I „ONS BLAD" I II No. 197 f40.— FEUILLETON. Gestrafte misdaad. 178. in 3 Korte Berichten. Donderdag 23 Aug. 1928. Abonnementsprü* i BINNENLAND. BLOEDIGE DADEN TE GOERZ. Verspreide Berichten. Aan alle abonnf» wordt op aanvrage gratia een polls veratrakt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.t750. f 250. BUITENLAND. Advertentieprijs f 125.—f50. BureauHOF 6, ALKMAAR - Telefoon Naar nieuwe splitsing? GIRO ALKMAAR 104863 Hoofdstuk XXXVII. "ZOO ZULT GIJ OOGSTEN! I van Drie meisjes zijn by bet baden Aveyron rivier verdronken. Ze waren ter» en resp. 14, 18 en 20 jaar oud. In het district St. Petersburg zijn in één afgelegd. Alle eenig officieel later per trein. Sjef Tan Dongen heeft r el «enige uitnoodigiugen aangenomen van fx brieksdirecteuren uit den om trek om hul fabrieken te bezoeken. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ver plaats gehad hebbende klagen by de Interparle- te Berlijn bijeen aal ko- Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad f 2.85 i f 0.60 hooger Boven de Antwerpsche Kempen heeft Dins dagavond een geweldig onweer gewoed. Twee kinderen uit Breeht, een zestienjarig meisje en een elfjarig broertje, die het vee gingen binnenhalen uit de weide bij hun woning, werden door den bliksem getroffen. Het jongetje werd op slag gedood, het meisje liep doodelijke brandwonden op en ia ster vend naar het ziekenhuis vervoerd. welke m^t Du ;on te twijfelen. onderzoek be- party, welke alle standen omvat en waarin zich dus oneindig veel méér verschil van in zicht zou kunnen en moeten demonstreeren. De band, welke ons, katholieken, samen bindt, schijnt to.h wel van een ietwat edeler kwaliteit, dan die, welke de socialisten samenhoudt (of niet!).... om be ter» wil. „Ik ga naar de ijsbergen!” riep hij. „Laat men my daar maar zoeken!" Krachtig handelend als altijd, niet minder energiek in de ure van de wanhoop, giug hy naar het zeemansk wartier en besteedde zyn laatste geld aan een uitrusting. Daarna at hij in een rustige herberg en ging daarop aan boord van een stoomboot, die hem naar Gravesend voerde. Hy sliep aan noord vkn de „Pandion". De plaats die hem was aangeboden was nog niet door een ander ingenomen. De reis had niet veel aanlokkelijks. De mannen die den tocht op touw hadden gezet, waren bezield door dien lust tot ontdekkingen, die al zoo veel slachtoffers heeft gemaakt van den tijd der Cabots, tot de dagen van Franklin. De „Pandion” zeilde den volgenden mor gen weg, met haar witte zeilen uitkomende tegen de mistige rivier en zoo verdween Viictor Carrington voor altijd uit de, oogen der menschen. Het lot van de expeditie is noot bekend geworden. Niemand kan zeg gen wat van de onderzoekers geworden is. Brave en edele harten werden van dien tocht het slachtoffer en het was eigenlijk een te eervolle dood voor een ellendeling als Vic tor Carrington om met zulke mensehen te sterven. Hy wandelde «enigen tijd rond, onbewust waarheen hij ging, onbekwaam om de ge beurtenissen te begrijpen, die hadden plaats gegrepen. Maar ten laatste doken er dof en onduidelijk angstwekkende beelden op in zjjn brein. TEGEN HET COMMUNISME IN CHINA. Opnieuw heeft de Chineesche politie m de arbeiderswijk van Tientsin huiszoekingen verricht. De politie was er van in kennis ge steld, dat de Chineesche arbeiders, in stryd met het verbod van hun vakvereenigingen, geheime clubs hebben gesticht. Naar aanlei ding van de huiszoekingen hebben verschil lende arrestaties plaats gehad; enkele malm kwam het daarbij tot bloedige vechtjiartijen met de politie. De politie heeft documen'n gevonden, die ’t bestaan van 'n wijdvertakte organisatie aantoonen, die ook in Tientsin een afdeeling heeft. DE THUR1NGSCHE REGEERING AFGETREDEN. Het