De Olympische Spelen HOORN, SLUITINGSUUR. ALKMAAR. PROVINCIAAL NIEUWS. Droevig ongeluk te Egmond aan Zee. SCHAGEN. STOMPETOREN. BLOKKER. WEERBERICHT. SPORTEN SPEL. BURGERLIJKE STAND. HOOGWOUD. 3 Waarschuwd. De vliegenier is later door de héér den top van den en open- 0 VOETBAL. NATIONALE GRASBAANWIELBRWEDSTRIJDEN. Ouder begunstiging van zeer goed weer 2.30 van scheidsrechter Prins op. In verband met de kermis is door B. en W. het sluitingsuur voor winkels en tapperijen op 2 uur des nachts bepaald. gymnas- Braun en Klaveren en tenslotte de ruiters. Ruitersport. iteMe ruiterwedetrfld. 1. Nederland weer einde September werd gehou- dit jaar voor de eerste maal plaats aanvangen le part yen nogal hoog ind veel afbreuk doet. Samengesi Landenklassement: 5565.28 punten (Olymp. Kampioen); 2. Noor wegen; 3. Polen. Peisoonljjke prestatie: 1. Luit. O. F. Pa- hud de Mortanges (Nederland). 2. Kap. G. P. de Krujjff Jrf .Nederland) 8. Oornm. B. Neu man (Duitschland) met reep. 1869.82, 1867.26 en 1844.40 punten. tegen Hollandia is een sprekende over- ning voor de thuisclub geworden. Met 4'0 nederlaag moest Hollands in H.R.C. Kunnen voornomen ent een reker-scnjjnende goal. Toch moet Schutte de laatste minuut zwichten voor een schot van Prins, zoodat met 10 voor H.R.C. de rust intrad. In de tweede helft is H.R.C. voortdurend sterker geweest, hoewel van insluiting abso luut geen sprake was. Nog geen 10 minuten zijn verstreken of Racing leidt reeds met 3—0; het 2e punt zette Arts heel kalm in het 3e maakte Roo- bol uit een corner.- Keeper Schutte had in deze periode een zware taak en IfSd voor zijn kranig werk menig applausje in ontvangst te nemen. Holl. wjjzigt hare opstelling, maar ook dit vermag niet om door de sterke H.R.C. ver dediging te breken. Roobol maakte een 4de punt, waaraan een bombardement op de Holl. veste voorafging. Weer krijgt Holl. een kans om tegen te scoren, maar kun rechtsbinnen schiet huizen hoog over. Het spel gaat nu over en weer; zoo verwerkt Schutte schotten van Prins en Kapel en vlak daarop doorstaat keeper Goudswaard eenige angstige oogenblikken. In den stand komt geen verandering meer en jnet een verdiende 40 zege voor de H.R.C. blaast scheidsrechter einde. Keeper Schutte was de ster van het veld, hij kon geen der doelpunten voorkomen. De Holl. voorhoede hebben wjj wel eens beter gezien. H.R.C. vormde een goed geheel, Steffens viel tegen en Kapel zou o.i. naast Prins meer presteeren. Klaassen Bos, No. 2. H. Prins, No. 3 S. Korf, No. 4 B. Spiegels allen te Amsterdam. VOOR ALLEN DIE SUKKELEN met Verstopping of moeilijken, tragen onregelmatigen Stoelgang zijn MIJNHARDT’S LAXEERTABLETTEN onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bjj Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. V fer Van tfchten aard waren. Deze konden kich, na verbonden te zijn, naar huis begeven. De officier van justitie werd terstond ge- 1. Osipowieh, Amerika 1 mln. 11 see. (Nieuw Olympisch record); 2. Garathy Amerika 1 min. 11% sec. "i sec. i voor heeren. .74 pt plaats- Simalka, Egypte, 99.58 pt. plaats- Galitsen, Amerika 92.84 punten, kampioen); 2. Petschauer, Hongarije) 8. Gini, Italië; 4. Mazi, Italië; 5. Dr. Gombos, Hongarije; 6. Casmir, Duitschland; 7. Devecchi, Italic 8. Ducret, Frankrijk; ',9- A.E.W. de Jong, Nederland i 10. Lacroix, Frankrijk; 11. Van der Wiel, Nederland; 12. H. Thompson, Duitschland. DJIGUITEN-KOZAKKEN. Veel is reeds geschreven over de officieren van het