van BERN. PELS ZONEN. het „Noord-Hollandsch Dagblad” I J. A. BOTMAN, hHua cm Alkmaar. K erkorge - ia briek. Verdronkenoord 89 tJEBR. UPASJAAR» No. 28. Vrijdag 20 Juli 1928. s. - a. r Nlkmiir. Piano- Oil Orgelhandel, en andere Muziekinstrumenten. ADORES VAN VERTROUWEN. Lanaestraat 88 Tel. 533 Alkmaar The All Tone Radio Installaties KERKLIJSTEN. ALKMAAR. MISKALENOER. L ■J ;dalena. d. •iz. 2de voor overt, familie Hoge-, istinus; 2de geb. Maria •n Congregatie uur de H. Anna, Moeder der Joannes Balvert, De 10 J *3 ■M WARMENHUIZEN. Zondag te 7 uur de Vroegmis, te 10 beid om zich te laten inschrijven in de Broe derschap van het scapulier van O.L. Vrouw van den Berg Cannel. 6% Lof voor de ge- loovige zielen. Maandag 7 uti£ MaandJieiut voor Wed. biechten. Zondag Deze week geen Lof, wegens Kerk-schoon- maak. De H. Mis in de «eek is M 7 uur. laatste Evi Mi Johanna Dennemanvan der Laan. 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus,' Êaft Pa troon der zieken. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het Al lerheiligst Sacrament. Vrjjdag 4 uur moeten de meisjes komen biechten. ST. JOZEF. Zondag; Collecte voor de Jeugdorganisa tie der parochie. 7% en 9 uur stille H. Mis- xq, 10% Hoogmis, na de Hoogmis gelegen- UV* Specialiteit in fjjno Vlcesoh waren Leverancier van uitsluitend 1ste Kwaliteit Rund-, Kalis- en Varkenavleesch. mina de Waard. i .uur Mlr M lOt Vi Ier LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, geen Catechismus, 2 uur Vesper met rozenh., daarna H. Familie afd. mannen. Woensdag voor Reinier Oroot, als lid v. h. genootschap van het H. Hart. Donderdag voor de Wed. Maria TolDuin als lid van het genootschap H. Hart. Vrijdag voor Joannes de Wit en Geertruida Zuurbier. 8 uur Lof. Zaterdag voor Joanna ZentveldKlever- laan, van 56 uur biechten voor de kinde- i ren, van 69 uur voor de overigen. DEN HELDER. (H.H. Petrus en Paulua.) Zondag 8ste Zondag na Pinksteren. H. H. Missen te half 8, 9 uur en half elf de Hoogmis. Des avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Zondag te 7 uur de Vroegmis, te 10 uur de Hoogmis, te 2 uur de Vespers, te 6 uur Patronaat. Maandag te half 8 H. Mis in de kapel. CASTR1CUM. Zendag 7 uur Vroegmis, om 10 uur Al Hoogmi»; 2 uur Lof, daarna Maria Congr. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H. Misséït om 7 en 8 uur. Donderdag om 7 en 8 uur, 9 uur Gez. Hu welijksmis met Veni Creator. Vrjjdag de H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdi'6 uur bij de Eerw. Zusters. 7 en 8 uur in de kerk. Des middags van 48 cl Bieehthooren. Half 7 Lof ter eere„van Maria. OFFICIEEL KERKBERICHT ENKHUIZEN. Zondag feest van Aanbidding. Het Aller heiligste wordt uitgesteld om 7 uur, waarna uitreiking der H. Communie, voor de H. Mis van half 8 weder uitreiking der II .Communie en ook onder de H. Mis en om 9 uur. 10 uur plechtige Hoogmis. Het Allerheiligste blqft den geheelen dag uitgesteld. 7 uur Lof met processie. Maandag om half 8 en 8 uur H. Mis. Verder in de week de H. Mis om half 8. Donderdag 7 uur Lof. Zaterdag bieehthooren vanaf 5 uur. R1NNEGOM. Zondag 8 uur voor Joannes Liefting overt kinderen, half 11 voor de parochie, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers. Maandag voor Gerardus Gaarthuis. Dinsdag voor Nicolaas Zuurbier en WilheL geb. v. d. H. Maria Magdalena.- Maandag, 23 Juli Zal. Joannes; 2de geb. v. d. H. Appollinaris; 8de gebed (bis. 392\ -Dinsdag 24 Juli Zal. Augui H. Christina. 3de gebed (blz. 892). Woensdag, 25 Juli H. Jacobus, 2de gebed v. d. H. H. Christophorus en Cucuphates. Donderdag 26 Juli H. Anna. Vrijdag. 