uoedKooee Trein PURMEREND GEBRUIKT STEEDS AANBEVELEND, 1 TELEGRAMMEN. ST. MAARTENSVLOTBRUG. WEERBERICHT. WESTWOUD. HANDEL EN MARKT CASTRICUM. Volendam vanuit het ziekenhuis f 7— Janbaas zeer met voldoening terug daan en constateert, hebben waargenomen. orige -> is uit St. iuet „veizekei nigr tegen regen” -3 I BEVERWIJK. 31 Juli. Zwarte bessenmarkt. Aan de blocveiüng van ..Kennemerland” en de Vrjje, gaven de fabrikanten f 49.50' Aardbeien. Slotveiling. Des avonds gaven de fabrkianten per 100 K.G. f 55.50f 57. Deze kosten, welke overigens vrijwel ge heel voor rekening der provincie komen, zjjn «eer belangrijk en Gedeputeerden tneenen der halve, ook met het oog op de daaraan ver bonden consequenties, vooralsnog geen vrij heid te kunnen vinden, van elke bijdrage uit de opbrengst der Wegenbelasting, ten behoe ve van deze weggedeelten, geheel af te zien. HEM, 31 Juli. Zuider-Kogge. Roode kool le f 7.90—f 9.30, 2e f 3.80- f 8, Aanvoer 77000 K.G. Gele kool f 6.20 f 8. Schotsche groote f 2.30f 2.45, kleine f 1.95—f 2.10. Kriel f 2.30—f 2.45. AMSTERDAM, 1 Augustus. Veemarkt. 284 vette kalveren, le kw. f 0.86f 0.95. 2e kw. f 0.75—f 0.86. 3e kw. f 0.66—f 0.72. 66 nuchtere kalveren f 10f 17. 830 varkens Hollandsche, Overzeesche en Geldersche le kw. f 0.76—f 0.77. 2e kw. f 0.75—f 0.76. Vet te f 0.73—f 0.75. OBDAM, 31 Juli. ..De Tuinbouw”. 107900 K.G. aardappelen f 8.80—f 4.90, 23500 K.G. drielingen f 3.70f 4. HOOGKARSPEL, 81 Juli. „De Eendracht” Schotsche f 2.20—f 2.40, Duo f 2.20 f 2.25, Kleine f 1.80—f 1.90. legenheid worden gesteld, het werk van de Vincentianen van nabij ie leeren kennen. In iiartelyke bewoordingen wjjst spr. de broeders er op, dat al het werk door de Vincentianen verricht moet zijn uit liefde, laat, aldus spr. liefde tot elkander spreken. Zonder dat is al ons werken nutteloos en van geen waarde. Zijn Edelachtb. «preekt den wensch uit, dat de betoonde werkzaam heid bestendigd moge blijven, vooral ten op zichte van vergadtybezoek en bezoek aan arme huisgezinnen. Spr. schetst den nog korten tijd van bestaan der vereeniging, ziet r op hetgeen reeds is ge- dat allen de plichten Ook het voorstel van den directeur, om den op het thans vastgestelde Wegenplan voorkomenden weg langs het kanaal Hoorn Kokhuizen, welke vermoedelijk voorloopig wel niet tot stand zal komen, van het plan •f te voeren, achten Gedeputeerden niet ge heel zonder bedenking, omdat zy daarvan groote moeilijkheden verwachten, zoodra ■acn, zq het over eenige jaren, het tijdstip Bangebroken zou achten, den aanleg van den weg ter hand te nemen en hem dan weder op het wegenplan zou willen brengen. By het tegenwoordig door den minister van Waterstaat ingenomen standpunt, zou zulks immers slechts mogelijk zijn, indien gelijk tijdig een gelijke lengte aan wegen van het plan werd afgevoerd; daarentegen zal uiter aard van de zijde der beheerders van de wegen, welke voor die afvoering in aanmer king zouden worden gebracht, ernstig verzet lijzen. Aan het uitvoerige rapport van den direc teur van de Provincialen Waterstaat met be trekking tot vorenbedoeld Wegenplan, Ont kenen wü het volgende: Van verschillende zijden is er op aange drongen behalve den weg AlkmaarBergen en den Laan- en Damweg (Schoorldam Schoorl) ook den weg Egmond a.d. Hoef BergenSchoorlCamperduin in het Provin ciale Plan op te nemen. De oplossing van het verkeersvraagstuk in dit