The Perfect Foto. Jjf$ch<*D Machinale Brei-Inrichting Sterke JAC. SNOR, Zuidstraat 15, Helder. Eerste klas Foto's voor ongekend lagen grijs. Mitst 2 (hoek Waagpltin), HlilMHIlR. „De Kous” I JKonsen met dubbele knieën. Wij breien en repareeren alle voorkomende artikelen, aanbreien van kousen en sokken de allergrofste tot de allerfijnste. 1 Welf- en Archshoe C.R.E.s. ichocnen met rubber oibcrwerk jaar garantie. No. 35 Vrijdag 7 September 1928. OOK VERGROOTINGEN van ff 9 en I 4 OHB FOTO’S YKBKUUBEl KOOIT o MISKALENDER. F voorkomt en geneest VOETGEBREKEN J KERKLIJSTEN. ALKMAAR. Ned. Octrooi «6ó Maria Mis ter Zo. 7 uur de Jacob Buter voor en overledene familie voor 8 E. P. RENGS, Deken. ’s o Koelman. 8 Marialof Woensdagavond om 7 uur Congregatie 8 Marialof met Litanie en Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur stille H. Mis, te 9 7 uur voor Maartje Rog, om Grietje Volkers en overl. fam. üm Géért je Kry risen en Piet van ter voor >j?an Maria. den Zondag, zonder Gloria met vers en Credo; 2e en 3e IJ MM EN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis; kwart over 1 catechismus; 2 uur Vespers met rozenhoedje, daarna H. Fam. afd. vrouwen. Wo. 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. van de H.H. Mart, van Goreum, voor de be lt eering van ons vaderland. Ma. om half 8 voor Antje Ruigewaard, om 7 uur gelegenheid om te sparen ten huize van het Hoofd der School. Di. om 6 uur voor de overl. familie Meer kamp en Greuter. Wo. om half 8 voor Petrue de Waard, Eduarda' Noort en overl. kinderen, om 12 uur Catechismus in de ke-k, ’s avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, daar na betaling der plaateengeiden. Do. om half 8 voor Egbertus Slykerman, ’s avonds van 78 uur de oefening van het H. Uur. Vr. om half 8 voor de overt Ouders Straat hof en Valkering. Za. Om half 8 voor den heer Martinus van der Weyden en Echigenoote, namid dags van 48 uur gelegenheid om te biech ten, om 4 uur moeten de kinderen komen biechten van de 3e klas. Zo. Om half 8 voor Jacobus Melker. ZAANDAM (’t Kalf). Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers. Donderdag 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenhoedje. Zaterdag van 3—8 uur biechthooren. 30 0. Ir. Zaterdag van 58 uur gelegenheid om te I biechten. Zondag a.s. zal de Eerw Broeder van de Heibloem zyn jaarlyksche collecte houden, welke collecte bijzonder wordt aanbevolen. WOGNUM. Zondag te 7 uur de H. Mis voor de paro chie, te 9 uur voor Margaretha Koeman-Jong. Maandag te half 8 voor de familie Hooger- werf-Dudink, te 8 uur voor Nicolaas Koning en Nantje Bakker. Dinsdag te half 8 voor Jan Blauw, te 8 uur voor Maartje Blauw geb. van Diepen. Weled. Heer WSTT.T, JJC B PHiraEK- EG MOND AAN ZEE. Zo. 15e Zondag na Pinksteren; te half 7 en kwart na 8 uitreiking dér H. Communie; 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis. De H. Mis van half 9 voor badgasten en kolonie-kin deren vervalt In de week Communie-uitreiking te 6 uur, half 7.en 7 uur. De H. Mis om 8 uur. Wo. Allerh. Naam van Maria; Lof om 7 uur. Do. oefening van het H. Uur van half 7 tot half 8- Vr. Kruisverheffing. Za. O.L. Vrouw van Zeven Smarten; Lof om 7 uur; van 38 uur gelegenheid om te biechten. weg en Middenweg; 's middags biechthooren voor de zieken in den Tuinhoek. Di. half 8 de eenige H. Mis; de andere in de Kapel. Wo. Communie brengen in den Tuinboek; des avonds 7 uur opening van de oefeningen voor het Aanbiddingsfeest. Heden feest van Maria’s Naam; Lof en preek door een patet Franciscaan. Do. half 9 ■huweJ”ksvoltrekknig en gez. H. Mis. Onder de H. "is van 7 uur predikatie door een pater