ÜERVOETS HOORN HET KANAALPLAN. g- OE HANZE. X i X - r- .tea Santeit demes CASTRICUM. -ASSENDELFT. OUDE SLUIS. ZIJPE. NIBBIXWOUD. RADIO. om en ve*- op one ker te komen luisteren 4 van de dit echter een vindt rx DE KOMENDE ZIEKTEWET. ettelijke zagen we i een der te JOHé. genoeg, 1: een sterdam. De totale bouwkosten komen voor rekening van het R. K. Kerkbestuur van Zwaag. De bouw is inmiddels opgedragen aan de aannemersfirma G. Kuypers te Hoog woud i JffdBGh'nó KLEEDING NAAR MAAT ■■.31* «ml 'C’I’LÏAW’Xü I ■72SB37PT1 WARMENHUIZEN. Herbenoemd. Naar men ons mededeelt is dezer dagen door Z. D. H. den Bis- schop van Haarlem herbenoemd tot kerkmeester dezer parochie de heer N. Tesselaar Ta Lezing. Zooals reeds op j.l. Zondag onder beide H.H. Missen is verteld, zal Pater van Rijn uit Alkmaar a.s. Dinsdag des avonds in het Patronaatsgebouw een propaganda-avond voor het 5e Eeuw feest van het Mirakel van het H. Bloed te Alkmaar houden. Gezien de belangrijkheid verbonden aan deze feestiviteiten, worden alle pa rochianen van Wannenbuizen dringend B. en W. stellen den gemeenteraad voor, in te trekken de raadsuitepraak van 90 Aug. 1927 ten gunste van een kanaal ten Noorden van Hoorn, de beslissing omtrent de voor keur van een kanaal ten Zuiden of ten Noorden van Hoorn nog aan te honden, en aan te dringen op een zoo spoedig moge- Ijjken aanleg van het kanaal Medemblik— Hoorn en op een zoo goed mogelijke ver- binding van dit kanaal met de haven van Hoorn. aangespoord naar dezen bekenden spre* de stichting en exploitatie van een centrale noodslachtplaats, een verwerk ingsinriebting enz. stellen B. en W. voor den Keuringsvee- arts dezer gemeente, den heer P. de Boer, als zoodanig eervol ontslag te verleenen. de ver ordening op de heffing van keurloonen in te trekken, zoomede de instructie van den Keu- ringsveearts. een en ander ingaande 1 Jan j.l. Aangezien door het tot stand komen der regeling thans deze zaken vallen onder de cenrale regeling, kan ontslagverleening intrekking zonder bezwaar geschieden. Allen accoord. TTJITJENHORN. Oprichting. Donderdag had alhier de oprichting plaats van een R. K. Be- grafenisvereeniging. Nadat de heer C. Stoop Sz. het doel en de werking van een dusdanige vereeniging was uiteen gezet, werd een voorloopig comité benoemd om door huisbezoek een voldoend aantal le den aan te werven. Benoemd werden voor Kal verdijk de heeren P. Pronk Jr., J. Entis en K. Wes ter voor Tuitjenhorn A. Duivis, Jb. Dek ker, J. Molenaar en P. Langedijk; Eeni genburg C. Filmer en Rijp je G. de Groot. Daar Kerkbuurt niet was vertegenwoor digd, zal hierin worden voorzien. BEVERWIJK. FloraHa. Op initiatief van de Kon. Ned Mij. van plantk. en onder presidium van den heer Heinekamp is Zaterdagavond in het Kennemer Hotel een floraliaver- eeniging opgericht. Getracht zal worden van de omliggen de gemeentebesturen subsidie te krijgen. URSEM. Poldervar kiezing. Bij de gehouden stemming voor het Polderbestuur van de Banne Ursem zijn de heeren G. Duin als lid van het Dagelijksch Bestuur en J. Schaap Dzn. als Hoofdingeland liefko zen. In de vacature van A. Kuijt werd tot lid van het bestuur gekozen de heer A. Tessel, hoofdingeland. Een adres. Naar wij vernemen, is door bet bestuur van de N. H. gemeenteveld- wachtersvereeniging van den Algem. Ned. Politiebond bij gezegeld adres aan den Raad dezer gemeente verzocht een bekwaam veldwachter te benoemen en wederom een post op de begroeting te plaatsen. Sollicitanten genoeg. Voor de betrek king van gemeentebode tevens buitenge woon veldwachter in Ursem hebben zich tot op heden aanepmeld 113 sollicitan ten. Verloren. Bij de politie alhier is door een reizf.er uit Amsterdam aangifte ge daan, dat een koffer met manufacturen van zijn auto is verloren rijdende van Alkmaar over Ursem naar Hoorn. 