I tag< C< RADIO. NOORDSCHARWOUDE. HOOGKARSPEL. LIMMEN. doch 2 ter de ia den heer van Erp A' -V 1 het ge- om te viool. B. Maisch- zzel). Daarna tot welke conform worden vastgesteld. voor» grond een niet met ver worden geves- WOENSDAG 12 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. Jaarbeursconcert door het Kling-Trio. 12.302.00 Lunchmuziek door het 2.304.00 Kindermatinee in het Kurhaus te Scheveningen. 4.005.00 Maak het zelf! Door Mevr. Schaake Verkozen. 6.007.45 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. S. L. Wertheim, alt-viool. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solisten concert o.l.v. Prov. Schneevoigt. Josef Lhe- vinne, piano. In de pauze gramofoonmuziek. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. Sca Anraad, cello. 5.1 lige saldo’s voornamelijk ontstaan zijn door de enorme inhouding der Inkomstenbelas ting. De gemeente is over hot afgeloopen jaar _gekort voor ruim 11000.—s De heer Metselaar brengt namerts de Com missie rapport uit en verklaart allee accoord te hebben bevonden. Enkele kleine opmerkingen werden ge maakt, vooral op den post wegen, welke ge raamd wis op 3000.en is overschreden met ruim 1900.Do wegen zijn prachtig in orde, doch de kosten zijn dan ook hoog geweest. De Voorzitter beaamt dit, doch bjj ge noemden post is ook inbegrepen aanleg nieuwe wegen. Wethouder Pepping zou liover dezen post niet zoo sterk overschrijden, dit is het vorig jaar ook reeds gebeurd. Spr. acht het wen- schelijk aanleg van nieuwe wegen niet uit het gewone onderhoud te bestrijden, daarvoor een leening te sluiten. De rekening wordt hierna vastgesteld. Rondvraag. u De heer Metselaar vraagt, %oe het staat met do Waterleiding; de vorige week hebben veel ingezetenen een schrijven ontvangen om voor^J Mei 19&9 hun perceelen aan te sluiten. Spr. meent, dat hier geen verplichte Aansluiting bestaat. De Voorzitter merkt op. dat volgens raads besluit alle perceelen, gelegen binnen 40 M. der leiding, aangesloten moeten worden, tenzij voldoende water en goed water aan wezig is. Velen zjjn er die dit niet hebben. Do bedoeling is, in de gemeente op den lan gen duur dit punt in orde te krijgen; het is een algemeen volksbelang. De Wethouder merkt nog op, dat do Pro vincie op algemeene aansluiting aandringt, dan kan het tarief voordeeliger worden. Vorig jaar is het bédrijf voor het eerst ren dabel geworden, en dat kon alleen mogeljjk zijn wanneer elkeen aansluit. De heer Bakkutn vestigt de aandacht on een waterbeek tusschen Keeman en de dok terswoning, welke beek verontreinigd wordt. Besloten werd Gaarthuis aan te schrijven, om de zinkputten te reinigen Hierna sluiting. verordeningen grondbe- W hebben de eer den Raad a» A 1 1. Besluit, houdende algemeene waarden, waarop 3e gemeente verkoopt. 11 Verordening, betreffende het ge meentelijk grondbedrijf. III. Verordening op het beheer van hek Grondbedrijf. Dit laatste behoudens goed keuring door Ged. Staten dezer Provin cie. De heer van Erp wil de leiding en administratie niet aan een lid van het college toevertrouwd zien. De heer Overtoom wil een bepaling zien aangèbracht binnen welken tijd de bebouwing moet zijn geschied, dit om grondspeculatie te voorkomen. Dit voorstel vindt algemeen bijval. De heer van Nuland wil ook raads- leden-deskundigen als taxateurs zien opgenomen. In het voorstel zijn raadsle den als zoodanig buitengesloten. Het voorstel van den heer van Nuland wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen Hierna wordt de verordening vastge steld, alleen de heer van Erp wil geacht worden te hebben tegengestemd. Vaststelling van den pensioengrond slag van den doodgraver W. Bijpost. B. en W. stellen voor, onder intrekking van het raadsbesluit van 4 April 1928, waarbij de pensioengrondslag van W.