e C v HANDEL EN MARKT. FINANCIEELS RU5FUEK. RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. RADIO. KERK EN SCHOOL. BINNENLAND. achter.. gereden. o 1.: *W o wer ft .a. ..a - N ie i i i i pi. gen. c c I k n I ni< lal da de «al gei m« nit rai Co Zo. ovi dei mo wa ve di in ambtsgewaad en op ’n -paar groote klom pen in de'rechtzaal om terecht te staan n n U SI M U zi ei al genraam als hoofdredacteur van „De Tijd", het Doorluchtig Episcopaat zijn 1903 aanvaardde hij zijn nieuwe funcjie benoeming bekrachtigde. Den len Maart te Amsterdam, waar hij tevens rector werd van het St. Bernardus-gesticht. Op zoo uitnemende wijze heeft hij zijn taak vervuld dat, toen in 1911 zijn eigen bisschop, Z. D. H. Mgr. Drehmanns van Roermond, een hoogleeraar in de Kerk geschiedenis en sociologie aan zijn Groot Seminarie moest kiezen, hij daarvoor rector Geurts aanwees. En de tegen woordige bisschop Z. D. H. Mgr. Schrij nen benoemde hem kort voor zijn ziekte tot kanunnik van het Kathedraal Kapit tel van Roermond. geschreven van P. van Egmond-Pronk op naam van L. Eggers, die reeds eenige maan den de nieuwe eigenaar van de „Rustende Jager” is. „Afslagvereeniglng Beemster, Pu r merend en Otnsfr.’*, 22 Sept. Augurken, middel f 0.740.78; basterd f 1.2&-1.&; grof fqn f 0.45—1.36-, fijn fijn f 1.602.20;" stek f 0.440.56; bommen f 0.400.44, per mandje van 6 K.G. Aan voer 5000 manden. ACTIE INZAKE DE N.V. NED. SPAARVERZEKERING VOOR KATHOLIEKEN. In „Unitas" te Nijmegen werd Vrijdag avond den van van Katholieken, waarvan er alleen in Nijmegen en omstreken reeds driehon derd zijn. De leider der vergadering, de heer Hammecher, de vertrouwensman van vele spaarders, drong er op aan, dat de Verzekeringskamer nog nader onder zoek zou instellen naar de handelingen der Naamlooze Vennootschap en dat de R. K. Staatspartij et de Katholieke Ka merfractie zich niet zouden laten weer houden voor de belangen der spaarders op te komen. Mocht blijken, dat Verzekeringskamer en commissarissen, waaronder Tweede Kamerleden .zijn, hun plicht niet gedaan hebben, dan dienen er de noodige maat regelen getroffen te worden in het be lang der nu gedupeerd^ spaarders. Dat blijft maar sukkelen. De iAvalide lorren-marchandeur Gerrit B., verscheen heden tweemaal achtereen als verdachte, omdat hij zittende op zijn honden kar was aangetroffen, waarvoor hij geen vergunning heeft. Hij moet het met 1 hond doen, omdat no. 2 is afgekeurd. Bfj de eerste keuring was die groot genoeg, maar na weer 2 c.M. gekrompen. De kai*onrecbter vond het «elf ook zielig, maar kon niet anders doen dan de wet hand haven en legde Grerit 2 keer f 1.50 boete of 2 keeY 2 dagen op. Broertjes belletje belde belabberd. De heer A. B. van Bergen peddelde in volle gerustheid des gemoeds over het Zevenhuizen te Alkmaar, toen een met valkenoogen gezegende politie-agent op merkte, dat de fietsbel, welke op het rijwiel des hoeren B. bevestigd was, vermoedelfjk in klank-volume niet voldeed aan de door de wet gestelde eischen. Aanhouding en proef volgde, waarby bleek, dat de verdachte fietsbel in geluids-capaciteit nog bleef onder de niet hoog gestelde verwachting. Proces verbaal werd opgemaakt en heden stond de heer B. terecht, verklarende, dat bedoeld rijwiel behoorde aan zijn broeder en hij. er niet aan bad gedacht de deugdelijkheid van het fietsbelletje te controleeren. Eisch f2. of 2 dagen. Vonnis 50 pCt. reductie. BEVERWIJK, 20 Sept. 1928. Prijenoteering. '7 Flinke aanvoer, In hooMzaak plantgoed. Handel voor goed plantgoed vlug met goede prijzen, voor iets afwijkende kwaliteiten be slist stug. Lilium Umbellatum bracht op van 2.20 7.60. Deze prijken zijn dus veel lager dan