Noord - Hollaodscli Dagblad. ALKMAAR. I l r Chem. Fabriek „Vriesia” JAN DE VRIES ALKMAAR TELEFOON 32A. Tweede blad MAANDAG 27 AUG. 1928. Voor Bruine Teer, Koolteer, Carbolineum, Wagensmeer, Consistentvet, Molenreuzel enz, Concurreerende prijzen W I, DE LANGE DE MORAAZ a ALLE BANKZAKEN.^ KERMIS. i KERK EN SCHOOL. I K t School- en Studieboeken VLUGGE LEVERING. L. FRANKENBERG. ALKMAAR. SPORT EN SPEL'. HANDEL EN MARKT. 15, PROVINCIAAL NIEUWS. Koninginnedag-vlerlng. te TWEE-EN-TW1NTIGSTE JAARGANG. f ALKMAAR. Melchert I AUDIËNTIE. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is ge durende de geheele volgende week verhindert audiëntie te verleenen. m Wy vestigen er voorts de aandacht op, dat de voorverkoop van kaarten ook geschiedt in het Sigarenmagazijn van den heer Gene- faas, Langestraat. dat de kennis bn ker, er zyn er, die Hofplein heeft de schitterend ingerichte stoomcarous- sel met golfbaan van J. W. Janvier stand plaats gekregen. Het zal er hier weer lustig naar toe gaan. Begeleid door de muziek van een prachtig orchestrion zullen de paarden in het rond rennen en de schuitjes vroolijk dobberen. Men zal er met serpetines werpen naar de uitverkorene zijns harten of onze jonge meisjes zullen op deze manier trachten enkele gratis ritten te veroveren. Maar gezellig zal het er zgn, .terwijl de golfbaan de uitbundigheid ten top zal drij ven. ALKMAAR, 24 Aug. 1928. Eierveiling voor Hollands Noorderkwar tier. Aanvoer 102000 kipeieren 50-60 K.G. f 6.80—7.30; 60-62 K.G. f 7.10—7.50; 62 64 f 7.40—7.80; Bruin 60-66 K.G. f 7.30—8.20 per 100 stuks; Eendeieren, aanvoer 80U0, f 6.20 per 100 stuks. logen 58 lif Dor drecht, waarvan als No. 1 aankwam de duif van Joh. Dal, 2 die van S. Kok, 3 en 4 tevens van Joh. Dal, No. 5 van S. Kraay. Zondag vlogen 52 uitsluitend jonge duiven vanaf Marbehan, waarvan w(j als No. 1 no teerden: de duif van A. J. de Koning, 2 en van Roes on No. 5 ft. Voetbal. D1OC. HAARL. VOETBALBOND. Op het S.J.C.-terrein te Noordwjjk-Binnen zal de 4e wedstrijd plaats vinden tusschen de vertegenwoordigende elftallen van den DJLV.B. en den Krein Rhein-Wesen van D.J-K., de R. K. Sport-organisatie in Duitsch- land. De wedstrijd vangt te uur aan. Nieuwesloot. De nieuwe verbindingsweg tusschen Nieu- wesloot en Kerkplein is geheel in beslag genomen door do Wembley-attractie van Gebr Hommersom Het is een verzameling van ver makelijkheden, waar zelfs de toeschouwers hot grootste pleizier zullen hebben. Wie hier niet kan lachen, moet beslist familie zijn van den bekenden Nurks uit den Haarlem merhout. Het lachbuis van Jan Dirks zal eveneens in staat blijken, de lachspieren in beweging te brengen, vooral als men ge-clubd een bezoek aan de tent brengt. Voor de variatie krijgen we dan weer eens een Minervatent U weet wel, met de helderziende dame om vervolgens to ko men bij de apentent van A. Sips. Voor een luttele paar centen krijgt men veel te zien. Do slagmachine van J. Brankenaar zal menigeen uitlokken, zijn krachten eens te beproeven, en al dan niet gedecoreerd verder te wandelen. De kijktent van onzen stadgenoot C. Rezei zal ondervinden, dat de Alkmaarders gaarno hun medeburgers steunen. Een mooie daad is gesteld door den Ned. Geh. Outh. Bond, door de plaatsing van een consumptietent voor alcoholvrije dranken. Up