Maandag 3 September 1928. gird alkmaar ims63 „ONS BLAD” I Korte Berichten. 1 No. 206 f40.— I 1/ I FEUILLETON. De vier gedenkwaardige Jaren van de familie van der Velde door 1 Verspreide Berichten. Fransch vliegtuig verongelukt f' I Advertentieprijs f250f 125f50. Abonnementsprijs Aan alle abonnê’s BUITENLAND. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon Het Internationaal Eucharis tisch Congres te Syd ney. wordt op aanvrage gratia een poll» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000. f 750 GIRO ALKMAAR 104863 het oogenblik het r f I IOO- de >had. Van szereuen NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD DE PRESIDENT VAN TURKIJE. Wil Kemal Pasja ook koning worden? Te Konstantinopel zijn uit Angora berich ten ontvangen, volgens welke Kemal Pasja voornemens is het voorbeeld van Achmed te volgen en zich tot koning van Turkije zal laten uitroepen. Kemal Pasja zou ver scheidene verzoeken hebben ontvangen Tur kije weer tot een monarchie te maken. rede uit, waarin hij nadruk kelijk wees het uitsluitend religieus karakter van congres, dat opgevat moet worden als openlijk getuigenis der volkeren van geloof in het Allerheiligst Sacrament JAN VAN MERLENSTEIN. DE UITROEPING VAN ACHMED ZOGOE TOT KONING. Zaterdagochtend geschied In de nationale vergadering zijn Zaterdag ochtend de voorstellen inzake het uitroepen van Achmed Zogoe tot koning van Albanië goedgekeurd. Een delegatie uit de vergade ring begaf zich onmiddellijk naar Achmed Zogoe om hem de kroon aan te beiden. Om 5 uur s namiddags begaf Achmed Zogoe zich naar de nationale vergadering, waar hjj den eed aflegde. Ter gelegenheid van de kroning zullen groote volksfeesten plaats hebben. waren verklonken in de van wierook Voortrokken ruimte, sprak Mgr. Kelly, aartsbisschop van Sydney, de begroetings- 3? een bun ten onrechte onder de vermogende families van het land werden gerekend, baarde de aanleg van de safe bij de buren geen bij zonder opzien. Bovendien werd ze in drie afdeelingen gemaakt; ten eerste het funda ment, vervolgens de muren en ten laatste de zwaar massieve deur, die van bijzondere veiligheidseonstructies was voorzien. Alle deze drie werken werden door verschillende firma's, met verschillende arbeiders uitge voerd, terwijl vader en Gerard nog bepaal de versterkingen en bijconstructies inscha kelden, waarvan zelfs de werklieden niets bemerkten. Het karakteristieke van deze safe was, dat zelfs wanneer een onbevoegde zich na groote moeite toegang er toe had ver schaft hü toch nooit het apparaat in han den kon krijgen. Het toestel was n.1. in het achtergedeelte van de safe tegenover de deur geplaatst en wel in een groote porce- leinen bak. Het kwam er niet op aan, waar de deur of een muur werd geforceerd, want in ieder geval trad er dan tegelijkertijd een apparaat in werking, dat uit een reservoir boven den porceteinen- bak een groote hoe veelheid zeer snel werkend zuur hierin goot en het tot aan den rand toe vulde, zoodat de concentrator in enkele seconden in zijn che mische bestanddeelen werd opgelost. De dief zou dan van den concentrator slechts nog maar de zeer weinige deelen vinden die het zuur weerstand hadden kunnen bieden. En Over het verder verloop van het Eucha ristisch congres hopen wij onzen lezer? een zoo getrouw mogelijk verslag aan te bieden. Een Nederlandsch journalist is, ook voor ons blad, sinds eenigen tijd onderweg naar Sydney om het congres bij te wonen. Deze collega zal ons vanuit de Congres stad geregeld telegrammen doen toekomen, alsook een reeks brieven, waarin voorberei ding en verloop van het Congres beschreven worden. en verschilde van deze hoofdzakelijk hierin, dat de machinerieën zoo volmaakt waren uitgevoerd, dat een bemanning van niet meer dan 26 man voldoende was, terwijl andere schepen van gelijke grootte tussChen de 40 en 60 man noodig hebben. Eenige we ken later hadden de proefvaarten