Aan Pastoor HEIJS. §:8is:8.*8i8S8:8:s:a;g:s:si8f8i8fsi8i8 r J Van goddelijk Leven wekte In KOEDIJK. 00 00 ^Mjen duur, tijden tarten, Genê Is vol en wijd ontloken Aan Uw gezalfde priesterhand. Het Levensbrood hebt GIJ gebroken, Geslaakt der zielen zondeband. Heil, Priester Gods! Die onbezweken Door zestig lange Jaren heen Gods .wingerd zorgvol wist te kweeken, En sproeien *t was met Uw gebêen. Uw prlestertale was ’t, die zielesmarten Verzoette, en het heilig Pinkstervuur harten. T ZAND. ZWAAGD1JK. 0( ■I 0( ■I 01 ■I 0( 0( ■I I 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 SCHERMERHORN. PROVINCIAAL NIEUWS. CASTRICUM. Zoo ging het heel LLws levens I Uw ongeziene arbeid moog’ rfé En eeuw’gen kroon verwerven In 't vergeldingsuur. ANNA PAULOWNA. OUDKARSPEL. OUDORP, Officieele Mededeelingen. HINDERWET. Pastoor J. H. BITTER te Hoogwoud. vurige méégaan, p. N. A. v. RIJN, O. P. 1928. CDBCDICDICDICTIBCDB de Cantate Kerk- ■CD«CDa CDBCDB een uitweg uin tydelijk om 8 uur werd op -ker een handicap gelegenheid er ebruikt voorbty Ongeval. Hi t driejarig zoorttje van den heer Lenting alhier werd Maandag door de auto van den heer de Boer uit Sehagen over reden. Het ongeval liep echter tamelijk goed af daar de kleine slechts eenige schrammen en ander licht letsel bekwam. Bevolking. Ingekomen: J. Zonne veldt en gezin van Alkmaar. P. M. van der Burgt van Amsterdam. J. J. N. van Dijk van Haarlem- merliede c.a. Vertrokken: C. Tak naar Oterleek. J. Krap en gezin naar St. Pancras. Joh. Tamis naar Osdorp. Ons Parochieleven. Bij het huisbezoek bleek, dat het aantal communicanten in deze parochie bedroeg 634, dus 8 meer dan in 1927. Het totaal aantal parochianen bedroeg 797, waarvan 163 hun eerste H. Communie nog niet hebben gedaan. In 1927 waren er van de 764 parochianen 138, die hun eerste H. Communie nog niet gedaan hadden. Het acht de autobussen wederom opgezocht aanvaardden allen, velen vergezeld van de ouders, den tocht naar net dorp.' Maar hiermede was de festiviteit niet ge ëindigd, want tegen 9 uur kwam de fanfare van het patronaat opdagen en blies eenige mooie nummers voor de tent van Bakker, Men kon in het dorp bespeuren, dat er iets bijzonders aan de hand was, want het was er voor Zaterdagavond verbazend stil. Hoe verder men naar Bakkum ging hoe druk ker het werd en toen we tegen half tien wederom aan zee kwamen stond het auto park vol benzinegevaarten, terwijl de rijwiel stalling geheel bezet was. Duizenden en duizenden waren gekomen om niet alleen te genieten van de muziek, die overal weer klonk, maar in hoofdzaak van het vuurwerk, dat tegen 10 uur zou worden afgestoken. Begunstigd met bijzonder mooi stil weer’ met een frisch koeltje, werd het groote moment afgewacht en laat ons er direct op zeggen, Castricum Vooruit en de leverancier van hel vuurwerk, de firma Kat te Leiden, hebben voor de derde maal de aandacht op zich ge vestigd, want het vuurwerk was in een woord schitterend. Een fraai tableau, hulde brengende aan de organiseerende vereen. wa> het einde van dit mooie schouwspel, dat ruim een half uur duurde. WIERINGEN. Raad. Spoedeischende vergadering van den 'gemeenteraad op Vrijdagmiddag 3 uur., De voorzitter opent de vergaderig en deelt mede, dat deze vergadering speciaal belegd is voor het aangaan der kasgeld leening. In de vorige vergadering is besloten deze leening, groot f 10.000.