GLASCULTÜÜR Noord-Holl. Glashandel I Dir. J. VISSER ALKMAAR. ZAADMARKT W. levert U *t voordeelstlg prima Belgische Eenruiters en Kasglas OBDAM RECHTSZAKEN. WER VERSHOOF. Na een korte begroeting zette de stoet zieh in beweging, voorop de Harmonie, dan Propaganda club, eenige versierde wagens en vervolgens de Kaatsetab. Dan volgden de rij tuigen met den jubilaris, familie en Comité. VENHUIZEN. BLOKKER, RADIO. re- officier ver gegund. o mann. Vandaar het begin van ;en heeft, maar dan moet voor deze J een uitzondering worden gemaakt. het huis van God. wat nog weer zoo duidelijk regeling getroffen wonden. Bij bijzondere ge iden zal de straatverlichting door- Rectificatie. Men verzoekt one, naar aan leiding van het bericht in ons blad van j.l. Maandag, betreffende „een leelijke vergis sing", te willen mededeelen, dat de bedoelde caféhouder momenteel géén vergunningsbe wijs voor het laten maken van muziek in zjjn café, kan tonnen, aangezien dit is zoek geraakt. In het begin van dit jaar ie hem echter wél, e=- evenals vorge jaren een dergelijke verguhning, geldig gedurende een heel jaar, verstrekt. Het door den caféhou der getoonde bewijs bleek voor 1927 te zjjn in welk jaar hem er zelfs 2 werden afgege ven. T VELD. Voor de Missie. Zondag 11. collecteerde in onze parochiekerk onder de beide Heilige Missen de WelEerw. Pater K. Hoogeboom vaJi Wannenhuizen ten gunste van de Mis sie. Zijn begeesterend woord werd beloond met de niet onbelangrijke opbrengst ten be drage van f 305.59. W. O. L. Polder. Voor het zuiveren der polders]ooten van kroos en riet, werd inge schreven ais volgt: N. Broersen, H Veld f 223 Konijn, Spierdijk f 200.—, P. Glas t Veld f 198, Jac. Kok, ’t Veld f 147.—. Het werk werd aan den laagsten inschrjj- Een stucadoor, dia niet bjj zijn witkwastje bleef. Op Vrijdag 29 Juni bemerkte de vrouw van den kantoorhouder Moojj te Egmondbin- nen tot haar ontsteltenis, dat men tijdens de afwezigheid van het echtpaar in het geld kistje had gesnuffeld en daar uit ontvreemd was een bankje van f 100, eenige bankjes van f 10, ’n gouden tientje en ’n partijtje verloopen Duitsche bankbiljetten, benevens het gouden polshorloge van juffrouw Mooi en den inhoud van een spaarpot, groot f 25 of daaromtrent. Bij onderzoek bleek, dat iemand blijkbaar zich toegang had verschaft door een raam pje in den kelder, waar de vliegenhor waa nitgelichL Aanvankelijk tastte de politie in het duis ter, tot men eindelijk een spoor kreeg, dat leidde naar den stucadoor Mies H. te Alk maar, welbekend ook in de Egmonden, die ’n week te voren in het perceel van Moojj had gewerkt. Men kwam tot de wetenschap dat dit heerschap, hoewel werkeloos, heel wat geld had stuk geslagen. Te Helder had hij gelogeerd in een volkshotel onder een valschen naam en betaald met een gouden tientje, dat volkomen geleek op het door Mooij vermiste geldstuk. En tot overmaat van ramp werd het polshorloge en de papie ren marken aangetroffen in het bezit van een gehuwde zuster van verdachte, te Hel- a - MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 14 Aug. UITSPRAAK. Arie S., Helder, diefstal Vrijspraak. NIEUWE ZAKEN. Schitterend vuurwerk in den blauwen Reiger Polder. De engelenbak bezet met batavieren en kaninefaten uit het lage land der blauwe Reigers op de landkaart der Provincie Noord Holland bekend als H.H. Waard. Al deze stoere Westfriezen met blozende neuzen en zonverbrande