I - -- - 8 I - BLOKKER. ANNA PAULOWNA. UITGEEST. NOORDSCHARWOUDE. *T ZAND. HEILOO. WESTWOUD. itainde rioleering weg 1 in tact wordt gehouden. de oprichting 1 onder bepaling, dat de be- J van het perceel Sluis- Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a.s., des avonds te 754 uur. In behandeling komen oan. de begroeting voor de gemeente en het G. E. B., dienst 1929, waarbij diverse verzoeken om subsidie en een voorstel tot tariefsverlaging voor het electriciteitsbedrijf, ingaande 1 Jan. a.s. De gasaanleg. De werkzaamheden In verband met de gasvoorziening, van hieniit naar Venhuizen en Wjjdenes, zijn thans aan- gevangen. De eerste grondwerkers zijn met het graafwerk langs de Zuiderdracht begon nen, alwaar de buizen reeds liggen aange voerd. Dienstplichtigen 1329. Tot gewoon dienstplichtigen 1929 zjjn bestemd: L. Wig- gers, P. J. Alkemade, R. Oltmans, A. Keppel, P. C. Pjjn<acker, J. H. Ups, C. Bakker, C. J. H. van den Berg, G. Timmer, P. C. Huiberta, P. de Boer, J. C- van den Berg, J. de Smit, A. Harder, J. van Dompseiaar, en D. Pool, Tot buitengewoon dienstplichtigen: P. Bakker, J. Lejjnse, N. Bk>k, G. de Vries, A. Conjjn, B. 8. de Vries, A. Boon. W. Oele, T. Pranger, G. P. Philipsen, W. Keppel, N. N. P. Vader, M. Swierte, J. A. van Steijn, 8. Witans, S. Spigt. J. P. Borgo, 8. SdhaWMng, G. Boontjes en D. Stins. Postduif. Bij den heer G. Baken, Boer- mansweg. Is een blairwe postduif aan komen vliegen, de pooten voorzien van een ring gemerkt F 18481 S Z 153. Opgedragen. Naar wij vernemen is het reetaureeren van de Ned. Herv. Kerk te Kleine Shiis, opgedragen aan C. de Leeuw, te 't Zand. - Landarbeider:neet. Door J. C. Noorden, Middenweg’ alhier, is een voorschot ingevolge de Landarbeiderwwot aangevraagd, ter beko- ming van een plaatsje. Politie. Gevonden: een bos sleutels. Aan komen loopen: een bruine hond. Inlichtingen worden verstrekt ter secretarie. Aangezocht. Naar wjj vernemen Is de heer F. Jonker aangezocht als secretaris van Het Witte Kruis, afd. Heiloo. Gemeenteraad. Do Raad dezer gemeente komt Woensdagavond te half acht in open bare vergadering bjjeen. *T VELD. Uitbetaling melk. Door de Stoomzulvel- fabriek „Nooit Gedacht” alhier wordt uitbe taald voor de melk, zoet geleverd in het tijd vak 28 Juli25 Aug. 1.1. gemiddeld f 1.50 per kilo vet o'. 8.90 per 100 K.G. melk is f 9.17 per 100 Liter melk. Uitslag Openb. Verkooping. Ten over staan van Notaris J. P. Smijt te Castricum werd voor de Erven E. Visbeen in hotel „de Ooievaar” een huis met erf aan den Hooge- weg gelegen, publiek verkocht. Eigenaar werd de heer A. Goedhart voor f 2110. Gevonden voorwerpen. Een pakje met inhoud. Verloren voorwerpen. Een kinderschoen en een teddybeer. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter G; J. Bomobroek. Schenking. Namens de Eerste Nederi. Centrale voor Radiodistrrbutie werd door hun vertegenwoordiger, den heer A. de Vries, in het R. K. Weeshuis gratis een radioinstal- latie aangelegd en een luidspreker geschon ken. Voorzeker een sympathieke daad. Geen Fokveedag. Wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer heeft de ver- eeniging „Assumburg” besloten, dit jaar geen fokveedag te houden. Witte Kruis. In de vacatur?1 van maga zijnbeheerder, ontstaan door het bedanken van den heer D. v. d. Eng, Is als zoodanig aangesteld de heer N. Krook. ..St. Caecilia”. Door het bestuur van de R. K. Dameszang-Vereeniging „St. Caecilia”, ondorafdeeiing van den R. K. Vrouwenbond „Uitgeest” is in de plaats van den heer J. Trompetter, tot directeur dier vereeniging benoemd, de heer Algra te Amsterdam. noemde plaatsvervangende leden Mej. Mina Doedens de meeste stemmen had verkregen, zou deze worden verzocht, do plaats van Mej. TuinPater te willen innemen. