GEMENGD NIEUWS. Velllngoverzlcht. HOOGKARSPEL. RADIO. LUCHTVAART. BEEMSTER. HE1LOO. tocht ▼ereeni- goed te aanvoer 't Veer zegt, dat het zyn be- «50 Trioconcert 9.W—10.38 Oataeo*- van voor het om Het vertrek heeft plaats om half twee v^ den Burecht te Zaandam. Vandaar aal d< tocht gaan langs de Zaanstreek, vermoed» lijk naar Haarlem of Alkmaar. Dft «al nader bekend gemaakt worden. Voor deze protest-rondrit «Qn bereids d< vergunningen van de burgemeesters uit alle door te trekken gemeenten verleend, terwfll de tolpachters dien middag 50 procent reduo- tie verleenen. TEGEN DE TOLLEN. Door de Zaansche vereeniging voor Vreem delingenverkeer is een oproep gericht tot deelname aan een demonstratieven autotocht tegen de tollen op Zondag 30 September. DOODELIJK MIJNONGELUK. In de mijn „Willem Sophia" te Kerkrade is Woensdag de 29-jarig ongehuwde mijn werker Mager uit Gulpen ongeveer 10 Meter naar beneden gevallen. In het ziekenhuis, waarheen hij werd vervoerd, is hij des avonds nog overleden aan de bekomen ver- wondingen. DE AANGEHOUDEN BEWAKER DER SCREVENING9CHE GEVANGENIS. De Derde Kamer der Haagscfae Rechtbank heeft Woensdag, beschikkende in de zaak tegen den gevangenbewaarder K., gearres teerd in verband met de ontvluchting van vier gevangenen uit de Bijzondere Strafge vangenis te Scheveningen, beslist, dat er geen termen aanwezig zijn om den verdachte uit de voorloopige hechtenis te ontslaan, zoodat de termijn van gevangenhouding thans met dertig dagen wordt verlengd. NOODLANDING. Woensdagmiddag heeft het watervliegtuig W 55, op weg van Ix>osdrecht naar Tezel, een noodlanding gedaan op bet Noordzee- k an aal bij Velsen, wegens een defect aan de magneet. Het watervliegtuig W 62, dat de W 55 begeleidde, daalde eveneens, maar vertrok even later naar Texel, om een an dere magneet te halen. Na ongeveer ander half uur keerde de W 62 terug, waarna het euvel der W 55 werd hersteld Beide vliegtuigen hebben om '5 uur de reis voortgezet. EEN RI.rWIEIJf.AAK UITGEBRAND. Gistermiddag zou men In de rijwielzaak van M. Klooster aan de Vinkenstraat te Rot terdam een nieuwe carbidlantaarn probee- ren. De lantaarn is ontploft en daardoor Is het benzinereservoir van een in de nabij heid staande motorfiets In brand gevlogen. Het vuur breidde zich snel uit en vooral aan de achterzijde van de zaak woedde de brand hevig. Het plafond brandde door, waardoor do veranda van de eerste verdie ping eveneens in brand raakte. Een begin van brand in de achterkamer van deze ver dieping kon nog snel worden gedoofd. De fietsenzaak is geheel uitgebrand. Een motorfiets, een aantal fietsen, rgwielonder- deelen en een radiotoestel gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Spuit 54 is in reserve gehouden. Mede aan wezig waren de spuiten 14, stoomer III, 20, 16, 30 en 17. DOODGESCHOTEN. Dezer dagen wilde de bewoner van een woonschip liggende in de Ringvaart te Half- -weg in het ruim van het schip een rat dood schieten. Juist op het oogenblik, dat ’t schot afging, liep het anderhalf jarig zoontje van den schipper voor het geweer. Hij kreeg de volle lading in het hoofd en was onmiddellijk dood. WINKELSLUITING. Door den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Francis- cus von AssisiC” is aan de R.K. Werkgevers in het winkelbedrijf een circulaire gezonden, waarin wordt verzocht om op 1 November, den feestdag van Allerheiligen, hun winkels te sluiten en/of bet R.K. personeel vrijaf te geven. Afalagvereen. ..Deemster, Pur mer end Omstreken’’. Deze week was er voor onze veiling een, die nog wel eenige aandacht verdient We kwamen den 24en met den omzet reeds bo ven het millioen gulden. Temeer verdient dit wel eenige aandacht als wij bedenken, dat na 1921 dit cijfer niet bereikt werd als omzet over het geheele jaar. De gunstige uitkomsten, tot dusver verkregen, kunnen we vrijwel geheel op rekening