koppen, waren dol nieuwsgierig hoe het sou afloopen met hun edelen dorpsgenoot Krijn M„ die reeds ettelii- ke weken op ’s rijks kosten aan de bruine boonen is, om dat hij in den nacht van 4 Juni had geprobeerd het huis van zijn voonnaligen patroon Kees Bart m den brand te steken. En deze poging zou ook uitnemend gelukt /ijn, als de politie niet vooraf met de grap 15 Augustus. De plechtige Hoogmis werd te 8.30 uur opgedragen door den Z.Eerw. Jubilaris ge assisteerd door den Weleerw. Pater Jac. Bakker S.V.D„ zoon der Parochie, pater For tuin O.F.M., welke hier in de parochie tjjde- MJk den Z. Eerw. Heer Pastoor heeft ver vangen, den Weleerw. Heep J. v. Gent, kapelaan te Enschede en den Eerw. Heer Karskens; beide laatste neven van den jubi laris. De feestpredikatie werd gehouden door den Weleerw. Kapelaan van Gent. Na de Hoogmis werd wederom de Priestercantate uitgevoerd. De officieele receptie. Des middags te kwart over twaalf had een officieele receptie plaats. Bij het binnenkomen van den jubilaris en diens familie, werd hem een lied van welkom toegezongen, waarna de Weleerw. Heer Kap. voorzitter van het feestcomité, den pastoor welkom heette en namens de parochianen feliciteerde met zjjn jubilé. Spr. zeide, dat de jubilaris overtuigd moet zQn, dat er in de parochie voor hem zeer veel liefde en hoog achting is. Spr. had dit zoo duidelijk onder vonden bij het inzamelen van gelden voor het cadeau van de parochie. Men had veel en van harte gegeven, terwjjl velen het betreur den door de slechte tijden niet méér te heb ben kunnen geven. Spr. wijst dan nog sens op het 'cadeau van de parochie, de schit terende montrans. welk fijn kunstwerk dezen morgen met het Allerheiligste op het. Altaar prijkte. Verder op een ander cadeau, in hoofdzaak een geschenk van de Derde Orde: een beeld van St Franciscue. Spr. besluit met den wensch, dat de Pastoor nog vele jaren te midden van zijn parochianen zal mogen blijven. Vervolgens sprak Burgemeester Raat, die den jubilaris namens Wethouders en leden van den Raad en de burgerij feliciteerde. Spr. zeide, dat de geheele gemeente zich ver heugde in dit feest en met blijdschap de geestdriftige voorbereiding en inzet van dit feest hebben gevolgd. Uit de historie van de parochie is na te gaan, hoe met de tijdelijke welvaart, ook het geestelijk leven gelijken tred hield en zegt, dat zeer veel daarvan aan de jubilaris is te danken, wat spr. dan ook van harte doet. Spr. besluit met den wensch, dat God den jubilaris hier nog vele, en gelukkige jaren moge schenken en aan zijn parochie voor spoed en welvaart, zoowel geestelijk als tydelijk. Vervolgens sprak Dr. Pinster namens het Kerkbestuur en zeide, dat wel eens plagend werd gezegd, dat een kerkmeestér zoo weinig te zegge parochie Spr. prijst den jubilaris voor zjjn liefde voor het huis van God, wat nog weer zoo duidelijk tot uiting kwam, toen de jubilaris uitdrukke lijk vasUtelde voor zich zelf niets te wen- schen. doch het geschonkene uitsluitend te zullen aanwenden tot versiering der kerk. Veel is er tot stand gekomen en spr. weet, dat de jubilaris nog vele wenschen heeft als: nieuwe banken, een nieuwe vloer, de kerk gaarne gepolygroineerd zou zien, enz. Spr. herinnert eraan, dat de kapelaan met zijn inzameling niet geheel klaar is kunnen ko men, doch zegt te vertrouwen, dat degenen, die nog niet gegeven hebben, juist nu door de feestviering veel zullen