keizerrijk der Russen, doch zjj, die gisteren aan den Buitenluiendjjk te Hoorn de oefeningen hebben medegemaakt, waren verbaasd over zulk een dressuur en behen digheid. Het programma vermeldde niet minder dan 21 nummers. Aangevangen werd met een paradegang over het veld, waarbij de Hoornsche Muziek- vereeniging het Russische volkslied speelde. Daarna werd hulde gebracht aan Neder land, om vervolgens met enkelvoudige spron gen een aanvaug te nemen. Steeds werden de toéren verbluffender en het herhaaldeljjk applaus van het publiek (dat in grooten getale was opgekomen), be wees wel, dat men niet in zjjn verwachtingen teleurgesteld was. Memoreeren wij nog de behendigheids- sprontren der ruiters in vollen galop van het zadel, soms met een zwaai over het paard, bet op één been op het paard of in den stijgbeugel staande charge uitvoeren, de be hendigheid in lanssteken en sabelzwaaien. In rengalop gekleurde doekjes van den grond oprapen. De Kozakkendans in het kamp liet bjj hunne lenigheid tevens hun behendig omgaan met messen zien. By de groote pyramide, zoowel als bij den ren te paard door vuur, bleek de hevige actie, waarmede de Kozakken hunne toeren uit voerden. Na het einddefilé werden de ruiters door den Voorzitter toegehproken en ontvingen zij een herinneringsmedaille. Wij kunnen, nadat wij het schitterend pro gramma in Hoorn zelf aanschouwd hebben, het publiek van Alkmaar en omstreken a.s. Woensdag de voorstelling der Djguiten- Kozakken aan de Nieuwpoortslaan ten zeer- ste aanbevelen. Twee kinderen verdronken. Bjj het baden van oen groepje kinderen van de Chr. Vacantiekolonie „Het Zeehuis" te Egmond aan Zee, begaven Zaterdag twee kinderen zich spelenderwijze te ver in zee, waar zij door den stroom werden wegge- trokken. De badman van ..Mjj Zeebad" had hen reeds vier maal gewaarschuwd. Onmid- delljjk begaf zich een lid van de Reddings brigade in zee en deze slaagde er in, de geleidster, die ook reeds reddingspogingen had gedaan, met een van de kinderen te redden. Tot 3 uur ’s middags is tevergeefs getracht het leven van het aan het strand gebrachte kind op te wekken. Te vier uur is het andere aangespoeld, niet ver van de plaats, waar beiden te water waren geraakt. Het eene kind was afkomstig uit Hillegersberg, het andere uit Delft. Bij het baden verdronken. Zondagmid dag te omstreeks 5 uur is de ongeveer 21- jarige Cor Wester bij het baden in zee te Callantsoog verdronken. D® jongeman kon niet zwemmen en was, naar ooggetuigen beweren, niet te ver in zee gegaan. De zee was echter zeer ruw en on stuimig. Vanmorgen was het lijk nog niet aange spoeld. dat de medewerking van ae plaatseUjaeir vereenigngen en particulieren opvallend groot ia. 18 medailles zjjn toegezegd en het aantal bijzondere prijzen is zoo groot als die in jaren niet geweest is. De adv. opbrengst van hot officieel pmgramma was 114. Voor officieel schrijver zal de Kist worden aagezochL Harddraverij. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie wordt er hier een harddraverij gehouden, waarvoor vele en be kende paaden zjjn ingeschreven. f politie gearresteerd. Gisteravond is ook de nog niet geidentl- •’>(ic eerde bij het vliegongeluk betrokken per soon overleden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevra gen op alle werkdagen tussohen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 7, 8, 9 en 10 Augustus 1927; Por tem., parapluie, jas, rijwielbelastingmerk. Aanwezig en te bevragen bjj de navolgens