Transoireerentfe Voeten De Olympische Spelen CASCADEDROPS LANDBOUW EN VEETEELT Korte Berichten. BINNENLAND. SPORT EN SPEL. GEMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL. Klein Allerlei. o Voer het geheele lan. t land: 9 min. 21 1/6 du» sec.. B. H. DE GROOT. u dan cnr- ▼an tijd weer bleek dat een trein) naar Enkhuizen en terug. Van ^Enkhuizen met een der booten den Veerdienst (uitmuntende restauratie boord), op Zondag 12 Augustus 1928 van aan pro- gramma-boek zyn verkrijgbaar bjj bet secre tariaat van den R. K. Vacantie-Leergang, Drift 10, Utrecht. Een personenauto stortte op den weg van Gotenbur gnaar Malmoe in de rivier. De vier inzittenden kwamen om het leven. In den omtrek van Rome is het benzi- nereservoir van een auto, die tegen een boom gereden was. ontploft. Twee menschen uit de auto werden gedood, drie zwaar ge wond Het voertuig verbrandde. Naar in Parijsche diplomatische krin gen verluidt zullen Dr. Stresemann en Primo de Riviera bjj bun oponthoud in Parijs be noemd worden tot commandeurs in het Le gioen van Eer Utt Rio de Janeiro wordt gemeld dat in de Zuidelijke plaatsen van Brazilië een bui tengewone konde heerscbt. Sind“ menschen- heugenis is er niet zoovee’ sneeuw gevallen als thans het geval is. Gemeld wordt, dat door instorting by den bopw van het Weïiand-Kanaal te Ontario 16 arbeiders om het leven zijn gekomen. Het dorp Conturella in Znid-Ttallë is door brand totaal vernield. Er zijn 31 dooden en honderden dakloozen. zouters zy<i in enkele streken gelQK gebleveif in aantal, in andere wordt van een kleine toe. name en weer elders van eene afname van 15 pCt. gewag gemaakt De vermindering van vette varkens bedroeg 10 i 20 pCt en die van de opleggers 10 pCt. oor het geheele land kan de verminde. ring van den varkensstapel als volgt ge schat worden: gedekte zeugen 20 pCt., big gen 20 pCt., loopvarkens 20 pCt., zouters IJ tot 20 pCt., opleggers 25 pCt, en vette var kens 25 pCt. Vier met stuurman 2000 M. Eerste heat: 1. Zwitserland, 7 min. 35 2/5 sec.: 2. Frank rijk 7 min *2, kcc. DE VARKENSSTAPEL OP 28 JULI 1928. Omtrent de sterkte van deu varkensstapel op het bovengenoemde tijdstip kan, in ver band met de mededeelingen der Ryksvee- teelt-consulenten, het volgende worden be richt. De uitkomsten van de varkenshouderij zijn over het algemeen nog vry gunstig te noe men; de verhouding tusschen de prjjzen der voedermiddelen en die van het var^ens- vleeseh is nog steeds van dien aard, dat niet van een loonend bedrijf gesproken kan wor den. Het indexcijfer voor maïs bedroeg in April 175, in Mei 174, in Juni 171 en in Juli 181. Het verloop van den index van het var- kensvleesch was in dezelfde maanden res pectievelijk 114, 123, 121 en 117. Intusschen zyn de uitkomsten niet overal even slecht, welk verschil in hoofdzaak het gevolg is van de verschillende plaats, die de varkenshouderij in de onderscheidene bedrij ven inneemt; met name is de meer of minder intensieve vorm, waarin deze gedröven wordt, beslissend. De bedrjjfresultaten zijn minder ongunstig, naarmate men minder afhankelijk is of zieh minder afhankelijk weet te maken van den aankoop yan voedermiddelen. Bovendien is de extensieve bedrijfsvorm de meest geschikte voor de productie van zou ters, die thans nog het meest gevraagd wor den. De ongelijkheid in bedrijfsresultaten komt ook tot ui tin" in den zeer verschillenden Eerste kwart finale. 1. H. Philipps, Amerika, 49.6 sec. 2. G. Krotoff, Frankrijk. Tweede kwart finale. 