rniORIL R. H. B. 8. RADIO. BRIEVEN UIT FRANKRIJK. CASTRICUM Hls Master’s Voice kreeg op alle wereldtentoonstel lingen de eerste prfyzen. Fa. P. Th. YPMA, Langestraat 69, Alkmaar. WOGNUM. EGMOND AAN ZEE. WAARLAND. i 2 O J H. de J. te bieden namen de cursisten een rooktafel 4.05—5.05 DBCORATIEKUNST. DE INNAME VAN DE BASTILLE. DE WARMTE. In Frankrijk, vooral in Pari}*, wordt veel van half een tot in geheelen avond. G. a B. gedachten in de leven teruggaan, Het is op het oogenblik een ware uittocht uit Parijs. Ieder, die het maar even doen kan. verlaat thans de stad met haar eindelooze huizenrijen, haar kokend asphalt.De sta tions worden letterlijk bestormd en de taxi's* vormen aan de ingangen onontwarb’re klu wen, waartusschen enkele verdwaalde reizi gers wanhopige pogingen doen om er tus- •chen uit te komen; aan de loketten worden ware veldslagen geleverd en in de treinen self tenslotte, is het een strijd, schier óp leven en dood, om toch in Hemelsnaam maar een plaatsje te vinden. Om nog niet eens te spreken van de arme vaders en moeders, die met doodsverachting bijna een plaats ver overd hebben en dan plotseling tot de ont dekking komen dat hun kroost op het perron is achtergebleven. O; liet te spreken ook van hen, die als ze eenmaal goed en wel zit ten, hun koffertje missen, achtergebleven vermoedelijk by het plaatsbureau Maar tenslotte volgt dan toch de vreugde I der bevrijding, het heerlijke gevoel Parijs I voor eenige dagen te kunnen verlaten, Parijs, I waar bet meer dan 36 graden Réaumur (dat is 94 graden Fahrenheit) in de schaduw is en waar zelfs het kleinste zuchtje frissche lucht niet doordringt. En op de andere perrons voeren de treinen I duizenden en duizenden provincialen aan, die hun bosschen en weilanden verlaten om in het gloeiend heete Parijs te gaan feestvie- I ren Het eeuwige verlangen naar „dat wat men niet heeft”. komen bij de Cavalerie, da en de Kust-Artillerie herhalingsoe f en ingen VASTE UITZENDINGEN VAN DEN K.R.O. De K.R.O. zendt alleen uit over Huizen. Zondags: Morgenwijding van half negen tot half tien, om de 14 dagen. Kerkdienst van 10K ure tot 12 ure om de 14 dagen. Verder iederen Zoncb 5 ure en van 7H ure af Vrijdags: Steeds van half een tot half twee. Van 34 en van 6M7H- Dinsdags en Zaterdags: Alle uitzendingen zyn van den K.R.O. UIT DE STREEK. Hoewel du vroege aardappelen betrekke lijk zeer weinig door nachtvorsten hebben ge leden, valt het beschot tegen. De teelt blijft bjj andere jaren sterk ten achter. De uit voer van vroege aardappelen heeft zich van hier de laatste jaren sterk gewijzigd. Dit jaar neemt het Roergebied weinig af tenge volge van groote aan voeren uit Beigië. De uitvoer is dan ook voornamelijk op N. Duitscbland aangewezen en de wit vleezige aardappelen worden meerendeels naar Enge land verzonden Aardbeienveiling. Buiten verwachting was d» aanvoer op de veiling van Ons Belang Dinsdag groot te noemen. Aangevoerd wer den 6715 manden van 8 kilo’s gemiddeld, terwjjl de prijs zeer goed was te noemen en varieerde van 50 tot 57 K cent per K. G. Het lijkt tegenwoordig wel een wilde markt, want men ziet een groote schomme ling in vergelijking met de prijzen op de vei lingen te Beverwijk en Heiloe. Vooral kwam dat dezen middag weer uit. De le wagens, die geveild werden en door „L* prise de la Bastille” de inname van