HOOGWOUD. WIERINGEN. Dr.H. NANNING’S HAEMOFERRIN Bloedvoomend versterkingsmiddel X2.60 p,¥i fiexh, l.ÓO p *4 f leach Officinale Mcioedeelingefi. ZIJFË. ZWAAG. OPPERDOES. ANDIJK- I i j bedrag van f 45.173.54, den is Rnnderhorzel- 4 voorjaar nog een gedeelte van de kanten Men moet weten waar- heeft en wat soort mest Het kerkbestuur heeFt hun verder mede gedeeld niet langer het catechisatielokaal tot dat doel kosteloos te knnnen in gebruik geven. Vanaf 1 April meent het Bestuur de heeren 0. J. Klein Cx. met dank gebracht voor zjjn het College Hoofdinge landen van de Banue Hoogwoud en Aards- woud op Maandag, den 8 April 1929, v oer voor de plaats- Vergadering van den Raad op Zaterdag middag 2 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer S. P. de Vries, die bericht van verhindering heeft ingezonden. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de heer O. F. van Duin. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen van de beide vorige verga deringen door den secretaris worden gelezen en onveranderd worden goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Commissie van toe zicht op het L. O. om een vergoeding van f 2.50 per persoon voor de leden, die deel nemen aan de Schoolbezoeken wordt afge wezen. De verordening op de keuring van Waren wordt met algemeene stemmen gewijzigd. Verzoek der Vereeniging „Bonwat” om subsidie. Het Bestuur der Vereeniging ter bevorde ring van bouw- en waterl>ouw-knnde „Bouwat” heeft zieh tot B. en W. gewend met het verzoek, den van baar uitgaanden cursus finantieel te steunen. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 2 stemmen, die van de herren Bakker en Kaafi. aangenomen. Verzoek van landeigenaren om vergoeding voor hun bij den hoofdweg getrokken grond. Daar er geen aanleiding is om aan het verzoek te voldoen, stellen B. en W. voor de adressanten aldus in te lichten. Het voorstel wordt hierna zonder hoofde- lijke stemming aangenomen. Aanwjjzinsr stemlokalen. In verband met de uitbreiding van het aantal stemdistrieten stellen B. en W. voor ecu nieuwe verordening vast te stellen, tot aanwijzing van de stemlokalen. Voor de sloten. Het totaalcijfer bedraagt, V betref derf gewonen dienst f 1099.71 wat betreft den kapii Voorgesteld wordt lokalen in de openbare lagere school te Hippolytushoef; voor district S een lokaal in de school te Oosterland. Wordt met algemeene stemmen goeiige vonden. B en W. stellen voor een geldlcening aan te gaan, groot f 13J189. bij de Zeegras exploi tatie tegen een rente van 4S pCt, Hiertoe wordt besloten. Suppletoire begrooting. B en W. stellen voor, vast te stellen de waar toe zonddt hoofdeljjke stemming wordt be- De Eerw. Directeur bracht beide Wethou ders dank namens de jongens voor hun me dewerking. Zoo ook aan den beer Jb. Biese- bos als Voorzitter der Schoolcommissie. Spr. hoopt vruchtbaar te mogen arbeiden met zijn mede-onderwijxers. Het aantal bezoekers was werkelijk enorm. Van half vier tot zeven uur ver drongen zieh als het ware de vele menschen zieh om de school te bezichtigen, niet alleen Medemblikker», maar ook velen van buiten de stad, waar onder anderen zich ook be vonden de Wethouder van Hoorn, de heer E. J. Stumpel, vele onderwijzers uit andere plaatsen. Hoofden der scholen alhier, enz., allen spraken zonder uitzondering hun vol doening uit over de inrichting. Van de ge houden expositie der boeken maakten velen gebruik om van de mooie geëtaleerde boe ken exemplaren te koopen. roodst deze dag uitstekend is geslaagd. Een woord van hnlde past aan den Eerw. Heer Directeur en mede-onderwjjsfraters, welke zich veel moeite hebben getroost, het geheel aantrekkelijk te maken; het enorme bezoek ia voor hen een bewijs geweest van medewerking. Tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim worden benoemd: J. Kooy Cz. met 8 stemmen. M. Gorter met 7 