Franciscaan; des avonds 1 uur Lof met predikatie; biechthooren na de H.H. Missen en des namiddags van 47 uur. ST. DOMINICUS. Heden 15e Zondag na Pinjcsteien; de H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en om half 11 <e Hoogmis. Onder alle H.H. Missen col lect" voor de Jeugdorganisatie, 's Avonds om 6 uur Congregatie voor de jongens, om 7 uur Lof ter eere van de H.H. Martelaren .Van Goreum. Maandagavond om 8 uur Congregatie voor de mannen. Dinsdag, morgens om 7 uur uitstelling .van het Allerheiligste; 9 uur gezongen H. Mis en ’s avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van padua. ONDERDIJK. Zondag half 8 voor Elisabeth Raveh-Mol, half 10 voor de parochie. Maandag 7 uur tot zekere intentie, half 8 voor Antonius Grooteman en Anna Dol. Dinsdag half 6 tot zekere intentie, 6 uur tot zekere intentie, half 8 voor Jan Mol en Aafje Ettes. Woensdag 7 uur tot zekere intentie voor Johannes Grooteman, half 8 tot zekere in tentie, 8 uur tot zekere intentie. Donderdag half 8 voor overleden leden der Derde Orde. Vrijdag half 8 voor Cornelia overl. kinderen. Zaterdag half 8 voor de geloovige zielen. Zondag half 8 voor overl. familie Keizer en Buis, half 10 voor de parochie. Zondag geen catechismus, half 3 Lof met rozenhoedje, lied no. 1. In de H.H. Missen I open schaalcollecte voor de kerk, welke bij zonder wordt aanbevolen. Maandag geen lof. Dinsdag de H.H. Missen om half 6; 6 uur en half 8. Woensdag de H.H. Missen om 7, uur, half 8 en 8 uur. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het Al lerh. Sacrament, lied no. 2. Vrydag feestdag van H. Kruisvinding, af laat van 7 jaar en 7 quadr. voor de Tertia rissen. Zaterdag 11.30 uur biechthooren voor de kinderen, van 5—8 uur voor de overigen. De gebeden worden verzocht voor Antje de Lange, die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden ia voorzien. poor de vrouwen. Om half acht Lof en predi katie ale voorbereiding tot de processi - naar Heiloo. Zondag 9 Sept. 15e Zondag na Pinksterea; Mis Inclina; 2e geb. H. Gorgonius; 3e ftgb. A cunctis. Franciscanen: 2e geb. Zal. Sera- phina; 3e geb. H. Gorgonius; Praefatie H. 1 naar Don half twee per extra trein. Prys der kaartjes, met inh.*— - an het verplichte uitgebreide programma 50 cents. Aan deze processie knn ieder deelnemen, dus ook niet leden der conp-eg: -ie. Voo.-l de mannen worden in het bttzonder aangespoord om mee te gaan. Woensdagavond om half acht Lof en pre dikatie. Kaartje" verkriigbaar bij: Mevt. Kuiper Kosters, Laat 2211 Mevr, de Wed. Smoorcn- bergFuhrmann, Choorstraat. Mej. Engelise Kuiper, Oudegracht 166 en aan de Pastorie. HEERHUGOWAARD. H. Familie. Zondag half 8 voor Dirk de Boer en Ant je Oudes, 10 uur tot zekere intentie. Maandag 8 uur voor Petrus Bruyns. Dinsdag 8 uur H. Mis uit dankbaarheid, BERGEN. Zo. H. Missen te 6 uur. half 8 en 10 uur; 2 uur H. Familie afd. mannen; kwart over 3 Maria-Congregatie; half 7 Jongens-Congre- gatie; half 8 Lof. Do. Eucharistische dag: 2 uur uitstelling v. h. Allerheiligste; half 8 Lof met Rozen hoedje voor de bekeering van ons Vaderland. Za. van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. zijn opgenomen Theo- «nia Siering. Nicolaas Adrianue Commandeur en overl fa milie, te 8 uur voor Klaes Schipper als over leden lid der christelijke naastenlielde. Donderdag te half 8 voor Cornells Komen en Cornelia Komen geb. Loos. Vrijdag te half 8 voor Klaas Klaver en Aafje Pronk, te 8 uur voor Geertje Bos geb. van Ammers. Zaterdag te 7 uur in het St. Agnes gesticht voor Try n tie van Berk el., te half 8 in de Kerk voor Joannes Koning. Zondag te 7 uur voor de parochie, te 9 u. Maanddienst