de Bastille is te Parijs weer geducht ge vierd. Eigenlijk zijn de feesten, kermissen, muziekuitvoeringen e.d. reeds eenigen tyd eerder begonnen, doch het werkelijke feest ie Vrijdagmiddag om een uur of vijf aangevan gen. Openluchtbals op alle punten van eenig belang hebben Parijs gedurende drie nachten als het ware in één groote danszaal herscha pen. En Vrijdag-, Zaterdag- en Zondagnacht wordt er hier thans gedanst tot vjjf uur in den morgen. ’8 Nachts balzaal, overdag.... café-restauranL Inderdaad, dien indruk moet de stad wel maken op de vele vreemdelingen die haar thans in de groote auto’s der reis gezelschappen doorkruisen. De café’s en de restaurants, die hier ge woonlijk toch al over zeer groote terrassen beschikken, hebben voor deze drie dagen ver. guniing gekregen hunne terrkssen nog aan zienlijk uit te breiden en zoo zijn er thans vele straten, die ais het ware één groot ter ras vormen cn waar druk gedronken en ge geten wordt. Vroeger was dit feest 'wn den veertienden Juli werkelijk nationaal, deden de hoogste standen er aan mee; tegenwoordig wordt het meer een volksfeest, aldus den weg van de meeste nationale feesten volgend. Maar zeer belangrijk en echt Fransch is het nog steeds. I groote beteekenis, en ik acht ’t me een voor- recht, hier namens alle parochianen van I Wognum, eenige woorden van dankbare her- i I innering en warme waardeering, tot U te I mogen richten. I Wanneer wij met onze I I historie van ons parochieel m 1 I dan zijn er, in de bevoorrechte parochie als I de onze is, voorzeker meerdere episoden I- waarneembaar, en de vermelding, om de I meer dan gewone belangstelling waard, doch I onder al deze belangrijke feiten is niet altijd I met hetzelfde enthousiasme, met dezelfde I dankbare en vreugdevolle waardeering te I spreken als dit met de herdenking van Uwe I 50-jarige arbeidszaamheid in deze parochie I het geval is. I Want wanneer we het buitengewoon voor- I recht der Pastorale bediening, waarvan I Wognum ook tijdens de reformatie, in tegen- stelling met de meeste andere parochies, de I zegeningen steeds mocht onder vinden, uit- I schakelen, dan is er voorzeker wel geen ge- beurtenis op te noemen, welke met het feit I van Uwe intrede in deze parochie is te ver- I gelijken. I Wij zijn aan Uwen heilzamen arbeid teveel gewoon geraakt, en het is al te veel sleur geworden, waardoor wij zijn gaan meenen, I dat het zoo behoorde, dan dat wy ons het besef eigen maakten van welk een heerlijke bevoorrechting uw arbeid ons dagelijks I moest spreken; want wanneer men bedenkt, dat onder de meisjes, welke thans van uw I arbeid profiteeren, er meerderen zyn, wier I moeder en wier grootmoeder eveneens van uw of van uwe voorgangsters arbeid moch ten genieten, eerst dan beseft men pas welk 1 een geweldige beteekenis uw arbeid alhier I heeft verkregen en van welk een heilzamen invloed uwe toewijding en zorg, doordeesemd I als ze was met den geest- van offervaardige I naastenliefde en een nog vuriger liefde tót I God moet zyn geweest. I Ik prijs me dan ook gelukkig, U namens de paroclüanen van Wognum te mogen geluk- wenschen met Uw gouden jubileum, en U allerhartelijkst te danken voor al het goede, wat gij door en met Gods zegen, voor onze I parochie hebt mogen doen. De uitverkorenen dezer parochie, die zich I onder uwe bruiden bevinden en wier