RADIO. SPORT EN SPEL. GEMENGD NIEUWS. vin. BINNENLAND. RECHTSZAKEN. IEDER ZIJN EIGEN Radio-Ontvanger GARANTIE coulant en volledig. f» P. TH. YPMA, Afd. Radio. PROVINCIAAL NIÉUWS. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE MEDEMBLIK. Ontwerp-program 1929. n. d. Zaan. 9 verder dat KOLVEN TE OUDKARSPEL. waar- verga- XI Meer overheidszorg voor het behoud van de schoonheid van stad en land. vaard, waaruit blijkt, dat in de oprichting van dit gedenkteeken de beteekenis ligt van Odinga- EEN MOTORONGELUK BIJ ALPIEN. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur ia do auto van de Koningin, toen H. M. Alfen pas seerde, aan een ongeluk ontsnapt. Voor de Koninklijke auto reed een wagen geladen met stroo, waarvan een baal atroo afviel éven voordat de auto nasseerde. Het pak kwam terecht vlak voor een motorrijder, die qp dat oogenblik den auto passeerde. Hetjgevolg was dat de motor over den kop sWég. De berijder, ƒ-> heer Meischke uit Driebergen, brak zijn onderbeen, bekwam enkele ontvellingen in het gelaat en bleef bewusteloos liggen. Nadat dr. Hunting voor- loopige hulp had verleend, en de vader van den heer Meisehke uit Driebergen was ge haald, werd het slachtoffer per auto naar het Diakonessenhuis te Driebergen vervoerd, waar hjj ter verleging is orv’enomen. Dins dagavond heeft H. M. telegrafisch den bur gemeester naar den toestand van den heer M. gevraagd, waarop deze telegrafi-'^h ant woordde, dat de toestand zich niet ernstig liet aanzien. Toegezegd ie nog een schilderij, dat door den heer Jaarsma zal worden vervaardigd, en nog eenige schilderijen. Medegedeeld werd nog, dat de Ned. kolo nie te Dortmund een aktie op touw zal zetten om bij alle Nederlanders in Duitsohland gel den in te zamelen. Ook in Groningen zal een comité worden gevormd, terwijl ook met de Hollandsche kolonies in andere landen con tact zal worden gezocht voor het inzamelen van gelden. Rest nog te vermelden, dat Z.K.H. Prins Hendrik het beschermheerschap heeft aan- TMtu, van een nationale hulde aan het geheele red wezen. De rondvraag leverde niets meer op^ na de voorzitter deze goed geslaagde dering sloot. Oneerlijke concurrentie. Voor dit feit stond terecht de meubel maker en reiziger Nicolaas de F., wonende te Hoorn, aangezien hjj zich te Obdam en te Harenkarspel zou hebben voorgedaan als vertegenwoordiger van den Koffie- en Thee handel „Insulinde” te Groningen, terwjjl hij echter in werkelijkheid de concurreerende firma „De Plantage” vertegenwoordigde. Op deze wjjze had hjj bestellingen, die voor' „Insulinde” bfestemd waren, opgenomen en doen uitvoeren door „De Plantage”. Op grond van de vele klachten had de officier een vervolging ingesteld, op grond van art. 328 bis wetb. van strafrecht, dat tegen der- gelijke bedriegelijke handelingen een maxi mum geldboete van f 900 bedreigt Eisch tegen dezen onverstandigen ijveraar f 200 boete of 60 dagen hechtenis. Met gesloten deuren. Ter zake zedenmisdrijf, bedoeld bij artikel 247, Wetb. v. Strafrecht stond terecht de 67-jarige loswerkman E. H. V. uit Den Hel der, thans gedetineerd Tegen hem werd gevorderd 6 maanden gev. Ook had zich deswege te verantwoorden de 25-iarige barbier Jan J. te St. Pancraa. De officier vorderde tegen hem 4 maanden gevangenisstraf. De Kolffeesten. alhier gehouden, zijn weer achter den rug. We gelooven wel. dat deze in allo opzichten schitterend geslaagd zijn. Dinsdag werd den geheelen dag nog gekolfd, ’s Avonds om 8 uur had de feestavond plaats. De zaal was voor dezen avond ge heel gevuld, en de velen die er waren zullen het bezoeken van dezen slotavond niet be treurd hebben. Tusschen de pauze ging Dr. van Balen Blanken op de hem hem eigen wjjze over tot het uitreiken van de prijzen. De uitslagen zijn als volgt: Korpswedstrijd. 