Stemmen, N Kaan met 7 -stemmen. L Spaander met 6 stemmen. A. H J. van ’t Hof met 9 stem men, N. J. Poel met 7 stemmen en C. F. van Duin met 7 stemmen De heeren J. Kooy Cz. en C. F. van Duin, nemen, desgevraagd hun benoeming aan. Benoemd worden tot léden der Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling Bosker met R stemmen, J. 7 stemmen. M. Bakker S met 7 stemmen, T. Bakker met 10 Stemjnen, J. P. Wigbout met 9 stemmen en A. Vroone met 6 stemmen. Rondvraag. De Voorzitter deelt mede, dat tot opzichter bij den schoolbouw te Hippolytushoef doot B. en W. is benoemd de heer M. Deutekom, tegen een wedde van f 200.per maand en vraagt of de Raad dit kan goedkeuren. Noodgedwongen vereenigt de Raad zich met de benoeming. De beer Oden wil verder het hek van het raadhuis 1 Meter naar achter doen plaatsen. Met het oog op het verkeer is dit dringend noodig. De voorzitter zegt, dat middags 10 uur ten Raadhuize, tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, Voorzitter, C. l'nwm en P. Donker Jz., leden van bot dageljjksch bestuur. A. Rood Kz-, D. Koorn, Jb Helder en A Zijp Cz., Hoofd-ingelanden, L. Glas, penningmeester en J. Brecbaart Dz Secretaris. De voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met dank aan den samensteller vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt de voorzitter mede: dat het Koggenbestuur van plan is dit i 2e suppletoire liegrooting, dienst 1928, Banne. Vergadering van van dageljjksch bestuur en van WIJDE WORMER Afgewezen. Door Ged. Staten dezer provincie is afgewezen het bezwaar tegen bet Raadsbesluit inzake toekennen van een bedrag van f 200.aan het ziekenhuis- verplegingsfonds, welk bezwaar door J. F. Oo* ter hof en anderen was ingediend. De subsidie kan dus aan bet ziekenhuia- verplegingsfonds worden gegeven. SCHOORL. Melkprijzen. De Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Verwachting" betaalde voor de melk, geleverd in het tijdvak 3 Febr.-2 Maart gemiddeld f 9.63 per 100 Liter. I. T. B. Vrijdagavond vergaderde de afdeeliug L.T.B.. gecombineerd met de Tuin- bouwvereeniging -De Goede Verwachting’" in het lokaai „De Bonte Koe” van den heer B. Kazrtibruot to Catrjjp. Alvorens tot opening der vergadering Over te gaan werd geluisterd naar een Radio lezing over ..Glascultuur” door den heer H. X Bakker. Wij willen probeeren hieruit een‘en ander Bau te stippen. Spr. zegt, dat cr van Glascultuur een bij zondere aantrekkingskracht uitgaat, welke >ich snel en sterk uitbreidt. De Glascultuur is een vak, dat men van jongsaf aan moet aanleeren, spr. durft het Jelfs het moeilijks te vak noemen. Op den voorgrond treedt de vraag: „Wat Boet ik onder glas zetten?” Het logftche antwoord is hierop: „Datgene Vat in Uw streek bet meest wordt gevraagd.'’ Ijpr. noemt vooral de tomaat. Grondkennis is en spreekt vergadering zijn vreugde vereeniging weer verbonden L. T. B. Veel goed heeft hier het Bisschoppelijk woord aan gedaan.- meent spr. In 4 maanden tijd is het ledentaf van den L. T. B. m*t 700 De Commissaris vah Politie te A Ik maal maakt bekend, dat personen, die dit jaar eta vergunning willen hebben tot het innemjj van een vaste standplaats met paard en rt tuig (snorden) bjj Spoor, Tram en Boel vóór Maandag, 16 April 1929, bat verzoek daartoe schriftelijk aan Heeren Burgemeester en Wethouders dezer Gemeen te moeten doen. De Commissaris van Politie, vnd^ WALRAVEN. Mijring. De dienstplichtigen dezer ge meente, J. C. van Beusekom, J. G. Kuit.. J. 1de Wit en J. Zwart, allen van de lichting 1929, zijn opgeroepen om op 18 Juni a.s. te worden ingeljjfd bij het 21 Reg. Infanterie te 'Amersfoort. Gemeenteraadsverkiezing. De candi- daatstelling en de evcntuecle stemming voor 'de verkiezing van de leden van den Raad der op 1 Mi 1929 tot stand komende ver- eenigde gemeente Zijpe. zullen plaats hebben onderscheidenlijk op