de ingezetenen, onderstaande voorwerpen; als gevonden aangegeven op 7, 8, 9 en 10 Augustus 1928. Hondenpenning no. 43, J. v. Buren, Weet- dijk 2; portem. met inh., W. v. d. Werf, Oudorp B 62a; kindermanteltje, W. Kraak man, Clariesenbuurt 9; huissleutel, B. Mul ders, Kleine Kaasmarkt; kinderpotten»., Joh, Schaap, Gashouderstraat 27; zak aardappo. len, C. Smit, Friescheweg 38; gesp, B. van Eyk, Luttik-Oudorp 85; hondenpenning 697, H. M. Rijks, Cabeljaustraat 5; ceintuur, J. v. d. Kapelle, Bleekerekade 85 A; bos dik touw, G. van Vegten, 2e Landdw.straat 4; belastingmerk 1928, J. Langeveld, Kenne- merstraatweg 85; kinderbril, J. Teppema, Zeg lie 5; broche met haar, H. M. Hoole, Re. gulierelaan 4; rijwielbelastingmerk in étui, C. Leguit, Boezemaingel 53; schaar, G. The. sing, Verl. Landstraat; portem. met inhoud; J. Hoveling, 2e Landdwarsstr. 35; broche, L. Schutte, Verdronkenoord 11; rijwietbe-' lastingmerk, A. Oudeman, Varnebroek 41; portem. met 15 et. en rozenkrans, Ar Schenk; Weeterburgeretraat 2; roode gummibal, F. Timmerman, Kooltuin; rjjwiel^elastingmerk, F Zoetelief, Ingelandstraat 4; damestaschje met inh., P. v. Bronkhorst, Nieuwpoortelaan 9; rijwielbelastingmerk, P. Heymans, Leeu- wenhoekstraat 27; bruin taschje met inh., A. Bus, Nieuwpoortelaan 64; rozenkrans, 8. Ligthart, v. d. Woudestraat 3; halskettinkje, J. Bruin, Breedstraal 49; dameotaech mM inh., J. B. Lejjgraaf, Kanaalstraat 6; belas tingmerk, G. Street, Bergerweg 70 Wanneer men weder in het bezit is vaa het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Zwemmen. Zaterdag -zijn de laatste zwemwedstrijden beslist. Mej. Braun zorgde voor een mooie lege voor Holland. 100 M. vrjje slag voor dames. Eerste serie: zes deelneemsters. 1. Osipowick, Amerika, 1 min. 12% sec. 2. Laird, Amerika, 1 min. 13% sec. Tweede serie: 1. Garathy, Amerika, 1 min. 11% sec. 2. Mc. Dowall, Engeland, 1 min. 15% sec. Mej. Vierdag zwemt in deze serie uitste kend. Op de laatste meters werd zij geslagen en eindigde als vjjfde. Finale 4 x 200 M. estafette voor heeren. 1. Amerika, 9 min. 36% sec. (Nieuw Ol. Record). 2. Japan 9 min. 41 2% sec. 3. Canada 9 min. 47% sec. Amerika neemt dadelijk de leiding en staat die niet meer af. Canada, dat aanvankelijk op de tweede plaats lag, wordt langzamer hand door Japan ingehaald en op 200 Meter is de volgorde: 1. Amerika; 2. Japan; 8. Canada; 4. Hongarije; 5. Engeland; 6. Zweden; 7. Spanje. Veel verandering komt er verder niet meer. Arne Borg brengt de Zweden nog op de vjjfde plaats, terwjjl' Spanje na 350 M. gelapt wordt en tenslotte 2 minuten later dan Engeland als laatste de baan beëindigt. 100 M. rugslag voor dames. Voor dit voor ons land belangrijke nummer was alle aandacht gevestigd op Mej. Braun, met de Engelsche miss King en de Ameri- kaansche miss Lindström, als zwaarste con currenten. 1. Mej. M. Braun, Nederland, 1 min. 22 sec. „2. King, Engeland 1 min. 22% sec. 3. Cooper,'"Engeland 1 min. 22% sec. Finale Torenspringen voor dames. Mej. Baron behoorde tot de finalisten. Marie Baron weerde zich uitstekend tus- cchen de zware concurrentie en slaagde er in 4om na de beide Amerikaansche vertegen woordigsters en de Zweedsche kampioene de vierde plaats in te nemen. Hoewel zg dus nog juist buiten de prijzen viel, leverder zjj een opmerkelijke prestatie, daar zg zoo goed als nooit op dit nummer geoefend bad. 1. Pinkston, Amerika 31.60 punten, plaats- cjjfer 9; 2. Coleman, Amerika 80.60 punten, plaats- ejjfer 10%; 3. Sjökvist, Zweden 29.20 punten plaats ter 13%; 4. M. Baron Nederland 27.80 punten. Finale 100 Meter vr||e slag voor heeren. 