1. Groot verguld zilveren medaille als le korpeprjjs voor gummiballen en 3 kleine zilveren herinneringsmedailles, „Op Maat”, Zuid-Scharwoude, met 454 punten. 2. Groot verguld zilveren medaille als 1c korpsprjjs voor sajetballen, met 3 kleine her inneringsmedailles, „Mik Wis”, Koog a. d. Zaan, met 342 punten. 3. Groot zilveren medaille als 2e korps- priis voor gummiballen en 3 herinneringsme dailles, „Sta Vast”, Bovenkarspel met 441 punten. 4. Groot zilveren medaille als 2e korps- prjjs voor sajetballen en 3 herinneringsme dailles, „T. O. G. I. D. O.”, Krommenie, met 315 punten. 5. Junioresprjjs: le. J. Hart met 92 punten; 2e. D. Plakman, 90 punten; 3e. T. H. Muile- boom, 62 punten. Deze medailles waren uitgeloofd doof hot Hoofdbestuur. Personeele wedstrijd. le prijs, kunstvoorwerp en medaille, aan geboden door het Hoofdbestuur, P. Mole naar, Zmd-Scharwoude, 164 punten. 2e prjjs. kunstvoorwerp, J. Klopper, Bo venkarspel, 158 punten. 3e prjjs, kunstvoorwerp, N. Quant, War- menhuizen, 157 punten. 4e prijs, kunstvoorwerp. A. Berkhout, Zd.- Scharwoude. 155 punten. 5e prjjs, kunstvoorwerp, A. v. d. Toorn, 155 punten. 6e prijs, kunstvoorwerp, J. Hageióar, Alk maar, 154 punten. 7e prijs, kunstvoorwerp, S. Wit, Alkmaar, 148 punten. Voor diengene, die na den 7en prijswinnaar het hoogste aantal punten slaat, een verras sing aangeboden door de Brand waarborg Mij. te Oudkarspel, D. de Smeth, Boven kar spel, 148 punten. Bijzondere prijzen. Een kunstvoorwerp voor de meeste pun ten in de le en 2e serie, S. Evers, Oudkar- spei, 94 punten. Kunstvoorwerp voor een der leden van „Volharding” die met de meeste punten te zamen in de le cn 2e serie uitkomen, P. F. Kat, 91 punteti. Zilveren lauwerkrans voor het korps, dat in de le en 2e serie samen de meeste punten maakt, „Onder Vrienden", Oudkarspel, 286 punten. Kunstvoorwerp voor hem, die in de le en 2e serie samen de meeste punten maakt (gummiballen), C. Goet, Nieuwe Niedorp, 105 punten. Kunstvoorwerp voor hem, die in de le en 2e serie samen de meeste punten maakt (sajetballen), D. Tiemjjer, Koog a. d. Zaan, 97 punten. Kunstvoorwerp voor hem, die in de le serie de meeste punten maakt, A. Baan, Zd.- Scharwoude, 56 punten. Medaille voor hem, die in de 2e serie de meeste punten maakt, A. Eecen, Oudkarspel, 57 punten. Medaille voor hem, die na de le en 2e serie samen de meeste punten slaat, K. Win kel, Wognum, 97 punten. Kunstvoorwerp voor hem, die na den eerste in de le en 2e serie samen de meeste punten maakt (sajetballen), Jac. Leguit, Kromme nie, 96 punten. VH. 1. Zoo noodig steun aan bepaalde takkeö van volksbestaan vooral door het middel van handelstractaten of door bijzondere invoer rechten. 2. Betere inrichting van de afdeeling Han del en Nijverheid, mede met het oog op eco nomische voorlichting en het sluiten van handelstractaten. 3. Toezicht op het bankwezen. 1. Wetteljjke regeling van den verkoop op afbetaling. 