1. R. Barbutti. Amerika, 48.8 sec. 2. A. Wilson. Canada. Derde kwart finale. In deze kwart finale is de Hollander A Hoogerwerf ingedeeld. 1. J. Balk Canada. 49.2 sec. 2. R. Feger, Frankrijk. De Nederlander eindigt als laatste. Vierde kwart finale: 1. H. Storz, Duitschland, 49.4 sec. 2. J. W. J. Rinkel, Engeland. Vijfde kwart finale. De Nederlander H. A. Broos is hier in<»e deeld en plaatst zich op fraaie wijze twcr-d achter den Canadeeschen neger. 1. P. Edwards. Canatja. 49.2 sec. 2. H. A. Broos, Nederland. Zesde kwart finale. De Nederlander A. Paulen loopt in deze kwart-finale veel en veel minder dan Broot in de vorige serie en -wordt vierde met al leen den Canadees F. Macbeth achter sick 1. J. Büchner, Duitschland, 48.6 sec. 2. L. Barsi. Hongarije. Broos is dus do eenige Nederlander, dif in de demi-fjnale komt DE ROTTERDAMSCHE BUROEMEESTERSVACATURE. Uit TUburg meldt men aan bet „DagbL v. M.-Br.”, dat als opvolger van wijlen mr. dr. Wytema wordt genoemd de Tilburgsche burgemeester, mr. dr. F. Vonk de Both. ST. RAPHAEL. Het ledenaantal van „St. Raphael’’ steeg in bet tweede kwartaal 1928 met 103 en klom daardoor tot 11898. Dit resultaat ie te meer verheugend, daar ■r van vermeerdering van bet personeel der, Nederl Spoorwegen nog geen sprake is. In 1927 werd het personeel nog in totaal me* 56 personen verminderd. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 et en 1 gld. Bjj Apoth. en Drogisten. Hink-stap-sprong Wereldrecord; A. W. Winter, (Ausrtalië), 15.525 M. Olympisch record: Dezelfde. —Twee serieS, de zes besten worden in de finale geplaatst. Vier Nederlanders doen aan dit nummer mee W. Peters en A van Musscher in de eerste serie. J. Rlankers en F. Lamoren in de twcvt.lt* serie De Hollandscbe favoriet Petera begint zee» slecht zön eersten sprong. eerden Tweede heat 1. Hongarije 7 min. 49 3/5 sec.; 2. Engeland 8 min. 1 sec. Derde heat: 1. Polen 7 min. 31 4/5 sec.; 2. Japan 7 mln 49 seconden. Vierde heat: 1. Duitschland in 7 min. 19 4/5 sec. 2. Am* rika 1 Meter verschil, 7. min. 20 sec. Een zeer spannende heat. Kfl een autotocht door de stad werd het gelukkige kind nog meer verrast door al de omringende dingen, die ze in een duizeling wekkende opeenvolging in haar gezichts kring moest opnemen. De wielen van voorbij rijdende auto’s leken haar in de lucht te «weven. De boomen en huizon schenen haar groote dreigende reuzen. Den allergrootsten angst voelde zij voor de schemering, daar zij den eeuwigen nacht weer vreesde in te zullen gaan, waarin zy altijd had geleefd. WEER EEN INCIDENT IN HET BEZETTE GEBIED. Naar uit- Spiers gemeld wordt, heeft in den afgeloopen nacht wederom een incident plaats gehad. Drie Fransche soldaten hebben m den Dom-Gartep een heer en een dame aangevallen en mUjiandeld. Verder werd in de SchiDertrasse, I6zde onmiddellijke nabij heid van den Dom«Garfpn. vermoedelijk door dezelfde daders, een 'fietsrijder van zyn rjjwiel geslingerd en eveneens- mishandeld. Door de autoriteiten is onmiddellijk een ondersoek naar dit incident ingesteld. DE OVERSTROOMINGSR AMP IN HET AMOERGEBIED. Uit Moskou wordt gemeld, dat de over- •troomingen in het Amoergebied zich uit breiden! Ook de zijrivieren van de Amoer, de Bira en de Goryn, zyn buiten hun oevers getreden. Talrijke fabrieken zyn onder water geloopen. Sinds Woensdag is de stad Aigon volledig overstroomd. Ook uit Charbin wordt een buitengewoon hooge waterstand gemeld. Talrijke