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat gehouden waren 2 bestuursverga deringen en 1 Alg. Vergadering. Het Bestuur was afgetreden, maar werd in zjjn geheel weder benoemd, terwijl ingevolge art. 5, lid 2, van het nieuwe fbglement 6 plaatsvervan gende bestuursleden waren gekozen. Voorts werd gereleveerd de wijziging van het reglementsartikel betreffende do Ge meenteraadsverkiezingen en van het Scliaepmancomitó. Voorzitter brengt den beer M. Groot dank voor het uitgenrachte verslag en deelt ver volgens mede het eindrapport voor ’t Zand, betreffende de actio voor het Schaepman- fonds. Hieruit bleek, dat waren verkocht 315 medailles voor een gezamenlijk bedrag van 78.75. Door huisbezoek was bijeenge bracht 522.25. Do onkosten hadden bedra gen 41. De Penningmeesteresso Mej. Alie de Wit bracht thans finanticel jaarverslag uit. Vo rig jaar was in kas 11.95. Do ontvangsten hadden bedragen 154.51, de uitgaven 115.11; saldo 39.40. Bij monde van den hger Ranzjjn verklaart de Commissie tot nazien der rekening, deze in orde, waarop Penningmeesteresse wordt gedechargeerd en haar dank gebracht voor haar uitstekend beheer. Bij de nu volgende voorlezing van het ontwerp-prorgam der R. K. Staatspartij 1929 deelt de Voorz. mede, dat op de bestuurs vergadering de wenschelijkheid is beeproken, om van de Personeele Belasting het mini mum der huurwaarde van het te belasten perceel booger te stellen en dat indien te Alkmaar een voorstel in die richting komt, aan den heer Dopdens volmacht is verleend dit krachtig te steunen. Kapelaan Scliaaper merkt op, dat uit een oogpunt van spaarzaamheid, ook de maat staf van meubileering wel hooger mocht ge steld worden. Thans komt het vóór, dat spaarzame, nette menschen juist door hun spaarzaamheid en netheid het meeste moe ten betalen. Voorzitter beaamt ten volle de wensche- lijkheid hiervan. Do heer Dignum bespreekt den kinderaf trek. Spr. vindt dat het Rjjk hiervoor een goeden basis heeft, maar zou willen, dat Ged. Staten niet de bevoegdheid bezaten, om raadsbesluiten te vernietigen, wan neer deze, naar hun beter weten van ge- meentetoestanden. kinderaftrek voor hunne gemeente vaststellen, gelijk men hier had ondervonden. De heer Kager vraagt of men toen niet in hooger beroep is gegaan. De heer Dignum zegt, dat behalve hij, nie mand daar vóór stemde. Daarom was daarvan ook niets gekomen. Algemeen was men van oordeel, dat itvdeze niet veel is te doen. De zaak is moeilijk. Hooger beroep bij de Kroon is de eenige weg, maar een weg die dan ook altijd open staat. Spr. sluit vervolgens met een woord van dank en den Chr. groet. L. T. B. In de laatste algemeene ver gadering van den L. T. B., afdeeling *t Zand, werd medegedeeld, dat de beer Velders uit Schagen in October 4 praatavonden zal hou den over veevoeding, met een overzicht over de opgezonden kleimonsters; In November volgt een avond van den uitslag proefvelden. Goedgekeurd werd het voorstel, om den aankoop van kalkmergel te doen voortgaan, als verleden jaar, op dezelfde voorwaarden. Eveneens werd besloten wederom geza menlijk grondmonsters te laten onderzoeken; de onkosten zullen echter iets hooger wor den. Dinsdag 2 October kunnen de monsters worden ingezonden