PROBEERT HET EEHS Luxe vertiuurinncnting m Ie klas open en gesloten wagens. sS Zenuwsti llend ywwA1—■-■■i ',,-a - - en ROOOE POOL 13 CENT *oo4 GELE POOL II GENT 1 SA xniet Klein Allerlei. KUNST EN KENNIS. Billijke tnrievew. Garage JAC, MET. HLK.JRiR. ïelef. 572. Elf MIJNHARDrslle?^^ n»r h’lf on» g P> s Tooneel en bioscoop tijden* 1 de kermis te Alkmaar. BINNENLAND. Ons nieuw Feuilleton. GEMENGD NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. ■c o er en „tol- DE NAAM DER MUZIEKNOTEN. OPLEIDING VOOR KOMMIES. O Zaad markt 94 Alkmaar. H.U.GA. HORLOGES Uit queant loscis Re sonare fibris Mira gestorum Famuli tuorum Solve polluti I^abii reatum Sancte Johannes. Zenuyv-tabletten |gterKena Alle voordeelen van dure tabak voor'AüSfji=:> den halven Rrija Beweer' de bone voor Vk eea mooie botstee pup. „Adam en Eva”, Te Witmarsiimervaart onder Bolsward is Donderdagmorgen de twintigjarige De Vries door den bliksem getroffen. Hij had voor het onweer in een hok schuilplaats ge zocht. Hij was op slag dood. Volgens ingekomen rapporten is giste- middag op zeven mjjl afstand Zuid-Zuld- Oost van het vuurschip Noord-Hinder een drijvende mijn aangetroffen. HEEMSKERK. Afscheidsavond Kap. Roelvink. T >uder- dagavond is in het R. K. Vereenigingsge- bouw een afscheidsavond gehouden. De zaal was tot in de hoeken gevuld. De Zeeereerw. Heer Pastoor nam het woord en zei, dat verschillende vereenigingen gevraagd hadden, dat spr. het woord op dezen avond zou voeren. Daarom richt spr. namens allen het af- scheidsw oord'tot Kap. Roelvink. Spr. heef/ kapelaan Roelvink ruim 1 jaar aan zijn pastorie gehad en in dien tijd heeft hy hem leeren kennen als een goed en ijverig priester. Wy mogen dan ook hier ge- ru.^J ze’«ren dat kan. Roelvi. k in die 6 ja ren dat hy hier gearbeid heeft er zeer vele moei lijke tijden heeft meegemaakt, /Vooral in de jaren, dat l'astoor Boonekamp zïèk was, kap. v. 41. Bergh weg was en dat Kap. Houdyk komen moest. Toen kreeg hij het geheeld parochiewerk op zijn schouders, wat bij bijna 2 jaren heeft volgehouden en blijmoedig op zijn jonge schouders genomen beeft. Dadtom kan spr. namens de geheele pa rochie dank brengen en spr. kan dan ook niet nalaten zijn dank te brengen voor alles, wat kap. Roelvink heeft gedaan. Ais spr. niet zulke goede kapelaans had gehad, zou voor hem het werk te zwaar zijn geweest. Zij hebben spr. meF- alles terzijde gestaan. BIOSCOPEN. „Vlctoria-Theater”. Kwattasoldaten, goed voor eiken leeftijd. Politieberichten. Alhier werd pro cesverbaal opgemaakt tegen A. H en J. O, beiden te Uitgeest, wegens baden zonder gebruik te maken van een bad koets of -tent; tegen J. de R. en H S. beiden te Alkmaar, wegens het onbe heerd laten staan van hun fiets; tegen M. A. en F. S wegens rijden zonder licht en tegen J. D. R te Heemstede wegens overtredin, tegen Tr. N.V. „Schouwtooneel” Donderdag 30 Augustus: „Myn vader er ik”, niet aan te bevelen. Vrijdag 31 Augustus: „Het geheim”, voot volwassenen. Zaterdag 1 September: voor volwassenen. Zondag 2 September: ..Samen uit, samen thuis”, goed voor een ieder. Schouwburglogea Dodenveld. Revuegezelschap Ter Hall. Vanaf Zondag 26 Augustus iöderen avond te 8 uur opvoering door het Eerste Ned. Revuegezelschap Henri Ter Hall van de Revue 1928. Goedgekeurd. De kinderrevue „De avonturen van Abb* Slof” wordt opgevoerd Woensdagmiddag 29 Augustus en Zaterdagmiddag 1 F 'ptembec, telkens om 2 uur. Goedgekeurd.” „Oranje Hein”. In de andere schouwburgloge vanaf Zon dag 26 Augustus, iederen avond te 8 uur opvoering van „Oranje Hein”. Voor volwas senen. w. T» Leaphen b een hoogbejaard echt- in zijn woning vermoord gevonden. Ais herdacht van den moord’ is de 19-jarige Richard