12.20 Solisten-concert. en viool). 1.202.20 Rekening eierveiling met rapport con- trole-admlnlstratie. F.en en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Brief van het raadslid J. Willemse be treffende steunverleening. Naar aanleiding van dezen brief, dee- len B. en W. den Raad mede, dat zij, gelet op de omstandigheid, dat op ’t ge bied van steunverlefning op verschillen de wijze reeds veel is gedaan, geene ter men hebben kunnen vinden op het ver zoek van den heer Willemse in te gaan. Ook wat betreft den vorm, waarin de voorsteller den steun wil verleenen, kun nen B. en W. zich daarmede niet veree- nigen, in de eerste plaats diet omdat de bedrijven buiten deze zaak dienen te worden gehouden en in de tweede plaats uit overweging, dat het hier over bedra gen zou loopen, waarvan* de omvang niet is te voorzien. Deze steunverlening betreft het niet in rekening brengen over tie maand Fe bruari van gas, eletra en meterhuur De heer Gorter meent, dat de heer W. met mosterd na den maaltijd komt. De heer van Nuland zegt, dat in een vorige raadsvergadering f 1000 voor steunverleening is gevoteerd, hij heeft vernomen, dat een gedeelte van het be drag is gebruikt voor werkverschaffing, waarmede spr. moeilijk accoord kan gaan. De Voorzitter zegt, dat het misschien niet in den geest van den Raad is geweest maar we vonden het menschel ijker en beter om jonge mcnschen aan werk te helpen. Het voorstel-Willemse wordt verwor pen met 9 tegen 1 stem. Verzoek on> eervol ontslag uit zjjne be trekking van den onderwijzer W. P. Nieman. B. en W. stellen den Raad voor op bet verzoek gunstig te beschikken en het eervol ontslag tegen 1 Mei a.s. te verleenen. De Voorzitter merkt op. dat dit meteen inboud een oproep te doen oin in de vacature te voorzien. De heer Erp vraagt of we dan weer een wachtgelder krijgen. De Voorzitter zegt in onderbandeling te zjjn om vrijgesteld te worden van een wacht gelder. Hij heeft goede hoop, dat dit wel zal gelukken. Verzoek R. K. Schoolbestuur om uitbeta ling der kosten van een boventallige leer kracht. B. en W. hebben de eer den Raad voor te stellen bet gevraagde bedrag ad f 337.33 uit te betalen. a Allen accoord. Verzoek van de Commissie van Uitvoering om goedkeuring op de verhooging van de stichtingskosten der verwerkinriebting en be noeming van een vertegenwoordiger en plaatsvervanger. B. en W. stellen voor op het verzoek guns tig te beschikken en tot vertegenwoordiger te benoemen den heer J. Schoorl Pin. en tot plaatsvervanger den beer D. Leguitè Met het eerste gedeelte, n.J. om tot verboo- ging der stichtingskosten over te gaan, gaan alle leden accoord. Wat betreft het 2e gedeelte had de heer van Erp van den heer Schoorl verwacht, dat hij nu wel den aftocht zou blazen, waarmede hij het overgroote deel der gemeente, laat staan den keuringsdienst, een diepfif^tou be wezen hebben. Bjj stemming wordt als vertegenwoordiger der gemeente gekozen de heer J. Córnelisseu, die de benoeming in beraad wenscht te hou den; als plaatsvervanger wordt benoemd de heer van Erp, die zegrdeze benoeming heel gaarne aan te nemen. Verzoek van de Stichting ingevolge de Landarbeiderswet om een voorschot, groot f 1950.