bij G. A. de Wit, *s av. te half 8. Gezamenlijke aankoop greppelploeg. Een van de leden heeft zoo’n ploeg aangekocht en stelt die tegen een kleine vergoeding voor leden van den L. T. B. beschikbaar. edfel karakter, uw sympathiek maar vooral ook om uwe on tijdigheid. Ge steldet u boven de par- n. Het gemeentebelang boven en vóór alles was uw leuze. Bewonderens- waardig met welk een energie en toe wijding alle takken van dienst door u op onvolprezen wijze werden verzorgd. Bemind hebt ge -u gemaakt door uw goed hart, uw humaniteit, uw joviaal optreden. Voor iedereen, zonder onder scheid van rang of stand, waart ge toe gankelijk. Voor iedereen had ge een hartelijk vriéndelijk woord, een goeden raad. Zoo gaarne hadden wij U nog lange, lange jaren in ons midden gehad. Het Opgedragen. Ten behoeve van eenige leden van „Ttimbouwbelang” alhier, werd door den heer verburg te Alkmara begin de zer maand geleverd: 1600 K.G. zwavelzure ammoniak, waarvan het gehalte was 20.94 pet. stikstof. 1700 K.G. T’atent-kali èn 1450 K.G. Superfosfaat. Tevens werd aan den heer Verburg opge dragen de levering van 12.350 K.G. kalizout 40 pet., 3200 K.G. Slakkenmeel en 2000 K.G. kalk. Leveringstjjd 4 Oct. a.s. Voor levering 1 Maart 1929 werd 17000 K.G. Zwavelzure Ammoniak. 9150 K.G. Chi- lisalpeter, 10600 K.G. kalksalpeter, 2450 K.G. Ureum en 49200 K.G. Superfosfaat ge gund aan de firma Haytema te Alkmaar, gund aan de fa. Haytema te Alkmaar, ter wijl aan deze firma eveneens werd gegund 10400 K.G. Zwavelzure Ammoniak voor levering 26 April 1921h R. K. Kiesvereeniging. Door de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht” werd de zer dagen jaarvergadering gehouden ten huize van den heer G. R. de Wit, alhier. - Dooy Mej. TuinPater werd schrifteljjk ontslag gevraagd als commissaris der ver eeniging. oorzitter richtte tot haar een woord van dank voor den grooten ijver, waarmede zjj steeds hare functie had vervuld. Daar van de, in de vorige vergadering be- Onder «loopershanden. Het perceel, hoek Raadhuisweg en Heerenweg, hetwelk eenigen tijd geleden door het Gemeentebe stuur verkocht is aan den heer Jac. van Gemeren, is onder sloopershanden. Op het vrijkomende terrein zal door genoemden heer een winkel- en woonhuis gebouwd worden, hetwelk dezer dagen wordt aanbe steed. Rjjksst raat weg. Het verkeer langs den Rijksstraatweg, welke een paar weken voor alle rijverkeer was afgesloten, wegens as- falteering van den weg, is thans wederom opengesteld. ’t Is een prachtweg geworden met mooie fietspaden aan iederen kant. Bouwvergunning. Aan den heer J. Koopman is vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan den Hollen weg. Dienstplicht. Tot g< tige 1929 zjjn bestemd: C. Wegens het overlijden van den Edel- Achtb. heer Burger, Burgemeester der gemeente, werd de vergadering geleid door den wethouder Swan, als waarne mend Burgemeester, die de heeren van den Raad welkom heette en vervolgens de vergadering als volgt opende: Als ik hier als loco-burgemeester moet fungeeren, als voorzitter van den Raad, gaan mijne gedachten, en zeer zeker ook de uwe, uit naar onzen onvergetelijken Voorzitter, Burgemeester Burger, die ons helaas door den onverbiddelijken dood ontvallen is. Met ontroering werd de doodstijding vernomen, verslagenheid heerschte in de gemeente- De slag kwam zoo onverwacht en is zoo zwaar Bur gemeester Burger onvergetelijk zijt ge, omdat wij U hoogachten en beminnen. Hoogachten om uw edbl karakter, uw tact, uw scherpen