gedeelte van de provincie is zeer lastig. In de eerste plaats is de bestaande verkeersweg Egmond a.d. HoefBergen SchoorlCamperduin zeer smal en boven dien veelal bochtig; de verharding heeft over een groot deel van de lengte een breedte van nog minder dan drie Meter, terwijl de weg over het algemeen juist zijn aantrek kelijkheid ontleent aan zijn besloten ligging tusschen boom- en heestergroepen en be groeide duinhellingen en zijn zeer bochtig tracé. De directeur is ten slotte tot de overtuiging gekomen, dat het. met het oog op de hand having van het natuurschoon, waarop ook de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen aandringt, aanbeveling verdient den bestaanden weg althans voor zoover betreft het gedeelte ten Noorden van den Franschman niet te verbreeden. doch de verkeersverbetering te zoeken in den aanleg van nieuwe wegen. Dit zal naar zijn meening in verband met de financieele draagkracht van de betrokken gemeenten niet kunnen worden bereikt zon der een bijdrage uit de opbrengst van de Wegen- en Rijwielbelasting. In het rapport noemt de directeur een drietal wegen, waaraan z.i. in de eerste plaats behoefte bestaat. DE REIS VAN DE KONINGIN. AMERSFOORT, 1 Augustus. II.M. de Koningin en Priuses Juliana zijn ochtend te Amersfoort aangekomen. ENKHUIZEN, 31 Juli 1928. Aardappelen- en fruitr^irkt. Dinsdag be steedde men voor Schotsene muizen f 2.05— f 2.65, Geldersche schotsche f 2f 210, Wilde due f 2.10, blauwe eigenheimers f 2.70 per baal van 100 pond. St. Laurensppten f 12.40, Mooie Neel f 5.80 per 100 ppnd Slaboonen f 4.30f 4.50 per zak van 30 pond. WOGNUM, 31 Juli. „De Volharding”. Schotsche middenprjjs f 2.35, kleine f 2.05 Volgt voorlezing der gewone verslagen en mededeelingen van eenige ingekomen stuk ken. Medegedeeld wordt, dat de St. Vin- centius-vereeniging dezer parochie op Maan dag 27 Augustus inspectiebezoek van den Hoofdraad zal ontvangen. Na gehouden besprekingen werd de dag voor bloempjesverkoop bepaald op den len en bleek ENKHUIZEN, 31 Juli 1928. VischmarkL Dinsdag kwamen aan den afslag 27* vaar tuigen met 108, kisten garnalen f 3.40 f 3.70 per kist, en 310 manden nest f 0.36 per mand. 2 vaartuigen met 138 pond hoek bot f 23f 24.05, 1 vaartuig met 245 pond tarbot f 14.20f 16.40 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Aug. 11.000 K.G. aardappelen. Schotsche mui zen f 5.506. Schoolmeesters f 6.306.50. Ei genheimers f4.405.70.'Duc of York f4.60 4.70. Drielingen f3.80—4.40. Kleine f 1.50. 625 bos wortelen f5.50. 18000 stuks bloem kool le soort f 16.1031.90. 2e soort f 3.40—, 5.90. 85.000 K.G. Roodq kool f 7.20—9.50. 7300 K.G. Gele kool f 8.90—11.90. 6100 K.G. Witte kool f 10.50—11.80. 2000 K.G. Zilver- uien. Nep f 20.76—24.60. Drielingen f 7.30— 7.90. 100 K.G. Slaboonen f 22.10—22.20. BOVENKARSPEL, 31 Juli 1928. „De Tuinbouw”. Aardappelen: Gr. M. f2.202.95. KL M. van AMSTERDAM t m ENKHUIZEN naa» LEEUWARDEN en GRONINGEN op Donderdag 9 Augustus. Zie aanplak- en strooibilietten Onderlinge verbinding van Scha- gen, Medemblik, Hoorn, Alkmaar en Koedijk (Noord). In het plan van primaire wegen voor Noord-Hnlland, komt o.a. voor een weg van Alkmaar naar Schagen door de Heerhugo- waard; in he» vastgestelde Wegenplan vol gens de Wegenbelastingwet is een weg door den polder Geestmerambacht opgenomen, welke de Langendjjker gemeenten verbindt met Koedjjk-Noord. Voor dien