tent staat bovendien op een gezellig punt en zal dientengevolge velen tot een zitje nooden. In de schietsalon van N. v. d. Abeele kun nen de schutters hun vaardigheid bewijzen, zwevende pijpen trachten te raken of mecha nische poppen en huisjes in beweging te brengen. Liefhebbers van lekker gebak bevelen wij de mooie gebakkraam van John. Denies aan. We komen dan aan een heele reeks zuur-, gebak-, visch- en nougatkramen, afgewisseld door werptenten, hakstallen, enz. De een Is minder mooi dan de ander, maar alle heb ben ze de kermisvierders iets te bieden, wat er op een kermis graag ingaat. Op het welke wederom gezellig lei vermakelijkheden. Allereerst vragen we de aandacht voor een nieuwe inrichting, The Whip, van Gebrs. Wolfs. Hier is gelegenheid om auto te rjjden, zij het op een andere manier dan in de tent, welke de twee voorgaande jaren hier stand plaats had. In het hippodrome, eveneens van de Gebrs. Wolfs, zullen de liefhebbers van paardrijden kunnen genieten. De manége is' tamelijk groot, zoodat de vurige beesten er flink den draf kunnen inzetten.- De zweefmolen van D. J. van Dam zal wederom een groote attractie voor de jeugd blijken te zijn, hoewel ook menig ouder een ritje niet zal versmaden. Een „ouwe getrouwe” treffen we in den luchtschommel van H. Vallentgoed. De meest moderne inrichtingen hebben dit ouderwet- sche kermisvermaak niet kunnen verdringen en het zal er weer om strijd gaan, wie het eerst de zeilen kan halen. De autocaroussel van E. Kreekel belooft als attractie, dat 's avonds na 7 uur, op ver zoek, 80 K.M. in de bocht zal worden gere den. Houden we er rekening mee, dat op de kennis alles overdreven wordt, dan blijft er toch nog een behoorlijke vaart over. Als tegenvoeter vinden wij aan den ande ren kant den fietsencaroussel van A. F. Hom- merson, welke bij vorige gelegenheden reeds velen tot vermaak gediend heeft en ook thans wel weer niet over belangstelling te klagen zal hebben. Voorts bevinden zich op de Paardenmarkt nog enkele tenten en kramen, waar vruchten lekkernijen e.d. ingeslagen kunnen worden, en tenslotte tegenover de Schoolstraat de Minervatent van Abrahams. Laat wordt in beslag genomen door een heele reeks tenten en kramfen. Hieronder, volgen ze: Jan Smit, Palingkraam; L. J. Bos, Nougat kraam; Wed. A. Franck, Galanteriekraam en Hakstal; H. van Werven. Byouterieën; P. de financiën van den bond op het oogenblik zich niet zoo slecht laten aanzien. De ver gadering stemde hiermede in. Een belangrijk agendapunt is ook het wets ontwerp winkelsluiting. De Voorzitter wees er op, dat vele kop stukken in den Middenstand aan het woord komen, dat blijkt uit de agenda. Spr. hoopte, dat alle leden daarvan zou den profiteeren. Het is bovendien zeer leer zaam. Tot afgevaardigden voor deze vergadering werden benoemd de heeren: G. Cloeck en H. de Raat, die vrjj mandaat kregen. Bij de rondvraag bracht de heer 8. Trg- betz de inrichting van den telefoongids ter sprake en wenschte wel, dat hierin eenige verbetering te brengen was. Dit zal door het bestuur overwogen worden. De heer Nordeman vroeg of het niet goed was tijdens het Congres een feest- of winkel week te houden. De Voorzitter meende, dat direct na de kermis de tijd bijzonder ongeschikt was. Na nog eenige besprekingen sloot de Vqarzitter, met nog een opwekking tot deel name aan het Congres, de vergadering. NOORD-SCHARWOUDE, 25 Augustus. 