Schöpzel. die als voogdijkind by het echtpaar inwoonde in hechtenis genomen. Hij heeft bekend. PatrOnaats-bioscoopvoorsteUinge^ De gecombineerde besturen van 8L Roe» on St. Josephpatronaat organiseert* voor bun leden en hnisgenooten een bic ’coopvoor- stelling, en wel op Zondag 26 en Maandag Sg Augustus, telkens des avonds om 8 uur fn in het gebouw van de R.K. Jongensschool aan de Bleekerskade. Er wordt een varieer rend progratp.ma aangeboden. Warm aanbe volen. Sedert eenigen tijd bestaat te Weesp een Instituut voor schriftelijk en mondeling on derwijs, dat uitsluitend ten doel heeft volle dige opleiding voor het eiïm«n van kommies by ’s Ryks belastingen, invoerrechten en ac cijnzen. Daarbjj wordt uitgegaan van de grondge dachte, dat er op het oogenblik in ons land zeer weinig andere ambten zyn aan te wijzen, die na zoo korte voorbereiding bereikt kun nen worden en die toch zulke goede voor uitzichten bieden: een vaste en met het aan tal dienstjaren toenemende bezoldiging met het daaraan verbonden eigen-, wedutven- en weezenpensioen. Dit Instituut, waarvan de heer J. van Kooy hoofd eener school, Leeraar M. O. te .Weesp directeur is, mag reeds bogen op zeer gunstige resultaten als gevolg van de uit nemende lessen, zóó gegeven, dat het volgen al heel eenvoudig, getnakkeijjk en.... wei nig kostbaar is. Wat den cursus die tot motto voert: -Weet meer, wordt meer, verdient meer" bovenal aantrekkelijk maakt, is, dat men elk oogenblik met de studie kan beginnen. De stof wordt verwerkt volgens een vast leerplan, zoodat de candidaten kant en klaar Op het examen kómen. Daarvoor wordt in gestaan, 't ia zelfs voorgekomen, dat de leerlingen slaagden vóór ze den geheeien eursua hadden gevolgd. Zy, die sleohta gewoon lager onderwijs i ontvingen, kannen meedingen; voor de bo- Wekking ia ecCter een specÜe vakkundige „T GULDEN VLIES*. „Het Nieuwe Neder. landsch Tooneel.* Zondag 26 Augustus: „Abie’s Rose Mary", voor volwassenen. Maandag 27 Augustus: „De vijf Frankfor ten»’ goedgekeurd. Dinsdag 28 Augustus: „Oud Heidelberg”, goedgekeurd. Woensdag 29 Augustus: ..Broadway", voor volwassenen onder streng voorbehoud. I r ’r's«! ’0 Augustus: ..De baas zoekt (- >iw «oor volwassenen. Vrijdag 31 Augustus: „Abie’s Rose Mary”, voor volwassenen. 1 September: „Het proces van Mary Dugan”, première. Zondag 2 September: „Het Marv Dugan”, première. DE HARMONIE". „Vereeuigd Rotterdamsch Hofstad Tooneel”. Zondag 26 Augustus: „Leontientje”, goed gekeurd. Maandag 27 Augustus: géne”, voor volwassenen. Dinsdag 28 Augustus: voor volwassenen. Woensdag 29 Augustus: voor volwassenen. Opdat Uwe dienaren met lossen snaarslag uwe wondere daden kunnen verheerlijken beft gy den schuldigen staat van hun bezoe delden mond op, H. Johannes. Eerst veel later werd „ut” door „dg” ver vangen en ,,san” tot „ai” verzacht. ONGEVAL BIJ HET BADEN OP TERSCHELLING. Badgast verdronken. Gistermiddag is te Terschelling een ernstig ongeluk gebeurd. Toen drie badgasten aan het baden waren werd eey van hen door den stroom meegesleurd. Hy zonk onmiddellyk naar de diepte om niet weer boven te komen. De twee anderen, die hem trachtten te red den, konden ook niet tegen den stroom op zwemmen en geraakten zelf in gevaar. Bei den sloegen op het strand terug, een van hen in bewusteloozen toestand. De geneesheer, die onmiddellijk ter plaatse was paste kunst matige ademhaling toe. (TeL) vens omtrent dezen cursus. GEDEPUTEERDE STATEN. Vragen van Dr. M. de Hartog. Dr. M. de Hartog heeft aan Ged. Sta’en de volgende vragen gesteld. 1. Is het Ged. Staten bekend, dat op 2 Januari 1926 op de grens der gemeente Zaan dijk en Wormerveer, op den eenigen hoofd- verkeer-weg langs de Zaan (Alkinaar-Am- sterdam), krachtens raadsbesluit der ge meente Zaandijk een tol in werking is ge steld? 