WAARSCHUWING. I ver- '*-l FN MARKT SPORT EN SPEL. LUCHTVAART. SPANBROEK. WOGNUM. Wanneer U, in het bezit zijnde van een Poll», op houdt Abonné van dit blad te zijn, vervalt tegelijk Uw rechtop uitkeering volgens de Ongevallen Ver zekering voor Abonné’s, gratis aan het blad ver bonden. Wanneer U later weer Abonné wordt, Is U plicht een nieuwe Polis aan te vragen. Waarom bedankt U echter tijdelijk als Abonné? U hebt geen tijd om te lezen? Weet U wel, dat de kans om een ongeval te beko men, Juist in den drukken tijd voor U het grootst Is? DE ADMINISTRATIE. BERGEN. ben modern openlucht avondspel. BUITENLAND. LANDBOUW FN VEETEELT BEPERKING DER TULPENTEELT. fes O ear I de de o 's-Gravenbagc dit werk, welke geering van Indië. Deze regeeringen vaarden de Kellogg-voorstellen zonder serve. HET MIJNWERKERSCONGRES IN ENGELAND. Met 620.000 tegen 8000 stemmen heeft het mijnwerkerscongres te Llandudno de reso lutie van het bestuur, waarbij de coinmunis- de ce- Zweden treuren, tot de geheele wereld door- I keurd. Een voorstel van Northumberland dringen. om tot een grooten bond te komen met de cen trale leiding te Londen werd daarentegen verworpen, zoodat de plaatseljjke afdeelin- gen hun volle autonomie zullen behouden DE REIS VAN BELA KUN. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de Duitsche regeering toestemming heef verleend voor het reizen van Bela Kun onder geleide door Duitschland naar Rus land. NOORD-SCHARWOUDE, 20 Juli. 233.800 K.G. aardappelen. Schoolmeestert, f 4.50, Due of York f 4.10, Blauwe eigen heimers f 6.30f 6.50, Schotsche muizei f 3.70—f 4.80, drielingen f 3—f 8.30, 5101 K.G. uien f 4.40, zilvernep f 10.50f 13.60 drielingen f 6.40f 6.80, 30 K.G. peulea f 5.10—f 6, 40 K.G. tuinboonen f 2, 2300 K.G. rootle kool f 5.80—f 6.80, 5300 K.G witte kool f 6.70f 6.80, 5300 stuks bloem kool le soort t 8.90f 19.30, 2c scort f 2.30—f 5.50. De Citta di Milano brengt geredden eerst naar huis. Mussolini heeft den commandant van Citta di Milano telegrafisch gelast de gered de Italianen onverwijld naar Narvik te bren gen. Hij heeft voorts bevolen, dat de gered den onderweg biet geïnterviewd mogen wor den, noch uit eigen beweging berichten mo gen verstrekken voor zij te Rome zullen aangekomen zijn. Het hulpschip zal, na de overbrenging der geredden weer naar Spitsbergen terugkeeren om aan de' opsporing der nog vermisten deel te nemen. DE BANEN IN HET STADION. Het Ned. Olympisch Comité deelt mede:’ Gisteravond is in het Olympisch Stadion een samenkomst geweest van verscheidene offi cials van het N. O. C. en technici om een on derzoek in te stellen naar den toestand van den wielerbaan. De baan is gedurende laatste dagen schoon gespoten en met ment water'behandeld. Het resultaat daarvan is buitengewaon bevredigend gebleken. Er la achter motorgangmaking gereden met lichte raeebanden, waarbij een snelheid werd be haald van 91 K. M. per uur. Daarna is er o. a. een wedstrijd over 20 K. M. gehouden waaraan twintig leden van Olympia deelna men en waarbij de volkomen deugdelijkheid van de baan bleek. Verder verklaarde de heer P. J. Adrian, voorzitter van de Sportcommissie dar Ned. Wielren Unie, dat de "take ban len uithieven en dat de baan nu volkomen goed was. De loopbaan zal onder leiding van den heer Kreigsman binnen enkele dagen geheel gereed zijn. Ook deze baan zal aan’ alle eisehen voldoen. De heer J Hardeman, secretaris van de Kno. Ned. Atfaletiek Unie, verklaarde, dat de baan alle