vorig jaar. De uog aanwezige en aangevoer de voorraden leverbare Irissen en diversen, konden vlug verkocht worden tegen den prijs der vorige Éroteering. Voor best Plantgoed werd besteed: Witte Duo Max 23; Artus 1015; Cramoisie Bril liant 2832; Diana 30; Gele Prins 100, La Reine 2030; Prins van Oostenrijk 7080; Rose Grisdelin 2636; Witte Zwaan 25: Mr. v. d. Hoeff 200; Murillo 2535; Oranje Nas sau 29, Liter 349 gulden; Theeroos 77; Thournesoll fijn 80; Baron de la Tonnaye 20; Bartigon 40; Clara Butt 1620; Madame Krelage 2025; Min. Tak van Poortvliet 28; Pride of Haarlem 2025, Elizabeth 3036; Pr. Rauwenhoff 32; Ewtank 2028: Sieraad van Flora 20; Victoria de Oliviere 100; Pitt 6070; Whistler 20; Iris Rembrandt 40; Se gers 60; Wihte Excelsior 274; Imperator 20- 34; Poetaz Laurens Ooster 2025. een openbare vergadering gehou- van spaarders en aandeelhouders de N. V. Ned. Spaarverzekering Katholieken, waarvan er Incompleet vervoermiddel. De 24-jarige HeeF'Gerrit P. uit Alkmaar reed 8 September over den Bergerweg op een motor; waaraan de remmen waren vergeten, wleke professorale verstrooidheid den be rijder heden op f 5.boete of 5 dagen kwam te staan. De boel eens even opgeschept. De schippersgezel Jaap G. uit St. Pancras was in den nacht van 7 op 8 Augustus als buiten-invité op de Oudorper Kermis en be vond zich in een stadium, dat hij noemde „Vroolijk", zich kenmerkende door sehreen- w-en en vechten, zoodat zijn uitzetting uit het café Bos zeer gewenscht werd geacht. Deze operatie had dan ook volgens de rege len der kunst plaats, natuurlijk niet zonder het krachtig verzet, dat van een dergelqke „vröolqken" kermisklant kan verwacht w-orden. De kantonrechter waschte hem heden duchtig de ooren en corrigeerde hem tot beteugeling zijner „vroolijkheid’’ met f 10.boete of 10 dagen. Van je vrienden moet je *t maar hebben. De schippersknecht G. v. d. S. verscheen sgewaad en op ’n "paar groote klem de' rechtzaal om terecht te staan VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van 21 September. De dokter wint de sucadekoek. De door ons de vorige w-eek omschreven- botsing tusschen Dr. Poot’s Hispania Suize met het 4-wielig motorrijtuig van den café houder v. d. O. te Westgraftdijk, vroeg heden weer het eerst in openbare zitting de aan dacht van den Kantonrechter. Gehoord was als getuige de smid Hoebe en deze was in zijn verklaring zoo pertinent in het nadeel van den kastelein, dat deze de partij aan zijn broek kreeg en tot f 8 boete of 8 dagen werd veroordeeld. Een verwarring van uren en maanden. Bij voortgezette behandeling werd Cornells V. uit Broek op Langendqk wegens het on beheerd achterlaten van een auto met niet afgezetten motor, ondanks de vergissingen omtrent uur en maand, welke fouten nader hersteld werden, veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Een harddraver voor de meelkar. De vrachtrijder A. uit Oudorp. 2 maal be- .keurd wegens de afwezigheid van een bran dende lantaarn en een reflector aan zijn vrachtwagen, stond nu in de voortgezette behandeling tegenover den verbalisant Vis ser. Het bleek, dat de Rijksveldwachter hem si gesnapt had lang voor verdachte zijn erf op reed, doch het paard liep zoo geweldig hard, dat Visser, hoewel een goede fietser, hem niet kon inhalen, voor verdachte zqn erf had 'bereikt. Ja, mompelde een der aanwezigen op de tribune, die knol loopt zoo mirakel hard, dat-ie de tram mee inhaalt. Maar de vlugheid van Bruintje kon niet verhinderen, dat de baas veroordeeld werd tot 2 keer f2.boete of 2 keer 2 dagen. De pinken hadden huisarrest. De veehouder J. R., te Limmen moest zich verantwoorden omdat hij op 24 Febr. 6 pinken over den openbaren