Moord - Manisch Dagblad. JAN DE VE1ES ALKMAAR. i ;;?de blad PURMEREND DE GROOTE VERLOTING. Tel. 324 In bussen van 50. 75 et. en poten f 1.51 Alkmaar. I DE LANGE DE MORAAZ ALLE BANKZAKEN. I I ZATERDAG 22 SEPT. ’28. IN EN OM ALKMAAR De nieuwe gemeentebegrootlng. i I geneest de vurigste spenen Alom verkrijgbaar. Chemische* Fabriek „Vriesia” TELEGRAMMEN. WEERBERICHT. HANDEL EN MARKT. L. FRANKENBERG. ALKMAAR PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. TEXEL. f I De echte witte Uierzalf it ALKMAAR. TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. belastingbetaler zqn laag mogelijk deren (O4 jaar). t -■ 0.34 0.66 0.13 25.606 een L i 27.199 23.010 46.653 11.767 35.177 30.783 218 0.8 253 0.8 421 0.9 0.50 0.50 033 0.30 0.70 0.11 het va- 114 *98 totaal 212 Vanaf heden ia de inrichting gesloten. N.V. VEREENIGDE BRANDSTOFFEN HANDEL. In one nummer van gisteren annonceert bovengenoemde firma een nieuwe soort An- tl.raciet, welke per H.L. circa 76 K.G. inhoudt en niet 75, zooals wjj foutief hebben ge annonceerd. C. 1 naar Schiedam. P. F. Kuijper, lis 39 naar Beverwijk. J. Huye n.h. van Wagenmakerstr. 11 naar Punner- NEDERL. R. K. BOND VAN GROOTE GEZINNEN AFD. ALKMAAR. Op 5 October a.s. viert de afd. A.kmaar van den Nederl. R. K. Bond voor Groote Gezinnen haaf 10-jarig bestaan. Aanvankelijk was het plan van het Bestuur, om dezen dag feestelijk te herdenken. Na overleg is in de laatste algemeens vergadering echter besloten dezen dag op wat meer bescheiden wijze te vieren, ’s Mor gens een H. Mis voor de levende en over leden leden der afdeeling, en ’s avond* fees telijke bijeenkomst der leden en belangstel lenden iH de Schouwburgzaal van het Gulden Vlies. In deze bijeenkomst zal de Z.E. Pater Bor- romaeus de Greeve O. F. M. een feestrede houden. Het besttiur vertrouwt, dat de leden en vele Alkmaarsche Katholieken, die belang stellen in den Bond voor Groote Gezinnen, dien avond naar den gewaden en gevierden redenaar zullen komen luisteren, en dat de vooroordeelen, die er hier en daar tegen den ‘Bond voor Groote Gezinnen bestaan en te pas en te onpas naar voren worden gebracht. Prov. Alkmaar Bussum Haarlem mermeer Den Helder 30.203 Hilversum Hoorn Velsen Zaandam ONGEVAL. Toen gistermiddag omstreeks 5 uur de 40- jarige vracht rij’.er J. Jonker op den Dijk bezig was, zijn wagen op te laden, zakte hij plotseling ineen. Onmiddeilyk werd om een dokter uitgezonden, doch voor deze ter plaat se was, had men den heer H. C. Stjutjes- dijk, lid van de Roode Kruis transportcoion- ne, bereikt. Deze constateerde, dat de heer Jonker getroffen was door een beroerte, en verleende de eerste hulp. Later arriveerde ook Dr. Degenaar, op wiens advies de heer Jonker per ziekenauto naar zijn woonplaats, Oudkarspel, vervoerd werd. end. C. A- Beke, r.k. van Stationstr. 