier slachtoffers gemaakt, terwijl bovendien nog een Chinees aan tuber culose was overleden. Twee der dooden zijn in Aden begraven terwyl twee anderen in den Indischen Oceaan over boord zijn gezet. In Aden heeft men se rum gekregen. In de Roode Zee kon men toen alle zieken inenten. Met het inenten van de andere pasagiers moest worden ge wacht tot Suez en Port Said, toen preven tief serum aan boord kwam. Onder de patiënten kwam na Aden beter schap. Er waren ongeveer veertig zieken, waarvoor een hospitaal was ingericht op het eerste klasse passagiersdek. Twêe zieken, die te ver heen waren, zijn in de Roode Zee gestorven. Dit waren de luitenant ter Zee du Moulin en een moeder van twee kinderen. De ziekte heeft in totaal zes slachtoffers geeischt; de twee andere dooden zijn door toevallige omstandigheden overleden. Ook enkele leden der bemanning waren aange tast. Van de zjjde der passagiers veronderstelde men eenerzjjds, dat een bad in zee door de passagiers te Sabang genomen wellicht de oorzaak is geweest, terwijl anderzijds ver ondersteld wordt-, dat het schip reeds besmet was toen het in Batavia aankwam. Te Singa pore was een jongeman van boord gegaan, die later aan deze ziekte overleden is. De stemming aan boord gedurende de geheele reis was zeer gedrukt en men was blij Mar seille bereikt te hebben. De infectie is echter van dien aard, dat de passagiers, die in Hol land zijn aangekomen, geen gevaar opleve ren voor hun omgeving. den aanvang der voorstelling zich opsteldeg op de trottoirs voor het gebouw. De demon stratie was kalm en waardig en liet niet na de aandacht te trekken van degenen, die zich naar het gebouw begaven. Het aantal bezoekers scheen ons niet bijs ter groot. Er heeft zich geen enkel incident voorgedaan. DE DROEVE GEVOLGEN VAN DE WARMTE. Het aantal gevallen ver- drinking reeds meer dan 25. Volgens een aan de politierapporten der .verschillende Nederlandsche gemeenten ont leende samengestelde statistiek, waren hier te lande tot gisteren reeds meer dan 25 per sonen tengevolge van verdrinking om het le ven gekomen. In 23 gevallen te dit bij het «wemmen geeehied, terwijl twee ongevallen het roeien, dus indirect ook als gevolg ,TM de warmte, zijn voorgekomen. Van de slachtoffers, die op deze droeve Mat voorkomen, zQn er 13 niet ouder dan 17 Mar, terwfjl binnen de kom van groote ge beenten 12 slachtoffers te betreuren vallen. In totaal z(jn vjjf personen verdronken, Mraarvaa bekend was, dat zjj niet voldoende M heelemaal niet konden zwemmen. De dankbaarheid van Italië. Zorg voor de nagelaten betrek kingen der omgekomen redders De redders der „Italia”-bemanning zullen alle belooningen of decoraties krijgen. Bij zonder zullen de verdiensten van Lundborg en van de bemanning der „Krassin" worden herdacht Vernomen wordt dat de Italiaansche re- geering op ruime wijze de verzorging in den vorm van een soort pensioen op zich zal nemen van de familieleden der personen, die bij het reddingswerk zijn overleden. Wie nog vermist worden. Nu de Deen Varming gered is en de red ding van Sjoeknowski verzekerd is, worden alleen nog vermist de zes mannen, die met het hulsel van de Italia weggedreven zijn, n.L: Luitenant Arduino, prof. Pontremoli, dr. Ugo Lago, Alessandrini, Ciocca en Caratti, en de opvarenden van het vliegtuig Latham 47, n.L- Amundsen, Dietrichson, Guilban, de verville, Valette en Brazy. Omgekomen zqn de machinist Pomella en prof. Malmgren. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Omtrent de uitspraak, die gistermorgen gevallen is in de strafzaak betreffende de A eendammer Hypotheekbank, kan nog bet volgende worden medegedeeld. De belangstelling in dé zaak was zeer groot. Tegen tien uur werden de beide verdach ten W. en de verdachte M. binnengeleid. A erd. mr. K., die niet gedetineerd is, natr tusschen M. en den jongen W. plaats. Te tien minuten over tienen nam de Recht bank haar plaatsen in. Bij ontstentenis van den president, mr. Meckmaun, las ’■~'Mer mr. C. Briëtt hoi vonnis voor, waarbij hjj verschillende daarin verwerkte verklaringen der getuigen met toestemming der verdedigers achterwege liet. Toch nam het voorlezen nog een half uur is BRIEVEN VAN PATER GIANFRANCESCHT S. J. De vice-rector van de Gregoriana mocht twee brieven ontvangen uit Kingsbay van Pater Gianfraneeschi. De brieven, in Juni ge schreven. werden op de post gedaan te Ny Aalesund, een dorpje van twintig houten huizen voor de mijnwerkers. Pater Gianfran- ceschi schrijft over dc tragedie van de Noord pool o- in.: U zult begrijpen, dat wij allen hier in de grootste neerslachtigheid verkeeren. AVij zagen het luchtschip vertrekken en met toejuichingen vaarwel