2. Tegengaan van het cadeaustelsel. IX. Herziening van de wettelijke regeling van het pacht-contract. Bescherming van de belangen en rechten der. pachters. Kunstvoorwerp voor hem, die na den eerste in de le serie met de meeste punten uitkomt, C. v. Kleef, Grootebroek, 54 punten. Medaille voor hem, die na den eerste in de 2e serio met de meeste punten uitkomt, P. Langedijk, Noord-Scharwoude, 55 punten. Een Kolf voor hem, die in de eerste en tweede serie samen de meeste twaalven slaat, W. Gorter, Krommenie, 4 twaalven. Medaille voor een lid van het Hoofdbe stuur, die in de le en 2e eerie samen de meeste punten maakt, J. Stammes, Nieuwe Niedorp, 93 punten. Kunstvoorwerp voor hen, die in de le en 2e serie samen de meeste elven slaat, M. Roosje, Bovenkarspel, 7 elven. Kunstvoorwerp voor hem, die in de le en 2e serie samen de meeste tienen slaat, Jac. Gilder, Oudkarspel, 6 tienen. Kunstvoorwerp voor hem, die in de le en 2e serie samen de meeste negens slaat, M. Borst, Oudkarspel, 4 negens. Kunstvoorwerp voor hem, die de meeste zeven slaat, S. Ton, Oudkarspel. Kunstvoorwerp voor hem, die de meeste zessen slaat, J. Peetoom, Nieuwe Niedorp, 2 zessen. Kunstvoorwerp voor hem, die de meeste achten slaat, H. J. Fried, Alkmaar, 3 achten. Wissel-medaille voor grootst aantal pun ten (sajet), „Mik Wis”. Koog a. d. Zaan. terug en tot het in werking brengen van een autobusdienst van Koog aan de Zaan naar Castricum cn terne (op Woens-, Zon en Feestdagen gedurende de zomermaanden). t hanuhaving van het bestreden eslu.t van Ged. Staten is aan de daarbij verleende vergunning de navolgende voorwaarde toe gevoegd Het is verboden: a. in de richting Koog aan de Zaan naar Castric im te Koog aan de Zaan en verder reizigers ten vervoer niet verder dan Wormerveer in de a’ ‘obussen op te ne- en; h. in de richting Castricum Koo aan de Zaan te Wormerveer cn reizigers in de autobussen op te nemen. Weddenschappên op de Kcrc—ner Sportclub. Twee paardenhandelaars en bekende book makers uit Den Haag, J. P. K. en W. v. d. L., stonden heden terecht terzake het gelegen heid geven aan het publiek tot hazardspelen ter gelegenheid der door de Kennemer Sport club uitgeschreven draverijen te Alkmaar, op 17 Mei j.l. Verdachten waren gesnapt door den Hoofd agent Ter Horst, toen een onder het publiek aanwezige landbouwer genaamd B., op een paard f 10 had gewed om f 15 te winnen. Gevorderd werd tegen ieder f 200 boete 'of 60 dagen hechtenis. De officier liet hierbjj scherp uitkomen, dat het volkomen onjuist is om tegen de politie te ageeren, aangezien van hooger hand voortdurend wordt aangedrongen op verscherpte controle en de politie dus niet anders doet dan haar plicht, door aan de opdracht gevolg te geven. DORUS RIJKERS-MONUMENT. Maandagavond had te Den Helder een vergadering plaats om te komen tot do oprichting van een monument, van waaruit een nationale hulde wordt gebracht aan het geheele reddingsw.ozen op de Neder landsche kust. De beer A.G.A. Verstegen, als voorzitter van het voorloopig comité sprak zijn tevre denheid uit over de groote opkomst. Hjj gaf een uiteenzetting, waarom eet zoo ’angen tijd heeft geduurd, voordat deze vergadering kon uitgesohreven worden. Thans is men reeds zoover, dat er niet alleen een plaatse- Ijjk comité is, bestaande uit 37 organisaties van alle richtingen en daarbij nog 32 perso nen, waarvan de Burgemeester het eere-voor- zittersohap heeft aanvaard, maar dat er bo vendien nog een landelijk eere-comité is tot stand gekomen, bestaande ui 87 voor aanstaande personen. Ook deelde de voorzitter mede, dat er reeds giften van vjjf personen ontvangen waren tot een bedrag van ƒ167.50. Bij acclamatie werd nu voorloopig het comité, bestaande uit de heeren A.G.A. Ver stegen, voorzitter; L. Bandsma. secr., en Bern. Meijer, penningmeester, benoemd tot bestuur en nog uitgebreid met de volgende heeren: C. Bot, als vertegenwoordiger van de N.- en Z.