2. Is het Ged. Staten bekend, dat als reden voor de instelling dezer middeleeuwsche verkeershindernis werd opgegeven: bestrij ding der koste.i van aanleg en onderhoud van in de gemeente Zaandijk nieuw aange legde hoofdverkeerswegen en dat het bestuui der gemeente rekende op een jaa'rlyksche opbrengst van f 5000. 3. Is het Ged. Staten bekend, dat deze tol van 2 Januari 1926’tot 1 Juli 1929 aan de gemeente reeds 36.000 gulden opbrengt, dus ruim 21000 gulden meer dan was begroot? En dat dit bedrag van f 36.000.wordt ver kregen uit de jaarlijksche. pachtsommen, ter wyl de pachter in die 3H jaar zeker f60.000 aan tolgelden int. welk bedrag voor de andere helft door het doorgaand verkeer? 4. Achten Ged. Staten hej niet gewenscht, dat de bedoelde vprkeersbeJemmering. a& - voor geen enkele redelijke grond aanwezig is en althans het beoogde doel(?) verre voorbijstreeft en waardoor velen worden ge noopt de Zaanstreek te mijden, worde op geheven door weigering van goedkeuring <!er hetn'ffende gemeente - begrooting. waaro jaarlijks onder de inkomsten een post gelden’’ paraiseert? Het feuilleton in ons blad is geëindigd en nu volgt er een dat zeer boeiend is ep een- «éér interessant onderwerp behandelt. De roman is nieuw en werd eerst kort ge leden voltooid. De gedachten erin zijn ook Hieuw en verrassend. De fasitasie van den Bdhryver bewandelt nieuwe wegen. Hy laat ons steeds weer verbaasd staan over iets, dat we niet verwacht hadden. En dan nog iets. Wanneer men vandaag een roman leest, dan weet of vermoedt men meestal op de helft reeds hoe de geschiedenis zal afloopen. Bij onzen nieuwen roman weet men dit niet en tot op het laatste blijft men in spanning over de volgende uitwerking en oplossing van het gegeven, dat den grondslag vormt voor dit werk. De titel ia „De vier gedenkwaardige ja ren van de familie van der Velde”, en de schrijver verschuilt zich bescheiden achter den naam „Jan van Metlenstein”. Zijn nieuwe boek is natuurlijk aan een klein aan tal personen bekend. Zoo ook aan een privaatdocent der uni- versiteit te Amsterdam. Van dezen ontving de schrijver een enthousiasten brief, waaruit wy de volgende regels aanbalen: „Geachte Heer, in uw roman „De vier ge denkwaardige jaren der familie van der Veldp” bewonder ik niet alleen de fantasie, maar ook de buitengewone, nieuwe gedach ten, die erin verweritt zyn. Steeds wordt tnen opnieirw verrast door een onverwachte verwikkeling. Ik wensch uw bijzonder hit*- ressanten roman de gunstige ontvangst, wel ke hy verdient.’’. Het boek is een Hollandsch boek. Hol- landsch geschreven, Hollandsch gevoeld. Wat voor soort roman het is? Dat is moei lijk precies te zeggen. Als Jules Verne in de ceit tyd had geleefd, als hij de snelle, ont wikkeling der wetenschap van den laatsten tijd had meegemaakt, was hij misschien de gene geweest, die dit boek geschreven had Misschien had ook de beroemde schrijver van den fantastischen roman „De Tunnel", Kel lerman, het kunnen schrijven, want uit het werk spreekt een fantasie, die eens werke lijkheid kan worden. Wij hebben gezegd „het is een Hollandsch boek”. En dat is het ook. De handelende personen zijn Hollanders, In- dië e» Holland en de zeeën er tusschen zijn plaatsen, waar het voornamelijk speelt. En de schrijver bewijst, dat hij beide goed kent En toch Is hij geen Hollander. Maar hij kent ons land en heeft het lief. Dat spreekt uit iederen regel van zijn wetfc. Hij heeft ons den eersten Hollandschen avontuurroman ge geven. En door de geweldige gebeurtenis sen heen is een fijne en teedere liefdesge schiedenis geweven. E<i nu een paar woorden