blik, optreden, parf tijen. gewoon dienstplich- Muis, H. W. Oud- hoff, N. Kops, S. Pilkes, G. Tervoort, M. Klaver, P. Kops, M. Dekker. W. Kehl. Voetbal. Zondagmiddag speelde V. V. H. I tegen W. F. C. III (Wonnerveer) en heeft verloren met 21. Uitslag verkooping. Ten overstaan van notaris de Boer te Hoogwoud is verkocht het renteniershuis aan de Burgemeester de Wildt-laan, groot ongeveer 6 A., eigendom van Mevr, de Wed. Blokpocl. Opgehouden op f 5000. Schadepost. De groenteventer O. te Hoogkarspel had Donderdag een minder voordeeligen dag. Onderwjjl hij zijn waren langs den Zwaagdijk onder do menschen bracht, geraakten ket. wagen en diens inhoud ter hoogte van de R. K. School onder deze gemeente in do vrij diepe djjkgracht. Won der boven wonder werd het paard zonder eenig letsel op het droge gebracht. Naast eenigen voorraad groenten gingen enkele ge wichten verloren Opbrengst collecte. De in deze gemeen te gehouden collecte ten behoeve van de stichting „Tehuis voor Alleenstaande Blin den” te Wolfheze beeft plm. f 125 opge bracht. WARMENHUIZEN. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 21 September, des namiddags te 2 uur. Aanwezig alle leden. Wegens het overlijden heeft niet mogen zijn. Waart ge voor uw gemeentenaren een burgervader, hoe ontzettend zwaar getroffen is uw talrijk huisgezin, dat een trouw «liefhebbend man en vader zich door den dood ziet ontvallen. Moge het uw gezin tot troost zijn, dat zoo talrijk velen meeleven en deelcn in hun smart. Hulde en dank Burgemeester Burger ons aller vriend! Uw nagedachtenis blij- ve in hooge eere. Rust in vrede; dat zij zoo. De Secretaris sprak daarna het vol gende: Het zij mij vergund met een enkel woord den helaas te vroeg gestorven Burgemeester te gedenken. Met weemoed den< ik terng aan de dagen, welke achter ons liggen. Geheel onverwachts is hij van ons weggerukt. Van nabij was mij wel bekend, dat zijn gestel vooral den laatsten tijd niet in or de was, doch zoo n gebeuren verwacht men niet van een persoon, die tot het laatst toe vol energie en levenslust was. Wat hij als Burgemeester is geweest, is reeds op uitnemende wijze vertolkt, zoo wel door sprekers als door de pers. Ik spreek dan thans ook mede namens de ambtenaren uit deze gemeente, waar voor hij voelde, en voor wie bij een steun was. Hij voelde zich ambtenaar met ons en was humaan en eerlijk in omgang. Nog lang zal hij in onze gedachten blij ven. Moge hij 'rusten in vrede. De heer Molenaar zegt daarna het volgende: Ik voel mij gedrongen een kort woord van hulde te spreken ter nagedachtenis aan Burgemeester Burger. Wij kunnen ons moeilijk indenken, dat het nog maar luttele weken geleden is, dat wij hier met onzen Burgemeester vergaderden. Nimmer hadden wij kun nen denken, dat zoo spoedig een doode lijk einde zou volgen. Wel zeide de Bur gemeester, dat hij niet heelemaal in orde was, en dat hij voor een dag of vijf in observatie moest, maar hij of wij merk ten op, dat hij eerst nog wel ter kermis kon. De indruk van zijn overlijden op de gemeenteleden was groot, ja bijzon der groot. De heer Burger behandelde alle dingen, hoe klein zij ook mochten zijn, goed en alle dingen kregen altijd hun beslag èn ik kan mij dan ook geheel vereenigen met hetgeen door den voor zitter in het slot van zijn rede is gezegd en wil dat onderstrepen., Ik hoop, dat de Burgemeester in het hiernamaals de belooning zal ontvangen voor hetgeen hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Dat hij ruste in