reden tot volkomen tevredenheid geeft, terwijl de heer D. J. de Vriee, bestuurs lid van de K< N. A. U. als zjjn overtuiging aangaf, dat het the - gereed zijnde gedeelte der baan volkomen in orde is. DE JAPANSCHE DEELNEMERS. Gisteravond zijn te Amsterdam per Puïl- mantrein aan het Centraal Station gearri veerd de Japansche deelnemers aan de Olym pische Spelen. Na even vertoefd te hebben in de wachtkamer, vertrokken zij per boot naar Zaandam, waar zij hun intrek zullen ne men. NOBILE EN MALMGREN. Telegram van Nobile aan Malm- gren's moeder. Generaal Nobile heeft aan de moeder van Malmgren een telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Een van de acht kameraden, die op won derbaarlijke wijze met mij de ramp van de ,Jtalia” hebben overleefd, is niet terugge keerd en hjj behoorde tot hen voor wie ik de grootste genegenheid had. Diepe droef heid heeft mijn vreugde over de redding der zeven andere mannen verstoord. Ik ver zoek u, mevrouw, de betuiging van mijn diepgevoelde smart te widen aanvaarden. Ik heb professor Malmgren tlrie jaar gekend en mijn bewondering voor hem is van jaar tot jaar gegroeid. Ik weet niet wat ik meer in hem bewonder, zijn verdiensten als ge leerde, of zjjn buitengewone hoedanigheden als mensch. Doordat ik het voorrecht heb genoten van zjjn samenwerking en ik zoovete gevaren met hem heb getrotseerd, gevoel ik mjj met hem verbonden door een warme vriendschap. Toen wij ons op 24 Mei boven de Noord pool bevonden, zeide hij tot mij met een glimlach: „slechts weinig mannen kunnen zeggen, dat zjj 2 maal boven de Noordpool zijn geweest.” Ik voelde mjj gelukkig, dat hij die woor den tot mij richtte, voornamelijk omdat wij beiden tot de zeer weinigen behoorden, die dit voorrecht genoten. Als ik in staat zal zjjn een volledig ver slag te geven van onze spannende en ge vaarlijke avonturen zal de faam van dezen Gevonden. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan van het vinden van een belas- tingmerk. Ongeluk. Een knecht van den heer S. kreeg bij het vastleggen van een hooiponder van dit werktuig een geweldigen slag in het gezicht, doordat er een touw was gebroken. De getroffene moest onmiddellijk naar het gasthuis vervoerd worden. Het geval laat zich ernstig aanzien. Het feest der Eerw. Zusters. Dinsdag avond had de eerste der drie feest-uitvoerin- gen plaats ter gelegenheid van *t Zusters- jubileum. Na een hartelijk woord van welkom door den voorzitter der feestcommissie, den Edel- achtbaren heer Burgemeester Commandeu: aan den H Eerw. Heer Deken, Pater Loo- huis en de Eerw. Zusters, van wie een 14-tal geboortig uit onze parochie, die thans het feest hier mee mochten vieren, wijst spr. er op, dat tia al hetgene dat reeds is gegeven het feest heden zal worden voortgezet. Met den wensch, dat allen een gezelligen avond mogen hebben en wat we verwachten een genoeglijken avond voor geest en hart opent spr. dezen feestavond. Alsnu krijgen we te hooren het zangnum mer „Lentekinderen” door het gemengd koor onder leiding van den heer K. Schipper. Vervolgens werd ten tooneele gevoerd „Maria’s Macht te Lourdes”, uitgevoerd door leerlingen der Zusterschool. Dit aangrijpend tooneeïstuk werd op schitterende wijze naar voren gebracht. Alle jeugdige speelsters kweten zich uitstekend van haar taak, ter wijl de groepeering Maria’s verschijning aan Bernadette indrukwekkend was. Een woord van hulde aan de medespelen den en niet het minst aan de Eerw. Zusters