JaLSTm»-’"1 VM W JU1‘ 1928 *f 1 Offlcieele Mededeellnaen Klein Allerlei. GEMENGD NIEUWS. leder z’n eigen Radio Installatie ARCOLETTE 3 Fa. P. TH. YPMA, Langeetraat 69- Alkmaar. ST. MAARTENSBRUG. KERK EN SCHOOL. BOVENKARSPEL. RECHTZAKEN. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. MOTORONGEVAL. RADIO. CASCADE-DROPS de en lei- Sept. tot 1 van het en Stroo- en de dagen nu de bekende Telefunken M(j. U reeds voor f 75.de levert incl. lampen. Beschrijving zendt op aanvraag het Trio Gramo V ullinghs, BRAND IN EEN' BENZINE* TANKWAGEN. Vrijdagmiddag ongeveer 4 uur is brand ontstaan in een benzine-tandkwagen van de chemische fabriek V. Hoffmans Zn., welke stond op het stations-einplaeement te Waal wijk. Het spoorwegpersoneel kon den wagen nog t usechen de andere wagens uitkoppelen. Een motorbrandspuit was spoedig aanwezig maar vermocht het vuur dat hoog oplaaide, niet te blusechen. Eerst Zaterdagavond half- acht was men den brand meester. Ruim 3000 liter benbine is verloren gegaan. VELDWACHTER WEGENS KNEVELARIJ GEARRESTEERD. Op het voetbalveld van M. V. V. te I*aa- stricht is de 40-jarige gemeenteveldwachter van Gronsveld H. gearresteerd, verdacht van knevelarij. Hij had een zekeren M. te verstaan gegeven, dat deze door betaling van f 10.— van een bekeuring zou kunnen vnjloopen. M. had een biljet van f 10.gegeven, doch had het nummer genoteerd en deed aangifte bij de recherche. Bij het verhoor be kende de veldwachter. Het geld was even wel reeds gewisseld en grootendeels uitge geven. De man werd ter beschikking van de z UITSTEL DIENSTPLICHT. Bq beschikking van den Minister Oor- log. is aan de hierna vermelde dieastplichti- gen. uit de gemeenten, achter hunne namen vermeld, uitstel.verleend van den verplich ten werkelijken 'dienst in 1928. n. 1. aan P. Groentjes uit Castricum: C. Bethlem. uit landsmeer; C. ter Hofstede, uit Wijdenes; en P. Fikke uit Hoorn. Geslaagd. De heer H. F. de Roep, slaagde dezer dagen voor het «xamen hoofd akte. en snorder, die eiken dag door den „Jordaan” trok, om zieltjes te redden en weldaden nit te deelen. En al ging hq vriendelijk en min zaam met dat Jordaansch volkje om, al mochten de kleinen op straat den „Pater” hun'handje toesteken en zeggen: „dag, oome Gerrit altijd bleef hij eerbied en hoogach ting afdwingen. BENOEMINGEN. Paters Monfortanen. De weleerw. pater A. Kerckhoff uit Am sterdam, overste van het klooster der Paters Monfortanen op de H. Landstichting, is be noemd tot pastoor te Egmond aan Zee. Tot overste op de H. Landstichting is benoemd de weleerw. pater Ewald Bremer. REGENT M. W. A. W1JTENBURG. Een van de eerste daden van Haarlem's nieuwen Bisschop is geweest de benoeming van Deken Wijteuburg van Hoorn tot Regent van bet Klein-Seminarie „Hageveld”. Wie zou over deze keuze niet verheugd zijn? Op de Seminaria van het Haarlemsche dio cees was deken Wjjtenburg geen onbekende. Het oude „Hageveld^’ te Voorhout telde hem van 1904 tot 1912 onder de voortreffelijke leeraren; en daarna, tot 1919 waardeerde Warmond in hem den beininnelyken liturgie- professor, en later den oeconoom bovendien. Toen de nieuwe Regent in 1925 als Deken van Hoorn zijn zilveren priesterfeest her dacht, hebben zijn vrienden hem in het toen uitgegeven feestnummer op treffende wijze herdacht. Uit de artikelenreeks plaatst „De Tijd” thans eenige mededeelingen in het licht, dat «lezen bescheiden mensch wel eens over stralen mag. Zijn oud-klasgenoot van Hageveld, pastoor Willenborg, schreef toén, dat hun klas be kend stond als een knappe klas, en dat de deken van Hoorn daarvan een