weg had ver voerd, die leden aan mond- en klauwzeer. Zijn 18-jarige werkster». Catharina Zwart, had Aan doovemans deur geklopt De Alkmaarsche politie volijverig bezig op den Bergerweg ter controle van de richtige naleving der motor- en rijwielwet, ondervond daarbij de tegenwerking van motorrijders, die aan het stopsein geen ge hoor gavea. O.m. Jacob de D., schippersknecht te St Pancras, die nu aanvoerde bedoeld sein niet begrepen te hebben. Misschien echter draagt tot zijn bevattingsvermogen wel iets b(j, dat hij tot f 6.boete of 6 dagen werd veroor deeld. Voor een dergelijke overtreding was ook gerequircerd de bakkersknecht J. T. W. uit Akersloot, die kon zijn motor niet >t stilstand brengen, want hij was bezig met motorleeren door zelf-oefening. Nota bene Zondagsmiddags om half 5 op den Berger weg. Recept met gebruiksaanwijzing als in 'voorgaande zaak. Dokters bloed wordt karnemelk. Arts ten Bruggencate op zijn moto’ tuffende langs de Noordervaart in de Scher mer, smaakte het dubieuze genot achter een vrachtauto te mogen aanrijden, die hem geen gelegenheid gaf tot passeeren. In het weg- spiegeltje van de auto werd hij ook be gluurd en uitgelachen. Toen de dokter ein delijk gelegenheid zag, zijn plaaggeest voor bij te komen, werd eensklaps naar links geweken, zoodat de geneesheer de keus kreeg om den wegberm op te sturen of tegen de auto op te tornen. Daar het hier allerminst toepassing gold van de spreuk: „Was sich liebt das neckt sich”, werd den autobestuur der N. v. d. L., heden zijn plaagzucht '’uctotig ingepeperd en hij tot tot f 20.boete of 20 dagen veroordeeld. Verboden vruchten zijn niet zuur maar zoet en.... duur. De etalage-kunstcnaar M. B. had zijn vacantiewandelingen ook uitgebreid tot de provinciale bosschen van Castricum, waar voortdurend een verbodsbordje u tegen- grijnst. Blijkbaar is het aantal van die na- tuur-enthousiasme blusschende en bederven de waarschuwingen nog te klein, althans werden zij door den etaleur en zijn vriend Anth. v. d. H. niet opgemerkt en door hen de verboden grond betreden. Het gevolg is in een paar woorden mede te deelen: ieder 1 gulden of 1 dag. ’n Dergelijk lot onderging Geertruida van D. ’n jonge dame, die eveneens haar profaan voetje had gezet op het geheiligd gebied der provincie; ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK BIJ WASSENAAR. Jhr. E. O. Berg van Middel burgh overleden. Zaterdagavond heeft op den Leidsche- weg onder Wassenaar een ernstig mo- tortietsongeluk plaats gehad. Jhr. E. O. Berg van Middelburgh, uit Wassenaar, kwam uit Alphen en reed met zijn zoontje Aap de duo. Even vóór Wassenaar geraakte hij in botsing met een vrachtauto, waardoor hij kwam te vallen en zoo ernstig gewond werd, dat de dood spoedig daarop intrad. Het zoontje kreeg geen noemenswaardig letsel. De heer E. O. Berg van Middelburgh was 39 jaar oud, hij was sedert 1921 se cretaris van de N.V. R. S. Stokvis Zo- nen aldaar. hoofd weder boven. Door ter hulp töege- snelde buren werd zij op het droge gebracht. Het ongeluk jiet geen nadeelige gevolgen achter.. ENKHUIZEN. Sobriëtaebloem. De verkoop van de Sobriëtasbloem op Harddraverijdag en j.l. Zondag bij de kerk heeft opgebracht de somma van f 101-.17. CASTRICUM. R. K. Klesvereeniging. Vrijdagavond te half aefit vergaderde de R. K. Kiesvereeni- ging in de zaal van de Vriendschap, onder leiding van den heer Hemmer, voorzitter. De verschillende punten van het ontwerp partjj-program werden behandeld, welke echter geen wijzigingen hebben ondergaan. Alleen de heer de Nijs stelde de vraag of de partijraad in de toekomst de macht heeft om de staatspartijfractie in de Tweede Kamer c.p te dragen om met