BURGERLIJKE STAND. CASTRICUM. OUDORP. I I HOOGKARSPEL. OPPERDOES. ZWAAGDUK. UMMEM. Nd. SCHARWOUDE. MEDEMBLÏK. EGMOND AAN ZEE. Hink, Noord-Scharwoude, leling der bollen h gedu ide aee aomers in de schu tot knecht rept, nog bezig te zijn met het V p <j n‘ de Voorzitter der af ring, een welverdiend Volkerst voor oote aandacht werd deze mooie verhandeling door de Visser te Lisse, voor f 5166. 2. Bloem bollengronc J. Nuyens Pt, alhier, ANNA-PAULOWNA. GEBOREN: Theodoras Antbonius, z. v. C. N. Smiers en van J. Huiberte. Cornells Jo hannes, z. v. P. C. Blaanboer en van E. Dek ker. Adriana Maria Jacoba, d. O van den Berg en van J. M. van den Reep. Jan Jacob, z. v. N. de Wit en van E. t>. Visser. Hendrik Willem, z. v. K. Schniling en van R. Oosting. Jan- Willem, z. v. D. J. van den Heuvel en van N. Oliemand. Johannes Petras.z. v. N. H. Onderwater en van A. van Graven. ONDERTROUWD: Arie Schenk, ond 28 jaar, landbouwer, wonende te AnWa Pau lo wna en Trijntje Fluister, oud 22 jaar. zon- De voorzitter beantwoordde de sprekWt'- Hierna werden - - - geboden en werd gebouw te bezichtigen.' koop zyn boerenplaats met erf rende woning verkocht aan den alhier. VEREENIGING TOT ONTWIKKELING VAN DEN LANDBOUW IN HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Voorjaarsvergadering «Ier leden van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier. Op Woensdag 17 April hield bovengemelde vereeniging hare voorjaarsvergadering in „De Beurs" te Schagen. *Te ongeveer 11 uur opent de Voorzitter de heer P. Stapel Cz., van Hoogkarspel, deze druk bezochte bijeenkomst. Spr. heet allen welkom, inzonderheid Prof. Visser van Wa- geningen. die ons het een en ander zal m-de- deelen over de Mergelmachine. In zijn openingswoord herinnert spreker voorts aan de indiening van een drietal wets ontwerpen, welke voor den landbouw van belang kunnen worden geacht. Ten eerste de Pachtwet, ten tweede het wetje tot steunver- leening aan de suikerbietencultuur en ten derde de wet op de contrölo op den uitvoer van land- en tuinbouwproducten, deze laat ste acht ejir. van het meeste belang voor ons. Willen wy den goeden naam behouden, dan is het voor Nederland geboden prima kwalitei ten op de markt te brengen, opdat wat wordt uitgevoerd, onzen goeden naam op de wereld markt zal handhaven en hiertoe moet een ieder medewerken. De heer O. Nobel, van Lutjewinkel, Se cretaris der vereeniging, leest hierna do uit gebreide notulen voor van de vergadering van 19 Dec. 1928, gehouden te Hoorn. Onder applaus worden ze zonder op- of aanmerking door de vergadering goedge keurd. Bericht van verhindering is ingekomen van den heer Kakcbeeke, Inspecteur van den Landbouw en enkele bestuursleden. Volgen de mededeelingen van den Voor zitter. Alleen naar aanleiding van de mededeeling inzake verlaging vleesch-accjjns, merkt de heer Blaanboer op, dat het volgend jaar wel tot algeheele afschaffing zal worden over gegaan. woude op c. Strijkgeld P. op f 170.