groot deel de schuld was. In beminnelijke bescheidenheid maakte hij reeds als seminarist zijn goede en groote gaven kenbaar. Maar toch, als hij zich moest uitspreken, b.v. op de vergaderingen van de poësis, dan kwam hq zóó voor den dag, dat hij onder, „de dichters van de klas” werd gerekend. En nu wijlen pastoor Herman Saulenn be schreef zijn collega-kapelaan aan den Am- sterdamseben „Posthoorn” als den sjouwer (Wordt vervolgd). DE „VEENDAMMER”-STRAFZAAK. lu aansluiting by het bericht, waarin wij meldden dat in de „Vóendammeri'-strafzaak het O. M. mr. Boiling, booger beroep had aangeteekend ten aanzien van de vonnissen tegen de verdachten W. Sr. en A. C. M.. kan thans gemeld worden, dat de heer W. Sr. heden ook zelf hooger beroep heeft aange teekend. Tevens is zyn zoon,' die in verband met deze zaak tot één jaar gevangenisstraf was veroordeeld, in hooger beroep gegaan. Gisternacht is de mijnwerker B. op den weg tu«schen Puth en Geleen door twee met revolvers gewapende mannen vastgegrepen en van zjjn geldbeurs inhoudende f 25.be roofd. Even over de grens bij Maastricht, ge raakte de 52-jarige arbeider P. O., gehuwd en vader van 8 kinderen bekneld tusechen de buffers van twee geladen waggons bekneld. Z<jn borstkas werd ingedrukt. Hij was op slag dood. De vierjarige F. Besoyen uit de Bruin straat te Rotterdam is daar door een luxe auto aangereden, toen hy achteruit den rij weg opliep en daarbij kwam te vallen. Het kind was vrijwel oniniddellyk dood. Op het rangeerterrefam bij de Zanderij te Bussum raakte gisternamiddag de deur van e«jn goederenwagen los. Deze kwam op een rangeerder terecht, die zwaar gewond naar de Majellastichting werd vervoerd. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Fr. Hensen, student aan het .Missiehuis te' U^len, slaagde dezer dagen voor het ge houden Staatsexamen. Z1JPE. Mond- en Klauwzeer. In de afgeloopen werden 24 nieuwe aangiften van mon<l- en Llauw'zeer gedaan. NIBBIXWOUD. Raadsvergadering. De Raad meente komt in Dinsdag 31 Juli, UITGEEST. Naar Brazilië. Onze vroegere plaatsge noot II. van Leeuwen, priesterstudent bij de Eerw.. Paters carmelieten te Zenderen (O.) vertrekt 12 Sept. a.s. naar Brazilië om al daar de hoogere studiën te volgen. Geslaagd. De jongelui N. Kuyper Dz. en D. Twaalfhoven Pzn.. hebben met gunstig gevolg afgelegd- het admissie-examen voor 't R. K. Gymnasium der Paters Carmelieten to Zenderen. Mnod- en Klauwzeer. Onder den veestapel van den heer Muijs alhier is mond- klauwzeer uitgebroken. R. K. Bewaarschool. Aangezien de ding der R. K. Bewaarschool eerlang aan Eerw. Zusters zal worden toevertrouwd, is Mej. Braun te kennen gegeven, naar een andere betrekking uit te zien. ANNA PAULOWNA. Verloren: een bestellersplaat der poste rijen en een vulpen. Aan te brengen en inlichtingen te ver krijgen ter gemeente-secretarie. -• WARMENHUIZEN. Verloting. Ten bate van de R. K. Voet bal vereeniglng V.l.O.S. te Warmenhui zen, onder goedkeuring van B. en W., zal een verloting worden gehouden. Hoofdprijs een rijwiel (naar keuze voor dame of heer).' huishoudelijke artikelen, welke vrjjwli- Verder zeer vele kunstvoorwerpen en lig door verschillende winkeliers zijn ge- geven, en reeds te bezichtigen zijn voor het raam bij de concierge van het patro naat. De trekking zal plaats hebben uiterlijk 80 Sept. J928 in het patronaatsgebouw. Wij wenschen het bestuur veel succes toe, met zijn onderneming, dat zij hun aantal loten royaal kunnen plaatsen. LIMMEN. Brand. Gisteravond 9 uur brak plotse ling brand uit in een woning toebehoo- riende aan de gemeente