Ludwina en Augusta, onder wier leiding het stuk werd opgevoerd. Met het zangnummer „De Spijskaart” werd het eerste gedeelte van het programma be sloten. Na de pauze kregen we te hooren het zangnummer „De Sparreboom”, wederom uitgevoerd door het gemengd koor. Hierna volgden twee tooneelstukken n.m. „De Acht Zaligheden” en „De grappige vergissing”, uitgevoerd door leerlingen der Naaischool. en Spreekwoorden „Quod Libet", tusschen deze zangnummers word nog door n 12-tal dames e enlndianen-dans uitgevoerd. Dat het publiek van zang en tooneel ge noot bewees wel de absolute stilte, welke tot het laatst, ondanks het zeer vergevorderde uur het was inmiddels 1 uur geworden onder de nummers heerschte. Na afloop vraagt de Edelachtb. heer Bur gemeester nog even het woord om namens de Eerw. Zusters een dankwoord te spreken voor dé feestgave door de parochianen ge schonken; een woord van dank aan het zang koor voor de gezangen en bovenal voor de treffende feestcantate en ten slotte aan den heer Schipper en zijn zangers en zangeressen. Dit alles wordt door de Eerw. Zusters op hoogen prijs gesteld. Verder brengt spr. als voorzitter der feest commissie een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt om dezen avond zot schitterend te doen slagen. Met den wensch. dat de volgende avonden wederom in het teeken der belangstelling zullen staan sluit hij dezen feestavond. CONCERT. te geven door Bergeit's Harmonie jp Dins dag 24 Juli a.s.. ‘e avonds 8 uur. in den muziek tuin. Dir. P. Pranger. Noord-Scbar- woude. Beschermheer Edelachtb. Heer Jb. van Reenen. Programma: 1. Marsehe des Saltimbanques ."'E. Ergot 2. Oberto OuvertureG. Verdi. 3. Voix Romaines Wals Vessels. 4. La Dame au Coeur d’Or Fantaisie G. Gadinne. ASSENDELFT. Geboren: Gerrit z. v. Cornells Tray en Guurtje May. Hugo Boudewjjn, z. v. Mat- theus Simon Ouderwater en Jonkvrouw Eli sabeth Boreel de Mauregnault Cornells Ge rardus, z. v. Hendricus van Velzen iA Guurtje Petra. Geertje d. v. Aart van d<Ji Brink en Geertje Nouhoff. Trijntje d. v. Cor nells Dekker en Geertje Hos. Maria d. v. Jo- hannes Antonius van Schilt en Aljjda Geer- truida Albers. Ondertrouwd: Anna Hager, van Enschede en Jannetje Kwantes. Pieter Bleeker en Jo hanna Anthonia Welp, van Zaandam. Corne lls Moot, van Velsen en Hendrika Adriana Troost. Getrouwd: Gerrit Bethlem, van Wormer- veer en Kaatje Crok. Johannes Joseph Kroon en Margaretha NageL Gerrit Smit en Guurtje de. Boer, van Wormerveer. Ingeschreven echtscheidinsgvonnis, be treffende het huweljjk tusschen Johan Frans van Hes en Anna Helena Schim van der Loeff. Overleden: Jacob Smit oud 14 jaar, z. Jacob Smit en Antje Grimm. Maria Elize Mcyer, oud 45 jaar, gehuwd met C. A. J. Bergfeld. Hendrik, oud 7 weken, z. v. Jacob Jongejans en Antje Booy. Cecilia Maria, oud 1 S jaar, d. v. Hendrik Kerssens en Guurtje de Jong. Trijntje Metz, oud 81 jaar weduwe van Johannes Schoone. Pauze. 5. Ouverture ItalienneE. Deneufborg. 6. Mosaique sur l’Opera Stradella F. v. Floton. 