M - Hollandsch Dagblad. Limonade Siropen en Essences Bronwateren. JAN d: VRIES Tel. 324 Alkmaar I Tweede blad Chemische Fabriek „Vriesia” Zaadmarkt I ALKMAAR. PURMEREND. ZATERDAG 4 AUG. 1928. DE LANGE DE MORAA2J ALLE BANKZAKEN. PROVINCIAAL NIEUWS. In Memorlam F. H. Bak. DEN HELDER. EEN DEMONSTRATIE VAN HET KLAAR MAKEN VAN TOMATENGERECHTEN. obda/l KERK EN SCHOOL. L. FRANKENBERG. KERKLIJSTEM. Offl' aele Mededeellngen. v. "1 TWEE-EN-TWINTÏGSTE JAARGANG. brachte kosten. Onderwijs. Den H. 1 ALKMAAR, het BERGEN. en 991 even ihaal- itflO voor het examen nattige hand- 's namiddr- Veel hebl den van de de een Holland voeren ook reclame voor het ge bruik van hier verbouwde producten. Inzen der komt daarvoor ook in aanmerking artikel Tomaten. Daarom zal er bij gelegenheid van Tuinbouwtentoonstelling, alhier, door Provinciale Commissie uit de veilingen demonstratie worden gegeven van het klaar- meAcn van tomatengerechten. Deze demonstratie zal een groove .attractie vormen voor de tentoonstelling. adviezen. Jarenlang 1 commissies en wat by tie ja ren als voorzitter der brandstoffencom missie deed, zou alleen reeds voldoende zijn hem de dankbare hulde van zjjn vaderstad te verzekeren. Niet tot zjjn dood heeft hy de publieke zaak mogen dienen. Zijn terugtreden uit het politieke strijdperk was echter de kroon op zijn welbesteed leven. Door den meest di- recten wil van zijn kiezers op een plaats ge bracht, die zijn herverkiezing zeker maakte, trad hij geheel vzjjwillig terug, om zoodoen de de e—'h l in de Katholieke partij te her stellen Dat as de ..aad tan een groot, van een edel man. Wij, die weten, hoe lief hem o~ «tanks alle beslommeringen het mede besturen der stad was; hoe hij zich thuis voelde en vrienden had onder zijn mede- raadsledeh, wy hebben hem toen zeker uit naarn van ieder die karaktergrootheid ver mag te waardeeren dankbare hulde ge bracht. Wy spraken daarbij evenwel de hoop uit, dat hij weer héél spoedig de hem toe komende plaats in de raadszaal mocht in nemen. Dat heeft, helaas, niet zoo mogen zjjn. Qo<i nam zijn dienaar weg, toen wy mensche- lijkerwjjs gesproken, nog zooveel van hein mochten verwachten. Nu vindt hy de rust, die hjj by zijn leven maar zoo zeldzaam mocht genieten. Moge God zijn zoo zwaar getroffen familie troosten en sterken. En hein voeren naar het Eeuwig Licht Dat hij ruste in vrede. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 31 Juli 1, 2 en 3 Augustus 1928: gebeden boekje, sleutels, zilv. colliertje, Portera.; nummerbewjjs trekhonden. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeveui op 31 Juli, 1, 2 en 3 Augustus 1928: Damesringetje, H. Hei- deman, Koningstr. 3; rjjwielbel.merk. C. v. d. Kamer, Tuindorpstraat 8, Bergen; Zonnebril, A. Kalb, le Landdw.str. 28; zilv. kettinkje, J. J. v. Beek, Schoutenstr. 18; kinderschepje, J. Bak, Gashouderstr. 24; zw. laag schoentje; J. van Koot, Zoeherstr. 16; geld, P. C. Groot, Heiligland 20; broche met portret, W. Hoog land, Laat 171voetrust motorrijwiel; G. Dekker, Kanaalkade 44; Knipmes, A. v. d. Horst, Stationstr. 51; tompouce, fr. Zaad- noordijk, Houttil 12, witte handschoen, J. Boots, Achterdam 7; br. portem. met inh. G. Kaai, Scharloo 2, zilveren armband, I. Zwaansdjjk, Hofdijkstr. 5; belastingpl. J. de Cocq van Delwjjnen, Heul 13; tasch Jnh. be schuit en boekje, W. de Haan, Kinheimstr. 