over den inboud: De jonge, Hollandsche ingenieur Gerard van der Velde doet een prachtige uitvinding, sóó geweldig, dat z(j niet slechts In het leven van privépersonen, maar ook in het staats leven ingrijpt. De gevolgen voor de familie Van der Velde blijven natuurlijk lyet uit ZjJ komt in steeds giootere conflicten met de regeeringen van andere staten. Eindelijk en ten laatste staan zij tegenover een wereld van vijanden. Slechts hun vaderland, Holland schaart zich aan hun eiide. Doch dit is niet sterk genoeg om de Familie van der Velde tegen de geheele overige wereld te bescher men en de vertwijfeling is nabij. Er volgt dan een oplossing «oo onverwacht en ver rassend. dat men er paf van staat. Het Is een boek, dat iedereen zal lezen met dezelfde aandacht en spanning. DR. WILLEM ROYAARD3 De toestand zeer hoopvol, maar de patiënt nog zwak. Het „Hbd.” vernam gisteravond uit Zand- voort, dat het beeld van dr. Royaards’ toe stand zeer hoopvol aandoet. De patiënt was gisteren den geheeien dag véél rustiger dan de laatste dagen het geval was; ofschoon nog zwaar ziek, maakt hy sterk den indruk aan de beterende, hand te zyn. De heer Royaards voelde zich ook zoo- danig. De algeheels verzwakking, tengevolge van het in de afgeloopen dagen en nachten door gestane, baart echter nog zorg. 240.000 HONDEN, MAAR SLECHTS 200.000 KINDEREN. Het is een bedroevend verschijnsel voor de degeneratie van het tegenwoordige geslacht, dat er vele vrouwen zijn, die liever een hond dan een kindje hebben. Een statistiek uit Berlijn toont aan. dat er in <le hoofdstad van het Duitsche ryk 200.000 kinderen zijn beneden de zes maanden, maar 240.000 honden, dus medr honden dan kleine kinderen. Een ieder, ky moge nog zoo onmuzikaal zjjn, kent wei den toonladder: „do, re, mi, fa, sol, la si.” Dat deze woorden de eerste let tergrepen zyn van een aantal versregels, is bminder bekend. ’-De Benedictijner monnik Guido d'Arezzo, die aan de muzieknoten een naam wilde geven, koos daarom de eerste lettergrepen van een godsdienstige hymne, ide aldus in het Latijn luidt: „Madame san». „Madame sans „Overschotje”, En door de goeden geest, die aan de pasto* rie heerscht, want dat mag hier gerust gezegd word n, hebben wij met elkander prettig en aangenaam famengewerkt. Het is voor u allen een treffende avond en om uwe liefde te toonen hebt gy hier wel bewys gegeven door een stoffelijk huldeblijk, n.l. een ameublement, aan te biéden, het begin is er al n.l. 1 tafel en 2 armstoelen, wat voor den kapelaan een aangename her innering zal geven, daar hy, iederen keer als hij op zyn kamer komt kan zeggen: daar staat Heemskerk! Toen kap. Roelvink zyn benoemingsbiiel kreeg, werd hij persoonlijk door den Bis schep bedankt voor alles, wat h voor de parochie van Heemskerk gedaan had. Spr. heeft hem dan ook van harte gelukgewenscht met zijn benoeming. Een dankbaar applaui volgde on deze uit het hart gesproken woor den van den Zeereewr. Heer Pastoor. De muziek speelde daarna een „I ang z 1 hij leven”. llierna werd nog door verschillende p r- sonen hot woord gevraagd. Allereerst door Mej. M. de Wit, namens de Maria-Congre- gatie Spr. bood den kap. een Madonna aan (schilderij), dat door nog een gevolgd zal worden. Hierna namens den meisjesbond, Mej. M. Hourink, die een prachtige speech op rijm hield. Namens het Parochiaal ziekenfonds, do heer O. Cornelisse. Mei. Meilan -Becntj sprak hartelijke woorden van dank namens den Vrouwenbond. De heer J. Commandeur namens den R. K. Bouwvak-arb.bond. Hierna kreeg de scheidende kapelaan bet woord. Deze begon aldus: Beminde Pastoor! Wanneer ik morgen de Parochie ga verlaten en naar myn nieuw'» parochie toe ga, kan ik zeggen, dat ik