de een of andere met name genoemde partjj een compromis te sluiten omtrent het uit te voeren regeerings- program en ook of het iflogelqk is met name de fractie op te dragen met cene andere ge noemde party niet in onderhandeling te tre den tot het vormen van een regeeringsmeer- derheid.r Hierop is geantwoord, dat dit thans niet te zeggen is. Als de verkiezingen achter den rug zijn, dan zal de R. K. fractie moeten zien wat haar, gezien den uitslag van den politieken strijd, te doen staat. Dr. Schaepman-comité. Voor het Dr. Schaepmanfonds kon aan het rqkskieskring- bestuur een bedrag worden afgedragen van f 503.66. V Drankwet. Ons wordt medegedeeld, dat B. en W. na machtiging van den Minister van Arbeid en Handel de bestaande vergun ning ingevolge de Drankwet hebben over- Gedenksteen. Alhier heeft zich een commissie gevormd om gelden in te zamelen ten einde een gedenksteen te plaatsen op het graf van wijlen Ds. van Dorp. Deense he meeuw. Dezer dagen kwam bij den heer N. Groot een meeuw aanvliegen, die naar de merken op het ringetje dat zij droeg, uit Denemarken afkomstig was. Ziekte. Onze geneesheer, die momen teel wegens ernstige Ongesteldheid in het ziekenhuis te Enkhuizen wordt verpleegd, heeft een assistent genomen, n.l. den heer M. Witkamp. Autodienst. De heer A. Verracot. heden in dienst yan den heer P. Buishand, is voor nemens een au to vracht zaak op Hoorn en Enkhuizen op te richten. OUDENDIJK. Benoemd. Onze onderwijzer, de heer P. Langenberg, is bestemd voor uitzending als onderwijzer naar Ned. O.-Indië. OPPERDOES. Veiling. Huis, schuur en erf aan het O.-eind Nos; 1544 en 1543. -Kooper de heer M. Klaver voor 3700. Wei- en bouwland aan de Akkersloot, groot 8.60.40 H.A. Kooper de heer J. Klaver voor 15.080. Weiland te Medemblik, groot 2.3950 H.A. Kooper de heer S. Klaver voor 12.180. HOOGKARSPEL. Begrafenisfonds. 1 September hield het 'Tafenisfonds op te bestaan, hiertoe zaakt door de Verzekeringskamer. Het Bestuur beijverde zich bij de over dracht aan de Noord-Holl. Levensverzeke ringsmaatschappij te Alkmaar de belangen der leden zooveel mogelrjk te dienen en on dervond daarbij van de directie der Noord- Bollandsche alle medewerking. Voor de leden beneden 40 jaar zullen uitkeeringen en premie bljjven zooals vroeger. Voor de ouderen moest de premie verhoogd worden. Het Bestuur achtte dit te betreuren, hoewel deze op hun leeftijd bjj overgang naar an dere maatschappijen zeker hoogere premiën ■ouden moeten betalen. Het Bestuur sprong voor hen in de bres en de directie der Nrd.- Holl. beloofde te overwegen, wat voor hen gedaan zou kunnen worden, als gebleken was, hoevelen zouden overgaan. Het Bestuur spoorde allen tot dien overgang aan, doch nu de rondgang door de gemeente is ge daan, blijkt, dat velen ni<t wenschten over te gaan, waaronder niet alleen jongeren, die toch niet meer premie moeten betalen, maar ook ouderen, omdat de hóoge premie te bezwaarlijk is. En die ouderen moeten be schermd worden. Hoe meer leden toetreden, hoe meer de Noord-Hollandsche tot hun be scherming zon kunnen doen. De directie geeft hun nog gelegenheid tot 1 October als lid over te gaan. Na dien da tum moeten zfj de tarieven der maatschappij volgens hun leeftijd betalen, die aanzienlijk hooger zijn. Laten de jongeren nu weder toetreden ora aldus de belangen der ouderen te bescher men, dan zullen de ouderen van de directie der Noord-Holl. een reductie op hun pre- miën ontvangen, dat overgang voor hen niet bezwaartiik is. Op dan, voor de ouden van darren. Laat de Hoogkarpelsche naasten liefde zich Weder schitterend uiten door met alle macht mede te werken tot hulpbetoon aan de ouden van dagen. Gasbedrijf. De