— aan te gaan bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, tegen een rente van 5 pCt. De aanbieding van de Bank bleek echter op een misverstand te be rusten, want thans is bericht ingekomen, dat de interest 5H moet zijn. Het raadsbesluit dient dus gewijzigd te worden. Intusschen is van de Coöp. Boerenleenbank alhier een aan bieding ontvangen voor een rente van 5 pCt. B. en W. stellen daarom voor de kaageld- leening tegen dit procent bij de Boerenleen bank te sluiten. De heer Lub vraagt of op de aanbieding van de Boerenleenbank vertrouwd kan wor den. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De beer Bakker informeert oi deze leening tot nieuwjaar loopt. De voorzitter bevestigt ook dit. Hierna wordt het voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen. Hoewel dit punt niet op de agenda staat vermeld, wensch*. de voorzitter ook te be- Mi E y I CD CD CD CD CD CD CD CD »|^BCD»CDiCTBCDBCD«CDSCD« Bevolking. Vertrokken: C. de Groot r.k. naar Heerhuhgowaard; M. van Ommen n.h. naar Oetrleek. Gr. Oqms n.h. naar Alkmaar. C. Wjjtman en gezin mh. naar Obdam. H. Mujjs n.h. naar Alkmaar. A. Slot n.h. ambts halve afgeschreven, naar Amerika. KI. Slot COÖPERATIEVE ZUIVELFABRIEK „AURORA” TE OPMEER. Deze vereeniging hield Donderdag 9 Aug. 1.1. des voormiddag» te 10 uur, hare jaarver gadering in het café van den heer Baerde- maeker te Spanbroek. Van de 250 leden waren 85 opgekomen. De voorzitter, de heer K. Bos, heette allen hartelijk weTkom en opende de vergadering met den wensch, dat de besprekingen zullen worden gevoerd op prettige zakeljjke wijze en dat ze mogen bijdragen tot den bloei van de vereeniging. De secretaris de heer D. Pijper, leeSt hierna de notulen van de vorige vergadering. De se cretaris oogst hiervoor ’n welverdiend woord van dank van den voorzitter en een applaus van de vergadering. Thans volgt het verslag van de commissie tot nazien van de jaarrekening. Dit verslag wordt uitgebracht door den heer H. Rezel- man. Deze deelt mede, dat de commissie, on der leiding van een deskundige, den heer J. Dokter, directeur van de Coop. Zuivelbank te Alkmaar, op 25 Juli de rekening heeft nage zien. Verschillende onderdeelen van de boek houding werden nauwkeurig nagegaan, van andere moest men ter wille van den tijd met steekproeven volstaan. Nergens werden af wijkingen 'geconstateerd, integendeel de boe ken en bescheiden gaven steeds blijk van zorgvuldige bewerking. De cijfers op de eind- balans en exploitatierekening werden alle vergeleken met de bewijsstukken, de voor raden waren juist genomen en de taxaties niet te hoog. Er is gezorgd voor flinke af schrijving en reserveering, zoodat ook dit jaar de Vereeniging weer financieel sterker werd. De Commissie verklaart de voorgelegde ba lans en exploitatierekening volkomen in orde pn adviseert deze, onder dank aan Bestuur g.k. naar Warmenhuizen. Ingekomen: W.’ van der Pol en gezin n.h. van Echten. W. de Boer en gezin r.k. van Hoorn. Joh. de Groot r.k. van Heerhugo- waard. M. A. Kouw rJt. van Mijdrecht. 8. Schram n.h. van Oudorp. Mond- en Klauwzeer. Ons wordfemedege- deeld, dat wederom een geval van tongbiaar is geconstateerd onder het vee van den land bouwer W. Groot. Veiling. Aan de veiling van Ons Belang waren Zaterdag aangevoerd: 376 zak dubbele sperciebponen, 1922 ct. per K.G. 138 zak enkele spercieboonen van 2431 cgnt per K.G. 85 zak tuinboonen, 3K15K cent per K.G. 66 zak erwten met grijzen voor doperw ten,- 19—25 cent en voor raspers 2532 ct. per K.G. 3 zak snijboonen 30 cent per K.G. De aanvoer begint thans eenigszins van beteekenis te worden, terwijl het vooruit