URSEM. OUDENDIJK. HOOGKARSPEL. HAUWFRT. UUGEEST. RADIO. HANDEL EN MARKT. ZUTD-SCHARWOUDE. OUDKARSPEL. Velllngoverzlcht he- voor aanvoer 6.30 OA«*cooeert. Trio bet Het laatste peren. 8.35 Gramofoonimrziek. menten van „De klokken oprette van Planauette. ver- wat vis- gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. De ziekte was niet van zoo’n kwaadaardjgen aard. HEILOO. Opgedragen. Het bouwen van een keol- schuur is door den heer W. Konijn alhier op gedragen aan Nic. Bolten, aannemer, Hel- looërdyk. Een mooie autotocht. Het was voor de getuigen aanwezig geweest. De politie heeft ouden van dagen in onze gemeente Woens- LIMMEN. Kermis. De kermis, welke deze week hier is gehouden, is -Wepr achter den rug, cn dank zy het prachtig zomerweer en een pret tige stemming, welke er heerschte, is dezelve wel geslaagd. Overal heerschte een gezellige drukte, on was er aanlig publiek aanwezig. De politie heeft zeer gemakkelijk werk gehad, want wanklanken werden niet gehoord. Er waren dit jaar vee) kramerijen en gelegenheid om te draaien. Een mooie attractie was wederom de Bios coop van de Jong. Evenals vorig trok doze weer veel publiek; dit is zeer verklaarbaar, want deze bioscoop geeft inderdaad iets moois en iets goeds en kan door elkeen ge zien worden. Zijn wy goed ingelicht, dan zal Zondag a.s. nog een mooie voorstelling worden gegeven. Zwijntjesjager. Gedurende de kermis is bij den caféhouder G. alhier een rywicl ont vreemd, toebehoorende aan A. G. Van den dader geen spoor. Gesnapt. Bij den caféhouder G. werd Dinsdagnacht 'n kermisbezoeker betrapt, die bezig was een biervat van zijn inhoud te be vrijden. De politie bezorgde dezen dorstigen bezoeker vrij logies op het Gemeentehuis. Sobriëtasbloem. Zondag zal in onze pa rochie de Sobriëtasbloem worden verkocht. Gaarne willen wij dit mooie werk aanbevelen. Hoog bezoek. Van achtenswaardige zijde werd ons medegedeeld, dat op Woens dag 8 October (en dus niet 1 October) dopr Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent in deze parochie het H. Vormsel zal worden toege diend. Floralia. Naar men verneemt, zal op 25 September a.s. in het café van den heer X Mulder een vergadering worden gehouden tot oprichting van een vereeniging Floralia. Deze vergadering zal aanvangen des avonds 7 uur. leder ingezetene zal bij deze vergade ring worden uitgenoodigd, terwjjl reeds thans kan worden gemeld, dat een groote opkomst wordt verwacht, aangezien er in deze ge meente velen zijn, die liefde bezitten voor bloemen en planten. WARMENHUIZEN. Dienstplicht. Voor de lichting 1929 zijn als gewone dienstplichtigen aangewezen: Nicolaas Hof, Johannes Smit, Hendrik de Vet, Johannes Antonius Kemper, Pieter Del- ver, Gerbrand Stet. Buitengewoon: Cornells Spaans, Pieter Frans Paarlberg, Herman Wilhelmus Quant, Petrus Johannes Slykerman, Johannes Cor nells de Wit, Wilhelmfls Gerardus Pronk, Reyer den Das, Cornelis Jonker, Willem Biersteker, Nicolaas Johannes Kleibroek, Jacob Cornelis de Vries. Aangenomen. Naar wy vernemen heeft Ds. Vorstman het beroep naar Anna Pau- lowna aangenomen. Glascultuur. Onze dorpsgenoot, de heer J. Bierman, heeft te Soestdyk een perceel grond gekocht, waarop een woonhuis en broeikassen zullen worden gebouwd. Wy wenschen den heer Bierman succes met zijn glascultuur. dag