83.200 kg. aardappelen f 4.406.10; due of York f3.403.50; Schoolmeesters f4.60 t 4.70; Eigenheimers f 4.204.30; blauwe eigenheimers f 4.004.20; Blauwe aardappe len f4.30f4.50; drielingen f4.10f4.30; 5700 kg Spercieboonen f 15.tot f 21.90; 300 kg. Snijboonen f 14.40; 8100 kg. Zilver- nep f'18.4019.40; drielingen f 9.009.90; zilveruien f 1.101.60; 57.600 kg. gele nep f 12.4016.60; Drielingen f 4.706.10; Uien f 4.705.70; grove f 4.70; 625 kg. peen f 4.00—4.20; 2200 kg. kroten f 1.50—2.50; 28.600 kg. Roode kool f 3.90—4.90; 37.600 kg. witte kool f6.30—8.00; 9500 kg. gele kool f 3.204.50; 600 bos wortelen f 3.80; 16.800 stuks bloemkool le soort f 17.70, id. 2de soort f 1.701.80. Korte Nieuwesloot. Behalve enkele koek-, hak- en nougatkra men bevindt zich hier de kindercaroussel van D. van Dam Jr. Wel heeft deze caroussel een heel ander aanzien dan die welke wjj vroeger gekend hebben, niettemin blijft de draaimolen het vermaak voor onze jeugd. Vooral ’s avonds, als talrijke gekleurde eiec- trische lampjes gloeien en den molen in afwisselende kleurenpracht zetten en het orgel de meest bekende melodietjes en wijs jes speelt. Dan is onze jeugd in haar element en zal menig ouder veel moeite hebben, zoon tje of dochtertje mee naar huis te krijgen. Een ouden bekende begroeten we ook in het variété-theater van Gebr. Mullens. Ieder jaar nog hebben de voorstellingen onze verwach tingen overtroffen en we zijn ervan over tuigd, dat de heeren Mullens ook voor deze kermis weer een tip-top programma samenge steld hebben. De 23, P. C. Hurberts 16, Albert Keppel I Wilem Keppel 25, J. Leijnse 6, J. H. Li] I 9, W. Oele 20, R. Oltmanns 4, G P. Ph. lipsen 24, D. Pool 27, T. Pranger 22, P. C. Pijnacker 7, S. Schabbing 34, J. de Smit 21, S. Spigt 32, J. A. van Steijn 30, D. Stins 36, M. Swierts 29, G. Timmer 12, C. N. P. Vader 28, B. S. de Vries 15, Ger rit de Vries 13, L. Wiggers 1, S. Wilma 31. GESLAAGD. Voor het op 18 Augustus j.l. gehouden examen in ’t machineschrijven, afgeuomen door de vereeniging „Het Nederlandsch Han- dels-Instituut” te A’dam, slaagde de heer W. Prins, alhier. AGENDA R. K. VOLKSBOND. Dinsdag van 12 tot 1 en 's avonds van 7 tot 8 uur, zal de secretaris van den Volks bond voor de leden te spreken zyn in „St. Willibrord”, ook voor Arbeidsrecht. Zaterdag contributiebetalingen op de ge wone uren. 56 uur gelegenheid om te sparen. 67 uur zitting Voorschotbank. 78 uur spreekuur Bureau voor Arbeids recht. Voor het Ondersteuningsfonds hebben op Zaterdag 1 September zitting de heeren Ruiter en van Westen. temidden van het sleur-leven. Dan iet men de bloemetjes weer eens buiten, om op ge paste wyze pleizier en vermaak te zoeken. Van de Alkmaarsche kennis mogen we gelukkig! getuigen, dat ze steeds een or delijk verloop heeft en dat onregelmatighe den zelden of nooit voorkomen. Dat behoeft ook trouwens niet; waarom zou men niet van gepaste feestvreugde kunnen genieten? En gelegenheid tot pretmaken is er over: Wc zullen hieronder een overzicht laten volgen van wat er zooal op het kermisterrein geplaatst is. En omdat het daar steeds het brandpunt van de drukte is, zullen wij onze rondwandeling beginnen op de