en bewoond door C. B. aan den Nesdijk. In korten tijd lag alles tegen den grond Van den inboedel werd een gedeelte ge red. Oorzaak niet bekend, vermoed wordt kortsluiting. Schouw. De schouw over de waterin gen van den Groot Llmmerpolder zal ge houden worden op Donderdag 16 Augus tus a.s. Auto-ongevaL Alhier gebeurde een tamelijk ernstig ongeval. Een auto toe- behoorende aan den heer Boissevain van Amsterdam passeerde in snelle gang den Rijksstraatweg. Ter hoogte van de bloem kweekerij van de firma K„ reed de wa gen plotseling tegen een boom, met ge volg, dat de carosserie zoo goed als ge heel vernield werd. De bestuurder, een zoon van den eigenaar kwam met de schrik vrij, doch een naast hem zittend heer Dr. Leopold Hechgt uit Duitschland bekwam een ernstig kwetsuur aan het sleutelbeen en een diepe snijwonde bo ven het linkeroog. Nadat door Dr. van Oppen geneeskun dige hulp was verleend, werd de gewon de naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Oorzaak van dit ongeval is te wijten aan te hard rijden, zonedr volle aan dacht. Aardbeien. De aardbeien campagne is hier afgeloopen, zooals te voorzien was is het resultaat van den oogst sterk te gengevallen. Wel zijn de prijzen goed ge weest. doch de oogst is ver beneden het middelmatige gebleven. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 27 Juli. lUe zirijgt stemt tot. In d«*ze zitting, zich kenmerkende door een opge-wekte stemming, werd bet allereerst voortgezet de zaak tegen den groentenhande- Urar J. 3. die op 27 Juli te Zuidscharwoude iwas bekeurd wegens overtreding van de verkeereverordening. Hij had links van Jflen weg gereden, doch beweerde dat hy jjiet reed, doch bezig was met aardbeiën af vegen. Heden werd gehoord de verbalisant jfïuyfcen van Edam en deze verklaarde dat gzerdachte wel degelijk zyn aangespannen poertuig in beweging ha<1 gebracht. I>e groentenhandelaar was beden niet aanwezig dus niet in de gelegenheid deze verklaring togen te spreken. Er volgde alzoo veroordee- ling tot f 4 boete of 4 dagen. Een zondaar tegen detrekhon- denwet. Voortgegaan werd met de verdere behan deling eener overtreding der trekhondenwet contra den landbouwer J. D. uit Castricum, die de vrijheid had genomen op zijn in bewe ging zqnde hondenkar te gaan zitten, alhoe wel hij daartoe geenerlei vergunning had ge kregen. Rijksveldw. Arie Gorter had zulks geconstateerd en procesverbaal opgemaakt. Deze sprak dan ook heden pertinent tegen het verweer van verdachte, dat hij dien dag niet op de kar luid plaats genomen, welke getuigenis de kantonrechter onvoorwaarde- lyk aanyam en verdachte tot f 4 boete of 4 «lagen veroordeelde. Een jammerlijke nederlaag. De chauffeur van de petroleumauto der P.M.H. met name A. K. stond vorige week te recht ter zake links rijden hij de bekende lastige bocht van den weg van Bergen naar Schoorl bij het café er. speeltuin voorheen „Het vrouwtje in ’t duin". Verdachte be weerde toen dat het niet ging om den bocht ^>aar omdat hij naar het oordeel van den rijksveldw. B. Strooker te vroeg naar links had opgehaald .teneinde een aldaar staande auto te kunnen ontwijken. De heer r ker persisteerde bij zyn procesverba; olieehaufteur werd tot f 5 boete ofj veroordeeld. X den voormaligen professor in de liturgie. Zyn te vroeg ontslapen oud-collega, prof. Seyse- ner, heeft van hem geschreven, dat hy voor de studenten invoerde een drie-jarigen cur sus in de historische liturgie, waardoor van zelf bij de theologanten meer belangstelling, meer waardeering werd gewekt voor den diepen zin en de rijke beteekenis der