vrede. Daarna werd op vooitstel van den Voorzitter een oogenblik pauze gehou den, tot huldiging aan de nagedachtenis van den overledene. De Voorzitter dankt de heeren voor ‘t gesprokene en voor de betoonde sym pathie. De notulen werden daarna onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken. 1. Een bericht van overlijden van Jo hannes Burger, Burgemeester dezer ge meente. Voorgesteld wordt een brief van rouwbeklag te zenden aan de weduwe. Verder wordt voorgesteld de helft van het vervoer van den overledene en de begrafeniskosten voor rekening der ge meente te nemen. Allen voor. 2. Verslag van den schoolarts 1927. De heer de Groot zegt, dat hij hoopt, dat het verslag voortaan eerder wordt ingezonden, dat de arts op het hart ge drukt zal worden, dat hij aan zijn ver plichtingen meer zal -nakomen. De heer Molenaar zegt, dat er een verordening is en dat tpen zich daaraan toch eenigszins dient te houden. Spreker wenscht, dat de arts zijn taak setieus zal opvatten. 3. Een verzoek van J. Dalenberg a.t.s. om zijn salaris te willen verfcoogen. 4. Een schrijven van het historisch ge nootschap „Oud West-Friesland", om een jaarlijksche bijdrage te willen ver- leenen. De stukken 3 en 4 te behandelen bij de gemeentebegrooting. 5. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Arnemuiden om ad- haesie te betuigen aan het adres van den Gemeenteraad, over de toepassing van art. 104 der L. O. wet 1920. Voorgesteld wordt het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Wordt algemeen goedgevonden. 6. De notulen van de algemeene ver gadering yan aandeelhouders der N. V. Centrale Ammoniakfabriek. Alsvoren. 7. In verband met de wijziging van de verordening op het beheer van net tuin bouwbedrijf, wordt voorgesteld de be- giooting van het bedrijf nader vast te stellen en wel op der gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf op f 3756.en op den kapitaaldienst op f 19.630.in ont vangst en uitgaaf. Goedgevonden. De Voorzitter zegt, dat er landschouw is gehouden en dat de landerijen er goed bij liggen. -/ Mededeelingen. 1. Bij besluit van Ged. Staten van 12 September 1928, no. 49 is goedgekeurd het Raadsbesluit tot conversie van de geldleening groot f 3950.en bij besluit van 12 September 1928 no. 108 de ver ordening op het beheer van het tuin bouwbedrijf. 2. Door B. en W. is besloten om T voldoende deelname wederom de gele- SCHAGEN. Winkelweek. In het met bloemen en groen versierde gemeentehuis had Za terdagmiddag in tegenwoordigheid van vele genoodigden de opening plaats van de Schager Winkelweek 1928. De burgemeester sprak de aanwezigen toe. Het is spr. een voorrecht, ook dit jaar, temidden van den Raad dezer gemeen te, een enkel woord te mogen spreken, teneinde het welkom toe te roepen aan hen, die ook dit jaar gemeend hebben, Schagen de feesten niet te mogen ont houden, die wij nu al zoo dikwijls met zooveel genoegen en zooveel succes te zamen gevierd hebben. Spr. gelooft, dat hun een woord van hartelijk welkom wel toekomt en met dat welkom, ook een woord van waar- deering. De meeningen kunnen verdeeld zijn over de vraag, of het gewenscht is, deze gemeente ieder jaar winkelweekfeesten te geven. Spr. gelooft, deze vraag be vestigend te kunnen beantwoorden. In iedere plaats van eenige beteekenis ziet men *t nut van dergelijke festivi teiten meer en meer in. Een bijzonder welkomstwoord mag spr. hier niet onthouden aan het dage- lijkschbestuur van de fancy-fair Van harte Koopt spr., dat deze