stra lend geluk wy dezen morgen en ook gisteren I reeds mochten ervaren, 't zyn wel de meest I sprekende en levende getuigenis van uw heilzamen invloed en ik breng ook, hen na- I mens de parochianen van Wognum onzen I dank en onze felicitaties, en ik voeg er met I de meeste vrijmoedigheid aan toe, dat het ben gegeven mag zyn, de eer der -Congre gatie hoog te houden; en door te schitteren als de beste paarlen aan dat snoer van Gods uitverkoren bruiden, de parochie by Uwe Congregatie tot sieraad te strekken. Eerwaarde Zusters, Wognum kon en mocht I en wou niet achter blijven, om U by deze I I gelegenheid van bare waardeering te spreken I en wy danken U hartelijk, dat Gy ons de gelegenheid hebt geboden, om eindelijk eens uiting te geven aan onze aanhankelijkheid I en onze waardeering, en woest er van ver- 1 zekerd, dat wy naast dit stoffelijk blyk van I belangstelling voor U bezield zyn met een I oyergroote mate van innige dankbaarheid I voor alles wat gy in die lange reeks van I jaren aan ons deedt en houdt U innig over- I tuigd. dat wy den Goeden God bidden, dat I Hij U dagelijks nieuwe kracht sebenke, om uw stillen vredigen, maar vooral heilzamen I arbeid tot in lengte van dagen in deze pa- rochie te mogen voortzetten, tot heil van i onze goede parochianen en tot vervolmaking van uw eigen gelukzaligheid. Eindigende wil ik niet nalaten, U toe. te wenseben. dat de feestelijke dagen in alle opzichten moge slagen en U een blymeodi- ge "voldoening mogen zijn. Geve de Goede God, dat het weer Zyn medewerking ons overvloedig moge geven, maar bovenal geve God, dat, wat er ook gebeure en wat er ook korne, in Wognum nimmer moge worden uitgewischt, wat de Congregatie der Zusters Franciscanessen van Salzkotten voor de parochie van Wognum is geweest. Vervolgens verkreeg het woord de Weled. Heer H. Starmans, hoofd der R. K. Jongens school. De geachte spr. wil eenige woorden rich ten als onderwijzer en als huisvader. In het eerste geval dankt spr. de Eerw. Zusters voor de prettige en aangename wyze waarop hij als onderwijzer 31 jaar met hen heeft mogen samenwerken en spreekt het vertrouwen uit, dat de paar jaren, die hij nog by het onderwijs werkzaam zal zijn dit zoo moge blijven. Ook als huisvader wil hy een woord van dank brengen. De Burgemeester, aldus spr., heeft het zoo juist gezegd, dat we aan Uw arbeid te veel zyn gewoon geraakt en dat wy gaanm eenen, dath et zoo behoort. Spr. wil daarom thans ook gaane van 'de gelegen heid gebruik maken om de Zusters een woord van dank te brengen voo al datgene’ wat zy aan zyn kinderen hebben gedaan. Spr. hoopt ook door dit woord te bereiken, dat ook de ouders steeds het werk der Zusters zullen waardeeren; den arbeid van de Zusters hel pen verlichten en dit vooral ook te doen door voor hen te bidden en ook de kinderen te laten bidden, opdat hun werk zegenryke vruchten mogen afwerpen. Hierna was gelegenheid om de Zusters te feliciteeren, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Verschille:.de bloemstukken waren de Eerw. Zusters als blijk van waardeering aan geboden. Om 3 uur had de grootsche kinder- hulde plaats, waarbij door verschillende kinderen toespraken werden gehouden. worm merkwaardig geneeg niet aan gedacht 4. .