kerke- lyke liturgie iets, dat aan de liturgische beweging in het Bisdom noodzakelyk moest ten goede komen. I it dezen seminarie-tyd dateeren ook in hoofdzaak de voortreffelijke beschouwingen ovej de tijd-liturgie van bet Kerkdijk Jaar, gepubliceerd in enkele bladen, waardoor ook by priesters en leeken buiten het seminarie in breeden kring kennis en waardeering voor de liturgie werd aangekweekt. In 1919 werd hij pastoor van de parochie van O. L. Vr. van Lourdes in Rotterdam. Binnen, zoowel als buiten zijn parochie, was zyn invloed al zeer spoedig groot geworden; en ook hier kwam menigeen om raad en steun En als hij na ruim vier jaar geroepen werd t°t Deken van Hoorn, heeft naar de ge tuigenis van kapelaan Kerkvliet Rotter dam getreurt over het heengaan van dezen pastoor, zoo bemind als een vader bij zyn kinderen’. De arbei<l van Deken Wjjtenburg was daar zoo veelzijdig, dat hij zich niet gqmakkelijk liet gadeslaan. Op zijn tijd wist hij te spreken, zonder aar zelen. en met een beslistheid, welke lang durig denken verried, en vriend en tegen stander het oor te Inisteren deed leggen naar zijn stom zonder hartstocht, maar vol gezag. De taak, die hem nu door den Bisschop op de schouders is gelegd zal hem ongetwijfeld zeer lief zyn. Den nieuwen titulaar alle heil! justitie gesteld. Op dit vergrijp staat een straf van ten hoogste zes jaar. DIEFSTAL. Toen de reizende blinde borstelkoopman W. van Th. te Schiedam Zaterdagavond thuis kwam.bemerkte hij, dat uit zyn kast een gouden hórloge. een gouden ketting, een gouden zegelring en een bedrag van onge veer vijfrg gulden waren gestolen. Van dezen diefstal wordt verdacht zekere v. d. M., uit lien Helder, die sedert 14 dagen bij Th. de huishouding voorde en Zaterdag plotseling was verdwenen. Zondagmiddag heeft in de Strjjpsche straat te Eindhoven een ernstig motorongeluk plaatsgevonden. De motorrijder J. S. reed in genoemde straat een bejaarde juffrouw, die uit haar woning komende den weg over stak en den motorrijder blijkbaar te laat zag’ aankomen, aan. Beulen bekwamen ernstige verwondingen aan liet hoofd. De juffrouw is dienzelf«len avond aan de gevolgen over leden. De toestand van den motorrijder js zorgwekkend: men vreest voor zjjn leven. ERNSTIG AUTO ONGEVAL. Gistermiddag na aankomst van de tram uit Den Haag te Voorschoten, is mevr. Schaper, echtgenoote van het Kamerlid den heer Scha per. die aan de Papenlaan te Voorschoten woont, bij het uitstappen van de tram door een uit dezelfde richting komende auto, be stuurd door den heer C. P. Warffemius. aan gereden. Zij viel en bekwam een ernstige hoofdwonde en werd bewusteloos opgenomen. Dr. v. d. Stoel, die de eerste geneeskundige hulp verleende, liet haar onmiddellyk over brengen naar het Diaconcssehuis te Leiden, waar zij spoedig overleed. De chauffeur treft, ook volgens den heer Schaper, geen schuld. Op den Haagweg nabij Rijneveld moest Zaterdagavond de motorrijder S. Fortuin uit Amsterdam plotseling voor twee kinderen, die uit een zijwag kwamen, uitwijken. De man reed hierdoor met volle vaart tégen ««en auto op. die uit de tegenovergestelde richting kwam. De motorrijder werd over den weg geslingerd: hij liep verwondingen en een ge- complioserden beenbreuk op. Van den auto werden fle voorwielen afgernkt. De motor rijder is per politie-auto naar het ziekenhuis vervoerd. De motor, welke juist geheel nieuw door F. was g«*haald, werd met behulp van een kraanwagen van den heer J. de Graaf weggehaald. 