van de sla- boonen en augurken zetten. N*aat een heel goeden oogst waren de prijzen uitmuntend. Al zjjn van deze beide producten de aanvoe ren dan aan het afnemen en zouden we bijna willen zeggen, het is zoo goed als gedaan, toch hadden wij den 21 en nog een aan voer van 12 A 1300 K.G. slaboonen en den 22en nog een een Augurken-aanvoer van boven de 30.000 K.G. Vooral voor de augurken bleek nog een uitstekende animo te bestaan met vluggen handel. Voor Grof liep de no- teering nog tot f 13 per 100 K.G. en voor Basterd tot f 22.30. Voor Stek liep de prijs nog tot f 9, terwijl Bommen voor plm. f 7 plaatsing vonden. De aan voer van Fijn en Fijn-Fijn had hoegenaamd niet te beteeke- nen en werden dan ook geen prijzen uitge legd. De Slaboonenprijs gaf bij vorig overzicht niet veel verandering te zien, met evenwel iets betere stemming voor de dubbele en een iets meer gedrukte voor de enkele. De zon der draad boonen konden de gebruikelijke f 2 A f 4 hoogere noteering handhaven. Snjj- boonen zagen wij nog aangeboden van zeer puike kwaliteit, waarvoor als steeds gretig koopers waren te vinden. Voor de mooiste partjjen werd tot f 35 per 100 K.G. betaald. Dit artikel zien wij in steeds kleiner kwan- tums aangevoerd en is weldra van bet too- neel verdwenen. Onder de hoofdartikelen kunnen wij thans ook vooral fruit nemen. Ook hiervoor be staat een heel goede animo. Handfruit was weer bepaald gezocht en ging voor heel mooie prijzen. Van de ha nd peren was het Raad. Vergadering den Raad dezer 1 >meente op 24 September 1928. Na opening der vergadering en goedkeu ring van de notulen der vorige vergadering, werden eenige ingekomen stnkken voor kennisgeving aangenomen, waarna Voorzit ter mededeelde, dat: le. door ziekte van Mej. Zondervan tot tijd, onderwijzeres was aangesteld Mej. Zwart van Andijk; 2e. dat )>et rapport van den heer Zaal in zake verbouw der O. L. school de volgende vergadering aan den Raaskal worden over gelegd; 3c. dat een armlastig patiënt, daar het R. K. Armbestuur geen bijstand verleende, op kosten van de. Gemeene naar Alkmaar ter opnaipe in een ziekeninrichting vervoerd was; 4e. dat Ged. Staten op het beroep van den heef’L. Silver het besluit tot onbewoon- baarverklaring van het hem behoorende pand vernietigd hallen. Vervolgens beantwoordde B. en W. de vragen uit de vorige vergadering door den heer Maas namens de commissie van onder zoek der Getn.-rekening gedaan. B. en W. achten de aanschaffing van vijf Prov. jaar boekjes noodzakelijk; wanneer het hun noo- dig voorkwam zouden zij tot het bezoeken van de vergaderingen van de Broekerhaven gebruik maken van een huurauto: een be drag van f 42.60 was de premie, niet alleen aan beschadiging van omliggende terreinen bij brand, maar ook voor dekking van an dere risico’s; de werkzaamheden, verricht door Out en Kok konden niet uitgesteld wor den tot de werkverschaffing weder aan ving; het hoog stroomverbruik fn de 0. L. school en de kosten van het kerkhof zullen B. en W. nader onderzoeken. Namens de commissie verklaarde de heer Maas zich teleurgesteld door de antwoor den. gegeven op de twee eerste punten. Be zuinigen. waar 't zonder schade aan den roeden gang van zaken kan, hadden zij van F. en W .verwacht. Mej. Schmoll verklaardt zich bereiJ tot 1 Nov. haar functie van Gem.