- Wanneer gij nu achter u ziet, dan zoudt gij kunnen uitroepen: „U o God loven wij. wat Gq in die 50 jaar voor ons hebt gedaan" en opwaarts ziende „Uw dank smeeken wy, o Heer, kom Uwe dienaressen te hulp”. Het was 8 Sept 1877, dat de plannen, uit gaande van Mej. M. Zwemmer en Mej. C. Stroomer om een naai- en breischool op te richten verwezenlijkt werden en Pastoor Kanshuizen den eersten steen legde. 9 Mei 1878 kwamen de eerste Zusters, die vanaf Punnerend feestelijk de parochie wer den binnengehaald: 12 Mei d.a.v. werd de school ingewyd en 14 Mei geopend met aan vankelijk 80 leerlingen, welk aantal in Oc tober van hetzelfde jaar reeds was gestegen tot 110. Ziet thans om U heen naar de vruchten van Uwen arbeid. Gy hebt in de kinderzielen de zaden van deugd uitgestrooid. De kinde ren van toen het zyn thans mannen en vrou wen van 50 tot 60 jaar, die zelf ouders zijnde, ook hunne kinderen weder aan U toevertrouwden, om het voornaamste doel in te prenten, n.m. de liefde tot God, zonder welke de mensch niet gelukkig zijn kan. Vestig thans Uw blik op de toekomst. Niet tegenstaande de afzondering in ’n klooster; het afstand doen van den vrijen wil, zal ook voor U blijven een strijd op aarde. Bljjft daarom bouwen op Gods genade, opdat gij met Gods steun ook in de toekomst Uw werk met vrucht kunt voortzetten. Siert U thans -de gouden Kroon, dan zal, wanneer de ar beid op aarde is volbracht, door de liefde van God U sieren een kroon van onverwelk- bare liefde. Voor den Zegen met het Allerheiligste werd gezongen „Tantum Ergo” van Pedros. Hierna werd wederom de feestcantate 's Heeren Bruids gehuldigd” op onberispelijke wyze ten gehoore gebracht. Na afloop der kerkelijke plechtigheden had in de feest tent achter de Zusterschool de aanbieding plaats van de feestgave, be staande uit enveloppe met inhoud, door den Edeiachtb. Heer Burgemeester, J. Comman deur Kz., die de volgende toespraak hield: Zoo ia dan de tyd aangebroken, waarop voor 50 jaar Uwe Congregatie zich in deze gemeente vestigde om U te wyden aan de zorg Voor de jeugd van onze gemeente. Dit feit is voor onze parochie van ongemeen gen. 5.20 Orkestcon- Lezingen. 8-50 Schu- bertfeest in Deenen. Duitsch mngersbond- feest. Tot 10.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Vocaal concert, sopraan. 630 Or kestconcert. 830 „Wrack”. platduiUch volksstuk in 4 acten van Wroost. Daarna Sir Edward Elgar, de bekende Eugelseh* componlst-Dirigent zégt: „De belangrijkste vinding in de geschiedenis van de Gra mophone". Platen en Machines verkrijgbaar Ml Tegenover Hotel ProoU (Vervolg). Zusterjubilé. Dinsdagmorgen werden de Eerw. Zusters evenals den vorigen avond door 'n 40-tal bruidjes naar de kerk begeleid, waar om half tien de H. Mis werd opgedragen door den HJEerw. Deken met Pater Loohuis uit N.-Niedorp als Diaken e/i den Eerw. Kapelaan van Spierdijk als Sub-diaken. Het zangkoor zong onder leiding van zijn directeur, den heer P. Korver, het Veni Creator van F. Epping en daarna op voor treffelijke wijze de driestemmige Mis Mathil da. van Cuypers. De feestpredikatie werd gehouden door den H. Eerw. Deken, die als tekst gekozen had: „Gy zult het vijftigste jaar vieren, want dat is een jubeljaar". De gewijde spr. zegt, dat bet niet zal zijn een hooggestemde feestpredikatie, maar een eenvoudig woord voor de jubileerende Zus ters. Het is thans in de wereld zoo, dat byua iedere gelegenheid wordt aangegrepen om een