Dinsdag 7 Mei en Woensdag 5 Juni a.s. MEDEMBLIK Opening R. K. Jongensschool. De Eer waarde frater Donatus. Directeur der school, sprak een hartelijk woord van welkom tot den Weleerw. HeerKapelaan.de heeren Wet houders en de vele aanwezigen, spreekt zijn leedwezen uit. dat de Zeereerw. Heer Pas toor wegens ziekte niet aanwezig kan zijn, daar anders de opening zeker met eenige plechtigheden gepaard zou zijn gegaan. Spr. hoopt op spoedig herstel van den beminden Pastoor, welke zeker ook nu medeleeft met ons allen. De Welecrw. Heer Kapelaan memoreert de ziekte van den Z.E. Hr. Pastoor, betreurt teh zeerste zijne afwezigheid. Spr. acht het echter een goed idee om de school ter be zichtiging open te stellen; wij allen weten, dat iedereen, echter vooral de ouders gaarne belangstellen in welke omgeving de kinderen worden opgevoed, het milieu, waarin zij verkeeren. is van hooge waarde, - daar dit een blijvende herinnering is. De inrichting der school is mooi, geen doffe matruiten, waarin men is als geïsoleerd, neen, licht en leven, het zacht getemperde licht door het zacht getinte glas-in-lood doet warm en wel dadig aan. Aan de “hooi is teven, verboa- Fr djcnt rpkeni wordeD> den een prachtsorcering R. K. jeugdboeken. d>t m<>n door weilli een sorteerm. w..ke te de fin. fl< ur NB d>n goed boek is zeer veel, ja alles waard voor de jeugd; goede, gezonde lectuur, welk een opvoedende kracht gaat hiervan uit, zeker is het een lofwaardig streven van de Eerw.. fraters dit populair te maken, bovendien is de expositie van gemaakte teekeningen door de leerlingen der verschillende klassen zeer aardig om te zien; hieruit blijkt ook de goede leiding der Eerw. Fraters, dit werkt ontwikkelend voor de jongens. Met den wenseh. dat deze nieuwe school moge dienen tot heil der jeugd, verklaart spr. de ten toonstelling geopend. Hierna volgde bezichtiging van het ge bouw. dat zonder uitzondering werd gepre zen. De lokalen alle even ruim, mooi van licht en lucht, geven een aangenamen in druk; in elk lokaal bevinden zich wasch- en drankgelegenheid, de meuhileering naar de eischen des tijds. de ruime gangen, waarin de schitterend ingerichte closets enz. enx„ alles getuigt van hygiënische opvatting. De aankleeding der lokalen met de mooie rell- gieuse en natuurlijke voorstellingen vormt een mooie stoffeering. Het geheele gebouw wordt centraal ver warmd. Na de bezichtiging van het geheele ge bouw brachten beide Wethouders, de heeren Bos en Snel, een compliment aan den Eerw. Directeur, feliciteerden hem met deze school welke uitmunt door praktische inrichting en toch nergens geen overdadige luxe bevat. Zij brachten dan ook den architect, den heer P. W. Vlaming, hulde voor het mooie werk, dat hjj heeft geleverden waarop hij met trots kan bogen. daarvoor een huurprijs te moeten bedingen van f 15.per week, terwijl het Gemeente bestuur zich verplicht het gebouw zoo spoe dig mogeljjk binnen en buiten te doen schilderen. Hoewel het betalen van eene vergoeding voor het gebruik hun alles billijk voorkomt, schijnt hun de eisch, dat het ge- Tot slot beveelt spr. aan bet lezen van „De R. K. Boerenstand", het bjjwonen van lexinsen op het gebied van Gla«cnltuiir en het volgen van Tninbouwcursussen. De Voorzitter, de heer N. Kaag, opent de f 4501.66S. Aan den penningmeester wordt vergadering met den Chr. croet en spee.-kt ji. uv.