-H. Reddingsmaatse.lia.ppjj; J.F. Egner, idem van het Dorus Rijkersfonds. Dan werd er nog een finanpeelo commissie benoemd, een perscommissie en een com missie voor het organiseeren van vermake lijkheden. Op verzoek van een lid van de Vereeni- ging jMoed, Volharding en Zelfopoffering” werd de voorzitter van die vereeniging, de heer Van Dok, nog opgenomen in het eere- comité. Medegedeeld werd, dat aan gemeenten bo ven 100 inwoners, iu de provincie Naorl- en Zuid-Hollaad en Ze land, een circulüra zou worden gezonden om een borage uit d ge- nietutikas of aid «ar een collecte te do/e hou den voor de handhaving der neutraliteit en de verdediging der onafhankelijkheid binnen de grenzen door eventueele internationale regelingen te stellen. VI. 1. Voortgezette voorbereiding van staat kundige zelfbeschikking, binnen het Rijksver band, van de deelen des Rijks buiten Europa, onder handhaving der Nederlandsche leiding. 2. Behoud van de volledige ministerieele verantwoordelijkheid voor het beleid van den Gouvemeur-Generaal van Nederlandsch- Indië en van de Gouverneurs van Suriname en van Curasao. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 11 September. Uitspraken. Hendrikus Jacobus M. Alkmaar, ged. diefstal 4 maanden gev. met 1 maand aftrek. Arnold van B. Oosterhout, ged. diefstal, 3 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren. Op vrjje voeten gesteld. NIEUWE ZAKEN. Op de voordracht voor 5 maanden. De 32-jarige hardhoorige .Jan D. uit Den Helder, had zich op 27 Maart te Enkhuizen voorgedaan als Directeur van de Rijnvaart Maatschappij en een eenvoudigen schipper aangesteld als walschipper tegen een salaris van 1500 gulden. Het viel Hem gemakkelijk den opgetogen functionaris op te lichten voor 15 guluen. Jan D. heeft ook elders strafbare onlichterjjtjes gepleegd en zit nu een straf uit in de gevangenis te Groningen. Het psychiatrisch rapport omtrerft dezen man noemt hein een psychopaat, doch verantwoor delijk voor zijn daden. Jantje die goed van den tomrriem is gesneden, praatte als Brug man zaliger. Hij wenschte zelf gestraft te wor’en, doch vew.oeht de uiterste clementie. De officier vorderde 5 maanderf gevangenis straf met het oog op het feit dat hjj nog meer ’ere straffen heeft op te knappen. Niet geschikt voor geldelijk beheer. De noodslachter Bertus C„ wonende te Texel, ’n huisvader met een gezin van vrouw en 5 kinderen, was ook aangesteld als agent van een Maatschappij voor Ziekenhuisverple- ging en inde als zoodanig bij verschillende leden Jaarpremiën, die hjj echter niet be hoorlijk verantwoordde, doch aanwendde ten bate van zichzelf en zjjn gezin. Dat liep natuurlijk spaak en heden stond de slager terecht wegens in 1927 gepleegde verduisteringen. Op grond van het gunstige rapport dér reclasseering, eischte de officier 8 maanden gev. voorwaardeljjk met 3 proef jaren. Verdachte beloofde het toegebrachte geldelijk nadeel te herstellen. Een niet naar waarheid opgemaakt koopcontract. De rentenier P. K. en de koopman O. Z. gingen *u overeenkomst aan, waarbjj de eerste contracts rit verkocht een huis met erfschuur en tuin voor de som van f 15.500. Het koopcontract snrak echter maar van f 13.000, natuurlijk met het doel een gedeelte der registratiekosten te ontduiken. De in specteur der registratie te Hoorn kreeg ech ter na een ontvangen aangifte van P. K.’s vermogensbelasting er de lucht van en het gevolg was dat heden niet alleen dextwee contractanten, doch ook de beer W. P. te Hoorn die het contract had opgemaakt, te recht stond als verdacht van valschheid in geschrifte. Deze zeldzaam voorkomende strafzaak vroeg geruimen tijd de aandacht der recht bank en duurde ook door het uitgebreide requisitoir en het nog