GELDZORGEN PURMEREND IK ZIT HOORN OPBRENGST COLLECTE. DE ADMINISTRATIE Zomersproeten 1 ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. J. Missiehuis, Hoorn. ANDIJK. GROOTEBROEK. BURGERBRUG. LIMMEN. HE ER-HUGO WAARD. HARENKARSPEL ANDEL EN MARKT. WOGNUM. WINKEL ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. CASTRICUM. WARMENHUIZEN. ENKHUIZEN. zullen U niet kwellen als U een ongeluk owricomt et geabonneerd rijt op dit blad dat U gratis op aai een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer bedragen, verstrekt. Uitkeeringen- van f 2S.« tot f 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekemig** polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebben aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uit. Als U een ongeluk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeering doen gelden. EG’.OND AAN ZEE. -WEERE: ST. MAARTENSVLOTBRUG. MEDEMBLIK per liter. auto i Scholten 2.23.42. 18. Idem 2.42.46. I'. o i i PURr K.G. cum Bteld ;even consen- Iraagt dit jaar Wortelen f 5f 6. Rabat ber f 3f 4 per 100 stuks. WINKEL. 17 Juli. Aalbessen f 10f 25. Kruisbessen f 4— 12. Frambozen f 15f 23. Kersen f 25— 30- Aardbeien f 16f 26. Tuinboonen f 1 .1. nog alty’d verlegen om een groote som bonw- kapitaaL Wie leent ons? Geen sommen onder de vijfhonderd gulden. Het leenen geschiedt onder goedkeuring van Z. D. H. Mgr. Biermans, Alg. Overste der Congregatie. GOEDKOOPE TREIN. Da NederUndsehe Spoorwegen lataa tet •en bezoek aan het Koloniaal Museum te Amsterdam (Man rits kade) een goedkoo- pen trein loepen van Helder, Anna Paulowna, Behagen, Noord Scharwouda, Heerhugowaard naar Zaandam en Amsterdam ca. f f f 1.50. Peulen f 10f 12. Aardappelen f 3 f 4 per 50 K. G. Komkommers f 8f 11. Bedankt en aangenomen. Ds. P. Prins heeft bedankt voor het beroep naar Breda en aangenomen dat naar Deventer. Oranjevereeniging. Het is aan het be stuur der Chr. Oranjevereeniging gelukt den bekenden leger- en vlootpredikant in alge- meenen dienst Ds. H. Janfesen te ’s Hage 1 Haasje over springen. toen het dochtertje van den heer R., al hier, op de speelplaats bij de school met haal medescholieren bezig was met haasje over springen, kwam zij te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat zij haar linkerarm brak. Daar Dr. Ents toevallig in de buurt aanwezig was, kon direct eerste hulp wor den verleend. Gegund. De bouw van de R. K. l>jjz. school en onderwjjzerswoning is opgedragen aan de H. H. Stam, Kuin en Pronk te Op- meer- GROOTEBROEK. Frfw. Dienstplicht. B|j besluit van Ged. Staten van 4 Juli 1028 zfln wegens broeder- dlenst voor goed vrijgesteld J. C. Baas, P. Bakker, A. Jongen. P. Ooteman; voorloopig vrijgesteld P. Appelman. J. Bakker, N. Bak ker, J. Bart, N. Jong, G. Hooman, C. Mane en N. van Westing, had een botsing plaats tusschen een BEEMSTER. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Oldman, slaagde deter dagen voor het candidaata-examen Theologie te Leiden. Bevorderd. De heer E. M. Kuipers alhier werd van de 5e naar tie 6e klas Gymnasium bevorderd. Niet minder dan 1500 rjjwielen werden in de stalling aan -zee gezet, terwjjl het aantal, dat mede naar strand werd genomen, niet te schatten is geweest. Ook het aantal auto’s, dat op het parkeerterrein werd neergezet, was grooter dan ooit te voren. Dat het daar door een gekrioel van naenschen was op het strand laat zich begrijpen. Ruw geschat waren meer dan 6000 menschen aan het strand, ongerekend het drukke bezoek van wandelaars in de duinen, dat ook niet te schatten is. Eenig begrip gaf ons daarvan de stalling van rijwielen op de voormalige Johanneshoeve. De ververschingsgelegenhe- den aan het strand kwamen handen te kort dm allen en alles te voorzien. De voorraad moest in den vroegen middag weder worden bijgevuld. De politie had gelukkig een ge- makkelijke taak. Enkele kleine ongelukje^ als een verwonden voet of arm, moesten - plaats hebben. Het aantal baders en zwemmers was zoo groot, dat er een voortdurend tekort was aan badtentjes. Veiling. Aan de veiling v^n Ons Belang waren Zaterdag aangevoerd 8000 manden aardbeien. In verband met de hooge prijzen, Vrijdagavond te Beverwijk besteed, waar men een oogenblik ongeveer 87 ct. per kg. kon bedingen, was de verwachting sterk ge spannen en in het begin wilde geen tuinder het eerst veilen of hield ze tegen een zeer hoogen prijs op. Toen echter een voor zijn product 60 Cent per kg. had gekregen, was het schaap over den dam. Dat was ’t hoogste wat bereikt is geworden. De prijzen liepen van 53% tot 60 cent per kg. Met deze prijzen zal een be hoorlijke opbrengst worden verkregen, want al mag dan over het algemeen niet best worden geplukt, de prijs maakt echter alles weer goed. Ook Zaterdag was de prijs In Be verwijk niet zoo hoog en liep nog lager dan 50 ct. per kg. Maandagochtend werd wederom geveild en bedroeg de aanvoer circa 3200 manden, terwijl de prijs varieerde van 46% tot 51 cent per kilogram. De aanvoer van d.merwten en raspers be droeg 250 zak van 20 kg., waarvan de prijzen bedroegen: doperwten 1522 cent en ras pers 28% cent per kg. De aanvoer van tuin boonen bedroeg 150 zak, waarvan de prijs 7 cent per kg. was. Ook de prijzen van dete producten maken een looncnde teel", mogelijk. juffers ^hangen, zoodat bjj plaats hadden. Vrijdagmorgen Legaat. Door Wijlen den heer G. N. Blaauw, onlangs overleden te Alkmaar, is een legaat vermaakt van f 2500 aan de R.K. Kerk alhier, en f 500 aan het R.K. Arm bestuur. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer Rom mel is benoemd tot onderwijzer aan de O. L. School te Den Burg op Texel. Geslaagd. Mej. M. van Til van hier slaag de voor het examen lager onderwijs. Loting. De loting voor de denstplichtigen uit deze gemeente zal plaats hebben te Alk maar op het stadhuis op Vrijdag 10 Augus tus. Melkprijzen. Door ..Hollandia” is over de maand Juni uitbetaald f 8.60 en door de Kaasfabriek „de Vereeniging” f 8.50 per 100 Edam n.h., West 54 van Berkhout; Gerri1 Ensink en gezin, n.h.. Kuil 28, van Coevor- den; Adrianus Inderwisch, n.h., Gr. Oost 128 van Zwolle; Jacob Mantel en gezin, geen, r.k., Kuil .’10 van Alkmaar: Antje K. Koeten, o I:.. I >raaf-inge] 32 van Hoogwoud; Comelis J. v. Putten, n.h., Appelhaven 24 van Hil- versum; Catharina L M. Schuld, r.k., Kruis straat 9, van Bovenkarspel; Luitje Groot en gezin, n.h., Koep.Weg 90 van Wognum; Jo hanna Bansmann, Ev. N. Noord 46, van Es sen: Menno Asijee en gezm n.h. Nieuwland 10 rood van Alkmaar; Petrus J. de Wit, r.k., Ramen 1, van Bovenkarspel. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria, d.v. C. Machielse en G- Bakker. Visscherseiland 6; Martinus Nl- colaas, z. v. K. de Heer en M. Groot, Drie- boomlaan 39. Adriana, d. v. C. Beerding en N. Over de Linden, Veerinanskade 14. Frederika Johanna, d. v. F. J. E. K >ppies en M. .1. Kok. Modderbakken 20; Simon, z. v. J. W. Wiggelaar en M. P. Nabor, Gerrits- land 73. Anna Maria, d. v. J. Nieuwboer en V. Laan, wonende te Venhuizen. Overleden: Trijntje Groen, 71 jaar wed. van A. Vis, Gr. Noord 21. Jacob Woes- tenburg, 73 jaar echtgenoot van C. J. de Vries, Veenenlaan 2. Klaas van Diepen, 80 jaar, wed. van’I. Kamp. Achterom 15.- Klaas van Kerkmeer, 77 jaar wed. van M. Dekker, Oudo Doelenkade 5. Ondertrouwd: Tennis Wiggers (A. op ’t Zand) en Johanna 'Zaal (Nieuwendam 5). Getrouwd: Jan W. Groot en Johanna M.M. Klein Nieuwstr. 21. Schelt Seheltns en Trijn tje van Riel. Westerdijk 103. N. V. PLRMERENDER 8TOOM WASCH- EN STRIJKINRJCHTÏNG. In de Zaterdag j. 1. gehouden jaarlljksche algemeen© vergadering van aandeelhouder» werden de Balans en Winst- en Verliesreke ning over het boekjaar 1927*28 goedge keurd. Uit de exploitatierekening bleek, dat de uitkomsten voor de Vennootschap ook dit jaar gunstig zijn geweest. Door uitstekende aflevering van de wasschen en voorkoming aan slijtage is aan de concurrentie met suc ces het hoofd kunnen worden geboden. Na behoorlijke afschrijvingen en retervee- ring werd het dividend vastgesteld op 8% pCt. van af heden bztaalbaar bij de Haar- lemsche Bankvereeniging. kantoor Purmer- end, op dividendbewijs no. 10. Tot commissaris werd herkozen de het Vas Visser. bereid te vinden op den a.s. 5en Oranjedag, de feestrede te houden. De Koninginnedag wordt hier steeds Wisterrijk en feestelijk her dacht. „Afslagvereeniging BEEMSTER, MEREND en Omstreken," 17 Juli. Aardappelen f 0.86—f 1.36. kl.t aardappe len f 0.58 f 1 per 25 K. G. Slaboonen f 0.60 f 0.64. Snjjboonen f 0.40f 0.46 Tuinboonen f 0.50—i 0.53 per 15 K.G. Peulen f 3f 10 per 50 K.G. Doperwten f 4f 8 per 50 K.G. Roede Aalbessen f 24—f 60 per 100 K.G. Zwarte Bessen f 28f 36 per 100 K.G. Klapbessen f 1.40—f3.40 per 10 K.G. Fram bozen f 0.20—f 0.26 per doosje. Aardbeziën f 0.40— f 0.78 per K.G. Bloemkool f 5 per 100. Postelein fO.10 per K.G. Sla f34.20 per 100 krop. Rabarber 18113 per 100 krop. Vermelden we nog dat een talrijk publiek deze serenade bewoonde. Eenden. Gedurende de maanden Juni Juli. Augustus en September, is het ingevolge Polderverordening alhier verboden eenden of zwanen te laten rondzwemmen, anders dan In eigeu wateren. Waar klachten hierom trent den laatsten tijd niet uitbleven, is thans door het bestuur van den Polder aan de poliie opdracht gegeven om die beesten, welke in polderwater rondzwemmen, op te vangen en te schutten en onverwijld proces verbaal tegen den eigenaar Pp te maken. Volgens bekendmaking zjju reeds een aan tal eenden publiek verkocht geworden. Loting dienstplicht. De loting voor do lichting 1929 voor deze gemeente, zal plaats hebben op Dinsdag 21 Augustus 1928, des voormiddag» te 10.20 uur, in het Raadhuis dezer gemeente. Overwerkvergunning. Door het District- hoofd der Arbeid» Inspectie te Haarlem is aan G. Burger, mr. smid .alhier, overwerkver gunning verleend. De drukke werkzaam heden inzake broeikassenbouw. heeft aan leiding gegeven tot het verleenen van deze vergunning. De Zondag in onze parochiekerk gehouden col' cte voor het Diocesaan geschenk aan den nieuwen bisschep heeft opgebr >eht f 2t/>, EINDEXAMENS R. H. B. S. Geslaagd. E. M. Meyer. VV. II. Sirks; J. N. Veenis- V.Nooteboom, P. Stam, G. Appel. A. C. V. v. Bemmel. C. Biesheuve-. K. Jongert. C. v. Leersum, D. C-. Stam en J. S. N. Zijp. DE LLO-SCHOOL. B. en W. komen met het v; >rstel tot den Raad aan de u.l.o.