-- zijn vreugde er over uit, dat de Tuinbouw- vereeniging weer verbonden ie aan den Eerste spinazie. Aan de veiling „Ban- gert en Omstreken” te Zwaag is gisteren de eerste spinasie naar Duits, bland verzonden. Gesloten. Wegens bet jubileum van den Burgemeester, zal op 11 April de Secretarie gesloten zijn. Benoemd. Onze onderwijzeres, Mej. G. Wolf is als zoodanig benoemd te Twisk. Opening school. Naar wjj vernemen, zal de opening der nieuwe Middenschool beuin volgende week plaats hebben en zal dit voor de kinderen een eenigsxins feestelijk karak ter dragen. Schoolarts. Door een Commissie, be staande uit vertegenwoordigers van ver schillende vereenigingen, Is aan den Raad des Gemeente een request verzonden om tot aanstelling van een schoolarts over te gaan. Oudste inwoner. Alhier is ten huize van don heer K. Krijger, onze oudste inwoonstet Mej. M. de Vries op 98-jaricen leeftijd over leden. VORSTSCHADE AAN BLOEMBOLLEN IN WEST-FRIESLAND. Nog steeds houdt den West-Frieschen bol- lenkweeker de vraag bezig in hoever de verschillende soorten bloembollen vorst- schadc hebben. Dacht men aanvankelijk in dezen slechts aan Irissen en Narcissen, steeds meer blijkt, dat ook de tulpen in het vorstvraagsiuk deelen. Over 't algemeen hebbeu we den indrnk, dat de schade, wat de Narcissen aangaat, niet tegenvalt. Misschien komt het omdat deze den naam hebben zeer vatbaar te zijn voor vorst, zoodat die uiteraard al diep ge plant en goed toegedekt worden. Wat Iris sen aangaat, deze hebben de eene soort meer, de andere minder ernstig geleden. Ons heeft getroffen, hoe een zeer dunne turfstrooiselbedekking uitermate gunstig heeft gewerkt in deze. Er zijn onbedekte banen, die geheel bevroren schijnen. Van het allergrootste belang is echter wel, hoeveel de tulpen zich van de koude hebbdn aangetrokken. En dan schijnt het ons al meer toe. djt de schade niet onbelangr|k is. De laatste dagen weten wjj, dat een paar kweekers nauwkeurige proeven hebben ge nomen en dat ze daarbjj minder aangename ervaringen opdeden. De Murillo-Boorten We ken het slechtst te zijn, maar verschfflende soorten Darwintulpen en enkele vroege soor ten toonden tal van bollen, welke bjj door snijding bruin en beurzig bleken te z|n, ter wijl ook de zoete geur op bevriezing weet Bracht tal van jaren de bedekking met veen en molm weinig gewin, thans sullen degenen, die xich de kosten getroost hebbert, deze dubbel en dwars vergoed zien. De voorzitter zegt, dat er verschillende wegen zijn, die er eerder voor in aaumerkingi komen. De heer Oden dacht, dat het niet zoo'b; bezwdar was, er is ruimte genoeg. De ge»' meente moet zelf voorgaan. De heer Jn.-Lont meent, dat het daar niet zoo'n‘druk verkeer is. De heer Oden: Dat valt nogal mee. Die groote bussen van Prins kortien er ook ge regeld langs. De heer Oden komt verder met een vczg stel tot verhooging van den aftrek ooi noodzakeljjk levensonderhoud voor de <<1aau seljjke inkomstenbelasting, zoodat de/e zo3 worden f 800.voor gehuwden en t 600.J? voor ongehuwden. De voorzitter zegt, dat, indien het wets ontwerp tot regeling van de nn.-'utieeto ver houding tnsschen Rijk en Gemeenten wordt aangenomen de plaatselqke inkomstenbelas ting in haar tegenwoordfeen vorm komt te vervallen. Dan zou er een gemeentefonds belasting komen. Eep dergelQke wfjziging duurt verder maanden, zoodat het voor het a.s. belastingjaar toch al te laat is. De heer Oden is van meaning, dat de ver hooging dringend noodig is, vooral voor de ongehuwden. De voorzitter geeft dit toe, doch bet is nu toch al Hk laat, ook al met bet oog op de voorbereiding. Besloten wordt eerst een prae-advies van H*en W. af te wachten. Hierna sluiting. absoluut noodzakeljjk. aan de grond gebrek 1 noodzakelijk is. kunstmest of natuurlijke. Men moet weten aan welke riekte zoo’n plant lijdt en hoe die te bestrijden. Vervolgens dusdanig af te leveren, dat voor dit product de hoogste prijs wordt ge maakt. Voorts noemt spr. peen of worteltjes en fruit onder glas, als druiven en perziken. Vooral de twee laatste zijn voor den be ginneling zeer moeilijk te kweeken. Zeer goed zou het zijn indien hjj eenigen tijd bij een zoodanig bedrijf in de leer ging om zjjn oogen goed de kost te geven. Het bezoeken van de Tuinbouwschool raadt spr. ten sterkste aan. om dit bedrijf theoretisch en practisch te leeren kennen. Het