« Bijpost, in de betrekking van doodgra ver, met ingang van 1 Jan. 1922 is vast gesteld op f 820.den pensioengrond slag van den genoemden ambtenaar met ingang van -f Juli 1925 vast te stellen op f 820.Allen accoord. Met het oog op het feit, dat slechts 7 nieuwe leerlingen voor de U. L. O school zich hebben aangemèld, dringt de heer de Vries aan op meerdere activiteit in deze van het college, b v. door hoofden van scholen aan te schrijven enz. De Voorzitter zegt den wenk harte te zullen nemen. Na nog eenige zaken van onderge schikt belang behandeld te hebben, sluit de Voorzitter de vergadering, welke door velen op de publieke tribune werd bijgewoond. I commissie, tot wijziging van het uffc breidingsplan dienovereenkomstig te ba« sluiten, waardoor aan bovengenoemd! bezwaren wordt tegemoet gekomen. De Voorzitter stelt voor hieromtretrf in comité te gaan, daar op het laatste moment nog veranderingen in de situatie zijn gekomen, welke van ingrijpenden aard zijn. De heer Overtoom verzet er zich te» gen telkens in comité te gaan. Op voorstel van den heer van Nuland wordt het punt aangehouden tot de vok gende vergadc Vaststelling drijf. B. en T“ ter vaststelling aan te bieden: eer, viool. Mevr. J. van 06.00 Kinderuurtie o.l.v. Mej. B. v. d. Veer. Mej. C. J. A. Gelderman, zang. 7.308.00 Aanbieding van een tjjd- seinklok a.d. NCRV, door Joh. W. Brugman. 8.00 Concert. Sprs.: Mr. R. v. Maare: Mid denstand, recht en organisatie. A. v. d. Voort. Mej. H. SeheffelaarKlots, viool. Mevr. E. Nolthenius, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeoonoert (sopraan, bas, bariton). 12.50 Dansmuziek. 120—220 Orkestconcert. 8.10—3.35 De „St Lwer”. Uitz. van Town Moor, Doncaster. .4.20 Licht klassiek concert, viool en piano. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.40 Tuinbouwpraatje. 6.50 Nieuws- ber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Actueele cause rie. 7.35 Brahms pianomuziek. 7.45 Lezing: Cornwall. 8.05 Max Schulz, cithervirtuoos. 820 „King Lear”, van Shakespeare. 10.20 Nieuwsber. 10.40 Balladeconcert. W. sopraan. D. Wise, viool. 11.2012.20 muziek. Parjjs, „Radio-Paris”, 1750 M. 12.50—2.10 Klassieke kwartetten. 4.05 5.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Galaconcert, Orkest en solisten. Langen berg, 469 M. 12.351.10 Mechanische muziek. 1.25 2.50 Orkestconcert 6.056.50 Concert voor Viool en piano. 820 Zwitsersche avond. Prof. Bernoulli, declamatie. F. Loeffel, bas bariton. Landlerkapel Zwahlen. Berner Jodlerclub, Orkest van Bern. F. Hó - hofer, piano. (Uitz. van 12.20 Dansmuziek'. Königswusterbausen, 1250 M. (Zeesenk 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—620 Orkest, concert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Zwitser* sche avond. Orkestconcert 10.5012.20 A- Guttmans Ufasymphoniker en L. v. d. Bande, bas. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing. 5.20 Orkestconcert. 620 Dansmuziek. 8.20 Zwitsersche avond. Or kestconcert en solisten. Daarna tot 1120 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orgelconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.5011.20 Galaconcert, Raad. De Gemeenteraad vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van den burgemeester, ten 8 ure te Gemeentehuize. Afwezig de heer Ootje rs met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen van de vorige vergadering on gewijzigd worden vastgesteld. Een ingekomen adres van het Historisch Genootschap Oud-West-Friesland, om subsi die, zal worden