weg was reeds in 1924 een voorloopig plan gemaakt. De directeur van den Waterstaat achtte het voor de hand liggend, om het nieuwe wegennet zoodanig in te richten, dat de weg door Geest merambacht rechtstreeks aansluiting kreeg op den weg HeerhugowaardVeenhuizen Medemblik, in verband waarmede een weg geprojecteerd werd, welke op den Langen- dijk uitkomt, ten Noorden van het raadhuis van Zuid-Scharwoude. De burgemeesters van Winkel, Nieuwe en Oude Niedorp, hebben gevraagd den weg anders aan te leggen en wel door genoemde gemeenten naar het Niedorper-Verlaat. Dit acht de directeur niet gewenscht, daar de wegen door bedoelde gemeenten zóó dicht bebouwd zijn, dat zij niet als weg voor door gaand verkeer ingericht kunnen worden. In het rapport geeft de directeur echter aan, boe aan den wensch van genoemde burge meesters op andere wjjze tegemoet kan wor den gekomen. Tusschen de Langereis en den dorpsweg van Aartswoud zal dan een nieuw wegvak aangelegd moeten worden. Na te hebben uiteengeet, hoe een goede aaneensluitende verbinding WestOost door dit gedeelte van de provincie te verkrijgen is. merkt de directeur nog op. dat ook bij de ge wijzigde oplossing de Middenweg van de Heerhugowaard als te verbeteren verbin dingsweg is gedacht. In verband met de dich te bebouwing langs gedeelten van dien weg, welks bebouwing zich nog steeds uithreidt, zal het hij de nadere uitwerking van de plannen wellicht blijken, dat een andere op lossing de voorkeur verdient. Mocht de tot standkoming van het kanaal AlkmaarOud- karspal spoedig verzekerd zijn, dan ligt die ar. lere oplossing voor de hand. n.l. door met den hoofd vork ersweg in plaats van i=>n Mi .dcn^eg in hcofdzaak den Oostclijken ka- aaalot vi tc rv.lgen. Zondag in September. Eenige broeders verklaren zich bereid, zich met de voorbereidende propaganda te belasten. Door den secret, ris der vereeniging den heer C. Laan Pz. werd een keurig ge steld en duidelijk half-jaarljjksch verslag uit gebracht. Wij vernemen, dat in de 28 gehouden Con ferenties door de broeders f241.47 is bijeen gebracht. Met rechtmatige voldoening wordt kennis gegeven van een voor Vincentianen gehouden retraite, zoomede van het jubileum feest der vereeniging in de'parochie Medem blik. In den afgeloopen winter werd aan een 10-tal gezinnen geregeld onderstand verleend terwijl aan 8 gezinnen buitengewone uitgaven waren verstrekt. z Vervolgens werd door den president in hartelijke woorden het juist ter vergadering komende eerelid, de Weleerw. Heer G. H. Dessing, kapelaan dezer parochie begroet en tecgesproken. Spr. zegt, dat het hem een groot genoegen is, Z.Eerw. aanwezig te zien, wetende, dat hij het is. die de St. Vincentius- vereeniging een warm hart toedraagt. Door den jHinningmeester der vereeniging, den heer G. Kager werd een duidelijk finantieel overzicht gegeven. De inkomsten bedroegen f686.23, dè uit gaven waren f517.39’. Kassaldo bedraagt f 186.84. Uit het verslag vernemen wjj, dat behalve verschillende kleine artikelen als schoeisel, enz. werden verstrekt 667 eieren, 817 liter melk. 148 ons gerookt vleesch, pl.m. 125 brooden, ruim 100 el katoen en molton, pl.m. 60 pond vet en spek. De president brengt secretaris en penning meester hartelyk dank voor hun uitge brachte verslagen en constateert, dat alhoe wel veel is ingekomen, ontzettend veel is uitgegeven en ziet, dat in deze parochie vee! goeds