schepen zyn op drift geraakt. graad, waarin zien ae varkensstapel in <ïe onderscheiden deelen der lands heeft gewil ligd. Voor de porvincie Noord-Holland zyn de wijzigingen blijkens de rapporten der Ryks- veeteeltconsulenten als volgt, waarbij als ba sis in aangenomen hetzelfde tijdstip van het vorige jaar. >pgemerkt zy, dat de vermelde cjjfers slechts als globale schattingen mogen worden beschouwd. Noord-Holland. Het aantal gedekte zeugen is verminderd met 20 pCt., biggen met 15 pCt., loopvarkens eveneens met 15 pCt. De Roeten. leseht Uw dorst, waardoor ze overmatig drinken voorkomt») DE VERJAARDAG DER. KONINGIN-MOEDER. ■Girtwijjjdag xtesoongeveer half vier beeft H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van H. M. de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana alsmede van de vorstin van Waldeck en Pyrmont en van den vorst en vorstin van Asbach, een rijtoer in de omgeving ge maakt Het hooge gezelschap nam de voor naamste feestelijkheden welke ter gelegen heid van den verjaardag van koningin Em ma georganiseerd waren in oogensebouw. Het wyk kantoor der Posterijen te Soest beeft gisteren een record-aantai felicitatie- telegrammen voor de Koningin-Moeder te verwerken gehad. Uit alle deelen van de wereld waren felicitaties binnengekomen. Het personeel van het kantoor had uit Utrecht versterking ontvangen. In de hoofdstad was het gisteren, voorna melijk in de binnenstad nog drukker dan op de andere dagen van de Olympische feeet- weken. Naast de Olympiade insignes werden Oranjestrikjes verkocht en gedragen. Op verschillende plaatsen van de stad werden concerten gegeven. Muziekkorpsen en allerhande clowns trokken door de stra ten en trachten de goede stemming erin te brengen. In de Kalverstraat heerschte een echte Koninginnedagstemming. CENTRALE COMMISSIE VOOR DE VROUWENORGANISATIE VAN HET R. K. WERKLIEDENVERBOND. Dezer dagen vergaderde de Centrale Com missie voor de Vrouwenorganisatie. Het door de commissie ingesteld onderzoek ■aar de omstandigheden, waaronder de katholieke werkneemsters in de industrieën werken, is geëindigd. Binnenkort zal een rapport, waarin deze gegevens zyn verwerkt, Mn het Verbondsbestaur worden uitgebracht. Verschillende antwoorden, naar aanleiding ,v*n de aan de afdeelingpn verzonden circu laire betreffende de Vrouwenorganisatie, Irareu door de Commissie ontvangen en wer- serland in 8 min. 44 sec. Manche 2. Ij Australië: 8 min. 55 4/5 sec. Duitsch- 1,j sec. Manche 3. 1 1. Canada 7 min. 56 4/5 sec. 2. Holland sec. VIER GRIEKSCHE ZAKKENROLLERS GEARRESTEERD. Rechercheurs hebben Woensdagmiddag in de Leidscbestraat te Amsterdam, vier Grie ken aangehouden, verdacht van zakkenrol lerij. Ze waren op het Spui in de tram ge stapt. nadat ze eerst eenige trams, die min der vol waren dan deze, hadden laten voorbij gaan. In de Leidsche straat sprongen ze stuk voor stuk van de tram af en daar geschiedde hunne aanhouding. Op het Hoofdbnreau bleek, dat met deze arrestatie een goede vangst was gedaan. Twee van deze vreemdelingen konden, vol gens het Internationaal vingerafdruksy steem Jörgensen uit Kopenhagen, als inter nationale zakkenrollers worden geïdentifi ceerd. De twee andere zijn vermoedelijk .helpers. Het is gebleken, dat zy inderdaad op de tram een poging bobben gewaagd een passagier te berooven Ze zullen uit het land worden verwijderd. ERGERLIJKE MISHANDELING. Woensdagmiddag waren eenige kinderen op den Wykerstraatweg te