1. Weismüller. Amerika 58% sec. 2. Barany, Hongarije 59 sec. (Nieuw Europeesch record); 3. Takaiskl, Japan 1 min. 100 M. vrjje slag dames. (Nieuw Olympisch record); L Z 3. Cooper, Engeland 1 min. 18% Finale Torenspringen 1. Desjardins, Amerika 98.7 cjjfer 6; 2. P cijfer 9; 3. Galitsen, plaatscgfer 15. SCHERMEN. Besllaaing Individueel sabel. De eindstand van den personeelen wed strijd sabel is als volgt: 1. Tersztyanszky, Hongarije (Olympisch Benoeming. Tot kantoorhouder der Poste rijen alhier is, in de plaats van den hoer J. Straajjer, die den dieffst met pensioen gaat verlaten, ingaande 1 Sept. a.s. benoemd de heer J. Ruis te Lithoyen. 0 WESTER-BLOKKER. Carnegie-medaille verleend. Aan den heer J. Haring te Bangert is dezer dagen voor het redd envan een kind, dat aldaar te wa ter was geraakt, en waartoe de redder drie maal onderduiken moest, de bypizen medail le van het Camegie-heklenftfndRbtoegekend, die hem door den burgemeester is uitgereikt. Do Kennis. De kermis, welke tot nog toe hier onge den, zal c vinden in begin September en op Zondag 9 September a.s. HEILOO. Verkocht Het bouwterrein aan den Rjjks- straatweg, groot ongeveer 600 M2., eigen dom van den heer M. Beek, is onderhands verkocht aan den heer P. Obdam, alhier. Raadsvergadering. Dinsdag 14 Aug., ’s av. te half 8, komt de gemeenteraad in bare vergadering bijeen. Bouwvergunning. Aan den heer G. Koo- men is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Verschuurweg. CALLANTSOOG. Brand. De hooiklamp staande bjj de boer derij van den heer M. Vries, aan de Groote Keeten alhier, brandde Zaterdagavond af. WESTWOUD. Opbrengst collecte. De schaalcollecte, Zon dag onder de H.H. Misken ten behoeve van het R. K. Jeugdwerk (het Patronaat) in deze parochie gehouden, heeft f 206 opgebracht. werden Zondag in het Hollandia Sportpork-EGMOND AAN ZEE. Collecte. De opbrengst der collectes, op het stand gehouden, ten behoeve van de pas opgerichte Egmondsche Reddings-Brigade bedraagt f 101.22. AKERSLOOT. Uitslag loting voor den dienstplicht, lich ting 1929: N. E. Tijmes 1; C. Groot 2; Jb. Leeuw 8; S.P.A Dejjlen 4; P. Kerssens 5; Jn. Blokker 6 Th. J. Kaptein 7; P. G. Kerssens 8; J. de Kroon 9; A Volger 10; A. Woestenburg 11; N.H. Mejjne 12; E.P. Klaver 13; G. G. Bak ker 14; 'Sb. G Groot 15; P. Nederveen 16. Gemeenterekening. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1927 sluit met een ontvangstpoet van f 68.382.45% een uit gaafpost van f 56.502.24% en een batig saldo van f 12.380.21. Gemeeentebegrooting. De begroeting voor den dienst 1929 is door den Raad dezer gemeente vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op f 65.250.10 en een post voor onvoor- zienne uitgaven van f 3057.02. OUDKARSPEL. Bewaarplaats. Door de keuringscom missie voor pootaardappelen alhier worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot de stichting van een moderne bewaar plaats voor poters. In een gehouden vergadering, waar 40 tuinders aanwezig waren, werd in principe tot stichting besloten. De te stichten bewaar plaats zal ruimte bieden voor 6188 bakken, en hetobewaarloon al 25 cent per bak moeten zjjn. Voor controle zal een man beschikbaar zjjn, die van het bewaarloon betaald wordt. Staande ter vergadering werden reeds bjjna 3000 bakken opgegeven en kan men de aanwezige gelooven, hebben ook een be langrijk aantal afwezigen toezegging gedaan. In een spoedig weer te houden vergade ring zal een defenitieve beslissing worden genomen. Kolfteetlei». In de laatste vergadering vau de commissie voor kolf feesten, bleek HELDER. H. R. C.