volgen van een Land- of Tuinbon w- cursus is een der voornaamste factoren. De bakermat van de glascultuur is het Westland, wat bewezen wordt door de vele bezoekers. Door spr. alleen zijn in het afgeloopen jaar pl.m. 1000 bezoeker» ontvangen, waar onder 100 buitenlanders. Wel te zien dus. dat deze cultuur daar groeit en bloeit. Laaggelegen natte gronden zijn niet ge schikt voor glascultuur. allerminst voor fruit onder glas. Ook de gronden, waarin harde, ondoorlaatbare lagen voorkomen, zijn niet aan te bevelen, 't Beste gietwater is regen water, doch ook slootwater kan dienst doen. Aan te bevelen is het glas einde Maart weg te halen, wanneer peen daaronder staat. 1 zij wordt daardoor mooier van kleur. Over het algemeen is het goed, dat de grond in z.g. warenhuizen des winter» on bedekt is. zoodat alle weersgesteldheden zich hierin kunnen doen gelden, temeer daar bjj strenge vorst de grond daarin toch niet vrij blijft. Men luchte vooral niet aan den windkant. langs den Boekelweg vanaf Lambertschaag tot Hoogwoud te willen afploegen. De zooden zijn voor liefhebbers beschikbaar en kunnen belanghebbenden, die ze kunnen gebruiken zich werden tot'den Hoofdopzichter detJVief Noorder Koggen te Medemblik. dat bet dageljjksch bestuur der Banne met den Dijkgaraf van de Vier Noorder Koggen eene bespreking heeft gehad over spoediger afvoer van 't water van den Banne-polder en de verbetering in den waterloop langs de buitengouwersloot, door het aanbrengen van een duiker in den Mayersdjjk. Hoewel het onderzoek nog gaande is, bestaat er vermoe- deljjk bezwaar den duiker te maken, omdat het water in de Veeken doorgaans te hoog is, er kan weinig winst mede behaald worden. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Een schrijven van Dijkgraaf en Heemraden van 't Hoogheemraadschap Noord-Holland s Noorderkwartier, d.d. Januari j.I. Afd. UT La G. No. 1 1, waarin bericht wordt, dat de aanslag voor de Banne voor 1929 is vastgesteld: voor staat A op f 4408.92 voor staat B op f 1351.89 voor «taai C op f- Totaal f 5760.81 Een schrijven van den secretaris van de Vier Noorder Koggen, d.d. 4 April j.I. No. 6/771. waarbij toegezonden wordt het aan slagbiljet voor 1929 bedragende de som van f 33.988.20. De betaling ten Roggenhuize moet plaats hebben op 5 December 1929, voortniddags 10 uur. De omslag is 50 cent lager dan verleden jaar, dit is het gevolg van de verlaging der bêmalingslasten van f 6.50 op f6.per H.A. Bovenstaande mededeelingen en inge- kemen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde: Rekening en verantwoording over 1928. Door den penningmeester den heer L. Glas wordt rekening en verantwoording gedaan van zijn beheer over 1928. welke na onder zoek en opname wordt vastgesteld in ont vangst op f 49.675.20j-», in uitgaaf op een voordcehg saldo houw ook aan de buitenzijde van gemeente wege moet worden geverfd, minder juist. Niettemin zal men zich bij dezen eisch moe ten neerleggen. B. en W. verzoeken voorts machtiging om al» hulplokaal te huren de tooneelzaal met het tooneel van den heer H. Koster te Oos terland, die daartoe bereid is tegen een huurprjjs van f 20.per week. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aanstelling van tijdelijk onderwjjzend per soneel. Mede op aandrang van den Inspecteur van het lager onderwjjs, achten B. en W. het noodig aan de scholen te Oosterland en Westerland het onderwjjzend personeel met enkele tjjdeljjke leerkrachten uit te breiden. Bij ingebruikneming van een tweetal hulp- lokalen is voor de school te Oosterland aan stelling van 2 tjjdeljjke onderwijzers nood- zakeljjk. Hiervan komt een reeds aanstonds voor Rjjks-rekening, terwjjl dit met den tweeden vanaf 1 Januari 1930 bet geval zal zjjn. lu verband met het in dienst stellen van het kerkgebouw te Westerland als hulplokaal is het wenscheljjk ook aldaar een tjjdcljjk onderwijzer in dienst te nemen, wiens jaar wedde voor rekening van de gemeente komt. B en W. stellen den Raad voor hun tot aanstelling dezer leerkrachten machtiging te verleencn. Het ligt in hun bedoeling den Minister van Onderwjjs, Kunsten en Weten schappen te verzoeken, krachtens art. 56, tweede lid. der L. O.