Velsen achter op een vrachtauto geklommen. De bestuurder stopte, waarop de kleine passagiers het ha zenpad kozen. Om zyn woede over dit oponthoud toch te koelen, pakte hy een negen-jarig jongetje, dat zich niet aan dit „kwaad” had schuldig gemaakt, en smeet het eerst met het hoofd tegen den wagen en toen over de straat, waar het arme kind bloedend verwond bleef liggen. Een pasaeerende wielrijder heeft het kind, met een groote wond aan het hoofd en nog andere kwetsuren, naar het Roode Kruis-zie- kenhuis te Beverwyk gebracht De politie stelt een onderzoek in. De auto reed zoo snel weg, dat niemand op het nummer heeft gelet 4 BENZINE. Woensdag is een lek ontstaan in de on- dergrondsche benzinetank van de garage van C.C-L-, aan de Schoonoordstr. te Rotter dam, 1300 liter benzine is daardoor wegge- loopen. Een groot gedeelte daarvan is te rechtgekomen in de rioleering. Omdat dit gevaar opleve^de, zijp eenige politieagen ten in de buurt op post gezet, om te wa ken tegen het wegwerpen van brandende voorwerpen. Van gemeentewege zijn de rio len leeggepompt. Tn de Schoonoordstraat zyn kuilen, gegraven, op de plaatsen, waar zich de meeste benzine had opgehoopt. De uitgegraven grond is naar het opgespo ten terrein vervoerd, om daar onder toezicht te worden verbrand DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Toen de trein, die Dinsdagmorgen om 8.4-1 uur van Winterswijk naar Groenlo vertrok,' den onbewaakten overweg achter „Het Kruispunt” passeerde, had aldaar een onge val plaats. De melkrijder B., had juist melkbussen van zyn wagen gezet, een eindje voor den overweg. Ten gevolge van het feit, dat hy te weinig aandacht bjj zyn gespan had, liep het paard door en kwam met den wagen on den overweg, waar het door den naderenden trein werd gegrepen. f Het paard was onmiddellijk dood en de wagen werd geheel versplinterd. Persoonlij ke ongelukken hadden niet plaats. Het uit zicht is daar belemmerd. B. had het paard van een anderen land- bouwer geleend. De politie maakte proces verbaal op. 90LIEDE DAKBEDEKKING. Te Spekbolzerheide is een vier-en-twintig- jarige dienstbode het slachtoffer geworden, van de alles behalve soliede wijze, waarop het huis van den winkelier H., van dakbe dekking voorzien was. Terwijl zij met een kennis voor genoemd huis stond te praten, vielen er plotseling ongeveer zestig dakpan nen naar beneden, waarvan verscheidene het meisje aan het hoofd verwondde. Een ge neesheer constateerde lichte hersenschud ding. ERNSTIG ONGEVAL ONDER HET OOSTELIJK VIADUCT TE AMSTERDAM. Gisteravond te ongeveer 10 uur waren onder het Oostelyk viaduct, dat van het Centraal Station te Amsterdam naar de De Ruyterkade aldaar leidt, 5 schilders aan het werk. Van een der spoorgwegviaducten al daar, dat geschilderd moest worden, hing een aan touwen bevestigde stelling, welke zich boven het water bevond. Van deze stelling waarop de schilders bezig waren, is op een gegeven moment een stut gebroken, met het gevolg, dat de 5 schilders in het water terecht kwamen. Hoewel alle 5 na verloop op het droge gebracht werden, i hunner. P. Barends, oo wien Het Athletiektoumooi. (Vflfde dag). voor ditmaal een programma, dat minder groot is dan andere dagen, maar niet roindre belangrijk; de eerste en tweede ronde 400 Meter hardloopen, de beslisisng 1500 M„ hmk-stap-sprong, sperwerpen en 800 M. hard- loopen voor dames. DE R. K. VACANTIE-LEERGANG. Men schrijft ons: Op 15 en 16 Augustus wordt te Utrecht