plaats en vader glimlachte tevreden, toen wjj vast stelden dat het jacht 5314 knoop, dus bijna 100 Kilometer per uur aflegde. Dit was ongeveer SS^noop meer dan hij verlangd had en het maakte het jacht tot een van be snelste schepen der wereld. Zijn opvolger op de scheepswerf, de nieuwe hoofdconstructeur was bij een der proef vaarten aanwezig en vroeg vader na afloop: „Nu, mijnheer Van der Velde, wanneer begint u den strijd om het transatlantische snelheidsrecord?” De goede man had er geen flauw idee van, dat dit in ieder geval met gemak door ons kon worden geslagen, omdat wij immers de motorkracht van het jacht tijdelijk door den concentrator geweldig konden versterken. DE POLITIEKE STRIJD IN SERVIè. De Kroatische coalitie heeft een besluit genomen waardoor het conflict tusseben Bel grado en Agram vermoedelijk nog zal wor den verscherpt. Ze besloot hek deelnemen te verbieden aan manifestaties, congressen, fees telijkheden, welke ook door vertegenwoor digers van de tegenwoordige regeering en aanhangers van de regee rings partijen worden bii 'ovoond. Dit besluit beteekent, dat het aanstaande internationaal congres tot be scherming van intellectueelen, dat einde Sep tember in Servië zal worden gehouden en de feestelijkheden, die ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van den Zuid-Slavischen staat worden georganiseerd, door de Kroa- ten zullen worden geboycot. EEN INTERNATIONALE CONFERENTIE De Chineesche douanepolitiek. Naar de Berlijnsche bladen uit Tokio mel den, is Japan voornemens stappen te doen om een internationale conferentie te doen houden ter bespreking van de Chineesche douanepolitiek. Japan wenscht zoo mogelijk nog voor het einde van het jaar een gezamen- ijjken stap der groote mogendheden bg de Chineesche regeering te doen. Minister van handel Bokanowski verbrand. De Fransche delegatie bjj den Volkenbond te Genève ontving gister bericht, dat de Fransche minister van handel Bokanowski gistermorgen vroeg met een vliegtuig naar beneden is gestort. Alle vier inzittenden, onder wie de minister, zijn verbrand. Het vliegtuig vloog onmiddellijk nadat het op de aan’ was gestort, in brand, zoodat geen der vier inzittenden zich kon redden. Hoe. het ongeval plaats had. De Fransche minister van handel Boka nowski, die gistermorgen met een vliegtuig verongelukt is, bevond zich in het vliegtuig met den heer Willys, den chef-piloot Benin en den mechanicien-telegrafist. Het vlieg tuig was een tweedekker van de Bleriot- fabrieken met een 420 P.K. motor. Onmiddellijk na den start van het vliegtuig van bet vliegveld te Toul is het gister morgen te 9.20 uur neergestort. Op het moment, dat het toestel ter aarde viel, ont plofte het benzine-reservoir. Alle inzittenden werden gedood. - Betuigingen van deelneming. Onmiddelljjk na het bekend worden van het bericht yan den dood van den minister van handel Bokanowski heeft de President van de Republiek Doumergue, evenals de minister van buitenlandsche zaken Briand, de minister van marine Leygues en andere leden der regeering, deelnemingstelegrammen aan de familie van den om het leven geko men minister gezonden. De minister van binnenlandsche zaken Sarraut kreeg opdracht zich naar Sampigny te begeven om de echtgenoote van minister Bokanowski met het ontstellend nieuws van den dood van haar man in kennis te stellen. Nadere bijzonderheden. De start van bet vliegtuig was reeds zeer moeiljjk. Het toestel kon moeilgk van den grond komen. Toen het ongeveer 500 M. had afgelegd en zich op ongeveer 25 M. hoogte bevond, sloegen plotseling vlammen uit het vliegtuig. Direct daarop stortte het branden de vliegtuig naar beneden. Uit het verbrande toestel konden slechts de verkoolde Ijjken van de vier inzittenden geborgen worden. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN HET AMOERGEBIED. Verscheidene dorpen ónder water. Uit Moskou wordt gemeld, dat in bet Amoergebied groote overstroomingen plaats gevonden hebben. De treinverbindingen tus- schen Blagoweschek en Chabarow zijn ver- Vau 15 regels fl.25; elke regel meer f 0.23. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 030 Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels; iedere regel meer f0.12. broken. In de nabijheid van het station Bosj- karewo, is het water tót 4 M. gestegen. De Sowjetregeering heeft alle noodzakeljjke maatregelen ter bestrijding van het hooge water genomen. Naar uit andere deelen van het Amoergebied gemeld wordt, staan ver scheidene dorpen onder water. REUSACHTIGE OVERSTROOMINGEN OP KOREA. 3000 huizen in het water verzonken. Volgens berichten uit Seoul is de provin cie Kankye op Korea door groote overstroo- mingen geteisterd. Meer dan 300 huizen staan onder water. 10 personen verdronken. 10 worden er nog vermist. Tot nog toe getukte het 30 zwaargewonden te bergen. EEN GEHEEL DORP IN DE ASCH GELEGD. In de nabijheid van Sillein bjj Pressburg fs Zaterdag tengevolge van bet inslaan van den bliksem vrijwel een geheel dorp een prooi der ♦lammen geworden. Daar zich het meeren- deel der bewoners op het veld bevond, kwa men blusschingspogingen te laat. Het dorp is bijna geheel afgebrand. Twee kinderen worden vermist. Hoogst waarschijnlijk zijn zjj in de vlammen omgeko men. Een zwakzinnige schijnt eveneens dit lot te hebben ondergaan. Een oude vrouw werd gered, doch stierf spoedig daarna aan de bekomen brandwonden. deze mochten hem gerust in handen vallen, daar zij hem toch niets meer van de oor spronkelijke constructie konden verraden. Het geheel was zeer vernuftig verzonnen en‘kwam nijj veel sympathieker en voor dit speciaal geval doelmatiger voor dan de voorzorgmaatregelen van bepaalde banken die hun safes beveiligen door verdoovende ja, zelfs doodelijke gassen. Wij waren onderling overeengekomen, dat het apparaat nooit, hetzij direct, hetzij indirect, het leven van andere menscheh in gevaar mocht brengen, of het moest zijn dat alleen hierdoor een nog grooter onheil kon worden afgewend. Vader en Gerard hadden zich ook bij den bouw van de safe aan dit ^>rin cipe gehouden. Bijna tegelijk met de voltooi ing van de safe had ook het van stapel loo- pen van hef nieuwe jacht plaats. Corry viel de eer te beurt het te mogen doopen, waarop ze buitengewoon trotsch was. Zij deed het heel goed en sloeg de champagneflesch krachtig tegen den boeg van het schip, dat bij deze gelegenheid den naam „Zwaluw” Fts kwartaal voor Alkmaar. a Rtoor buiten Alkmaar. Met Gellluauuml Zondagsblad t HET KELLOGG-PACT. Zeven nieuwe onherteekenaars. De bladen melden uit Washington, dat zeven landen, namelijk Zwitserland, Neder land, Panama, Ybugo-Slavië, Uruguay, Fin land en Luxemburg, «het staatsdepartement bericht hebben gezonden, dat zij het anti- oorlogsverdrag zullen teekenen. f Het totaal aantal landen, dat het pact reeds geteekend heeft of zich tot ondertee- regelen vertoonde als thuis. De hut bovendien groot genoeg om den concentrator in alle richtingen te kunnen bewegen, zoodat het niet noodig was het toestel buiten het vertrek te brengen, (Word vervolgd). HET ENGELSCHE VROUWENKIESRECHT. De nieuwe kiezereeaen. Zaterdag trad de nieuwe wettelijke rege ling in werking, volgens welke de vrouw op 21-jarigen leeftijd stemrecht krijgt. Hierdoor wordt het kiezerscorps met 5S millioen vrouwen vermeerderd. Voor de uitoefening van het kiesrecht is noodig dat men drie maanden lang zijn do micilie in hetzelfde district heeft geh 1 December af zullen de nieuwe kiei meerendeels haar stem kunnen uitbrengen. Nieuwen Waterweg van Rotterdam gepas seerd en nauwelijks drie uur later lagen wjj voor Folkstone. Wjj waren tot ’s avonds aan het stranek gebleven en pas even voor tien naar de „Zwaluw” teruggekeerd. Toen wij aan boord waren aangekomen, gaf onze marconist vader een paar telegram men, die hij in den loop van den