is gedaan Door den magazijnmeester, den heer J. Bot wordt verslag uitgebracht van een partij kleedingstukken, aan behoeftige gezinnen uit gereikt. Door Kapelaan Dessing worden de Vincen tianen in een mooie toespraak aangespoord, op den ingeslagen weg te blijven doorgaan. Zijn Eerw. wil in toejiassing brengen de woorden uit den brief van onzen nieuwen bisschop, dezen morgen vanaf den kansel voorgelezen en waarin v.n. de naastenliefde op den voorgrond treedt. De president brengt vervolgens dank aan allen, aan genoodigden en in ’t bijzonder aan het eerelid. kapelaan Dessing. voor diens aanmoedigende rede. Nadat door den Eerw. Kapelaan de ge bruikelijke gebeden waren verricht, werd deze geanimeerde bijeenkomst met qen aan sporing door den president, de conferentie over 4 weken bij te wonen, gesloten. Verkocht. Het woonhuis met erf, eigen dom van Mej. de Wed. K. de Jong, is uit de hand verkocht aan den heer C. van der Sluis, alhier. Hoogste barometerstand 764.3 te Zürich. Laagste barometerstand 751.0 te Stockholm. Verwachting: Zwakke tot matige, Ooste lijke tot Noordelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aauvaukelyk nog regen, later opklarend, weinig verandering in tempera tuur. PURMEREND, 31 Juli. „Afslagver. Beem ster. Purmerend en Omstreken.” Aardappelen f 1.10f 1.65. kleine f 0.60 f 1.12, Slaboonen f 3.55—f 3.70, Snjjboo- nen f 2.70f 4.35. tuinboonen f 0.37f 0.40 Doperwten f 5f 9, Roode aalbessen f 0.24 f 0.52, Zwarte bessen f 0.37f 0.49, klap bessen f 1.30f 3.80, Frambozen f 0.19, Aardbeien f 0.48, Bloemkool f 3f 8, roode TRAGISCH. Toen Maandagnamiddag een jiatient Volendam vanuit het ziekenhuis der Liduinastichting als genezen door zijn fami lieleden afgehaald zou worden en daarvo- r reeds in afwachting gekleed klaar zat, viel St. Vincentius-vereeniging. Bovenge noemde vereeniging hield Zondagavond een buitengewone feestvergadering in het pa- tronaaisgebonw te lloogkarspel, Na het verrichten der gewone gebruikelijke gebeden, heette de president der vereeniging de edel achtbare heer Middelhof!, burgemeester te Hoogkarsjivl, de aanwezigen van harte wel kom', in t bijzonder de genoodigden van dezen avond. In een kort doch krachtig be toog zet spr. het doel van deze bijeenkomst, in verband met den feestdag van den II. V incentius, den patroonheilige, vorige week gevierd, uiteen, waarbij eenige vooraan staande personen uit deze parochie in de ge- kool f 17.40, Sla f 1.60, selderij f 1—f 1.20, Wortelen f 4t 12, Peren Janbaas f 7 f 11, kruideniers f 34, Appels Yellow f 24— f 42. AMSTERDAM, 1 Augustus. Zeeuwsche eigenheimers f 8.10f 8.30. Zeeuwsche boute f 3-90f 5.60. Overige prij zen onveranderd. Aanvoeg 6 ladingen, 1190 H. L. f 1.902.30. Nin. en Due. en Koks f2.15 2.30. Bonte f 2.25. Eigenheim f 1.952.15. 16550 stuks Bloemkool le soort f 10.20— 24. 2e soort f3.80—11.10. 3e soort f0.75. 80700 K.G. Roode kool f 5.50—9.30. Gele kool f 7.809.20. Witte kool f 6.709.50. Slaboonen f45.50. Augurken fijnfijn f0.37 —0.39; fyn f 0.27—0.36. Grof f 0.11—0.21. Meloenen f 1.271.34. mertolbek en den watertoren aan de Nauer- naschevaart, welke beide weggedeelten bij de provincie in beneer en onderhoud zijn, van het Wegen plan af te voeren. De directeur van de Waterstaat had n.l. In zijn advies aan den voorzitter van Gede puteerde Staten, d.d. 31 Mei j.l, de wensche- Ijjkheid betoogd, om de-ontworpen