-vroed vrouw te blijven vervullen. B. en W. stellen voor haar van 1 Oct.1 Nov. een tijdelijke aanstelling te geven op het door haar genoten salaris, waarmede de Raad accoord gaat. B. en W. stellen voor het salaris van haar opvolgster te bepalen op 1000 per jaar met vier twee-jaarlijksche verhoogingen van 50, waartoe de Raad besluit. Voor de behandeling der begroeting werd besloten aan de Malariabestrijding door de bevolking 1 ct. per inwoner toe te «taan, aan de Dlac. Wijkverpleging Classis Hoorn een subsidie te verleenen van f 100 en aan de Vereen, tot bevordering van Vakonderwijs in West-Friesland 25. Afgewezen werden het verzoek van het Witte Kruis om voor haar ontsmettingsin- richtingen 1 54 ct. per inwoner te mogen ont vangen; op dat van de Ned. Vereen, tot ver betering van den Volkszang, om ten minste 5 per jaar te mogen ontvangen en op dat van het Historisch Genootschap „Oud-West- Friesland” om als lid toe te treden. De Raad besluit uit te trekken voor de R. K. Bewaarschool te Hoog karspel, West- woud en Zwaagdijk 2 voor eiken leerling uit deze gemeente; voor het R. K. Kerkbe stuur te Weetwoud 275; voor een cursus in vervolgonderwijs te Hoogkarspel; aan de afd. West woud van den L. T. B. 40 voor een te Hoogkarspel te geven algemeenen tuinbouwcursus. Voorts stellen B. en W. voor, lid te blij ven van dc Ned. Vereen, voor Vreemdelin genverkeer tegen een subsidie van 10. Na eenjge inlichtingen, waaryit bleek, dat deze Vereeniging verdienstelijk werk ver richtte op het gebied der nationale nijver heid, landbouw en veeteelt, werd de subsidie verleend. Ten slotte stellen B. en W. voor de sub- sidiën in te trekken aan de Ned. Politieschool te Hilversum en aan de Ned. Vereen. Land verhuizing, waarmede de Raad zich kan ver- eenigen. B. en W. stellen voor, 5500, een deel van het vermoedelijke saldo van den gewo nen dienst 1928 over te brengen naar den dienst 1929. Zij geven in overweging niet weder zooals vorige jaren 2500 voor brug 26 beschikbaar te stellen, doch te zijner tijde daarvoor een geldleening aan te gaan. In verband met de verminderde belasting opbrengst zou het onverantwoord zijn zulk een uitgave uit de gewone middelen te be strijden. De begrooting voor de gemeenschappelijke brandspuit te Zwaagdijk wijst een totaal der uitgaven aan van 150, waarvan de helft gedragen wordt door Wervershoof. Deze be groeting wordt door den Raad aangenomen. De begrooting 1929 van het G. E. B. werd, nadat de heer Maas namens de commissie van onderzoek verklaard heeft, dat dit on derzoek tot geen op- of aanmerkingen ge leid heeft, met algemeene stemmen vastge steld, waarna de vaststelling van de Gem.- begrooting 1929 aan de Kroon zal worden gevraagd. Als rapporteur van de commissie van on-4 derzoek verklaarde de heer Maas, dat de commissie de begrooting in een voltallige zitting op 21 September had onderzocht en dat zij zich met de voorgestelde posten kan vereen igen. Post 65 gaf haar aanleiding tot het aandringen op het geregeld toezicht uit oefenen op schoorsteenen. Voorts drong zjj tr op aan bet verbeteren van de bermen der wegen, het uitbaggeren van havens en het rcheren der wallen steeds te doen verrichten door werkloozen in üen winter over de werkverschaffing. Voorts had de commissie geen bezwaar den uitgaafpost van 303 (onderhoud kerkhof) op de begrooting te la ten staan. De ontvangsten waren begroot op 200. Gaarne tag zij de uitgaven door de ontvangsten gedekt Aan de begrafenisrech ten wilde zij niet tornen. Het onderhoud moet goed blijven; daarom wenschte zij voor te stellen de koon som men voor eigen graven te verbbogen. Thans moest tot koop voor een zandgraf 30 ea voor een gemetseld graf 75 worden betaald. Deze bedragen vond zjj laag en zag die gaarne verhoogd respectievelijk tot 80 en 150. ZATERDAG 29 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 12.30— 2.00 Ltinchmuziek door het Trio Verhey. 2.003.00 Aansluiting van bét Theater TuscMnsky te Amsterdam. Speciaal dansprogramma door de „The Ramblers”, o.l.v. Theo Uden Masman. 3.00—4.30 Con cert door het Thnater-orkeat O.l.v. Max Tak. Optreden van solisten. 6.007.45 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. Henri Durand, zang. 8.00 VARA. Concert. Het Hollandsche Trio (Fie Roeper, piano, B. v. Breemen-Schrik, viool, H. v. Wezel, cello). J. Bacilek, sopraan. A. Krelage Jr„ piano. Causerie door Mej. L. Ribbius Pelle tier, svr. der 8.D.A.P.: Jeugdbescherming. 