10 naai I Beverwijk. A. Botermau, n.h. van St. Anna- straat 7 naar Velsen. Joh. Jaggie, n.h. van Liefdelaan 7 naar Den Helder. J. de Jonge, van K. van ‘t Veerstraat 75 naar Oudorp. H. C. Peeters en gezin, r.k. van Tulpstraat 7 naar Maastricht. J. Stempelaar, r.k. buffet chef, van Landstraat 41 naar A. A. M. Regers, r.k. van Emmastraat 13 naar Bussum. S. Laan, d.g. boekhouder, van Jaag pad 38 naar de Rijp. G. L. H. H. Wanna, r.k. van Mient 11 naar Bioemendaal. J. G. Jocheema, r.k. leerling machinist, van Grensstraat 12 naar Roosendaal en Hispen. II. M. Peetoom, r.k. van Westelkolkstraat 14 naar Wijk aan Zee. J. C. de Boer, n.h. van Westerweg 41 naar Oostzaan^G. W. A. Nyen- huis, r.k. étaleur, van Luttik Oudorp 47 naar ’s-Gravenhage. J. Koudys, n.h. muzikant, van St. Annastraat 23 naar ’s-Gravenhage. Want het is juist de gemeente, menigen belastingbetaler tot i brengt: Rijk, Provincie en Waterschap daarbij vergeleken heel coulant! GESLAAGD. Mej. J. van Don, alhier, slaagde te Amster dam voor het examen vrije- en ordesefenin- gen. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 16 Sept, tot en met 22 Sept.: Heeren Dames HET ks. „PRINSES JULIANA”. AMSTERDAM, 22 September. Hedenmorgen is het aa. „Prinses Juliana’ aan de Javakade aangekomen. De passa giers mog enhet schip nog niet verlaten in verband met een ziektegeval. De directeur van den geneeskundigen dienst, Dr. He(jer- mans, is met een dokter van de Maatschap pij aan boord van het schip gegaan voor een --onderzoek; van de uitslag hiervan ul het afhangen, of de passagiers het schip mogen verlaten. Nader wordt gemeld, dat het schip, dat op boeien in quarantaine gelegd is, om 1 uur wellicht zal worden vrijgegeven. Evenals alle andere zaken, welke het Winkelweekcomité tot nog toe onder handen heeft genomen, zal men ook de Groote Purmerender Verloting royaal aanpakken. De prijzen dezer groote verloting zul len zoodanig zijn, dat dit jaar niet al leen de loten met graagte zullen worden gekocht, doch dat daarmede de góede naaam van de Purmerender Verloting in eere hersteld wordt en men ook de Purmerender loten volgende jaren we derom met graagte, zal koopen weij, apothekersass., van Tesselschadestraat 3 naar Baarn. G. Verhagen, n.h. van Com- pagniestraat 7 naar Schoorl. M. en W. Ver hagen, n.h. van Compagniestr. 7 naar Oudorp. A. C. de Ruiter, n.h. van Spoorstraat 18 naar Zype. A. J. van Beugen, r.k. van Te- selschadestraat 10 naar St. Miechelsgestel. Keppel en gezin, n.h. van Costerstraat «.lj.j-T. m w_a-r van Zeg- tuyer en echtgen., i I d izrdoor zuilen worden weggenomen. Moge de afdeeling Alkmaar van den Neder- lacdschen R. K. Bond voor Groote Gezinnen in dezen opzet slagen en. tot grooteren bloei geraken, tot Geestelijk en stoffelijk welzijn barer leden. Het belasting-project is al bijzonder een- youdig: We mogen wei hkkst maken met onze traditioneels beschouwingen over „de nieu we gemeentebegrooting”! De spoed immers, waarmee den laatsten tijd ten stadhuize gewerkt wordt getuige de ongelooflijk vroege indiening dezer (echte) begrooting zou ons wel eens voor verrassingen kunnen zetten; we verbazen ons den laatsten tijd over niéts meer, en het sou ons geenszins verwonderen, als we de zer dagen van den burgemeester een briefje - thuis gestuurd kregen met de mededeeling: „Je behoeft je over de gemeentebegroo ting heelemaal niet druk meek’ te maken; we hebben de begrooting al lang kant