een buitengewone uag. Door eenige vooraanstaande personen in onze gemeente was het plan uitgewerkt om de ouden van dagen eens een gezelligen dag te bezorgen. Daartoe werden de autobezitters in onze gemeente aangezocht hun auto's be schikbaar te stellen voor een autotocht. In acht en twintig auto’s, waaronder een auto bus trokken ruim honderd ouden van dagen naar het Zuiden. Bloemendaai, Overveen en omstreken was het doel van den tocht. Allerhande versnape ringen werden aangeboden. Genoten als <’e menschen hebben, neen, dat is niet te zeggen, maar de ©verblijde ge zichten by de aankomst omstreeks half acht ’s avonds zeiden genoeg. Toen de lange stoet van 28 auto's vanuit den Oosterzyweg kwamen werden ze verwel komd door de beide fanfarecorpsen, die zich by den stoet aansloten en de vrolijkheid zoo mogelyk nog verhoogden. Toen de stoet ontbonden werd, richtte een der oude hoeren een woord van dank aan het comité, dat voor alles zoo goed gezorgd had. ook dankte hij de autobezitters, die gra- ti hun auto's beschikbaar hadden gesteld. Evenals 's morgens 4<>en de deelnemers en deelneemsters van huis werden afgehaald, zoo werden ze ’s avonds ook weer thuis ge bracht. 8.50—10.35 Frag- van Corneville Orkestconcert. jazzband en l. npuzi^k Königswusterhausen, (1250 M. Z**®***)- 12.205.20 Lezingen. 5.20—5.20 Orkeet- concert. 6.20-8.05 Lezingen. 8.35 „D™ Strafsache gegen Pannike o.l.v. Ben Spanier. Daarna van 10.50—DUW Dansmuziek. Hamburg, 395 X 5.20 Vocaal concert. 8.20 Operetteconcert tot 11.20. Brussel, 509 M. •en van sommige soorten is gegaan en we hoorden van heel mooi, zoo zelfs, dat ze wel op de to! gezocht konden worden. Een meevallertje voor moeder de vrouw. Keuringsdienst. Uit het verslag van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar over 1927, blijkt, dat door de inspectie in deze ge meente 64 bezoeken bij winkeliers zijn ge bracht, 18 by de bakkers, 51 by de melkslij- ters en 8 bij de veehouders. Er werden 145 brooden gewogen, waarvan 3 te licht bevon den. Er werden vanuit deze gemeente 224 monsters in Het laboratorium gekeurd, waar van 135 melkmonsters. 1971 monsters wer den ter plaatse gekeurd, terwyl 15 partijtjes werden afgekeurd. Door den dienst waren aan de consumptie onttrokken 1/10 K.G. saffraan, 5 pakjes pud dingpoeder, 2 potjes garnalen in gelei. 3S K.G. bonbons, 2 K.G. griesmeel, 40 K.G. pruimen, 10 K.G. pruimedanten, 14 pak cho coladereepen, 1100 pakjes riffa, 1H KG. fermicelli, 3/4 K.G. kerstringen en 1 K.G. puddingpoeder. Opbrengst collecte. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de stich- tir .Tehuis voor Alleenstaanden Blinden” te Wolfheze hoeft f 140 opgebracht. Baldadigheid. Bij wethouder Stapel werd een steen door de spiegelruit in de huis kamer geworpen; bovendien lagen nog enkele Bteenen op den grond voor het raam. De heer Stapel en echtgenoote hadden wel iets hooren rommelen, maar zy dachten, dat er iets op den zolder onderstboven viel, -van daar dat geen moeite gedaan werd om de boosdoeners te achterhalen. Evengoed zal dit muisje toch nog wel een staartje hebben. Een mooie straatverlichting. We zyn hier geduldige menschen, maar nu wordt 't to0 al te gek. Zondagavond kwam onze straat verlichting te half 19 in werking. We hebben hier avondkerk, maar de mensenen