veel uitvoeriger plei dooi van den verdediger Mr. A. Prins Jr. natuurlijk >g veel langer. Gevorderd werd tegen P. K. f 200 boete of 40 da^en, tegen C. Z. f 300 boete of 60 davep en tegen W. P. f 100 boete of 30 dagen. Verdediger van W. P. pleitte vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Met een bjjl er op los geslagen. Een te Hoorn in de Duinstraat woonachtig jongmensch was op 3 Mei met de lieftallige I’ ndrika Jansen op stap en ontmoette op de Turfhaven zekeren G. Blokker, welk jongmensch vroeger de uitverkoren adonis van gezegde jonge dame was geweest. Blijk baar kon hjj het niet verkroppen uit haar gunst te zijn gebannen en zjjn ontevreden heid richtte zich voornamelijk tegen den nieuwen gunsteling der Fortuin. Hij joeg de zen zóó het land op, dat Andries zich niet langer liet kisten, naar huis liep, daar ’n bjjl haalde en er zjjn tegenstander zoo nadrukke- ijjk mee op het hoofd timmerde, dat hjj direct buiten gevecht werd gesteld en in de ziekeninrichting van Dr. Kortebos door dezen bekwamen chirurg moest worden geopereerd. Gelukkig had het geval een gunstig ver loop en was Blokker volkomen hersteld, he den in de rechtzaal aanwezig om tegen zijn aanvaller, die thans, terecht stond wegens ernstige mishandeling te getuigen. De officier, aanneinende, dat Blokker veel aanleiding had gegeven, vorderde 1 maand gevangenisstraf. Blokker diende een eisch in tot schade vergoeding wegens geneeskundige hulp, ver pleging, 'n beschadigd rijwiel en arbeidsver zuim. tot een bedrag van l 80, dat echter tot f 50 werd gereduceerd. De verdachte, die meer gunstig bekend staat dan de mishandelde, verzocht een voorw. straf. Van ons goedkoopste tot ons meest luxieuse toestel. i« de Wjj vertegenwoordigen alléén bekende wereldfirma’s. Toestellen inch lampen vanaf f 50.—. Langestraat 69. Alkmaar. Voor de groote Internationale Harddraverij waren ingeschreven 17 paarden: Naida 260 M„ Louise B. 290 M.. May Magon 295 M., Lady Chimes 300 M„ Maggy Henry 300 M., Senator Axbond 295 M„ Nachtegaaltje 280 M., Pinksterbloempje 260 M., Putzelinde, 295 M., Quford 265 M„ Koosje W. 285 M„ Silent Nancy 290 M., Meteor 280 M„ Catrien R. 285 M„ Old Gin 275 M.. Mis Zelda Peter 300 M., Sally Harvester 800 M. Vele spannende ritten zijn er geweest. Ver schillende malen kwamen kampritten voor. In de le ronde vielen af de nummers 1, 4, 6, 7, 10. 11, 13, 15. In de 2e ronde de nummers 2, 12, 5, 8. Er bleven dus over 16, 17, 14, 3, 9. Door bet bestuur was een 5e prjjs van f 25 bjj de andere gevoegd. In drie ronden vielen af No. 17 en 3. Hiervan won no. 17 Salle Harvester den 4en prijs f 40.en Mary Magowan den 5en prijs f25..- Van de overige 3 paarden won CathrieirK. den len prijs f 400.plus f 25.v. d. pi keur. Miss Zelda Peter den 2en prijs f 200. Putzelinde den 3en jfrijs f 100. Zeer lang is er gestreden, daar behalve de kampritten verschillende ritten gelijk waren. Er is dan ook zeer hard gereden en de dui denden toeschouwers hebben geprofiteerd. Na afloop had de prjjsuitdeeling plaats in „’t Wapen van Medemblik”, waar met een toepasselijk woord de prijzen werden uitge reikt. Te half 10 had aan de Westerhaven een schitterend vuurwerk plaats, duizenden men- schen verdrongen zich om van bet mooie vuurwerk te genieten. Er kwamen eenige prachtige stukken in voor betrekking heb bende op de tentoonstelling. Na afloop verspreidde zich de menigte om de versieringen in oogenschouw te nemen. De toren was schitterend verlicht. Het Ba- gjjnhof baadde in een zee van licht, waardoor de versiering -schitterend uitkwam. In het van Houweningepark