7. Fantasie uit de Opera „Carmen” G P' ct 8. Marsch Finale. De V«re<>niging tot Bevordering yan het Vreemdelingen^Feer te Bergen, die jaar lijks het in den lande reeds vermaarde Bloemencorso organiseert en dit jaar op 8 Augustus wederom een corso uitschreef, •waarvoor door bekende te Bergen woonach tige kunstenaars voor deelnemende vereeni- gingen ontwerpen zijn gemaakt, heeft het aangedurfd om op 14 Augustus a.s. het moderne avondopenluchtspel ..Didoler van Ds. E. D. Spelberg en Frans Huysmans in het openlucht théater te Bergen te doen geven. Voor dit moderne openluchtavondspel werd de medewerking verkregen van de drie piaatseljjke Tooneel vereenigingen te Bergen, terwijl de hoofdrollen vervuld zullen worden door de heeren Kommer Klein van den Stadsschouwburg te Amsterdam en Gerard Cloeck van „Bilderdijk” te Alkmaar. Ruim honderd personen werken aan dit stuk mede en houden daarvoor reeds twee maal per week repetitie. De heer Eernstman te schreef de muziek voor muziek, onder leiding van den modernen componist Jac. Jansen, door een symphonie- orkest zal worden uitgevoerd. Costumeering van het huis Davidson te 's-Grbvenhage. Volgens gegevens van den kunstenaar Frans Huysmans wordt er voor dit stuk een speciaal podium van 25 X 18 M. gebouwd op 2 M. hoogte, met een ondergrond en ver schillende trappen, terwijl alles door ’n hori zon van 25 X 10 M. zal worden afgesloten, waarop door zoeklichten vanaf drie licht torens met een speciale moderne tooneeï- techniek gewerkt zal worden. Dp V. V. V. laat op het terrein een 2400 zitplaatsen aanbrengen en stelt van heden at aan haar eigen Tnformatie-bureau te Bergen reeds de gelegenheid open om toegangsbe wijzen aarr te vragen, terwijl ’s avonds na afloop extra trams naar Alkmaar zullen rjjden. Naar wjj vernemen, werd dit stuk het vorig jaar Pinksteren voor het eerst gespeeld op de Landelijke conferentie van den V. C. J. B. en bestaan er plannen om dit stuk, welks opvoering te Soesterberg een groot sncces was, ook geschikt te maken voor een opvoering in den Stadsschouwburg te Amster dam. hoewel het geheel voor een openluc'nt- avondspel is geschreven. HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. Het Engelsche antwoord aan de V. S. Aan den tekst van het antwoord van den Engelschen Minister van Buitenlandsche Za ken Sir Austen Chamberlain aan de Ver. eenigde Staten inzake de "sluiting van een anti-oorlogsverdrag ontleenen wij het vol gende De Engelsche regeering heeft met belang stelling kennis genomen van de verklaring vervat in de Amerikaansche nota en tevens van de commentaren die erin gegeven wor den op de overwegingen, der overige mo gendheden in de reeds gevoerde diplomatie ke correspondentie De bepaling, thans in- gelascht in de preambule, krachtens welke aan iedere onderteekenende mogendheid, die in de toekomst zal trachten zjjn nationale belangen te bevorderen door zijn toevlucht te nemen tot een oorlog gericht tegen een andere onderteekenende mogendheid, de voordeelen voortvloeiende uit dit verdrag ontzegd moeten worden, is voor de Engel- sche regeering bevredigend. De Engelsche regeering is na rypeljjk overleg niet van meening. dat de vervulling van de verplichtingen welke zij krachtens het VolkenlKindsconverant en het verdrag van Locarno op zich genomen heeft, door aanvaarding van het onderhavige verdrag verhinderd wordt. Met bijzondere voldoening heeft de Engel sche regeering geconstateerd dat alle par tijen van het Locarnoverdrag aangezocht zijn eerste onderteekenaar te worden van het anti-oorlogsverdrag en dat het de duidelijke wensch van de regeering der Vereenigde Staten is, dat alle leden van den Volken bond door onderteekening of toetreding ten deze verdrag-sluitende partijen zullen wor den. Na een uitvoerige beschouwing over de strekking van het voorgenomen verdrag ver klaart Chamberlain, dat de regeering van Engeland zich gelukkig prijst samen te gaan met de regeering der Vereenigde Staten en der andere mogendheden bij een verdere en veelbeteekenende schrede op den weg der uitbanning van den oorlog. Tevens is de tekst gepubliceerd van de antwoorden van Z. Ms. regeering in Austra lië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika en de re geering van Indië.’ Deze regeeringen aan- re- Acer in den hooitijd te houden, maar tu> hooitjjd. Het bestuur zal hierop letten. D< Voorzitter bracht dank aan de pers eu ran da heeren Smeding en Waiboer, voor het aanwerven van n-enwe leden der vereeni- ging. waarna hij de vergadering sloot. CASTRÏCUM. Schoolreisje Sbhool 1. Dinsdag bad het jaarlijksche schoolfeest plaats voor de kin deren van school 1 alhier. Tegen half acht verzamelden zich de kinderen en geleiders op het schoolplein en werd naar het station •gemarcheerd, onder leiding van het hoofd der school, den heer v. d. Vlies. Met den trein van ongeveer acht uur werd de tocht aanvaard met als bestemming via Amster dam Volendam en Marken. Het doel werd na een mooie en afwisselende reis bereikt. Vooral de boottocht over de Gouwzee viel buitengewoon in den smaak. Weer en zee w aren zeer gunstig, zoodat de boot niet al te veel slingerde. Ieder genoot zoodoende rustig van de prachtige vergezichten op Monnikendam. Volendam en Marken. Na een kleine verkwikking werd het eiland in oogen- schouw genomen. Het was er gezellig druk. Verschillende talen hoorde men spreken. Een aardig halfuurtje werd doorgebracht in het bekende Markerbinnenhuisje van Sijtje Boes. Deze had er bijzonder goed slag van om de kinderen te vertellen van het leven op het eiland, van den watersnood, waarvan haar huisje nog duideljjk de spo ren droeg. Vooral toen de typische kleeren werd envertoond. die door de Markers worden gedragen, was de belangstelling van onze jeugd groot. Na nog eenige andere bezienswaardighe den te hebben bezocht en bekeken, werd de boottocht voortgezet naar Volendam, waar «te inwendige mensch werd versterkt in ho tel Spaander. Via Edam werd per tram de reis wederom ondernomen naar Amsterdam en na aldaar nog even gepleisterd te heb ben. ging het per trein weder huis toe. Hier wachtte bij aankomst een groot aantal ouders en belangstellenden de kinderen af en het eerste oogenblik kwam aan het vertellen van alles, wat men gezien en genoten had geen eind. Aan de leden van de oudercotn- missie. die als begeleiders fungeerden en aan het hoofd der school in «te eerste plaats die een en ander georganiseerd en prachtig geleid heeft, komt zeer zeker een woord van lof toe Veiling „Ons Belang”. Tegen de verwach ting in was de aan voer Woensdag aan de I veiling groot te noemen. Niet minder dan meer dan 8000 manden aardbeien werden ge veild. De prjjzen jraren nog beter dan Dins dag, terwjjl deze vrij dicht bij elkaar ble ven en golden van 58 tot 62 S cent per K.G. Erwten waren aangevoerd ruim 400 zak, ^waarvan de prijzen beliepen voor doperwten 16 tot 21H cent per K.G. en voor raspers 26 S cent per K.G. De aan voer van tuinboo nen begint meer te worden en bedroeg 300 uk van 20 K.G 4 terwjjl de prijzen niet mede Hepen en bedroegen van 454 tot 9 cent per K.G. De hoogste prijs voor een bjj uitstek m<w»i partijtje. Aanrijding. Woensdagochtend te ongeveer 8*4 uur gebeurde in de Schoolstraat alhier een ongeluk, tengevolge van den enwfl van het paard, gespannen voor den melkwagen van V. te Bakkum. Doordat het paard niet wilde voldoen un den teugel, geraakte een