15; handtaschje K. R. Aerts, Eendrachtsraat 10; rjjwielpl. in zw. étui, W. C. van Deventer, Langestraat 98. rjjwielbel.pl. E. Elzevier. SPORT. Nederlaagwedstrijden H. R. C. Zondag a.s. beginnen de nedorlaagwed- stryden op het terrein Tuindorp om een prachtigen zilveren beker. De eerste tegenstander is V. V. A., de Amsterdaiysche 2e klasser die Zondag met de Racers den strijd aan zal binden. Op V. V. A. volgen dan voor de Zondagen in Au» gustue en de eerste paar in September, de Spartaan, Hollandia, Zeeburgia, West-Frisia en Z. F. C. Het kunnen mooie oefenwedstrijden wor den voor de H. R. C. daar de competitie wedstrijden er wel direct op zuilen volgen. Aanvang 2.30 terrein Tuindorp. S.A.N.T.O.S. Door de afdeeling Den Helder van „de Hanze” wordt op 15 Augustus een speldjee- dag georganiseerd. Zjj die voor dit goede doel (de tuberculose-beetrjjding) willen me dewerken, kunnen zich opgeven by Kap. Groot en de heeren P. Lujjckx en Kooten. DE WINKELWEEK. Binnenkort zullen de leden van de Mid- denstandsvereenigingen nadere gegeven» worden verstrekt omtrent do te houden Win kelweek. Voorkiopig kan worden medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, deze op Vrijdag 31 Augustus te openen. Op dien avond zal het Harmoniegezel- schap Crescendo een concert geven bij ge legenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. De organisaties van Veilingen in Noord- Keuringadienst. Voorstel tot wijziging en aanvulling dor Verordening op den Keuringsdienst van Vee •n Vleesoh in deze Gemeente. De wijziging en aanvulling voorziet in een leemte der verordening en behelst het verbod tot het verkoopen, ten verkoop voorhanden te hebben, af te leveren of ten geschenke te geven, vleesch, dat niet voorzien is van het stempelmerk „Bergen”. Verordening ontsmetting. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing en invordering van een recht voor de reiniging en ontsmetting van huizen, woonwagens, keeten, vaartuigen, voorwer pen en goederen in deze gemeente. Het recht wordt geheven van belangheb benden voor hetgeen ingevolge de artt. 4 en S der Wet op de beemettelijke ziekten voor reiniging en ontsmetting door den Burge meester wordt aangewezen of voor het rei nigen en ontsmetten op verzoek van belang hebbenden door of vanwege de gemeente, hetgeen door de ontsmettingsüirichting van Voorstel tot vaststelling eener regeling van de wjjze van uitbetaling der jaarwedde en wedde van de onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken aan de openbare school voor U.L.O. en tot het stellen van regelen betreffende verlof tot afwezigheid en inhou ding van die jaarwedde of wedde bij dat verlof. Ter voorziening in de vacature ontstaan wegens verleend eervol ontslag aan Mej. M. A. A. Keesom, wordt voorts voorgesteld Burgemeester en Wethouders te bemachti gen tot het machtigen tot het doen van een oproeping van sollicitanten voor deze betrek king en het salaris te bepalen op f 100 per jaar per wekelyksch lesuur. Het salaris van Mej. Keesoin bedroeg f 400.— per jaar plus vergoeding voor reis kosten. Gegeven werd 4 uur les per week. Thans werd 2X1K uur per week onder wijs gegeven en wordt vermeerdering van het aantal lesuren niet noodig geoordeeld. Het salaris van de te benoemen onderwijzeres zal mitsdien f 300 per jaar bedragen. Na rondvraag sluiting. Geslaagd. De heer J. B. E. van Meir, al hier, slaagde te ’s Gravenhage voor hot exa men boekhouden M. O. Lindelaan 119, zak boekweit, J. Blokland, Luttik Oudorp. Wanneer men weder in ’t bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. ZONDAGSSLU1TING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 5 Augustus zal de apotheek van Mevr. Schouten-Oele. Koorstraat 47, geopend zyn, de andere apotheken zyn ge sloten ,van Zaterdagavond 9 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week ’s nachts geopend. De andere apotheken zijn behalve ’s Zondags en op feestdagen, ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur ('s Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. Raadsvergadering. Vervolg. Radio-distrfbutle. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan J. M. Marjjn tot het dlstribueeren van radio en het leggen en hebben en houden van draden in den openbaren weg, ten be hoeve van radio-distributie. Behalve de aan den Raad bekende voor waarden, is in de vergunning de voorwaarde opgenomen, dat de vergunning vervalt, in dien vóór of op 1 November 1928 geen dertig perceelen op het radio-distributienet zyn aangesloten en daarop toestellen in wer king kunnen worden gebracht. Conform besloten. Zonder discussie van beteekenls worden tenslotte nog de volgende 4 voorstellen aangenomen. Voorstel tot aanvulling van het Reglement van het Burger lijk Armbestuur. B. en W. adviseeren overeenkomstig wensch van God. Staten art. 28, 6e lid het Reglement in dien zin aan te vuHen, dat het geneeskundig onderzoek behalve tot het gezin, waarin de bestedeling zal worden op genomen, zich ook uit zal strekken tot den bestedeling-zelf. „DIDOLER". De opvoering toordt eed evenement. Voor bet avond-openluchtspel „Didoler* op 14 Augustus te Bergen des avonds 9 nuf in het Openluchttheater te geven, wordt hard gewerkt. Onder leiding van Frans Huismans wordt gerepeteerd met Kommer Klejjn in de hoofd» rol, door de ruim 100 medewerkers w.o. do leden van de 8 plaatseljjke tooneelvereenfc gingen alhier en van T.OiP. te Alkmaar. De muziek onder leiding van Jac. Jansen, past zich prachtig bjj het stuk aan. De belichting in groen, geel, blauw en rood wordt iets bijzonders. IngenieurodeL deblom uit Utrecht die ook de belichting van Ichnaton leidde heeft ook de leiding van de belichting te Bergen op zich genomen. Met medewerking van het G.E.B. worden naar het terrein aparte voedingskabels ge legd naar een drietal lichttorens van 6 M. hoogte. Op deze torens worden 5, 5 en 6 zoeklichten van de Genie geplaatst ieder van 2000 kaarsen lichtsterkte. Op iederen lichttoren wordt een commandant met 5 man geplaatst, terwjjl met een telefoon en met lichtsignalen het geheel centraal geleid wordt door ingenieur Geldeblom. Voorts worden op het groote podium, dat reeds ge reed is 180 lampen van 400 Watt aange bracht. De uitvoering van de electrifieatie is op gedragen aan den heer J. Brugman. De costumeering vah de ruim honderd spelers is opgedragen aan het huis Davidson te ’s-Gravenhage, terwyl de gri- meering verricht wordt door het huis Mle- chels te Amsterdam, dat eveneens Ichnaton zoo verdienstelijk verzorgde. De V.V.V. doet dus wel het noodige om de uitvoering van dit openluchtavondspel tot iets groots te maken. Wij woonden de uitvoering van Ichnaton bjj en namen kennis van Didoler, waarvan wy ook eenige repeti ties bijwoonden en kunnen wel verzekeren, dat Didoler voor het publiek spannender is. De sohryver Ds. Spelberg is door den A.V.R.O. aangezocht om Zondag 12 Augus tus voor de luistervinken in de pause van het concert te Scheveningen een uiteenzet» ting van het stuk voor de luistervinken te geven en heeft deze uitnoodiging aangeno» men. Kommer Klejjn zal dan tevens uit Dl< doler declameeren, terwyl de heer Jac. Jan* sen fragmenten van de muziek zal spelen. Pastoors/eest. Thans