met vreugde naar mijt nieuwe standplaats ver trek, Spr. heeft van zyn voorganger gehoord, dat hij hier 9 jaar met liefde had gearbeid, die is nu pastoor geworden, dus dat zal voor spr. ook niet moeilijk vallen, zoodat hy met vreugde heen gaat, maar het scheiden valt moeilijk en zwaar, vooral van deze gezellige pastorie, den gezelligen, echt-huiselijken kring, dien gy wist te geven. Daarom valt het voor my zwaar, van U te moeten schei den. Gy deedt alles om de moeilijke dagen op te vroolyken. En als ik, myn goede moeder een bezoek ging brengen, dan zcl ik niet, als ik weer naar huis ging: Moet ik nu alweer weg, maar ik ging altijd met vreugde naar de pastorie terug Beminde pastoor! Toen U een jaar geleden hier in Heemskerk kwam, toen hebt gij ge zegd. w - zullen de zaak goed aanpakken en achter de wolken schynt de zon. Dat is be waarheid gewordeq. Moge de zon altyd voor U schynen. Een woord van dank aan kap. Houdyk. Kap., toen U ongeveer 2 jaar geleden door deu Bisschep naar hier werd gewezen, kwam U bier met geknakte gezondheid. U hebt het zware werk, dat U op de Behouders ft ge legd met liefde vervuld en God hoeft IJ daar DE STAKING BIJ „DE SCHELDE” WORDT VOORTGEZET. In de gistermiddag te Vlissingen gehouden ledenvergadering van de vier samenwerken de organisaties, betrokken by de staking bij „De Schelde’’, is besloten de staking voort te zetten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een doode. Gistermiddag omstreeks half zes, is door den trein, welke om 16.42 uit Nijmegen ver trekt, even buiten Oss op een onbewaakten overweg, een kar met paard gegrepen. De kar werd totaal vernield en het paard on- middellyk gedood. De voerman werd 300 M. ver weggeslingerd. Men vond hem in be wusteloozen toestand en zwaar gewond in een sloot liggen. Ijlings ontboden genees kundige hulp mocht niet meer baten, bjj aankomst van den dokter gaf hy den geest. VECHTPARTIJ. Te Spekholzerheide hebben Dinsdag avond M G en J. Sch. een oude veete uitgevochten toen zij m de Dahliastraat met elkander slaags geraakten. De mes sen werden getrokken en beiden liepen verschillende steekwonden op. Sch. werd werd in den buik getroffen en moest aanstonds naar het St. Jozefshos- pitaa] worden overgebracht; de wonde bleek levensgevaarlijk te zijn. De dader meldde zich bij de politie aan en werd gisteren ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Maastricht gesteld. EEN DIAMANTHANDELAAR STAAKT ZIJN BETALINGEN. Het tekort bedraagt anderhalf ton. De diamanthandelaar Teichheil heeft, volgens het „Volk", zijn betalingen ge staakt. Het deficit wordt op anderhalf ton begroot. De heer Teichheil i* te Scheveningen gevestigd en doet zaken aan de Amsterdamsche beurs. Het overgroote deel der crediteuren bestaat uit Antwerpsche kooplieden, MOEDIGE REDDING. Onder de gemeente Terheide geraakte Woensdagmiddag de twintig-jarige N. uit Rotterdam in de zeestroomingen en werd meegesleurd. De ambtenaar van het post- en tele graafkantoor P. Remmert stond juist op een der golfbrekers. Zonder zich te be denken ontkleedde hij zich en stortte zich in zee. De drenkeling was reeds on geveer honderd en vijftig meter afge dreven. Dé redding viel niet mede, daar de drenkeling zich eerst krampachtig aan zijn redder vastklampte. Het gelukte dezen tenslotte den drenkeling goed vast te krijgen en hem behouden aan het strand te brengen. DE SMOKKELHANDEL Te Herzogenrath kwam den laatsten tijd geregeld een man met een viool, die hij op straat bespeelde. Men ging ver moeden, dat hij met andere dan muzi kale bedoelingen kwam en Verdacht hem van smokkelen. De kommiezen on derzochten toen zijn viool en bet bleek, dat deze behoorlijk gevuld was met kof fie, die