geven, waardoor zoo- noodig met behul pvan de kerkekas de wen schen van den pastoor in vervulling zullen gaan. Spr. besluit met den wensch, dat de Pastoor nog zeer langen tijd in de Parochie mag werkzaam zijn en dat dan eenmaal O. L. Heer den jubilaris als loon voor zjjn ijveren voor Zijn Huis hem ook een heel mooi wo ninkje zal bereiden. Namens de Sint Vincentiusvereeniging Het 40-j^rig Priesterfeest van den Z. Eerw. Heer C. J. Karskens. Dinsdagavond zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van het •40-jarig Priesterfeest van onzen beminden herder geopend. Met den trein van 5 uur arriveerde de jubilaris te Enkhuizen. waar hij werd begroet door Burgemeester Raat en den heer Hues- ging het langs Andjjk naar D de parochie, waar (bij het Bangerter pad) een feeststoet den Jubilaris opwachtte. Onder voortdurend klokkegelui, trok de stoet het dorp in. Een groote menigte had zich langs den weg opgesteid. De kerk, kwistig versierd met groen en bloemen, had een feestelijk aanzien. Vooral het altaar was een pracht. Door een haag van bruidjes schreed de jubilaris naar het altaar, waarna de Weleerw. Kapelaan J. Verleun den pre dikstoel beklom en een korte,toespraak tot den jubilaris richtte. In korte woorden feliciteerde Z. Eerw. den jublaris en diens familie met het 40-jarig priesterfeest, waarna een kort Lof werd ge houden, hetwelk eindigde met de Priester cantate van Emile Brouwers. Daarna werd het feest voortgezet iti de groote tent, speci aal voor deze dagen opgericht op de groote speelplaats hjj de R. K. Jongensschool. Ook hier alles bloemen en groen, verbonden met groote wimpels, de wanden versierd met groote schilden. waarop de namen der plaat sen door den feesteling als priester bewoond. Een nrachtig tooneel, vormde den achter grond der tent. De beschildering was het werk van den heer Rootselaar. Toen de zaal geheel met genoodigden ge vuld was, werd door de zangvereen. „Sint Theresia” een Oratorium van 8t. Theresia opgevoerd. De gemengde zangvereeniging heeft ons een paar kostelijke uren bezorgt. De muziek was schitterend en vooral de solo’s kwamen goed uit. Hierna kregen we een drama, ge speeld door de schoolkinderen en getiteld: „Zieltje in het Woud”. Ook dit stuk werd goed gespeeld en de costumeering was schitterend. Ongetwijfeld hebben de F -w. Zusters hiertoe uren moeten opofferen, en de kinderen niet minder om zulk een spel op te voeren. Eerst te middernacht keerden wij huis waarts. toor de tdephoon aan B. en W. als een ge meentebelang voorkomt en het Rjjk hiervoor geen vergoeding toekent, stellen zij, evenals vorig jaar, voor, aan den heer J. Straajjer, kantoorhouder, alhier, een gratificatie van 50.over 1928 toe te staan. De Voorzitter stelt tevens voor, den heer Straaier, welke binnen enkele dagen de ge meente gaat verlaten, namens den gemeente raad dank te betuigen voor zjjn steeds aan genomen voorkomende houding ten opzichte van de burgerjj betoond. Voorstel aangeno men. Na rondvraag sluiting. Vergadering van den Raad. De Raad dezer gemeente hield een openbare vergade ring ten Raadhuize op 14 Augustus 1928. Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter: Burge meester J. Zijp Kz. Secretaris: K. Kool. De Voorzitter opent dé vergadering, heet allen welkom. De notulen de vorige vergadering worden voorgelezen en behoudens een Heine opmer king van den heer C. de Moei, goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten van N.