middag had opgevangen. Vader las ze door, zei niets en stak ze in zijn zak. Wij bleven nog een poos je op het dek zitten, dan trokken moeder, Oorry en mademoiselle zich in haar hutten terug. Direct daarna stond vader op en ging naar de kaartenkamer onder de conmmando- brug, waar wij hem eenige oogenblikken later met den eersten stuurman over een kaart gebukt zagen staan praten. Wjj wan delden nog een beetje heen en weer en be spraken de experimenten, die wij den vol genden morgen vroeg met den concentrator wilden maken. Wij hadden n.L het apparaat speciaal voor dit doel mee aan boord ge bracht. Hier was jiet zeker even veilig als thuis, want een der hutten was eveneens tot Zichtbaar ontroerd dankte de Kardinaal- Legaat, die zoo dierbare herinneringen aan Australië en zjjn hoofdstad bewaart, voor de onvergefelijke ontvangst en de groot- sche hulde hem als afgezant van het hoofd der Katholieke Christenheid bereid. B|j de officieele ontvangst op het stad huis waren de voornaamste burgers en Par lementsleden tegenwoordig. 7. Een zeer interessant experiment maakten vader en Gerard op een avond, dat de ge heele familie na bet eten een wandeling had gemaakt Bij het naar huis gaan, bemerkte moeder, dat ijj haar broche bad verloren. Zoo gauw vader en Gerard zich konden vrij maken, stelden zij den concentrator in de richting van den weg op, waarlangs zij terug waren gekomen en hadden de groote voldoe ning, de broche na enkele oogenblikken voor hun voeten te zien neervallen. v Weliswaar kostte dit zaakje een van de ramen, daar bpiden vergeten hadden dat een broche niet door een ruit heen kan zon der deze te breken. Zij had een glad rond gaatje geslagen in de ruit, hetgeen getuigde van de groote snelheid waarmee zij was te ruggezogen. Behalve de proefnemingen, die vader en Gerard deden, legden zjj in dien tijd ook nog een safe onder de werkplaats aan, waarin het tontel werd opgeborgen, ais het niet in gt&ruik was. Daar vader en moeder niet EEN VERKLARING VAN CALLES. Hij stelt zich niet meer candidaat voor het presidentschap. In een toespraak tot het Congres heeft Calles Zaterdag uitdrukkelijk verklaard dat hij weigerde na 30 November, wanneer zijn ambtstijd eindigt, aan te blijven. Hij voegde eraan toe dat hij zich nooit meer candidaat zou stellen voor het presidentschap. Hij be toogde niet nadruk dat het Congres zich slechts door de hoogste vaderlandslievende overwegingen mocht laten leiden bjj het kie zen van een voorloopig president. VERKLARINGEN VAN DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER. Vóór zijn vertrek naar Genève Vóór zijn vertrek naar Genève heeft de rijkskanselier aan den Berlijnschen correspon dent van de International News Service een onderhoud toegestaan. Op de vraag wat i belangrijkste politieke vraagstuk was, moet 'het antwoord luiden: Het geheele Duitsche volk is, tonder onderscheid van partij, °P het oogenblik eensgezind in één wensch. Dit is de terugtrekking van de op Duitsch gebied staande Fransche, Engelsche en Belgische bezettingstroepen ter sterkte van 67.000 man. Men begrijpt in Duitschland niet meer, waar om deze troepen op Duitschen bodem gelaten worden, nu zoowel op het gebied van herstel betalingen als op dat van de militaire ont wapening van Duitschen kant de bewijzen ge leverd zijn dat men bereid is, de tegenover de vroegere tegenstanders aangegane ver plichtingen ten volle na te levee. Eind Juli bedroeg de bevolking vaa Weenen 1.857.400 zielen, van wie 999.922 vrouwen. Bij de volkstelling van 7 k^zart 1923 was de Weensche bevolking 1.86W780 zielen. De politie te Weenen houdt huiszoeking bq alle zigeuners te Weenen, daar er sinds enkele dagen uit Weenen een klein meisje wordt vermist en men de zigeuners ervan verdenkt het vermoord te hebben. De bokser-kampioen Gene Tunney is Vrijdag, gevolg gevende aan een uitnoodiging van den prins van Wales, door dezen in het