gezegd, wij ontvingen de mooie telegrammen van de Pool, we maakten tot op 200 kilometer den terugtocht mede en dan een diep stilzwijgen geduren de lange, lange dagen. Ook ik had mee moe ten gaan naar de Pool, maar op den avond tevoren kwam generaal Nobile bij me en zei, dat hij mij niet kon meenemen, daar hij min der equipage en meer benzine noodig had. Trouwens, het was niet zeker, dat hij naar de Pool ging, hjj dacht naar Groenland te gaan, het weer was onzeker en men wist niet hoe de wind zou zijn. In alle geval zou hij mij in het geval van een reis naar de Pool geseind hebben over het neerlaten van het Kruis en dan zou ik ook den goddelijken dienst houden, die afgesproken was. Pater Gianfraneeschi verhaalt dan hetgeen reeds bekend is. De pater eindigt zeggende, dat hij en alle anderen van de „Citta di Milano” daar blijven zoolang iemand hen noodig heeft, of dat ze nuttig kunnen zijn. Noblle wilde dus niet dat P. Gianfrance- schi den tocht naar de Pool meemaakte. Het prachtig werk van de ..Krassin.” Welk verscheiden oordeel er ook over de Nobile-eypeditie is de bewonder1"» voor het kranige en prachtige werk van den Russi- schen ijsbreker ..Krassin” is algemeen. De „Krassin” hulpexpeditie is met bijzonder veel overleg, doorzettingsvermogen en voor al zeer vakkundig geleid. De commandant van den ijsbreker, Garl Jogi, is een gewe zen Estlandsch zeeman en ongeveer 30 jaar oud. Hjj heeft aan boord van de „Krassin” aan verschillende expedities deelgenomen. Daar hij met den toestand op de ijszee goed op de hoogte was. werd hem het comman do over de „Krassin” tóevertrouwd. Prof. Sa- vilovitaje, de leider van de hulpexpeditie, heeft do orde van de Roode Vaan gekregen. Aan boord van de „Krassin” is nu een plechtige vergadering gehouden. De gered den hebben den kapitein en de manschap pen voor hun dapper optreden openlijk wil len danken. De Russen waren zoo zeker in hun optreden, dart- zij er zelfs in geslaagd zijn alle kleeren, documenten en een aantal herinneringen der schipbreukelingen mee aan boord te brengen. De marconist, Biagi, heeft zelfs zijn radiotoestel mee terugge bracht. Intusschen is het aantal gevallen alreeds met enkele vermeerderd. Zondagmiddag geraakte de 13-jarige J. Slypen uit Leeuwen, gemeente Maasniel, na- bjj de Buggenumenerbrug te Roermond bij het zwemmen in een baggergat en verdronk Ondanks het feit, dat na het ongeval gerui- men tijd werd gedregd, is het lijk van het slachtoffer nog niet gevonden. Zaterdagavond is de heer M. Thirien uit Budel in de Zuid-AVillemsvaart bij het zwem men verdronken. Het slachtoffer was 29 jaar en sinds enkele maancten gehuwd. Bij het zwemmen in de Waal bij Nijmegen is verdronken de 22-jarige B. L., een soldaat vjin het Indisch leger, afkomstig uit Bloe- mendaal. Een zeventienjarige dekknccht van sleepboot is op het IJ te Amsterdam boord geslagen on verdronken. Het lijk is geruimen tjjd later opgehaald. Twee jongens verdronken. By het zwemmen n de Oude Rjjn onder de gemeente Lobith zijn gistermiddag twee jon gens. B. en E. Roos, verdronken. De slacht offers waren neven vna elkaar en zoond van steenfabrieksarbeiders. Pogingen van de po litie om de levensgeesten op te wekken mis lukten. levering xal door de Duitsche regeering wor den verzocht. NOODLOTTIGE BRUILOFTSVIERING. Op een bruiloft te Epe, otnstond Zondag nacht een ernstige oneenigheid. waa^>jj J. tr V. xoo ernstig wrd mishandeld, dat de dood spoedig intrad. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. De vermoedelijke dader R. B., is door de marechaussee aangehouden. ERNSTIG AUTO ONGELUK. Gistermiddag ongeveer 12 uur is nabij Gilze R(jen op den Rijksstraatweg Tilburg Breda, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, een auto tegen een boom gereden en totaal vernield. De bestuurder, zekere Moree uit Breda, kreeg een hersen schudding, terwjjl de medeinzittende, zekere Van Straathof, eveneens te Breda woon achtig, ernstige verwondingen aan den lin kerarm opliep. Per auto zijn beiden naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Hun toestand is zeer ernstig. JOH. BUZIAU. Naar zijn plannen voor de toekomst ge vraagd, in verband met de ontbinding van het gezelschap Ter Hall, heeft Joh. Buziau, de groote Hollandsche revue-artist, geant woord, dat hij nog een jaar contractueel aan den heer Henri ter Hall is verbonden. EEN KATHOLIEK PROTEST TEGEN DE MARISCHKA-REVUE. Gisterenavond heeft een 60 i 80-tal Katho lieken gevolg geven aan den oproep van de heeren Jos Mineur uit Amsterdam en Edmund Klinkum te Den Haag om als protest tegen de opvoering van de van Katholiek gebouw 1 opge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2