en klaar aangenomen-, we hebben op de pers niet kunnen wachten!” En dkkrom, in haast.... Hoogste barometerstand 774.8 te Starnoway Laagste Barometerstand 758.1 te Marseille. Verwachting: Meest matige- Noordooste lijke tot Noordelijke wind; half tot zwaar bewolkt, met kans op plaatselijke regen buien, weinig vernadering in temperatuur. BOVENKARSPEL. Collecte. De collecte, welke op Zon dag 16 Sept j.L is gehouden, ten bate van het faniarecorps voor den aankoop van een vaandel, heeft f 93.opge bracht. A Tuinbouwcursus. Naar wij verne men zal as. Maandag wederom de Tuin bouwcursus een aanvang nemen, welke slechts toegankelijk is voor de leerlingen welke verleden jaar den cursus hebben meegemaakt. De nieuwe cursus (voor bet eerste jaar) zal vrij zeker wegens te geringe deelname niet kunnen doorgaan. 1 reiziger, 1 scheepstimmerman, 1 schilder, 19 sigarenmakers, 3 smeden, 1 stukadoor, 2 stokers, 1 suikerwerker, 1 straatmaker, 5 timmerlieden, 1 winkelbediende, 44 losse ar beiders. Geplaatst: 1 metselaar, 1 pakhuisknecht, 2 sigarenma kers, 7 transportarbeiders. 3 losse arbeiders. VROUWEN. Aangeboden: 4 werksters. Geplaatst: 1 dienstbode en 1 werkster. DE OPHEFFING VAN HET VERVOLG ONDERWIJS. De ,,Alkm. Cri” meldt, dat de afdeeling Alkmaar vau „Volksonderwijs” voornemens ie, zoodra de voor haar ongunstige uitspraak van Ged. Staten inzake de opheffing van het Vervolgonderwijs ontvangen ie, tegen doze uitspraak in beroep te gaan by de Kroon. DE C. R. E. S. SCHOENEN. Naast zyn gewone echoenreparatie-inrich- ting, heeft de heer L. T. Bootsma, Laat, al- vau de bekende C. R. E S. schoe- Die ha»st behoeft naar wij na een vluchtige image der nieuwe begrooting al reeds terstond konden vaststellen geen bezwaar te zijn: er valt heel weinig nieuws te bestudeereu en te bespreken. De aanbiedingsbrief heeft in dit opzicht iets van de jongste troonrede: als journalist zit je er een beetje verlegen mee: ’t is allemaal zoo doodgewoon, dat je er met den besten wil van de wereld geen interessante dingen van zeggen kunt! Gelukkig maar, dat we hier nog een Fi- nantieeie Commissie bezitten, welke als een soort vervroegde Rekenkamer tevoren haar meening zegt over de begrooting; anders zaten we nu heelemaal met de handen in bet haar. AMSTERDAM, 22 Sept. Aardappelmarkt. Spuische Eigenheimers f 3.50f 4, Spui- sche drieling f 3.25f 3.50, Zeeuwsche Bon te f 3.50f 3.70, Zeeuwsche Blauwe t 3.60 f 3.70, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.90 f 3.20, Zeeuwsche Blauwe Eigenheimers f 2.90-f 3.20, Drentscfce Eigenh. f 3.25— f 3.40. we weten absoluut niet, wat wfe fis ver- moedelyke opbrengst ramen kunnen, en daarom laten we voorloopig alles bij het oude; later zal wel blijken of de factor van 0.80 al dan niet moet worden gehandhaafd en in hoeverre erver winsten uit de bedrij ven kan worden beschikt. Intusschen stellen B. en W. zich maar al vast op dezen basis. Zoodat er voorloopig in geen enkel op zicht vermindering van lasten in uitzicht gesteld wordt. Wat wel héél jammer is. ’t la geen wonder, dat deze begrooting zoo - weinig interessant is en zoo weinig of geen