-H. mededeeling, dat sinds 5 Aug. de heer J. Zijp Kz. is her benoemd tot Burgemeester en de noodige eed en of beloften heeft af gelegd. Hierna volgt algemeene felicitatie door de leden van den Raad. Aanvraag van het Witte Kruis en de Com missie Malaria-bestrijding om subsidie. Voorstel-B. en W.: bij de begroeting te be handelen. Algemeen goedgekeurd. Verslag Kring Midwoud. In het afgeloo- pen jaar is een winst gemaakt van 5761.34. reserve is gestegen tot 27.000. De Voorzitter deelt mede, dat wanneer een volgende maal na afschrijving wederom winst overblijft, dit zal worden gestort in de gemeentekas, naarmate het aantal inwoners. Verslag van den Keuringsdienst voor Waren. Deze verslagen zullen cfrcnleeren bij de raadsleden. Een verzoek van den heer J. Besseling tot het mogen aaakoopen van een stukje grond, groot 40 c.A.; deze grond heeft hij thans in erfpacht. B. en W. stellen voor dezen grond te ver- koopen voor 100.—. Algemeen goedge vonden. Bjj monde van den heer K. Visser wordt medegedeeld, dat de commissie de rekening over 1927 heeft nagezien en in orde bevon den. De rekening wordt vastgesteld met werke lijke inkomsten: gewone dienst 99.661.63S; uitg. 81.723.81; batig saldo 17.937.82 kapitaaldienst, Inkomsten en uitgaven 21.600.—. Den Ontvanger wordt een woord van dank gebracht voor het nauwkeurig beheer. Bespreking straatverlichting. Wordt beslo ten twee dagen vóór volle maan en twee dagen nk volle maan niet te branden, anders te laten branden tot 11 uur nam. Daar het bedrijf is opgeheven, zal een regeling met het P.E.N. getroffen worden. Bij bijzondere ge legenheden zal de straatverlichting door branden. Bij de rondvraag deelt de heer T. Groot mede, dat de rente voor de aandeelen Zuider-Kogge Spoorweg zal bedragen 3H Door de heeren Wethouders worden nog eenige woorden gesproken tot den Burge meester, dat deze nog vele jaren als hoofd der gemeente mag zetelen. Daar de rondvraag verder niets bijzonden oplevorde, sloot de Voorzitter de vergade ring. Waar het langer openstellen van het kan- j in kennis gesteld vu geweest Zfi lae dus or de telenhoon «an R «n w .1. onverdroten op den loer" toen Krijn tenslotte verscheen met behulp van een bus met pe- i terolie en wat droog riet de Rooie Haan Bet kraaien. Zoo goed liep dit werkje van stapel, dat de veldwachters haast te laat kwamen en bij het blusschmgswerk nog bun haren en wenkbrauwen verschroeiden. Wat Krijn betreft, die was tijdig aan den haal gegaan, maar hij werd later op den weg met ’n natten broek en op kousen op gepikt en achter slot en grendel gesteld. Onze Krjjn beweerde heden ijskoud, dat Kees Bart f 325 had uitgeloofd als Krijn het huisje van Bart in den brand zou steken. Hü kon dan met het assurantiegeld zjjn schul den betalen. Hoe het zij, Bart had er blijkbaar geen ta bak van, om dit brandje, dat hem dan uit den brand moest helpen, door te laten gaan en hij stelde der veldwachter Blejjendaal tijdig met Krjjns hoogdravende plannen in kennis. De rustbewaarder nam nu ook zjjn maatre gelen en den officier in ’t geheim, die op zjjn beurt zorgde, dat Blejjendaal flinke as sistentie kreeg van de rijkspolitie. De heer Officier toonde zich geen onver deelde bewonderaar van dezen brandstichter, die over het algemeen niet gunstig staat aan geschreven en door zjjn liefhebberij om met 1 lucifers te spelen zjjn dorpsgenooten den schrik op het lijf