nieuwe wegen, waarvan de aanleg niet binnen afzien- baren tijd ter hand zal worden genomen, en ■waarvoor dus voorloopig toch geen bijdrage uit de opbrengst van de Wegenbelasting cn de Rjjwielbelasting zal worden verkregen, van het plan af te voeren. Hierbij had de di recteur op het oog den weg langs het kanaal Hoorn-Enk huizen, dat tengevolge van de ge ringe medewerking van de betrokken polder en gemeentebesturen voorloopig wel niet tot stand zou komen. Verder zou de provincie eenige van hare wegen, waarover thans een vrij druk door gaand verkeer gaat, doch die in beteekenis achteruit zullen gaan, zoodra ongeveer even wijdig daarmede loopende wegen zullen zijn aangelegd of verbeterd, reeds aanstonds van het plan kunnen afvoeren en zoodoende ge legenheid geven om andere wegen op te ne men; dit zou naar de meening van den direc teur kunnen geschieden met het straks ge noemde gedeelte van den Zaanlandsche Com- municatieweg. Gedeputeerden zyn het hiermede niet eens. Bet beheer en onderhoud dezer weggedeelten, welke voor het verkeer met motorrijtuigen 'ongetwijfeld van beteekenis zjjn, Is door de provincie overgenomen in de stellige ver wachting, dat in de toekomst door de bedoel de weggebruikers in de kosten van onder houd en verbetering ook van deze wegen zou worden bijgedragen. RU M A A'S BESCHUIT MET VERRASSING Th. BIJMAN, Padjedijk 26, Purmerend. ex™akklJr?ing. Rechte weg van de Hem- brug naar Castricum. Met de kwestie van den weg Castricum Camperduin is o.a. door de Vereeniging tot bevordering van, het Vreemdelingenverkeer te Bergen, in verband gebracht de aanslui ting van dien weg op den ontworpen weg van de Hembrug tot den ryksstraatweg VelsenAlkmaar. De gemeente Castricum heeft destyds den wensch te kennen gegeven, dat het punt van aansluiting van den ont worpen provincialen weg door de Zaanstreek aan den ryksstraatweg, gelegd zou worden tegenover het punt, waar de Brakersweg op dien weg uitkomt, omdat zij de verbin ding met de duinstreek gaarne langs den Brakersweg tot stand zou zien komen. Des tijds zegden Gedejuiteerden Staten toe, <lat het punt van aansluiting verlegd zou wor den, indien dq gemeente Castricum deu Bra kersweg geschikt zon maken voor het door gaand verkeeer. Bij de daarna gevoerde onderhandelingen is echter gebleken, dat de gemeente niet bereid was de verbetering op hare kosten te doen uitvoeren, waarom Ge deputeerden besloten, het punt van aanslui ting zooals dat oorspronkelijk bepaald was, te handhaven. Alsnu kan een zeer geschikte verbinding met het einde van den Schulp- of Zeeweg door het Provinciale Landgoed gemaakt worden langs de noordzijde van de Schulpvaart. Het kemt den directeur voor, dat er aan leiding toe be«taat. dien weg in het Wegen plan volgens de Wegenbelastingwet op te nemen en te bevorderen, dat hij vanwege de provincie wc-dt aangelegd, waardoor van de Hembrug af, één doorgaande weg naar h strand te Castricum zal wo: 'en ver kregen. De totale lengte van het in het herziene plan begrejten net, bedraagt rond 538 K.M. of circa 26 K.M. meer dan de minister des tijds voor Noord-Holland heeft aangegeven, en 12 K.M. r'eer dan door het thans gel dende Provinciale Wcgenplan, dat door de Kroon is goedgekev l ten slotte is toege- staan. Mogelijkheid om het n.t te verkleinen, zonder het verband daarin verstoren en da. beginselen, waarnaar het is opgebouwd, ge weld aan te