Paardenmarkt. bezet is met aller- litie, gehouden te lichting 1929. P. Balk 1, J. S. Band 16, J. J. Brammer 13, Chr. Broekhuizen 17, A. C. Dekker 10, A. Deutekom 12, P. Houtlosser 4, W. A. Kemp 8, J. C. Mulder 3, A. Plakman 6, A. Posker 18, P. v. d. Pruik 2, P. W. Quax 5, S. Rempt 7, D. P- Rezelman 21, R van Rooij 20, Joh. Schaaf 11, C. Stam mes 9, J. P. Weeland 14, F. Q. Wismeijer 15, D. Zeeman 19. ANNA PAULOWNA. P J. Alkemade 2, Cornells Bakker 10, Pieter Bakker 3, C. J. H. van den Berg 11, Joh. Corn, van den Berg 19, Nikolaas Blok 8, P. de Boer 18, A. Bonn 17, G. Boontjes 35, J. P. Borgel 33, A. Conijn 14, Jan_ van Dompselaar 26, A. Harder Oele 20, R. Oltmanns 4, G. P. Phi- NATIONALE MILITIE. SC HAGEN. Uitslag der loting voor Nationale Mh i Schagen 22 Augustus! Er bestaat by onze Belgische taalbroeders, althans in sommige dorpen, de gewoonte, om ter gelegenheid van de kermis den bezem uit te steken. Hullebroeck wekt in zyn befaamd liedje zyn landgenooten daartoe op: „Bezem uit. ‘t Is kermis!” We vermoeden, dat de oorsprong van dit volksgebruik gelegen is in het feit, dat men tfjdens de kermis eiken arbeid aan kant zette •n zich geheel overgaf aan de pret en jolgt Wfj kennen dat gebruik niet en vrywel al gemeen wordt hier de geheele kennisweek gewoon doorgewerkt. Toch moet men hierin niet een bewya zien, dat de kennis by ons minder in trek is. Ze de kennissen in het alge meen een eigen dood voorspelen, maar min stens even groot is het aantal dergenen, die 1B de kermis een welkome afleiding vinden Het progrdmma. Ofschoon de belangstelling van jong en oud momenteel voornamelijk uitgaat naar de ker mis, die vanavond begint, toch zullen velen wel eenigszins nieuwsgierig zyn naar het programma, dat het Comité van de onlangs opgerichte Oranje-Vereeniging voor de vie ring van Koninginnedag heeft samengesteld. Wy zyn thans in staat een en ander uit het met zorg samengestelde programma te vermelden. Des morgens zullen eerst de leerlingen der lagere klassen van de verschillende scholen in den Stedelyken Muziektuin onthaald worden op een goochelaar-voorstelling, ter wijl zy dan tevens getracteerd zullen wor den op Ysco- Chocolade. Intussohen verzamelen de leerlingen der hoogere klassen zich in de Berger Hout, waar zy Vaderlandsche liederen zullen zingen. Daarna zullen ook deze kinderen in den Muziektuin op gelijke wgze als de andere kinderen onthaald worden. Om een uur wordt het Gemeentelijk Sportpark, waar de’clou van het programma zich afspeelt, voor het publiek geopend. Aan muziek zal het natuurlijk niet ontbreken. Om twee uur wordt er een estafette-loop gehouden door Alkmaarders en eventueel ook door niet-Alkmaarders. Dit Marathon* netje gaat langs de volgende route: Sportpark, Nieuwpoortslaan, Zuiderhout- laan, Wester weg, Berger Hout, Bergerbrug, Bolwerk, langs den Molen van Piet, Kenne- merstraatweg, Nieuwpoortslaan, Sportpark. Intussohen is men op het terrein reeds druk bezig niet de vulling van de Reuzen ballon, zooals de luchtvaarder v. Pottum deze noemt, en met de verdere voorberei ding van den ballontocht De ballon heeft een inhoud van 850 M3, er zyn dus 850000 liter gas voor noodig om dit luchtgevaarte luchtvaardig te maken. Tydens de vulling wordt een ballonwed- stryd voor kinderen georganiseerd, waarvoor 500 