„ONS BLAD” Korte Berichten. I 1 FEUILLETON. De vier gedenkwaardige Jaren van de familie van der Velde door i No. 207. O,RO alkmaar io4863 Dinsdag 4 September 1928. o«o alkmaar imn3 /2e Jaargang BINNENLAND. Bureau: HOF 6, ALKMAAR - Telefoon Advertentieprijs f 125.—f 5a~f 40.— Abonnementsprijs i Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Aan alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000. f 75af 250. Verspreide Berichten. BUITENLAND. i a GIRO ALKMAAR 104863 de V wil i met de de del- <1» 1 GIRO ALKMAAR 1048*3 ite Dirk. Dat merk en dat is vroeg ge- hier weer JAN VAN MERLENSTEIN. i 2. f 2.85 f 0.60 booger Arebteeh-Koptiach Bi herdrukken. „Sedert Bisschop iriester ootere diepten bereikt kunnen wor- gewone duik pakken. Deze zijn kogelvonnig en van den arbeidstijd, betaling van over- loorbetaiing van loon, DE MOORD IN DE SKOEPSJTINA. Twee afgevaardigden gearresteerd. De radicale afgevaardigde Popowitsj en de democratische afgevaardigde Jowanowitsj, de beide medeplichtigen aan den moord in de Skoepsjtina op 20 Juni j.L zijn gistermorgen door den rechter van instructie gehoord en daarop gearresteerd. Deze arrestaties hebben in politieke krin. gen groote opschudding veroorzaakt. Men acht deze arrestaties de eerste consessie te genover de Kroaten. staande uit vier personen vermoord. Bjj het lijk vpnd men een briefje met het opschrift: „Van nu af aan zul je de toekomst niet meer kunnen voorspellen. Jammer, dat je je eigen dood niet hebt kunnen vóórspellen”. Tot nu toe heeft men den dader nog niet kunnen opsporen. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ging spr. voort, stellen in net inhalen van de R.K. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Een druk bezocht congres over de rechtspositie. De Nederlandsche Roomsch-Katholieke Bond van handels-, kantoor- en winkelbe dienden St. Franciscus van Assisië, heeft Zondagmiddag te Utrecht een druk bezocht congres oyer de rechtspositie gehouden. De bondsvoorzitter, de heer A. van Ha- mersveld van Amsterdam, heeft het congres geopend met een rede. Is er wel één groep werknemers, welke, zeide spr., in zulk een ongunstige positie MOBILISATIE INVALIDEN. Ten einde de zaak der mobilisatie-invaliden en van hunne nabestaanden tot een bevredi gende oplossing te brengen, heeft het bestuur van den Bond van Mobilisatie-invaliden en van hunne Nabestaanden te Drachten zich tot alle politieke partijen, dagbladen en vakcen trales gericht, met bet verzoek zich te willen doen vertegenwoordigen in een groot alge meen landelijk comité. Binnenkort zal te Utrecht een vergadering worden gehouden, waarna tot de vorming van bedoeld comité zal worden overgegaan. Verschillende in vloedrijke personen van verschillende poli tieke overtuiging hebben reeds toezegging gedaan is een dusdanig comité zitting te wil len nemen. Het ligt voorts in de bedoeling, overal in het land plaatselijke comité's te vormen van mcnschen, wier overtuiging ia, dat aan de mobilisatie-slachtoffers recht moet worden gedaan, en dat zij op een waardiger wijze, dan tot nu toe geschiedt, schadeloos moeten worden gesteld. DORUS RIJKERS MONUMENT. Prins Hendrik heeft het beschermheerschap aanvaard van het comité, hetwelk zich ten doel stelt de oprichting van een monument in Den Helder, gewijd aan de nagedachtenis van Dorus Rijkers. „In het minst niet, besi ik morgen ochtend wel, e noeg. Vader zal nog een andere badplaats willen bezichtigen. Daar wemelt het aan de kust van. Draai bet licht nu uit, Dirk. Ik ben moe en wil slapen”. Wat moest ik doen? Gerard had eigenlijk gelijk. Ik draaide bet licht weer uit en ik herinner mij dat vóór ik insliep aan het rhythme van de machine kon merken dat wjj met volle kracht vooruitgingen. Welk doel wilde Vader met zooveel haast bereiken? Ik schrikte plotseling wakker, daar ie mand mjj bij den schouder