voor Margaretha Koeman geb. Jong. Heden na den middag te 2 uur de Vespers, waarna lied no. 36. Vervolgens catechismus. Vrijdagavond te half 8 Bestuursvergade ring van de Derde Orde in de Pastorie. Zaterdagmorgen biechthooren voor laagste klassen der jongensschool; ’s middags biechthooren van 4 tot half 6 en van 6 tot half 8. A.s. Zondag collecte voor den St. Pieters penning. t OFFICIEEL KERKBERICHT van het „NoorcNHollandsch Dagblad1’ TUITJENHORN. Zo. 15e Zondag naa Pinkst., 7 uur voor de Parochie, half 10 voor overleden ouders en grootouders, om 2 uur vergadering van de 3e orde met Lof. Daarna vergadering v. het Bestuur en van de zelatricen. Ma. om 7 uur voor Joannes Tesselaar en eebtgenoote. BEEMSTER. Vroegmis; half 10 Hoogmis; 2 uur Vespers; geen Patronaat Ma. Biechten voor de meisjes, die Dins dag onder de H. Mis van 8 uur zullen Com- iminiceeren; Communie brengen op Ooath.- HEER HUGOWAARD. H. Hart. Zo. om 7 uur voor Cornelia Schuitenma ker en Margaretha Bos, om 10 uur voor de Parochie. Ma. om 7 uur voor Adrianus Koomen. Di. Om 7 uur voor Emerentiana Groen land geb. Beentjes. Wo. om 7 uur voor overledene familie Filmer en Praat Do. om 7 uur voor Jan ürsem en Maria Schouten. Vr. om 7 uur Aaltje de Jong. Za. om 7 uur Overtoom en Baars. HE1LOO. Zondag half 7 uitreiking der H. Communie, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 3 Con gregatie H. Familie afd. mannen, 6 uur Maria Congregatie voor de jongens, Üalf 8 Maria- lof met rozenhoedje en litanie. Maartdag de H.H. Missen te 7 uur in de Kerk en by de Zusters, te kwart over 8 uit reiking der H. Communie. Dinsdag te 7 uur en kWart over 8 H. Mis. Woensdag Feest van den H. Naam van Maria, te 7 uur en kwart over 8 H. Mis, half Donderdag te 7 uur stille H. Mis, te 9 uur gezongen Huwelyksmis, te kwart over 8 uit reiking H. Communie. Vrydag Feest van Kruisverheffing, ’s av. half 8 Kruiswegoefening, te 7 uur en kwart over 8 H. Mis. Zaterdag Feest van de 7 Smarten van Maria, te 7 uur en kwart over 8 H. Mis, van 4half 9 biechthooren, te half C L2-. met Rozenhoedje en Litanie. Di. om 7 uur voor Joaimea Molenaar en cchtgenoote. Wo. om 7 uur Naamfeest v. d. H. Maagd Maria, om 7 uur voor overleden vader en moeder. Do. 7 uur voor Jacob Molenaar. Vr. 7 uur maanddienet voor Hermanus Langendyk en echrgaoote. Za. om 7 uur Feest der 7 smarten van Maria, om 7 uur voor Je geloovige zielen in het vagevuur, van 47 biechthooren. Zondag a.s. om 7 uur voor Mattheus Tee- selaar, om half 10 de Hoogmis voor de pa rochie. De gebeden worden verzocht voor Maria PronkMul en Geertrnida KokWinder, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien. VENHUIZEN. Parochie St Lucas. Zondag 7 uur R. D. Bos half 9 int. 10 u. Parochie. Ma. 7 uur voor Antje Rood, om 8 uur voor C. Uts. Di. 7 uur voor Nicolaas Wiersma, om 8 uur voor Joan Laugedyk. Wo. 7 uur voor P. Deken en 8. Neefjes, om 8 uur voor Trijntje Portegies. Do. voor Jacob Laan 8 uur voor Geertje Tol, huisvr. van J. Hoffer. Vr. om 7 uur voor Neeltje Hoogland, 8 uur voor C Kampen. Za. om uur voor ST. LAURENTIUS. Zo. 15e Zondag na Pinksteren; de H.H. Missen te 6 uur, half 8, 9 uur en te half 11 de Hoogmis; onder de H.H. Missen collecte voor do reparaties der kerk, met byzondero aanbeveling. Te half twee zal Z. D. H. Mon seigneur J. D. J. Aengenent het H. Vormsel toedienen in de St. Laurentiuskerk aan alle vormelingen der stad Alkmaar. Van 3 tot 5 aur is de kerk geopend, 's Avonds te 6 uur 3roe<’erechaps-Lof ter eere van het H. en Jnbeviekt Hart van Maria, voor de bekeering ter zondaren, met Rozenhoedje voor de vor melingen. Daarna Congregatie voor de jon gens en