paleis van 8t. James ontvangen en een tijd lang met hem in gesprek geweest. Te Albano bij Rome zijn zestig commu nisten aangehouden. Ook is er een clan destiene drukkerij ontdekt, waar het commu nistische blad Unita gedrukt werd. Op de kust van Ijsland is het wiel van een vliegtuig aangespoeld, dat herkend is als te hebben deel uitgemaakt van het vliegtuig, waarmee op 81 Augustus 1927, of kort daarop prinses Löwenstein was verongelukt. Vrijdagavond zijn te Glasgow twee_ autobussen met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen werden grootendeeis ver nield. Negentien personen werden gewond, van wie een groot aantal ernstig. Kwaadwillige schooljongens, die „in staking” waren gegaan, hebben het school gebouw aan de Newton-Road te Aberdeen in brand gestoken. Een bijgebouwtje is geheel uitgebrand. De politie heeft de zaak in onder- Uit Bahia wordt gemeld, dat het Spaansch stoomschip „Martino” op een klip geloopen en verongelukt is. Van de beman ning worden nog acht personen vermist. Men kreeg.- Het vaastapel loopenging ^oml»r Vwt jacht dichter bij huis te hebben, safe ingericht, diedezelfde voorzorgma^t- moeilgkbeden in zijn werk en den volgenden - - dag werd een aanvang gemaakt met het vol- tooiïngswerk. Het schip had een inhoud van 2400 ton, het was 94 M- lang en 12 M. breed. Het be hoorde dus tot de grootste particuliere jach ten. die over het algemeen worden gebouwd kening bereid verklaard hebben, is hierdoor gestegen tot 32. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DE VER. STATEN. Hearst steunt de republikeinen. De New-Yorksche kranteukoning Hearst, heeft bekend gemaakt, dat hg in zijn 29 bladen de Republikeinsche candidatuur van Hoover voor het Presidentschap krachtig zal steunen, voornamelijk om oeconomische re denen. Woensdag a.s. zal te Sydney, Australië» hoofdetad, bel 29ste Internationale Eucha ristische Congres beginnen. De Kardiuaal-legaat, Z.Em. B. Kardinaal Ceretti, kwam al» plaatsvervanger van Z. H. den Paus Donderdag j.L te Sydney aan. Met aangrijpend en meesleepend enthou siasme aldus lezen we in „De Tijd” hebben de autoriteiten en duizenden inwo ners van de Australische hoofdetad den Pau- seljjkeu gezant ontvangen. Een kleurige, luisterrijke stoet van gees telijken en wereldlijke boogwaardigheidbe- kleeders, allen in hun luisterrijke ambtsge waden, begaf zich ter begroeting aan boord van dén Oceaanstoomer. Daar waren de Pauselijk Delegaat van Australië. Z.Exc. Mgr. Bartolomeo Catanco, de permanente voorzitter van het bestuur der Internationale Eucharistische Congressen Mgr. Th. Heylen, bisschop van'Namen en de vertegenwoordi ger» van vele verschillende naties. De volgende bijzonderheden, ontleend aan „De Maasbode", getuigen van de plech tige ontvangst in Sydney’s Kathedraal. De weg van de haven naar de Sint Maria- kathedraal van Sydney was voor den ver tegenwoordiger van den H. Vader één reus achtige zegetocht. Een lange stoet liet vader het in de haven van Rotterdam brengen. Van daar uit maakten wij In het begin eenige kleine tochtjes en op een mooien Zaterdagmiddag waren wjj allemaal naar de Engelsche badplaats Folkestone ge varen om daar het week-end door te brengen. Wjj waren om 2 uur de monding van den 1 f 2.85 f 0.60 booger I De Anglicaansche deken, Aicken, afge- f vaardigde van den Anglicaanschen Aartsbis- I schop Lees, gaf in een welkomstgroet uiting aan het groot enthousiasme der aanwezigen. Hjj hoopte, dat het er toe zou mogen bijdragen om vriendschap en broederlijke eenheid onder de volkeren te bewerken en de wereld meer tot den Christus, haar ideaal, te voeren. Mr. Edward Hogan, de premier van Australië, was ook bjj de officieele receptie aanwezig. Z.Em. Kardinaal Cerretti sprak er zjjn vreugde over uit, dat hjj nu Australië weer mocht zien, in welk land Zijne Eminentie van 1914 tot 1917 Apostolisch Delegaat was geweest Vervolgens bracht de Kardinaal-Legaat