'n 7)utir dagje. De vrachtryder C. J- van E. te Schoorl bleef op 15 Juli in gebreke een achter zyn vrachtford rijdende luxe auto te beduiden, dat hij voornemens was vanaf den Heerenweg den Achterweg in te gaan. Hij kon bet ver- eischte verkeersteeken dan ook moeilijk ma ken. omdat hij zoo gochem was geweest te gen den richtingwijzer een rijwiel te bevesti gen. De bestuurder van de luxe auto kwam in aanrijding met de ford en het gevolg was dat een nieuwe voorband sprong. De chauffeur v. E„ - die >eeds meerdere aanrijdingen schijnt te hebben veroorzaakt, kwam.er niet malsch af. daar hij heden werd veroordeeld tot f 25 boete of 20 dagen plus f 30 schade vergoeding voor de gesprongen voorband. Het liep hem steeds tegen. De heer Jan V. vis^cher te de Rijp, die zyn naam weinig eer 'aandoet en zoo vet is als een Israëlitisch paaschbrood. werd op 29 April gesnapt door een veldwachter, op grond dat hij zich met zijn roeibootje, waar in een z.g. aalreep, bevond op een water, waarin hij niet gerechtigd was te visschen, ook kon hij geen vischacte vertoonen. De on forto inlijke binnenviascher bekwam een bekeuring en werd heden tot niet minder dan f20 boete of 10 dagen veroordeeld. Vol gens de annalen der politie staat Jan niet btlzonder gunstig als visscher bekend en deze reclame was natuurlijk van Invloed op de strengheid der straf. 'n Zonnescherm In elkaar gereden. De vrachauto-chauffeur van een waschl fabriek L. P. te de Rijp reed op 29 Mei aldaar links van de straat en botste met zjjn hoogen wagen aan tegen het zonnescherm, geplaatst voor het perceel van den coiffeur Molenaar. Genoemd scherm werd belangrijk beschadigd, doch de chauffeur geen blijken, die schade te willen vergoeden, terwyl men zich aan de waschfabriek ook onbetuigd liet. Thans moest de onbesuisde chauffeur ech ter terecht staan en werd hy veroordeeld tot f 30 boete of 10 dagen, benevens vergoeding der toegebrachte schade, begroot op f 17. De wet kent geen medeoogen. De caféhouder en veehandelaar Gerrit v. d. B. te Bergen, kon van zyn cafétje alleen niet rondkomen en bezoekt geregeld als handelaar de veemarkten in den omtjek. Zijn vrouw is ziekeljjk en dus de hulp van het schoolgaand 11-jarig dochtertje wel eens nood zakeljjk. Maar indien echter het kind de school niet bezoekt, is vader strafbaar en zoo kwam het dat heden de vader .terecht stond wegens het feit dat op 29 Mei het kind zonder gel dige redenen de R. K. school te Bergen had verzuimd. De man bracht zijn bezwaren in en de Kantonrechter wras zoo humaan geen straf op te leggen. DINSDAG 31 JULL Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchinuziek door het Trio Groeneveld. 6.007.45 Dinerconcert door 't omroep-orkeet onder leiding van Nico Treep. Annette Gardenier, zang. 8.0010.30 Concert door de Kon. Mil. Kapel (Grena diers en Jagers, Den Haag), onder leiding van le luit. Kapelmeester G. L. Boer. In dé pauze Hongaarsche muziek op gramofoon- platen. 10.30 Persliprichten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. (Uitslui tend KRO.-uitzendingen). 12.301.30 Lunchinuziek door Winkels. 6.007.00 Dinennuziek. foonplaten. 7.458.15 Spr.: H. rector te Haelen, namens de Ne«L St. Gre goriusvereeuiging: De zangmethode Ward. 8.15 KRO. Uitz. v. <L Joodscbo Ver. „Betsa- lel”, te Amsterdam. Orkest van het strijkje A.G.V. onder leiding van Hr. Frank, Kin derkoor „De Joodscbe Stem”, onder leiding van J. Hamil. Mej. H. Pruykemaker, piano. Abercantor 1. E. Marokko. Spr. Dr. M. de Hond: De Joodsche binnenkamer. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 10.50 Nieuwsberichten. 11.20 Graiuofoonmuziek. 12.20 Concert (so praan, bariton, viool). 