acht de directeur bezwaar lijk te vinden. Het verschil in aantal K.M. met het vastgestelde "lan is trouwens zoo gering, dat verwacht mag worden, dat di’ aan Je eventueele goedkeuring door de K> niet in de» we" zal staan. Veiling. Aan de veiling van Ons Belang waren Vrydag aangevoerd 220 zak erwten. De prijzen waren vóór doperwten van 18 tot 1954 cent en voor raspers van 2654 tot 28 cent per K.G. Van tuinboonen waren slechts 164 zak aangevoerd, terwijl de prijzen daarvan waren 8 54 tot 12 cent per K.G. Van dubbele spercieboonen zonder draad waren aangevoerd 5 zak van 20 K.G. die 32 cent per K.G. opbraehten. Vooral het laatste product doet een goeden prijs, terwijl dc teelt van de tuin boonen ook zeer loone.nd is te noemen. De tuinders kunnen tot heden tevreden zyn en indien de teekenen niet bedriegen, zal de prjjs van de boonen, indien eenmaal het volseizoen is aangebroken, goed genoemd kunnen worden. Ook het weer voorsjtelt veel, want de tuin bouwproducten riepen, behalve dan de boo nen, om veel regen. Valsch geld in omloop. Deze week is bij een winkelier alhier, een valsche rijks- daalder in ontvangst genomen. Door het vlug in de lade strijken werd het bedrog niet ontdekt, hetgeen eerst later werd bemerkt. De politie heeft het valsche geldstuk, dat vrij goed is nagemaakt, maar waaraan het randschrift ontbreekt in beslag genomen. De kleur is loodzwart terwjj] de klank zeer dof is, bovendien is het geldstuk kleiner dan de gewone muntstukken van deze waarde. Het jaartal is gezet op 1872 met de beeltenis van Koning Willem Hl. Men zjj dus gewaarschuwd en kijke goed uit bij het ontvangen van geldstukken. Gasbedrijf. De raad besloot onlangs tot de man plotsetling van den stoel dood te zijn. STEDELIJK ORKEST. Naar wij vernemen zal dc heer Sambroek als directeur van Stedelijk Orkest binnen kort bedanken zulks *n verband niet zijn be noeming tot directeur van de Stedelijke Mu ziekschool en tot Stedelijk muziekdirecteur te Zwolle. BESTUUR REDDINGSBRIGADE. Het dageljjksch bestuur van de v< week alhier opgeriehte reddingsbrigade thans als volgt saamgesteld: N. J. Velzeboer, voorzitter. J. Lakeman, secretaris. H. Droog, penningmeester. EEN SLECHTE OCHTEND. De caféhoudster V. had een slechten- och tend. Het gebeurde namelijk, dat zij voor een bezoeker een biljet van f 25 moest wis selen en dat zij toen het wisselgeld aan een verkeerden klant terug gaf. met het gevolg, dat deze met het geld de beenen heeft ge- i.' gen. aankoop van een nieuwe cokesklopmachine, welke inmiddels is gearriveerd en opgesteld. De werking is voortreffelijk en er wordt een mooi soort cokes mede gemaakt. Het kwantum cokes neemt, nu er weinig weg gaat kolossaal toe. Het vooruitzicht omtrent den verkoop is echter niet ongun stig. Reeds is een groot gedeelte verkocht aan do firma van Wijngaarden te Beverwijk, maar de voorraad (thans is al een goede 500 H.L. voorradig) zal in de eerste maanden nog wel toenemen, want het gasverbruik is vooral in den badtijd zeer hoog te noemen. Strandfeesten. Naar we vernemen wordt door de vereeniging Castricum Vooruit op Zaterdag 11 Augustus a.s. voor de jeugd, vooral voor de kinderen van de badgasten en voor de kinderen der ingezetenen, een groot strandfeest georganiseerd, terwijl dien zelfden avond voor volwassenen eenige fees telijkheden zullen worden gehouden. Aan het kinderfeest mogen deelnemen, kin deren