10.30 Aansluiting van het Theater Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.45 VARA-sluiting. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend KRO.-uitzendingea). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels. 5.806.80 Gramofoonmuziek. 6.307.00 De nieuwste gram of oon platen. 7.007.30 spreekt voor den KRO. J.H.A.L. v. Frjjtag Drabb»-te Amsterdam. Onderwerp: Over het A.V.O. congres en de tentoon stelling (Congres en tentoonstelling betref fende Arbeid en Arbeidsmethoden voor on volwaardige arbeidskrachten). 7.308.00 Praatje over den Radlo-Knipcuraua, door Mevr. Hendrikee-Knapen. 8.00 Concert in Poeldijk. R. K. Fanfarecorps „Plu* X”, o.l.v. G. Th. Jouvenaar. R. K. ZangvereenL ging „St. Machutes", Trio van Bergen-Hene- gotiwen. J. Delfgauw, declamatie. H- Theis- sep, kapelaan. G. W. Kampechöer, Burge meester van Monster: J. Barendse: De zorg van het Waterschap Delfland en de invloed daarvan op de ontwikkeling v. d. tuinbouw in het Westland en omgeving. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.00—220 Het Carl ton Octet. 8.50 Concert door de „Britiih Legion Military Band”. R. AIba, sopraan. F/ Kelsey, bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Mu ziek. 7.05 Vioolmuziek „Kreisler*. 7.20 Omroeppraatje. 7.36 Muziek. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Populair concert. De band van de „Life Guards” G. Hall sopraan. A. "rown, orgel. H. Millais, conferenciëre. 9 20 Dansmuziek. 9.35 Voorlezing: The Brentwardine Mystery”. 9 50 Nieuws berichten. 10.10 Vaudeville. 1 >ns orkest en variété artisten. 10.5012.20 Dans muziek. Paros, „Radio Pari»”, 1750 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.05—5.05 Dansmuziek. 8.50—11.20 Concert. Ver sterkt orkest, dans-orkest, vocale en instru mentale solisten. Landen berg, 469 M. 12.80—1.10 Mechanische muziek. 125-- 2.50 Orkestconeert. 6.056.50 Orkest- concert 8.20 ,.Das verwnnschene Schloss operette in 5 «eten van Millöcker. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. K5nig«wtrsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.25.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest coneert. 6.?0r-« Lezingen. „Der siebente Tag”, klucht ft 8 acten vaa Schazner en Welisch. - 10.50-12.20 Dans- muziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Kamermuziek. 6.20 Orkestconeert. 8.20 „Nanon”, operette in 8 acten van Genée. Daarna tot 1120 Cabaret en dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconeert. -- 8 35 Gramofoonmuziek. 8.50 Galaconcert. 9.20 Voorlezing. 02610.35 Galacon cert. Groot orkest DE POST VLUCHTEN NAAR INDlï. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Het tweede vliegtuig, de H.-N. A. F. R, is van Calcutta te Akyab aangekomen. Mor gen zal het den tocht voortzetten naar Rangoon. Het derde vliegtuig, de H.-N. A. F. C. la te 11.05 uur uit Neurenberg vertrokken M te 15.40 uur te Boedapest aangekomen. DE EXPEDITIE VAN NOBILE. Uit Berljjn wordt gemeldt: Generaal Nobile heeft in een interview verklaard aan een werk bezig te zjjn over zijn Pool-expeditie. Het boek zal ongeveer drie honderd photo's, kaarten en schetsen bevatten. Het eerste deel wordt door hem zelf geschreven. In dit deel zal hij zijn eigen schetsen alsook een volledig verslag over de expeditie geven. Het tweede deel zal zjjn gewijd aan de wetenschappelijke resul taten van don tocht. Dit deel zal o.a. worden vervaardigd met de hulp van prof. Behoenek, die hierbjj gebruik zal maken van de aan tekeningen van de bij den tocht om het leven gekomen Zweedschen metereoloog prof. Maltngren. Te Oslo verscheen intusschen reeds hst eerste boek over de tragedie van het lucht schip „Ttalia”. Het is geschreven door den Zweedschen officier Lundborg, den redder van Nobile en den Noorschen journalist Arnesen. Het werk moet vele nieuwe mede- deelingen