konden in het donker naar buis gaan. Denk nu niet, dat het zoo maar een enke le avond is, neen hoor, dat is regel. In an dere plaatsen branden de lichten en wij zit.cn tn *t donker. Het is hier een uitzondering, ais de zaak goed marcheert. ENKHUIZEN. Kiesvereeniging „Recht en Orde”. De R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde” ver gaderde Woensdagavond in het Gomarus- gebouw. De voorzitter spreekt na het ope ningsgebed een kort welkomstwoord en zegt, dat we hedenavond een gewichtige avond hebben, daar n.l. moet worden be handeld het Ontwerp-Program 1929 in ver-, band met de Tweede Kamer verkiezingen in 1929. Spr, zet hierna uiteen, wat het betee- kent in verband met de Kamerverkiezingen bet samenstellen van een werkprogram. Als enkele vragen zijn gesteld, naar aan leiding van het openingswoord, behandelde de voorzitter met de vergadering het pro gram artikelsgewyze. De meeste artikels werden zonder bespreking goedgekeurd. By de paragraaf „verleenen van steun aan enkele volkstakken van bestaan”, ontwikkel de zich een discussie naar aanleiding van bet droogmaken der Zuiderzee. ANDIJK. Mooie successen. Onze beide zang Koren hebben T er op het concours te Dirkshoin goed afgebracht. Tavenu behaalde onder leb ding van den heer C. Groen een len prijs met 800 punten. Een mannenkoor uit dezelfde vereeniging behaalde een 2en prijs. „Oefening Kweekt Kennis kreeg onder leiding van C. Boeijer een 2en pr'ys met 189 punten. In den eere-stryd wist daarna eerstge noemd koor een 3en prys te bemachtigen. Het is door het succes van dezen dag in de Ie afd. Gemengde Koren gekomen. Goed pluimvee. Dat er te Andyk al'goed pluimvee wordt geteeld, bewijst wel de teh- toonsteilingsuitalag te Medemblik, waar Je volgende prijzen, benevens zeer mooie eere- pryzen werden toegekend aan; H. Bakker met leghorn 6 eerste, 3 tweede en 2 derde prijzen. Aan R. Brandsma eveneens met leg horn, 2 eerste, twee 2e en drie 3e prijzen. A:m J.“tl. Kamstra met Plymouth! Rocks 4 eerste, 2 tweede en 4 derde. Aan K. Hoek met Wy andotte 1 eerste en mét sub. post- kriel 1 derde en J. Bellis met patryskriei 1 eerst® prijs. Een mooi succes voor de leden der nog jonge pluim vee vereeniging. Een gezonde gemeente. In doze ge meente (ruim 3000 inwoners) heeft vau 2 Juni3 September geen sterfgeval plaats gehad. Vanaf 1 Jan. 1928 bedraagt het aan tal sterfgevallen 12. Verkoop. De heer Kloppenburg, die deze gemeente heeft verlaten, heeft zyn woonhuis verkocht aan den heer Singer, ma nufacturier te Medemblik. Goed afgeloopen. Onze plaatsgenoot de heer K., die vanuit een zijpaadje per fiets op den openbaren weg kwam, geraakte in bot sing met de auto van den juist passeerend.m koopman B. alhier. De fiets werd totaal ver nield, terwijl de heer K. wonder boven won der geen letsel bekwam. Openbaar onderwijs. De Oosterschool, welke door ziekte van het geheele onderwijs personeel vorige week was gesloten, is we der geopend. Tot tijdelyk Hoofd is benoemd de heer Sietsma te Hoorn; tot tyd. onderwij zeres Mej. J. Hampe te Hoorn en tot tyd. assistente Mej. Postema te Enkhuizen. Eerate steen. De eerste steen van de nieuwe middenschool is gelegd door Mej. Statema, daartoe uitgenoodigd door het G> meentebestuur, daar zij reeds vele jaren aan de bestaande middenschool