uit Nederland was gesmokkeld. CASTRICUM. Bevolking. Ingekomen: Tr. Knap, van Heemskerk. M. C. Sandfort, van Zutphen. C. J. E. Deun, van Oterleek. H. G Korthof, van Aalten. M. C. Rees, S. Hollander en H. E. D. de Groot, allen van Amsterdam. H. Molenaar, van Krommenie. Vertrokken: C. W. Elders, J. M. ter Beeke, C. Hulsman, allen naar Amster dam J H. L van Kortenhof en echtge- noote, naar Haarlem. H. Speets, naar Laren. Tr. Hagen, naar Zijpe G de Vries, naar Medemblik. A. Dixel, naar Wee nen C. van Stralen, naar Bloemendaal. C. Boendermaker, naar Egmondbiijnen. H. J. Frederiks, naar Zaandijk. A. Scher mer, naar Schoort g der Motor- en Rijwielwet; L. te Zaandam en W. K. te Haarlem wegens baden zonder gebruik te maken van badkoets of -tent. Verloren: 1 bruine damesportemon- naie met inhoud, 1 zilveren dameshor loge (armband), 1 bruine leeren porte- monnaie, 2 rijwielbelastingplaatjes, 1 zilveren horloge met nikkelen ketting, 1 pak inhoudende groen tafelkleed. Gevonden: 2 portemonnaie's met inh., 1 sleutel, 1 kinderketting, 1 armbandhor loge, 1 kinderzakdoek, 1 nieuwe pet, 1 barometer, 2 rijwielbelastingplaatjes. Veiling „Ons Belang”. Woensdag 22 Augustus 1928 werden er geveild 504 zakken dubbele spercieboonen a 16 tot 23 ct. per K.G.; 753 zakken enkele sper cieboonen tegen een prijs van 17 K tot 26K ct. per K.G.; voor enkele zakken trosboonen werd besteed 34 H ct. per K.G.; 73'zakken tuinboonen, waarvan de prijs bedroeg 3K tot 15 ct. per K G 59 zakken snijboonen a 20 tot 25 ct. per K G en 29 zakken doperwten a 26H tot 32H ct. per K G. We mogen stellig aannemen, dat dit wel de drukste dag van boonenveiling is geweest. Er waren dan ook niet minder dan pl.m. 1400 zakken boonen verveild. Jammer is het dat zooveel boonen we gens ziekte verloren gaan, daar de boo- nenprijs nogal gunstig genoemd mag worden. Mond- en klauwzeer. Thans zijn wederom twee gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd eh wel onder het vee van de landbouwers L. Schermer en erven H. Duin. Het aantal gevallen bedraagt thans 37. Geslaagd. Dezer dagén slaagde te Den Haag voor het examen Duitsch L. O Mej M. Fillmann, onderwijzeres aan dc R. K. Meisjesschool alhier. Abusievelijk was eerder gemeld, dat Mej. T. geslaagd was voor Hoofdacte. voorbereiding noodig en die geeft de cursus. Voor andere betrekkingen dan kommies wordt niet opgeleid. Elders in dit blad vindt men nadere gege- proces van MODERNE BESCHAVING. Woensdagmorgen 9 uur, zoo vertelt de „Res.bode” meldde zich aan het Stadhuis te 's-Gravenhage onder de gratis trouwlustigen een 21-jarig jongmensch, die ondanks dezen, we zouden bijna zeggen kinderleeftijd, reeds voor de derde maal zich kwam aanmelden om, wat voor anderen een gewichtigen le- vensstap is, te doen. Drie jaar geleden kwam hy voor de eerste maal en uit dit huwelyk werd een kindje ge boren. Een jaar later was hy gescheiden en had hij zich weer aangemeld voor een tweede hu welijk. Het was van iets langeren duur werden twee kinderen geboren. Maar hij kreeg er weer genoeg van en liet zich scheiden. Alle stukken waren in orde en de moeder van dezen „bruidegom” had voor de derde maal toestemming gegeven. Achteraf had zij zich blijkbaar toch nog eens beraden en bedacht. En in plaats van te komen, stuurde zij een boodschap, dat zij wegbleef en voor dat der de huwelijk geen toestemming gaf. De trouwlustige bruigom was allerminst uit het veld geslagen en onder den uitroep: „dan maar naar den Kantonrechter”, ging hij met zijn a.s. vrouw van de Groenmarkt naar het Kantongerecht op de PrinsegrachL Is een triester beeld van het moderne hu welijk met echtscheiding wel mogelyk?

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2