jubilé te vieren; wanneer er echter obit gelegenheid hiertoe is dan is het wel vandaag nu *rij Eerw. Zusters een vyftig-jarigen ar beid in Wognum heeft verricht voor het heil der zielen. Wanneer men U zou vragen: welke «temming heeft zich vandaag van U meester gemaakt, dan zou het antwoord zijn een Te Denm-stemming, een stemming waar door gij alles, wat door U wordt verricht, tot God terug brengt. Het ligt in den aard van den mensch, dat men van tyd tot tyd stil staat om eens te zien wat in 't verleden is gedaan en wat nog in de toekomst te doen staat. VRIJDAG 20 JULI. Hilversum, 1060 M. 12302.00 Lunchmuziek door het Tno Groeneveld. 5.307.15 Vooravondcon- cert door het Omroep-orkesL Corry v. d. Star piano. 7.157.45 Boekbespreking door Martien Beversluis: Aardsche Paradijs, door Aart van der Leeuw. 8.0010.00 Concert door bet Stafmuziekcorps der Kon. Ned. Marine, o.Lv. L. H. F. Leistikow. 10.00 Persber. Daarna dansmuziek door Ted Staves and his band, van het Casino te Scheveuin- gen. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.80130 Lunchmuziek door het Trio „Winkels”. 4.005.00 Graiyofoonmuziek NCRV. 5.00—6.45 NCRV. Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Sc-ager, viool. Mevr. J. Hehl, cello. Volksliederen voor trio. 7.007.30 KRO. Cursus Gregoriaansch door Prof. J. C. W. v. d. Wiel. 730 VPRO.-uit- zending. Spr.: Ds. P. D. Tjalsma: Het Ge bed (2). Hans Schouwman, piano. Ds. H. G. Cannegieter: Kennen wy onze kin- deren? Daventry, 1600 M. 10.35 Kerltöienst. 11.20 Gramofoonmu ziek. 1230 Sonaten voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkest- concert. 4.20 Orkestcouceit.. 530 Cau serie- 535 Kinderuurtje. 6.20 Orkest- coiicert. 630 Nieuwsberichten. 7.05 Orkestconcert. 730 Muziekcritiek. 735 Pianomuziek van Mozart. 7.45 Lezing: Shakespeare.. 8.05 Spaansche muziek. G. Johnson, sopraan. A. Brosa, viool. Koor - en orkest. 030 Nieufrsber. 9.35 Nieuws berichten. 9.40 Speech vau Mr. Baldwin. Engeland's eerste minister. 10.00 Kamer muziek F. Holding, sopraan. R. Le Roy, fluit, A. Pini. cello, G. Fleury, piano. 11.15 Een verrassing. 11.2512.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”. 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. Orkestconcert. 830—11.20 Symphonie- coucert. Orkest en Mlle. M. de Valmalette, piano. Langen berg 469 M. 1352.50 Orkestconcert. 6.207.15 Kamermuziek. 8.30 OPkestconcert. 9.30 „Der Glückskandidat”, comedie in 3 acten van Müller-Schiosser. Daarna tot 1230 Dans muziek. Zeesen, 1250 M. 12.205.30 Lezini eert. 6308.05 werk gemaakt van de „art décoratief” de- coratiekunst om een meer HoUandsch woord te gebruiken. Deze kunst staat hier trouwens reeds geruimen tyd hoog in aan zien. De Ru du faubourg Saint-Honeré, waar de meeste Parjjsche decoratieschilders, meu- bebnakers, schrijnwerkers enz. hunne ateliers en winkels gevestigd hebben, geniet welhaast een wereldreputatie. Dit alles geheel in tegen stelling met Amerika, waar deze kunst tot voor 1925 zelfs nog vrywel onbekend was met hetgeen op dit gebied in het oude Euro pa gepresteerd werd. De Internationale tentoonstelling te Parys, 1925 echter, veranderde te dien opzichte de Amerikaansche opvattingen geheel en toen - verleden jaar aan eenige vooraanstaande Franse he decorateurs gevraagd werd te New- York te exposeeren, werd hieraan met graagte