De Wraak Kabouters t Advertentlën. CASTRICUM. 2e UITVOERING WORMER. HOOGKARSPEL. BURGERLIJKE STAND. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHERMERHORN. WEERE. LEGER EN VLOOT., EEN "DENKBOEK. SPORT EN SPEL. FINANCIëELE RUBRIEK. WISSELKOERSEN. TELEGRAMMEN. DE NOODLOTTIGE THEATERBRAND TE MADRID. WIERINGEN. SPANBROEK. Officieels Mededeellngen. DRANKWET. Kruis- Wittc o b. 2.49% i b. VERDRONKEN. hielden Patronaatsfanfarekorps. De 2. 8. ed enk boek V. Steun 59.44 12.09 1/4 9.74% 34.65'4 66.52 66.72% 66.52% 35.15 47.99% 13.04 2.49% 7.39% 59.44% 12.09 5/16 9.74% 34.65% 66.50 66.72% 66.50 35.12% 48.— van DER op Donderdag 27 September a.s., in „HET GULDEN VUES”. Aanvang 8 uur. De opvoering geschiedt door 20 leden van het „St. Aloyeiua- patrctyiat” Kaarten ad 50 en 35 cent ver krijgbaar des avonds aan de kas De Indische Missievrijheid. De R. K. Kieevereeniging „St. Odulphus”, alhier, heeft een motie aangenomen, waarin de Katho lieke Kamerfractie in overweging wordt ge geven met geen enkele partij samen te wer ken (tot het vormen van een parlementaire regeering), welke niet bereid wordt gevon den mede te werken aan de op’..effing van de belemmering van de vrijheid der missie in Indië. Alkmaar, 24 Sept. 1928. De Burgemeester voornoeind, WENDF.KAAR. SCHAGEN. v Winkeiweekfeesten. Uitslag behendig- heids-wedstrijd voor automobielen. Aantal deelnemers 27. Ie pr. C. Keesman Schagen f30.—; 2e pr. G. Snaas. Schagen f 20.3e pr. F. Pooter, Schagen f 15.—: 4e pr. M. Kant. Schagerbrug f10.5e pr. H. König, Schagen f5. Voor deze wedstrijden bestond van de zijde van het publiek veel belangstelling. De kinderspelen werden ’s morgens wegens slecht weer uitgesteld. De kermisvermake lijkheden waren gesloten, terwijl de fancy- fair zich in een zeer drék bezoek mocht ver heugen. Witte Kruis. In het Medemblikker Tol huis werd de najaarsvergadering gehouden van het Witte Kruis. De opkomst was als gewoonlijk zeer gering. De hceren Kastein, Visser en Schoenma ker werden als bestuursleden herkozen. Tot afgevaardigde naar de 71ste algem. vergaderingt op 2 en 3 October te Haarlem te houden, werd benoemd de heer C. G. J. Maas; tot plaatsvervanger de heer D. Schoenmaker. De voorz. deelde mede,dat de cursus van Eerste Hulp bij Ongelukken dit jaar door Dr. Romeijn zal worden voortgezet. Spr. hoopt, dat deelnemers allen op het appèl zul len zjjn. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering gaf aanleiding tot een levendige gedachten wisseling. Men besloot de candidatunr van den heer D. ft. Prins te Alkmaar, als lid van het H.B. te steunen. ALKMAAR. GETROUWD. Johannes Hendrik de Wit en Aagje van ’t Hof. 1 GEBOREN. Antonia Cecilia, d. v. Albertus van Mee- téren en Antonia de Boer. OVERLEDEN. Lourens Engel, 39 jaar. Anna Bruijn, geh. met Nicolaas Hoefce, 33 jaar. Cornells Gjjs- bertus T-oeff. 65 jaar. Geslaagd. De heer K. Talsma. alhier, slaagde voor het toelatingsexamen Theolo gische faculteit van de Vrije Universiteit ie Amsterdam. feefd niet sprak, 4e gesloten overeenkomst |uist weergeeft Gelijk boven bleek, berust deze veronder stelling op een misverstand. Niet hot pros pectus, doch de obligatie bevat den fahoud van het Raadsbesluit Achteraf blijkt dat het voor de gemeente voordeel zou hebben gegeven, zich niet te binden op de wijze als heeft plaats gehad. Men moet evenwel de leeningspolitiek der jaren 19201925 beoordeelen naar de bui tengewone omstandigheden die zich toen op de geldmarkt voordeden. Een vijfjarige termijn van niet-converteerbaarheid na uit gifte van een leening was geen uitzonde ring: de leeningsbesluiten 1920 (7 pCt) en 1922 (5% pCL) bevatten dezelfde - voor waarde; de leening 1921 (4 3/4 pCt) kan zelfs in het geheel niet vervroegd worden afgelost. Eerst later zijn de normale verhoudingen en bepalingen hersteld, spoediger dan men in 1924 kon verwachten. De gemeente zal. gebonden als zij is aan het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde Raadsbesluit d.d. 23 October 1924. de daar in opgenomen bepalingen gestand moeten doen. Zoo dit ook de zienswijze van den Raad is. stellen B. en W. voor hen te mach tigen. dat aan adressante mede te deelen. Begroetingen 1929 voor Stads ziekenhuis en Burgerweeshuis. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan de begroeting voor 1929 van: a. het Stadsziekenhuis. De inkomsten en uitgaven zijn begroot op f 19.125. stand als»maatstaf is genomen, zijn ge raamd op 95.463.50, het gemeentelijk subsidie op 53.976.20; het Burgerweeshuis. De inkomsten en uitgaven znjj begroot op 19.125. bet gemeentelijk subsidie op ƒ.10.000, Benoeming tijdelijk leeraar Gymnasium. Onder overlegging van het betrekkelijk advies van den Inspecteur der Gymnasia stellen curatoren van het Gymnasium voor te benoemen tot tijdelijk leeraar in de Aard- rijksknnde aan het Gymnasium alhier, den heer H. J. R. Smith, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Den Helder. Benoeming personeel Handels- avondschool. Voor toelating tot de le en de 2e klasse der Handelsavondschool gedurende den cur sus 1928/1929 hebben zich onderscheidenlijk 42 en 41 leerlingen aangemeld, op grond waarvan het noodzakeljjk is elk dier klassen te splitsen in twee afdeelingen. In verband met deze splitsing zijn voor den komenden cursus, naast het vastaange stelde personeel, te benoemen drie leeraren, n.l.: 1. Uitbetaling. „De Hoop” betaalde uit over t tjjdvak 1631 Aug. gemiddeld per K.G. 9.03 cent, d.i. per liter 9.31 cent. De hoogste en laagste uitkeering waren reap. 10.24 en 8.48 cent per kg. Tooneel vereeniging. Op een bestuurs vergadering van de tooneelclub „Onder Ons is vastgesteld, dat nog vóór den Advent een uitvoering zal worden gegeven. Opgevoerd zal worden, behalve een kluchtspel, een tooneelspel in drie bedrijven genaamd „De Waterduivel”, geschreven door Jan Grosveld. Patronaatsfanfarekorps. De muzikale wandeling, welke verleden Zaterdag door het fanfare van het jongenspatronaat werd ge houden door Bakkum heeft voor de kas (er wa4 tevens een collecte aan verbonden) Van dat korps een bate opgeleverd van f 95.91 A.s. Zaterdag zal het overige gedeelte van het dorp op die manier bewerkt worden. R. K. Vrouwenbond. Het is zeer zeker van het bestuur van den R. K. Vrouwenbond een goede gedachte geweest stappen te doen tot het organiseeren van een cursus voor verzorging van zieken in het huisgezin en eerste hulp bij ongelukken. Daartoe heeft het bereid gevonden Dr. Leenaers alhier, die op dat terrein reeds meermalen blijk heeft gegeven tot het helpen bij voorlichting. Ter gelegenheid van den Nationalen Land- ■tormdag, die op 27 September te ’s-Graven- hage zal worden gehouden en waaraan naar schatting ingevolge de opgave door een 20.000 man uit alle deelen van bet land zal worden deelgenomen is ook een ge verschenen, als uitgave van de N. wettig gezag. Het boek is minder geschreven voor de samenkomst in de Residentie, dan wel ter her denking van het tienjarig bestaan van den Bjzonderen Vrij willigen Landstorm. Ook sonder dit boekwerk zal de 27ste September ■iet nalaten een grootschen indruk te maken. Het voorwoord is van den voorzitter van den Bjjz. Vrjjw. Landstorm, generaal-majoor L. T. Duymaer van Twist. De minister van Defensie, de heer J. M. J. H. Lambooy schrijft eeen woord van hulde en dank aan hen, die op het oogenblik, dat de binnenlandsche vrede in groot gevaar verkeerde en de burgeroorlog in ons dier baar vaderland dreigde te ontbranden, Let initiatief namen om kloeke mannen, wien eerbied voor de wet en voor orde en rust dierbaar zijn, op te roepen, om vrijwillig op VOETBAL. POLITIE-ELFTAL—D. T. S. Gister speelde het elftal A. P. 8. V. te Oudcarspel een wedstrijd tegen D. T. S. De Alkinaareche Politiemannen zich bijzonder goed en de voorhoede wm wel productief. Met niet minder dan 62 verloor D. T. S. (Opgave van de Nederl. I.andbouwbank). Bijkantoor Alkmaar. Berlijn Londen Parjjs Brussel Kopenhagi- Stockholm Oslo Wcenen Bazel Rome New York Praag De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft deze aanbevelingen goedgekeurd, terwijl ook de betrokken In specteur en de Comtnisise van toezicht M. O. zich daarmede kunnen vereenigen. Voor de plaats onder 3 genoemd zullen B. en W. nog een nadere aanbeveling doen. 120 lijken geborgen. PARIJS, 26 September. Naar uit Madrid gemeld wordt, werden gisteren de brandweerlieden, die sinds Zon dagavond onafgebroken met het blusschings- en opnrimingswerk bjj bet „Teatre Novedas” bezig waren, afgelost. Tot nu toe zijn 120 lijken geborgen, terwijl het aantal gewonden definitief Qp ongeveer vierhonderd is vast gesteld. Op de bovenrangen van het theater moeten onder de puinhoopen nog vele doo- 1 den liggen. PÓRTES GIL TOT VOORLOOPIG PRESIDENT GEKOZEN. LONDEN. 26 September. Naar uit Mexico City wordt geseind, is de minister van binnenlandsohe zaken Portes Gil door de verkiczingscommissie van de beide Huizen van het Mexicaansc.be Parle ment met algemeene stemmen tot voorloopig president van de Mexicaansche republiek ge kozen. Gil is een aanhanger van de politiek van president Calles. Overeenkomstig het besluit van de Kamer zullen de nieuwe presidentsverkiezingen op den derden Zondag in November plaats heb ben. DE LAATSTE GEVECHTEN IN CHINA. Acht duizend dooden. LONDEN, 26 September. Naar uit Nanking gemeld wordt, meldt generaal P< i Chung ,de bevelhebber van de nationalistische troepen, dat de verlieicn van het Shantungleger in de laatste gevechten acht duizend dooden en vijf duizend gewon den en gevangenen bedragen. Tot het Roode Kruis is een dringend ver zoek gericht de noodige medische hulpmid delen te zenden. DUIZEND RENDIEREN OSLO, 26 September. Zooals gewoonlijk waren ook dit jaar onge veer twee duizend rendieren on het Mageroe- eiland in de zomerweide gebracht. Dezer dagen zouden de dieren zv emmende naar het vasteland worden gebracht. Daarl' v erden ongeveer duizend rendieren door den -terken stroom medegesleept. Zij zijn verdronken. HOOGWOUD. Vrijstelling. Aan den dienstplichtige der lichting 1929 dezer gemeente, P. Vlaar, is door Ged. Staten dezer provincie voor goed vrijstelling van den dienst verleend wegens broederdienst. Gevonden. Ter secretarie zijn inlich tingen té bekomen omtrent een gevonden rjjwielplaatje. ENKHUIZEN. Politienieuws. Bjj de politie alhier werd aangifte gedaan door een paartje, afkomstig ■van Medemblik, dat bjj het verlaten van een danszaal waar zjj eenigen tijd hadden ver toefd, bleek dat van de fiets van hem dt lantaarn wae verdwenen en van haar fiets het snoer van de electrische lantaarn was doorgesneden. Aangifte werd gedaan van de vermissing van een rijwiel. Proces verbaal werd opgemaakt tegen J. H. G. en P. R.: van hier en N. S. van Broe- kerhaven wegens mishandeling, tegen E. V., wegens het werpen van vuil in een der stadsgrachten, tegen C. J. wegens het doen van vaische aangifte; tegen denzelfde we gens het niet op vordering stoppen; tegen de echtgenoote van W. R. wegens het des avonds na elf uur nog bezoekers toelaten tot den winkel. Verlagin,, broodprijzen. Konden we d vorig^ week melden, dat de prijs van het gewone wittebrood met 3 cent was verlaagd. Maandag, nu de nieuwe fabriek is begonnen haar brood te distribueeren tegen denr.elfden verlaagden prijs als de oude fabriek, heeft deze weder den prijs met 2 centen per brood verlaagde Steunwet. Door den Minister van Waterstaat is aan J. de Haan en J. Boon een geldeljjke tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzeesteunwet toegekend. Toewijzing voor den dienstplicht. Van de‘lichting 1929 dezer gemeente zijn bestemd tot gewoon dienstplichtige J. Tijsen, K. A. Neve, C. Lont, J: Hegeman. J. Everts, S. C. Tjjsen, J. Hermans, J. C. Koorn, P. Kuut, S. P. Halfweeg. T. Barelds, S. Lont, M. Mulder, Jn. Kejjzer, 8. Gorter en W. de Jongh. Buitengewoon dienstplichtig zijn: Jn. Lont, H. Hoving, Joh. van Mook, P. A. Steigstra, A. van der Welle, L. Nieuwenburg, 8. de Haan. J. P. Bugel. H. Koster, J. S. P. Kroon, W. Tijsen, Jn. Bakker, J. 8. Bakker, 