behandeld bjj de begrooting yoor 1929. Evenzoo een verzoek van de Politievak- school te Hilversum. Het verslag van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf over 1927 alsmede het verslag van de Vereeniging tot Bevordering van het Vakonderwijs in West-Fricsland, worden voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling der rekeningen. Gemeente-rekening. Gewone dienst: ont vangsten 106.850.10K, uitg. f 93.401.24%, alzoo met een batig slot van 12.989.86. De kapitaaldienst vermeldt aan ontvang sten en uitgaven 20.425.87%. De rekening van het electriciteitsbedrjjf sluit met een winstsaldo van 477.en die van het gasbedrijf met een winst van 676.79. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur wijst aan: in ontvangst een bedrag van 2592.49, uitgaven 2248.49, batig slot 344.—. Deze rekeningen zijn onderzocht door een commissie, bestaande uit de hoeren KoojJ, Broersen en Kwadijk. Namens de commissie adviseert de heer Koofj, deze rekeningen voorloopig vast te stellen. Hiertoe wordt besloten en zullen de reke ningen aan Ged. Staten ter vaststelling wor den toegezonden. Ingekomen is nog een verzoek van den heer Kostelijk, om een half jaar ontheffing van de hondenbelasting. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer Broersen vraagt of B. en W. hun aandacht willen schenken aan de verlichting van de Kronstraat, welke daar zeer slecht is. De Voorzitter doet deze toezegging. Hiema volgt sluiting der vergadering. „De Eendracht.” Op verzoek van den handel en v ers- tiiilende leden, is het Bestuur van de Marktvereeniging „de Eendracht” er toe o vei gt gaan, nogmaals te trachten een groentenveiling op te richten. De laatste 5 4 6 jaren is deze niet meer gehouden en ook thans waren de verwachtingen bjj het be stuur niet boog gespannen. Zoo werd dan Dinsdag begonnen. En hoe wel het eigenlijk nog te vroeg was, om op een flinken aanvoer te kunnen rekenen, wa ren toch ruim 20 schuiten aanwezig. De prij zen waren bevredigend te noemen, zoodat de kans van slagen grooter werd. Uiteraard was het Donderdag minder, doch Zaterdag waren wederom een 20-tal present Ook thans kon worden geconcurreerd met Bovenkarspel. Wanneer wjj schrijven van goede prijzen, hebben wjj de bloemkool op het oog. Wat de overige producten betreft, gaat het nog zoo- ■oo, omdaf hiervan de aanvoer nog te ge ring is. De Raad gaat met dit voorstel accoord. Voorloopige vaststelling van de gemeente- rekening en die van het Gem. Electriciteits Bedrijf, dienst 1927. De heer Steltenpool brengt rapport uit wat betreft de gemeente-rekening. Spr. zegt, dat de rekening in de puntjes was. Hierna wordt de rekening voorloopig vast gesteld en wel wat betreft den gewonen dienst met aan ontvangsten 62.433.43, aan uitgaven 61.877.03. De kapitaaldienst aan ontvangsten 114.991.29%, aan uitgaven 114.273.80. De heer Reomen brengt verslag uit van de rekening van het Gem. Electr. Bedrijf. Spr. zegt ook alles grondig te hebben nagezien en verschillende steekproeven te hebben ge nomen. Daarbjj is alles in orde bevonden. Spr. brengt dank aan den Administrateur voor diens gehouden beheer. De winst heeft bedragen 4724.07. Het aantal aansluitingen alsook het verbruik per aansluiting nemen van jaar tot jaar toe. De gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven met 20.445.33, de kapitaaldienst op 6224.07. Hiorna volgt benoeming der commissies voor onderzoek der begroeting van de ge meente en die van het Electriciteitsbedrjjf. Voor de gemeente-begrooting wordt op voorstel van den Voorzitter benoemd de ge- heele Raad, behalve de Wethouders; voor de begrooting van het Gem. Electr. Bedrijf dezelfde personen behalve de Commissie in het beheer van het Gem. Electr. Bedrijf. Bjj de rondvraag informeert Wetlj. Schoen maker naar de mogelijkheid tot het maken van een bepaling om steeds rechts te houden. Vreemdelingen toch weten niet, welken kant te moeten houdeu. De Voorzitter meent, dat om deze ver keerde gewoonte er uit te krijgen, wel ge weld zou moeten worden gebruikt. Boven dien ligt de weg er geheel voor; men gevoelt zich vtel veiliger aan den hoogen, dan aan den lagen kant Met 1 October moet !