gebeele '(huringsohe kabinet is afge treden. Dit vindt zijn oorzaak in bet feit, dat de democraten hun ministers uit de regee- hadden teruggeroepen, omdat zjj een kabinet uit de partijen der groote coalitie eischen. Zonder de democraten hadden de overige burgerlijke partijen' geen meerderheid meer In den Landdag en daarom zijn ook de overige ministers thans afgetreden. DE STAKING IN DE CONGECTIE- NIJVERHEID. Gistermorgen v roeg heeft het personeel in zes groot!.aiwlelsbedryven in heerenconfecti te Beriun het werk neergelegd, zoodat van ongeveer 15.000 kleermakers te Berlijn er 500 staken. In verband met het loonconflict in de hee ten-confectienijverheid hebben de arbeiders van twee grootbedrijven te Frankfort gister morgen vroeg het werk neregelegd. In totaal staken 750 man, Een uitbreiding tot andere be! rij ven wordt voorloonig niet verwacht. MINDER RAADSLEDEN IN GROOTE GEMEENTEN? Meening van Gedeputeerden gevraagd. De Minister van Binnenlandsche Zak ex heeft het gevoelen gevraagd van Gedep. Staten der provinciën omtrent een door B. en W. van Leiden aanbevolen wijziging va* de Gemeentewet, waardoor in grootere ge meenten ’t aantal leden van den raad op een kleiner getal wordt bepaald dan thans het geval is. By toeneming van het zielental behoeft men dan minder spoedig te komen tot vermeerdering van het getal, raadsleden, waarvan koetenbesparing het gevolg zal zijn, („Tel.”) SJEF VAN DONGEN TE WAALWIJK. Gisteravond arriveeerde voor een bezoek aan zijn familie Sjef van Dongen te Waal wijk, de geboorteplaats van zijn ouders. Per fiets heeft hij het traject Arnhem-Waalwjjk pogingen om aan dit bezoek karakter te geven werden rx eoluut afgeslagen. Zijn moeder arriveerde in de zus- Thana, na veertig jaar, nu de drie personen in kwestie reeds lang overleden zijn, is bun onschuld gebleken door de verklaring van een zekere vrouw Claude, die aan de waar heid van haar getuigenis, champ overeenstemde, bei Daarop heeft een ingesteh wezen, dat de rechter, welke in 1888 de zaak behandelde, huiszoekingen heeft verwaar loosd, die onvermijdelijk de onschuld van de echtgenooten en hun zoon zouden hebben be wezen. Het drama heeft zich op twee kilo meter van hun woning afgespeeld en de ware schuldigen zyn bloedverwanten van het slachtoffer, die de erfenis in bezit wilden krijgen. Uit het nieuwe dossier blijkt beslist, dat de gestorven veroordeelden geheel en d on»< huidig zijn. EEN MERKWAARDIGE ONTDEKKING. De ambtenaar die onder Multatuli arbeidde. In het .Berliner Tageblatt” troffen we een leesbaar schetsje van bet leven te Menado. In dit schetsje is een der hoofdpersonen „der steinalte Schoe”, van wien wordt ver teld dat hy Schoe als jongeling nog had gefungeerd als schrijver van den „Ne- flerlandscben dichter Multatuli, toen laatst genoemde te Menado de functie van vendu meester bekleedde.” Wy sloegen toen de carrière van Eduard Douwes Dekker nog een» na en constateer den dat hg tusschen 1848 en 1851 secretaris van bet gewest Menado was. En misschien dus als zoodanig tevens belast met bet ambt van vendumeester. Iemand, die nu ongeveer 95 jaar oud is, zou dus inderdaad nog te Menado onder Multatuli kunnen hebben ge diend. Heeft men in Indië ooit van dien ouden beer Schoe gehoord, althans: van een inwo ner van Menado, die aan deze beschrijving beantwoordt? Misschien is de naam niet ge fingeerd: andere namen en de schetsjes zyn vermoedelijk „echt”, d.w.z. namen ala Bian chi en Von Bannischt komen in geheel Indië, óók in de Moiukken voor. En leeft deze tijd geest van den schrijver van ..Max Havelaar” nog? Jammer, dat wy niet weten wanneer de •ebryver in bet Duitscbe blad dezen Schoe heeft ontmoet. De vele Multatuliaua zouden met eenige wellicht