zoontje van C. alhier, die aan den goeden kant van den weg reed, onder den wagen. Gelukkig bleek, dat hjj zelf er nogal behoor lijk was afgekomen en behoudens eenige ontvellingen en een trap van het paard, wat geen ernstige gevolgen heeft gehad, er is af gekomen. Het rijwiel, dat de jongen bereed, was nogal beschadigd, doch V. bood direct aan. de schade te betalen. Tot voortzetting der beperking van de teelt van Breedertulpen besloten. Een vergadering van kweekers van Bree- dertulpe i, onderteekenaren van de onder linge overeenkomst welke in T9?7 gegolden heeft volgens bet Weekblad voor Bloem bollencultuur, besloten andermaal een derge lyke overeenkomst aan te gaan op denzelfden grondslag. Deze grondslag was. dat elke onderteekenaar zich vrijwillig verplichtte van elke 100 roe Breedertulpen, die hjj heeft geplant staan, 5 H.L. in te leveren voor ver nietiging (verkoop als veevoeder). De op brengst werd na aftrek der noodzakelijke administratieve kosten besteed voor het aan- koopen van Breedertulpen bjj de ondertee- kenaars, die meer dan dit kwantum wilden inleveren. Het resultaat i.« geweest, dat ruim 1000 H.L. van de beplaaM oppervlakte van de ónderteekenaars aan den opplant werd onttrokken en bovendien nog ongeveer 150 H.L. na aankoop konden worden vernietigd. Berekend wordt, dat hierdoor een uitplant van ca. 6000 R. R. werd voorkomen. Deze proefneming, die ook* wat het directe resultaat betreft niet geheel zonder gevolg is gebleven, diende, nur het oordeel der vergadering, te worden voortgezet, opdat be reikt worde, dat de productie van Breeder tulpen gelijken tred houdt met de voor dit artikel beperkte afzetkansen. Pas na eenige jaren kan worden geconstateerd, of dit doel langs dezen weg bereikt kan worden, maar de in 1927 genomen proef kan voorloopig als geslaagd worden aangemerkt. Van vele zijden, ook van firma's, die ver hinderd waren de vergadering bjj te wonen, werd het voorstel der commissie van uitvoe ring. om voor 1928 op denzelfden grondslag een overeenkomst aan te gaan, toegejuicht. Men zal trachten enkele bezwaren, welke bij de uitvoering in 1927 gebleken zijn, te voor komen, doch de bepalingen der overeenkomst zullen ongewijzigd bljjven. De commissie van uitvoering bestaat uit de leden der firma's H. de Graaff Zonen, Gebr. van Eggink, S. v. d. Berg Zonen, Gebr. Zandbergen en C. van Zjjverden Co. (w.g.) UMBERTO NOBILE. Geen sporen van het Latham-vliegtuig. Naar van het Beren-eiland wordt gemeld zijn daar geen sporen van het Latham-vlieg- tuig van Amundsen gevonden. Generaal Nobile naar Home. Naar de „Lok. Anz.” uit Kingsbay meldt, zal generaal Nobile binnen eenige dagen naar Rome terugkeeren. Het is niet bekend, of dit geschiedt op be vel van zjjn superieuren of dat Nobile uit eigen beweging naar Italië terugkeert. De openbare meening in Ziceden. De rapporten die in de laatste twee dagen zjjn uitgebraeht over de ramp van de „Ita lia”, en voornamelijk de verklaringen van kapitein Lundborg en den piloot van de „Uppland”. sergeant Nilsson, hebben een zeer geruststellende uitwerking op de Zweedsche publieke opinie gehad. Men hoopt algemeen, dat de Italiaansche regeering zonder daartoe gevraagd te zijn, de Zweedsche regeering in de gelegenheid zal stellen alle omstandigheden, die in ver band staan met den ondergang van de ..Ita lia”, grondig na te vorschen. Op deze wijze zullen vJ^pchilIendo duistere passages in de rapporten van Spitsbergen op voldoende wjjze