bevatten. Sensationeel zou hel deel zjjn gewijd aan het geschil tusschen Nobile en den commandant van de Ctta dl Milano. Toen Nobile gered werd zeide ds commandant tot Lundborg: aarom hebt ge eigenlijk bet eerst den generaal gered, h|J is toch maar een last voor ons. neigd te zjjn. Hedenmorgen kwam telegra fisch bericht binnen, dat het bewijs van goed gedrag verzofiden is. Spr. zou nu willen voorstellen, deze onder wijzeres te benoemen, opdat, wanneer de heer Doedcns weggaat, zij direct in dienst kan treden. Met algemeen stemmen werd Mej. J. D. Dik vervolgens benoemd. Daarna ging de Raad in besloten zitting om den heer Smits en den heer Bouwman te hooren. Na een uurtje werd de vergade ring weer heropend. De Voorzitter deelde daarop mede de con clusie waartoe do Raad gekomen is en wel dat do heer Smits in zijn bewust stuk zich, op zijn zachtst uitgedrukt, onvoorzichtig heeft uitgedrukt, zoodat wat daar in stond niet juist is en wat in de vorige vergadering door een leden gezegd is, dat 90 pet. onwaar is, juist is. De heer v. ’t Veer zegt, dat hij met den heer Vrijburg van meening was, naar aan leiding van dit stuk in do „Alkmaarsche Courant” deze zaak aanhangig te maken, opdat het publiek wete wat waar en niet waar is. Spr. is blij de zaak aan het rollen e hebben gebracht. (Een stem: Ik ook.) Het college van B. en W. gaat vrjj uit. Dat de hwer Opdam geen vergunning had is onjuist. Toen den heer Bouwman door den heer Smits gevraagd werd of do heer Opdam ver gunning had. zeide deze, <1at hem daarvan niets bekend was, ofschoon hij'er wel iets van weten kon. De heer Smits is toen naar den heer Bruul gegaan met de vraag of de eher Opdam vergunning had. waarop de beer Bmul antwoordde, dat hij wel vergunning had. De heer Smits zeide toen het volle ver trouwen in den heer Bruul te hebben en toch plaatste hij in de courant, dat de heer Op dam geen vergunning had. Op zjjn zachtst uitgednikt is dit een zeer onvoorzichtig© daad. Spr. is blij, dat nu het volle licht op deze zaak is gevallen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering, welke daarna in besloten zitting overgaat. R. K. Middenstandsvereen. „De Banxe”. Dinsdag hield bovengenoemde ging eene algemeene vergadering. De heer P. Smit, voorzitter, opent de ver gadering met gebed en heet de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Wel- eerw. Heer Dekker, kapelaan der parodiie. De secretaris leest de notulen, welke wor den vastgesteld. Ingekomen is van het Centr. Hanze-bu- reau afschrift van het ontwerp van wet in zake de winkelsluiting. De vergadering vindt geen bezwaren tegen het wets-ontwerp en besluit geen ver zoek tot wijziging in te dienen. Hierna wordt de agenda van den Centr. Raad behandeld. Dan volgt de bespreking der plannen tot uitbreiding van het ledental. De voorzitter stelt voor, den nieuwen Directeur van Centr. Hanze-bureau uit te noodigen hier te komen spreken. Aangenomen. Na bespreking om een jongen midden stand te vormen, wordt hiertoe in beginsel besloten, hoewel de financieels bezwaren dit punt in de naaste toekomst practisch on uitvoerbaar maken. Hierna worden de bondsbegrooting be handeld en de voorstellen der afdeelingen. Het resultaat hiervan is, dat aan den afge vaardigde vrjj mandaat wordt gegeven. Bjj de rondvraag neemt de Weleerw. Heer Dekker het woord en zegt dat bet hem hoogst aangenaam is dezen avond hier tegen woordig te zjjn geweest. Spr. acht de mid- denstands-organisatie van zeer groot be lang en zegt zjjn medewerking toe. De voorzitter sluit met een woord dank aan den Weleerw. Heer Dekker zjjn belangstelling en toegezegde medewer king en aan de leden voor hun aanwezigheid en met gebed de vergadering. De heer Maas stelde voor den ontvavgpost met 100 te verhoogen, de heer Reus met 75. Dit voorstel werd met 6 tegen 1 stem (die van den heer Stapel) aangenomen. In de volgende vergadering zal men over wegen, hoe verhooging der inkomsten be reikt kan worden. Daarna werd de begrooting in ontvangsten en uitgaven sluitend met 5940.2654 met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit in- rake verhaal van bijdragen volgens de Pen sioenwet. 