een Vacantie-Leergang gehouden over het onderwerp „de Psychologie der Rypere Jeugd en het Vraagstuk der Beroepskeuze". De Sociale, economische, religieus-moree- le zyde van dit vraagstuk zullen worden be licht, zoowel met betrekking tot de indu strie- als de niet-industrie-jeagd. Daarbij zal een expositie worden gehou den van litteratuur over de psychologie der Rijpere Jeugd. Onzen jeugdleiders priesters en leeken bevelen wij gaarne de deelname aan de zen leergang aan. Deze leergang is een pracht gelegenheid om onze theoretische en practische kennis voor de leiding in bet jeugdwerk te vermeer deren. Het vraagstuk der beroepskeuze grijpt zoo diep in het werk der jeugdleiding, dat we ook hier voldoende geschoold moeten kunnen optreden. Vandaar dat we blijde de ze gelegenheid tot verbreeding van onze kennis ook over dit onderdeel van het jeugd werk begroeten en dat we niet anders zeer krachtig de deelname aan dezen sus kunnen aanbevelen. Toegangsbewijzen a drie gulden en 7 min. 58 2/5 Manche 4. Boei 1. België, J. Mottard. Boei 2. Frankrijk, W. Saurin. Tijd: Frankrijk, 8 min. 9 1/5 sec. België, 8 min. 14 4/5 sec. Manche 5. Boei 1. Denemarken, A. Schwartz. Boei 2. Hongarije. B- Szendey. Ty£: Hongarije, 8 min. 3 1/5 sec. Denemarken 8 min. 6 sec. Manche 6. Boei 1. Zuid-Afrika, H. Dekok. Boei 2. Amerika, K. Myers. Tyd: Amerika 8 min. 14 1/5 sec. Zuid-Afrika 8 min. 191/5 sec. Manche 7. Boei 1. Tsjecho-Slowakye, J. Straka. Boei 2. Japan, K. Ishii. Tyd: Tsjeciho-Slowakije 8 min. 5 sec. Japan opgegeven. Manche 8. In de achtste manche start de Italiaan M. Bernasconi alleen. langen t(j<i door ac politie kunstmatige adem haling werd toegepast, bereids overleden was. Een tweede kon slechts met zeer groote moeite weer tot bewustzijn gebracht worden. Hy is per auto van de G. G. en G. D. naar het Ziekenhuis vervoerd., De drie anderen werden per auto van denzelfden dienst naar hunne woningen gebracht. NAAR BENEDEN GEVALLEN. Gistermiddag is de 64-jarige J. Pont uit Rotterdam, die op een uitstekende stelling van de derde verdieping van het pand van de firma Van Rossuin aan de Groenendaal te Rotterdam stond, naar beneden gayallen, doordat de stelling brak toen er een baal tabak op viel. De man kreeg zeer ernstige verwondingen en was onmiddellijk dood. PANIEK OP EEN KERMIS. - Op de kermis te Roosteren is een kleine paniek ontstaan doordat een plotselinge ruk wind de danstent opnam en eenige meters verder neerslingerde. Verschillende perso nen werden hierbij licht gewond. Het ergst was er aan toe een Duitscher, die een been brak en inwendige kneuzingen opliep. Het Iqk van het 4-j*rig jongetje uit de Hekkelaan te ’s-Gravenhage, dat sinds eenige dagen vermist werd, zoodat men vreesde, dat het jongetje verdronken was, is Woens dagmiddag uit het water van de Prinsesse- gracht opgehaald. Bjj Kijkduin is gisterochtend aange spoeld het lijk van de 19-jarige mejuffrouw A.t die eergisteren bjj het zwemmen in zee was verdronken. Uit de statistiek der gemeentepolitie van Velsen over 1927 blijkt, dat in dit jaar niet minder dan negentien doodelijke onge vallen voorvielen bij den sluisbouw te IJmul- den. Te Wormerveer is Maandag een knaap van 10 jaar in de Zaan n»by den steiger der Alkmaar Packetbooten verdronken; zjjn“ lijkje werd later opgehaald. Voor de vacante betrekking van ge- meente-veldwachter te Nieuwkoop hebben zich niet minder dan 80 sollicitanten aan gemeld. Een 35-jarigen buitenland schen