balonnetjes beschikbaar worden gesteld. Een derde nummer van het attractievolle programma vormt de foto-wedstryd voor amateurs. Pryzen zyn beschikbaar gesteld voor a. de beste foto van het feestterrein tydens de vulling van de ballon en b. de beste foto vau het terrein onmiddellijk na de opstijging van de ballon. Verder zal een prognostiek (raadsel) wed strijd worden gehouden. By de controle zal n.1. aan iederen bezoeker een kaart worden verstrekt, waarop ingevuld moet worden, waar men denkt, dat de ballon vennoedelyk zal dalen. Tevoren zal de luchtvaarder van Pottum ter inlichting van bet publiek wind richting enz. aaugeven. Na de opstijging wordt het publiek ver gast op een parachutesprong, waaraan even eens voor het publiek pryzen verbonden zyn. Hy n.L, die den waaghals en bet valscherm „onbeschadigd” terugbezorgt, ontvangt f 10 In contanten. Tevens zal een regen van serpentines, mi- niatuurparachutjes en andere attracties Woor het publiek van uit de lucbtballon over de menigte neerdalen. Aan alle wedstrijden zyn pryzen in den ▼orm van medailles, kunstvoorwerpen en geldprijzen verbonden. Een ruiterfeest vormt het slot van dit middagprogramma. Deze ruiterdemonstratie bevat o.a.: intocht van de ruiters, dressuur door dames en heeren, tandem ryden door dames en carousselryden door pl.m. 40 rui ters dames en heeren, in twee manéges. Een jachtrit met eindspurt besluit dit sportnum- mer. Men ziet dus, een programma vol interes sante afwisseling. BARSINGERHORN. P. Blom 17, J. Bouma 13, A. T. Bruin 18J J. Bruin 10, J. Faber 6, Jl. C. Herman 3, Nan Nap 15, Nicolaas^Nap 4, Jan Pascha 16, A. Schenk 7, R. Slik 9, P. N. Spaans 2, J. R. v. Stipriaan 5, R. Veen- stra 14, J. Visser 8, J. C. Vries 12, W. Watertor 11, J. L. Wissekerke 1. CALLANTSOOG. Arie Bakker 3, Jacob Bakker 1, Lau rens Bakker 8, J. de Haan 7, A. Hoorns- ma 9, J. J. Jimmink 6, A. S. Keet 5, Jb- Mooij 2, K. Rietvink 4, W. Zwaan 10. HARENKARSPEL N. J Baas, 13, G. Bleeker 6, P. Boer* dijk 15, J. P. Broersen 25, C. Bruin 2, A. G. Dekker 3,3 Gerardus De&ker 4, Pie ter Dekker 1, J. van Dompselaar 23, J. A. van Duin 12, W. Francis 28, K- de Groot 19, J. Th. van der Gulrk 22, W. J. Keppel 5, G. A. Klaver 27, H. Leeuw 20, N. Th. Mooij 7, P. A. Nolten 11, Jb. Pan kras 21, N. J. Schuijt 14, C. Strijder 9, Joh. Spaansen 24, Jac. Stoop 26, R. Strij- bis 10, J. A. Veldman 8, P. de Vries 18, Jac. Zutt 16, Johannes Zutt 17. ST. MAARTEN. E. Barten 7, W. Barten 3, D. van der Bel 1, F. van Breugel 6, N. de Geus 11, G. Keetman 9, P. van der Molen 8, P. Schermerhorn 2, Th. J. Tesselaar 10, P« de Vet 4, C. Zuidscherwoude 5. WIERINGEN. Jan Bakker 28, J. S. Bakker 29, T. Ba- relds 18, J. P. Bugel 19, J. Everts 8, S. Gorter 24, S. de Haan 16, S. P. Halfwee£ 17, J. Hegerman 6, J. Hermans 12, S. Heijblok 30, H. Hoving 5, W. de Jongh 25, R. van Kalsbeek 31, J. Keijzer 22, J. C. Koorn 13, H. Koster 23, J. S. P. Kroon 26, P, Kruit 15, Cor Lont 3, Jan Lont 4, Simon Lont 20, J. van Mook 7, Meijert Mulder 21, Nan Mulder 32, K. A. Neve 2, L. Nieuwenberg 14, P. A. Steigstra 9, Jan Tijsen 1, Simon Cornells Tijsen 10, Wigert Tijsen 27, A. van der Welle 11. WIERINGERWAARD. C. Bakker 3, G- Bosscha 5, C. H. Lim- pers 7, J. Los 2, J. F. Truijman 1, C. P. Visser 4, J. Z. Zander 6. ZLIPE. J. C. van