nieuwe gezichtspunten biedt; ’t is immers nog maar betrekkelijk weinige maan den geleden, dat de vorige begrooting werd vastgesteld, en er hebben zich intusschen heelemaal geen gesneente-schokkende gebeur tenissen voorgedaan; bovendien valt er thans zoo vroég nog! voor de toe komst maar heel weinig of niets te vóór spellen. Het kan dus niet anders, of de nieuwe begrooting moet ongeveer „geljjk zyn aan VERTROKKEN PERSONEN. G. H. P. van d‘- Giraf, schippersknecht, Trompstr m IC- naar Harderwijk. A. G. var Schalk, naaister, r.k. I i.idsen 80a naar Ber gen N. H. J ,H H ombée, n.h. VVildeman- straat 14 naar Apeldoorn; W. H. Genefaaa, schrijver Mil. adm. i.k. Ueestersmgei 40 naar Breda. T vi Uerwr- Jen, Ka?aalk.-ide 28 na..r Amsterdam M. ëe Boer, dienstbode, g.k. Paternosters! raat >6 naar Zaandam J. J. vau Eeucnnaam, stuntman, n.h. Langestr. 75 naar Velsen, IJniuiden. A. Hissink, gev. bewaarder, Zn’■rboutlaan 12 naar Haarlem. C. Vasbinder, n.h. Heul 9, naar Amsterdam. B. 8. Hooiboer, r.k. Tuinstraat 53 inw., naar Amsterdam. J. de Jong, bewaarder strafgev., g.k. Zuiderhoutlaan 13 naar Haarlem. J. C. Rovers, Rem., van Everdingenstraat 10 naar Amsterdam. Jac. Helderman n.h. Visschers- laan 10 naar Zeist. E. H. H. E. Baron, n.h. Kenn.park 21 naar Amsterdam. H. Hoogen- hout, conducteur N.S. n.h. Forestusstraat 3 naar Maastricht. W. J. P. Russcher, kantoor bediende, Rem. Geestersingel 54 naar Wie- ringen. H. P. Geerke, Kenn.straatweg 29 naar !s Gravenhage. G. Stoffels, ass.huish., n.h. Paternosterstraat 16 naar Witmarsum. E. H. M. Heerkens Thijsen, 1.1. verpleegster, r.k. Van Everdingenstr. 18 naar Haarlem. H. J. Vermeulen, orgelmaker, r.k. Luttik Oudorp 14 naar Duitschland. G. de Hoop, gev. be waarder, n.h. Zuiderhoutlaan 10 naar ‘s-Gra- venhage. W. Grevelink, conducteur N.S. n.h. Tulpstraat 14 naar Maastricht. C. II. P. Gee- len, conducteur, r.k. Eikelenbergstraat 33 naar Maastricht. D. Bos, hulpwerkmeester, r.k. Laat 11 naar Amsterdam. H. L. L. Stem- pher, suikerwerker, r.k. Ie Tuindwarsstraat 25 naar Amsterdam. Th. Breed, r.k. Dijk 23a na?r Bergen op Zoom. G. van der Laan, krui- deniersbed., Fnidsen 103 naar Amsterdam. 0. van den Kommer, van Boterstraat 20 naar Antwerpen. D. Smit, van Kennemerstr.weg 109 naar Anna Paulowna. W. Swier en echt gen., van H. G. Piersonstraat 16 naar Eind hoven. W. van Son, van Kooltuin 17 naar Zaandijk. L. Ven, van Voordam 7 naar Wor- mer. H. H. Winter rJu, dienstbode, van Heem- raadstraat 3 naar Krommenie. H. K. H. Pruimboom e.l., dienstbode, van Koorstraat 11 naar Bergen (N.-H.). A. B. Pruimboom ej., van Koorstraat 11 naar Amsterdam. S- H. van Don r.k., onderwijzeres, van Cabel- jaustraat 6 naar Rotterdam. D. Danhof cn eehtg., n.h., geen,’ kweeker, van LuWik- Oudorp 59 naar ’s Gravenhage. G. J. Boom r.k., bankwerker, van Koningsweg 38 naar Zandvoon. A. H. Koojjmaji r.k., zonder be roep, van Leegh waterstraat 17a naar Bergen (N.