journalist is op het Damrak oen portefeuille, iuhou- dende f 30, een lorgnet, eenige papieren bn medicijnen ontrold. Een 51-jarigen Amsterdammer is op het Muntplein, by het instappen in lijn 4. een portemonnaie inhoudende ongeveer f 18, ont rold. t Voor de betrekking van onderwijzer aan de o.l. school te Marssum hebben zich 76 sollicitanten aangemeld. Te Dongen-Vaart is een zeven-jarig Belgisch jongetje door een adder gebéten. Het kind is zeer ernstig ziek. De collecte voor het Dr. Schaepman fonds te Panningen heeft f 410 opgebracht. aen uitvoerig oesproKen. Nagegaan werd welke middelen ertoe zou den kunnen leiden om met succes in ver schillende deelen van het land, speciaal in de groote steden, de organisatie der Katho lieke werkneemsters verder te kunnen be vorderen. Door twee Commissie-Ieden. welke het Congres der Christelijke Sociale Vrouwen werken van België, welk congres van 21 tot 23 Juli te Luik plaats vond, hadden byge- woond. werd hierover verslag uitgebracht. Er werd aan dit congres door niet minder dan vijf duizend vrouwen en meisjes uit de arbeidersklassen deelgenomen. Het Congres had uiteraard de volle belangstelling der Commissie. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandsche Spoorwegen bieden een goedkoopen reis aan per trein en per boot naar de Zuiderzeewerken, van de stations: Rotterdam D.P., Schiedam» Delft. Den Haag H. S. M., Leiden, Haarlem, Utrecht C.8., Hilversum. Amersfoort, Amsterdam C.S., Zaandam, Uitgeest, Alkmaar en Hoorn (per 400 Meter hardloopen. Wereldrecord: J. E. Meredith (Amerika) 47.4 sec. Olympisch record: E. H. Liddell (Engeland) Nederiandsch record: A. Paulen 49 sec. Vyftien series, de beste twee van elke serie komen in de volgende ronde. Eerste serie*vyf deelnemers. 1. H. Phi lipps (Amerika) 49.4 sec. 2 Dupont (Frank rijk). De Nederlander H. C. van de Berge bleek niet snel genoeg. Hij eindigde als der de en is dus uitgeschakeld. Tweede serie, slechts twee deelnemers. I. E. Snider (Amerika) 50.4 sec. 2. F. Prinsen (België;. Derde serie, vier deelnemers. 1. P. Ed ward (Canada) 49.8 sec. 2. G. Krotoff (Frank rijk'. Vyfdë serie, twee deelnemers, 1; J. Büch ner (Duitschland) 50.6 sec. 2. A. Hoogerwerf (Nederland). Daar er slechts twee deelnemers aan den start verschijnen, komt Hoogerwerf gemakkelyk in de kwart-finale. Zeide serie, vijf deelnemers. 1. R. Barbutti (America) 49.8 sec. 2. S. La van (Ierland). Zevende serie, drie deelnemers. L H. Storz (Duitschland) 50.6 sec. 2. H. A. Broos (Ne derland). Broos heeft zich op verdiende wy’ze vari een plaats in de volgende ronde verze kerd door den Spanjaard J. Miquel Casas t« slaan. Achtste serie, twee deelnemers. 1. J. B.-»” (Canada) 55.8 sec. 2. R. Leigh-Wood (Eir lan). Negende serie, twee deelnemesr. 1. J. Mo- raila (Mexico) 60 secl! 2. J. S. Hall (B.r In- dië). Of het ook scheelt in welke eerie men geplaatst is! Tiende serie, twee deelnemers, 1. L. Bars! (Hongarije) 55.6 sec. 2. L. Iturbi (Mexico), Elfde serie, drie deelnemen. 1. J. Tierney (Amerika) 49.8 sec. 2. A. Wilson (Canada). Twaalfde serie, drie deelnemers. 1. R. Fe ger (Frankrijk) 51.4 sec. 2. A. W, Green (En geland). Dertiende serie, vijf deelnemesr. 1. H. Geissler (Oostenrijk) 50.2 sec. 2. Paulen (Ne derland). Na achterstand gewonnen door den Haarlemmer; die o.a. den Hongaar L. Kag- dies sloeg. Veertiende serie, vier deelnemers. 1. O Neumann (Duitschland) 50.6 sec. 2. F. Mac beth (Canada). Vijftiende serie, vier deelnemers. 