-school een ouderwijzer op wachtgeld te stellen, wijl lieti. rlin gen beneden de 100 is gedaald en daardoor twee onderwijskrachten voor rekening van de gemeente zouden komen. De toeloop ver mindert de laatste jaren, omdat meer gebruik gemaakt wordt van de R.II.B.S. Dit voorstel van B. en W. is om prae-advies geweest naar het personeel der school, dat in meerderheid er mee accoord gaat, doch in minderheid de belangen van het onderwijs ziet beschadigd door dezen maatregel. BEVOLKING. Vertrokken: Wiliebrordus de Boer en ge zin, r.k., Veenl. 187 naar Schermerhorn, Wijk A 94; Gijsbertus D. Staal en gezin, r.k., n,h., Veenenl. 227, naar Utrecht Koningsweg No. 44; Louis J. F. v. Hofwegen, r.k., Koep. Weg 10 naar Kampen ..Meerburg’’ te IJssel- muiden: Jan Numan en vrouw, n.h.. Kerk plein 11, naar Medemblik; Adriana M. van Olphen, geen, Draafsingel 42 naar Weststel- lingwerf. Noordwolde B- 158a.; Albertus G. en Hermanus Zwaan, n.h.. Ged. Appelhaven 5 naar Enkhuizen van Bleiswijkstraat 3—422. Ingekomen: Simon Bolmeijer, n.h., Achter straat 28 van Zutphen; Christiaan Bus, geen, Merenstr. 47, van Groningen; Alida F. C. Onderling Paardenfonds. Verzekerd waren over het 2e kwartaal 238 stuks. Er was een verlies van 5 stuks. De omslag werd vastgesteld op f 0.50 per f 100 verzekerde waarde. HEEMSKERK, Bevolking. Ingekomen: C. P. Moojj van Limmen; G. M. Glorie van Castricum; G. Molenaar van Krommenie; P. van Stralen en gez. van Beverwijk: M. Fiseler en dochter van Wijk aan Zee en Duin en M. H. Smole- naars van Velsen. Vertrokken: A. Schouten naar Beverwijk; M. Kok en gez. naar Beverwijk; A. Beentje» naar Beverwijk; J. Rol naar Wjjk aan Zee en Duin; H. Koelewijn en gez. naar Katwijk; J.Orij naar Beverwijk. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 2 portemonnaie’s met inhoud. Verloren: 8 belastingmerken. Inlichtingen bij den gemeentebode. OPPERDOES. Het Nieuwe Raadhuis. Vrijdag wapper de aan het in aanbouw1 zijnde Raadhuis voor de tweede maal de vlag. Na een dag van hard werken en zeer veel moeite was men er in geslaagd de beneden klaar gemaakte spits naar boven te hijschen en op den toren te plaatsen, en ter eere van rlit feit wapperde het dundoek hoog boven de slanke spits uit. Het ophijschen was een gevaarlijk werk, want toen het gevaarte reeds op een aan zienlijke hoogte was knapte de staaldraad, doch gelukkig bleef het geheel op een paar er geen ongelukken W" r D. Scholten 1.37.42. 12. Id. 1.38.47, Slok.1.43.30. 14. S. Bakker 1.54.05. Visser 2.10.54, 16. E. Fijrna 2.17.30. 17. D. R. K. Coöperatieve Tnindersver. KENNE- MERLAND, 16 Juli. Aardbeien per K.G. 4960: per slof 100 110. Frambozen per K.G. 5058. Bessen per K.G. 25 36. Doppers 8—12. Groentjes 810. Raspers 12 14. Capucjjners br. 8—12; wit 7 12. Alles per pond. Snijboonen 6468. Tuinboonen 4-7. Dikke boonen 6064. Sla 45 100. Postelein 2030. Andijvie 2045. Alles per kist. Rabarber 1012%. Selderie 35. Pieterselie 24. Wortelen 8—12. Alle# per bos. Bloemkool le soort 1518. 