schudde. Het licht in de kamer was aan. Vader stond voor mjj met mantel aan en pet op. „Jammer, dat ik je wakker moot maken, Dirk. Maar het helpt niets, je moet eruit”. Met deze woorden ging hy naar Gerards bed en wekte ook hem. Slaapdronken vroeg ik vader, boe laat het was. „Bijna 1 uur. In een kwartiertje moet jullie klaar zijn. Gerard kaa zich aanklee- den, zooals hjj wil. Maar jij, Dirk, moet je warme ondergoed aantrekken. Het beste is alles dubbel of driedubbel. Ik keek verbaasd rond en Gerard zei: „Ik weet het al. Vader is vannacht naar de Noordpool gevaren en jij moet vooruit gaan om hom te zoeken”. Hoewel ik nog niet heelemaal wakker was. DE ONTZAGGELIJKE OVERSTROOM1NGEN IN KOREA. De overstroomingen in Japan nemen nog grooteren omvang. 24 Dorpen staan onder water. De watermassa’s kwamen zoo snel, dat in een der dorpen een school tijdens de lessen verrast werd. Troepen zijn voor het reddingswerk naar Korea gezonden. EEN FAMILIE VAN VIER PERSONEN VERMOORD. In het dorp Holubla, in Polen, heeft een tot nog toe onbekend gebleven persoon een reizend dokter met zyn geheele gezin, be en het Koptisch BOTSINGEN TUSSCHEN MUZELMANNEN EN HINDOES. ~Te Kharagpur zijn Zaterdagavond eenige kleine bommen in een Sikh-tempel geworpen. Daarna werden eenige huizen in brand ge stoken. De daardoor ontstane gisting had ten ge volge, dat tal van Muzelmannen en Hindoes Zondagavond samenschoolden en een drei gende houding tegen elkaar aannamen. De politie moest, om den emstigen toestand baas te blijven, schieten en er vielen drie gewon den. In de inlandsche wijk werd daarop gevoch ten. Zes Muzelmannen en verscheidene Hin does werden gewond, vóór de rust hersteld kon worden. De vliegers Assolaut en I^efévre zouden gistermorgen te Bourget bij Parijs voor een vhuJht over den Oceaan opstijgen. Het vlieg tuig kon echter niet van den grond opkomen. Uit Morlos wordt gemeld, dat aldaar een gezelschap Katholieke priesters door een bende bandieten is overvallen. Twee der geestelijken, die zich wilden verzetten, wer den neergeschoten. Uit Baix wordt gemeld, dat veertig per sonen ernstig ziek z(jn geworden na het ge bruik van water uit de bron. By onderzoek is gebleken, dat dit water op een of andere wijze vergiftigd is. De dingga- (of dengue-) koorts is uit Griekenland naar Egypte overgebracht, on danks het scherpe toezicht, dat de overhek} op binnenkomende Grieken heeft gehouden. Te Kaïro zijn reeds verscheidene gevallen aangegeven. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond er te Mulhuizen in den Elzas een discussie tusschen eenige burgers en een sergeant, waarbij de laatste een schot loste, een burger doodde en een andere ver wondde. Te Bolzamo (Bozen) heeft een aardver schuiving een aantal huizen geheel of gedeel telijk verwoest. Een vrouw werd gedood, een man ernstig gewond. aangc gen en van oordeel, dat en in den handel ingrijpen van den wet gever, tot bescherming van de bedienden, noodzakelijk maken: le. wat betreft een regeling van den arbeidstijd, door invoering van de desbetreffende gedeelten van de Arbeidswet en van de wet op de winkel-* sluiting, verder doos behoorlijke regeling van den wekeljjkschen rustdag, met vrijen Zaterdagmiddag x>f (vrijen morgen voor de winkelbedienden) en door het invoeren van de verplichting tot toekenning van betaalde vacanties; 2e. wat betreft het arbeidscon tract door betere regeling van den opzeg termijn, nietigverklaring van bet concurren tiebeding, schadeloosstelling by ontslag buiten schuld van de bedienden, betere rege ling van de doorbetaling van salaris bjj verhindering en afdoende pensioenregeling; draagt het bondsbestuur op de wenschen kenbaar te maken aan de regeering en langs den weg der internationale vakbeweging bij de internationale organisatie vau den ar beid: draagt heF^bondsbestuur op het daarheen te