levering van gas door de Gem. Enkhuizen is nog steeds een verlies post en zal dit waarschijnlijk nog veie jaren blijven. De groote bedragen, die Ax>r rente en afschrijving van hét buizennet noodig zijn, tegenover de betrekkelijk geringe op brengst uit gaslevering wijzen uit, dat de leverantie aan deze gemeente met haar ver spreide bewoning niet gemakkelijk rendabel te maken zou zijn. Daar zullen eenige jaren overheen gaan. Floralia. Het bloemenfeest is weder uitmuntend geslaagd. Het bezoek was groot, behalve de leden waren er nog een 200-tal betalende bezoekers. Het was dan ook ge- ■ellig druk in de Kolfbaan van „Bantam”, Waar af en toe een gramofoonnummertje Averd afgedraaid. De traditioneele verloting met de uitrei king der behaalde prijzen had plaats in een stampvolle zaal. Evenals vorig, was de Fan fare zoo welwillend voor dezen avond haar medewerking te verieenen. Deze vereeniging, thans zonder directeur, Stond ond<*r leiding van haar Voorzitter, den heer C. Gr< Het uitreiken der prqzen liep vlot van stapel, waarna de verloting plaats had. Ie prijs ontbtjjservies op No. 1923. gewon nen door J. Room; 2e prijs tuinbank, no. 890, gewonnen door J. Koster; 3e prijs Oud- Ho’landsch stoeltje op no. 457, gewonnen door G. Bruin; 4o prijs bleomtafel, no. 1110, gewonnen door Ds. Kastein en 5e prijs kop- Jssrekje. rio. .966. gewonnen door T. Vlam. De dames A. Mantel en A. Bruin belastten sich ■et de trekking der prjjzen. Natuurlijk waren er ook een paar attrac ties. Er was te raden hoe hoog een denk beeldige vliegmachine en waar zij zou dalen. De uitslag hiervan was 435 M. en lan- Mngsplaats Spanbroek. Voor de hoogte wer- aen 3 en voor de landing 2 prijzen beschik baar gesteld.. Alleen de heer L. Boot had de juiste hoogte geraden en verkreeg een étui met 6 lepeltjes. Mej. L. Buisman en Mej. N. Vlam hadden 440 en 430 geraden. De eerste kreeg de kaas, de tweede de bank. De heer J. Jongert had Spanbroek gera den, die won de haan en de heer Druif als meest nabij gelegen plaats Opmeer; hij kreeg een vork en lepel in étui. Hierna sprak burgemeester Middelhof een aanmoedigend woord, welk voorbeeld ge- volgd werd door Ds. Kastein, terwijl de heei Groes een warm pleidooi voor de jongeren Meld em zich aan te sluiten bij het Fanfare corps „Cencordia”. Met voldoening mag op de Floralia va® 1928 teruggezien worden. (ZWAAG BANGERT). OagwvaL Mej. Koen overkwam een on- amval, wat ernstige gevolgen kon hebben ge- aad. Op de stoep haar werkzaamheden ver- riefatenda, viel zij by het grijpen naar een •ohaal, di« aan haar vingen ontglipte, voor- danige wijze, wegens het feit, dat hq op 2 September in beschonken toestand op de Alkmaarsche kermis had geflaneerd. Volgens zqn toelich ting hadden zyn vrienden uit de lol sterken drank in zqn bier gemengd. Vonnis f2. boete of 2 dagen. Daar valt nog wat aan te kluiven. De kantoorbediende A. J. H. te Bejgen zou te Bergen aan Zee het verkeer hebben be lemmerd door zqn motor aan den weg te zetten. Verdachte beweerde echter, dat het aldaar geen publieke weg was en trachtte dit nader aan te toonen door een schets kaartje te overleggen. Resultaat aanhouding tot over 14 dagen. De verbalisant voor het front geroepen. De koopman J. G. uit Beemster *had vol- gens oproeping 7 September met «qn motor links op den Kennemerstraatweg De heer S. betoogde echter, dat hy dit niet had kunnen vermyden, omdat hy langs een paar voor hem en naast elkander rijdende fietsers had moeten passeeren. A.s. week voortzetting en zal verbalisant Staats worden gehoord. WOENSDAG 26 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 4.005.00 Maak het zelf. Ru briek van Mevr. Schaake-Verkozen. 