—HOLLANDIA 4—0. (Neder laagwedstrjjd). Ook de 2de nederlaagwedstrjjd der Racers, nu f winning voor de thuisclub een haar meerdere erkennen. H.R.O. speelde beter voetbal en aan het goede keepen van Schutte is het te danken, dat het bjj 40 bleef. H.R.C. verschijnt met 1 en Hollandia met 2 invallers en stelt zich om 2.30 onder leiding v; Hollam Dressuurproeven. Landenklassement: 1. Duitschland 669.72 punten (Olympisch kampioen); 2. Zweden 650.86 punten; 3. Nederland 642.96 punten. Persoonlijke prestaties: 1. Freih. von Langen (Duitschland) 287.42 punten (Olym pisch kampioen); 2. Conun Lesange (Prak rijk) 230.72 punten; 3. Ragnac Olsen (Zwe den) 229.78 punten. Olympisch kampioen Kapt. Ventura (Tsje- cho-Slowakye) 0 fouten in de beslissende rit; 2e. Luit. Beman 2 fouten; 8e. Comm. Kuhn (Zwitserland) 4 fouten. Landenklassement: 1. Spanje, (Olympisch kampioen) 4 fouten; 2. Polen, 8 fouten; 3. Zweden, 10 fouten. Nederland bezette de 10e plaats met 26 Jouten. De wedstrijden werden Zondagmiddag bjj- t- gewoond door H. M. de Koningin en H .K. H. Prinses Juliana. De lange rjj der overwinnaars in de Olym pische Spelen betrad dan het terrein voor de prijs-uitreiking. De meesten waren gekleed in Bun costuum van dan openingsdag. Een voor ♦eta werden de eerste prijs winnaars uit do parschillancfe landen op de eers-tribune ge roepen, waar da Koningin de gouden me- Baille nltreikte. idia heeft den sterken wind, die van doel tot doel staat mede en onderneemt direct eenige aanvallen. Het duurt niet lang of de de H.R.C. begint zich ook te roeren en toont dit aan, een kwartier voor half-time, ondanks den hevigen wind een meerderheid in het veld. Er wordt door beide gespeeld, zoodat de win, In den aanvang lost Prnis 2 enorme schoten, het eerste belandt in veilige handen van den Holl.-keeper, terwjjl het 2de schot door de paal wordt gekeerd, de bal komt nu bjj Arst, maar deze weet van de gemakkelijke kans geen gebruik te maken. In deze periode wordt veel geschoten, maar evenwel zopder succes. Ook verscheidene eornen levéren niets op, daar Schutte van geen wjjken weet. De eerste kans voor Holl. gaat verloren als Freeze tegen Augustein aanschiet, vlak hier op kopt dezelfde speler uit een corner net naast. Er is een half uur gespeeld, als Holl. den aanval ovemeemt, maar slecht schieten ▼an hst binnentrio belet ten eenenmaal sne- ess. Een mooi vleugelschot van rechts en een schot van d enlinksbinnen, uit een corner, geven Goudswaard nogal moeite. De laatste minuten is het spel meer verdeeld, beide ZIJPE. Geboren: Wilhelmus Albertue, z. van Wil helmus Simon de Writ en van Elisabeth Cornelia Schilder. Aaltje, d. van Jan Brui- newaard en van Cornelia van Neuwenhoveo. Martnus Theodores, z. van Gerardus Jaco bus Willebrordus de Moei en van Jacoba Johanna de Greeg. Ondertrotrwd: Geene. Getrouwd: Gene. Overleden: Sjjtje de Jong 81 jaar, wed. van Hendrik Hazenbelt. Johannes Adrianue Nieman, 62 jaar, echtgeno. van Johanna Neman, (overl. te Alkmaar). WINKEL. Geboren: Willem, z. van P. Smit en L Zieleman. Grietje, d. van 3. J. Smit en L. Wardenaar. Johanna, <L van F. Smit en T. Groot. Getrouwd: P. Wit en J. F. Smit. Overleden: Wilh. S. P. van Loenen oud 78 jaar ongehuwd. N. Voorthuizen oud 