kunnen worden opgehelderd. De Zweedsche machine „Uppland” is te rug ontboden naar Zweden en te Narvik ge land. VEREEN1GING VAN OUD-LEERLINGEN DER RIJKSLANDBOUWWÏNTERSCHOOL i TE SCHAGEN. Te Medemblik werd Woensdag de 54ste Algemeene' vergadering van bovengenoemde yereeniging gehouden. Na opening en goedkeuring der notulen .werd medegedeeld, dat op een in de vorige Vergadering gestelde vraag door het veevoe- lofTureau was geantwoord, dat gerstemeel •en geschikt voedermeel voor melkvee ia, klaar dat het weinig verteerbaar zuiver ei wit bevat, en zeer wt^nig kalk. Coeoemeel bevat meer eiwitgehalte en meer kalk dan gerztemeel, en beid «n een roeden in vloed op de kwaliteit „n het slachtproduct. Ai" afgevaardigde van den algemeenen Bind wordt aang<wc*en d» heer J. Best Nz., Berkhout. Ingekomen is bet «crioek van Noorder kwartier cm een bijdrage van f 50 te mogen ontvangen ten beheeve van het veevoeder- bureau. Besloten wordt «eu bjjdrage te ver- leeneu tot een maximum van f 50. De beer J. Buis bracht hierna rapport uit over het station van melkonderzoek te Behagen. Er werden genomen 14813 mon eters van melk op vetgehalte, waaronder een 2000 tal op eoorteljjk gewicht. Een terug gang van 2225 monsters viel te constateeren. Op deugdelijkheid werden 148 monsters ge nomen. Aan het reservefonds kon van het afgeloopen jaar f 28.9054 worden toege- voggd. waardoor dit fonds steeg tot f452.14. De he«r Sjjp bracht rapport uit over het station te Hoorn. Op gehalte en soorteïqk gewicht werden 2470 monsters genomen, op deugdelijkheid 1665 monsters. Na ruime af schrijving was hier het finantieel resultaat een verlit-s van 12 centen. Dan t-.acht de heer Jm. Blaauboer Kz., Sc hagen, rapport uit voor de commissie tj Behagen. De monsternemer werd 24 maal ontboden. De rekening gaf een voordeelig saldo van f 10.03. Te Hoorn werden gecontroleerd 15 par tijen veevoeder en 16 partjjen kunstmest. Twee partijen ljjnz.iadkoeken werden bene den de gestelde garantie bevonden en kor ting op den koonnriis kon worden verkregen. Hier was het batig saldo f 14.40. Tot leden der finantieele commissie 1927 1928. werden benoemd de heeren C. Wjj- denes Pz., J. Vethman Sz., A. Stins en S. Buis. De heer Ir. L. de Vries deed vervolgens eenige mededeelingen over het Veevoeder bureau van Holla n 1 s Noorderkwartier.» Behalve de mondelinge adviezen, werden een 30-tal schrifteiijke adviezen verstrekt. Een 4000 kaartjes zijn verstrekt, waarop vermeld prijzen en samenstelling van vee- voederartikelen. Zonder bespreking wordt goedgekeurd het voorstel om art. 1, tweede lid, der statuten als volgt te redigeeren: De vereeniging. oor spronkelijk opgericht 29 December 1898, is, te rekenen van den 29en December 1927, aangegaan voor den tqd van 29 jaren, alzoo emdieende 28 December 1926. Besloten wordt om opnieuw de Koninklijke goedkeuring op de, den 23 December 1927 gewijzigde statu ten. aan te vragen. Onder applaus wordt de heer Ir. L. de TIadiunctriiksveeteeltconsulent voor Noord-Holland, benoemd tot ecrelid der ver eeniging. In verband met het bezoek dat gebracht iou worden aan den proefpolder te Andijk, werden door den heer Ir. 8. Smeding mede- «eelingen gedaan aangaande de cultuurproe der fpolder te Andijk, 8. Smeding mede- jen in verband met de droogmaking BÜ de rondvraag gaf de heer van der Oord, Barsingerhorn, de wenscheljjkheid te ken- tische agitatie v^roonWl»’ werd goedge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7