1.202.20 Orkestcon- cert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Pianosonaten van Srarlat- ti. 7.45 Lezing: Etchings and drawings. 8.05 Variété en een gchets. Dans-orki-st en solis ten. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: Ave bury. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Kamermu ziek. Het Intime Trio (viool, cello, piano). S. de Livet, piano. C. Bonvalot, viool: A. Gauntlett, cello. J. Thorne, bariton. 11.06 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio Paris”, 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. Werken van Ganne en St. Saëns. 4.055.05 Trio-concert (piano, viool, cello). 9.0511.20 „Hamlet”, van Thomas. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.2G—7.15 Con cert „Rozentljd”. H. Munk-liedjee bij de luit. Isegliokapel. 8.35 Concert- Mannen kwartet „1896”. M.G.V. „Concordia". M.G.V, „Eintfaeht”. Kapel van het b« reden Rjjks- weercorps 15de regt. 11.00 Sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeeeeo). 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest concert 6.208.05 Lezingen. 8.50 Engeische liederen. P. Jones, zang. Oscar Wappen- schmidt, piano. Daarna concert door omroep-orkst. Schubert, Haydn, Wolf Krenek. Hamburg. 395 M. 5.20 OrkestconeerL 6-20 Walsconeert. 8.2< Het Russische Kleinkunst TooneeL Orkest en solisten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek en cabaret. Brudhei, 509 M. 5.20 Gramofooumaaiek. A50 Orkestcon eert. 6-50 Orksteonoert. 7.20 Sonaten voor viool en eello. 8l2010.35 Orkestconcert te Antwerpen. lescht Uw dorst, waardoor ze dus overmatig drinken voorkomt. dezer ge- ojieiiitare zititng liyeen op 's avonds te half acht. OPENING EN SLUITING DER JACHT. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat de Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw by beschik king van 29 Juni 1928 heeft bepaald: 1. dat, behoudens het bepaalde sub 2, 3, 4. 5, 6, en 8, de jacht op de wildsoorten, zal z^n geopend in alle provinciën, behalve Gro ningen, Friesland, Drente en Limburg: Gnof wild: edelherten en damherten van 27 Oct. 1928 tot 27 Jan 1929. Hinden van 2 Jan. 1929 tot 27 Jan. 1929. Reebokken van 14 Juli 1928 tot 11 Nov. 1928 en van 6 OcL 1928 tot 11 Nov. llfeL Reegeiten van 27 Oct 1928 tot 11 Nov. 1928. Voor de provinciën Groningen, Friesland, Drenthe en Limburg: Grof wild: edelherten en damherten van 27 Oct. 1928 tot 27 Jan 1929. Hinden van 2 Jan. 1929 tot £7 Jan. 1929. Reebokken van 6 Oct. 1928 tot 11 Nov. 1928. Reegeiten van 27 OcL 1938 tot 11 Nov. 1926. Alle provincies, behalve Groningen, Fries land en Drente: Klein Wild: Patrijzen van 8 Sept 1928 tot 1 Jan 1929. Houtsnippen van 8 Sept 1928 tot 24 Febr. 1929. alle provincie», behalve Groningen en Friesland. (Drente van 6 Aug. 1928 af tot en met 29 Sept. 1928 alleen op Maandagen, Woensdagen en Zaterdagen), koriiennen van 29 Sept. 1928 tot 28 Oct. 1928. Korhanen van 29 Sept. 1928 tot 1 Jan. 1929. Fazantenhennen van 29 Sept. 1928 tot 1 Jan. 1929. Fazantenhanen van 29 Sept. 1928 tot 27 Jan. 1929. Hazen van 29 Sept 1928 tot 1 Jan. 1929. Waterwild: 'Zwanen van 3 Nov. 1923 tot 17 Febr. 1929. Ganzen van 23 Juli 1928 tot 28 April 1929. Watenyrfp|»en van 23 Juli 1928 tot 7 April 1929. Eelfden alle.soorten be halve wilde eenden (anas bodbbas, anas bosehas boschas. anas platyrhyncha platy- nhyncha), bergeenden en eidereenden van 23 Juli 1928 tot 17 Fet>r. 1929. Wilde eenden (anas boschas, anas bosehas bos«üias. anas plathyrhyncha plattiyrhyncha) van 23 Juli 1928 tot 1 Jan. 1929. Goudplevieren van 1 Sept. 1928 tot 17 Febr. 1929. Voor de Provincies Groningen. Friesland en Drente (Drente van 6 Augustus 1928 af t. m. 29 September 1928 alleen op Maan dagen. Woensdagen en Zaterdagen): Klein wild: Patrijzen van 15 Sept. 1928 tot 1 Jan. 1929. Houtsnippen van 15 4928 tot 1 Jan. 1929 Groningen en Fries land. Korhanen van 29 Sept. 1928 Jan. 1929. Fazantenhennen van 29 Sept. 1928 tot 1 Jan. 1929. Fazantenhanen 29 Sept. 1928 tot 27 Jan. 1929. Hazen van 29 Sept. 1928 tot 1 Jan 1929. 