27 Juli Mis v. d. Zondag, zonder Gloria, met vers en Credo; 2de en 8de geb. (blz. 392). Zaterdag, 28 Juli. Zal. Antonius; 2de geb. d. H. H. Nazarius en ges.. 3de gebed (blz. 392). Hoofdverf. Grctrian-Steinweg, Baldnr, Feurich e.a. Piano’s. Occasion Piano’s tegen zeer billijke prijzen. Gemakkelijkeletalinge voorwaarden. Grootste Selectiviteit. Gratis demonstratie. De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef en Maria Swart, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. ’t ZAND. Zondag de H.H. Missen te 8 uur en te half 11; na de Hoogmis Catechismus, te 3 uur de Vespers. Zaterdagmiddag van 6 tot 9 uur gelegen- heid om te biechten. 11 ftozenboedje. Litanie gebed tot den H. Jozef, EGMOND AAN ZEE. Zo. 8e Zondag na Pinksteren. Te half 7 en kwart na 8 uitreiking v. d. H. Communie. 7 uur vroegmis, half 9 H. Mis voor badgasten en koloniekinderen, 10 uur Hoogmis, 7 tiur Lof ter eere van den Zoeten Naam. In de week te 6 uur, half 7 en 7 uur uilrei- king der H. Communie. Wo. feestdag v. d- H. Apostel Jacob is en dag der bisschopswijding van Z. D. H. Mgr. ZAANDAM, t Kalf. Zo. half 8 vroegmis, 10 uur Hoogmis, 7 uu« Lof ter eere van de H. Maria Magdalena Pa trones v. d. Parochie. Vr. 7 uur lof met Rozenhoedje voor de gek «ielen. Za. van 3 tot 8 uur bieehthooren. WAARLAND. Zo. half 8 voor Maria Ruiter wed. J. Po land, 10 uur voor de parochie. Ma. half 8 voor Cornelia Houtman. Di. half 8 voor Willem Zut en overl. fam. Wo. half 8 voor Gertrudis Ploeger. Do. half 8 voor Reins je Plak huisvrouw van H. Dekker. Vr. half 8 voor Catharina Zut, huisvrouw van Petrus Hoogeboom. Za. half 8 voor Arie van ‘t Hoog. Zo. half 8 voor Catharina Groen, IQ uur voor de parochie. Donderdag 26 Juli half 11 vergadering v. d. Zelatricen van het Genootschap van het H. Hart, aan de pastorie. Anna, te 7 uur de stelling van het Al Na de H. Mis van 9 uur en na het Lof vereerin - van de Relikwie v. h. H. Bloed. Te 7 uur Lof ter eere v. h. Alierh. Sacrament Vrijdagochtend na de H. Mis van 9 uur is het bieehthooren voor alle schoolmeisjes. Zaterdag te 9 uur Broederschapsmis ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der zondaren, ’s Nam. van 4 tot 6 en van half 7 tot 9 uur biecht gelegenheid. Des avonds 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Zondag 29 Juli plechtige hernieuwing der Doopbeloften voor de kinderen, daarom te 9 uur de plechtige Hoogmis, waaronder alge meene H. Communie der kinderen en Ge loofsbelijdenis: daarna is er te 11 uur nog een geleien H. Mis met predikatie. PLECHTIGE H. COMMUNIE EN HERNIEUWING DER DOOPBELOFTEN. Woensdag 25 Juli begint de retraite voor de kinderen, die Zondag 29 JqJi hun plechtige H. Communie en Hernieuwing der Doopbe loften doen. Woensdag 's nam. te 6 uur Lof en ope- ningspredikatie. Voor de jongens der drie parochies in de kapel van St. Jozef Gezel lenhuis, Verdronkenoord. Voor de meisjes der drie parochies in de kapel van het patro- naatsgebouw St. Fidelishuis, Verdronkenoord No. 44. Voor Donderdag 26, Vrijdag 27, en Zater dag 28 Juh is de dagorde voor de retraite als volgt: Half negen H. Mis, 10 uur eerste preek, half 11 nadenken en opschaven, kwart voor BERGEN. Zo. H. Missen 6 uur, half 8, lO.uuur Hoog mis, 2 uur H. Familie, afd. rfiaunen, kwart over 3 meisjes congregatie, half 7 jongens- eongregatie, half 8 lof. Ma. half 10 H. Mis met huwelijksinzege ning. Do. half 8 lof en Rozenhoedje voor de be keering van ons vaderland. Vr. half 8 oefening den H. Kruisweg. Za. van 4 tot 6 en an 7 tot 9 uur gelegen- ±eid om te biechten;- EG.MOND AAN DEN HOEF. Zondag om half 8 voor Arie Wittebrood, om 10 uur de Hoogmis, des avonds om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Maandag om half 8 voor den Z.Eerw. Heer Joannes Hermanus Henricus Saulenn. Des avonds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten huize van het Hoofd der School. Dinsdag om half 8 voor den Edelaehtb. heer Gerardus Bos. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag feestdag van den H. Jacobus, Apostel, dag van devotie, om 6 u. de H. Mis voor de overl. ouders Kuiper en de Goede. Donderdag feestdag van de H. Anna, dag van devotie, om half 8 voor Anna de Waard, huisvrouw van Johannes Zonneveld. Des avonds van 78 uur de oefening van het H. Uur. Vrijdag half 8 voor Echtgenoote en kinderen. VENHUIZEN. Zondag 7 uur voor Geertje Tol, lid R. K. Vrouwenbond, half 9 voor de Parochie. 10 uur R. D. Zondag. Maandag 7 uur voor D. Beemster, 8 uur voor Geertje Volkers en overl. familie. Dinsdag 7 uur voor Jan en Trqnjte Koop man, 8 uur voor Corn. Schoof en Antje Mei link. WOGNUM. Zondag 7 uur voor Petrus Schoutsen, 9 uur voor de parochie, elders voor Hubertus Blank. Om 2 uur Vespers waarna lied no. 66; vervolgens Catechismus. Maandag voor Trijntje en Dievertje Mul der, elders voor Simon en Aafje Buis en overl. familie. Dinsdag voor Maartje Blauw-van Die pen, elders voor Gez. Aaltje en Adriana Op den Kelder. Woensdag voor den Weleerw. Heer Petrus Hubertus Ant. Starmans, elders voor den Weled. Heer Nic. Adrian. Commandeur. Donderdag voor Anna L'rsemKoppes, elders voor Brigitta Groot. Vrijdag voor de Wed. Joanna Kamp Schouten, elders voor Hildegarda Schipper. Zaterdag in het St. Agnespatronaat voor Trijntje van Berk el, elders voor Petrus Ur- sem. Bieehthooren van 4—5% uur en van 6— 7% uur. Aengenent. Te 7 uur lof ter eere van den H. Jacobus. Do. oefening van 't H. Uur van half 7 tot half 8. Za. n.m. van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur lof ter eere van de Aller heiligste Maagd. Maandagavond 8 uur Congregatie van de H. Familie, afd. mannen. Dinsdagavond half 8 Congregatie van de H. Familie, afd. vrouwen. Donderdagavond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag van 49 uur bieehthooren. Brielsche processie. Woensdag 8 Augustus vertrekt de jaarljjk- sche processie naar Brielle. De geloovigen worden dringend aangespoord aan deze pro cessie deel te nemen. Plechtige H. Communie. Zondag 29 Juli a.s. plechtige H. Commu nie der kinderen. Dien dag des morgens om 8 uur H. Mis voor de kinderen en hunne ouders en familieleden, 's Middags om 3 uur plechtig lof. A. s. Woensdag des middags om 12 uur moeten de kinderen die de plechtige H. Com munie zullen doen, in de kerk aanwezig zqn. Derde Orde. Daar het lid der Derde Orde, de heer Vin cent Goes overleden is, herinneren wjj de le den der Derde Orde aan artikel 46 der con stituties: Binnen acht dagen na het ontvan gen van het doodsbericht van een medelid moet men een rozenhoedje bidden, één H. Mis hooren en één H. Communie voor hem of haar ontvangen. H. H. WAARD. H. Hart. Zo. 7 uur voor Alida Appelman, huisvr. van Nicolaas de Wit; om 10 uur voor de pa rochie. Ma. om 7 uur voor overledene familie McU tes en Glorie. Di. om 7 uur voor Adrianus Koomen Wo. om 7 uur voor Cornelis Verver. Do. om 7 uur tot zekere intentie. Vr. om 7 uur voor Jan Ursem en Schouten. Za. om 7 uur voor Zeer Eerw. Pastoor Heb wig. Zaterdag om half 8 voor Hendrika Ranzijn, 's middags van 48 uur gelegenheid om te om half 8 voor de leden en wel doeners der St. Vincentius-vereeniging. d. H. Maagd en kwart over 11 onderrichting, daarna nadenken en opschrjj- ▼en. 12 uur gewetensonderzoek. Daarna gaan de kinderen naar huis om te eten. Half 2 gezamenlijke aanbidding. 2 uur onderrichting, daarna nadenken en opschrq- ▼en. Kwart vóór drie tot kwart over drie gees telijke lezing. Kwart over drie theedrinken. Half 4 Kruisweg. 