—. B. en W. stellen den Raad voor het ge vraagde bedrag na ontvangst van den, aan het Rijk te vragen geld» lijken steun, be schikbaar te stellen. Allen accoord. Verzoek van den oud-Gemeenteveldwach- ter J. P. Abrua om toeslag op zijn pensioen. B. en W. deelen naar aanleiding van dit verzoek mede, dat adressant weliswaar een pensioen geniet van f 525.vermeerderd met f 232.wegens pensioen als concierge van bet kantongerechtsgebouw en f 156. ouderdomsrente, doch dat met dit al deze in komsten niet naar behooren in overeenstem ming zijn met de behoeften van zijn gezin. Adressant heeft indertijd ontslag uit ge meentedienst moeten nemen wegens ziekte. Ware dit niet het geval geweest en had hij langer in dienst kunnen blijven, dan zou hij zeer zeker belangrijk betere pensioenskansen hébben verkregen, niet alleen door meerdere dienstjaren, doeh ook door stijging van den pensioensgrondslag. In verband hiermede stellen B. en W. voor adressant een toeslag op zijn pensioen te verleenen. groot f 104.per jaar, waarmede alle leden zich kunnen vereenigen. Voorstel tot het aanleggen van brandkra nen. Naar aanleiding van een verzoek van het College van brandmeesters betreffende bo ven aangehaald onderwerp stellen B. en W. voor, gelet op de plaatselyke gesteldheid ten aanzien van beschikbaarheid van bluschwa- ter in de Hoep, te besluiten tot het doen aan leggen aldaar van 2 brandkranen, n.l. één voor het nerceel thans bewoond door den heer C. Hofland en één voor het perceel thans bewoond door den heer 0. Huiberl*. De kosten hiervan zullen bedragen, onver minderd het jaar-abonnement, f 200. Hiermede kan de Raad zich vereenigen, als ook andere deelen der gemeente, waar nno dig, van brandkranen worden voorzien. Voorstel tot het verleenen van eervol ont slag aan den Keuringsveearts, den heer P. de Boer, tot intrekking der verordening op de heffing van keurloonen, zoomede van de instructie van den keuringsveearts. Naar aanleiding van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten dezer provincie van de gemeenschappelijke regeling betreffende den keuringsdienst van vee en vleesdb alsmede Colbert Co5tuffl?s naa- maat wrat; naar tna&t wwiaf} Qepcnjassen naar naai vartf’ aan hypotheken zijn in voor f 41.600.—. De beste verlies bedraagt Ferpederfu^ ro» den Haart. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 16 'April a.s., des namiddags 7 nur ten Raad huize. Onze Brandassurant ieNaast een schit terend bloeiend Begrafenisfonds heeft As sendelft ook een stevig gefundeerde Onder linge Brandwaarborg Maatschappij. Dit laat ste moge bljjken uit het volgende verslag. Het aantal verzekerde posten hedraagt- ,2031 en het aantal deelhebbers 1140. j Het reservefonds bedroeg op 1 Jan. 1928 in totaal f 93.467.90. Over 1928 is er een vermindering wegens verlies van f 5036.85, zoodat bet reservefonds op 1 Jan. 1929 be droeg f 38.44; .O*». Op 1 Jan. 1928 was verzekerd voor f 79.235.25 en op 1 Jan. 1929 bedroeg die soin f 80.338.05. Sedert de oprichting bedraagt de gefiiid- delde omslag per f 1000.f 1.41 en de ge middelde brandschaile per f 1000.