2e soort 8—12. Komkommers 49. Alles per 100 st. Zustersjubilé. Maandagavond had de eerste huldiging plaats der Eerw. Zusters. Omstreeks 7 uur hadden zich al velen naar de kerk begeven om getuige te zijn van den feesteljjken intocht vanaf het Zusterhuis naar de Kerk, waar om half 8 een plechtig Lof zou worden gehouden. Voor het gesticht was de ingang keurig versierd, terwjjl van alle huizen de vader- landsche driekleur was uitgestoken. Een 40- tal bruidjes met witte lelie’s en palmtakken in de hand, begeleidde de zusters naar de kerk," waar in ’t middenschip werd plaats genomen. Het zangkoor onder leiding van zijn directeur, den heer P. Korver, zong na het Lof op zeer verdienstelijke wijze de mooie feest-cantate „’s Heeren Bruid gehul digd” door G. ScHvltekens. Bij het verlaten der kerk werden de zusters wederom begeleid door de bruidjes, terwijl door het fanfare-corps „Ons Genoegen”, dat zich inmiddels had opgesteld op het school plein werd uitgevoerd: ..Aan U o Koning der Eeuwen”. Nadat de Eerw. Zusters benevens de Hoogeerw. Heer Dekén en Pater Loobuis zich in den tuin hadden verzameld, werd door het fanfare corps achtereenvolgens ten ge- hoore gebracht: De Tirailleurs, Marsch; De fantasie, Fleur de Mai, Concordia en als slotnummer de marsch „Lang zullen ze leven. Deze nummers werden zeer goed uitge voerd en verwierven een langdurig applaus. Namens de vereeniging werd door den heer A. G. de Koning een felicitatiewoord tot de Eerw. Zusters gesproken. De Hoogeerw. Heer Deken dankte namens de Eerw. Zusters de leden van het fanfare corps voor de aangename attractie. Zijn eerw. zegt, dat het de muziek-vereeniging is, die na het zangkoor het eerst deze verras sing aan de Zusters heeft bereid, en voegt er den weusch aan toe, dat het corps nog lange jaren moge Bestaan. Overwerk. Aan het Bestuur van den polder Waard en Groet is Vergunning ver leend om voor herstelling#- en onderhouds werken van 14 Juli tot 31 Augustus door 3 arbeiders 56% uur per week te laten wer ken. Sollicitanten. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van agent van politie dezer gemeente, standplaats Breezand, bedraagt 75. Gevonden: een rijwielplaatje, 2 sleutels en een trechter. Inlichtingen ter secretarie. Consenten. Het aantal afgegi ten voor de zeegrasmaalerij bedi 87. Steunwet. Aan A. Wagemaker alhier is door de Generale Commissie ingevolge de Zuiderzeesteunwet een geldelijke tegemoet koming verleend. Kermis. De a.s. kermis zal o.a. bezocht wor den door de schouwburgloge van Willy Velt- man; den motorzweefmolen en lucbtschotn- mel van Bos; den draaimolen van Ooms; ver der 3oor Turksche schop, prijsschfet en sportwerptent, hoeplatent, Hjntrekspel, mi- nerva enz. Een verzoek. Door B. en W. is aan H.M. de Koningin het verzoek gericht om ingevol ge art. 6& der Lager-onderwjjswet 1920 een buitengewoon subsidie te mogen ontvangen voor den schoolbouw te Hippolytushoef. Aanrijding. Zaterdagmiddag gebeurde1 aan den overweg naar het gesticht Duin en Bosch een aanrijding door de autobus, die de verbinding onderhoudt tusschen Egmond aan Zee en IJmuiden. Door het uitwjjken en geen richting aangeven van een boerenwa gen, moest de autobus, die aan de goede zijde van den weg reed, naar links uithalen waar door een wielrijder, die goed reed, in het ge drang kwam. Hjj wist door zooveel als het kon reehts te houden zijn veege lijf te red den doch zijn rijwiel had een dusdanigen op stopper gehad, dat er niet veel meer van •verbleef. Men lette vooral toch goed op en neme de verkeersregelen in acht Intusschen is aangifte gedaan, zoodat de voerman wel achterhaald zal worden. Postbestelling Bakkua. In de laatste raadsvergadering werd medegedeeld, dat de vereen, voor vreemdelingenverkeer .