-wet 1920 te bepalen, dat de jaarwedden van de ten laste der gemeente aan te stellen personen reeds vanaf hunne infunctietreding door het Rijk zullen worden vergoed. Wordt goedgevonden. Samenstelling stembureaux voor de ver kiezing der leden van de Tweede Kamer. Ter benoeming worden aanbevolen: iu stemdistrict I; behalve de Burgemeester, ambtshalve voorzitter; tot leden: de heeren W. F. Lub en Jb. Lont Dz.: tot plaatsver vangende leden: de heeren A. H. J. van 't Hof en B. Kat; in stemdistrict II: tot voorzitter de heer J. Bokser; tot leden de heeren P. Kaan en S. P. de Vries: tot plaatsvervangende leden de heeren N. Engel en N. J. Poel; in stemdistrict Hl: tot voorzitter de heer D. Oden, tot leden de heeren M. Koojj Pz. en J. Koojj Cz.; tot plaatsvervangende leden Je heeren D. Koorn en D. Blaauboer. in stemdistrict IV tot voorzitter de heer M. Bakker Sz.; tot leden de heeren Jn. Lont cn D. Minnes; tot plaatsvervangende leden de heeren C. Koorn Vz„ en K. Maaskant; in sfrindistrict V: tot voorzitter de heer J. Tij>en Jz.; tot leden de heeren W. Her mans Jz. en L. Spaander; tot plaatsvervan gende leden: de heeren J. Kuiper en C- Maar». Alle voorgedragenen worden met alge meene stemmen benoemd. Commissie van toezicht op het Lager On derwijs. «re m Tengevolge van bet niet-aannemen barer stemdistrieten 1 en 2 worden aangewezen hcr.ljenoeming tot lid der Commissie van toe zicht op het lager onderwjje door Mw. G. Kaan—Lont, doen Burgemeester en Wet-v. houders thans ter vervulling die vacature na gepleegd overleg met de Commissie, de volgende aanbeveling toekomen: 1. Mw. T. Kat-Scheltus; 2. M. G. Kaau- Koorn. De te benoemen persoon zal behooren tot de categorie niet tot de ouders van school gaande kinderen of tot het onderwijzend per soneel behoorende meerderjarige inwoners. Mw. Kat-Scbeltus wordt met 7 stemmen benoemd. toegenomen. Spr. Iioopt. dat de tijd nabij is, dat er niet één boer mefer is. die niet zal zjjn aangesloten. Vervolgens geeft spr. het woord aan den Secretaris, den heer A. Bijl, tot voorlezing van de notulen der vorige verga<1- ring, welke onder dank worden goedgekeurd. De Voorzitter spreekt zjjn groote vreugde uit over het feit, dat hier is opgericht een afdeeling van den R. K. Landarbeidersboud. Spr. meent in den geest der vergadering te spreken, wanneer hij zegt, dat indien er een beroep zal worden gedaan op onze vereeni- ging. wij niet achterwege zullen bljjven. Spr. acht het niet noodig te waarschuwen tegen een aetie van een neutralen Bond voor Landpachters, daar wjj deze niet noodig heb ben, immers in den L. T. B. is een pacht- commissie. Spr. deelt nog mede aan de leden die aangesloten zjjn bij dp Vereeniging tot Bestrijding van tuïiercnlose onder het rund vee „Verbetering zij ons Doel”, dat een ge- zondheidshewjjs, een z.g certificaat van ge zondheid f 2JM) kost. Wordt besloten twee aandeelen te koopen van do Alkmaarsche Groentenveiling. De Voorzitter vond het gewenscht. -lat van de Tuinbouwvereeniging ook twee leden zitting namen in de Aankoopvereeniging, waarvoor werden aangewezen de heeren J. Timmer Pz. en C. Glorie. Het jaarverslag van de Commissie ligt ter inzage. De Voorzitter zegt de bestrijding van de runderhorzel niet te verwaarloozeu. Een busje zalf kost slechts 55 cent en kan des noods wel door eenige boeren samen worden gebruikt. Er is van deze zalf nog te beko men bjj den Voorzitter en den heer Joh. Tromp. Bjj de behandeling der agenda van de ver gadering van het Hoofdbestuur, waarop oj. stond vermeld het verkrijgen van afschaf fing van strijkgeld, bleek men met hijna al gemeene stemmen tegen het behalen van strijkgeld te zijn. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring werd aangewezen de heer N. Kaag. De heer J. Timmer deelt mede, dat indien de boeren bun tuinbouwproducten ter vei ling willen laten brengen door de Tuinbonw- ▼ereeniging, hiervoor slechts 1 pet. wordt afgehouden. Na nog een en ander te hebben besproken, dankt de Voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de vergadering met den Christeljjken groet. De beer v. d. Bilt komt Het was bekend, dat het kamerlid v. d. Bilt in deze gemeente een spreekbeurt zou komen vervullen. Titans meldt men ons dat dit zal plaats hebben op Maandag 15 April te half acht in lokaal Kazenbroot. Het zal ongetwijfeld overbodig zjjn de Katholieken van Schoorl op te wek ken om in groot aantal naar de rede van den meest popttlairen candidaat uit dit dis trict te gaan luisteren. nauwkeurig be heer. Hierna verlaat de penningmeester de vergadering. l’itgekeurde slooten. De voorzitter zegt, dat door den strengen winter het grootste gedeelte van de uitge- kenrde slooten niet gespeten zjjn en bet volgend jaar weder uitgekeurd moeten worden, omdat het nu tc laat wordt ze als nog te speten. Volgens rapport van de leden der vergadering zjjn enkele slooten gespeten, maar de meeste niet, enkele slooten die voor den noodzakeljjken af voer van het water ge- J -speten -moeten worden, zijn of znllen nog werden ruimgemaakt. De Voorzitter dankt de heeren voor hnuna bemoeiingen. Rondvraag. De heer Rood vraagt of er nog wat puin beschikbaar is. Na bevestigend antwoord zal hjj dit laten halen. Ook op een paar gaten in het Gouwerwegje wordt door den heer Helder gewezen, die gedicht zullen worden. De beer Rood zegt, dat de straat bjj K. Braak in de Wee re wegzakt door het rooien der boomen. De secretaris zal hierover met Burgemeester en Wethouders spreken. Zoowel de heer Koorn als Voorzitter zjjn gesproken over de perceelen weg, in huur bjj wjjlen A. Zweet. De huur zegt de Voorzitter is opgezegd. Door wijlen Zweet werd gehuurd het Groene Paadje, de Mienakker en het Gouwerwegje. Wat de beide eerste perceelen betreft zal de heer Koorn en wat het laatste perceel aan gaat zal de heer Helder de huur met ver schillende personen regelen. Sluiting met dank. K voor wat 1 en voor «taaldienst f 28.783.17. i de School te Wester land met 1 lokaal uit te breiden. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VermenigvuTdigingscjjfcr voor heffing plaatseljjke mkomstenbel. dienst 1929-1930. B. en W. stellen voor het vermenigvuidi- gingscjjfer voor den dienst 1929 1930 te be palen op 0.6. Na eenige discussie aangenomen. Voorgesteld wordt ook de school te Oos terland met nog een lokaal uit te breiden. Wordt na eenige bespreking aangehouden, in verband met eventueele plannen tot stich ting van een bjjzondere school te Den Oever. Huur van hulplokalen voor te geven lager onderwjjs. Door den aanwas der schoolbevolking h het noodzakeljjk eenige maatregelen te ne men ten einde aan de daardoor ontstane moeilijkheden het hoofd te bieden. .Jangezien in de eerste plaats school te Oosterland behoefte .ian plaats ruimte bestaat, verzoeken B. en W. den Raad machtiging te verleencn. tjjdelijk nog een tweetal hulplokalen voor deze school in ge bruik te nemen. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente te Oosterland. c. a„ heeft zich desgevraagd bereid verklaard daartoe het kerkgebouw aldaar beschikbaar te stellen en wel tot 1 Juli a.s. voor eene som van f 120.ter wijl de kosten van schoonhouden van het gebouw, het plaatsen en verwijderen van banken na cn voor elke godsdienstoefening, zoomede herstelling van eventueele bescha digingen eveneen» voor rekening der ge meente komen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 6