71 jaar wed. van G. Liefhebber. M. Kok oud 85 jaar, echtgenoote van W. Deugd. Hoogste barometerstand 764.1 **„^*1*2 randa. Laagste barometerstand 788.6 te Blacksod Nederland, dat in deze Olympische Spelen niet minder dan acht eerste prjjzen behaald heeft, betrad onder luid gejuich de ëëïë- tribunc; \oorop tién dames van de tiekploeg, daarachter Jan Wils. Mej. r’ van Klaveren en tenslotte de ruiters. De overwinnaars werden telkens met hartelijk applaus begroet. Daarna werden op het terrein de tweede prijzen uitgereikt door Prins Hendrik en de derde prijzen door den voorzitter van het I. 0. C. Graaf de Baillet Latour. Graaf de Baillet Latour sprak hierna de volgende sluitingsrede uit: „In naam van het Internationaal Olympisch Comité en na betuiging van onze innige dank baarheid aan H. M. de Koningin, aan het volk van Nederland, aan het bestuur van de stad Amsterdam cn aan de Organisatoren der Spelen, verklaren wjj de Spelen der Negende Olympiade gesloten en volgens de traditie, noodigen wij de jeugd van alle landen uit zich over vier jaar te Los Angelos te ver- eenigen om er met ons de spelen van de Tiende Olympiade te vieren. Moge deze verloopen in voorspoed en har monie en moge op die wjjze de Olympische toorts haar loop door de jaren vervolgen, voor het heil van de menschheid, die steeds meer toegewjjd, moedig en sterk moge zjjn. Dit zij zoo!” Onder trompetgeschal van Marathon-toren wordt terwjjl de kanonscho ten bulderen de Olympische vlag gestreken. De slothymne weerklinkt door het Stadion, de burgemeester van Parjjs reikt de Olym pische vlag over aan wethouder Vos, die het gemeentebestuur van Amsterdam ver tegenwoordigde en dan, als slot van de Olym pische Spelen 1928, wordt om half acht het Wilhelmus ingezet. De Spelen der IXe Olympiade zjjn ge ëindigd. FOLKLORISTISCH FEEST IN HET OUDE STADION. In het oude Stadion te Amsterdam werd Zaterdrgavond het Folkloristisch feest ge houden, georganiseerd door de Olympische Commissie voor Artistieke Ontspanning on der leiding van Max van Gelder. Het weer was uitstekend en de belangstelling van het publiek was groot. Het eerste uur was aan.de muziek gewjjd. Zes honderd deelnemers aan het folkloris tische fee»; trokken daarna in optocht door het Stadion. Na de Volendammers en Edammers en de vertegenwoordigers van Marken kwamen de Groningers op een wagen met kraantjes- kan en fladderak. .Dan Blaricum en een Twentsohe bruiloft uit Usselo, waarna de Zeeuwen met hun vaandels voorbjj mar cheerden en een extra-applaus kregen, evenals de Noord-Hollandsche sjeezen, en de Hindeloopers met hun kleurige kronen en hun foekepot. Daarna volgden Soest, Lochem en Nunspeet. Tenslotte de Terschel- lingers met hun huifkarren. Bij het voorbjj maroheeren hadden de vendelzwaaier» uit Huizen (O.-B.) met hun keizer en koning en hoogstderzelver gevolg groot succes. Daarna voerden de groepen haar typi sche dansen uit Zooals te verwachten was, had men groote bewondering voor het Vendelzwaaien. Op de muz»ek van het eigen fanfarecorps lieten twaalf vendelbroeders den stok met het kleu rige dundoek om nals, lenden en enkel» draaien, zonder dat de vlag ooit den grond raakte. Tot slot werd de zwaarddans uitgevoerd, ingestudeerd onder voorlichting van den na- tionalen Landspelraad. De zang- en muziek demonstratie onder leiding van Jacob Hamel en M. C. v. d. Ro- vaart slaagde uitstekend. Geboren: Adriana Maria, dochter van Wil lem van der Wiel en van Elizabeth Cornelia