werkzaam is. Dienstplicht. Van de lichting 1929 zyn als gewone dienstplichtigen bestemd de lote- lingen: Pieter Groot, Pieter Bloemendaai, Jacob, Jonker, Jacob Sym, Jacob Schuur man, Klaas Berga, Jelle Bochterman, Willem Kooiman, Jan Gutter, Willem Schenk en Antoon Hooiveld. Slechts vier dienstplichtigen hebben zich vrijgeloot. Boooenoogst. Door het schitterende weer van den laatsten tijd zullen de bouwers nog "vrij goeden boonenoogst halen. Voord sommige soorten is het gewas best. Reeds zijn enkele partijtjes door de machine De heer Woes ten burg stelt voor, dat aan de Zuiderzee-steunwet 1925 de noodige beteringen worden aangebracht vooral betreft toezegging van steun aan de schers als door de droogmaking der Zuider zee de vaartuigen en het vischvak der vis- sc-hers waardeloos is geworden. Na bespreking wordt iiit voorstel aange nomen en zal dit met een memorie van toe lichting worden ingezonden. De overige punten vonden geen stof tot bespreking, zoodat het geheele ontwerp- program de volle goedkeuring heeft. Tenslotte wyst de voorzitter op 'n bericht in do bladen waarin wordt bekend gemaakt, dat de heer Bomans geen nieuwe candida- tuur voor de Tweede Kamer zal aanvaar den. Spr. betreurt dit besluit, daar zeer zeker de heer Bomans aan de R. K. zaak belangrijke diensten heeft bewezen. R. K. Kiesvereeniging. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging in ’t Gezellengebouw, 't Was de jaarvergadering, maar toch was de opkomst zeer gering. Slechts 5 pCt. van het aantal leden was aan wezig. Ook de dames-leden schitterden door afwezigheid. Na opening bracht de voorzitter dank aan de leden van het Dr. Schaepman-comité, dat f 370 voor oprichting van een R. K. Par tijbureau wist hyeen te brengen. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. De penningmeester, de heer Jac. de Jager, bracht finantioel verslag uit. De ont vangsten bedroegen vanaf 1 Jan. j.l. met een saldo van f 119.30, totaal f 319/15. De uitgaven waren f 140.25. Aldus een batig saldo van f 178.80. De kascommissie, be staande uit de H.H. J. Groen Jzn. en J. C. Merz, controleerden de bescheiden en vond alles conform het uitgebrachte slag. By monde van laatstgenoemde stelde de commissie aan de vergadering voor, den penningmeester voor zyn gehouden beheer te dechargeeren. Aldus geschiedde onder den gebruikelijken dank. Ook het Jaarverslag van den Secretaris was uitstekend verzorgd. Het aantal leden bedraagt momenteel 905. Aldus kwam aan de orde het Ontwerp- program 1929. dat in zijn geheel werd over genomen, doch, waarbij, na gehouden stem ming, den afgevaardigden werd opgedragen het amendement Alkmaar te steunen, n.l. by paragraaf I toe te voegen: „opheffing processieverbod”. Zulks op voorstel van den heer J. C. Merz. Vervolgens bracht de heer L. Klaver ver slag uit van de vergadering van den Staten kieskring „Zaandam” in het afgeloopen voorjaar gehouden Bij de rondvraag kwam de geheime raads vergadering, laatst gehouden, ter sprake. De leden waren over het algemeen van mee- ning, dat vergaderingen van den raad, waar in besluiten genoemen worden, welke gel delijke gevolgen met zich mede brengen, zonder bijzonder zware motieven niet ge houden worden. In het onderhavige geval meende men, dat daarvoor geen voldoende redenen waren geweest. Hierna volgde sluiting. WOGNUM. Stationschef. Na slechts een maai»! hier werkzaam te zijn geweckt, is de stationschef, de heer Baa- rend--, met ingang van 15 September j.l. in gelijke betrekking benoemd te Delden (Ove- rijsel). Regisseur tooneefvereenigftig. De heer A. Dekker regisseur van de R.K. Tooneelver. „Vriendenkring” alhier, heeft als zoodanig ontslag genomen. De leiding is thans opge- draeen aan den heer J. Kooter alhier. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt heden in openbare vergadering byeen. Schietwedstrijd. Op den Provincialen Schietwedstrijd te Overveen werden bij den personeeien wedstrijd door de navolgende le den der Burgerwacht alhier prijzen behaald: Klasse B: P. Mooy, 4e prijs, 50 punten; N. Sjerps, 14e prijs, 41 punten, tijd 28 sec.; P. Ootes, 16e prys, 41 punten, tyd 31 sec. Klasse C: J. Sjerps, 7e prijs, 46 punten, tyd 38 sec.; C. v. Berkel, 10e prijs, 46 punten, tyd 48 sec.; A. Kok, 16e prijs, 43 punten. Glascultunr. Voor rekening van de hee- ren Gebr. de Haan zullen alhier 4 stuk» druivenkassen worden gebouwd. Volontair. Als volontair op de Gemeente secretarie alhier is werkzaam gesteld de heer P. Laftut, van Spanbroek. CASTR1CUM. Verbouw Raadhuis. Woensdag werd aanbesteed het- bouwen van een spauwmuur aan bet raadhuis en daarmede verband hou dende timmerwerken en het restaureeren enz. van de burgemeesterskamer. Ingeschreven werd voor het metsel- en timmerwerk als volgt: G. Borst f1078.—; G. Kabel f 1100.—J. Res f 1180.—; C. de Groot f 1210.J. Tromp f 1225.J. Houtenbos f 1280.en M. de Njjs f 1335.— Schilder- en behangwerk: S. Portegies f288.50; J. Weda f309.—; P. Portegies f325 en Nykamp Zn. f237. Het werk is aan de laagste inschrijvers Borst en Nykamp opgedragen. Veiling. Aan de veiling van Ons Belang werd Woensdag aangeveerd: 148 zak enkele spercieboonen van 24 toe 2954 ct., 26 zak dubb. boonen van 18 tot 2254 ct., 12 zak snijboonen van 18 tot 23 ct.; 11 zak tvinboo- neu van 14 tot 1554 ct. en 1 zak raspers 1654 ct. alles per K.G. Mishandeling. Dinsdagavond werd aan gifte gedaan van mishandeling van de echt genoote van N. de Gr. aan den Zanddyk al hier. Deze mishandeling, die nogal erg moet zyn geweest, zou gebeurd zyn door haar zwager 11. de Gr., wonende naast haar. Op meer dan schandalige wijze is de vrouw, die Woensdag het bed moest houden, toegeev- keld. De dader, die zeer ongunstig bekend staat, ontkent echter alle schuld, terwijl de de vrouw van H. de Gr„ die daarby moet zyn tegenwoordig geweest, althans de mis handelde heeft ontzet, zegt niets gehoord te hebben. Jammer genoeg zyn geen meerdere een onderzoek ingeeteld, doch beeft hei nog niet tot een bekentenis door den dader we ten te brengen. Mond- en Klauwzeer. Wederom is een geval van tougblaar geconstateerd en wel onder het vee van den veehouder N. Stuifber gen te Bakkum. Vervolgonderw(js. Zyn we goed inge licht, dan zal dit jaar wederom aan school I en aan de R.K. jongensschool een cursus voor vervolgonderwys worden gegeven. De aan gifte kan deze week voot het openbaar on derwijs nog geschieden by het hoofu, den heer v. d. Vlies. Wat betreft het byzonder vervolgonderwijs, moet men zich vervoegen tot het hoofd, den heer van Westen of wei tot den directeur van het patronaat, den Weleeyw. heer de Boer. TuinbouwonderwijB. Ons