— d. Strükgeld S. op f160 V Bij combinatie Maat 'deze .WIBOaeni aan wurueu geaciu. v»hb ixtwjui 'denkt zich de regeling in denzelfden geest •is bij de werktuigenoommissie, waar door de Hollandsche Maatschappij een paar ver tegenwoordigers zijn aangewezen ais leden der Commissie en welke finantieel gesteund wordt gemaakt wordt tot een politieke kwestie, die' niet past bjj het werk dat door onze Vereen i- ging wordt verricht cn wat in strijd in met haar taak. Meer tinantieele steun voor proef nemingen. Het Bestuur besprak de wenseheljjkheid van meerdere proefnemingen op landbouw gebied en verzocht de medewerking van het Koninkl Ned. Landbouwcotnité om aan de Regeering beschikbaarstelling van meer geld voor dit doel te verzoeken. Wegenbouw. Ons werd verleden week medegedeeld, dat de op het station-emplace ment gebouwde installatie voor het verwer ken van de ingrediënten voor den aanleg van den asjdialtweg voor een gedeelte van den Rijksweg, buiten de kom dezer gemeente in de z.g.n. bosschen, wederom zou moeten worden verwijderd, omdat de spoorweg- insta.iities bezwaar maakte tegen die instal latie. welke ’n gewicht heeft van ruim 16 ton, en gevaar opleverde voor de zich ter plaatse in den bodem bevindende pers- en zuigleiding voor de water-voorziening van het station Alkmaar cn Uitgeest, welke water ontvangen van het waterpopminrichting alhier op het station terrein gebouwd. Thans kunnen we mededeelen, dat hiervan om welke reden dan ook is afgezien en de installatie binnen eenige dagen in werking zal worden gesteld. Spoorwegen. Naar we vernemen is voor aibeider-rangeerder bjj de spoorwegen ge slaagd A. Stolte thans arbeider op het stations-emplacement alhier. Christelijke school. Door de ouders van een 43-tal kinderen is bij het gemeentebe stuur alhier ebn aanvrage ingediend tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bouw van een Christelijke School met den Bjjbel. Deze aanvrage zal overeenkomstig de wet moeten worden behandeld en binnen eenige maanden in den raad een beslissing daaromtrent moeten vallen. Dienstplicht. Aan den dienstplichtige dezer gemeente C. Molenaar, is door den Minister thans, nadat eenige jaren telkens voor een jaar vrijstelling is verleend voor den dienst wegens persoonlijke onmisbaar heid, voor goed als zoodanig vrijstelling ver leend van den dienst -J en bjjbeboo- woning verkocht aan den heer G. Hart, van de Pro] f 400—, de Ontwerp wet tot regeling van pacht. Voor de bestudeering van dit wetsontwerp werd een commissie mgesteld, die aan het Bestuur rapport uitbracht, met welk rapport het Be«tuur zich vereenigde. Besloten werd om op de voorjaarsvergadering van leden hierover inleidende besprekingen te houden en op de najaarsvergadering het standpunt van Noorderkwartier te bepalen, opdat ieder dan in de gelegenheid is om het onderwerp goed te overdenken. Radio Landbouwhalfuurtje. In verband met de werkzaamheden van de landbouwers worden pogingen aangewend om het radio halfuurtje een half uur later te krijgen; hierdoor zal juist voor de landbou wers veel meer genoten kunnen worden van deze leerzame voordrachten. Verlaging vleeschaccijns. Tengevolge van de vraag van den heer J. Best over de verlaging of liever afschaf fing van de vleeschaccijns, op onze vorige vergadering van leden gesteld, heeft het Be stuur dit vraagstuk besproken en is het in overleg getreden met het Konkl. Ned. Land- bouwcomité. met het verzoek wat of in deze gedaan kan worden. In het ingekomen antwoord wordt betwij feld of verlaging van accijns den veehouders wei ten goede zal komen, zeker niet in die mate als verondersteld wordt. De verwachting is, dat verl groepen van menschen tot vooi Besloten is om de behartiging langen in deze aan bet Konkl. Ned. TXnd- Arbeidscontract voor den land arbeider. In