kunnen wy met ze kerheid medtdeulcu dat hot 40-jarig Prieu terjubileum van onzen Geestelijken Herder, op Woensdag 15 Aug. a.s., niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Voor deze gelegenheid Ml o. a. een keurige uitvoering worden gege ven in de tooneelzalen van den heer Tam- bach, op Donderdag 16 en Vrjjdag 17 Aug,, a.s., den eersten avond voor de jongelui ed den tweeden avond voor de ouderen. Over de op te voeren stukken schreven wy reeds. Bedevaart Heiloo. Uit deze gemeente ver trokken Donderdagmorgen niet minder daa 140 bedevaartgangers naar Heiloo. Het fan farecorps zorgde voor de noodige afwie»O| ling. In opgewekte stemming arriveerde ®eM te ongeveer half acht weer in Obdagtf HELDER. O. L. Vr. Onb. Ontv. Zondag, 10e Zondag na Pinksteren. Half 8 de vroegmis, 9 uur de Militairen. Half 11 de Hoogmis, 7 uur Broederschapslof ter eere van bet Onb. Hart v. Maria, tot bekeering der zondaars. Woensdag 7 uur St. Jozef slof, waarna de M a riacongregatie. Donderdag 8 uur vergadering van de leden der 3e Orde. Vrydag 1ste H. Mis om 6 uur, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag 58J4 gelegenheid tot biechten. PURMEREND. Zondag 5 Aug. De H. Missen te half 8, 9 uur en half 11, in alle H. Missen de schaal- collecte voor de armen en wezen der pa rochie. N.m. 3 uur Vespers met Rozenhoedje voor de maandintentie van het Apostolaat des gebeds en voor den aflaat van Portiuin- cula. Woensdag 8 Aug. av. 7 uur H. Familie afd. Vroiyven. Dtmderdag 9 Aug. kwart over 7 gez. H. Mis voor het Broederschap der Eeuwigduren de Aanbidding, ’s Avonds 7 uur Lof. Zaterdag 11 Aug. n.m. 39 uur biecht- hooren, 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Wed. Theodora Buingv. Munster, Euptemia de Wit, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: Theo doras Kamp en Maria Brinkman. de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witts Kruis” te Alkmaar geschiedt. Voor elders wonenden, is steeds het volls recht verschuldigd. Geen recht is verschuldigd door belang-, hebbenden, wier belastbaar inkomen minder dan f 500 per jaar bedraagt. Het recht bedraagt voor hen, die In de Rjjksinkomstenbelasting van het loopends belastingjaar zyn aangeslagen, naar een be lastbare som als bedoeld in art. 37 der Wet op de Inkomsterütelasting 1914 van: f 500 of meer, drtch minder dan f 1000, 25 f 1000 of meer, doch minder dan f 1500 50 f 1500 of meer, doch minder dan f 2000 75 f 2000 of meer 100 van de aan de gemeente in rekening ge- HOOFDAKTB. Onze stadgenoot, de heer J. J. A. Fon- (|jn, slaagde te Haarlem voor het examen iróofdakte. ROOSTER DER RETRAITEN 1928. Bisschoppelijk Retraitenhuis „De Thabor”, Eendrachtsstraat 93, Rotterdam. 69 Aug.: Meisjes Congregatie Amster dam, 6.50; P. B. Harten. 1619 Aug.: Patronaatemeisjes, tag, 6.50; P. Jezuiot. 20—24 Aug.: Gereserveerd. 2629 Aug.: Meisjes Congr., Den Haag, 6.50; P. Carmeliet. 29 April1 Sept.: Jonge dames, 10. P. Redempt. 8—6 Sept.: Meisjes, 6.50. 10—18 Sept.: Geh. L. Kath. Garde, Den Haag, Euch. retr„ f 10.P. Ospucün. 17— 20 Sept.: Jonge dames, 10.P. JezuieC. 24—27 Sept.: Geh. L. SC. Rite Club, Am sterdam, 10.—; P. Augustijn. 80 Sept.8 Oct.: Meisjes Euch. retraite, 6.50; P. Capucjjn. 3—6 Oct.: Meisjes, 6.50; P. Fnuacisc. 811 OcU: Geh. Leden Kath. Garde, Den Haag, 6.50. tANGESTRAAT ALKMAAR. heeft de grootste sorteering LEDERWAREN en REISARTIKELEN. AI onze Koffers z|jn waterdiclfi en voorzien van koperen montuur en sloten. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. Districts-Arbeidsbeurs. Mannen. Aangeboden. 1 chauffeur, 1 drukker-zetter, 4 grondwer kers, 2 kantoorbedienden, 3 kellners, 1 kleer maker, 1 loodgieter, 1 mach, houtbewerker, 2 magazijnbedienden, 4 metselaars, 3 meu belmakers, 9 opperlieden, 2 pakhuisknechts, 1 plaatwerker, 1 reiziger, 1 scheepstimmer man, 1 schipper, 2 sigarenmakers, 2 sme den, 1 stoker, 1 stukadoor, 2 straatmakers, 1 suikerwerker, 9 timmerlieden, 1 tuinman, 36 losse arbeiders. Geplaatst: 2 grondwerkers, 2 metselaars, 1 pakhuis knecht, 1 schilder, 1 timmerman, 7 trans portarbeiders, 4 losse arbeiders Vrouwen. Gevraagd: dienstboden en werkster». RECTIFICATIE. Niet in het pakhuis van den heer L. Try- betz, doch in dat van den heer A. J. Elzas heeft Donderdagavond een brand gewoed. DE ZWITSERSCHE TURNERS NAAR ALKMAAR. Nog even vestigen wy er de aandacht op, dat morgenavond de Zwitsersche Olympische turnploeg op het Dodenveld een uitvoering geeft. By minder goed weer wordt de uitvoe ring in de Harmonie gegeven. BIOSCOOPCOMMISSIE. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente benoemden in de vacature pater R. E. J. van der Heyden O.P., tot lid van de Bioscoopcommissie den heer L. H. Obdam, alhier. SCHRIJVERS TER SECRETARIE. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 18 Augustus 1928 op diens ver zoek eervol ontslag verleend aan den heer W. M. B. Bosman als schrijver ter secretarie en als zoodanig benoemd L. do Liefde en G. Th. J. de Munk. DE KOZAKKEN. Zooals wij reeds mededeelden, zullen de Kozakken-officieren, alhier een rjjdemonstra- tie geven op Woensdag 15 Augustus a.s., 's namiddags te 2 uur in het Sportpark. Veel hebben wy reeds over de demonstra ties in andere plaatsen geschreven en alge meen zal wel reeds tielangstelling voor deze ruitersport zyn gewekt. Nu het mogelyk gemaakt is, de oud-offi- cieren in hun rijkunst in onze eigen stad te bewonderen, vertrouwen wy, dat velen thans reeds, den 15en zullen reserveeren voor een bezoek aan het sportpark. ▼oorb(j de „Hondsbossche”, teg( »uto aangereden, welke vlak rails stond. Dank zy het feit, du voor den wal een •chip lag, bleef de auto, die tamelijk ernstig beschadigd werd, op het droge. TE WATER. Gistermiddag omstreeks half 4 ie dc 4- iarige Herman Rykenberg al spelende in net water van het Verdronkenoord geraakt. Zl>i broertje etak hem een etok toe, waarna de heer J. v. d. Aakster den drenkeling op net droge kon trekken. De 5-jarige A. van Es, wonende Hekel- I ■tiaat, raakte gistermiddag ongeveer 4K uur Wj het Ooievaarsnest in het water van het N. H. Kanaal. Een voorbijganger bracht den knaap weer op het droge. NUTTIGE HANDWERKEN. Mej. A. M. de Wolf, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige hand werken. '7 ENGELSCH U 0. Mej. 8. H. van Don, onderwijzeres aan de f- K. Meisjesschool alhier, slaagde Donder dag 1.1. voor het examen Engelsch L. O. BEEMSTER. Zondag le Zondag van de maand, schaal- colecte voor de kerk en pastorie; half/ 10 Hoogmis, 2 uur Vespers; 7 uur patronaat nl de week ophalen van plaatsengeld en armengeld. Ma. Feest van de Gedaanteverandering dor Hooron Di. tot en met Za. slechts één H. Mis te half 8. Wo. te 9 uur plechtige maandstond voor wed. Margaretha KoopmanSentenie. Do. de H. Mis te half 8 vanwege de Aarts broederschap der H. Familie voor Cornelia Bijvoet. Alle leden der vrouwen-afdeeling moet enaauwezig zijn en de gezangen en ge beden verricht worden. Vr. Feest van H. Lnurenth», dag van de- votie. Za. blechthooren van half 4 tot half 6 en