leiden, dat de wenschen worden opge nomen in het program der R. K. Staats partij; doet een beroep op het R. K. Werklieden verbond om de bedienden in hun stryd om bescherming en rechtspositie te steunen; en roept de R. K. ongeorganiseerde han dels-, kantoor- en winkelbedienden op, in het belang eener goediF wettelyke bescher ming en eener afdoende regeling van de rechtspositie der bedienden, de macht en den invloed der R. K. organisatie door hun toetreding te versterken.” Na de pauze werd by heropening van het congres het woord verleend aan den zeer- eerw. pater dr. G. Vrymoed O.F.M., die op trad met het onderwerp: „De Kath. vereenigingsgedachte mede te het licht van de „Rerum Novarum.” naar het parlement begaven. Het uitroepen van Acbmed Zogoe tot koning van zyn land duurde slechts enkele minuten. Met luid ap plaus werd de wet aangenomen, waarvan de voornaamste artikelen luiden: 1. Albanië is een democratisch parlemen tair erfelijk koninkrijk. 2. Koning der Albaniër* is Achmed Zogoe, afstammeling der beroemde familie der Zo- goes. 3. De uitvoerende macht is toevertrouwd aan den koning, de rechtspraak geschiedt door de gerechtshoven in naam des koning*. De koning aanvaardt de macht door het af leggen van den eed voor het parlement. Terwyl er 101 kanonschoten gelost wer den, begaf zich een commissie naar de ko ninklijke villa om den koning in kennis te stelleu van de proclamatie. Acbmed Zogoe reed daarop in een veeloten auto, omgeven door zyn nieuwe lijfwacht en een afdeeling cavalerie naar het parlement. Met duidelij ke stem legde hij aldaar ten overstaan van den president den eed af. Dadelijk na zyn uitroeping tot koning heeft Acbmed Zogoe aan den Koning en den minister-president van Italië een telegram gezonden, waarin hy het vriendschapsver drag tueechen zyn land en het hunne een van de grondslagen noemt van den bloei van het nieuwe koninkrijk. Koning Victor Emanuel en Mussolini heb ben geantwoord, dat het monarchistische re gime in Albanië een waarborg vormt voor een duurzame, ernstige en vriendschappelij ke samenwerking. De eerste officieele erkenning. Uit Tirana wordt gemeld, dat Italië als eerste buitenlandsch mogendheid Achmed Zogoe als koning van Albanië beeft erkend. De Italiaansche gezant te Tirana deelde Achmed Zogoe officieel mede, dat de Italiaan- sche regeering hem opdracht had gegeven, terstond in officieele verbinding tot de ko ninklijke Albaansche regeering te treden. Koning Zogoe dankte in zijn antwoord Italië voor den steun, welken het Albanië heeft bewezen. DE DOOD VAN BOKANOWSKI. ZQn opvolger. Volgens de Echo de Paris zal er Donderdag ëen kabinetsraad gehouden worden, die zich zal bezighouden met het instellen van een ministerie voor de luchtvaart en met de be noeming van een nieuwen minister van han del. Het blad meent verder te weten, dat het kabinet in zijn laatste bijeenkomst besloten heeft de Kamer op Dinsdag 6 November bijeen te roepen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De laatste faze? De commandant van de in het district om Peking staande troepen, heeft Zaterdagavond een bezoek gebracht aan het corps diploma tique om mede te deelen, dat de nationalisti sche troepen zullen oprukken tegen de laat ste resten van de troepenmacht uit Sjan- toeng, die wordt aangevoerd door Tsjang Boentsjang. De groote meerderheid van de Nationalistische troepen maakt het waar schijnlijk, dat bet lot van de troepen van Tsjang bezegeld is. moest ik tooh uiet het lachen van vader in stemmen, die toen verklaarde: „Zoo erg is het niet. Maar Dirk zal moeten duiken. Maak dat jullie gauw klaar bent en komt dan by niy in de "kaar ten kamer». Daar zullen jullie wanne koffie vinden en ik zal je alles verklaren. Wy hebben nog een groot werk voor ons”. Hiermede ging hy weg en wy haastten ons om klaar te zyn. Na eenige minuten reeds zaten