aanvulling van de beschouwingen van Mr. I^angeveld over het arbeidscontract voor den landbouwer op onze vorige vergadering van leden, heeft het Bestuur dit vraagstuk ook besproken met het gevolg, dat het van oordeel is, dat in deze meer bekendheid moet worden gegeven aan de verkeerde opvattin gen en handelingen van onwelwillende ar beiders, waarvan de landbouwers de nadee- lige gevolgen ondervinden zonder dat zij daartegenover met goed geVolg zich kunnen verweren, omdat op deze onwelwillende arbei ders weinig of geen verhaal is. Het gevolg is geweest, dat Mr. Langeveld over deze kwestie nog een ariike) heeft ge schreven dat ter publicatie aan het algemeen Nederl. Landbouwweekblad is opgezonden en dat, baar het Bestuur vertrouwt, zal me dewerken in deze misstanden te helpen be strijden en een betero regeling voorbereiden. laging andere >rdeel zal zijn, lartiging van de be- t Konkl. Ned. TXnd- bouwcomitë op te dragen. Steun aan bietenbouwers. Het Bestuur besloot om een Commissie te benoemen die zal onderzoeken of terzake van het vraagstuk betreffende de moeilijk heden der bietenbouwers steun gewenscht is en zoo ja op welke wijze. Deze commissie is samengesteld uit de Heeren: Ir. 8. Smeding,*P. Blaanboer Gz., K. A. Kaan, P. Kistemaker en C. D. Rezelman. Zij deed op de laatste Bestuursvergadering eenige mededeelingen, waaniit bleek dat in de Sommissie de inzichten over de vraag .verschillen, zoodat geen bepaald oordeel kon worden uitgesproken. Daarna is de kwestie in het Bestuur be- ■proken met het gevolg, dat besloten werd •m bet vraagstuk niet in behandeling te brengen op onze ledenvergadering, om dat aan bet nemen van maatregelen vérstrekken de gevolgen zitten en heb voor een deel ook gemjjnd op f5.alzoo samen 9 A. 54 C.A., voor f 700, door H. Met selaar en P. ^Ingeringh te Znid-Scharwoude. R. K. Boerenleenbank Oudorp In de Algemeen* ledenvergadering der Coöp. Boerenleenbank te Oudorp gehouden Dins dag 9 April 1929 is de volgende motie met algemeen* stemmen aangenomen: Het Bestuur, de Ra rul van Toezicht en de Leden, in algemeen* vergadering- bijeen, be tuigen hun leedwezen met het aftreden van den Zeereerw. Heer H. C. Maat als President van den Raad van Toezicht, en diens vertrek uit de Parochie. Zjj zijn vervuld van dank baarheid voor de veie werkzaamheden door Zijne* rw. in bet belang der Bank verricht, en de vele nuttige adviezen door Z.Eerw. ge geven; zij betuigen hem daarvoor eenparig hunnen harteljjken dank en wenschen Zijri- Eerw. van harte een gelukkigen levens avond toe, en hopen dat God he«n daarvoor hiernamaals rijkelijk moge belooben. Namens de Algetneene Vergadering, (w. R-1 J. BI. EEK ER Czn., Directeur. Herbenoemd. Alhier is herbenoemd tot Kerkmeester de heer P. Tromp. In bet col lege van Armmeesters is een vacature ont staan door het overlijden van den heer P. J. Zuurbier, die juist deze week ook wederom als zoodanig was herbenoemd. Raadsvacature. Door het overlijden van den heer P. J. Zuurbier is een vacature ont staan in den Raad dezer Gemeente. Opvolger is de heer N. Venneker en daarna E. J. Kujj- per. eenige verfrisschingen aan- I gelegenheid gegeven het Het kinderherstellingsoord kan nn 41 kin deren herbergen. In het nieuw gebouwde gedeelte knnnen 14 i 16 bedden geplaatst worden. Het geheel is ruim en frisch inge richt en geeft een keurigen indruk. Door de kleine