-H.). C. J. de Bruijn n.h., garagehouder, van Scheteldoekshaven 8 naar Heiloo. W. Janssen en gez., r.k., van Eilandswal 1 naar Amsterdam. G. M. van der Lee r.k., hulp in de huishouding, van Stationsstraat 61 naar Hoorn, H. van Eldert rJr., militair N.O. I. le ger, van Wagenmakerstraat 17 naar N. 0. IndiC. Jansje Blaauboer, zonder beroep, van Emmastraat 63 naar Ned. Oost-Indi8. A. J. J. Bisman n.h., dienstbode, van Schenneerstraat 1 naar Amsterdam. H. H. W. van Egerschot - r.k., gerant, van Óudegracht 106 naar Rot terdam. C. Vennik nï., accountant, vau Nieuwesloot 127 naar Heiloo. J. Ph. de Vries en gezin n.h., lynwerker, van Asterstraait 15 naar Schagen. E. Groen o^., stoker by de Marine, van Hoeverkade 9a naar Den Helder. H. Bakker en gezin, n.h-, botermaker, van Paardenmarkt 3 naar Scf!i>- dam. A. E. Spitzen r.k., chef ververjj, van Sc-hermerweg 34 naar Duitschland. H. Woudsma, geen, 1.1. machinist, van Grens straat 12 naar Nieuwe Schans. J. Elburg n.i., winkelbediende, van Langestraat 35 naar Utrecht. A. M. Baltus rJc., dienstbode, van Oudgracht 299 naar Heiloo. J. Brouwer en gezin, n.h., pakhuisknecht, van landstraat 53 naar Groningen. D. Th. Makking e.L, van Wilhelminalaan 24 naar Diepenveen (0.). Jac. Jonker, n.h. van Heul’ 15 naar Eind hoven. Jac. Bjjkerk, n.h. St. Joseph.straat 2 naar Amsterdam. J. W. Hovestad, n.h. van Óudegracht 285 A naar Soest. L. Croen,, o.e. van Hoeverkade 9a naar Egmond aan Zee. W. H. Seljj, r.k. van Ridderstraat 17 naar Zaandam. J. B. de Wit, r.k. van Kooltuin 17 tiaar N. O.-Indiê. C. H. Kuilman, n.h. van Spoorstraat 13 naar Zuid-Scharwoude. A. J. Kueter, r.k. van Laat 138 naar Velsen. Wed. Slort en zoons, n.h. van Van der Woudestr. 19 naar Apeldoorn. A. C. Vendel, r.k. van Vejdronkenoord 9 naar Schermerhbrn. B. Bosch, r.k. varzja Landdw.str. 30 haar Eind hoven. R. Russchen, van Dahliastraat Pa naar Leeuwarden. N. A. van der Heuvel, r.k. van Achterweg 31 naar Ryswjjk. Wed. Haasbroek n.h. van Luttik Oudorp 97 naar BennebroeR. H. A. M. Beenders, r.k. van Lindenlaan 85 naar Oudorp. C. M. van der Wulp en gezin, van N. C. Piersonstr. 7 naar Haarlem. B. Djjkstra, van Kennemerpark 16 naar Bioe mendaal. A. Druiven, r.k. dienstbode, van het Rijk 7.471.512 73.857 0.98 0.42 0.58 0.21 Prov. 1.409.314 12.940 0.91 0.36 0.64 0.14 273 1.— 031 0.69 0.11 162 0.7 0.45 0.55 0.24 0.41 0.59 0.18 0.38 0.62 0.15 130 1.11 0.33 0.67 0.20 231 0.7 253 0.8 plaatst Uwe adverenties in alle binnen- en buiteulandsche bladen zonder prijs ver hooging Geheimhouding wordt gegarandeerd. BROEK OP LANGEND1JK. Beroepen. De Weleerw. Heer J. Drenth, alhier, is beroepen bij de Chr. Geref. Kerk te Broek onder Akkerwou de. IETS NIEUWS. Aangezien de firma Vroom en Dreesmann niet kan voldoen aan de vele verzoeken, om Woensdag a.s. nog een modeshow in haar lunchroom te organiseeren, zal zy blijkens een advertentie in dit nummer Maandag avond te 8 uur in ,,’t Gulden Vlies” een groote moderevue houden, waar 8 Parysohc mannequins de nieuwste modellen en nou veautés zullen toonen. De toegangsprijs is zoo gesteld. ZONDAGSSLUITING VOOR APOTHEKEN. Op a.s. ^ondag 23 September zal de apo theek van van heer Dr. H. Hartong van Ark, Ixmgqstraat 1, geopend zijn; de andere apo theken zyn gesloten van Zaterdagavond 0 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende wpek ’s nachts geopend. De andere apotlie- keik zijn behalve 's Zondags en op feestda gen ook gesloten op werkdagen van avonds 8 uur (’s Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur R. K. HANDELSAVONDSCHOOL. Gaarne vfcrwijzen wij nog eens naar de in dit nummer voorkomende advertentie be treffende de R. K. Handelsavondsc-hool. Uit de Woensdag in ons blad gepubliceer de lijst van benoemde leeraren blijkt over duidelijk, dat het onderwijs goed geouti- leerd wordt. VERSIERING 8-OCTOBER. De commissie voor Ritsevoort en Koor straat bestaat uit de heeren Masee, voor zitter; G. W. de Munk, secretaris; en Brouwer penningmeester. Voor Fnidsen ea ‘Appelsteeg bestaat de commissie uit de heeren Schoonhoven, Visser en Ofman. i hier, thans ook een installatie tot het repa- reeren van de bekende C. R. E 8. schoe nen. Zooals bekend, konden de reparation voorheen uitsluitend geschieden aan de fa briek en een belangrijke verbetering mag het genoemd worden, dat thans by den heer Bootsma een dergelyke installatie is ge plaatst. Door de fabriek zijn verdeeld over het ge heele land een 20 tal van deze reparatie-in- sjallaties geplaatst en by den heer Bootsma is deze inrichting voor noordelijk Noord- Holland. Ook de reparatie-gevallen worden hier be handeld. NOG EENS HET STERFTECIJFER ALKMAAR. Uit in 1925 gepubliceerde cijfers bleek, dat, hoewel volgens de opgaven van het Centraal Bureau voor de Statistiek, het sterftecijfer voor Alkmaar ten opzichte van andere -gemeenten verhoudingsgewijs hoog was, dat booge cijfer, voor wat deze ge meente aangaat, alleen betrof de personen in de leeftijdsgroepen boven de 59 jaar, ter wijl ton opzichte van de personen beneden den 50-jarigen leeftijd het cijfer voor Alk maar niet alleen gunstig was, doch aanmer kelijk gunstiger dan voor het Rijk, dq pro vincie Noord-Holland en verschillende an dere groepen van gemeenten. Bij verder onderzoek bleek de grootere sterfte van personen boven den leeftijd van 50 jaar ook niets verontrustend te bevatten, doch te moeten worden toegeschrgven aan het feit, dat deze gemeente huisvesting geeft aan een verhoudingsgewijs groot aantal per sonen boven den leeftijd van 50 jaar, die zich op lateren leeftijd hier vestigen om, na volbrachten arbeid, hun levensavond hior door te brengen. Uit de thans over het jaar 1926 door bo vengenoemd Bureau medegedeelde sterfte cijfers blijkt, dat die gunstige verhouding zich ook in dat jaar heeft vertoond, waar van het volgende staatje een overzicht geeft. Aan dat staatje is een overzicht toege voegd van de zuigelingen- en kindersterfte (van 04 jaar), hetwelk eveneens een voor deze gemeente zeer gunstig beeld vertoont. Hieronder volgt de sterftestatistiek over 1926. Achter de plaatsen vindt men respec tievelijk vermeld: Aantal inwoners; getai overledenen in totaal; percentage van de bevolking; waarvan beneden de 50 jaar; waarvan boven 50 jaar; zuigelingen en kin- dat thans, in verband met de rekeningscyfers over 1927, een tweetal z.g. evenwichtspos- ten, die in de begrooting geen voor- of na- deelig saldo opleveren, te weten, die