gevolg gegeven, daar de Fransche artisten in het rijke Dollarland een voornaam afzetgebied zagen. De opening dier tentoonstelling vond niet plaats op den overeengekomen datum, doch veel later. In den tusschentyd echter, had men den Franschen een merkwaardige ver rassing bereid en wel de volgende: boven ieder stuk was een bordje aangebracht, waar op soms de naam van den artist voorkwam, maar waarop i steeds bijzonder duidelijk stond aangegeven de prijs van het bewuste meubelstuk en. de prijs waarvoor men het hier d.w.z. by de Amerikaansche firma, die de tentoonstelling georganiseerd had kon laten copieeren. Bijv.: „Dit meubel kost tweehonderd dollar; men kan het hier laten copieeren voor tachtig dollar". En in de aan grenzende zalen waren heele serie’s eopieën - tentoon gesteld. Van een tafel b(jv. die in de Fransche „stand” voor 225 dollar stond aangeprijsd, kon men hier een, op het oog zeer goed gcijjV,t; Je, copy bestellen voor 125 dollar! Dc Amerikanen noemen dit zakelijk heid, volgens hen koopt men, met een meu bel, ook bet model, d.w.z. het reeht het origi neel te copieeren; maar de Franschen zijn het hiermede niet geheel en al eens. Ook met zekeren grooten Amerikaaiischen meubel fabrikant, die ieder jaar eenigen tjjd in Parijs doorbrengt, daar de ateliers der voornaamst* artisten bezoekt en dan die modellen, die hem het beste bevallen, copieert en ze in het Yankeeland by duizenden exemplaren tege lijk laat namaken, ook met dien fabrikant, is men bet hier niet eens. Ook de pers is er zich den laatsten tijd mee gaan bemoeien, maar over bet algemeen deelt men de meening van den bekenden de corateur, Dominique, die o.a. opmerkt dat hot een zeer lastige kwestie is, aangezien de Amerikanen heel moeilijk tot een vergelijk sullen zijn te dwingen. „De Amerikanen heb ben geen artisten op dit gebied merkt Dominique wat scherp op hebben dus nie mand te verdedigen, d.w.z. dat ze by een ver- g^ijk, hoe billyk ook niets te winnen, allee te verliezen hebben. En met hun opvatting var zaken doeu, zullen ze daar mX nooit toe styn over te balen''. Op ons nuchtere Hollanders, maakt deze zaak een ietwat wonderlijken Indruk; vooral, als men in aanmerking neemt, dat men hier nu wel heel dapper aan bet schrijven is, confe reert enz. maar dat men de eerste schrede om tot een vergelijk met Amerika te komen, nog doen moet. En als straks het nieuwe seizoen aanbreekt en de Amerikaansche fabrikanten komen weer naar Parijs dc mooiste modellen weg halen, dan za’ men weer zeer verontwaardigd wezen over die verregaande onbeschaamd heid der Dollarmenschen, maar dat de eenig* manier om tot oen vergelijk te komen, een. conferentie tusschen beide partijen is, daar ae verkoopers opgehouden, konden geen 100 halve guldens halen, terwijl nadien de eer- ste wagen, welke toegewezen werd, dien prüs kon gelden, maar in het verder vervolg de pryzen met 7% cent per K. G. opliepen. Ge- I zien den nog al grooten aanvoer kan dat di- I reet vooF een tuinder een aardige som be- I loopen. Het is dit jaar een werkelijk wilde markt, doch n en mag tevreden zjjn, want de op- I brengst, wat den prijs betreft, mag buiten I verwachting genoemd worden. I Collecte Naar we vernemen, heeft de col lecte voor het geschenk, aan te bieden aan den benoemden bissehop van Haarlem, Mgr. I Aengenent, gehouden Zondagmiddag