slaapzalen, Is het huiselijke bewaard. Rest ons nog te vermelden, dat een centrale verwarming het huis ook voor wlnter-exploi- tatie geschikt maakt. f G. E. B. Het G. E. B. maakte over 1928 een winst van f1467.34. Aan stroom voor licht werd ontvangen f 13.702.86, voor kracht f975.73 en aan meterbuur f 1153.80. Opgedragen. Het aanleggen 'van de electrische geleiding voor verlichting en ver warming in het nieuwe kerkgebouw van da Geref. gemeente ia opgedragen aan den heer M. Patting, alhier. Inzameling. De collecte onder de parochianen, voor de feestelijkheden bjj de eerste H. Mis van Pater Otsen bracht de som van f 470 op. WIERINGER W AARD- Gekozen. De boeren R. Bakker Az. en P. Grin te Wieringerwaard, ijjn gekozen tot H<x>fdinge4and van den Polder Wierine-er- waard. 1-ezing Ir. K. Volkesz. Maandagavond werd voor de leden van de afdeeting bloem bollencultuur en belangstellenden in de con certzaal van den Keer Groot, alhier, een le zing gebonden door den Rijkstumbouwcon- sulent te Liase, Ir. K. Volkeraz, met onder werp: ..Sëhunrbehandeling'', verduidelijkt door zeer mooie heldere lichtbeelden. Op zeer duidelijke en vlotte wijze werd door den spreker uiteengezet, van boe groot belang de behandeling der bollen h gedu rende de rustperiode des tomers in de schu ren. Op uitvoerige wijze werd door den spreker de ontwikkeling der tulpenbol behandeld en het was waarlijk zeer interessant de vorming van de plant uit de bol te zien ontwikkelen. Dat afwisseling van temperatuur een zeer groote rol speelt, werd beider aangetoond, en bewezen, dat juist de behandeling in de schuur de resultaten beheerscht van de cul tuur. Daar licht, lucht en temperatuur van zeer grooten invloed zjjn is t alleszins verklaar baar. dat bjj de inrichting der bollenschuren steeds nieuwe systemen worden beproefd en de moderne schuren van thans van geheel andere samenstelling zijn dan die van voor* heen. Met zeer groote aai en vooral duidelijke talrijke aanwezigen g Aan bet slot spraï deeling, de heer Valkerin woord van dank aan den dezen leerzamen avond. Verkooping. Ten overstaan van Notaris J. P. 8tuyt te Gas tri rum werd openbare ver kooping gehouden van de navolgende per- ceelen, ekrendom van P. Nuyens en K. Nuyens, alhier. 1. Huis, erf en tuin, gelegen aan den Kerk- weg, groot ongeveer 12 Are. Kooper R. G. Visser te ÏJsse, voor f 5166. ond, groot. 99 A. Kooper voor f 4949. 3. Boerenwoning met erf en tuin, ge op Disseldorp, groot 830 A. C f 1600en opgebouden op f 85 c.A.. strijkgeld A. Schuffelen, Noord- Scharwoude op f 940. 5. Bouwland achter perceel 4. groot 9 A-, 85 c.A.. strijkgeld P. J. Zntt te Waarland op f 710. Combinatie 1 en 2 niet geboden, gemijnd door C. Keeman Jb. te Noord-Scharwoude op f 5.alzoo f 6650.Combinatie 35 onveranderd. Combinatie 1 tot en met 5, samen groot 56 Aren 45 c.A. gemijnd op f 1.- door G. Keeman ,Jbz. te Noord-Bcbarwoude, alzoo totaal f9431. C. Voor Mevr, de Wed. Tromp»>i|^r-Bril<re- mann en H.< Bekker Kzn. terrein en water aan de Pnnemersloot. rroot 3 A.. strijkgeld J. Henselmans op f 130.gemijnd door N. Kooij Pr.. Noord-Scharwoude op fl. alzoo op f 131. 7. Voor Mevr, de Wed. Trompettcr-Briige- mann, H. Bekker en N. de Nijs. terrein en water bij de R. K. kerk te Noord-Scharwonde in 4 perceelen. groot 2.38 Aren. a. Strijkgeld P. Braijn .Ib. Zuid-Schar- woude op f2.00 b. Strijkgeld D. van Kleef, Zuid-Schar- f 200.