van half 7 tot half 9; te half 8 Maria-Lof. De gebeden worden verzocht voor Wynan- da Dekker en Vera Bijvoet, die met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelia Alida Bijvoet, die in den Heer is overleden. AANRIJDING. Gistermiddag half vjjf is de N. H. tram op den hoek by het N. H. Kanaal, ;en een vracht naast de GYMNASIUM TE ALKMAAR. Het tweede toelatingsexamen zal plaats hebben op Maandag 3 September, a.s., des morgens 9 uur. Opgave van candidaten vóór 25 Augustus a.s. uitsluitend schriftelyk aan den Rector (den heer Dr. J. Hemelrijk, Huize „De Spar”, te Bergen (N. H.), met vermelding van naam, voornamen (ook die van ouders of verzorgers), géboorte-datum en -plaats, laatstgezoóhte school en klasse, en adres. TAPVERBOD. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van vergunning- en verlof- houders in deze gemeente, dat op Vrijdag 10 Augustus de loting zal plaats hebben voor de lichting 1929 dezer gemeente en van die der buitengemeenten. Men zy er aan her innerd, dat het op grond van artikel 139a der Algemeene Politieverordening (Gem. blad 890) verboden is sterken drank of al- coholhoudenden drank te schenken of te verkoopen aan personen, van wie men weet of redelijkerwjjue moet vermoeden, dat zy dien dag aan die loting hebben deelgenomen? Alkmaar, 4 Augustus 1928. De burgemeester voornoemd, A. F. THOMSEN, loco-B. LICHTEN OP Heden- en morgenavond voor alle ry- voertuigen lichten, op om 9.13 uur. STEDELIJKE MUZIEKTUIN. CONCERT op Zondag 5 Aug. 1928, ’s avonds 810 uur te geven door Het Stedelijk Muziekkorps” Directeur: H. A. Maas. Programma: 1. H. Blankenburg The Gladiators’ Farewell. Marsch. 2. A. Leutner, Fest-Ouverture. 3. C. Zierer, Weaner Mad'ln Walzer. 4. W. Aletter, Intermezzo-Rococo. 5. L. Desormes, Spanish, (Ballet en cinq parties). Pauze. 6. E. Laukicn, Oost en West. Marsch. 7. A. Margis, Valse Bleue. 8. Kéler Béla, Ungarische Lustspiel-Ouver- ture. 9. Finale. Heden overleed te zynen huize de heer F. H. Bak. Niet geheel onverwacht komt dit droevig verechoiden. Want reeds in het vroege voorjaar had een ernstige ziekte den •toeren werker neergeveld. Den stoeren werkerf Ontegenzeggeijjk was een der meest op den voorgrond tredende eigenschappen van den overledene zyn enor me werkkracht. In den meest letterlijken zin van het woord treeft hjj gezwoegd van den vroegen morgen tot den laten avond voor zjjn gezin, voor zjjn zaak, voor het algemeen belang. Hjj was niet iemand, die zjjn werk uitstalde aan den drukken, openbaren weg: slechts ingewijden weten hoe hjj, die voor zjjn zaken zoo dikwjjls binnen- en buiten- landsche reizen moest maken, zich haastte en repte om een commissievergadering te kunnen bjjwonen, of een belangrijke stem ming niet te missen. In de Raadszaal was hjj een dier figuren, die niet dikwijls spreken, maar naar wien, als zjj het woord voeren door vriend' en tegen stander wordt geluisterd. Uiterljjk koel en onbewogen liet hjj de soms heftig bewogen golven van het raadsdebat over zich heen gaan. Slechts wanneer de tegenstander de eer van zjjn Kerk of haar Bedienaren aanrandde kon hjj opepringen; dan straalde er vurige geestdrift van het anders zoo kalme gelaat en striemde z’n woord den onvoorzichtige tot zwjjgen. Zjjn groote kracht lag evenwel in de ver gaderingen van commissie en sectie. Daar voelde hjj zich thuis, daar waardeerde men zjjn waardevolle, van veel studie getuigende had hjj zitting in de j in de njjpende distribu-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 5