Patronaat. Ma. 8 uur gelezen Maandstond voor Simon tigers; ’s avonds 7 nnr Maria-Congregatie voor de meisjes; na de Congregatie worden de Patronaatsmeisjes verwacht aan 'iet St. Agnespatronaat in de Nieuwstraat. Di. feestdag van den Zoeten Naam vau Maria; 9 uur de gezongen Maandstond voor Christina Jonkers; ’s avonds half 8 Maria- Congregatie voor de vrouwen. Do. 7 uur gezongen H. Mis (Cibavit) ter eere van het Allerheiligste Sacrament met uitstelling van het Allerheiligste; half 10 ge- aongen Huwelyksmis met Veni Creator; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Aller- heiligste Sacrament, waarna vereerinj, van de Relikwie van het H. Bloed. Vr. feestdag van de Zeven Smarten van Maria; ’s nam. 4 uur moeten alle schooljon gens komen biechten; ’s avonds 7 uur Lof en Litanie ter eere van het H. Hart. Za. 9 uur Broederschaps-Mis ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria, voor da bekeering der zondaren; ’s nam. 46 uur en van half 79 uur gelegenheid om te biech ten; 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. By gelegenheid van het eerste bezoek van Zyne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mon seigneur J. D. J. Aengenent aan Alkmaar, worden allen beleefd en vriéndelijk uitge- noodigd te willen vlaggen op Zondag 9 Sep tember. Lof ter eere van Onze Lieve Nood met Rozenhoedje. Donderdag 8 uur gezotagen H. eere van het Allerh. Sacrament. Woensdag 8 uur voor Cor Wester. Donderdag 8 uur gezongen H. Mis eere van bet Allerheiligst Sacrament Jacob Buren. Vrydag 8 uur voor Wijnand Klaver. Zaterdag 8 uur voor de levende leden van de Broederschap van den levenden Rozen krans Zondag voor Maria van LangenWijnker, 10 uur tot zekere intentie. De gebeden worden verzocht voor Geer tje MulWokke, Maartje BeerseHoedjes, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien en voor Wynand Klaver, die in den Heer is overleden. Heden onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de retraitehuizen, welke collecte wordt aanbevolen. Hedenmiddag half 2 catechismus, half drie i Lieve Vrouw ter phina; 3e geb. Drievuldigheid. Maandag 10 Sept. H. Nicolaas van Tolen- Hjn. Franciscanen: Zal. Bonaventura; 2de geb. H.H. Protus en Hyacinthus. Dinsdag 11 Sept. H.H. Protus en Hyacin thus; 2e geb. A cunctis; 3e geb. naar keuze; 4e geb. voor den bisschop. Franciscanen: Zal. Bonaventura; 2e geb. H.H. Protus en Hyacinthus. Woensdag 12 Sept. H. Naam van Credo; Praefatie van de H. Maagd. Donderdag 13 Sept. Mis als Zondag, zonder Gloria; 2e geb. A cunctis; 3e geb. naar keuze. Franciscanen: Zal. Franciscus van Calderola; 2e en 3e geb. alsvoren. Vrijdag 14 Sept. Kruis verheffing; Credo; Praefatie H. Kruis. Za. 15 Sept. Zeven Smarten van Maria; 2e geb. (in stille H.H. Missen) H. Nicodemus; Credo; Praefatie van de H. Maagd. DOMINICAANSCHE KALENDER. Zondag 9 Sept. 13e Zondag N. O. D. 2e geb. H. Gorgonius; 3e geb. (blz. 392). Maandag 10 Sept. H. Nicolaas van Tolen- t(ju. Dinsdag 11 Sept. H.H. Protus en Hyatin- thus. 2e en 3e geb. (blz. 392), 4e geb. voor den bisschop. Woensdag 12 Sept. H. Naam Donderdag 13 Sept. Mis van geb. (blz. 392). Vrydag 14 Sept. Kruisverheffing. Zaterdag 15 Sept. O. L. Vrouw van Smar ten. 2e geb. H. Nicodemus. AKERSLOOT. Zo. half 8 H. Mis voor de Parochie; 10 uur voor Joannes Verduin en Catharina Haar man. ■Ma. 8 uur voor Afra Heynis; 8 uur voor Gebrand Boon. Di. 8 uur voor Margaretha Waardyk; 8 uur voor Nicolaas Velzeboer en Maria Cor nelissen. Wo. 8 uur voor Cornelia Duin huisvr. van Arie Teeling; 8 uur voor Catharina Meijne en Catharina de Waard. Do. 8 uur voor Jaoob Betjes; 8 uur voor Paulus Schoon en Clasina