was langs de perken een -reeks kransen van vetpotjes aange bracht, welke tusschen de bloemen een mooi effect gaven. Bovendien werkte de fontein, welke tevens electrisch was verlicht, wat een fantastisch gezicht was. Mede door het prachtige weer en de dui denden bezoekers is ’“ze dag in alle opzich ten schitterend gesmagd. AUTOBUSSEN IN DE ZAANSTREEK. Het Is verboden. Eli K. B. is beschikt op het beroep inge steld door de directie an de Nederlandsche Spoorwegen teg i de beschikking van Ged. Staten van No -d-Holland van 25 Mei 1927, waaibjj aan de N. V. Autobusonderneming VJ.C.O. te Zaandijk vergunning is verleend tot hét in werkii’? houden van een autobus dienst van Wormerveer naar Beverwijk en X. 1. Ter uitvoering van Hoofdstuk VII, punt 5 van het algemeen werkprogram van 1922, worden oreanen ingesteld in de daarvoor vatbare bedrijven. Aan deze organen wordt opgedragen: a. het verstrekken van advies in den ruimsten zin, ten aanzien van alle sociaal- ecouomische aangelegenheden het bedrijf betreffende, zoowel aan de overheid als aan de organisaties van belanghebbenden; b. het uitvoeren of deelnemen aan de uit voering van wettelijke regelingen en daar op steunende maatregelen van bestuur be treffende de arbeidswetgeving, de sociale verzekeringswetgeving en dergelijke; c. de berechting van geschillen ontstaan bjj de uitvoering der onder b, *bedoelde regelingen. 2. De wetgeving worde aangevuld met bepalingen, die de geheele of gedeeltelijke verbindendverklaring van Collectieve beidsovereenkomsten mogelijk maken. 3. Regeling van samenstelling en be voegdheid van de contactcommissie in het mijnbedrijf. 4. De organisatie der sociale verzekerin gen worde zooveel mogeljjk gebaseerd op bedrijfsvereenigingen. 5. Invoering van de ziekteverzekering. 6. Doorvoering van de arbeidswet 1919, en uitbreiding, voorzoover daarvoor noodig, van de arbeidsinspectie. 7. Wettelijke regeling van de werkloos- heidverzekering. 8. Wetteljjke regeling van de rechtsposi tie van het overheidspersoneel. 9. Bescherming van landarbeiders. 10. Maatregelen in het belang van kinder rijke gezinnen. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 5.30—7.15 Concert door bet Om roeporkest o. 1. van Nico Treep. Johanna de Zwaan, sopraan. 7.157.45 Boekenpraatje door Albert Kuyle. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solistenooncert door het Residentie-orkest. Afscheidsavond. Het orkest o. 1. van Prof. Schnéevoigt. I. d. pauze gramofoonmuziek. 10.15 Persber. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.30— 1.30 K.R.O. Lunchmnziek door het Trio Winkels. 4.00—5.00 Gramofoonmuziek N.C.R.V. 5.00—6.45 N.C.R.V. Concert. J. Bloem, viool. M. v. ’t Woud, cello. J. Vogel, orgel en piano. 7.007.30 K.R.O. Gramo foonmuziek. 7.35 V.P.RD.-uitzending. H. Ehrenfieldt, fluit. 8.10 Lezing door Dr. 8. J. Wellensiok: De factoren, die onze ontwikke ling bepalen gezien vanuit natuurweten- schappeliik standpunt. 8.40 H. Ehrenfieldt, fluit. 9.00 8pr.: Dr. L. J. v. Holk: Geloof, on geloof en bijgeloof (2). 9.50 H. Ehrenfieldt fluit. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek. 1220 Sonatenconeert (viool-piano). 12.50 Or- gelconcert 1.202.20 Orkest-concert. 42U Orkest-concert. 5.20 Ijzing: Winter Tennis 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orke^oncert. 6.51 Nieuwsber. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziek- critiek.. 7.35 Brahm's pianomuziek.. 7.45 Hist voorlezing uit „Thucydides". 8.05 D. Smith, bariton. 820 B.B.C. Promenadeconcert. Sym- phonie-orkest B. Baillie, sopraan. R. Hen derson. bariton. F. Davies', piano. 