-“- f 0.77. 1 Het reservefonds bedraagt f 11.01 per f 1000.De kasrekening geeft aan ontvang sten en uitgaven het bedrag van f 34.016.71 met een kassaldo van f 1944.25 Aan brandschade werd over 1929 uitbe- taald in totaal f 13.S48.89. Een duur jaar, wegens den bevigen brand by den heer C. Kramer, die ingeveer f 9400.kostte. Aan herverzekering wordt betaald f 4815.88; aan administratie f 837.69: be- ioontng Commissarissen f 420.en jaar wedde Directeur f 1500. De Balans sluit aan bezit- en schulden kant op f 88.441.05; Assendelft geplaatst Winst- en Verliesrekening sluit aan ■ydo op f 19.744.66. Het over 1929 in totaal f 5026 8.'». Verkocht. De oude ojienbare lagere school met gymnastieklokaal en onderwijzerswo- ning. alhier, is bij pidilieken verkoop het eigendom geworden van den heer J. Stam mes Jbzn. te Anna Paulowna, voor de som van f 4301.— Gevonden. Ten geineentebutze is als ge vonden aangebracht een lederen handkoffer met monsters. Vrijstelling voor goed. Bij beschikking^ Van den Minister van Defensie, is aan den dienstplichtige H. G. Mantjes. uit deze Ge meente, voor goed vrijstelling van den mili tairen dienstplicht verleend. HEER-HUGOWAARD. Met paspoort. De dienstplichtige A. L» tVlaar, uit deze Gemeente, is met paspoort ■it den militairen dienst ontslagen. SCHAGEN. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond in open- Bare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester J. Cornelis- ;Ren. Secretaris de heer A. C Roggeveen. Alle leden aanwezig. Ingekomen is een brief van den heer T Willemse, waarin hij zijn mandaat als raadslid ter beschikking stelt. Als zijn opvolger werd aangewezen J. C. Mul der. die echter berichtte de benoeming niet aan te j nemen. Hierna werd aangewezen mevr. J. C. Kramer-Keizer, die eveneens berichtte 'de benoeming niet aan te nemen. Daarna werd aangewezen J. W. Look man, die berichtte de benoeming te aan vaarden, hij heeft bereids zijn geloofs brieven ingezonden. De Voorzitter zegt, dat nog is ingeko men een schrijven van den heer J. Wil lemse, waarin hij zijn ontslagname als raadslid intrekt. De Voorzitter 'dwaasheid. De heeren Overtoom, Kooij en de Vries worden verzocht de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid te onder zoeken. De Voorzitter schorst hiertoe de vergadering. Na heropening zegt de heer Overtoom, dat de stukken in orde bevonden zijn, de meerderheid der commissie adviseert tot toelating, de minderheid wil eerst de brief van den heer Willemse behande len. De heer Willemse zegt het recht te hebben zijn ontslagname in te trekken zoolang de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid niet zijn onderzocht en tot diens toelating is besloten. Het is voor den heer van Erp nu maar de vraag ef de brief des heeren Willem se van kracht is of niet. De Voorzitter zegt, dat een opvolger van den heer Willemse is benoemd en deze heeft de benoeming aangenomen. De heer van Nuland zegt, dat volgens art. 18 der gemeentewet een lid blijft zit ting nemen totdat de geloofsbrieven zijn onderzocht en de Raad heeft besloten tot diens toelating. Nadat nog verschillende leden hunne meening hebben geuit, wordt met 6 te gen 5 stemmen besloten de heer Look man niet toe te laten en blijft dus den heer Willemse zitting nemen. De heer Bakker verlaat hierna uit pro test de vergadering. Uit het proces-verbaal