1922. Zij stellen voor, van do bij drage art. 36: le lid a. der Pensioenwet 3 van den pensioengrondslag op den betrok ken ambtenaar te verhalen. Van de bijdrage art. 36, le lid: b. voor de mannelijke 5 en voor de vrouwelijke 1 van d$n pensioen grondslag op den ambtenaar te verhalen en van de bijdragen uit artt. 40, 135 en 140 der pensioenwet 1922 do helft op de betrokken ambtenaren te verhalen. Een verzoek van het Gemeentebestuur van Arnemuiden om adhaesie te betuigen aan zjjn adres aan den Minister van Onder wijs. tot wijziging van art. 40 der L. O.-wet (restitutie van de schoolgelden) werd voor kennisgeving aangenomen. Ingekonien oen verzoek van een 8-tal be woners van den Hout om een plaats aan to wijzen, welke rijdende is te bereiken, om al daar de noodige vuilnis te kunnen deponee- ren. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan, omdat door de Banne reeds gezorgd is voor vuilnisbelt en ieder steeds gewend is zjjn asch en afval te verzamelen en dit op be paalde tijden naar een dier belten te bren gen. Er is eert belt aan den O.-wjjzend aan gewezen door de Banne. De heer Schip rman deelt mede, dat er aan de Slifntocht, die breed genoeg is om beva ren te worden, een terrein te vinden is tot berging van vuilnis en afval voor de bewo ners van den Hout, voor wie het bereiken van de kolk aan de O.-wjjzend vrij lastig is. Voorzitter zegt, dat zij zioh dan tot de Banne moeten wenden, dan zijn B. en W. be reid dit verzoek te steunen. De heer Beerepoot dringt nogmaals aan op beproeving der brandkranen aan den Nieuwen weg. De heer Maas vraagt of reeds een aanvang is gemaakt met de rioleering van de O.-zjjde van den Nieuwen weg, waartoe in de voor laatste vergadering werd besloten. Geantwoord werd, dat reeds opdracht tot uitvoering gegeven is. De heer Reus zei, dat door de opgedane ervaring de adviezen der Gezondheidscom missie met de grootste omzichtigheid be schouwd dienen te worden Daarna volgde sluiting. Raadsvergadering. Vervolg. De heer v. 't Veer zegt namens de demo cratische fractie hiermede niet accoord te gaan. In de vorige vergadering is gezegd, dat an het in de courant gelanceerde bericht 90 pet. lengen was. Spr. wil den heer Smits in openbare vergadering hooren. Besloten wordt den heer Smits te hooren. De Voorzitter zegt in overweging te geven ook den heer Bouwman te hooren, want an ders zou het kunnen gebeuren, dat gezegd zou worden, dit of dat heeft de heer Bouw man gezegd, terwijl deze zich dan niet ver dedigen kan. Daarom zou spr. de verdere be handeling willen uitstellen tot de volgende vergadering. De heer v. d. Vall stelt voor hedenavond deze zaak af te handelen. We hebben nu een gezellig samenzijn, een soort jongelingsver- eeniging, we lusten deze perzik vanavond wel. Do heer doeling is deze zaak niet in geheime zitting te behandelen. De heer v. d. Vall vindt het noodig beide betrokkenen in besloten zitting te hooren. De heer Sengers vraagt, verhoogen we ons prestige wel als Raad met te doen wat we nn doen? Een stem: Dan had U tegen moeten stem men. De heer Bouwman wordt intussohen door den bode gehaald, terwijl de Raad overgaat tot punt 11, vaststelling van een rooilijn langs een gedeelte van den Willibrorduswcg en Tuindorpstraat. De Voorzitter zegt, dat door eigenaren van dien weg verzocht is een rooilijn vast te stellen en stelt voor, deze te bepalen als op een kaartje is aangegeven. De weg wordt daardoor 4 M. breed. De heer v. d. Vall vraagt, waarom afge weken is van de gedragslijn bjj de Kerkelaan. Spr. kan zich voorstellen, dat menschen aan dien weg hun grond productief willen ma ken, maar we krijgen nu een bouwljjn, welke zelfs.in een stad niet zou worden toegelaten. De Voorzitter merkt op, dat wanneer dit een veel drukkere weg was. do weg breeder zon moeten worden. Nu wordt hij 4 M. De heer v. d. Vall wijst er op, dat deze weg in de toekomst doorgetrokken zal wor den. Nu is het een wegje, maar dat blijft hjj- niet. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van oor deel zijn, dat 4 M. voldoende is, wil men 5 M., dan kan de Raad dit bepalen. De heer v. d. Vall stelt voor de rooilijn te bepalen van het schuine huis. De heer Vahl zou dit voorstel willen ver dagen om de situatie nog eens te zien, daar deze weg van beteekenis kan worden; laten we voorzichtig zjjn. Dit punt wordt vervolgens verdaagd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ter oore is gekomen, dat de lijdelijke onderwijzer een betrekking heeft gekregen. Het is B. en W. nog niet gelukt een wachtgelder te krijgen, die hier benoemd kan worden. Steeds waren zjj eMers benoemd. Vorige week was spr. In Den Haag en vervoegde xich bij de commis sie. Toegegvven werd, dat Heiloo alle moeite gedaan heeft om een wachtgelder te krijgen. Hem werd toen medegedeeld, dat de kwestie wachtgelder vervallen was en daarom kan de Raad uu overgaan tot benoeming van een gewoon onderwijzer. Op de vorige Ijjst kwam voor Mej. J. D. Dik te Amsterdam. Haar is gevraagd, of zij de benoeming zou willen aannemen. Ze antwoordde hiertoe ge- vooral de Triumph© de Vienne die domi neerde. Voor goede kwaliteit waren hier voor de noteeringen om de f 3 per 100 kg. Ook Beurre Hardy en Seigneur d’Esperen kwamen in deze prjjzen. Voor Bonne Louise <r Avranctiee zagen we voor een enkel par- tijtje nog tot f 53 betalen. Voor diverse an dere handperen zagen wjj naar soort en kwaliteit van f 8 tot f 22 betalen. Goede kwaliteit stoofperen werden met prjjzen van f 8 tot f 12 uit de markt genomen. Van Tafelappelen was het vooral de Transparant de Crncels, die de aandacht trok en met prjj zen tot bjj de 40 gulden betaald werd, als de kwaliteit prima was. Voor Notarisappel, Keswick e.d. liepen de prjjzen van f 14 tot f 22 per 100 K.G. Stoof- en Moesappelen werden vlug uit de markt genomen voor prjjzen van f 8 tot f 19. Vooral Zoete ap pelen waren tamelijk gezocht. Hiervan schijnt de oogst vrjj beperkt te zjjn. Druiven vonden een uitstekend onthaal en-waren in prjjs iets oploopend. We noteer den de laatste dagen tot f 75 per 100 K.G. Met Meloenen bleef de prjjs vrijwel sta tionair. Voor Karbonkels en Netmeloen werd van f 25 tot f 40 per 100 betaald, terwijl de prjjs voor suiker en annanas voor goede kwaliteit tusschen de f 20 en f 30 varieerde. Pruimen, waarvan veel afwijkende kwali teit, gingen naar kwaliteit voor allerlei prij zen en wel van f 4 tot f 47. Een zeer ontmoedigend resultaat gaven de Tomaten weer te zien, vooral de export toonde zich zeer lusteloos met afbrokkelende prijzen. Zelfs kwamen ze tot op ’n niveau als we dit seizoen nog niet hadden gezien, n.l. zoo'n f 4 A f 5 per 100 K.G. voor A en B. Hoewel ook voor rjjpe Tomaten van stevige prijzen geen sprakè was waren deze hier voor toch belangrijk beter dan voor de groene en wel gemiddeld xoo’n f 3 A f 4 hoogere noteering. In den uienaanvoer kwam nog weinig schot en bleven deze in prjjs al zoowat op gelijke hoogte n.l. gemiddeld xoo om de f 4 per 100 K.G. Drielingen liepen zoo om de f 5, terwjjl voor nep tot om de f 10 betaald werd. Van de aardappelen bleef de aanvoer vrij wel stationair en konden de prjjzen zioh iets verbeteren. Voor Blauwe en Blauwpitten bewogen de prijzen xich tusschen f 5 en f 6 per 100 K.G. Bloemkool werd ruimer aangevoerd, maar vond juist geen willige markt Meer en meer komt de andijvie opzetten met Iets terug- loopende prijzen. Sla was bij matigen plaatsen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6