8. Hejj- blok. R. van Kalsbeek en N. Mulder. Hinderwet. B. en W. hebben vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan J. Pop pen voor een slachtplaats aan de Spuitsteeg te Den Oever en aan D. Kraak voor een mosselenmalerü in de Westerlanderkoog. Gegund. De bouw van de nieuwe schooi met onderwijzerswoning, gymnastieklokaal enz. is door B. en W. gegund aan den laag- sten inschrijver, P. Kleerebezem te Bet uister. Opgedragen. De levering van de brand stoffen voor de gemeente-gebouwen is v or het a.s. seizoen, na gehouden aanbesteding, opgedragen aan D. Doves en wel voor neutjeskolen voor f 0.51 en anthraciet voor f 0.68 per 25 kg. en voor korte turf f 8. en lange turf voor f 14.per 1000 stuks. Grind-rijden. Het rijden van grind en basaltslag is door B. en W. na inschrijving gegund voor de West aan C. Kooij voor f 1.40 en voor de Oost aan Jn. Bakker MJz. voor f 1.4-7 de grind en V*o<>r'f 1.48 bet basalt, alles per M3. den gemeenteraad van Arnemuiden aan den Minister van Onderwjjs K. en W. waarbij wordt verzocht te willen bevorderen da» navordering van schoolgelden ex. art. 104 der L-O.-Wet onmogelijk wordt gemaakt. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken aangezien adhaesie betuiging weinig succes beeft en deze zaak toch ook de aan dacht heeft van de vereeniging van Ned. Gemeenten. - Aldus wordt met algemeene stemmen be sloten. c. van de Noordhollandsctie Vereeniging ..Het Witte Kruis” een verzoek óm een bij drage van 1% cent per inwoner ten behoeve der ontsmettings-inrichtingen. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken aangezien dit van weinig belang wordt geacht voor de gemeente. Aldus besloten.' d. van den Directeur der R. K. Militaire Vereeniging te Amersfoort een verzoek om een subsidie van f 15 ten behoeve van het Militair Tehuis aldaar. B. en W. erkennen het nut van deze ver eeniging waarom wordt geadviseerd het ge vraagde bedrag toe té staan Wordt aMus besloten. e. van de Diaconale Gezinsverpleging en van het Wit-Gele Kruis verzdeken om een bijdrage over 1929 te mogen ontvangen. B. en W. adviseeren evenals vorige jaren aan elke vereeniging f 100 toe te staan. Dienovereenkorfistig met algemeene stem men toegestaan. De voorzitter stelt aan de orde de vast stelling der rekeningen over 19o27. De daar- te benoemde commissie heeft de rekeningen onderzocht en blijkens mededeeling van den rapporteur den heer L. Schilder in orde be vonden en adviseert, mitsdien de reke ningen vast te stellen overeenkomstig de volgende cijfers, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Gem een te-rrek en in g. Gewone Dienst: Ontvangsten f 36.749.20, Uitgaven f 33.859.72%, Voordeelig saldo f 2289.47%. Kapitaal Dienst: Ontvangsten f 215.10; Uitgaven f 314.12; Nndeelig slado f 99.02. Armenrekenfng: Ontvangsten f 1867.79; Uitgaven f 1648.97; Batig saldo f 218.82. Hierbij merkt de heer Schilder op. dat ge bleken is, dat de straatverlichting nogal veel kost, terwijl de bedragen in de zomer maanden weinig minder bedragen dan in de wintermaanden zoodat de verlichting op zich zelf weinig kost. De lantaarns komen somtijds nogal laat op, waarom spreker oordeelt, dat de hantaarns wel iets eerder kunnen branden. De voorzitter zegt dat de kosten dan nog booger zullenjj worden, doch wil wel over wegen of de bestaande regeling voor verte ring vatbaar ia. Rondvraag. De heer Koomen vestigt de aandacht op de heg bq P. Weel welke spreker hinderlijk acht. De voorzitter doet toezegging van onder zoek. De heer Boots zegt dat het voornemen be staat vanwege den L.T.B. een cursus te doen houden in bemestingsleer waarvoor wel een lokaal beschikbaar is doch geen kosten voor vuur en licht waarvoor spreker een gemeentelijke bijdrage wensebelijk acht. De voorzitter zegt dat een aanvrage nader zal kunnen worden overwogen. Hierna sluiting. Verloren. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van het. verliezen van een rjjwielplaatje. de bres te gaan staan voor het behoud van die onschatbaar groote goederen. Tal van andere bekende persoonlijkheden hebben verder voor dit gedenkboek een bii- drage geleverd. Behalve van den generaal- majoor J. H. Borel den tegenwoordigen in specteur van den Landstorm, vinden we er artikelen van de ministers van Staat mr. D Fock en mr. Th. Heemskerk, de heeren H. Colijn, dr. J. H. de Visser en mr. dr. L. N. Deckers. Zeer lezenswaard is verder al hetgeen in dit gedenkboek geschreven is over de dagen in November 1918, toen zich op 9 November een deputatie uit de S.D.A.P. naar den bur gemeester van Rotterdam begaf om dezen te vragen het bestuur der stad over te geven. Achteraf mag men steeds beweren, dat bet zoo erg niet is geweest, maar de nuchtere feiten hier vermeld vallen niet te loochenen. Volgens de gegevens in het boek te vin den. ontwikkelt het corps zich nog steeds. Telde het in 1919 slechts 16.181 vrijwilli gers, op 1 Januari 1928 bedroeg dit aantal 58.050 vrijwilligers, waarvan er 7831 be- hooren tot de vrijwillige landstonnkorpsen, spoorweg-, vaartuigen- en motordicnsL 1 uur Gemeenteraad. Openbare Vergadering van den Raad dezer Gemeente op 20 Sept. 1928, des namiddags te 3 uur, ten Raad- huize. Afwezig de heer C. G. Kok wegens ziekte, en de heeren P. Schipper en J. Wagenaar wegens verhindering. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige zitting worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt: een proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger over het ^e kwar taal; boeken en kas werden in orde bevon den. Ingekomen is: a. van Gèd. Staten een schrijven waarbij wordt knedegedeeld, dat het raadsbesluit tot verkoop der oude 0. L. School niet voor goedkeuring vatbaar is, in verband met de omstandigheid dat door de Ned. Herv. Diaconie alhier, aan wie de grond behoort, waarop de school gebouwd is, bezwaren zjjn ingebracht. Ged. Staten zijn van oordeel dat de bur gerlijke rechter uitspraak zal behooren to doen tenzij men tot overeenstemming kan komen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich reeds tot de Ned. Herv. Diaconie heb ben gewend, met verzoek te willen mede- deelen of de Kerkraad wil medewerken om te komen tot een redelijke oplossing. Hierop is van de Diaconie een schrijven ontvangen ’waarbij wordt medegedeeld d^t de Kerkraad de aanspraken op het school gebouw wil laten vallen, indien de gemeen te de genoemde erfpacht wil betalen voor het terrein waarop de onderwijzerswoning is gebouwd, of mocht de gemeente hiertoe niet bereid zjjn, dan wil men de school over namen in ruil voor het jaarlijks te betalen bedrag. Mocht de gemeente ook hiertoe niet bereid zijn, dan wordt gaarne vernomen, hoe de gemeente zich voorstelt tot een bevredi gende oplossing te komen. De voorzitter zegt dat in verband met de onvoltallige vergadering thans geen voor stel wordt gedaan en dat B. en W. voorne mens zijn met de Diaconie te onderhandelen. De Raad kan hiermede instemmen. b. van het gemeentebestuur van Arne muiden een schrijven, houdende het verzoek t om adhaesie betuiging aan een adres van BLOKKER. Kassenbouw. De heer Th. Brandsei is door aankoop van een perceel tuin grond, eigendom van den heer Jb. Schou ten en gelegen aan de Noorderdracht alhier, van plan een glascultuurbednjf te stichten. Deze had zjjn sporen op gebied verdiend. De meeste voorstellen van het H.B. droe gen de instemming der vergadering weg. Niet dat, om het Rustoord Vechtoever van een piano te voorzien. De vorige algemeene vergadering mach tigde het H.B. tot het aanschaffen van een radio-installatie, doeh gebleken was, dat de commissie van beheer van Vechtoever meer prijs stelde op aanschaffing van een piano. De vergadering meent, dat vroeg of laat het verlangen naar radio zou ontwaken en dat van radio meer algemeene verpoozing te wachten is dan van een piano. Het voorstel van het H.B. tot uitgave van maandelijks in druk verschijnend eigen or gaan, werd toegejuicht en besloten voor.elk bestuurslid een abonnement te nomen. Inzake de afschaffing van het stenogra- .fisch