wy aan de kleine tafel in de jiut onder de commandobrug, dronken onze faeete koffie en luisterden naar vader. „Jullie herinnert je nog wel, dat de bla den van Vrijdagavond gemeld hebben dat de Engelsohe onderzeeër 8 29 nog niet bin nen was, terwyl reeds onder het „Laatste Nieuws” van hetzelfde blad het telegrafisch bericht stond, dat men de plaats waar de boot gezonken was, had kunnen bepalen”. „Ja, zei Gerard, zij heeft de reddingsboei uitgeworpen en die is door den torpedojager gevonden”. „Juist. De boot is van een nieuw model en waneer ze gezonken is zonder zich van den bodem te kunnen loamaken, kan men van binnen uit een buiten aan de boot aan gebrachte boei losmaken, die dan naar bo ven gaat en de plaats aangeeft, waar het schip ligt Deze boei bevat een liebtapparaat en een telefoonleiding en is door dun staal draad met den onderzeeër verbonden. Op d^ Van 1—5 regels f IJS; elke regel meer t 0J5. Reclame pee regel f0.75 voor da aerate pamnavoor de overige pagina’s 10301 Rubriek „Vraag en aanbod** bfl vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regeltiedere regel meer f 0.12. verkeert als die der bedienden? Deze positie kan bijna rechteloos worden genoemd. Im mers de verhoudingen ten opzichte van un arbeidsvoorwaarden zijn zoo onvol doende geregeld, dat iedere organisatie, welke voor de belangen der bedienden moet opkomen, reeds ettelijke jaren achtereen zich ernstig rekenschap heeft moeten geven van deze, voor de bedienden zoo belangrijke aangelegenheid. Telkenmale hebben ook wij hierop in verschillende kringen de aandacht gevestigd; schier overal waar het mogelyk is, brengen we de achterstelling van de be dienden op het gebied van hun rechtspositie ernstig naar voren. Dit congres, aldus we in het teeken van achterstelling, in het vertrouwen, dat wij te onzen Bond hebben door zyn actie en in vloed. Als eerste spreker trad op de beer P. J. S. Serrarens, secretaris van het Internationaal Christelijk Vakverbond, die de richtlijnen besprak, welke thans de moderne industrie en oeconomie beheerseben. Hierbij deed spr. uitkomen, dat in den oeconomischen strijd de handels-, kantoor- en winkelbedienden op den achtergrond geraakt waren. Spr. zette uitvoerig uiteen de wenschen van den be diende, n.l. regeling v vrye Zaterdagmiddag, werk, vacantie met vacantiebijslag, regeling van de rechtsposi tie door wet of collectief contract, waarbij beroep bij ontslag open staat, de medezeg genschap in verband met dit laatste, en behoorlijke regeling van uitkeering by ont slag en invaliditeit. In aansluiting hieraan stipte spr. met enkele woorden aan d« nie tigverklaring van het concurrentiebeding, om vervolgens de middelen te bespreken, welke leiden tot verbetering. Na gedachtenwisseling werd daarna de volgende resolutie met algemeene stemmen aangenomen: let congres, enz., geboord de inleidin- de daarop gevolgde besprekingen; de toestanden op kantoren ingrffrteo ker kan zich hierin vry bewegen. Het benoo- digde licht om in de diepte te kunnen zien wordt hem door een aan bet apparaat be vestigde schijnwerper verschaft. Buiten bet apparaat zyn tangvormige toestellen aan gebracht, die de arme vervangen en die van binnen uit bewogen kunnen worden. Natuurlijk bewegen deze zich niet zoo ge- makkelijk als de werkelijke armen van den duiker, zoodat voor ben verschillend werk, dat de gewone duiker wel doen kan, ónmo gelijk is. Bovendien hebben natuurlijk ook op deze diepduikapparaten de weersgesteld- heid en eventueele onderzeesebe stroomingen evenveel invloed als op den duiker. Het was dus ook de vraag, of dit apparaat wel ge schikt waa om bet vooitiereidingswerk te doen dat noodig ia tot het redden van het schip”. Waar bestaat dit voorbereiding* werk uit?” vroeg Gerard. „Buiten aan het schip bevinden zich groo. te h^ken, waarin kettingen bevestigd moe ten worden”. Ik maakte de opmerking, dat alleen het opwinden van een ketting van 103 Meter op zich zelf al heel moeilijk is, laat staan al* er nog een onderzeeër aan hangt. (Wordt vervolgd)L DE MASSA CORRUPTIE IN DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. 