„Castri- Vooruit" pogingen in het werk had ge- om, ten minste in 'de seizoenmaanden, uitbreiding van het aantal bestellingen te te verkrijgen in Bakkum, waar men maar steeds twee bestellingen van de post per dag Postduif aangekomen. Dinsdag kwam bij den Heer A. de Ruijter Fabrieksstraat alhier een postduif aangevlogen, aan den rechter poot gekenmerkt door een ring met opschrift (Holland) N.B. 283763, en aan den linker poot een gummiring waarin T 847. Enkhuizer Luchtpost. Uitslag der gehou den wedvlucht door de Enkhuizer Duiven- houdersvereèïiging „De Luchtpost”, vanaf Roosendaal. Afs^nd 130 K.M. Los 9 uur. 1. D. Scholten 11.40.50. 2. S. Bakker 11.43.14..3. D. Scholteft 11.44.51, 4. F. Boots man 11.50.49. 5. D. Scholten 12.13.43, 6. Td. 12.25.24. 7. Idem 12.44.53, 8. J. Slok 12.51.02, 9. E. Fyma 1.10.34. 10. M. Jansen, 1.13.08, 11 r. --- ig - 15. •n en terug, op Woensdag 25 Juli 1928, ONDERSCHEIDINGEN. Bij hei ?le Regiment Infanterie, waarbij zjjn ingedeeld de dienstplichtigen uit de Provincie Noord-Holland, is het examen ge houden voor Buitengewoon Geoefend Hand- granaatwerper. De hierna genoemde dienst plichtigen hebben aan de gestelde eischen voldaan, zoodat aan hen het onderscheidings- teeken is toegekend, namelijk: de korpo raals A. Haakman. P. Brouwer, J. G. Schutz, J. Molenaar, A. Husslage, H. Kruk, P. J. Boekestein, T. R. leegwater, H. Helt, E. L. J. Lap en C. Dekker, en aan de dienst plichtige soldaten: G. Schotting, C. Orjj, W. Stam, A. P. Pirovano. P. Smit, L. Stam, J. H. Schipper, C. Sas, J. van de Brug, P. Catshoek, Th. Mulder, P, J. K°PR’ Meijer, P. Ossebaar, J. Lenrs, G. de Vries, P. C. Baas, F. Weerstand, J. A. de Vrie^ H. de Boer, A. Holleman en C. Bierdrager. Bij gelijke beschikking is het onderschel- dingsteeken voor scherpschutter geweer der 2e klasse toegekend aan de korporaals P. J. Baars en J. Hoogetoorn. INLIJVING. Op 20 Juli a.s. zal een inlijving van dienst plichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor het Wapen der Infanterie, het Regi ment Wielrijders, en de Onbereden-Artillerie. (Zij, die bestemd zjjn voor de Officiersop leiding). Bethitnysbrigwiv. Zaterdag zijn door de F.ginondzeeër Reddingsbrigade een drietal kasten met reddingsmateriaal op het strand gedeponeerd, t. w. een aan het begin van het zuidelijke vrije strand, een recht voor de „Werf” en een bij den noordelijketen afgang naar het strand aan het eind van de Boule vard. Ieder der drie kasten (gemerkt E. R. B.) bevat een stevige 180 M. lange lijn, die met een doelmatige riem om het lichaam kan worden gegespt, en een zwemgordel. Twee dezer gordels zijn van caoutchouc, de derde, een geschenk van de Reddingsbrigade te Wijk aan Zee, is gevuld met kapok. Sleu tels, die op ieder kastje passen zyn In do onmiddellijke nabijheid verkrijgbaar. Over dag echter tijn de kasten niet gesloten. Strandverfraaiing. Zaterdagmiddag