4 uur Preek, daarna nadenken en opschrjjven. Kwart voor 5 tot kwart over 5 geestelijke lezing. Kwart over 6 Lof, daarna naar buis. Zaterdag om 4 uur geestelijke lezing, half 6 Lof met Mariapreek. Al die oefeningen zijn voor de jongens in ’t Josef Gezellenhuis, voor de meisjes in St. Fidelis. -Als. de kinderen, deze dagorde uitknippen, kunnen zq die bq zieb steken. Brengt ook een klein schrijfboekje mede, om voor U zelf op te teekenen, wat U getrof fen heeft in de predikatie en wat ge voor taan van plan zqt te doen voor Onzen Lieven Heer. WESTWOUD. Morgen (Zaterdag) 8 uur gezamenlijke H. Communie van de kinderen der St. Joseph- scholen. Zo. 7 ur Vrfoegmis, half 10 Hoogmis, onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de St. Vincentius-Vereeniging, 2 uur Veseprs, 5 uur Lof in de kapel jran het Patronaatsgebouw te Hoogkarspel. Ma. 11 uur Maria-Congregatie voor de kin deren der St. Josephscholen. Di. Ie dag der Noveen van den H. Alfon- sus. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur kindermis. Voor en onder de H. H. Mis sen uitreiking van de H. Communie. Do. feestdag van de H. Anna, Moeder der H. Maagd. Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 en van half 6 tot 8 uur voor de andere paro chianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgelegen hunne woonplaats hebben, bieehthooren. Cat. voor de meisjes in de Zusterschool bij den Pastoor. Cat. voor jongens in de jongens school bq den Kapelaan. ST. LAURENTIUS. s Zaterdag 21 Juli 's avonds met predikatie en Rozenhoedje lot voorbe reiding van de Bedevaart der Roomsehe Mannen van Alkmaar naar O. L. Vr.ter Nood te Heiloo. Zondag 22 Juli. 8ste Zondag na Pinksteren. De gelezen H.H. Missen te zes, half 8, en 9 uur. Te half 11 de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor 't Piusgesticht Van 2—6 uur is de kerk open voor eeu be zoek aan bet Allerheiligste en bet bidden van den Kruisweg. Te 6 uur Broederschap» Lof ter eere van 't Heilig en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der zondaren met predikatie. Daarna Maria-Congregatie voor de jongens en patronaat. Maandag 9 uur gezongen Maandstond voor Joannes Bartholomeus Jonkers. Maandagavond 7 uur. Dinsdag en Woens dagavond te half 8 Maria-Congregatie. Woensdag feestdag van den H. Apostel Jacobus, dac van devotie. Heden heeft de plechtige Consecratie plaats van den nieuw-gekozen Bisscbop. De geloovigen worden verzocht dien dag vooral voor den nieuwen Kerkvorst te bidden. Woensdagmid 'ag begint de retraite voor alle kinderen van Alkmaar, die Zondag 29 Juli in hun eigen parochiekerk de Plechtige hernieuwing der Doopbeloften zuilen doen. Zie hiervoor onder het kerkbericht. Donderdag feestdag van de H. Moeder gezongen H. Mis met uit- Uerh. Sacrament. ANNA PAULOWNA. Zondag 8e na Pinksteren. De H.H. Missen te 8 uur en half 11. Collecte voor het R. K. Land- en Tuinbouwonderwjjs. Na de Hoog mis de naleering. 7 uur Lof met Rozenkrans. Dinsdag na schooltijd komen de kinderen biechten. j Woensdag moeten de kinderen om half 8 in de kerk zqu. Zaterdag bieehthooren van 58 uur. De gebeden worden verzocht voor Corne ls Heddes Cz.. die in den Heer is overleden. HEER HUGOWAARD. Zondag half 8 voor Joannes Rinkel. 