1. R Schluidt (Duitscbltnd) 50 sec. 2. Jacksor. (Fraukryk). Na de vijftiende serie volgt nog de: Vierde serie, vier deelnemers. 1. J. W. J. Rinkel (Engeland) 50.2 sec. 2. J. Bart! (Tsiecho-Slowakye). Drie van de vier Nederlanders (n.l. A. Hoogerwerf, H. A. Broos en A. Paulen) ko men dus in de volgende ronde. De twee besten van iedere serie worden in de demi-finales geplaatst. Twee zonder stuurman. 1. Duitschland 8 min. 14M sec. 2. Frank rijk 8 min. 31 sec. v Tweede heat: 1. Amerika 8 min. 6X sec. 2. België 8 min. 15 sec. Derde heat: 1. Engeland 7 min. 56 sec. 2. Zwitserland 7 min. 58K sec. Heat 4: Boei 1: Nederland (H. Ch. v. Suy- lekomC. A. van Wankum). Boei 2: Italië (R. SistiN. U. Bolzoni. In den start is Italië sneller en zy komen de Hollanders een taflengte voor. De' Hol landers kunnen dit niet inloopen. Na dei^ start echter, als Italië in baantempo voort gaat. nemen de Hollanders met een spurtje, den achterstand terug en loopen wat ujt, zoodat zy op de 500 M. één taflengte voor zyn. Dit blijft zoo tot de 1000 M. als de ploeg van Holland een inzinking krygt en de Italianen dan ook wegloopen om op de 1500 M. 2S lengte voor te zyn en daarna op hun gemak verder te roeien en in den tyd van 8 min. 12 K sec. te winnen. De Hol landers bleven vier A vyf lengten achter. Vijfde heat: 1. België; 2. Monaco. Zesde heat: In deze heat heeft de Italiaan- sche ploeg wederom een walkover, De Achten. Ie heat: 1. Canada 6 bin. 29X sec.. 2. Denemarken. Daarna volgt de race tusschen de achten van Polen en van NedeHand, welke met een nederlaag voor de I-aga-ploeg is geëindigd. Een kwart minuut Polen en Nederland beide tien slagen, halve minuut Polen 19, Ne derland 20 slagen, één minuut Polen 37 en Nederland 40 slagen. Op 250 Meter liggen de booten geljjk in de baan. Op 500 Meter komt Polen een taflengte voor en loopt uit, zoodat op 750 Meter Polen driekwart lengte voor is. Op 1000 M. is Polen reeds een volle lengte voor, maar .de Hollaudsche acht houdt vol. roet 33 slagen per minuut, Polen slaat echter 34 en loopt regelmatig uit. Op 1500 M. is de Poolsche ploeg reeds twee lengten voorgekomen. By de tribunes gaat Laga spurten onder ontzaggelijke toejuichingen van het publiek en loopt in. Maar er is nu niet veel meer aan te doen. Polen wint met 1K lengte in 6 min. 37 sec. Holland’s tijd was 6 min. 42% sec. Daarna komen aan den start Duitschland en Frankrijk. Op 200 Meter voor de finish geven de Duitschers nog een spurt (36 sla gen) ten beste en winnen genfakkelijk in 6 i min. 33 sec. AmerikaBelgië. De Amerikaansche-qdoeg start geweldig snel en op 250 M. is hy reeds driekwart lengte voor, welke voorsprong op 500 Meter reeds vergroot is tot een volle lengte. Amerika wint in 6 min. 21% sec. met vele lengten. De yolgende race- bracht ook twee inte ressante tegenstanders, n.1. de snelle Ita- liaansche acht en de Engelsche acht, welke laatste ploeg nagenoeg in record tijd won. Op 1500 M. is Engeland een kwart lengte voor, welke voorsprong op 1750 M. vergroot is tot een halve lengte. De Engelschen slaan dan 36. De Italianen spurten wanhopig; doch gaan een taflengte te laat door de fi nish. Engeland wint in 6 min. 22 sec. De Argvntijnsche acht een row over in 7 uiin. 10 sec. Donderdag zyn op de vaart te Sloten de Olympische roeiwedstrijden oaiurevaniren met de skiff-wedstrjjden. Manche 1. 1. Engeland in 8 min 29 3/5 sec. 2. Zwit-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2