—. Bergen. Zuid Scharwoude Bij het onderwerp: .Mededeelingen even tueel van de Zuivel-, I-andbouw-, Tuinbouw-, en Veeteelt-con-ulentcn, zegt de heer Veen- stra gaarne het woord te zullen vragen na de rede van prof. Visser. Algemeen wordt goedgevonden de Na jaarsvergadering der vereeniging te Alkmaar te houden. De commissie welke de rekening 1928 Leeft nagezien heeft deze accoord bevonden en adviseert den penningmeester decharge te verleenen. Bij de verkiezing van drie leden van het bestuur, wegen« periodieke aftreding op 31 Dec. 1929 van de heeren ‘K. A. Kaan, D. Schoenmaker en Joh. de Veer, worden gekozen, de heeren Joh. Blaaubocr Kz. te Schagen. D. Nobel van Beemster en C. Kra- mer-Glijnis te Stompetoren. Hierna houdt prof. Visser van Wagenin- gen eene lezing over de Mergel- of Woel- ma< hine. welke wordt toegelicht met licht beelden. De machine is hier in Noord-Holland nog niet in gebruik. De machine brengt den grond van 3. meter diep aan de oppervlakte, de boor maakt 180 toeren in de minuut. De kosten in Duitschland, waar de machine van ’s Maandagmorgen 6 uur tot Zondagmorgen 6 uur bezig ig, dus dag en nacht, bedragen 1 Mark 20. Waar hier dag en nacht werken vooralsnog wel om vele redenen ónmogelijk is, zouden de kosten 1 Mark 50 ofwel 90 ct. per vierkante meter bedragen. Hier in Noord Holland acht spr. de machine tot voordeelig werken in staat, gezien het hooge kalkgehalte van den ondergrond. Te 2 uur opent de voorzitter de verga dering andermaal. Naar aanleiding van de lezing van prof. Visser deelt de beer Veen- stra eenige cijfers en resultaten mede, van gehouden grondonderzoek, betreffende het gehalte van koolzure kalk in den Schermer, de Beemster, de Wieringerwaard en te Barsingerhoro. Spr. komt tot de conclusie dat een woelmachine in deze streken niet noodig is te achten. Do heer Nobel vraagt, alvorens propagan da te maken voor zoern machine, eerst eens te onderzoeken, welke resultaten de grond geeft, welke van een zekere diepte is op gehaald. Spr. vraagt zich af of het de kalk is, die de gunstige resultaten geeft. Gok een inwoner nit de Schermer waar schuwt teen diepploegen, men moet er voorzichtig mede zqn, spr. zelf heeft er geen gunstige resultaten van opgedaan. Ook Ir. Smeding zegt, dat we al prut ge- Huldiging Dr. v. d. Zande. Het Be>tuur besloot met algemeene in stemming deel te nemen aan de huldiging van Dr. v. d. Zande bjj zjjn aftreden als In specteur-, van het Landbouwonderwijs. Landarbeiders we t. De Commissie van onderzoek voor de Land- arbeiderswet bracht rapport uit, welk rapport na een kleine wijziging door het Bestuur werd goedgekeurd en aan het Koninkl. Land- bOuwcomité gezonden. Samenwerking met Hotlandsche Maatschappij voor bet Veevoeder- boreau. Van het Hoofdbestuur der Hollandscha Maatschappij van landbouw kwam een ver zoek in tot samenwerking met onze Vereeni- ging voor het Veevoederbureau, welk ver- •oek om advies werd gezonden aan het Vee- yoederbureau, dat gunstig adviseerde, welk advies door het Bestuur werd overgenomen «a aan bet Hoofdbestuur van de Hollandsche :happjj werd medegedeeld, zoodat in ;oede samenwerking voor de toekomst rerd kan worden geacht. Ons Bestuur O eu Lena Michels, lid van Ged. Staten. Verder herinnerde spr. aan de oprichters der Vereeniging en schetste boe deze in circa 35 jaar uitgegroeid was tot een machtig lichaam, dat