jaagt. Z.Ed. vorderde dan ook ’n straf, die in geen jaren voor deze rechtbank is gevraagd, n.l. niet minder dan 8 jaren gevangenisstraf. Mr. Kusters, zijn verdediger, viel dan ook bjjna om van dit reuze kwantum. Maar ge lukkig had hij nog ’n receptje, ’n oud mid deltje, maar dat tegenwoordig weer erg in trek is en met succes wordt toegepast, na melijk een psychiatrisch onderzoek, om vast tf stellen, dat de patiënt geestelijk in een toestand verkeert, dat de zwaarste misdrij ven met den mantel der humaniteit kunnen worden bedekt ’n Onaangename thuiskomst. De heer Pieter Groot, opperbrandmeester en landbouwer aan den Westdijk gem. Alk maar. kwam op 5 Juli zeer genoegeljjk thuis met zjjn dierbaar gezin, moeder de vrouw en zijn twee beminnelijke dochters Marie en Sucie, in de onhoorbaar glijdende tweedcurs Essex Sedan, toen zij tot de ontstellende ontdekkng kwamen, dat tijdens de afwezig heid der bewoners, ongenoode bezoekers de Hofstede waren binnengedrongen. Er was een ruit stuk, het raam stond open en alles wes op een minder aangename visite. Men zag ook een onbekend indringer zich haas tig verwijderen en de aardige Marie, die on danks haar jeugdigen leeftijd niet voor de poes schijnt te zjjn, aarzelde geen minuut dezen verdachten vreemdeling na te zetten. Ze spoorde hem zelfs op in een rietschoot, waar hij zich verschool, doch natuurlijk kon een jong tenger meisje er niet aan denken zoo’n grooten slungel in zjjn jaskraag te pakken en aan te houden. Zc moest dus toe zien, dat hjj verder het hazenpad koos, doch zjj vond echter op de plaats waar hij zich had opgebouden. verschillende voorwerpen, die aan de familie de Groot toebehoorden. Vader Plet was Intusschen ook niet werke loos gebleven. Hjj tufte full speed naar den Omval, waar de Alkmaarsche politie werd opgeheld. Weldra verscheen de inspecteur Zoll met ’n paar mannetjes en de jacht op den Inbreker had dan ook groot succes, daar de kerel, die door Marie was gevolgd, werd aangehouden. Het bleek te zijn een 24-jarige groot en flink gebouwde schippersknecht uit Bergen op Zoom, Willem Marino* v. G. ge naamd. ’n Kerel, reeds meermalen veroor deeld, bjj de politie slecht aangeschreven en best in staat, ‘n dergelijk kraakje ten uitvoer te brengen. Hjj stond dan ook heden terecht, doch bleef, ondanks allee tegen hem getuigende omstandigheden brutaalweg ontkennen. De jonge dames Groot echter hielden flink voet bjj stuk en hielden stevig vol den knul aan zijn postuur en kleederen duidelijk te her kennen. De meisjes kregen voor hun cordaat op treden, vooral Marie had zich kranig gedra gen, want er behoort lef toe om zoo’n bru- talen snuiter maar achterna te rennen, een welverdiend pluimpje van den Officier. Min der werd de jonge schippersknecht gewaar deerd, die steeds bleef ontkennen, doch zijn verdediger had medegedeeld, dat een mede plichtige, die hjj niet wilde verraden, de in braak had gepleegd, aangezien de officier 2 jaar gevangenisstraf vorderde. Mr. Belonje, de verdediger, had geen aan gename taak, maar sloeg zich er zoo goed mogelijk doorheen. Daar verdachte vermoe- deljjk een medeplichtige had, stond zijn aan deel niet vast en zou vrijspraak moeten vol gen, meende verdediger met den moed der wanhoop. De gevraagde invrijheidstelling werd ge weigerd, wat niet veel hoop geeft voor de toekomst. der woonachtig, die deze voorwerpen van haar broeder ten geschenke had ontvangen. De