1200 ambtenaren ontslagen. Naar uit Moskou gemeld wórdt, heeft de actie, welke sinds twee maanden begonnen was om de communistische partij in het district Smolensk van alle „ongure” elemen ten te zuiveren, zeer vruchtbaar resultaat op geleverd. Ongeveer 1200 leden, die zich aan verduisteringen hadden schuldig gemaakt, werden ontslagen. Dit massaontslag heeft zelfs tengevolge gehad, dat eenige bedrijven moesten staken, daar de party niet in staat was de opengekomen plaatsen aanstonds aan te vullen. EEN STERVEND PRIESTER GEEFT DE ABSOLUTIE AAN 5 PERSONEN, DIE MET HEM TEN ONDERGAAN. Een tragisch g'eval heeft eenige dagen ge leden te North Bayon (Ontario) plaats gehad. Een Priester, de Eerw. Heer Dubuc had met een zestal parochianen een uitstapje gemaakt in zyn motorbootje. Het bootje vloog in brand en op één na zyn allen verdronken. De Eerw. Heer Dubuc kon nog allen, staande op zyn bootje, terwyl zyn kleeren reeds vlam had den gevat, de absolutie geven. Met het cru cifix in de hand ging de priester den dood te gemoet. DE KOPTISCHE PRIESTERS SCHRIJVEN HUN BREVIER MET DE HAND OVER. In de eerste tijden van het Christendom en in de Middeleeuwen was 't geen zeldzaam heid dat de priesters boeken met de hand copieerden. Maar na de uitvinding der boek drukkunst en vooral in de 20ste eeuw met haar overvloed van typografische machines is 't iets zeer ongewoons geworden. En toch de uiterste nood dwingt de Katholieke pries ters hun Brevier met de hand af te schrijven. Mgr- Khouzam deelt dit mede in'een schrij ven van 14 Juni 1928 aan het Genootschap van den H. Petrus Claver, waarin hij de hoop uitdrukt binnen niet al te langen tijd het - te kunnen laten 19 jaar schrijft de is bet niet meer herdrukt en onze priesters copieeren het met de hand. In 1906 verscheen een herdruk, maar alleen in het Arabisch. Ik verwacht gaarne hulp steun voor den herdruk van Brevier, die zeer kostbaar is.” DE NEGENDE VOLKENBONDS VERGADERING GEOPEND. De negende gewone vergadering van den Volkenbond werd gistermorgen te kwart voor elf geopend. Voor de openingsrede door den togenwoordigen president van den Raad van den Volkenbond, Procope, had lord Ouehendum, Engeland door bemiddeling van den staatssecretaris o8chuhert een gesprek met den Duitschen rykskaneelier Hermann MUller. Behalve den Oostenrjjkschen bonds kanselier dr. Seipel begroette ook de chef van de Nederlandsche delegatie, de minister van bultenlandeche zaken, jhr. Beelaerts van Blokland, den Duitschen rjjkekanselier persoonlijk. De pers- en de publieke tribune waren bij de opening geheel bezet. Aan de vergadering namen in totaal 19 ministers van buitenlandsche zaken en 4 eerste minister* deel. Onder hen bevond zich sinds jaren voor de eerste maal de Ooeten- rtjksche kanselier, dr. Seipel. Na een afwezigheid van twee jaren wa* Spanje wederom tegenwoordig. Haar ver tegenwoordiger is de Spaaneohe gezant te Parijs, Quisnodes de Leon. De werkzaamheden der Nederlandsche delegatie. De Nederlimdscbe delgatie in den volken bondsvergadering heeft haar werkzaamheden op de volgende wijze verdeeld: In de eerste commissie voor juridische vraagstukken zal mr. Limburg zitting nemen; te de tweede, die voor economische en tech nische zaken, de heer Heldring en graaf van Limburg Stirum; in de derde, die de ontwa pening* vraagstukken behandelt, Jhr. Loudon; in de vierde, de commissie van budget, prof, van Eyainga; in de vijfde, de commissie voor sociale en humanitaire kwesties, professor Francois; in de zesde, de politieke, graaf van Limburg Stirum. Overeenkomstig de gewoonte heeft