verslag der algemeene Vergadering, werd den afgevaardigde vrij mandaat ver leend. Met de voorstellen van het H.B. tot sala- risregeling en pensioneering van het perso neel van het Witte Kruis, kon de vergade ring zich vereenigen. eveneens met het voor stel tot uitbreiding van „Bosch en Heide’ en het aanbrengen van de noodige verbete ringen en herstellingen aan Vechtoever. Het voorstel van de afd. Sijbekarspel om vanwege het Witte Kruis een speciaal daar voor opgeleide wijkzuster beschikbaar te stellen om voor de afdeelingen op een Witte Kruis-middag of -avond een inleiding te hou den over vetpleging en hygiëne in het huis gezin, werd in beginsel toegejuicht. Alleen achtte men daartoe de plaatselijke genees- heeren ’t best in staat en achtte men geen daarvoor speciaal opgeleide wijkzuster noo- dig. Het voorstel-BIokker tot benoeming van een Commissie van onderzoek naar de mo gelijkheid en wensc.helijkheid om de functie van algemeen secretaris en penningmeester in één persoon te vereenigen en het aankoo- ken van of huren van een pand in een cen traal punt tot Centraal Bureau, zal gesteund worden. De Voorz. maakte uit de steeds geringe opkomst ter algemeene vergadering op, dat het contact tnsschen Witte Kruis en leden, verbroken is. Hij nam zich voor naar mid delen te zoeken om dit contact te herstellen. Besloten werd de voorraad yerplegings- «niddelen voor t.b.c.-lijders aanzienlijk uit te breiden. Subsidie. Vanwege het Rijk is aan de kas der Lb.c.-bestrjjding van het Witte Kruis een subsidie van 76 verleend. Aangesteld. Wegens ongesteldheid van de onderwijzeres der’Ó. L. school is thans in haar plaats werkzaam Mej. B. P. Zwart, van Andijk. Burgemeester en Wethouders van Alk™--- brengen ter algemeene kennis dat b| hun college is ingekomen een verzoek van W. H. Broekhu(jsen, alhier, om Terlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, an deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel itouttil 2. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder scbrifteljjk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bjj hun college in dienen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brentren ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingedieude verzoek met bjjla«en van P. Ero te Alkmaar, om vergunning tot het oprichten van een dragée-fral i ick, met plaatsing daarin van 3 electro-motoren elk van 7%, 7% en 5 P.K., tot aandrijving van enkele dragéemachines in het perceel Linden laan No. 35. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingeUiend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 9 October, ’s voormiddags te elf uur en schrifteljjk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hQ die bezwaren heeft ingebracht op de Beert tarie dezer gemeente van de tcrzaJte inge komen schrifturen kennis nemen. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens broederdienst betreffende de hieronder genoemde personen, de uitspraak is geschied, achter hun naam vermeld: G. H. Haakman, lichting 1928 en H. J. B. Weel, lichting 1929. Uitspraak: Voor goed vrijge steld. Tetren deze uitspraken kan binnen TTEN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen woordiger: door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of door diens wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin gin te richten, moet met redenen zijn om kleed en worden ingediend bjj den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, af- deeling Militaire Zaken, die voor de door zending zorgt. één voor 7 uur Ned. taal ei» 1 uur schrij ven; één voor 4 uur aardrijkskunde; één voor 3 uur Ned. taal en schrijven. De Directeur der school geeft in overwe ging voor de onder 1 en 2 genoemde betrek kingen voor eene herbenoeming voor te dra gen de heeren J. Barkman en C. van Rossem, die ook reeds gedurende den cursus 1927/28 als zoodanig werkzaam zijn geweest. Tegen deze herbenoemingen bestaat bjj B. en W. geen bezwaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6