verdachte witter werd dus aangehou den en in voorarrest gesteld. Heden stond hjj terecht en bleef hardnekkig ontkennen Het gouden horloge, had hjj gekocht van iemand die nergens te visden is en de pa pieren marken waren zijn eigendom. Een zeer verzwarend getuigenis was echter van zeke ren koopman wit Egmond aan Zee, die Mies speciaal goed kende en hem op den weg van Egmond aan den Hoef was gepaleerd in den vroegen morgen van Vrijdag 29 Juni omstreeks kwart over 5 uur. Hjj had Mies nog goéden morgen toege- wenscht, doeh geen wedergroet ontvangen, wat hij vreemd vond. K De Officier achtte de bewnaatnkkan onwe van^Iu6" Vlr<,erde ge’et °P den ernst T et en ‘ien Persoon van den ver dachte, die reeds eenige malen met den strafrechter In aanraking kwam en in 1920 veroordeeld werd ter zake heling, 2 Mar go- vangemsstraf. De verdediger, Mr. Thomas uit Hoorn, fereerde zich wat het bewfle betrof en ver zocht aan de rechtbank een minder zware straf dan geëischt werd, toe te passen. 1 sprak de President, de heer B. J. Huesmann, die den jubilaris dank bracht en lof voor zijn liefde voor de armen, speciaal voor de St. Vincentiusvereeniging. Spr. zeide, dat deze vereeniging aan den jubilaris veel te danken heeft, van hem steeds raad en daad ontving. Spr. beval de vereeniging ook voor de toe komst bjj den jubilaris aan en hoopte, dat na een lang en gelukkig leven God hem daar voor zal looneu. Tusschen en na het gesprokene werd door eenige kinderen, van de meisjes- en jongens school aardige leuke wenschen gezegd en den jubilaris bloemen aangeboden. Tot slot werd nog het woord gevoerd door den Eerw. Pater Jac. Bakker 8.V.D., zoon der parochie, die den jubilaris dankte voor de van hem ondevonden steun. Spr. zeide nog niet aan het actief Priesterleven te hebben kunnen deelnemen en tot jubilaris, die een 40 jaren van arbeidszaam priesterleven achter zich heeft, op te zien als tegen een reus. Spr. zeide, dat waar te wereld zijn gees telijke overheid hem ook zal zenden, hij stedes aan ’t Altaar den jubilaris met liefde en dankbaarheid zal herdenken. Hierna voerde de Gem Zcnevereeniging „St. Theresia, onder leiding van den heer R. M. Moeskops op zeer verdienstelijke en geestdriftige wijze de Priestercantate van Ha^h uit. Tot slot sprak de jubilaris zelf en zeide gister bjj zijn entree in de parochie, toen hij de kerkklokken hoorden luiden ihoest den ken aan den dag van zijn Wijding, toen de wijdelingen eveneens onder klokgelui uit Haarlem te Warmond terngkeerde. Spr. laat zijn herinneringen over de afgeloopen tijd voorbii«»aan en wijst er op, hoe hij thans met nog twee anderen jubileert. Van zijn priesterleven heeft hij thans 14 jaren al* Pastoor te W’ervershoef doorge bracht en zegt steeds gaarna hier te zijn ge weest. Natuurlijk heb ik ook hier kleine tegenheden ondervonden, doch spr. zegt, dat kan ook wel aan mij gelegen hebben, maar in ieder geval heel gelukkig te gevoelen, om dat hij hier iets goed heeft kunnen doen. Spr. zegt trotach te zijn op zijn parochie en de zijne tegenover iedere andere parochie te durven stellen. 