zicht is, dat deze week de aanvoer belangrijk zal toenemen. Echter neemt de ziekte en de luis in de boonen nogal toe, zoodat zeker geen goedkoop boonenjaar is te verwachten. Drankwet. Naar we vernemen hebben Bur gemeester en Wethouders afwijzend beschikt op het verzoek van L. Eggers alhier tot het verleenen van een vergunning krachtens de Drankwet.Intusschen heeft de heer Eggers gevraagd geplaatst te worden op de lijst voor opvolgers, zoodat deze zoodra er een vergunning beschikbaar komt daarvoor in aanmerking zal komen. Strandfeesten. Zaterdagmiddag, reeds lang voor den vastgestelden tijd waren de kinderen op het Stationplein, om met de autobus van Olgers, die daarvapr de wagens tegen sterk verlaagd tarief had beschikbaar gesteld, te vervoeren na.ir het strand. Ruim 350 kinderen werden in een minimum van tijd naar het strand gebracht, waar de ver schillende commissieleden zorgden, dat zij behoorlijk werden opgesteld, waarna met muziek van de fanfare D. I. U. voorop naar het strand werd getrokken en zij na ’n rond gang naar het daarvoor afgezette terrein werden gebracht, waar do diverse sReien en wedstrijden aanvingen. Aardig en leuk was het te zien hoe de as pirant schilders en boetseerders aan het werk togen en vol ijver voortzetten. Volop leven en bedrijvigheeid was er en heel wat bezoekers waren naar het strand gekomen om de aardige wedstrijden te volgen. Het zou te ver voeren hier alles te relevee- ren, doch dit kunnen we wel zeggen.«kit het feest wat het gedeelte voor de kinderen be treft, schitterend is geslaagd. Onder de wed strijden vergastte het korps D.I.U. ons op aardige muzieknummers. De jury onder leiding va nden heer Mulder had een zware taak en kende de hoofdprijzen toe als volgt: Landhuisje, jongejuffr. HeHinga 8. 8. Gelria aan den jongens Lodder en de Buers; kasteel aan C. J. van Straten, Paar denkop asfti C. Borst; N.H. Kerk van Egmond aan Zee, Mej. G. Schenk; scheepje aan Koe man; struisvogel aan J. Westerman, kasteel s aan Truze Horjus en H. Pieper. Inmiddels werden de kinderen onthaald op chocolade, biscuit, limonade en pinda’s. Dat dit in den smaak viel laat zich begrijpen. Ook de andere wedstrijden als touwtrekken en hardloopen, ver- en hoogspringen, hadden veel bekijks. Opgetogen en voldaan werden tegen half acht de autobussen wederom opgezocht en Nieuwe kerk Breezand. Zondagmorgen on« der de H.H. Missen deelde de Z.Eerw. Heer Pastoor mede, dat het in het voornemen van Z. D. H. den Bisschop ligt een pastoor voor Breezand te benoemen, zoodra er voor den titularis een geschikte woning beschikbaar zal zijn. Binnen korten tijd zal dus de op richting van de nieuwe parochie Breesand een feit zijn. Auto te water. Zaterdag geraakte een der vrachtauto's van den heer L. nabij Zjjpershiis te water. De reddingsauto van Blaauwboer en Kossen bracht den wagen weer op het droge. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaate. Bedevaart Heiloo. De ja&rljjksche bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 88 Augus tus. Draverij. Zondagmiddag c het terrein achter café Sukl draverij gehouden, waarvoor 84 paarden wa ren ingeschreven. Ruim 1700 belangstellen den woonden de draverij bij. De baan wat uitstekend in orde, er werd snel gereden. T< ongeveer 7 uur was de draverij afgeloopen. De le prijs, groot f 400, werd gewonnen door Mary Magowan, berjjder B. ten Hage; de 2e prijs f 200 was voor Lady Chimes en dc 3e f 75, Catharina Spier, eigenaar en be rijder R. van Wieringen te Anna