Beusekom 14, M. P. Blaauw 19, Jan Blom 3, G. de Boer 28, B. H. A. Buter 10, P. Hoek 31, P. S. Janssen 26, A. Kindt 5, E. N. Klaver 2, C. Koenis 7, D. Kok 1, A. van Kooten 32, A. C. Kos 30, J. G- Kuit 25, G. Molenaar 9, W. Ra ven 24, C. A. Rens 4, K. Rezelman 12, J. Seidenstiker 22, C. J. Sneekes 27, J. Stammes 8, M. F. Tolsma 11, A. Vader 23, P. A. Vader 21, G. B. Veltman 13, H. Veuger 29, J. Veul 6, S. Vogelzang 15, J- de Waard 33, J Weij 16, Alb. W. de Wit 18, Jan de Wit 17, J. Zwart 20. - VOLENDAM. Visicher^. Dc vischvangst was de af- geloopen week vry ruim. Vooral de garna lenvangst was goed, de aalvangst daaren tegen iets minder. De kwakken brachten 3040 pond aal k 5557 cent, 5 i 7 litten garnalen f 24 per lit. De hoekers hadden per trek 150— 250 pond, prjjs 2528 cent per pond. - EDAM. Postduivennieuws. Zaterdag vlc oude en jonge duiven in wedstryd uil Koppies, Galanteriekraam; J. F. Verw'yk, Ge bakkraam; J. Mol, Hakstal; J. W. Bottenberg, Palingkraam; A. Leyen, Galanteriekraam; A. Hentzepeter, Speelgoedkraam; D. Visser, 10 cte. Bazar; Den Edel, Nougatkraam; J. W. Jansen, Gebakkraam; N. Bruin, Saikerkraam; A. D. M. Aué, Nougatkraam; J. J. Kalter, Palingkraam; A. Zentveld, Suikerkraam; A. Zentveld, Suikerkraam; C. J. Lauwers, Nou gatkraam; K. Warnar Jr., Palingkraam. Als vanouds zal hier vooral 's middags door de kinderen een bezoek worden ge bracht, terwyl h^t ook gewoonte is, dat men 's avonds, na een rondgang over de kermis, nog even de Laat langs loopt, om een en an der voor thuis mede te nemen. Steenen brug. Sedert menschenheugeaie vinden op de Steenenbrug tegenover de Langestraat, standplaats de beignetskraam van L. Hoef nagel en de wafelkraam van S. v. d. Zee. Hier culmineert de drukte zich vooral na afloop van de tooneelvoorstellingen en heerscht er vaak een groote gezelligheid. Vermelden wü tenslotte nog, dat hier on daar palingkramen standplaats hebben ge kregen en dat op het Doelenveld twee schouwburgloges zyn geplaatst Aan het eind van dit overzicht wenschee wy onze lezers een gezellige kermis en de houders van tenten en inrichtingen een voor- deelige week. Tooneel in d<e „Harmonie”. De eerste vier dagen van dö kermis treedt, zooals bekend, in de „Harmonie” het Ver- eenigd Rotterdamseh Hofstadtooneel op. Het feit, dat in alle vier voorstellingen het echtpaar Cor van der Lugt Melsert en An nie van Ees meespeelt, geeft aan deze uit voeringen een byzonder cachet en brengt ze op een hoog artistiek peil. Woensdagavond vindt een reprise plaats van het bekende „Overschotje”, dat ons weer het gezelschap van zyn beste zyde doet kennen. Kortom, voor liefhebbers van sublieme tooneelspeelkunst, valt in de „Harmonie” deze week heel wat te genieten. Kwatta Soldaten in het „Victoria Theater”. Er is harteiyk gelachen gisteravond door de zeer vele toeschouwers in het Victoria Theater, waar de lang van te voren aange-, kondigde film Kwatta-soldaten vertoond werd. En geen wonder, deze rolprent is een lange aaneenschakeling van origineele grap jasserij en vol van gezond-humoristische too- neelen. Tweo contrasten, de sergeant, Karl Dane, bekend uit o.a. De Groote Parade als De Lange, de bonkige, ruwe, doch eerlijke en hartelyke knul en George K. Arthur, een ten ger ventje, die in deze film voor het eerst