interessante vermeerderd kunnen zijn, Misschien zou een onderzoek nu nog wetenswaardigheden kunnen opleveren. Dinsdag heeft te' Goerz een vreeselyk bloed bad plaats gehad. Een misdadiger drong een huis binnen en doodde een jongen man. Hjj begaf zich vervolgens naar het naburig huis waar een oorlogsinvalide hem in den weg trail, die dit eveneens met den dood moest bekoopen. Daarop greep de moordenaar de vlucht. Tusschen de politie die onmiddellyk de vervolging opnam en de moordenaar, ont spon een vuurgevecht, dat zoolang duurde, tot een kogel een dynamietpatroon, die de misdadiger in zyn zak droeg tot ontploffing bracht. De uitwerking was vreeselyk. De moordenaar werd letterlijk in stukken ge scheurd. ONWEER BOVEN DE ANTWERPSCHE KEMPEN. DRIE ONSCHULDIG VEROORDEELDEN. Na hun dood in eere hersteld. Veertig jaar geleden werd een echtpaar, Adam genaamd, met zyn zoon Justin, naar aanleiding vau een moord gearresteerd. J4eu had n.l. in het plaatsje Habeaurupt in de Vogezen het lijk ontdekt van een weduwe Barthélémy. Het onderzoek wees uit, dat be doelde vrouw bet laatst was geweest bij de familie Adam. Toen een zekere Félicien Duchamp tegen hen getuigde, volgde de gerechtclyke uit spraak, die de drie personen tot 15 jaar dwangarbeid veroordeelde in Guyana. Man en vrouw, die steeds bleven ontkennen, stierven na enkele jaren, terwijl de zooa krankzinnig werd. Hij overleed in het gesticht te MarevIUe. De drie veroordeelden en hun familie hebben voortdurend getracht om het gerecht tot een herziening van het proces te bewegen. die verscheiden naties maakten ten opzichte van 'verdelgingsoorlog. De werkelijke uit schakeling van den oorlog kon alleen ge schieden door het wegnemen van de oor zaken en het vestigen van een scheidsge richt. In het verder verloop van zijn rede trad Al Smith in bet strijdperk voor het behoud van de Monroeleer. Overgaand tot binnenlandsche politieke kwesties zeide Smith, dat bet noodzakelijk was, de prohibi- tiewet nauwkeurig te onderzoeken, daar het gebleken is, dat de omvang van bet alcohol gebruik door kinderen en halfvolwassenen sinds de invoering der prohibitie' toegenomen was. Smith verdedigde het verstrekken van alcoholische dranken, doch wendde zich met beslistheid tegen de weerinvoering van de saloons. Hij verdedigde ook de instandhou ding der hooge loonen en de reorganisatie van de industrierechten. Aan de regeering moest bet recht gegeven worden zich te kunnen bekommeren om den toestand van den landbouw, voor zoover de welvaart dei landbouw wisselwerkingen op de industrie uitoefende. DE KROATISCHE BOERENPARTIJ EN DE SKOEPSJT1NA. Opzienbarend besluit. Het bestuur van den Kroatischen Boeren bond heeft besloten de Skoepsjtina in band met daarin schietpartij, aan te mentaire Unie, die te men. Dit besluit heeft te Belgrado groot opzien gebaard en in politieke kringen wordt ver klaard, dat dit besluit de voor een verzoe ning gunstige stemming der laatste dagey weer zal benadeelen. De deelneming der Kroaten aan de zitting der interparlementai re unie wordt als verraad beschouwd; men acht het echter nog twyfelachtig of de Kroa ten zullen worden toegelaten. Pribitisjewitsj, die de vergadering der Interparlementaire Unie zal bywonen, moet geweigerd hebben mterue staatsaangelegenheden voor een bui- tenlaudsch gehoor te bespreken. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De Kwomintang eischt bestraffing van Wang. Do leden der Kwomintang van Hankuu hebben, naar het „Ageoce Indo Pacifique” meldt, een protest tegen minister Wang naar Nanking gezonden. Zy eischen het ont slag en de iieetraffing van Wang met de mo- ti veering, dat Wang door onderteekening van de overeenkomst tot regeling van het Nanking-mcident met Engeland China ver- nederd en de souvereiniteit van China ver kocht heeft. MINISTERCRISIS IN BULGARIJE. De minister van oorlog is afgetreden. Generaal Volkof, de Bulgaareche minister van oorlog, is afgetreden. Gelijk reeds ge meld, schijnt Bot-rof, de minister van builen- landsche zaken, dit ontslag geëischt te heb ben, omdat Volkofe sympathieën teveel naar de Macedoniër» ui tg aan. Indirect zou Vol- kof’s aftreditl dus een gevolg zyn vaneen stap, dien de F.ngelsche en de Fransche ge zant te Sofia daar dezer dagen ondernomen hebben. KABINETSRAAD TE BERLIJN. Het kabinet h“eft gieteren, onder voorzit terschap van den rykskanselier, een, bijeen komst gehouden, in welke Stresemann en von Schubert een overzicht gaven van den buitenlandschen politiek en toestand eh de vraagstukken toelichtten, die op de aanstaan de Volkenbondsbyeenkomst ter sprake zullen komen. Er bleek volkomen overeenstemming onder de leden der regeering nopens de bui- tentendsehe- pohriek te bestaan. - - - Verder werd besloten, volgens den voor het reces uitgesproken wensch van den Rijks dag, om de uitkeeringen aan de ingeschre ven werkloozeu t.ogmaale met 39 weken te verlengen, gerekend van 17 September af. DE AMER1KAANSCHE PRESIDENTS VERKIEZINGEN. Rede van den democratischen candidaat Al Smith. Volgens berichten uit New-York heeft de democratische candidaat voor het president schap Al Smith in zyn rede van Woensdag ook zich bezig gehouden met de anti-oorlog- verdragen. Hy verklaarde, dat het nut van dit verdrag geschaad werd door de reserves, voor stap tot bet onherroepelijk vonnis leid de: schaakmat! De vervallen torens van Ohampfontaine verrezen voor zijn geest, als in een visioen, zwart tegea een bloedrooden achtergrond. „Ik begryp nu die duivels van 1793”, sprak hij tot zichzelf, „ik begrijp die guil lotine en de woestheid van die dronken moordenaars. Die mensohen hadden getracht naar hetgeen ik getracht heb, en gedaan wat ik gedaan heb, enhet was hun mislukt, zooals het bet my mislukt ia.” Hy was langzamerhand in het Oosten van Londen gekomen, al» by instinct de stilste straten kiezend, voor hy kalm genoeg was om de gevaren van zijn toestand in de oogen te zien, of te beslissen wat hjj nu moest gaan doen. Weinig nadenken was er noodig om hem te doen inzien, dat hy moest vluchten. Dou glas Dale zou hem zonder twijfel vervolgen als een wild dier. Waar moest hij heen? Was er nog een toevlucht voor hem in die groote stad, waar hy veilig sou zjjn voor de wraak van den man, dien hjj zoo diep ver ongelukt had? Daar herinnerde hjj zich eensklaps den brief van kapitein Halkard. Hjj haalde den verkreukelden brief uit zjjn zak en herlas dien. Ja, het was zooals hjj gedacht had. De „Pandion” zou den volgenden morgen Gravesend verlaten om 5 uur 's morgens. Ons verhaal spoedt thans ten einde. Mis» Brewer deelde de geheele historie mede aan de justitie voor zoover die haar bekend was. Haar verhaal droeg den stem pel der waarheid, en uit het onderzoek bleek, dat de ongelukkige mevrouw Durski gestorven was aan u te groote dosis opuim. Douglas Dale was terstond na de cata strophe ernstig ziek geworden. Het treurig lot van de vrouw, die hy zoo lief gehad had, en zoo onrechtvaardig verdacht, kostte hem bijna het leven, en toen hji hersteld was, ver liet hij Engeland en keerde in drie jaar niet terug. Voor zijn vertrek bezocht hij lady Eversleigh en hare moeder en sloot met deze twee vrouwen een hechten band vriendschap. Voor mass Brewer zorgde hij op onbekrom pen wjjze, maar deze redding uit de armoe de bracht haar geen geluk meer; haar hart was gebroken. De moeder van Victor Carrington trok zich in een gesticht terug en was oogen- schjjnljjk even gelukkig als zij altoos ge weest