Paulowna» terwijl de 4e prijs groot f 25. werd verhoogd met f 30 en verdeeld werd onder de 8 vol gende. Land gehuurd. De heer W. Vieveen heeft voor den tij<l van 5 jaar gebuurd de plaats van den heer v. d. Molen aan de Middenvliet alhier. Behendigheids» edstrijd. Woensdagmiddag 3 uur zal op het terrein achter café Slikker een behendigheidswedstrjjd worden gehou den met motorrijwielen en hardrijden of fietsen om prijzen van f 10, f 7.50 en f 5. WESTER-BLOKKER. Groote boerderij at gebrand. Maandag avond ongeveer vjjf uur is tengevolge van hoorbroei de boerderij van den heer C. Lan- geberg aan den Zeedijk alhier in vlammen opgegaan. Met uitzondering-van het aan wezige geld het welke de vrouw van den bewoner nog inderhaast wist mee te nemen, ging de geheele inboedel verloren. 5 an het perceel kon alleen een aangebouwde bouten schuurf behouden blijven. Het in de schuur aanwezige kleinvee als varkens, kippen kon intijds worden verwijderd. De aangerukte brandweer bepaalde zich om het hevig bran dende hooi uat te houden teneinde daar door uitbreiding van de ramp te voorkomen en het aangrenzend perceel te behouden. Het ongeval greep plaats terwijl de man nen afwezig waren om in de weide te mejj ken. Alleen de vrouw des huizee was nóf - tehuis. He tvuur greep zoo snel om zich heen daf aan verdere redding niet te denken viel. Ver zekering dekt de schade. BLOKKER- Veilingonuet. In de verloopen maand bedroeg de ontzet aan de veiling „Op Hoop van Zegen’ een bedrag van f 70.000.—. Eeq zoo boog bedrag is in de maand JaB nög inmmer bereikt Tot beden wae de sefeoetC ouxzet plm. f 135.000— terw$ het vorig seizoen een totaal omzetcijfer aangaf rtq f 165.360.—. Aan melkgeld uitgekeerd Aan onkosten werd betaald f Aan afschrijving f Aan reserveering f De opbrengst is J ft AO lïa- betaling 8.98 of 9.25 per Liter. Tevens werd 80 pet. wei gratis thuisgebracht of de waarde hiervan tegen 85 cent per 100 L. uitgekeerd. De kwaliteit van de producten was goed en de verkoop bevredigend. Alles werd vanuit de fabriek «verkocht aan de groothandelaren in Binnenen Buitenland. De verbouwing is een belangrijke verbete ring geweest, vooral de mefkontvangst en de melkbehandeling in de fabriek. De fabriek is van binnen geschilderd, van nieuwe selo- texplafonds voorzien, terwijl verschillende werktuigen werden vernieuwd. Een en ander werd uit exploitatie bestreden, evenals het verruilen van twee Ford-melk wagens met twee nieuwe Chevrolets. Voor het doen van deze uitvoerige mede deel ingen wordt den directeur een woord van dank gebracht door den voorzitter, welke woorden door de vergadering met applaus worden onderstreept. De Voorzitter constateert, dat het voor de Vereeniging als zoodanig weer een goed jaar is geweest en hij spreekt den wensch uit, dat dit zoo mag blijven doorgaan. Het volgende punt op de agenda is een in leiding over t-b.c.-bestrijding onder het rund vee. Deze inleiding wordt gehouden door den heer E. Koster Dz. te- Berkhout, die blijk geeft als practisch boer, met dit onderwerp volkomen vertrouwd te zijn. Uit de verschillende vragen, die na de in leiding aan den spreker worden gesteld, bljjkt wei, dat er belangstelling is voor t-b.c.- bestrjjding, dat toen gevoelt, dat er iets ge daan moet worden, maar ook dat nog velen niet bekend zijn met de verschillende vormen van t,b.c., het voorkomen van besmetting enz. De inleiding heeft er veel toe bijgedra gen, dat men begrip heeft gekregen van deze ziekte, die veelvuldig voorkomt bjj 't rund vee, die de veehouders groote finantieele na- deelen. bezorgt en waarvan tevens werd ge zegd, dat ze verwant is met de t.b.c. van den mensch. Volgens inleider waren er voorbeel den, die er op wezen, dat tuberculose over gaat van mensch op dier en omgekeerd. T.b.c.