'Waterwild: Zwanen van 3 Nov. 1928 tot 17 Febr. 1929 Ganzen van 6 Aug. 1928 tot 28 April 1929. Watersnippen van 6 Aug. 1928 tot, 7 April 1929. Eenden alle soorten, behalve wilde eenden (anas boschas, anas bosebas boschas. inas platyrhyncha platy- rhyncha) bergeenden en eidereenden van 6 Aug 1928 tot 17 Febr. 1929. Wilde eenden (anas boschas, anas boschas öoschas, anas platyrhyncha. platyrhyncha'l van 6 Aug. 1928 tot 27 Jan. 19^9. Goudplevieren van 1 Sept. 1928 tot 17 Febr. 1929. 2. dat ten aanzien van de jacht in de pro vincie Drente het onder 1. bepaalde binnen het tijdvak van 6 Augustus 192& tot en met 29 September 1928 slechts geldt op Maan dagen. Woensdagen en Zaterdagen; 3. dat de jacht op patrijzen in de gemeen ten Appeliern, Batenburg. Bergharen, Beu- ningen. Dreumei, Druten, Ewjjk, Hèerewaar- den. Horssen. Overasseit. Wamel en Wychen niet zal worden geopend; 4. dat de jacht op wilde eenden (anas bost^ias. anas boschas boschas, anas pla tyrhyncha platyrhyncha) op het eiland Texel 5. dat het Vangen van de Meronder m. noemde waterwildsoorten door middel vaa eendenkooien en netten, waarvan het go bruik is geoorloofd, zal *yn toegeetaan In alle provincies, behalve Groningen, Fries-: land en Drente: Zwanen van 8 Nov laes tnt 17 Febr. 1929. Ganzen van 28 Juli 19«ï tot 28 April 1929. Watersnippen van 23 Tnli 1928 7 April 1». F.oo5(.„ behalve wjlde eenden (anas boschas anas boschas boschas, anas platyrtiyncha platy rhyncha) bergeenden en eidereenden van 23 Juli 1928 tot 10 Maart 1929. Wilde eenden (anas boschas. anas boschas boschas. anas platyrhyncha platyrhyncha) van 28 Juli 1988 tot 10 Febr. 1929. Goudplevieren van 1 Sept 1928 tot 7 April 1929. P Voor de provinciën Groningen, Friesland en Drente Drente van 6 Augustus 1926 af tot en met 29 September 1908 alleen op Maandagen, Woensdagen en Zaterdagen): Zwanen van 3 November 1928 tot 17 Febr. 1929. Ganzen van 6 Augustus 1928 tot 28 April 1929. Watersnippe» van 6 Augustus 1928 tot 7 April 1929. Eenden alle soorten, behalve wilde eenden (anas boschas, anas (boschas boschas, anas platyrhyncha platy rhyncha) bergeenden en eidereenden van 6 Aug. 1928 tot 10 Maart 1929. Wilde een-f den (anas boschas, anas boschas boschas, anas platyrhyncha platyrhycha) van 6 Aug. 1928 tot 10 Febr. 1929. Goudplevieren van 1 lept. 1928 tot 7 April 1929. 6. dat ten aanzien van het vangen van waterwild door middel van eendenkooien en netten, waarvan het gebruik is geoorloofd in de provincie Drente, het onder 5 bepaalde binnen het tijdvak van 6 Augustus 1928 tot en met 29 September 1929 slechts geldt op Maandagen, Woensdagen en Zaterdagen; 7. dat het vangen van ganzen en goudple vieren, door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zjjn toege staan in de gemeente Reeuw ijk; 8. dat in het geheele Rjjk de jacht niet zal worden geopend op bertenk al veren, reekal veren, bergeenden, eidereenden. alsmede op duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto’s, turehiurs, meerkoeten en water hoentjes. Alkmaar. 28 Juli 1928. De Commissaris van Politie voórnoemd, WALRAVEN.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6