van de kasop- Mme d.d. 18 Maart blijkt, dat in kas knoest zijn en ook aanwezig was f 2707.64 Ingekomen stukken Ged. Staten goedkeuring verordening Opcenten Personeele belasting. Ged. Staten goedkeuring verkoop Bouwterrein. Ged. Staten goedkeuring wijziging herordening op de keuring van waren. Jaarverslag keuringskring „Barsin- jterhorn.” dagelijks schier treek t in het bijzonder tot i „ook tot de West-Zwaagdijk een bijkerk worden ge bouwd, ten gerieve der vele katholieken, die tot heden dikwijls door regen en - wind naar Zwaag moesten. De kerk zal komen te staan nabij café ,,’t Haasje” en betliiAid worden dsor een kapelaan die zijn intrek zal nemen in de pastorie der parochiekerk van den "H. Martinus te Zwaag. Het gebouw zal bestaan uit kerk, sa cristie en kamer, alsmede een zjg. ver- warmingskelder, een en ander naar ont werp van architect Jos berkens te Am- Volgt voorstel tot overname van den open baren weg ..De Stille Laan” met brug. B. en W. stellen voor dezen weg over te nemen voor f 1per perceelsgedeelte en onder voorwaarde ais door de tegenwoor dige eigenaars wordt bepaald. De beer Overtoom informeert naar het stukje niet boharde weg voor het perceel van den heer Kerkmeer; er is hiervan een apart contract. De lieer Kerkmeer zou tot be strating of verharding medewerken indien er daarlangs zou worden gebouwd. In het voor stel van B. en W. wordt met geen woord over deze overeenkomst gerept Spr. vraagt ‘n meer gedetailleerd voorstel en bepleit terug name tot een volgende vergadering. Hiertoe word^Kps loten. oSlrSntrent de overname van de ..Tbor beckestnuit" zal eerst met de woningbouw- vereeniging -worden onderhandeld. Voorstel tot het beschikbaar stellen medailles. B. en W. verzoeken den Raad een erediet voor het beschikbaar stellen van een me daille voor het Jubileumfeest van „Schagens’ Harmoniekapel” en een voor dat van Gymnastiek-verceniging „Lycurgus De heer de Vries bepleit een eenigszins royale uitvoering en wil b.v. f 50.voor de medailles zien uitgetrokken, waarmede men zich kan vereenigen. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing van markt- staan- en waaggel den. Naar aanleiding van een daaromtrent in gek omen verzoek stellen B. en W. voor art. 4 der Verordening bovengenoemd te wijzigen en voortaan te doen luiden als volgt: Art. 4. Er zal binnen de gemeente een be lasting worden geheven onder den naam „Waaggeld” van alles wat aan de gemeente- waag wordt gewogen. Dit waagloon bedraagt: Van alles, uitge zonderd varkens en stroo f 0.05 per 100 K.G. of gedeelte daarvan. Voor varkens bedraagt dit waagloon f 0.25 per stuk; voor stroo bedraagt dit waaglooon f 0.05 per 100 K.G. of gedeelte 'daarvan. De wijziging betreft alleen het weegloon van stroo. B. en W. achten eenige verminde ring van het waargloon hiervoor, gelet oo de handelswaarde van het artikel, wel gemo tiveerd. Met een en ander kan de Raad zich ver eenigen. Voorstel tot wijziging der Verordening op het heffen van gelden voor het gebruik van openbare gemeentewerken, bezittingen of in richtingen. Voorgesteld wordt sub 3 van art. 1 Verordening bovengenoemd, voortaan doen luiden als volgt: Voor het hebben van een benzinepomp op of een benzinetank in gemeentegrond. Voorts art. 3 sub c te doen luiden als volgt: c. voor elke benzinepomp of benzinetank als in art. 1 bedoeld per kwartaal f 