-bestrjjding bij het rundvee is dus niet alleen een veehoüdersbelang, doch ook een algemeen bejang. De vergadering" gaf luide instemming, toen de voorzitter den heer Koster hartelijk dank zegde voor èijn keurige inleiding. Van de rondvraag wordt weinig gebruik gemaakt, waarna de voorzitter te ongeveer 2% uur deze vergadering sluit, waarbij dank wordt gebracht aan de aanwezigen voor hun opkomst en voor de prettige wijze, waarop de besprekingen zijn gevoerd. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandsohe Sporwegen laten een goedkoopen trein 2e en 3e klasse loopen van Helder, Anna Paulowna, Sehagen, Noord- Scharwoude, Heerhugowaard. Alkmaar. Heiloo, Castricum, Uitgeest, Krommenie A, Woruwrveer, Koog-Zaandijk en Zaandam naar Oosterbeek Hoog, Arnhem en Nijmegen en terug op Woensdag 22 Augustus 1928. Kolven. Door de beide Kolfclubs alhier zjjn de kerpskolvers aangewezen als volgt: B.A.V. S. Evers, K. Quant, en A. Eesen; Vol harding Hetarts, P. Gelder en C. Vlug. Uitslag loting voor den Diensplicht. No. 1 P. Kloprogge; No. 2 B. Marauw; No. 3; G. J. van der Park; No. 4 C. van Wonderen; No. 5 H. Bibo; No. 6 C. Hes; No. 7 B. Kaal. en Directie, onveranderd goed te keuren en vast te stellen. Gevolg gevende aan dit ad vies, stelt de vergadrting bij acclamatie deze rekening vast, nadat de directeur nog zeer uitvoerig uitleg heeft gedaan van de cijfers op de balans en exploitatierekening. Hierna volgen de mededeelingen van den Directeur, waaruit we het volgende aantee- kenen: Er traden dit jaar wegens vertrek, opheffing bedrijf etc. 20 leden uit, terwjjl er 33 nieuwe leden toetraden. Het aantal aan gegeven koeien bedroeg per 1 Mei 1928 2954 "Stuks. In'. het personeel had eenige verandering plaats door sollicitatie's en (joordat het be stuur het noodig had, geoordeeld tsfcae, men- schen te ontslaan. De assistent-directeur, S. van Buren, ver trok wegens zijn benoeming tot Leeraar- i Technicus aan den Bond van op Coöp. grond slag werkende Zuivelfabrieken in Noord- Holland. In zijn plaats werd benoemd M. E. Diddens. Verder werd een controleur aange steld, die belast is met het melkonderzoek, inspectie melktranspoa/ en toezicht op de melkwinning. Het aangevoerde kwantum melk bedroeg 11.317.235 K.G. Dit is een klein'millioen K.G. meer dan voorgaand boekjaar. Van deze aangevoerde grondstof werd verkocht: 781» Liter room, 80.095 L. volle melk, 37.585 L. brij. 362.449 L. karnemelk en 35.840 L. spoe ling. Er werd gefabriceerd: 139.973K K.G. boter, 2499 Edam’s volvet, 227.286 Edam’s 40-j,, 12.365 Edam’s 20-}-, 57.434 Commissie 404-, 2M4 Commissie 30}-, 18.677 Middel bare 40-}-, 16.936 Broodkazen 40-}-, 5856 Goudakazen volvet, 5133 Goudakazen 40-}-, 1315 Randkazen en 707 Nastoppers. De totale opbrengst bedroeg f 1.180.614.60 Aan melkgeld uitgekeerd f 1.016.635.45 140.031.47 12.057.99 11.889.69 De opbrengst is geweest per K.G. melk 10.42 of per liter 10.74. De gemiddelde uit- Burgemeester en Wethouders van Alkmaaf brengen ter algemeene kennis dat zjj bij hm besluit van heden vergunning verleend heb ben aan de firma H. W. Holsmuller te Alk. maar, tot het uitbreiden van een machinal* koffiebranderij, door bijplaatsing van een brander en diverse kleine maohinea, aange. dreven