wordt medege deeld, dat door het bestuur van den L.T.B. is besloten, na bespreking met de heeren Muyen en van Westen, tuinbouw leeraars, die den al- gemeenen tuinbouwcursns dezen winter al hier zullen geven, ook een cursus te doen geven in glascultuur, die dan wordt gehou den voor personen, ouder dan 21 jaar of die in het bezit zijn van bet diploma van een al- gemeenen tuinbouwcursus. Men vervoege zich by de L.T.B. bestuur ders of de leeraren tot aangifte voor deel name. SATERDAG 22 SEPTEMJJER. Hilversum, 1071 M, 12.302.00 Luncbmuziek door bet Verhey. 2.004.30 Aansluiting van Tuschinaky-tibeater te Amsterdam; Tbeaterorkest o.Lv. Max Tak; Rambler’s dansorkeat o.l.v. Tbeo Uden Manman. 6.00- 7.45 Concert door het Omroép-orkest O-Lr. Nico Treep; Humoristisch kwartet JDe booge 0.”. 8-00 VARA. Het Amsterdamse^ Instrument. Solistenkwartet; D. Speet®, trom pet, D. M., Tonnis, trompet, R. Sell, Wald hoorn, E. Haagman, bazuin, Lyda Polak, declamatie, Willem v. Cappellen, voordracht (De Brand m de Jonge Jan, monologenspel waarin alle rollen vervuld worden door W. v. Cappellen). 10.15 VARA-varia. 10.80- 11.45 Aansluiting van de Cinema Royal te A’dam (VARA); Het Orkest o.l.v. Hugo de Groot; Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels. 5.306.20 "Graraofoonmuziek. 6.30 7.00 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Mevr. M. HendrikseKnapen: Knipcursus per ra dio. 7.458.15 Spr.: Mej. Stephanie v. Emb den: Reis-indrukken uit Mexico (1925)-: Na tuurschoon, praehistorisch en Spaansche kunst 8.15 Concertr en Toooeelavond; Gom. Koor „Eupbonia” uit Lekkerkerk en het R. K Amsterdamseh Tooneelgezelsohap te Amsterdam. „Tooneelatudiën”, blijspel in 1 bedryf door Justus van Maurik Jr. Jeremias Raasberg, tooneeldiohter in een provincie stad, J. v. d. Valk; Rosalia, z’n dochter, M Sweers; Steven Botterman, zijn knecht, A. Sweers; Is. Winterberg, tooueelspeler, F. Bibo; Ferd. Walbacfa, figurant P. Bos. „Valse Cluunpêtre (Walsberinnering), 1-acter van Jan Fabricus. Hy (80 jaar), F. Bibo; (78 jaar), A. Sweers. ,,Huwelykscand»daten’ 1-acter van W. Stumpff. Oud fleurig heertje, A. Sweers; Oud fleurig heertje, F. Bibo. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 12.202.20 Het Carltou Hotel octet B.50 Balladenooncert; L. Aeh- downe, bariton; Oh. Curnock, viool. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kmderuurtje. 6.20 Dans- muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.15 Muziek. 7.2U Omroepcauserie. 7.45 Sportcauserie. Koorconcert; Mannenkoor en E. B. Dmh, piano; G. Piney, bariton. 8.35 Vaudeville. Variëté-artisten en dansorkeet 9.35 Discus sie tusschen Mr. en Mrs. Clough Williams Elis: Twenty years, on. 9.50 Nieuwsber. 10 10 Populair opera-programma; J. Jones, tenor; Orkest 10 50—12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 12 50 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dans muziek. 8.50—11.20 Concert Orkest; Hr. Dewinsky, zanger. Mmes. Ferrare en Yma ea dt» heeren Cardi en Donnio, zang. Langenberg, 469 M. 12.30 Mechanische muzie’-. 1.252.50 Cw- kestconcert Werken van Weber. 