in ruime mate moge beantwoorden aan het doel„ het welk de commissie zich gesteld heeft. De Voorzitter der Schager Winkel- weekcommissie, Mr. Buiskool, spreekt er zijn genoegen over uit, dat de ope ning der zesde winkelweek weer ten Gemeentehuize mocht plaats hebben. Het bestaansrecht der winkelweken doel en streven acht spr. voldoende be kend. Op politiek gebied heerscht vaak tweedracht, op economisch terrein mag slechts saamhoorigheid en samenwer king bestaan en deze moeten naar bui ten worden getoond door de winkelweek Spr. dankt den Burgemeesl ör voor zij ne adviezen en voorlichting, het college van B. en W voor h'inne hulpvaardig heid en den Raad voor de ruime subsidie. Dank brengt spr aan den vertegenwoor diger van de Kamer van Koophandel, Grootbedrijf en aan dien voor t Klein bedrijf. De heer Willemse het woord verkrij gende, zegt dat de meening heerscht, dat de S.D.A.P. den Middenstand tegen werkt, echter is het tegendeel waar. Juist door ons strijden voor de arbeiders kan het niet anders of de Middenstand zal daar wel bij varen, waardoor ook wij aap de verheffing van den Midden stand medewerken. De heer Kotster van Den Helder zegt, als vertegenwoordiger der Kamer van Koophandel Grootbedrijf dank voor de uitnoodiging. Spr. zegt, dat de Schager Middenstand de voortdurende aandacht heeft van de Kamer, hij hoopt op het welslagen der winkelweek. Hierna werd de eerewijn rondgediend en wijdde men een dronk op het wel slagen der Winkelweek. Te half drie begon op het sportterrein onder matige belangstelling van de zijde van het publiek de groote Pushballwed- strijd Twee achttallen van Volendam zouden de demonstratie geven, echter kwamen slechts 12 spelers op zopdat met 4 invallers uit de gemeente gespeeld werd. Het enthousiasme van het publiek voor dit spel was matig. De einduitslag van den wedstrijd kwam met gelijk spel 66. In café Oudejans had de prijsuit reiking plaats, welke geschiedde met een toepasselijk lyoord van Mr. Buis kool. De scheidsrechter ontving voor zijn moeilijk werk een kistje sigaren, het na loting winnende achttal ontving acht kistjes sigaren. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen. Inmiddels was de fancy fair en de ker mis op de markt geopend. De aan de Winkelweek deelnemende winkeliers hebben hun beste beentje voorgezet en nog bij geen winkelweek zagen wij zulke schitterende étalages als thans. Schagen is in deze dagen een bezoek waard, men zal bet zich niet berouwen. verkoopen een stuk grond, gelegen aan den Sluisweg te Schoorldam, ter groot- som f 160 genheid open te stellen om een cursua voor voortgezet L. O. aan de scholen te volgen. Goedgevonden. Punt 11 der agenda. Voor gesteld wordt de gemeente-reke- ning over 1927 vast te stellen, alsmede die van het gasbedrijf en het algemeen Burgerlijk Armbestuur. Wat de laatst genoemde rekening betreft wordt voor gesteld de rekening vast te stellen op een bedrag van f 14640.32H en in uit gaaf op f 14003 44 S, batig saldo f636.88. De heer Slot deelt mede, namens de commi'/rie van onderzoek, dat de reke ning is onderzocht én accoord bevonden De Voorzitter dankt de heeren voor de moeite en het werk bij het nazien der rekening. Punt 3 der agenda. Aangeboden wordt de gemeente-be- grooting over 1929 in ontvangst en uit gaaf op f 111.174.89 met een post G.I.B. groot f 28.000.