>etaalbaar worden ge steld 3000.aan obligaties voor de lee ning van het G. E. B., waarvoor 3 obligaties moeten worden getrokken. Deze waren de nummers 40, 29 en 32. Daar verder niets meer aan de orde is gaat de Voorzitter over tot sluiting onder dankzegging voor de prettige wijze waarop do agenda i- afgewerkt. bruikt heeft, doch de een lijdt aan z’n tong, de ander aan z’n oogen. Ook zijn er menschen, die een titel voeren, die hun van rechtswege niet toekomt. De Voorzitter hamert en verzoekt den spr. niet persoonlijk te* worden. De heer Gorter tot den Voorzitter: Dan had U zooeven het woord ook aan den heer Schoor] moeten ontnemen. De Voorzitter: Dat staat aan mij, wilt U nog doorspreken? De heer Gorter bedankt hiervoor. De heet van Nuland kan de houding van het college in deze ook niet bewon deren, we zijn nu in de impasse geraakt de herbestedmg is mislukt Spr stelt voor, het alsnog aan den laagsten in schrijver van de le aanbesteding te gunnen. De Voorzitter zegt een onderhoud met den heer S A. Knüwer te hebben ge had, doch deze verklaarde het niet meer voor het bedrag te kunnen doen, hij had zich f 100 vergist. De Raad heeft zich in den modder gewerkt en moet nu de gevolgen maar dragen. WER VERSHOOF. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vqjdag 7 Sept,, des avonds te 8 uur. De Voorzitter heet allen welkom en hoopt, dat de besprekingen, welke worden gevoerd, aangenaam en in het belang der gemeente mogen zijn. Het officieele verslag der vorige vergade ring wordt goedgekeurd. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van kasopname bjj den ge- meente-ontvanger. In kas was en moest zjjn 1203.70%. Dankbetuiging van H. M. Koningin-Moeder ▼oor telegrafische gelukwenschen bjj gele genheid van H. Ma 70sten verjaardag. Goedkeuring van' Ged. Staten op het raads besluit tot aankoop van den Bullendjjk. De Voorzitter zegt, dat dit punt zoo ver gevorderd is, dat tot afgraving kan worden overgegaan, doch dat thans nog aanhangig Is de totale afgraving. Bjj Drechterland te hiertegen geen bezwaar en ook de Kogge wil de Kagerban wel bemalen, doch met de banne is de zaak nog met geregeld. Spr. ▼raagt machtiging voor B. en W. om de zaak J vraagt of de water stand in de Kagerban niet zal worden hoogd, waan woordt. De zins booger. Wat de ligging betreft, behoort de Kagerban bjj de Vier Noorder Koggen. Bovendien zal de waterstand dan veel wor den verbeterd. Thans drogen de slooten in den zomer uit, terwfjl in den winter de nauwe duiker het overtollige water niet vol doende kan ontvoeren, zoodat het dan veelal te hoog is. De heer Kraakman meent, dat er wel eenige bezwaren zijn aan den kant der inge landen, omdat de kosten van de Vier Noor der Koggen hooger zjjn, dan die van Het Grootslag. De Voorzitter antwoordt, d*t hierover te spreken valt. Verder blijft de Kagerban bij de banne 'Ververshoof; alleen moeten bem»- lingskosten aan de Koggen worden betaald. Spr. merkt verder met genoegen op, dat de raad met dit voorstel accoord gaat en is dan ook vast overtuigd, dat bet wel in orde zal komen. Schrjjven van den heer J. H. Caro, Hoofd der Openbare