6.00 7.15 Dinerconcert door het kwartet Rent meester. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door D. W. A. Timmerman: Onvatbaar ma ken tegen diphterie. 8.109.00 Kamer muziek door het Hollandsche Trio. Betsy v. Breemen-Sdhrik, viool. H. v. Wezel, cello Fie Roeper, piano. 9.059.20 Lezing door Mevr. Schaake-Verkozen: Leerbewerkings- cursus. 9.2011.00 Concert door het Om- roepconcert, o.l.v. Nico Trecp. 10.00 Pers berichten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendlngen. 12.36—1.45 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. Scager, viool, G. Scager, cello. 5.006.00 Kinderiiurtje o.l.v. Mej. B. v. d. Veer, Mej. C. J. A. Gelderman, zang. 7.30—8.00 Spr.: Dr. Ph. A. lansberg: Neder- Jandsoho vertalingen van Bunyan’s-Tihristen- reise. 8.00 Concert in Weesp. Sprs.: Hr. IXrtinga, Burgemeester van Weesp. A. v. Beek: Iets uH liet verleden van Weesp. Ds. K. H. Wallien. Chr. Harmonie „Soli Deo Gloria” Dir. H. v. Beek. Chr. Zantrver. ..Ex celsior” Dir. J. A. Berkhout, Meisjeskoor „Excelsior’. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmu- ziek. 12.20 Concert, fait, tenor). 12 50 Dansmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 350 Ijzing. 4.05 Licht klassiek concert. 5 05 Concert-orgelbespeling. in Mrne.- Tussaud’s Cinema. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6 35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Mnriek. 7.4,5 Lezing: Machines. 8.05 Tommy Hand- ley. 8.20 „Maritana”, opera van WaPace. 9.35 Lozing: Borstal. 9.50 Nieuwsber. 10.10 „Maritana”/(vervolg). 11.2012.20 Dansmu ziek. Pariis, „Radio-Paris”, 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055 05Trio- concert (piano, viool, cello). 8 501120 Concert. Mile. Caltier. zang. Mile. Monnatd, piano. MJle. Gallon, zang. Strykkwartet en orkest. Langenberg, 469 M. 11.35—12.15 Werken vin Gluek. 12.30— 1.10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkest concert. 6.056.50 Concert (piano, cello, tenor). 8.20—0.15 Orkestconcert. 9.20 Vo caal concert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1R0 M. (Zeesen). 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6 20 Ori-psV concert. 6.208.05 lezingen. 8.30 „Das Hol land weibehen”, operette in 8 acten van Kalman. 10.5012.50 Concert. Orkest en E. Thiel, sopraan. Hamburg, 395 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Mandoline concert. 6.20 Dansmuziek. 8.20 „Masse- mensch Amerikas”, le avond van Prof. Gold schmidt Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orkestconcert. 8.20 Concert door het Symphonie-orkest 10.3S Sluiten. MGR. J. D. J. AENGENENT. Intieme huldiging te Warmond. Zondagavond heeft op het Groot-Se- minarie te Warmond een intieme huldi ging plaats gehad van Z. D. H Mgr. J. D. J. Aengenent door de theologanten. Namens de studenten voerde de Pro feet het woord en wenschte Mgr. geluk met zijn uitverkiezing tot bisschop van het Haarlemsch diocees. Mgr. dankte voor de wenschen en hulde en deelde mede, dat voor deze gelegenheid de va- cantie met een week zou worden ver lengd. De harmonie luisterde den avond op. KANUNNIK P. J. H. GEURTS t In Huize Padua” te Boeket, alwaar hij den laatsten tijd verpleegd werd, is Zondagmorgen overleden Kanunnik P. J. H Geurts. Professor Petrus Johannes Hubertus Geurts werd geboren te Swolgen, ge meente Meerlo, in Noord-Limburg, den 8sten Augustus 1869. Na zijn studiën te Rolduc en te Roer mond, ontving de seminarist in 1895 te Roermond de H Priesterwijding en het zelfde jaar gewerd hem zijn benoeming tot kapelaan aan de Munsterkerk al daar. Terstond na zijn priesterwijding, op 26-jarigen leeftijd, werd hem de hoofd redactie over het