10 uur voor de Parochie. Maandag om 8 uur voor over), fam. Kop pesBiuyns. Dinsdag 8 uur voor Jacob Buren. Woensdag 9 uur Gez. Maandstond voor Theodorus v. d. Voorden. Donderdag 8 uur voor overl. familie van LangenFloris. Vrijdag 8 uur boom-Klaver. Zaterdag 8 uur voor Petrus Bruyns. Worst- en 8T. DOMI NICUS. Heden 8e Zondag na Pinksteren. De H. H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en half 11. Onder alle H. H. Missen collecte tot bestrij ding der groove onkosten, welke het Kerkbe- stuur beeft. Deze collecte wordt dringend aanbevolen, 'e Avonds om 6 uur Congregatie voor de jongens, om 7 uur Lof ter eere van bet Allerheiligst Hart Lied blz. 67. MaaiyiRgfrvonty om 8 hur Congregatie voor de mannen Dinsdag om 7 uur uitstelling van het Al lerheiligste Sacrament, 's Morgens om 9 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Volle aflaat voor allen, die naderen tot de H. Tafel en eenigen tqd bidden bij het H. Sa crament. Woensdagavond om 7 voor de vrouwen. Donderdagavond om 7 uur voor de meis jes. Vrijdagmiddag om 4 uur bieehthooren voor de kinderen Om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Hart van Jesus. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Ma ria. Dinsdagmorgen om 7 uur de H. Mis voor Maria Leering Brakenhoff als lid van de Derde Orde. Donderdagmorgen om kwart over 8 gezon gen H. Mis van Requiem voor Mej. Joanna Conijn als -lid der Vrouwen-Congregatie. Plechtige Consecratie van Mgr. Joannes Dominicus Aengenent. Woensdag 25 Juli zal de plechtige conse cratie plaats vinden van Mgr. Joannes Do minicus Aengenent. De geloovigen worden verzocht dien dag tot intentie van Mgr. tot de H. Tafel te naderen. Onder de H. Mis van kwart voor 8 algemeene H. Communie der kinderen. (22 tot 28 Juli). Zondag, 22 JuH. 8ete Zondag na Pinksteren Mis: Siscepimus; 2de geb. en laatste Evan gelie uit de Mis v. d. H. Maria Magdalena. Fr. 2de geb. H. Laurentius; 3de geb. en ;elie uit de Mis van de H. Maria 'raef. v. d. H. Drievuldigheeid. I Juli. H. Apollinaris. 2de geb. v. d. H. Liborius. Dinsdag, 24 Juli. H. Brenulphus, 2de geb. on laatste Evangelie der Vigilie v. d. H. Ja- eobus :3de geb. v. d. H. Christina; 4de geb. v. d. H. Geest. Fr. Zal. Cunegundis; 2de en 3de geb. en laatste Evangelie, aisvoren. Of in paars: Mis v. d. Vigilie, 2de geb. H. Bernulphue; 3de gebed v. d. H. Christina. Fr. 2de gebed v. d. Zal. Cunegondis; 3de gebed v. d. H Christina. Woensdag 25 Juli. H. Jacobus, 2e gebed (alleeq in stille Missen) H. Christophorus. Credo, Prefatie v. d. Apostelen. Donderdag 26 Juli H. Anna. Vrijdag 27 Juli H. Pantaleon, 2de gebed A cunctis, 8e naar keuze. Fr. Z Maria Magd. Martinengo, 2e geb. H. Pantaleon. Zaterdag 28 Juli. H H. Nazar, gebed A. cunctis, 8e naar keuze. DOMINICAANSCHE KALENDER. 22 Juli, 6e Zondag V. O. D.. 2de TL Maria Magdalena.- Woensdag 7 uur voor R. Deken en Schouten, 8 uur voor Pieter Megink. Donderdag 7 uur voor P. Bjeeker, 8 uur voor Neeltj' Hoogland. Vrjjdag 7 uur voor overleden ouders en fam. Hoogland, 8 uur voor Jacob I.aan. Zaterdag 7 uur voor P. Dekep en S. Neef jes, 8 uur voor Wil. Koorl. HEEMSKERK. Heden de H.H. Missen ten i uur, half 9 en 10 uur Hoogmis, collecte v^or het land en tuinbouwonderwqs in het Bisdom Haar lem. Half 2 catechismus, half i 3 Vespers met rozenhoedje, half 5 congregatie voor patronaat, half 7 H. Familie. Woensdagavond ten 7 uur fclariacongre- gatie. Donderdag feest van den H.f Jacobus, de geloovigen worden dringend yerzocht op dien dag bjjzonder te bidden ivoor onzen nieuwen Bisschop, die alsdan geconsa- crééd wordt Avonds ten 7-uur Lof ter eere van het Afierh. SacraniSfit; het rozen hoedje zullen we bidden voor den nieuwen Bisschop. Zaterdag van 4 tot half 9 gelegenheid om te biechten, ten 7 uur Lof van O. L. Vr. ter Nood met rozenhoedje voor den geestelijken vooruitgang van onze parochie. Kinderbiechthooren voor le en 2e klas. A.s. Zondag, na de Vespers, feestvergade- ring voor de zelatricen van het genootschap van het Godd. Hart en van den Schoolpen ning.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9