«n een post onvoorzien f 1780 -alsmede d^ begrooting van bet gasbedrijf en het tuinbouwbedrijf. De Raad, behalve de Wethouder», wordt aangewezen om de begrooting nn te zien. Punt 4 der agenda. Voorgesteld wordt aan de Provincie te rkoopen een stuk grond, gelegen te van ongeveer 40 M?., voor de van f 160.onde- 1-- i j Goedgevonden. Punt 5 der agenda. Voorgesteld wordt op grond van bet bepaalde in art 72 der L. O. Wet 1920 aan het R K Schoolbestuur een bedrag van f 350.beschikbaar te stellen, om het terrein voor de R. K. Jongensschool met tegels te plaveien. De heer van der Meijden vraagt, of d» speelplaats valt onder art. 72 en dus moet dienen voor lichamelijke oefenin-' gen. De Voorzitter deelt mede, dat de speelplaats zeer primitief is en dringend verbetering eischt. De heer Molenaar onderschrijft het geen de Voorzitter heeft gesproken, maar is van meening, dat als het dan niet gaat volgens art. 72, men uit billijk heidsoverweging dan daar de dringend* verbetering kan aanbrengen. De heer Slot vraagt, hoe de verhou ding is tusschen de bijz. school en de ge meente, aangaande het bedrag en rente of is het een schenking? De Secretaris is van meening, dat bet 't beste is, dat de gemeente net plein opknapt. De heer Slot zegt, dat het plein door de gemeente alsdan maar wordt opge knapt, dus niet zooals voorgesteld is. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer van der Meijden vestigt de aandacht op de straat in den Sluisweg. Spr. verzoekt deze nog eens onderhan den tè<nemen. De Voorzitter zal dit andermaal on derzoeken. De heer Slot zegt, dat over enkele dagen de vaart naar de gasfabriek wordt uitgediept en zou er prijs op stellen, dat de vaart van de Zuiderbrug naar de Spoorbrug wordt uitgediept. De Voorzitter zegt, dat in het polder bestuur hierover al is gesproken, maar zal er zijn aandacht aan schenken. Dc heer Molenaar vraagt, of bij het electriciteitsbedrijf er op is aangedron gen, dat in de Oudewal een kabel wordt gelegd. De Voorzitter antwoordt, dat hierop door B. en W. is aangedrongen, maar nog geen antwoord hierop is ontvangen. De heer de Groot vraagt of in de sleu ven, waarin de kabel wordt gelegd zand wordt gedaan. De Secretaris antwoordt bevestigend. Hierna sluiting. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging in bet Patronaatsgebouw. De voorzitter sprak een enkel woord we gens het overlijden van onzen geachten Bur gemeester Burger en zette uiteen, wat hQ voor ons geweest is. Spr. uftte den wensch, dat zijn opvolger even tactisch zou mogen zjjn.' Daarna werd op voorstel van den voor zitter trezamenlijk een gebed gedaan voor zjn zielerust. Het Jaarverslag van den secretaris waa uitstekend verzorgd. Het ledental bedraagt 356. De penningmeester, de heer C. Nannea, bracht financieel verslag uit, niet een batig saldo van f 85.7254. De verschillende reke ningen werden door de heeren K. Molenaar en J. B. Reinders nagezien en na een klein» opmerking kon het saldo te goed met f 2.30 worden vermeerderd en alsoo gebracht woe den op f 88.02 S. Het Ontwerpprogram 1929 werd in zijn ge heel overgenomen. Hierna volgde sluiting. WINKEL. Typhus. In den Groetpolder do» t zich een geval voor van typhus in het gezin van den heer D. M.- OUDE-NIEDORP. Opgedragen. Het verbreeden van den Oude Niedorperweg is opgedragen aan d* laagsten inschrijver den beer J. Mulder te Medemblik voor f 2988. NÏEDORP. Gehuurd. De koolschuren van wijten den heer P. Droog, berging biedend voor Vt a 15 wagons bewaarkoolv werden in massa bij gehuurd door Gebr. Droog te N.Seharwourte en Zijdewind voor f 270.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7