10.50 Nieuwsb. 10.55 Lezing: The seaside yester day and today. 11.10 Een verrassing. 11.25 12.20 Dansmuziek.. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05 Orkest- concert. 8.50—11.20 Kamermuziek. Mile. Yane Brunei, zangeres. Mile. Archainbaud, harpbegel. Langenberg, 469 M. 1220—1.10 Mechanische muziek. 125— 2.50 Orkestconcert. 6.05—620 Orkestconcert 8.20 Concert door het Klein-Werag-orkest 9.35 Symphonieconcert. Orkest o.l.v. Dr. Buschkötter. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeeaen). 12.205.20 Lezingen, 5.206.20 Orkeetooo- cert. 620—10.10 Lezingen. Geen concert avonds. Hamburg, 395 M. 4.35 Lie ren van Grieg. Zang met piano- begel 6.20 Orkestconcert. 8.20 Concert yaa de Radio- en electriciteitstentoonstelling. Vroolqke avond. Daarna tot 11-20 Cabaret Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Vlaamsche Br teratuur. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Carillon- bespeling. 820—10.35 Orkestconcert. In verband met het feit, dat de kiesver- Mnigingen in deze maand het ontwerp- program 1929 zullen bespreken, laten wjj dit hieronder nog eens volgen: I. 1. Handhaving en doorvoering der Katho- liek-staatkundige beginselen in wetgeving en bestuur, vooral ten aanzien van: het hooghouden van het gezag, de verhouding tusschen gemeenschap en Individu, het huwelijk en de ouderlijke macht, de besrijding der openbare onzedelijkheid. 2. Herziening van het huwelijks-goederen- recht 3. Vasthouden aan het parlementair- eonstitntioneele stelsel. 4. De belemmering van de vrijheid van godsdienstuitoefening, neergelegd in art. 177 van de Wet op de staatsinrichting van Neder- landsch-Indië. worde weggenomen. 1. Handhaving van de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, voor beide soorten van onderwijs met voorkoming en afsnijding van ongewenschte verhoudingen en ongemotiveerd hooge uitgaven. 2. Tegengaani van verdere verzwakking van de positie van het gymnasiaal onderwijs. 3. Toepassing van de gelijkstelling voorM het voorbereidend en het nijverheidsonder wijs. 4. Regeling van het cursus-onderwijs voor de rijpere jeugd. 5. Ten aanzien van de radio: vrije en zelfstandige ontwikkeling van de maatschap pelijke krachten: billijke verdeeling van den beschikbaren zendtijd volgens de in de be volking levende richtingen. in. 1. Behoud van het finantieele evenwicht. 2. Belastingverlaging voorzoover daar door algemeen nuttige uitgaven voor econo mische, sociale en cultureele doeleinden, niet behoeven achterwege te bljjven. 3. Meer rekening houden met kinderrijke gezinnen. 4. Invoering van belastingen op middelen van gemak en weelde. 5. Geleidelijke afschaffing van indirecte belastimren op eerste levensbehoeften. 6. Vermindering van de successiebelas ting bij vererving in de rechte lijn en in de eerste graden van bloedverwantschap. 7. Meer doeltreffende organisatie van den Staatsdienst. 8. Herziening van het bezoldigingsbesluit met name voorzoover daarin onbillijkheden of onjuistheden voorkomen. 9. Herziening der financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. 10. Herziening van de forensenbelasting. IV. Krachtige medewerking met de plannen loan den Volkenbond die met de voorstel- 1 hm van Benedictus XV volkomen overeen- I ■temmen ter oplossing van de internatio- Bale geschillen door scheidsrechterlijke uit spraken, en ter gelijktijdige en wederzijdsche vermindering van bewapeningen. V. De organisatie van leger en vloot dient beperkt te zjjn tot hetgeen noodzakeljjk is

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7