de gelegenheid heeft zich van zijn ware ge daante te toonen en met succes niet onder wil doen voor zyn partner, die als ko miek r^eds veel film-lauweren geboekt heeft. Dit duo, met de bekoorlyke Marceline Day als Dritte im Bunde, weten in deze 7-acten- lange film de toeschouwers aan aen stuk door hun vlot en levendig spel te boeien. De jonge recruut, die door den sergeant op alle mogelijke manieren, nTaar steeds op militai re en mannelyke wyze gedrild wordt, onder gaat in een maand tijd<, welke hy in het vry- willigerskamp doorbrengt een ware meta morphose; van modieusen fat wordt hij een man, een kerel uit ec stuk een die durft, hetgeen hij vooral bewyst tydens den sen- sationeelen balontoeht, welk, men in de re vende acte te aanschouwen krygt De film is echter doorspekt met een overvloed van ge zonden solda* nhuinor, de eene mop volgt op de andere, zoodat de lach in de zaal niet van de lucht is. Ook de voorafgaande klucht en de knappe penteeken-film mogen er wezen. Het orehest, onder leiding van Schuurman, is wederom volledig. Alles bij elkaar een goedgekozen kermis- programma. Tooneel in „Het Gulden Vlha”. De Vyf Frarkforters, Maandag 27 Aug. Onze Courant, (Hoorn). Vau de zeer mooie rol van moeder Gudula gaf Anna Sablairolles (als gast) een zeer fyns, ge voelige creatie en van de Frankforters tra den de kostelijke typeeringen van Louis Saalborn, Bart Kreeft en Elias van Praag bijzonder, op den voorgrond. Miep van den Berg waï een lieve verschijning als Charlotte Dat John Gobau allercharmanst was als de jonge hertog van Taunus en Tourniaire weer iets bijzonders maakte van den ouden vorst von Klaustal behoeft eigenlyk geen vermelding. Vooral in de scène van het lafste bedrijf, als de vorst van de ^.nage- maakte baronnen” afscheid neemt," gaf hy een juweeltje van spel. Het was een zeer beschaafde uitgaansavond, zooals we ze gaarne op een kermis zien. Décors en costumes in bruikleen afge staan door de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Toneel” Dr. Willem Royaards. ALKMAARSCHE VEREENIGING V. D. HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTR. MIDDENSTAND. In Café Central vergaderde Vrijdagavond bovengenoemde Vereenigiug. De Voorzitter, de heer G. Cloeck, opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. meende, dat de leden nieuwsgierig zijn wat.op 4, 5, •- den. Er wordt gevraagd: Wat doet de Mid denstand. Deze bond doet den middenstand behouden. De middenstand heeft vele vijanden, waar van de grootste de middenstand zelf is. Het is daarom goed gezien van het bondsbestuur het congres in Noord-Holland te houden, waar nog vele ongeorganiseerden zyn. Spr. hoopte, dat dit congres de ongeorga niseerden zou wakker maken. Do Secretaris, de heer de Raat, las hierna do notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Daarna werd een bespreking gehouden over het Congres van den Middenstandsbond, dat 4, 5 en 6 September te Alkmaar gehou den wordt De Voorzitter las de agenda voor. Tegen het door de afd. Schiedam ingediende voor stel tot contributieverhooging, meende de Voorzitter beswaar te moeten maken, omdat bovengenoemde Vereenigiug. De de vergadering met een woord van welkom. en 6 September zal geschie- gevraagi' bond di

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9