in Amsterdam verschillende groote huizen bezit en hier het „Huis ter Duin". Het 1 bereid in een Het „Huis ter Duin” werd gekocht in 192U. Spoedig bleek uitbreiding noodzakeljjk. De heer A. Wjjker alhier zorgde, onder leiding van den heer Beiilonse voor die uitbreiding, die nu is gereed gekomen. Vele geschenken, te veel om op te noemen, r.Jjn Ujpncn ge komen. ook speelgoed en boeken. Den gevers onzen dank. Spr. verklaarde na deze uiteen zetting het gebouw voor heropent. Nu verkreeg de heer Michels, lid vin Ged. Staten het woord. Hij bracht namens Ged. Staten hulde aan de vereeniging voor haar werk, dat er zijn mag, maar vooral opviel, omdat de Vereeniging, zooals de voorzitter ook in zjjn rede bad opgemerkt, bet herstel lingsoord exploiteerde zonder subsidie van Rjjk, provincie of gemeente. Vele personen voerden nog bet woord en allen waren geestdriftig over het verkregen succes. Van alle kanten kwamen nog geschenken l innen. Zoo overhandigde de heer Boele, lid anda-Commissie een som van irezigst van een eabaret-avond en een lijst met 120 nieuwe leden, de vrucht van vier dagen arbeid. De aannemer A. Wjjker schonk 5 pCt. van de aanneemsom. hetgeen ten zeerste ge waardeerd wer<^. Uitslag der veiling van vast goed voor Mevr, de Wed. C. Tromp» tter-Brügemann, ten overstaan van Notaris P. II. Hilbrand te Obdam op Maandag 15 dezer in Hotel „De Burg 1. Zuurkoolfabriek, erf, water en over dekte uitweg, samen groot 20 A., 60 C.A., strijkgeld C. Keeman Jbz. te Noord-Schar- woude f 5675. 2. Erf achter de fabriek, groot 6 A. 65 e.A. sfrjjkgeld J. Henselmans, Noord-Scharwoude op f 870.—. 3. Bouwland en water aan de Wuiversloot, naast de fabriek, groot 9 A., 50 c.A., strijk geld J. Henselmans op f 1200. ■1. Bouwland, achter perceel 3. groot 9 A-, Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer M. W. van Vngt, slaagde beden te Utrecht voor het vanwege de Nederlandsche Spoor wegen gehouden examen Stationsambtenaar. Onderhandsche verkoop. De beer P. Hoogendjjk heeft bij onderhandschen ver- Bad Egmond. Door de N.V. Maatschap pij „Zeebad Egmono” werd dezer dagen het Bad-Hotel „Welgelegen” met daarbjj be hoor? n de strandbedrjjven aangekocht. Deze maatschappij, die onder directie staat van den heer J. W. Kockx, heeft door dezen laatsten aankoop beslag gelegd op alle hotels die aaM zee zijn gelegen. Hotel „Zeezicht”, dat het vorige jaar eigendom werd, wordt thans geheel verbouwd en naar de laatste eischen ingericht. Heropening van „Huis ter Duin Zon dagmiddag werd het verbouwde en nieuw gerestaureerde Kinderherstellingsoord „Hnia ter Duin”, alhier officieel heropend. Dit ge bouw is het eigendom van de Vereeniging Ziekenzorg te Amsterdam. Zeer veel ge- noodigden waren aanwezig. De voorzitter, de beer J. J. Dulsma, opende de bijeenkomst en dankte allen voor hunne aanwezigheid in het bijzonder den heer der beroep, wonende te Deo Helder. Pieter de Waal, oud 27 jaar, seMppers- knecht en Jacoba Maatje van Dalen, oud 22 jaar. zonder beroep, beulen wonende te Anna Paulowna. GETROUWD: Klaas Dijkman Anna Keppel. /MWEMBUK. Geboren: Jan, z.v. Gerard Grift en Maria Neuteboom. Overlden: Cornelia van Vlden, 93 jaar, we duwnaar van Jacoba Kroons tuiver; Johan nes Zwart, 23 jaar, ongehuwd, av. Oornaiia Zwart en Anna Maria Schutte; Frederik WH- tekamp. 