was. Zjj had haar zoon slechts weinig liefgehad, hem, wiens eenige deugd was, dat Van 4—5 regels f 1.25 j elks sneer f 9J9. ftectsme ms regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina’s f0J0 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels i ieders regel meer f 0.11 maand tijde 400 dorpsbranden geconstateerd, waarbij in het geheel 618 boerenhofsteden afgebrand zyn. Bjj de firma Rudolf Leyser te Oberstein is een Braziliaansch amethyst binnengeko men, welke de grootste is, die tot nog toe in Oberstein geweest. De kristal heeft een gewicht van 89 Kilo, is 63 c.M. hoog, 52 c.M. breed en 30 c.M. dik. Tusschen de onafhankelijke socialisten en de politie, ontstonden te Riga straatge vechten, waarbij verscheidene honderden ge wond werden. De oorzaak hiervan was het besluit van de regeering, waarbij ontbinding van de linkervleugel van de vakvereenigin gen ontbonden moest worden. Twee leden van de Aero-clyb van het graafschap Nottingham zijn gisteravond om gekomen bij het vliegveld van HucknaB, doordat hun vliegtuig omlaag stortte en ia brand raakte Er zou een gerochtelijk onderzoek plaats hebben, Douglas Dale sou wraak willen ne men. Zjjn misdaad wat sou het zjjn als men hem iets bewjjzen kon? Een moordaan slag, een poging tot vergiftiging. Welke hoop kon hij hebben op genade? Hy zelf meedoogenloos, verwachtte zulke .zwakheid niet van zyne medemenachen. Maar in dit uur van verslagenheid, dacht hjj niet in de eerste plaats aan de toekomst. Zjjn voornaamste gevoel was dat van teleur stelling, van vernedering. Hjj had zich on overwinnelijk geacht, den meester van zijn medemenschen door de verhevenheid van zijn verstandelijke kracht en door zjjn meedoo- genloose wreedheid. En wat waa hjj per slot van rekening? Een teleurgesteld speler, van wien elke zet op het groote scha ik- feud een mis zet was gebleken, die sjip geen grenzen toen hij de kleine Geertruida weer in zijn armen hield. Hy was bijna ja- loersch op Suze Jerman, toen hy zag hoe veel bet kind van deze was gaan houden; maar zjjn afgunst was gemengd met dank baarheid. Het duurde niet lang of de bijznderheden van lady Everleigh’s leven vonden hun weg in de dagbladen; niemand wist hoe ze er in kwamen, maar de geheele wereld was ver^» vuld over het merkwaardige lot van sir Os wald's weduwe. „Dat is nu een vrouw, wier rijkdom on begrensd moet zijn", riepen vele aristocra tische dames uit, die zelve ter nauwernood konden rondkomen. „Haar man liet haar uitgestrekte eigendommen na en een groot fortuin; en daar komt nu nog een moeder uit de lucht vallen, die bijna even rijk moet zijn als zjj zelve". (Wordt vervolgd^ Het is niet alle» pais en vree In de krin gen der 8.D.A.P. de party maakt tenge volge van oneenigheid in eigen gelederen noeiljjke dagen door. Ondanks veel congres-gepraat en veel pers-geschrjjf bljjven de links-georienteerden in de party bekend als de „Opeo Brief”- onderteekenaars zich geducht roeren en het is al zóóver gekomen, dat het Partijbe stuur het recht op uitgifte van een links- socialistisch orgaan, „mits bijjvende binnen partjj-organisatorische perken", heeft moe ten erkennen. I>it „mits” ie natuurlijk maar een doekje voor bét bloeden. Het Partijbestuur had eens den moed moe ten hebben, de erkenning van het recht op uitgifte van een dergnljjk orgaan te weige ren! Dan zouden de poppen nog wel Anders aan *t dansen gegaan zjjn! Dat het streven der Open-Brief-ondertceke- naars zich niet tot eau onschuldig liefhebbe rijtje beperkt, bljjkt trouwens genoegzaam uit bet verslagje van een conferentie, welke de onderteekenaars Zondag te Amsterdam gehouden hebben. Wjj lezen daarin: „Met voldoening nam de vergadering ken nis van de verklaring van het