Lagere school alhier, waarbjj deze in verband met zjjn benoeming te Blok ker, ontslag vraagt uit zijn betrekking alhier met ingang van 1 Octobe- a.s. B. en W. stellen voor dit ontslag op de meest eervolle wjjze te verleenen. In verband met de vacature stellen B. en .W. ▼oor iemand te benoemen met een acte tuinbouw of minstens met een acte land bouw. De heer Caro was de vraagbaak voor eenieder, zoodat het werkeljjk jammer is dat hij heengaat. De heer hoornen noemt het ook een groot gemis, vooral daar het zoo moeiijjk is een tuinbouwleeraar te krjjgen. Spr. stelt daarom ▼oor, ook vast te houden aan het besluit van B. en W. wacht, nu zegging voor een De Voorzitter: Ik maar vertrouwen in B. hebt U toch niet. De heer van Erp: Dat hebben de hee- ren zelf gemaakt Omtrent de sloot aan de Dorpen is den eigenaar verzocht deze van vuil te reinigen. De directeur der lichtbedriiven deelde mede, dat bij hem geen klachten waren ingekomen omtrent de mindere kwali teit van het gas. Kinderen beneden de 18 jaar zullen voortaan niet meer in de bioscoop toe gelaten worden vpor daartoe minder ge schikte films. Bij de herbesteding van de woning van den directeur der gasfabriek zijn geen in schrijvingen ingekomen. Voor de tegen woordige woning van den directeur is een inschrijving ingekomen van den heer G. J. Knüwer voor f 2950. B. en W. kunnen echter de oude wo ning niet verkoopen zoolang er geen nieuwe is. Vlak voor deze vergadering is er een voorstel ingekomen van de Soc. Dem. Raadsfractie om a. een huis aan te koopen in de Corn. Bokstraat voor den gasdirecteur en b. het tegenwoordige woonhuis in te richten voor kantoor. De heer Gorter vindt het beleid van B. en W. in deze zaak treurig en hun houding niet heel kaufmannisch. Het op treden vooral van den heer Schoorl vindt spr. een stommiteit. De heer Willemse wijst er op, hoe de diverse aannemers als middenstanders de gemeente in deze hebben gediend, om er uit te halen wat er te halen is, ten koste der gemeenschap. De beer Gorter kan deze beschuldiging aan het adres der middenstanders niet tolereeren en stelt een commissie van onderzoek voor. De heer Bakker zegt, dat hem van een aannemer een goede sigaar beloofd is, als de aanbesteding haar beslag kreeg. De vergadering wordt zeer rumoerig en vele leden doen elkaar ernstige ver wijten, de Voorzitter dreigt meerdere malen de vergadering te zullen schorsen. De heer Schoorl zegt ten slotte, dat vele leden niet laboreeren aan over maat van bescheidenheid. Ze roepen van onkaufmannisch en hebben nooit een woord Duitsch geleerd. Hij wijst er op, dat de heer Gorter zich in deze een eervollen terugtocht wil verzekeren door nu te praten aver een overpad. Op de hatelijkheden van den heer van Erp zal spr. niet ingaan. Alleen wil spr. opmerken, dat het voorstel van de S. D. A. P. niet van hem afkomstig is en hij zal er ook tegenstem men. Ook de heer van Erp heeft medege daan aan de flauwe grap, n-1. f 3100. yoor het oude huis. De heer Gorter zegt, dat hij misschien het woord kaufmannisch verkeerd ge- Hiermede kunnen alle leden zich ver- eenigen, bij de begrooting zal een hooger bedrag voor dit doel worden uitgetrok ken, omdat het aantal deelnemers steeds grooter wordt. Brief van Ged. Staten, betreffende de geldleening, groot f 2000. B. en W. stellen voor, aan het verlan gen van Ged Staten te voldoen. De geldgever heeft zich bereid ver klaard de wijziging in de overeenkomst aan te brengen. Allen accoord. Verzoek van het Fancy Fair-comité om reductie van den stroomprijs. Naar aanleiding van dit adres stellen B. en W voor, den stroomprijs voor be doeld comité in rekening te brengen tot