in de R. K. alhier opgebracht de som van f 60. Pleitierreisje Meisjes patronaat. Onder jei- ding van den Weleerw. heer Schamper, di recteur van het R. K. meisjespatronaat en van eenige eerw. zusters, hebben de meis jes van deze instelling Maandag een plëizier- reisje gemaakt. Ditmaal werd een bezoek ge bracht aan Leiden. Met den trein van ongeveer half 10 ver trokken zy van het station Castricum en heb ben te Leiden den speeltuin Hortuszicht be zocht, terwyl een gedeelte van de meisjes de Hortus bezochten. Dat zy zich, vooral wat vermaak betrof, thuis gevoelden in den speeltuin laat zich begryiien, terwyl zy, die de Hortus bezoch ten. yeel hebben geleerd op het gebied van planten en bloemen. Dat bovendien de ververschingen niet wer den vergeten en dc inwendinge mensch werd versterkt laat zich begrijpen. Zeer voldaan kwamen zij des avonds te ongeveer half 8 uur weer thuis. Prins Hendrik-Stiehting. De algemeene ledenvergadering der Prins Hendrik-Stich- ting werd te Amsterdam gehouden. Na be handeling der ingekomen stukken werd over gegaan tot benoeming van drie regenten, éan de beurt van aftreden waren de heeren mr. Alex Wertheim, Willem Rnys en Paul den Tex, welke heeren bij acclamatie wer den herkozen. Vervolgens werd de pen ningmeester gedechargeerd. Hierna sprak de voorzitter een woord van waardeering tot den directeur. Eveneens werd dank gebracht aan de Pers, die ook het vorig jaar bereid was meer bekendheid te geven aan het doel der Prins Hendrik- Stichting. Daarna werd de regentenvergadering ge.- houden. Eindexamen Afd. A. Geëxamineerd 5 candidaten. Afgewezen geen. Ges L. Magchielae, J. v. Pett*s, Oeei..u„,. j>. Schottee, de Vries en N. Zaal, aH*n tè Hoorn en O. Rees te Benningbroek. Laatste les. Dinsdag werd alhier de I laatste les gegeven van den cursus voor glas- I cultuur. By het sluiten van de les dankte de heer Hazeloop de cursisten voor de getoonde I belangstelling; de lessen werden steeds goed bezocht en ook ter harte genomen; het is mij, zegt spr., een genoegen geweest hier een cur sus te geven. Reeds twintig jaar terug heb ik getracht, hier eenige belanstelling voor de glascultuur te verwekken, maar wat toen niet opging is my thans gelukt. Door de verandering der tyden zyn ook de ideeën veranderd en er schijnt thans in Waar land evenals op sommige andere plaatsen in onfre omgeving heel wat ambitie tij zijn voor glascultuur. Ik hoop, dat deze cursus vrucht baar zal zyn geweest en er toe zal hebben bij- gedragen, dat spoedig meerdere kassen zul len worden bygebouwd en dat men er ook spoedig zal toe overgaan, om de kassen te .verwarmen. De voorz. van den Tuindersbond Haren- karspel Oost, de heer A. Dekker, dankte den beer Hazeloop voor de groote opoffering, welke hy zich heeft getroost, om alhier een cursus te geven van 15 lessen. Deze cursus is niet door ons aangevraagd, omreden de tyd van aanvrage reeds was verstreken maar deze cursus is uitgegaan van u zelf. Wel staan alle cursisten onder uw toezicht als Rykstuinbouwconsulent, maar Hier in Waarland hebt gy niet geschroomd, zelf een cursus te geven en hebt gy u zelf terugge bracht en geplaatst als een gewoon leermees ter voor de klas-fWjj bewonderen Uwe groote belangstelling voor de Tuinders en hunne aangeelgenheden. Veel is er in dezen cursus van u geleerd. Steeds werd advies gegeven aan