Partijbestuur, dat het recht op uitgifte van een links- socialistisch orgaan, mits bijjvende binnen partjj-organisatorische perken, niet werd ont kend. Waar in de eerste bijeenkomst reeds for meel het besluit tot stichting van een week blad was genomen, vond thans een amftele bespreking plaats aangaande strekking en inhoud van het blad. Het algemeen oordeel was, dat bet blad zich zoowel aan de bespre king der vragen van den dag als aan de theo retische scholing der arbeidersklasse zal wjj- den. De krant zal wekelijks in acht bladzijden verschijnen. Zoo mogeljjk verschijnt begin October het eerste nummer In een groote oplaag. Ter nadere bespreking der meest urgente vraagstukken van den dag, zal binnen afzien- baren tijd een tweedaagsehe bjjeenkomst worden gehouden, waar naast de reeds be- hand' lde onderwerpen o.a. het werkloosheids vraagstuk en bet agrarische vraagstuk als- i mede de. onderwijskwestie ter sprake zullen komen. Ter vervanging der bestaande contact commissie, die wegens beëindiging van het voorbereidend werk in haar geheel aftrad, werd een uitgebreide commissie gekozen van zes leden buiten Amsterdam en zeven leden te Amsterdam of omgeving woonachtig, die zoowel de taak der contact-commissie al» der orgaan-commissie zal waarnemen en uit haar midden een uit drie leden bestaande redactie-commissie zal aanwyzen. Als nieuwe leden der uitgebreide commis sie werden o.a. benoemd de heeren Edo Fim- men, R. Stenhuis, J. de Kadt en Jef Last." Dat gaat al heel veel op een nieuwe party gelijken. Men geeft een eigen orgaan uit met eigen richting', men gaat een eigen congres houden en men zal daar de verschillende urgente vraastükken eens terdege bespreken. Het bestaande voldoet de heeren niet. Gaat het in Ce richting van een i.- iwe split ing? We weten het nog niet, al is ook het hier g« constateerde symptoom op zich zelf al weer ?n nieuw bew(Js voor de waarheid, dat iedere socialistische formatie de baccil Ier ontbin ling in zich draagt. Wanneer wij in de S.D.A.P. welke, nota oene, slechts voor één stand behoeft op te komt n en met de volgelingen dus eigenlijk heel gemakkelijk goede vrienden kan blijven zóó ernstige en voor de party zóó nood lottige oneenighc! I en verdeeldheid opmer ken, dan mogen wy lang niet ontvreden zyn over de eenheid in onze Katholieke Staats DE REGEERING TEGEN DE INTERN. MEETING DER COMMUNISTEN TE ARNHEM. In verband met de op Zondag a.s. te Arnhem te houden internationale meeting der communisten, welke wordt voorafgegaan door een optocht met muziek, en waaraan door leden van den Duitschen R. F. B. worden deelgenomen, wordt officieel bericht dat de regeering zich op het standpunt beeft geplaatst, bezwaar te moeten maken tegea het demonstreeren in militair verband «Ier R. F. B.-leden. De buitenlandsche deelnemer! gekleed in de .uniform van den R. F. B. zul len dientengevolge niet in ons land worden toegelaten. HET KON1NG1NNEFEEST TE BRUSSEL. - i Qnthullin'’ van een borstbeeld, t wee kmuei en geörKxr. - - Evenals de vorige jaren zal ook ditmaal, op 31 Augustus a.s., des namiddags half Irie, in het Holland Huis te Brussel, de verjaar dag van H.M. Koningin Wilhelmina op fees- telyke wjjze dèor de Nederlandse he kolo.iis van Brussel en Omstreken worden herdacht. Het feest, dat vereerd wordt met de te»- n- woordigheil van Hr. Ms. gezangt en mevr. Van Nipsen tot Sevenacr, zal aauvangen met de onthulling van een door den beflidhouwer A. Falise vervaardigd borstbeeld van onze geliefde vorstin, dat aan het Holland Huis is ten geschenke gegeven. Toepasi^lyk'j liederen zulen daarby gezongen worden door mevr. T. van ItaliëJacobs. Na deze plechtigheid is er een muziek- ctt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1