Zuidervaart. Vr. 8 uur tot zekere intentie; 8 uur. tot zekere intentie. Za. 8 uur voor Afra Heynis als lid der Kevelaersche Processie; 8 uur voor overt familie Meyne. Heden 2 uur H. Familie voor de mannen; 3 uur Vespers, lied no. 106; 5 uur Catechis mus voor de vormelingen, die niet meer de school bezoeken. Vr. biechthooren van 47 uur en Za. ’s morgens tot 11 ur en ’s middags 3half 8. Zo. a.s. Aanbiddingsfeest, tevefls Eucha ristische Zondag. Donderdagavond geen Congregatie voor de meisjes. Vrijdagmiddag om 4 uur biechthooren voor de kinderen, ’s Avonds om 7 uur Lof ter e«re van het Allerheiligst Hart van Jezus. Zaterdagmorgen kwart over 12 catechis mus voor de groote leering. Om 7 uur Lof ter et re van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Maria. PROCESSIE NAAR HEILOO. jaarlyksche processie der H. Familie O. L. Vr. van Heiioo, vertrekt a.s. dag 13 September des middags om WAARLAND. Zo. Half 8 voor Martinus Bruin, om 10 uur voor de parochie. Ma. Half 8 voor Cornelius Agenant overledene familie. Di. Half 8 voor Petrus Jansen. Wo. Half 8 tot zekere intentie. Do. Half 8 voor Jacob Komen. Vr. Half 8 voor Mevr. Jac. G. M. Blauvr- Koelman. Za. Half 8 voor Elisabeth Brouwer, wed. van Fred. Weel. Zo. HaM 8 voor Dirk Dekker, Cathannn Ureem en overl. kinderen, 10 uur voor de Parochie. In den ondert dome Bruin en HEEMSKERK. Heden de H.H. Missen ten 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Collecte voor de kerk, waarvoor we uw volle belangetelling blijven vragen. Half 2 Catechismus, half 3 plechtig Lof met predicatie ter gelegenheid van de wyding van het nieuwe beeld van de kleine H. Theresia; half 5 Congregatie voor ’t Pa tronaat, half 7 H. Familis. Ma. half 7 H. Mis by de zustere. Wo. algemeene H. Communie voor de Mariacongregatie, 8 uur gezongen jaargetij de; ’s avonds 7 uur Mariacongregatie. Do. om 9 uur gezjngen maandstond, avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Za. van 4 tot half 9 gelegenheid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. ter Nood met rozenhoedje voor de bekeering der zondaars. Kinderbiechthooren voor 8de en 4de klas. Woensdag te half 8 voor den Depots: Anna Paulowna: Bode BORST; Breezand: Mej. BERG; Burgervlotbrug: Wed. G. RAVEN; Callantsoog: Bode BEETS; Julianadorp: Bode BREEKER; Koedijk: Wed. J. J. v. d. ZE1JDEN; Schagen: C. DE MOEL; Texel: H. 8TEIGSTRA, Oost; Texel: Wed. BAKKER, Graveetraat den Burg; Wieringeu: Wed. J. DE BEURS; Wieringer- waard: Bode KOSSEN; *t Zand: Boden Gebr. SMIT. Voor Alkmaar soeken wy een depothouder(ster). Vr. onder de H. Mis van 8 uur predikatte des avonds 7 uur Lof met r.-edikatie; biecht- hooren na de HU. Missen van 47 uur. V**< daag feest van Kruisvcibeffing. Za. onder de H. Mis van 8 uur predikatie en biechthooren na de H-B. Missen en mid dags van 34 en van 49 uur. Heden ge denkdag van de Zeven Smarten van Maria. Zo. Hoogfeest van Aanbidding. De gebeden worden verzocht voor Wynan« da Dekker, Vera Bijvoet en Brigitha de Lange die met de laatste H-H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien en v<Ar wed. J. .P OudejansJonk die in den Heer ie overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Hen- ricus Picavet en Catih. Pelder. EERSTE KLAS SCHOENMAKERIJ. CENTRALE REPARATIE WERKPLAATS. ECONOMIE SCHOENEN. Eenigst adres voor ALKMAAR en OMGEVING, L. T. BOOTS MA, Laat 193. Swart en EGMOND A. D. HOEF. Zo. laatste dag van bet Internationaal Eucharistisch Congres, om half 8 voor de overl. Ouders Meyne en Rotham, om 10 uur de Hoogmis, dm 2 uur Congregatie voor mannen en vrouwen, m 7 uur Lof ter eere

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9