8pr. besluit met den wensch. dat de goede geest in de Parochie steeds bestendigd moge worden, zjjn Parochie voor hem steeds zijn glorie en zijn kroon moge zijn. Hierna was er gelegenheid voor de paro chianen, om den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Nabij jde feesttent waren de schoolkinderen opgesteld, die den jubilaris een luid hoera toeriepen. Onder de fraaie bloemstukken, die inge komen waren, was een heele mooie van het Gemeentebestuur. Des midags te drie uur was er Lof met Te Deum, waarbij ook. wederom een groot deel der parochianen tegenwoordig waren. Des avonds te half 8 werd door Har monie, onóer leiding van den neer G. Groen een serenade gebracht bfj de pastorie, het geen een talrijk publiek naar de pastorie deed stroomen. Om acht uur had in de tent wederom een uitvoering plaats. Door de schoolkinderen werd opegvoerd „Het leven van Maria”. Dit stuk duurde ongeveer één uur en deed ons zien: 1. Onbevlekte Ontvangenis. 2. Opdracht van Maria in den Tempel. 8. Boodschap* des Engels. 4. Kindje Jezus. (Verlosser der Wereld). 5. Maria, Koningin van Hemel en Aarde. Hierna we rdin meer intiemeren kring met de familie, de feestelijkheden in den tuin der Pastorie nog langen tijd voortgezet, waarna ook de tweede dag van het groote feest, wederom tot het verleden behoorde. Donderdag en Vrijdag werden des avonds te 7 uur de uitvoeringen herhaald Gemeenteraad. Openbare vergadering, gehouden op Dinsdag 14 Augustus, avonds 7 uur. De Voorzitter, de heer H. Oostveen, burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen van het bestuur der plaatse lijke Gymnastiekvereeniging een dankbetui ging voor het gebruik van de Openbare school «is oefeningsplaats. Van den heer J. Schouten, aan den Lage- weg, wiens kinderen de openbare school be zoeken, een verzoek om tegemoetkoming voor dat bezoek in den vorm vak gratis ver voer. Daar dit schrijven ongezegeld is, stellen B. en W. voor, dit terzijde te leggen en alzoo beide ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Volgt voortoopige vaststelling van de re kening der gemeente, dienst 1927, welke in ontvangst bedraagt 64.985.17 en in uitgaaf 55A44JJ3. Batig saldo 9440.64. De kapi taaldienst sluit in ontvangst en uitgaaf op 235.99. Saldo nihil. De heer de Boer brengt rapport uit over de bevindingen, die de commissie van onder zoek, welke de rekening met bescheiden vol komen accoord heeft bevonden. Spr. brengt dank aan den Gem.-ontvanger voor de accu rate boekhouding. Tevens brengt spr. na mens de commissie dank aan B. en W. voor het zuinig gevoerd beheer. De Voorzitter dankt voor de waardeerende woord aan het Dag. Bestuur gericht, waarna vaststelling der rekening volgt. Aanbieding van de begrooting der ge meente en van net G. E. B., dienst 1929. Voorgesteld wordt de gemeentebegrooting te doen onderzoeken door de vijf raadsleden eu die van het G. E. B. door de commissie van bijstand. Aangenomen. Benoeming van een hoofd der O. L. school. Uitgebracht worden vier stemmen op no. 1 der voordracht, J. H. Caro te Werver*hoof en drie stemmen op no. 2. den heer J. G. A. van Sluijs te Uitgeest. Alzoo benoemd de heer J. H. Caro. Aan B. en W. wordt overgelaten de huur overeenkomst der woning met den benoemde te regelen; volgens het genomen besluit ad 300.per jaar, exclusief gebruik van lei dingwater. Voorstel tot het verleenen eener gratifica tie aan den Kantoorhouder der Posterijen, alhier. ZATERDAG 16 AUGU6TW. Hilversum, 1071 M- 12.30— 2.00 LunchnMMiak door het Trio CouzteL 2.00—4.00 Aansluiting van het Theater Tuschinaky te Amsterdam; Concert door het Theater-orkeet oJ-v. Max Tak, ofs treden van solisten, „The Ramblers”, dans- orkest o.l.v. Theo Uden Masman. 