door een electromotof van 4 P.K. ej vier electromotoren van IK P.K. in het pew ceel Voordam no. 14. Alknftiar 10 Augustus 1928. A. F, THOMSEN, l.o. Burgemeester R. VEENDORP, l.o. Secretaris. spreken de kwestie van het onderbrengen der leerlingen gedurende de reparatie van het schoolgebouw te Westerland. Het is geble ken. dat dit werk ongeveer 6 a 7 weken zal moeten duren. Daarom is een hulpgebouw noodig. Het oog is gevallen op het kerkge bouw te Westerland, doch hiervoor moet een vergadering worden belegd van kerkeraad en kerkvoogden. Verder bestaat de mogelijkheid dat het kerkbestuur bet verzoek afwijst en daarom is het zaak thans te besluiten, wat dan' gedaan moet worden. B. en W. hebben ook het oog gehad op de woonkeet van Van Meekeren, maar rij vreezen, dat die te duur zal worden. Van Meekeren vraagt f 1300 Bovendien komen hierbij de' kosten van ver plaatsen, die zeker f 300 zullen bedragen. De heer Jb Lont vraagt of er by het kerk bestuur bezwaar zal zijn. De voorzitter: Misschien wel. De heer Oden merkt op, dat al deze kosten bespaard hadden kunnen worden, indien de zaak was bespoedigd. Het loopt al langer dan een jaar. De voorzitter: Wjj hadden toch niet buiten een hulpgebouw gekund. De heer Oden oppert den wensch eerst de mi 'st dringende reparaties thans te doen uit voeren en met de andere te wachten tot de volgende vacantie. De heer Kaan meent, dat het nooit in drie weken klaar kan zijn. De heer Lub zegt, dat de i is geweest, maar die is ongel gegaan. De voorzitter zect, dat er n< ia en wel dodl het pakhuis van te huren. Dit is met minder koeten in orde te brengen. Ook de heer Jb. Lont meent, dat de woon keet vau Van Meekeren te duur wordt. Er komen zooveel kosten bjj van het sloopen en ophouwen. Spr. heeft liefst de kerk. De heer Oden vraagt of door het gemeente bestuur reeds gevraagd is naar de kerk. De voorzitter zegt, dat hij er met den heer Kaan over heeft gesproken. Maar het is Zondag vergadering. De heer Lont vindt, dat, als het kerkbe stuur het verzoek afwijst het pakhuis van Kaan gehuurd moet worden. De heer Lub zegt, dat dit nogal bezwaar lijk is voor veraf wonende kinderen. Ook de heer Kaan zegt, dat je geen idealen toestand krjjgt. De heer J. Kooy meent, dat het bestuur er niet op tegen zal hebben. De heer M. Kooy vraagt naar de kosten voor het inrichten van 't pakhuis van Kaan. De heer Kaan meent zelf, dat die onge veer f KM).zullen bedragen. De voorzitter zegt, dat, ter bespoediging aan een paar aannemers prijsopgaaf zou kunen worden gevraagd. De heer Oden is voor aanbesteding. De heer Oden is er voor een termijn van oplevering te stellen. Ten slotte wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten te trachten het kerkgebouw voor hulplokaal te krjjgen; gelukt dit niet, dan zal het pakhuis van Kaan worden ge huurd. Het werk zal worden aanbesteed en een termijn van oplevering zal worden ge steld. Het is verder de bedoeling, dat eerst het eene lokaal wordt afgewerkt. De kin deren van dat lokaal worden dan tjjdely# ondergebracht in het hulplokaal. terwjjl de anderen in de school kunnen blijven. Later krijgt het andere lokaal een beurt. De heer Oden vraagt nog of men met het hulplokaal niet in conflict zal komen met den inspecteur. De voorzitter meent, dat die ook maar eens wat door de vingers moet zien. De heer Oden gelooft, dat hij anders niet veel door de vingers moet zien. Hierna sluiting. Verkocht. Naar wjj vernemen heeft de Wed. L. Berghuis haar woonhuis in de