00 jaar. IdMMiEN. Geboren: Catharina Air» Cornelia, d.r. Th. de Winter en A. H. Brauns; Theodoras Aart, z.v. A. Aarts' en M. Schuit; Lucia Ca tharina, d.v. P. Zeeman en E. van Djjk; Adri- anus Jacobus, z.v, H. van Wonderen en M. W. Wittebrood; Jacob Pieter, P. Boedb- man en D. Vasseur. Ondertrouwd: Dirk Cornehase, oud 30 jaar, vrachtrijder en Oornelia Maria Winder, oud 21 jaar. Overleden: Anna Bult, oud 9 jaar; Dirk Burger, wedn. van Aagje Roosendaal, oud 77 jaar; Maria Lagman, dienstbode, oud 02 jaar; Wilhelmina Bakker, oud 7 maimdnn; Catharina Carolina vaa der Gulik, echtge noot* van W. Rozemeyer, oud 40 jaar. teit om met warme dagen de gdieele hang- ruimte te koeien. Bij de slachtplaats is tevens een sterilisator en kan dus het materiaal aile bewerkingen ondergaan, noodig om in consumptie ge bracht te worden. De verwerkingsinrichting heeft een capa citeit van 6090 K.G. per etmaal en is dat voor dit gebied ruim voldoende. Verder is aangebracht een ruime garage en 3 woningen voor de hulpkeurmeesters cn maeitinisL Nu te Scbagi'n een inrichting zal worden gesticht en men zich, vasthoudende aan het standpunt van Noorderkwartier voor klei nere inrichtingen, de kaart van Noord-Hol- laixl voor oogen stelt, dan behoort het ge bied ten Oosten van Nieuwe-Niedorp tot Midwoud en zou voor Schagen behalve do Kring Barsingerhorn in aanmerking komen het noordelijk gebied, Anna-P&ukrwna, Hel der, Wieringen, Texel en Zuidelijk tot Alk maar met de tusschen gelegen gemeenten. Indien men verder zou gaan worden de af standen te groot en dient men in het Zui den te overwegen ook een inrichting te stichten. Wat de centrale noodklacht plaats betreft, men bepale een vrij vervoer van gestor- a dieren in het gebied dat bij de verwerkings- inrichting is aangesloten. Men is dan geheel vrij de dieren zonder verlies van tijd naar de centrale noodslacht- plaats te zenden en kan aldaar, indien goed keuring volgt, een afzetgebied worden ge zocht en juist de ruime koeigelegenheid zal een reden zijn, dat men het vleeseh beter ?u geleidelijk er zal kunnen plaatsen. Moet gesteriliseerd worden ol gekoeld, dan is daarvoor gelegenheid en bij totale af keuring kan onmiddellijk verwerking vol gen. Moge in de toekomst blijken, dat deze nieuwe inrichting betiahe hare hygiënische voordeelen, ook een financieel voordeel voor den boerenstand zal zijn. Volgen eenige mededeelingen cn discus sies over het onderwerp „Voorziening van bet platteland door waterleiding”. Vrijdag a.s. heeft een commissie uit de vergadering n.l. de heeren Nobel en de Veer een onderhoud met het Prov. Waterleiding bedrijf. Naar aanleiding van eenige minder aan gename opmerkingen aan het adres van het bedrijf, deelt de Voorzitter mede, goede moed te bet»b»“n, dat redelijkerwijs gesproken bin nen afzienbaren tijd, ook gehuchten, welke minder rendabel voor het bedrijf zijn, zullen worden aangesloten. Dr. L. T. C. Schey doet eenige mededes- lingen over de merk cursussen.» In Noord- Holland is de belangstelling voor een be tere winning van de melk, in tegenstelling met andere provincies, al zéér gering. Spr. hoopt op'spledige verbetering en bepleit het organiseeren van plaatselijke cursussen. Vaststelling begroeting 1999. Op een kleine aanmerking na, van Dr. Schey, wordt de begroeting vóór 1929 vastgestckl. Bij de rondvraag wijst de heer Vehiera op een eenigszins misleidende advertentie van I. G. T»rben-Industrie inzake de kunst- bemesting. Spr. zag gaarne dat het Bestuur een adres rioht tot hare vertegenwoordiger de Fa v. d. Eist en Martens te Amsterdam. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Harp, afgevaardigde van Op meer, spreekt over het «troomtarief by bet gebruik van een melkmachine. De heer Nobel zegt, dat een oominissie rap port te dezer zake heeft uitgebraebt. Men is by het P.E.N. bereid gevonden speciale ta rieven samen te stellen voor stroom ten be hoeve van melk machines. De h»»er de Veer deelt uitvoerig eenige ge gevens mede over het veefonds. Er is be sloten vanaf 1 Mei as. kleine schadevergoe dingen, welke op zich geen nadeel mogen beeten, niet meer te vergoeden. Hij hoopt dat alle veehouders achter het veefonds zullen staan. De Voorzitter dankt de vergadering dat men het hem weer gemakkelijk beeft ge maakt deze te leiden en stuit de bijeenkomst. noeg hebben, de slooten staan nu al des zo mers geregel»! droog, laat men liever de slooten uitdiepen. Bovendien weten we wat we boven hebben en niet wat we bovenbren gen. Prof. Visser zegt nog, dat er in Duitsch- land reeds machines bestaan die de slooten uitdiepen. Het voorstel van het Bestuur om den be- •taanden duur der Vereeniging te verlen gen met 29 jaar en enkele wijzigingen in de statuten aan te brengen, wordt bij acclama tie aangenomen. By de bespreking over de Pachtwet deelt de Commissie mede, dat volgens haar, ver betering van Pachttóestanden door een wet als deze niet is te verkrijgen. De commissie stelt voor het ontwerp in de zomermaanden nader te beetudeerep, om dan in de najaars vergadering met positieve voorstellen te komen. Hü rmede gaat de vergadering on- det’ applaus aeeoord. Volgen eenige mededeelingen van de Ka nalencommissie met de conclusie, dat het de Comm. gewenscht voorkomt, spoedig met de gedeeltelijke uitvoering te beginnen. Het rapport geeft de vergadering geen aan leiding tot bespreking. Hierna volgen eenige mededeelingen over de werkzaamheden tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee, ingeleid door den heer C. Kramer Glynis. Het rapport geeft geen aanleiding tot op- of aanmerking. Door den heer Ir. C. Nobel wordt ver slag nitgerbacht als lid der werktuigencom missie. onderzoek van hooidrogen en kan nog geen resultaat medeileelen. De beer Job. Blaauboer Gz. wijst op de gunstige resultaten van gedroogd gras. De moldrainage zal worden bestudeerd. De heer Veer doet eenige mededeelingen over de te stichten verwerkingsinrichting te Schagen. Na de herfst vergadering in het vorige jaar, waarin de wenschclijkheid werd uit- gesproken van bet stichten van kleinere ver werkings-inrichtingen. is in deze zaak de beelissing gevallen. Het beroep van de Thermo chemische Fa brieken by Gedeputeërue Staten van Noord- Holand en bij den Kroon werd verworpen, en is het tot standkomen van de inrichting te Schagen verzekerd. Do aanbesteding zal spoedig plaats heb ben en kan ik U reeds de teekening laten zien, zooals gebouwd zal worden aan den Men is weg tusschen Schagen en St. Maarten. De noodslachtplaats bevat een slachtplaats voor groot vee en een voor klein vee, een aparte hangruimte en een koelruimte met een kodinrichting van voldoende capaeL begin van dat alles werd voor- n Klein kamertje te Amsterdam. Spoedig bleek uitbreiding noodzakelijk. De van den heer Beiilonse

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 10