minis ter Beelaerts van Blokland geen sitting in een der commissie* genomen en zal hij, even als de meeste collega’s ministers van buiten- landsche zaken alleen aan de werkzaamhe den der volkenbondsvergadering deelnemen. DE POLITIEKE STRIJD IN SERVIC. De oppositie etocht bet kiezen en bijeenroepen van een constituante. De beide presidenten van de democratisch boersche coalitie dr. Masjek en Pribitejewitsj verklaarden Zaterdagavond, dat de coalitie zich thans niet meer met nieuwe verkiezin gen voor de Skoeptsjina kon tevreden stel len, daar deze aan den huidigeu toestand toch njet veel veranderen zouden. Een ver andering in den toestand kan nog slechts door verkiezingen voor een Nationale Ver gadering tot stand gebracht worden. Deze zou dan tot taak krygen, alle artikelen van de grondwet, uitgezonderd die, welke be trekking hebben op den monarchistischen staatsvorm en de dynastie Karagorgewitej, te veranderen. Pribitejewitsj legde er den nadruk op, dat zelfs wanneer de Skoeptsji- na naar huis sou gaan en een neutrale re geering de verkiezingen zou leiden, de coa litie het bijeenroepen van de Nationale Ver gadering door het nieuwe parlement eischen zou. Of de coalitie in de nieuwe Skoeptejina treden zou, hing af van verdere besluiten. De regeering te Belgrado heeft besloten maatregelen te nemen om een mogelijk bij eenroepen eener constituante door de coalitie buiten de regeering om te beletten. KONING ACHMED ZOGOE. Achmed Zogoe, is Zaterdag tot koning van Albanië uitgeroepen. Te Tirana waren b(j deze gelegenheid overal de vlaggen uit gestoken en in tal van straten waren eere- poorten opgericht. Een groote mqpigte was reed* op de been toen de ministers en afge vaardigden zich om negen uur ochtends manier wordt men heel precies over bet on geval ingelioht, daar men met de beman ning zelf kan spreken. De boot ligt in Het Kanaal noordwest van het eiland Alderney, op een diepte van 105 Meter. We zullen de plaats in 20 minuten ongeveer bereiken. Ze ligt volkomen vlak, zoodat het groote ge vaar n.l. het ontsnappen van doodelijke gassen uit de electrisdbe batterijen niet te vreezen is. Maar tengevolge van een machinedefect kan de boot zich niet van den seebodem verheffen”. „Maar er blijft toch altijd de weg door de torpedobuizen over?” viel ik in. „De commandant heeft volkomen gelijk, waneer hij dezen weg slechts als het aller laatste redmiddel beschouwt. Het is zeer de vraag, of ook maar één enkel persoon van de bemanning levend de wateropper vlakte zou bereiken, want het verschil van waterdruk is geweldig groot. Eerst moet da uitslag van de reddingsactie afgewacht wor den”. „De ochtendbladen van Zondag brachten bet bericht dat de Engelsche Admiraliteit zich toot de „Deutsche Tieftauch A. G.” in Hamburg beeft gewend”, zei Gerard. „Dat moesten ze doen, daar deze een ge patenteerd diepduiktoestel beeft, waarmede veel den, diepduik pakken 8. Wij hadden van de bemanning geen stoor nissen te vreezen en van de dames was het niet te verwachten, dat ze reeds wakker «ouden zijn op het vroege uur, dat wy de proeven wilden nemen. Om dezelfde reden aoohten wij ook onze hut op, terwijl wij vader aan zyn gesprek met den eersten stuurman overiieten. Wy lagen juist in bed en hadden het licht uitgedraaid toen wy plot seling tot onze groote verrassing voelden dat de scheepsmotoren begonnen te werken. Ik richtte my op mijn elleboog op en draaide bet knopje van het electrische Hebt weer om. Gerard keek knipoogend op. „Draai dat licht toch uit, Dirkl Ik stepenl” ^Ja, maar voel je dan niet dat we vooruit gaan? En we zouden toch bot morgenavond hier blijven liggen?” „Welnu, en op het oogenblik varen we. Dus blijven we klaarblijkelijk niet liggen”. „Maar interesseert het je dan heelemaal niet waar we zoo plotseling heengaan?”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1