5. Verder wordt in verband met den overge- legden brief van den Voorzitter van Ged. Staten voorgesteld aan art. 1 der verordening de toevoeging te doen zooals wordt aange geven. en de Verordening op de invordering der belasting hiermede in overeenstemming te brengen. Allen accoord. Hierna worden de pensioensgrondslagen vastgesteld van diverse gemeenteambtenaren. (Wordt vervolgd). BLOKKER. Verdronken. Vrijdagochtend heeft men vanuit het water aan het Westeinde te Blokker het lijk opgehaald van de ruim 70-jarige Jantje Lakeman. Op welke wijze en wanneer de oude vrouw in het water is terecht gekomen, kan men niet verklarente oordeelen echter naar de omstandigheden, moet het ongeluk reeds Donderdagavond heb ben plaats gehad. ZWAAGDÏJK. De nieuwe bijkerk. Zooals men reeds eerder beeft kunnen lezen, zal in DINSDAG 1« APRIL. Hilversum, 1«71 M. 10.00—10.15 Morgenwyding. 12.15—2.00 Concert door het AVRO.-Trio. 2.002 45 Kockpraatje. 2.453.00 Gramofoonplaten. 3.004.00 Knipcursus 4.00—5 00 Mierofcon- debutanten. Jac. v. Brisante, (piano), E. C. Urlus. (zang) 5.30—7.15 Concert door het Omroep-orkeet. Solist: Job. Brands (zang). 7.157.45 Engelsche les. 8.01 Aansluiting van de Socitéteit „Harmonie” te Rotterdam. Uitzending van ..De Eerste Waipurgisnacht”, Ballade van J. W. von Goethe, voor Solo stemmen. koor en orkest. Muziek van F. Mendeissobn-Bartboldy. Solisten: Jovlmmink, Louis van Tulder, Th. van Dnnren. Het ..Gemengd Koor”, Rotterdam en Het Tjtrechtsch Stedelqk Orkest. Dirigent: Georg Rijken. 8.359.05 Boekenhaifuurtje. 9.05 Vervolg uitzending Rotterdam: „De Barbier van Bagdad", kom c-pera m 2 bedrijven, van Peter Cornelius. Solisten: Th. van Duuren. Theo de Vries, Sci hie Both-Haas, Jo Immink. Hendr. O. v. Oort. „Gemengd Koor” en het Utr. Sted. Orkoot. Na afloop Persber. en dansmuziek door het AVRO.- Dans-orkest Huizen, 339.8 M. Na 6 uur 1852 M. 11.30-12.00 Godsdienstig halfuurtje. 1.1< 2.00 Gramofoonmuxiek. 2.602.20 Knul les. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.30—7 00 Gramofoonmuziek. 7.007.25 Cursus Kerk latijn. 7.35 -8.00 Cursus Kerklatijn 8.00 NCRV. Uitz uit het Concertgebouw te Am sterdam. Uit Vondel's „Gijsbrecbt van Aem- fetel” en declamatie. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. HA» Kookpraatje. 11.S0 Gramofoon-mnziek. (sopraan, bariton Orkestconcert. 3.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing van ge dichten. 6.35 Nieuwsber. 650 Muziek. 7.05 Werken van Hftndel voor clavecimbel. 7.20 Lering 7.35 Muziek. 7.45 Tuinpraatje. 8.05 Kamermuziek voor strijkkwartet. 9.20 Nieuwsber. 10.10 Uurtje van De Courville. Pasbury’s band. 11.1012.20 Dansmuziek. - Parijs, „Radio-Paris”, 1744 M. 12.50—2.10 Orkeetconcert. 4.055.05 Or kestconcert. 6.557.20 Gramofoonmuziek. 850 „Lucia di Lammermoor”, opera van Donizetti Orkest, koor, solisten. Langenberg, 462 M. 955 en 1150 Gramofoonmuziek. 12.25— 150 Orkestconcert. 5.05—5.50 Kamermuziek. Kunkel kwartet 7.30 Concert Klein Werag- orkest. In de pauze liedjes bij de luit 10.00 Sluiten. Zeesen, 1649 M. 9.35—450 Lezingen. 450—5.20 Orkesb concert. 5.20—750 Lezingen. 8.20 Orkest concert Eugen Transky (tenor). Daarna Persber. 10.0510.35 Proef-beekiuitzending. Hamburg, 395 M. 450 Noorsche gedichten-voorlezing. 5.36. Dansmuziek. 750 Concert Philhannonisch orkest .Cawkoor en solisten. 9.35 „Die Uebess lagerungsebe”, hoorspel van Mendelssohn. 