voor achterstallige inkomsten en uitgaven en ▼oorschotten aan ontslagen ambtenaren in afwachting van hun pensioen, resp. f 56.000 en f 6000.lager werden gesteld.” Verder heet het heel braaf: f^De inkomstposten hebben wy geraamd op de bedragen, die zy naar redelijke ver wachting zullen kunnen opieveren.” Nou, daar kan geen mensch bezwaar te gen hebben! Alleen de opbrengst der schoolgelden voor het Lager Onderwijs zou ons voor een ver- rassinkje kunnen plaatsen: als de op dit punt aanhangige wetswijziging intusschen tot stand kwam, zou deze „belasting” ver moedelijk belangrijk minder opbrengen. Maar B. en W. maken zich daarover niet dik; zjj duiden althans geen enkel middel aan, waardoor zjj dit gat indien noodig denken te vullen. Met genoegelyke verrassing(!) vernemen wjj voorts, dat de uitgaven wederom zooveel doenljjk beperkt zyn (stel je vóór, dat 't niet zoo was! dan zou je de Finantieele' Commissie eens hooren!) en heel schuchter ▼oegen B. en W. eraan toe: „al kon uiteraard niet elke verhooging worden vermeden.” Ons dunkt, dat een ieder dit zal moeten billijken: een groeiende stad heeft nu een maal groeiende uitgaven; maar B. en W. zyn bang als de dood, dat de Raad d.w.z. het Elftal zich verbolgen zal toonen over deze ongehoorde brutaliteit, en daarom nemen ze direct een zoethoudertje te baat: „De omstandigheid, dat het nadeelig saldo over 1927 f 13.661.81 bedroeg, tegen f 48.406.95 over 1926, kwam ons hierby ten goede.” .Wees dus maar niet boos! Gevonden: een ringetje, kousen en rijwielplaatje. Verloren: een fiets, eenrijwielplaatjew Doodelük ongeval. De 58-jarige J Beumkea, alhier, raakte onder een omval- lenden wagen, waarbij hij zulke ernstige in wendige kwetsuren kreeg, dat hg ia oveg- leden. de oude.” En zoo is het ook. 't Blijft allemaal zoo ongeveer als het was. En als er hier of daar eens een klein ver schilletje zich openbaart, dan haasten B. en W. zich zulks heel gauw te excuseeren. Zooals alreeds in den aanhef van den aan biedingsbrief. B. en W. beginnen: „Het ontwerp sluit, wat den gewonen dienst betreft, met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 3.027.002.35 tegen t 3.074.593.84 in 1928.” Een verschil dus van f 47.591.49. Niet noemenswaardig. Maar B. en W. vragen wél excuus; ▼erschil heeft niets'te betoekeneu; het derland kan „rullig” zyn: „De oorzaak van het verschil tusschen deze beide bedragen ligt gedeeltelijk hierin, LICHTEN OP. Heden- en morgenavond voor alle ry- en voertuieren lichten op om 7.25 uur. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. es Zaterdags van 91 uur. Voor werknemsr uitsluitend van 912 en op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. MANNEN. Aangeboden: 1 bakker, 1 betonbewerker, 1 boekbinder, 2 chauffeurs, 1 carrosseriebouwer, 1 drukker zetter, 8 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 2 kellners, 1 kleermaker, 3 letterzetters, 1 magazijnbediende, 2 metselaars, 1 meubel maker, 1 machinale houtbewerker, 1 motor- hersteller, 7 opperlieden, 5 pakhuisknechts, Nieuwesloot 15b naar Limmen. C. Fh. Ver-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 5