4.005.80 Aansluiting van het Kurtaus te Scheventn- gen; Thé-dansant, Dansmuziek door Jack Raymond’s orkest te Scheveningen en Casa nova et see Argentines. 6.007.45 Diner- muz iek door het A.V.R.O.-kwartet; G. H. Goossen», zang met hiitbegel. 8.00 8ste VARA-zomeravondprogramma door het VARA-kwartet (E. Bomli, viool, M. Polak, viool, Joh. Vogtschmidt, cello, A. Krelage, piano); toespraak door C- Geudeker, snork redact, van het dagblad „Voorwaarts" te Rotterdam. Nabetrachting over de Olymp. Spelen. 10.3011.45 Aansluiting v. d. Cine ma Royal te Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. Huiten, 340, 9 M. Na g uur 1870 M. (Uit sluitend K.R.Ó.-vttteiuUngen. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels. 5.30IjOO Gramofoommiziek. 7.48 6.15 Spr. Dr. A- C. A. Hoffman: Nieuw Malthusianisme. 8.156.20 Spreker namens de Reisver. „Rotala" over de K.R.0.-Rome- Reis. 8.20 „Gebr. Kalkoen”, hoorspel. Vroo- Ijjk spel in 3 bedr. Jac. Kalkoen, G. J. Kal koen, H. Kalkoen (winkeliers in garen en band), A. Siweers, Léo Nieuwiand, hun nee! P. Vos, Pietje, hun zuster, Mevr. Wtnnubst; Pesdh; Fientje v. Eisen, Mej. M. Sweers; Ger rit Volkers, W. Knlpecbeer; Wim de NIjs, J. Knipscheer (bedienden bji Kalkoen); Horstman, huisvriend, F. Bibo; T'ruus, huis houdster bij Kalkoen, Mej. C. Sweers; Ree ser, J. J. v. Ballegoy; Joop, oude loop knecht, L. Bakker. Het stuk speè'.c in het kantoor achter den winkel van Bebr. Kal koen, in een flinke stad. Daventry, 1800 M. 10.35 Kerkdienst. 12.202.20 Orkestcon- eert (damesorkest). 8.50 Lichte muziek, F. Long, mezzo sopraan, T. Green, bariton, Or kest. 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.06 G. Baker, bariton. 7.20 Mu ziekbespreking. 7.35 Grieg's pianomuziek. 7.45 Lezing: The football season. 8.06 Viool- recital door Albert Sammons, E. Lush, nlano. 6.35 Variété; Het parkingtonk wartet en so listen. 9.50 Nieuwsber. 10.10 Uitzending van de motorrennen van Stamfbrd Bridge, opge luisterd met muziek van het Parkington- kwintet 10.5G—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 12.502.10 Gramofoonmuiiek. 4.055.50 Dansmuziek. 8.5011.20 Concert; Orkest en solisten. Daarna dansmuziek door de jnae- band Radio-Paris. Langenberg, 469 M- 12.301.10 Mechanische muziek. 1.25 2.50 Orkestconcert- 6.20—7.15 Orkestconcert. 8.35 Vrooljjke avond; Werag-orkest met me dewerking van vocale en instrument solis ten. Daarna tot 1.20 's nachts Dansmuziek. Königwusterhausen, 1250 M. ('Zeesen). 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest- oonqert 6.208.06 Lezingen. 8.50 „Inge* borg”, comedie in 3 aoten van Kurt Goto. 10.50—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Optreden van Gaucbos, Indianen eti negers. 6.20 Orkestconcert 9.80 Feeetcon- cert in Bremen; Orkest, vocale en instrumen tale solisten. Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orkestooncert 8.36 Gramofoonnruziek. 8.50 Trio-concert 9.20-u 10.35 Symphonieconcert in Ostende. POPPENKAST PER RADIO De Poppenkast van Mevr. Dora Schramade uit Rotterdam, eene goede bekende by de Katholieke jeugd, wegens haar optreden op tal van scholen, pensionaten, patronaten, enz. zal te beginnen a.s. Zondag op het Zieken uurtje, in he nieuwe seizoen de kleine en hopelqk ook de groote Kath. Radio-luis- teraars menig vrooljjk ©ogenblikje bezorgen. Zoowel Jan Klaassen als allerlei mooie sprookjes staan op het programma.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6