Verhoef. Jacotnis Petrus, zoon van Pieter Portegies en van Maartje Langedijk. Cornelia Bernardus, zoon van Bernardus Dekker en van Catharina Bog? Joli&hnes, zoon van Pe trus Theodorus Meester en van Cornells Bak ker. Neeltje, dochter van Jacob Smeets en van Neeltje Mol. Overleden: Jantje Kay, 73 jaar, weduwe van Maarten Groot. HEEMSKERK. Geboren: Agatha Theresia d. v. J. Welbo- ren en Jac. de Wlidt. Geertruida d. v. J. Agterberg en A. G. Koelemeger. Wilhelmus Gerardus z. v. W. G. Bakker en C. de Wit. Wilhelmus Jacobus z. v. W. J. Beentjes en E. J. Dam. Johannes, z. v. Jac. Beentjes en F. Cornelisse. Theodora Qunera d. v. Th. J. de Goede en J. Schouten. Overleden: Elisabeth Maria Duin oud 16 jaren en Hendrica Njjman, 13 maanden. ANNA PAULOWNA. Geboren: Jan z. v. G. Kater en D. Voort- hugzen. Ggsbertus Johannes, z. v. C. Duine- veld en A. H. A. Prins. Hendrik Jasper, z. v. J. P. Mosk en M. Minnema. Rie Annie, d. C. Geerlings en A. C. Schermerhorn. Willem Constantinus, z. v. E. C. van Oorschot en A. M. M. Bierman. Pieter, z. v. L. den Daa en W. Koopman. Ondertrouwd: Jan Johannes Pennekamp, oud 25 jaar, tuinder te Anna Paulowna, en Trgntje Blokker, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Schagen. Overleden: Cornelia Heddee, oud 66 jaar, echtgenoot van A. Koojjman. Josephina de Vliegher, oud 29 jaar, echtgenoote van A. A. Guchteneire. groote Nationale grasbaanwielerwedstrgden gehouden. Door het feit, dat de kozakken hun ruiterkunsten ongeveer terzelfder tijd vertoonden, was er niet zooveel publiek aanwezig als men wenschen zou. Deson danks was een bevredigend aantal aanwezig als de starter om 2 uur het eerste schot lost voor de voorstellingsronde der deelnemers. Wat de deelname der amateuys betreft, heb ben we dit voorgaande keerén beter gezien, doch voor-de nieuwelingen'hadden zich 40 deelnemers aangemeld. Begonnen wordt met de serie Sprint amategfé; welke in drie se ries van 4 werd varrenen, terwjjl van elke •erie er 2 in de demi-finale werden geplaatst. De serie sprint-nieuwelingen werd in 7 se rie» verreden, zoadat 14 zich in de demi- finale plaatsen. Zoowel amateurs als nieu welingen gaven goede sport te zien. In de demi-finale wisten zich na harden strjjd te handhaven: 8. Hendriks, S. W. Hoevens. J. M. Beudeker en H. Westerveld, allep te Am sterdam. Na de demi-finales nieuwelingen volgde de finale amateurs. In een geweldig tempo wer den de twee rondes gereden, waarna zich als no. 1 plaatste S. W. Hoevens, 2. H. Wester veld, 3. C. Hefidrikse en 4. J. M. Beudeker. Nadat den winnaar bloemen waren over handigd en een eererondje was gereden, werd begonnen met de finale nieuwelingen. De uitslag was: 1. S. C. Korf, 2. W. Glaze- nap, beiden te Amsterdam. In de pauze, welke hierop volgde, werd een jongenswedstrjjd verreden en gelukte het Feller uit Hoorn den eersten prijs in de wacht te sleepen. In twee series werd hierna verreden de afvalrace nieuwelingen. Na eenige valpartijen en diverse spannende rit ten plaatsten zich in de finale: Spiegels, Prins, Klaassen, Bos en Korf allen te Am sterdam. De clou van den middag was de 50 rondenwedstrijd voor amateurs. Onder geweldige spanning werden de laatste ron den gereden en wist zich als no. 1 te plaat sen C. Hendrikse te Amsterdam en als no. 2. J. M. Beudeker. Tot slot van dezen mooien sportmiddag kwamen de reders aan den start voor de fi nale afval nieuwelingen. No. 1 werd J. M.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2