wap perden op het Egmondsóhe strand van een veertiental masten evenzoovele vlaggen van verschillende nationaliteit. Het was het vert van Mij. Noordzeebad. «jle dit had uit gedacht om de gezelligheid te verhoogen. f>at dit idee werd op prijs gesteld bleek wel uit de waardeerende gesprekken der badgas ten. Gevonden. Aan de Pt^torie zijn inlich tingen te bekomen over' een gevonden zil veren rozenkrans. Zeldzaam. Volgens mededeeling van den heer C. Koppes alhier, vliegt in h<$ dorp een musch rond met witten kop en snavel en bonte vleugels. Stellig iets zeld zaams. Uitbetaling. „De Hoop" betaalde uit over het tijdvak 115 Juli gemiddeld per kg. melk 7.85 ct. dat is per liter 8.10 cent. De hoogste en laagste uitkeering waren resp. 8.84 en 7.28 ct. per kg. Nieuwbouw. Voor rekening van Mej. Wed. P. Zeeman te Schagerbrug. zal door Jen heer De Leeuw alhier een nieuw burgerwoon- huis worden gebouwd aan den Ruigeweg, al hier. Wie een kuil graaft voor een ander. Zaterdag had op de Aardappelenmarkt een vermakeljjk voorval plaats. Een 2-tal werk lieden wilde een collega in het water werpen, echter worstelde deze tegen en hield zich sttvig vast aan de anderen, zoodat ten slotte alle 3 kopje onder gingen, tot groote hilariteit van het talrijke publiek, dat met spanning de demonstratie volgde. Opbrengst. De lijsten voor het Dr. Schaepmanfonds alhier, hebben opgebracht de som van f 373.00. D« TenteensteUing. De dutar van de in September a.s. te houden land- en tuin bouwtentoonstelling vanwege de H. M. v. landbouw, is bepaald op 5 dagen (1115 Sept.) Echter heeft men het voornemen, de plaat selijke feesten ook op 16 Sept. (Zondag) te houden, waartegen bij Gedep. Staten be zwaar is ingébracht door de kerkeraden der Ned. Herv. en der Geref. Kerk. Van vermeid college kwam thans bericht in. dat het niet tot zijn bevoegdheid behoort, in deze in te grijpen. Op het daartoe aan de directie wm de posterijen gedaan verzoek Is th*ns antwoord ingekomen, dat vanaf 15 Juli tot 31 Augus tus niet alleen dit jaar maar totdat wederom een andere regeling zal gelaat worden, in de kom van het dorp Bakkum bet aantal be stellingen met een sal worden uitgebreid en gebracht op drie en dat natuurlijk alleen op werkdagen. Mede is bericht ontvangen, dat. gezien het aantal poststukken, geen aanleiding gevon den is, buiten het genoemde tijdvak het aan tal bestellingen uit te breiden. Loterlj-vergunning. Door B. en W. al hier is aan de plaatseljjke afdeeling van den R. K. Volksbond verganning verleend tot het aanleggen en houden van een loterjj ten bate van het vaandelfonds van die afdeeling. Er zullen worden uitgegeven 1000 loten, terwijl aan prijzen een bedrag van f 100 zal worden beschikbaar gesteld. Hoe warm het was en hoe druk. De steeds toenemende warmte heeft de vreem delingen niet belet op Zondag in groeten gee tale naar Castricum-bad, strand, duin en bosch te komen. De autobussen hadden steeds een groot aantal of liever een te groot aantal passagiers te vervoeren, zoodat men steeds met geheel bezette wagens de route naar zee en des avonds na vijf uur vanaf zee moest meemaken. Om in de wagens te kun nen worden opgenomen, moest queu worden gemaakt, waarvoor de politie op prijzene- waardige w(jze zorg droeg.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7