gelijk bedrag als het P. E N. de gemeen te in rekening zal brengen. Gevraagd zal worden aan het P. E. N7 om de maximale belasting gedurende het tijdvak 21 tot en met 24 september a s. buiten beschou wing te laten. Inzake de voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1927, gaat de raad in comité. Voorstel tot wijziging van de kantoor uren van den gemeente-ontvangef. Naar aanleiding van dit punt deelen B. en W mede, dat volgens verklaring van den gemeente-ontvanger de Dins dagmorgen als zitdag van geringe betee- kenis is. De meeste ontvangsten en uit gaven worden Maandagmorgen en Don derdagmorgen gedaan. In verband hiermede achten B. en W. het beter, dat deze tijd wordt benut voor werkzaamheden ter secretarie Des Zaterdagsmorgens werd van half 1 tot 2 uur zitting gehouden voor het uitbeta len van onderstand en arbeidsloonen. De arbeiders, die om 12 uur naar huis gaan, passeeren het Raadhuis, doch moeten na half een terugkomen om hun weekloon in ontvangst te nemen. Meermalen werd door hen de wenschelijkheid geopperd, dat de loonen om 12 yur werden uitbe taald. Ten einde aan dezen wensch tegemoet te komen, stellen B. en W. voor, des Zaterdags van 9 tot half 1 uur door den ontvanger zitting te doen houden, niet alleen voor het betalen van onderstand en arbeidsloonen, doch ook voor andere zaken. In verband hiermede zou art. 3 van de instructie van den?gemeente-ontvanger dienovereenkomstig moeten worden ge wijzigd. Allen accoord. Voorstel tot wijziging van de algemee ne Politieverordening. B. en W. stellen voor, de algemeene politieverordening voor deze gemeente te wijzigen als volgt: le, Den naam van Hoofdstuk IX te veranderen in: Toezicht op levensmidde len en te doen vervallen de woorden: Afdeeling I Toezicht op levensmiddelen. 2e. Aan Hoofdstuk IX toe te voegen een nieuw artikel luidende als volgt: art. 103. Overtreding van de openbare aankon diging van B. en W. bedoeld in art. 101 en van art- 102 zal gestraft worden met eene geldboete van ten hoogste f 25. of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Accoord. Voorstel tot wijziging van het uitbrei dingsplan. Naar aanleiding van de opmerking, ge maakt in de voorlaatste raadsvergade ring, betreffende de te groote diepte der bouwterreinen aan de ontworpen straat, stellen B. en W. voor, onder overlegging van een nader plan met berekening, zoo mede van het advies der Gezondheids- Het voorstel van de S. D. A. P.sche raadsfractie wordt naar B. en W. ver wezen om praeadvies met 8 tegen stemmen en 1 blanco. Het voorstel van den heer Gorter een commissie van onderzoek in stellen bestaande uit drie personen wordt aangenomen met 7 tegen 3 stem men. Het voorstel-van Erp om het huis als nog aan den laagsten inschrijver te gun nen voor f 9050.en het oude huis pu bliek te verkoopen wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Verzoek van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs om het nadeelig slot van het schoolfeest 1928 voor rekening der gemeente te ne men. B. en W. stellen voor, aan het verzoek te voldoen en het bedrag ad f 18 10 ten laste der gemeente te brengen. SCHAGEN. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente kwam Zaterdagavond in open, bare vergadering bijeen. Alle ledten waren aanwezig. De notulen werden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat kolenlosplaats bij de Meenesbrug uitvoerbaar is, ook al in verband het feit, dat waarschijnlijk aldaar de werkingsinrichting zal tigd. De heer van Erp had nu een afdoend voorstel inzake de kolenlosplaats^ ver koopt men weer met de toe volgende vergadering zou zeggen hebt U en W., maar dat Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde Zaterdag 8 September ’g namid dags te 2 uur onder Voorzitterschap vin Bur gemeester J. J. Nieuwenhuusen. Aanwezig alle leden. Na opening vblgt voorlezing der notulen, welke conform worden vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van de volgende ingekomen stukken: ©oedkeuring van Ged. St. inzake den afbouw van een onderwjjzerswoning binnen den af stand van 50 M. der R. K. Begraafplaats. Van het Hoofdbestuur der Posterijen was een schrijven ontvangen, luidende, dat af- wijzend werd beschikt op het door den Raad dezer gemeente gedaan verzoek, om Postkantoor meer in het centrum der meente te krijgen. Zooals reeds eerder is vermeld, had Raad een besluit genomen om voor den nieu wen kantoorhouder een woning met kantoor ter beschikking te stellen. Op voorstel van B. en W. werd «onder hoofdelijke stemming als antwoord op dit schrijven, de volgende motie aangenomen: „De Raad der Gemeente Limmen in open bare vergadering bjjeen op 8 September 1928, heeft met leedwezen kennis genomen van de beslissing van het Hoofdbestuur der Poste rijen, dat aan den algeineenen wensch van let overgroote deel der bevolking, een gunsti ger plaats voor het Hulppostkantoor der Posterijen te verkrijgen, geen gevolg wenscht te geven. „Hij betreurt dit ten zeerste, gezien de te gemoetkomende houding van het Bestuur der Gemeente, dat bereid is daarvoor een finan cieel offer te brengen in het werkelijk alge meen belang der gemeente. „En besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Hoofdbestuur der Posterijen en den Minister.” Hierna verkiezing leden vaste commissies. Op voorstel van den Voorzitter werden de aftredende heeren bij acclamatie herkozen. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herkozen de heer W. Kooy. Van het R. K. Schoolbestuur was mede deeling ontvangen, dat opgericht is de St. Cornelius-Jongensschool. Door den Minister van Financiën was aan deze gemeente een crediet verleend inge volge de Landarbeiderswet, groot 3600. voor een plaatsje voor C. Valkering Ez. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen de rekening 1926. Mededeeling .werd gedaan, dat een pand, eigendom van de gemeente, onlangs ver brand is, hetwelk was verzekerd voor f 1000 bij herbouw en 400 bjj opbouw. Van het Provinciaal Bestuur was inmiddels een schrij ven ingekomen, inhoudende mededeeling, dat genoemde woning niet moest worden opge bouwd, daar de grond gelegen is in het plan der primaire wegen en de Provincie dezelve wenscht aan te koopen. Besloten werd de woning niet meer op te bouwen. Aan de orde was thans een voorstel tot het verleenen van een crediet ad 685.aan het R. K. Schoolbestuur voor aanschaffing nieuwe leermiddelen voor de St. Cornelius- Jongensschool, ingevolge art. 72 der L. O.- wet. Zonder aanmerking goedgevonden. Hierna werd de tekening aangeboden van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten hadden bedragen 6748.90% en de uitgaven 7263.90, alzoo een nadeelig saldo van 514.99%. De rekening werd conform vastgesteld. Vervolgens werd de Gemeente-rekening 1927 aangeboden; dit omvangrijk werk gaf een totaal-cijfer op den gewonen dienst groot 69.385.91, alzoo een nadeelig slot groot 2684.17 en op den kapitaaldienst een ontvangst ad 6367.25 tegen een uitgaaf op dezen post van 6543.62, alzoo een nadeelig slot groot 176.37. De Voorzitter deelt mede, dat deze nadee- verder af te wikkelen. De heer Steltenpool irban 1 ver- op de Voorzitter ontkennend ant- Kagerban ligt zelfs nog eenigs- 10.00—12.00 ig-T Trio Verhey. 2.002.30 Gramofoonmuz.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6