hen, die met glascultuur een begin had den gemaakt en zoo nu en dan bezocht gij zelf hunne kassen om hen zoo noodig eenige wenken te géven en steeds waart gij bereid om hen met uwe raadgeving by te staan. Ik geloof dan ook wel, dat ik de tolk ben van alle cursisten, als ik U dank, -ja, hartelyk dank betuig voor aï wat wy van U hebben genoten, maar niet enkel een woord van dank „wilden wy brengen, wy wilden ook onze er kentelijkheid toonen door een stoffelijke gave, opdat gij een blijvende herinnering zult hebben aan den door U gegeven cursus in Waarland. En ik heb dan het genoegen U aan te bieden namen de cursisten een rooktafel en een portefeuille. Ofschoon het een vreemd idee schynt, meenden wy, dat deze geschen ken U welgevallig zouden zyn. De heer Hazeloop dankte den voorz. voor de harteljjke woorden tot hem gesproken en voor het aangeboden blijk van waardeering. Het verwondert my ten zeerste, zegt spr., dat U„er zoo fijntjes in bent geslaagd, om te weten.- rvat ik miste. Het zal my steeds een aangename herinnering zyn aan den cursus, welken ik in Waarland heb gegeven. Mocht U mijn voorlichting in het een of ander wen- schen, dan ben ik steeds bereid U die, voor zoover dit my mogeljjk is, te geven. Was aanvankelijk het plan om nog een excursie te houden, ua eenige bespreking werd het beter en nuttiger geacht, hiermede te wachten, tot het volgende voorjaar. MEDEMBLIK Goed afgeioopen. Alhier kwam binnen een schip geladen met steen, bestemd voor de werken aan de oude Zeug, het schip was diep geladen en doordat de dekzeilen los sloegen verkeerde het in zinkenden toe stand, daar het water in de ruimen spoelde. Juist bytyds wist men, in de haven te Medem- blik te vluchten, alwaar het overtollige water tot 1130 Dansmuziek. --j- -- Brussel, 509 M. 3.20 Klassiek concert. 5.20 Gramofoon- muziek. 530 Trioconcert. 6.50 Orkeat- concert. 835 Columbiaansche avond. 9.0510.35 Militaire muziek. Juist bijtijds wist men, in de haven te Medem- werd weggepompt, de dekking werd voor- zien en de reis kou voortgezet worden. Geslaagd. de heer G. J. Tulp alhier, slaagde te Beverwijk voor bet examen onder wijzer. INLIJVING. De dtenstplichtigen van het Wapen der la- fanterie, aangewezen voor de OfficisnopM- ding (voorgeoefenden van alle divisies), aaa wie uitstel werd verleend tot het tijdvak van 14 tot 18 November 1928, moeten op 80 Juh a. s. voor eerste oefeningen in werkeHk ken dienst komen. HERSALINGSOEFENINGÉN. Op 23 Juli a.s. L_ Onbereden Artillerie, dienstplichtigen voor onder de wapenen. De geweldige hitte heeft te Parijs een merkwaardige mode het licht doen zien. Het heeft hier h.L nooit erg „gekleed” ge staan, in zyn hemdsmouwen, byv. op kan toor te zitten, en nog minder, in café jas en vest uit te doen en aldus zijn partijtje belotte of manflle te spelen. De Amerikaansche films hebben den Fran schen hieromtrent, echter andere ideeën bij gebracht en zoo ziet men tegenwoordig in de Parjjsche café’s de heeren heel gemoedeljjk in hun overhemd zitten, ja. zelfs komt men ze zoo af en toe op straat tegen. Terwyl het langzamerhand tot de „bon ton” gaat behoo- ren om zich „en bras de chemise” achter het stuurrad van z’n auto te zetten!” Precies als de ,jeunes premiers van Broadway” merkt „L’Intransigeant” ondeugend op”.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6