Belt- straat uit de hand verkocht aan den heer P. Dujjker, alhier. pagandachib. Kmisverbond en Maria-vereen., veel heilzaam werk verricht. Een aanzienyike som gelds is door de parochianen bjj gelegenheid van dit feest bjjeen gebracht voor centrale verwarming van de kerk, voor een persoonlijk cadeau aan den jubilaris voor de versiering van de kerk op dien dag en een feestje aan de kinderen van de R. K. Zusterschool. De Pastoor heeft verder opgericht do Ma- ria-Vereeniging van meisjes en ongehuwde vrouwen en voor jongen» en ontrehuwde man nen, daar Z.Eerw. een vurige vereer der is van de II. Maagd en van het H. Hart. Door de medewerking van den. Pastoor werd de bedevaart naar Lourdes door eenige parochianen bezocht en kon met deze bede vaart één zieke van deze plaats wat ook dit jaar het geval was. Vervolgens is door Pastoor Lasanee een R. K. Fanfarecorps opgericht (Soli Deo Glo ria). De instrumenten ^jn door den Pastoor bij de oprichting gratis gegeven. De St. JOseplis-GezelIen Vereeniging is door de krachtige medewerking van den Pastoor weer op peil geliracht. Ook mogen wij nog vernielden, dat dó veelvuldige II. Communie tijdens zijn pasto raat alhier aanmerkelijk is toegenomen. Zoo heeft Pastoor Lasanee hier in dit korte tjjdvak al zeer veel voor het zieleheil gear beid, en z°l zjjn feest, als dankbaarheid aan onzen Herder op schitterende wjjze gevierd worden. aantal parochianen is dus vermeerderd mei 33, waarvan tot het mannelijk geslacht be hooren 397 en 400 tot het vrouwelljk ge slacht. 1903 16 AUG. Dc Z.E. Heer ,1. H. Bitter, pastoor te Hoog woud, werd geboren te Delft 1 Juni 1878, priester gewijd op 16 Augustus 1903. Hij werd assistent in Den Haag H. Jacobus) 19 Sept. 1903. Achtereenvolgens werd Z.E. Kapelaan te Vlaardingen op 12 Dec. 1903. te Medemblik op 2 Juni 1906, te Leiden (H. Petrus) op 28 Oct. 1911, te Amsterdam iH.H. Joannes en Ursula) op 5 Januari 1912. te Seh^veningen (H. Antonius Abt) op 15 Dec. 1912. Den 17en Dec. 1921 werd Z.E. pas toor te Hans weert, en den 23en Dec. 1926 pastoor te Hoogwoud. Vit ’t feestprogramma: 14 Aug. plm. 19 uur plechtige intocht van uit Spanbroek, waaraan o.m. zullen deel nemen 15 paardruiters en een 30 fietsrijders, leden van de fietsclub. Daarna begroeting en ontvangst van den Jubilaris en 't zingen van 't feestlied. Een kort lof waarna 't lied „Laudate” gezongen zal worden, zal den eersten dag besluiten. 15 Aug. Om half 7 en 8 tiur worden stille H.H. Missen gelezen. Te 10 uur Plechtige Hoogmis met feestpredikatie. Na de Hoog mis wordt door ’t parochiaal zangkoor ge dongen de Cantate van Dobbelsteen, getiteld „Priesterglorie”. 14 uur Plechtig Lof met „Te Deum' feestcantate. Onmiddellijk na ’t Lof receptie aan pastorie tot 18 uur. 16 uur Kinderhulde op het schoolplein, welke hulde uit onderstaande nummers zal bestaan: 1. Welkomstlied. 2. Kroondicht en Priesterhulde. 3. Prksterdeugden. 4. Rei met zang. 5. Poëtisch meubilair. 6. Feestbloemen. Deze nummer» worden afgewisseld door ■anghummers, terwjjl dooh het zangkoor zal worden gezongen ..De Priester”, C door Fransen. 16 Aug. Te 8 uur gezongen H. Mi», waar onder Algemeene Communie der schoolgaan de kinderen. MEDEDEELING. Van den ZeerEerw. Heer J. H. Bitter, Pastoor te Hoogwoud, konden wjj tot onze spjjt geen foto bekomen. Een verzoek om ▼oor onzen fotograaf te poseeren bleef zon der gevolg. Wij moeten daarom tot ons leed wezen met eïkele levensbijzonderheden vol staan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7