hulde aan de nagedachtenis van den over leden aartsbisschop van Melbourne, Mgr. Carr, die twintig jaar geleden gesproken had op het Intern. Euch. Congres te Londen in de Albert HalL Zjjne Eminentie de Kardinaal-Legaat heeft gisteren de St Mary Kathedraal plechtig in gewijd. Na afloop der plechtigheid hield de Aarts bisschop van San Francisco in de nieuwe kerk, waarin de laatste maanden met veel koortsachtige haast gearbeid is, feestpredikatie. De belangstelling van Katholieke, zoowel als van niet-Katholieke zijde voor het Inter nationale Eucharistische Congres bljjkt in de geheele Commonwealth (Gemeentebest) Australië zeer groot en oprecht te zjjn. Al lerwegen aldus schrjjft de correspondent van „De Tijd” aan zjjn blad kwamen ge durende de maanden van voorbereiding bjj „The Catholic Press”, het belangrijkste ka tholieke orgaan van Australië, zoowel van officieele, als van particuliere zjjde adhaesie- betuigingen binnen, waaruit weer eens bljjkt, dat evenals in Amerika ook in Australië het niet-katholieke gedeelte der bevolking heel wat ruimer van inzicht is dan in som mige landen van het Westen bjj vorige gele genheden het geval ia gebleken. Zoo noemde de president der volksverte genwoordiging van Nieuw Zuid Wales in Mei LL bet houden van het Eucharistisch Congres „een evenement van de grootste geestelijke beteekerris” voor Australië., „Voor mjj” schreef de president voorts „houdt dit in de herleving der geestelijke collectiviteit, waarin ik het levendigts be lang stel, wjjl ik tot diegenen - behoor die vast gelooven, dat de mensch niet van brood alleen leeft.” Niet allen toonden zich zoo verdraagzaam en tot tweemaal toe hebben eenige Protes tanten (behoorende tot één secte), tezamen met Vrijmetselaars getracht de processie door Sydney’s straten te verhinderen. De tweede maal heeft de premier van Zuid- Wales, T. Bardin, nog duidelijker geant woord dan de eerste maal. Op het argument, dat de processie de orde zou kunnen verstoren, antwoordde de minister: „als iemand zich door de proces sie gekwetst voelt, laat hjj dan thuis blij ven; de regeering zal maatregelen nemen om eventueele ordeverstoorders tof kalmte te brengen. De rust kan niet verstoord wor den, als er niemand heen gaat met het vooropgezette doel om die te verstoren." automobielen bewoog zich langzaam voort door de lange avenue, waar overal vlaggen hingen en kreten van welkom weerklonken. Kindergezang en jubel van duizenden toe schouwers daverden den laatsten auto tege moet, waarin was plaats genomen door Z. D. H. Mgr. Michael Keily, aartsbisschop van Sydney en *.Em. den Kardinaal-Legaat. Een enorme menschen-massa lag in de ka thedraal neergeknield, toen deze betreden werd door den Pauseljjken Legaat en zjjn begeleiders voor de Kerkeljjke ontvangst. Na een kort gebed rees kardinaal Cerretti van zjjn zetel, om als vertegenwoordiger van den Paus, aan bet volk van Australië de volgende Pauselgke boodschap over te bren gen ,JIoe ver ook verwgderd van Onze teerge liefde kinderen in Australië, zullen Wjj het Congres dag voor dag volgen en verheugen Wjj one met ben wegens de eere, die er zjjn zal rond de Heilige Hostie en wegens de ge nade, die overvloedig zal neerdalen over dit geliefde land, zjjn zonen en zjjn dochters”. Het koor van het congres zong dan het Ecce Sacerdoe en nam het Te Deum over, dat werd aangeheven door den Pauselijken Legaat. Daarna stond de ontvangende prelaat, Mgr. Kelly, aartsbisschop van Sydney op, om den Kardinaal-Legaat en de bezoeker», die in de kathedraal waren toegelaten, te begroeten”. Dan aldus lezen we weer in „De Tgd” jubelde het koor het „Ecce Sacer- dos". Vervolgens hief de Kardinaal-Legaat het hymnische „Te Deum” aan, dat met on- vergelijkelijke begeestering werd overgeno men door de devote scharen. Toen de laatste trillende galmen van den lofza geur

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1