van 6 tot 12 jaar. Het zal bestaan uit boetseerwerk in het strandzand, balloopen en dergelyke volkskinderspelen. Voorts zal ge tracht worden medewerking te krygen van de beide alhier bestaande fanfarekorpsen. Een commissie is in het leven geroepen om een en ander te regelen. Deze zyn: Mej. Plas en de H.H. Mulder, Ehrenfeldt en N. de Jonge, waaraan zullen worden toegevoegd drie pen siongasten. Gelegenheid tot aanmelding be staat bjj de heeren Buimer, Bakkummerweg en J. Mulder, Stationsplein tot Donderdag a.s. Voorts zal de reeds eerder besproken tuin wedstrijd worden gehouden op Dinsdag 13 Augustus a.s., waartoe bij bovengenoemde heeren dc aanmelding moet geschieden tot 12 Aug. a.s. Burgemeester weer in functie. Naar we vernemen is de burgemeester weder in functie getreden. Zijn Edelachtb. heeft in den t’jWvan 25 dagen per auto een reis gemaakt dotfr het zuiden van Duitschland naar Weenen en terug. Mond- en klauwzeer. De gevallen van in d- en klauwzeer onder het vee blijven voortgang hebben. Thans is weer aangifte gedaan van de ziekte onder de veestapels van de landbouwers P. de Wildt en F. Schut. Kermis op het Sportterrein. Ons wordt nn tl - -deeld, dat het gemejiitebestuur be sloten heeft, dit jaar als proef de kermis te Castricum t& loen houden op een afzonder lijk vriï van dc rijksweg liggend terrein. Daartoe is gehuurd het sportterrein van Vitesse. Als uitvloeisel van dit besluit zal gecu enkele kraam of kermisvermakelykheid langs de wege en bij de cafés als anderszins wor den toegelaten. De gemeente zabzorg dragen, dat het terrein behoorlijk verlicht is, terwijl voor aansluiting van de inrichtingen op het electrisch net zal worden zorggedragen. Op het terrein zullen geen danstenten worden toegelaten. Melkprijs. De melkprijs is in verband met de hooge prijzen van andere zuivel producten in on’ dorp verhoogd met 1 cent per liter en gebracht op 14 cent. Veiling. De aanvoer van aardbeien aan de veiling „Ons Belang” was Maandag niet hoog, doch eerder laag te noemen. Alles wijst er dan ook op. dat met een- of twee maal veilen van dit tnindersproduct het sei zoen wel achter den rug zal zijn. Ook de kooplust is bij vele k’oopers er uit. Alleen wordt nu nog wat gekocht voor Engeland. De aanvoer was Maandag 485 manden, waarvoor besteed werd 50 cent per kg. De aanvoer van erwten begint ook sterk te verminderen, al zal dit product nog wel eenige weken aan do markt zijn. Aangevoerd waren 250 zak. waarvan de prijzen beliepen: voor dojterwten van 14 tot 19,cent per kg. voor raspers van 24 tot 29'4 cent per kg. De aanvoer van tuinboonen beefroeg 16(1 zak: de prijzen waren hoog en beliepen van 8 tot 1254 cent per kg. Er-n ongekende prijs. De teelt is zoodoende zeker loonond, al heeft het beschot wel te Ijjden gehad van de droogte, waardoor veel luis in de boonen is gekomen. Van spercieboonen waren 25 zak aange veerd. Dit product begint langzaam te komen doch voor 15 Augustus zitten we niet in het volle seizoen. In verband met den geringen aanvoer was de prijs hoog en bedroeg van 29'- tot 32 cent per kg. ZWAAG, 30 Juli. ..Bangert en Omstreken.” Aardbeien f 20f 30, Druiven f 45f 55, Tomaten f 10f 14, Roode bessen f 12 f 26, Appelenf -20I 25, Dubbele slaboo nen f 10f 14, Snyboonen f 12—f 16, Bloemkool f Ï0—f 16, Roode kool f 12 f 15, sla f 1f 3, Komkommers f 2t 5.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8