6.06—«.50 t 8.20 Vroolyke avond. Orkeet, solisten. Daarna tot 1.20 Dans- WOL. LONDEN, 19 September. Het aanbod in de veiling van heden bedroeg 10.300 bu., waarvan er circa 6000 koopera vonden. Koopers waren nog gereserveerd, ofschoon voor het Continent geschikte soorten wel wac betere vraag ontmoetten en er heden minder onverkocht bleef dan op den ope ningsdag. In vergelijking met de Juli-vei- lingen waren merinos en scoureds 10 i 15 pet, vette merinoe en slipe wol 10 pet. la ger. Kaapsche bleef by gebrek aan kooplust grootendeels onverkocht en noteerde 10 pet lager dan in Juli j.L Fijnste vette me rino Victoria bedong 31H d. en beste scou red merino Queensland 40K d. Slipe cross breds uit Nieuw Zeeland brachten 27 H d. op voor de fijnste halfbred lamswol en 28 d. voor super halfbred. Vette crossbreds wa ren voor Yorkshire en het Continent ge vraagd, beste 58’s tot 25 d. 50’s tot 21 d. Van Kaapsche bedong beste sneeuwwitte 38 d. <en vette kam wol 18 H d. HEM, 19 Augustus. Bloemkool I f7—9.50; H f8—5.40. Reinl Victoria f 10.20—12.80. Druiven f2532 Amrurke.i f323. Komkommers f57. Me- loenen f2036. Siaboonen f6.5011.60 Snyboonen f 10—16.10. Nep f 4.20. Drielingen f2.102.30. Andyvie f44.50. Williams fl f 2.102.30. Andijvie f 44.50. Williams f 7.30—9.20. Trosjes 12.20— 4.90. Maagden® ren f 6.90—7.50. Jutte f 15—15.30. Durau- deau f 6.90—8.10. Prinses f 8.308.80. Bon Louis f 15.7028.30. Hardy f9.80— 15.20. Amaline f88.90. Sinjeur f9.4011.60. Me- rodi f 7.508.30. Landauwer f 6.307.80. Triumph f 11.30—17. Annelen f7.3021.90 ZWAAO, 19 Sept 1928. „Bangert en <hnstreken”. Pruimen f 1018; Druiven f 30—38; Tomaten f 2—, 5; Noten f 10—22; Peren f 325 Dubbele Siaboonen f 610; Snyboonen f 8—1% Bloemkool f 610; Wortelen f 2Kruis bessen f 13. Kolven. le klas: le pr. C. Langendyk Pz., N.-Scharwoude, 145 pt.; 2e pr. J Hage naar, Alkmaar, 142 p.; 3e pr. A. Berkhout, Z.-Scharwoude, 130 pt. Serieprys P. Molenaar, Z.-Scharwoude, 51 pt. 2e klas: le pr. P. Boon, 138 pt.; 2e pr. P. Glas, 134 pt; 3e pr. Jb. Zijp, 122 pt. Serie prys J. de Geus, 52 pt Allen te Z.-iSchar- woude. 3e klas: le i r. Jasper Glas, Z.-Scharwoude, 122 pt.; 2e pr. P. v. d. Welle, Z.-Scharwoude, 117 pL; 3e pr. J. Bruin. N.-Scharwoude, 107 pt. Serieprys C. Wagenaar, Z.-Scharwoude, 40 pt. Biljarten. le pr. L. Dekker, N. Schar- woude; 2e pr. J. Kuiper, N.-Scharwoude; 3e pr. P. Boon, Z.-Scharwoude. Hinderwet. Door Burgemeester en Wet houders van onze gemeente is aan de firma J. Ecen Gz., volgens de Hinderwet vergun ning verleend tot het uitbreiden van haar houtzagerij, door bet plaatsen van een elee tromotor. .Afslag vereeniging „Beemster, Pvr- merend 4 Omstreken”. Het byzouder gunstige weer was oorzaak, dat de augurken aan voer de laatste mar ten voor den tyd van he j. ..r nog zeer ruim was. Vooral den 12en was de aan voer groot, n.l. zoo 'n 200.000 kg. Het nam «venwel niet wer dat de h..nd 1 ze getnakkeiyk verwerkte, hoewel het Grof en stek wel even zakkende was in prys d x>r het ruime aanbod. By een aanvoer van ruim 96.000 kg. Grof liep de priis, ingezet op 70 A 71 ce- >r 6 kg. terug tot 66 cent, met een aan de aanvoerders uit te betalen do asnveprys van 68. cent Gr >f 1 1 niet 52 a 53 cent per mand van 6 kg. betaald. Voor het stek bleek al heel gemakkelijk plaatsing te vinden, niettegen staande hiervan meer dan 60000 kg. werd aangeboden. Ingezet op 46 ct. liep dit op tot 47 A 48 cent lerwijl de laatste koopen nog voor 49 a 50 cent per mand gingen. In