9.5011.10 Dansmuziek. Brussel, 511.9 M. 5.20 Kamermuziek door eea trio. 6.50 Gra* mofoouniuxiek. 855 Orkestconcert 9.35—* 1055 Dansmuziek, 1 Ung! Vermoedelyk zullen alle Hanzeleden. die I er iets mede te maken hebben, wel reeds I weten, dat een meer aangevulde Ziektewet, I op komst is. In verband hiermede, drukt hot Nationaal Hanzebureau alle leden op het hart, inzake do ziekteverzekering met het oog op de ziektewet niets te doen, en zich aan geen enkele instelling, welke ook, te verbinden, vóórdat zij hebben ontvangen bet advies van het Hoofdbestuur van den Nederl. R.K. M iddenstandsbond. Dit advies staat in verband met de plan nen betreffende de oprichting van een eigen Bedryfsverzekering voor dep Roomsehcn Middenstand tot uitvoering van de Ziekte wet. JALOERSCH? NOU! We waren verleden week in Haarlem. Vergadering van de Voorzitters en Secreta rissen van alle Hanze-afdeelingen. Een lange dag! Een merkwaardige gadering’ Het verslag in extenso .hoort U op onze e.k. vergadering. Te laat voor den huis-toe-trein. Byna 2 nur wachten. In dienst van de Hanze zyn we ..straatjes-om” gegaan. En toen r_„ het! Op «-en der drukste pleinen reclame-Jicht-kolom, waarop de heugelijke mededeeling: Winkeliers, verlicht Uwe za ken? 5 cent per K.W.U.! Het G.E.B. En we mopperden tegen elkander! B<j betalen we tot nog tie een kwartje? Jawel maar de zaak is by het Alkmaar- sche G.E.B. in stadie! Zouden de Haarlemsehe studenten betere koppen hebben? Daar zijn ze blijkbaar ai uitgestudeerd; en de Middenstand profiteert daar reeds van die stndie-nitkomsten! Enfin, geduld overwint alles! Intussehcn: Haarlem's georganiseerde Mid denstand heeft succes. O ja, wie zei dat ook weer: „Wat doet de Hanze etfen^k?' re*en* dertalve op aller medewer EEN FEESTGEWAAD. By een grootsch opgezet feest beboorr natuurlyk een feesttoilet! Nou ja, we zyn allen koopman ges te trachten, gedurende de feestweek prachtige, sprekende etalage te maken, maar.... der bestaat ook nog zoo Iets als piëteits-gevoel Daarvan verrold ten opzichte van Rem wien ter eere dit achtdaagsch feest bin nen en buiten de kerk wordt gevierd, zal de Alkmaarscho Roomsche Middenstand, we zijn er zeker van, we! zorgen, om geduren de het feestelijk octaaf „op z’n Paaschbest” voor den dag te komen! Onze winkels en magazijnen moeten meesproken! ALKMAAR BEREIDT ZICH VOOR! Dit opschrift, hetwelk we kunnen lezen, spi de Roomsche Alkmaarders, dus Ha n ze leden!” We gaan vlaggen! Natuurlijk! Wij vooral! We wonen met onze zaken in de druk ste straten, dus juist daar kan ons vlagver toon het meest imponeer en en bet meest bijdragen tot feestelijke Hulde! Maar.... we krijgen des Zondags c~ 5 Mei, des middags om 1 ftur: Groote op tocht van alle R. K. Organisaties met vaan dels en muziek. De Hanze telt byna 150 flinke katholieke mannen en we hebben een pracht vaandel! We kunnen dus kranig voor don dag komen, tenminste als.... de Han- z< l°<’.'n <li<-!i optocht nu maar niet gaan ver warren met een Hanzevergadering. want „dan doen we niet mee” en ten gevolge daarvan zou een welverdiende blaam ons troffen. Maar de gedachte aan een dergelijke mogelijkheid is reeds misdadig! Natuurlyk. we gaan allemaal mee in den stoet! Wat de dames kunnen, dat kunnen wij heeren der schepping ook! Het

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 10