Roermondsche orgaan „De Maas- en Roerbode" toevertrouwd. Aan dit blad ontplooide hij zijn zeer bijzondere journalistieke gaven op zoo- jeen opvolger EEN VEREENIGING VOOR VEILIGER VERKEER. De Algemeene Vereeniging voor Automo bilisme en Motorisme te ’s Gravenbage zond een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin werd voorgesteld het uitgeven op groote schaal van een tyd- schrift voor veilig verkeer, een grondigèr opleiding van bestuurders van motorrijtui gen en het instellen van een Rijks Verkeers- inspectie. Naar aanleiding hiervan is de noodzake- lykheid naar voren getreden om een Veree niging voor Veiliger Verkeer in het leven te roepen. - Deze Vereeniging moet het lichaam wor den, dat voor bovengenoemde en verdere maatregelen opkomt, yvert voor betere weg en straattoestanden, welke een veilig ver keer in de hand kunnen werken. Er is een voorloopig „Comité voor de Vereeniging Veilig Verkeer” opgericht, het welk is gevestigd Thomsonlaan 148, Den Haa. weerde niet te hebben geweten, dat de dieren Iqdende waren. Hq had <fe dieren o verge- bracht naar een ander weidje, omdat hun tegenwoordige verblqfplaats onvoldoende voedsel opleverde. De kantonrechter nam dit aan als verzachtende omstandigheid en legde slechts f 15.boete of 15 dagen op. Bevordering van het vreemde lingenverkeer te Schoort. Uit geen enkele gemeente uit den qmtrek komen zooveel procesverbalen tegen huur koetsiers als ,uit de gemeente Schoort. Het schqnt, dat mén het er daar op aan legt, de bezoekers zoo min mogelqk te gerieven. Thans stond weer terecht de huurkoetsier Jan L. uit Alkmaar, omdat hij passagiers in zqn rqtuig had opgenomen, in strqd met de verordening. Dé burgemeester schqnt verge zeld van eenige veldwachters voortdurend in de gemeente rond te draven om eventu- eele overtredingen te constateeren. Hoe het zq, de verdachte beklaagde zich bitter over deze, naar zqn meening onzinnige regeling en bracht het door zqn critiek zoover, dat de zaak .werd aangehouden tot a.s. week, dan zal de burgemeester worden gehoord. Bokspartij tusschen 2 Fordjes. In den laten avond van 8 Augustus, na afloop van het vuurwerk, had op den Zeeweg van Bergen naar Bergen aan Zee een aan- rqding plaats tusscheu een feestelqk ver sierde met feestelqk gestemde passagiers be mande vracht-Ford, bestuurd door bakker N. B. uit Bergen en een luxe Ford, waarin de eigenaar de koopman Hagedoorn uit Am sterdam chauffeur. De materieelc schade was nogal aanzienlqk aan beide rqtuigen, waar van de resp. bestuurders elkander heden wederkeerig de schuld gaven, toen Bakker B. heden terecht stond als de schuldige, om dat hij met verblindend licht zou hebben ge reden. Bakker B. ontkende zulks en ver schillende getuigen werden gehoord, die eechter nog niet voldoende werden geacht, aangezien de zaak werd aangehouden om a.s. zitting nog meer getuigen te hooren. Paard op hol, de kar kapot, de boer gekneusd en de vrouw van streek. Al deze onheilen werden verwekt, toen op bet kruispunt Houttil, hoek Marktstraat, alias Doorbraak te Alkmaar, de chauffeur W. B. uit Wielingen met zqn vracht-Ford in aanrqding kwam met het paard gespannen voor de dogkar, waarin de landman Wage- naar uit Stompetoren met zqn familie was gezeten. Ernstige persoonlqke ongelukken bleven gelukkig achterwege, maar de botsing gaf een heele consternatie. Algemeen wera beweerd, dat de chauffeur geen signaal had gegeven, wat door deze ontkend werd. De behandeling door een omstandig pro en contra, gaf geen oplossing, zoodat tot aan houding werd besloten en a.s. week nog 'n geheele reeks nieuwe getuigen zullen worden gehoord.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8