verhouding met het Grof was de Bas- terdaanvoer eigenlijk vry gering, n.l. zoo ’n 26000 kg. Dit kwam trouwena in den prys ook nog wel wat uit uiting, wane hierdoor kwam de prys vryvast om de de f 1.40 per mand. Het artikel Bommen dat veelal plaat sing vindt voor de Engetsehe riiarkt, kwam door dc daar ophanden zijnde feestdagen in het gedrang en kwamen die dan ook op den prys van slechte 35 A 36 cent. Dat dit niet zander invloed bleef, bleek den volgenden dag, Zaterdag 15 Sept., toen de prys op een plin. 10 cent hooger niveau kwam. Voor dezen dag kwam evenwel weer een andere hinderpaal in den weg staan, de ver- hooging van de Duiteche invoerrechten. In den prys van het Basterd kwam deze belas ting blijkbaar volkomen tot uiting by voor gaande markt; de nóteering hiervan was plm. 3 cent per K.G. lager, w»t gelift Maat met de verhooging der Duitsche tarieven. Op de overige sorteeringen was nog geen directe invloed merkbaar in deze. Inmiddels zullen we de aanvoeren wel spoedig zien afnemen, nu we de maand October in het verschiet zien. De Siaboonen, waarvan de aan voer hier iets afneinende is, doch gemiddeld nog zoo’n 800 A 10O0 zak van 15 K.G. per dag be draagt, hebben de laatste dagen nogal iete in prys moeten inboeten, waarvan de oorzaak shijnt te moeten worden gezocht in de groote aanvoeren aan de Amsterdamsche markt uit andere centras. Slechts voor enkele partij tjes eerste pluk was nogal animo. Voor des® waren dc laatste noteeringen f 22 A f 23 per 100 K.G. Min of meer afwijkende partijen gingen voor prijzen van f 11 tot f 17. Enkele boonen werden met f 18 A f 19 betaald voor eerste soort, terwyl voor tweede soort plm. f 12 werd uitgelegen. Voor boonen zonder draad werd gemiddeld weer f 3 A f 4 per 100 K.G. hooger betaald dan voor met draad. Den 17en was de stemming iete aangenamer by betere prijzen. De snyboonen beginnen in kwaliteit wel even af te nemen; hierdoor werden vele par tyen met n gebrekje verkoel»t. Mooie partijen stokboouen noteerden v. boven f 30. Stamsny- boonen zagen wy voor mooie kwaliteit ook nog met f 20 A f 2ö betalen. Voor Tomaten bleek de belangstelling er weer niet op vooruit te gaan en zakten de prijzen weer vry geregeld. Den 14en Sept, noteerden we voor A f 8 a f 10.50, txior B f 7.80 A f 10 en voor C f 4.50 a 6 en voor Bonken f 5.40 A f 8. De middenprys voor Exporttomaten was voor A, B, C en Bonken resp. f 10, f 8.40, f 5, f 5 60. Maandag waren deze prycen f 6, f 7, f 5 en 1 5- Voor de komende dagen zien we wat rui mer aanvoer uien tegemoet. Gezien de zeer gunstige weersgeMeldheid laat de kwaliteit hiervan zi<A goed aanzien en de sorteerin gen zullen moeten voldoen aan de eiseben, door het U.C.B. gesteld. De pryzen waren zeer matig n.l. van f 3-20 tot f 4.40 voor de gewone en grove uien en voor drielingen en nep resp. f'5, f 6.40, en f 10a f 15. Bieten gingen bij matigen aaavee’ pryzen van f 5 tot f 14. Uitstekende vraag bestond er de dagen naar ryp handfruit, vooral Voor verschillende soorten, als Clapp s Fa vorite, Truimphe de Vienne e.a. werd tot peren werd van f 8 tot f 12 betaald. Druiven van goede kwaliteit varieerden in prys tusschen f 60 en f 70, terwyl een enkel afwijkend partijtje iete beneden de laagste nóteering ~;ng.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6