looii - Hollaadsch Dagblad. I i' Snel droog-Verf (iets wonderbaarlijke) „Vriesia", v. h. Jan de Vries ALKMAAR a Tweede blad SATERDAG 27 APRIL 1929. 1 DE ALKMAARSCHE EEUWFEESTEN. uur RECHTSZAKEN. BUITENLAND. iiiinmiiiiMiM N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Fa. P. TH. YPMA, LANG ESTRA AT M, ALKMAAR Binnen een half uur beslist droog! en binnen een uur zoo keihard, alsof het een week had gedroogd. De trap, hiermede beschilderd, kan na een met alle gerustheid betreden worden (In iedere gewenschte kleur) ALKMAAR TEL. 324 VOLKSMISBOEK VESPERALE. Gratis bezitterlrteri worden. Hoe leeft men tegenwoordig In Duitschland? PROVINCIAAL NIEUWS. BARSINGERHORN. WINKEL. 3 c DRIB EN TWINTIGSTE JAARGANG. Het kaartenbureau is iedcren dag ge- gen in den opbouw van de Duitsche bevol- van van van van van (U. T. A.) van Zocher- van van Hoorn Du Its ch- van met naar Amsterdam van naar van van van VM) koarf VM HET M GEEN TREF *N GOED RADIO TOESTEL ALS HET MAAR 19 VAN DE N. S. F. VAKKUNDIGE MONTAGE EN VOORLICHTING. 8-te van te tot P. M. te Muntendam, .1. R. te Alkmaar, dron kenschap. de le. 2e en 3e ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis. de 4e f 3 boete of 3 dagen verkoo] deren i Egrnond aan Zee. overt reding S.. f 4 boete of 4 dagen hechte- n.h., ichstraat 48. dienstbode, een Een en bezichtigen GiDen van vereenigingen. De Penningmeester deelt mede, dat be halve de reeds genoemde vereenigingen, de Mariavereeniging en de vereeniging „Voor Eer en Deugd”, afd. Vrouwen en afd. Man nen, giften bjj hem inzonden. Repetitie Jongenskoren der drie parochies. Jongens! Zondagmiddag vier uur repetitie in het lokaal van den heer A. de Wit, aan het Luttik-Oudorp. Allen trouw en op tijd komen. J. Levie. klerk, Raad van Arbeid, geen, van Hoorn naar Spoorstraat 90. T. de Geus, dienstbode, n.h., van Koedijk naar Fnidsen 82. N. S. Bus en gezin, stuurman K.H.L., van Amsterdam naar Spoorstraat 31. J. Vaartjes, n.h., huishoudster, van Hens broek naar Anjelierstraat 20. J. C. M. A. van Winden, r.k., liefdezuster, van Delft naar Emmastraat 12. M. de Geus, n.h., dienstbode, van Koedijk naar Fnidsen 116. Wed. A. de Boer, n.h., zonder beroep, van Twisk naar Druivenlaan 16. II. van Bokhorst, n.h, kapper, van Wierin gen naar Eikf^pnbergstraat 74. J. J. de Geus, nJi., depothouder, Haarlem naar Geestersingel 56. C. H. M. Klerks, r.k., huishoudster, van Zondert naar St. Jaeobatraat 8. H. B. Okkes, n.h., los werkman, van Am sterdam naar Tuinstraat 41. P. Raven en dochter, n.h.. reiziger, Gudkarspel naar Stationsweg 27. FANCY-PAIR „HET WITTE KRUIS”. Wegens enorm succes zal de fancy-fair .van „Het Witte Kruis” ook morgen (Zondag) worden voortgezet. De electrische muziek wordt ten gehoore gebracht door een toestel, beschikbaar ge steld door de finna Tpma. BOTSING. Gisterenmiddag te omstreeks half 8 uur, bad op den hoek van de Bierkade en de Keizerstraat oen botsing plaats tnsschen twee vierwielige motorrijtuigen, respectie velijk bestuurd door J J. V. uit Anna Pau- lowna en W. C. A., wonende te Castricum. Waar hier van een ongeluk sprake is, wordt üe aangerichte schade in der minne geregeld. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier zijn twee personen aangebonden, die nog iets met de Justitii vereffenen hadden. Zij zijn naar het Hips' Bewaring overgebracht. Repetitie R. K. Kerkzangers der drie parochies. Heereu Zangers! Zondagmiddag vier uur in het. lokaal van den heer A. de Wit, aan het Luttik-Oudorp, een korte repetitie met de jongens. Heeren, denkt er aan, dat deze repetitie hoogst noodzakelijk is. Ontnuchteringslokaien. De genootschappen van den Stillen Om gang in de buitengemeenten kunnen zioh voor het bespreken van ontnuchteringsloka ien, na den Stillen Omgang op 5 Mei, tot het Centraal Bureau, Langestraat 106, wenden. Nieuwpoortslaan 28. D. Pot, geen, ijzerwerken van Amsterdam naar Voormeer 18. A. de Leeuw, r.k., tuinknecht van Baarn naar Wagen mak erstraat 3. L. W. v. Bruggen, r.k., bankwerker, van Zoeterwoude naar Krelagestraat 35a. M. Kuijper n.h., echtgen. van F. J. L. Berkenveliier, van Amsterdam naar Zocher- straat la. W. Kamstra g.g., pianostemmer, van Am sterdam naar Verdronkenoord 67. K. Noordstrand r.k., z. b., van Akersloot naar Nassauplein 17. G. B. M. Schaper r.k., hulp in de huish., van Purmerend naar Emmastraat 12. A. Wienen, g.k„ sigarenmaker van Be verwijk naar Polderstraat 10. L. C. Pluim, n.h., sigarenmaker van Be- VERTROKKEN PERriONEN. B. C. M. Houtkooper, n.h., dienstbode, van Wcstdijk 41 naar Bergen N.H. G. C. van der Meer, ri„ onderwijzer, van Oudegracht 164 naar Westwoud. J. N. Langereis, nA., zonder beroep, van Stationstraat 70 naar Bergen N.H. A. Hoekstra, geen 1.1. verpleegster, Kennemerpark 26 naar Haarlem. J. Koldenhof, <Lg., 1.1. verpleegster Kennemerstraatweg naar Amsterdam. Wed. A. C. HeijdeKoppers, r.k„ van Groot Nieuwland 50 naar Zuid-Scharwoude. J. P. Kool, rem., zonder beroep, van Wil helm inslaan 10 naar Breda. B. H. J. Visscher, r.k., buffetjuffrouw, van Nieuwesloot 47 naar Amsterdam. M. A. Zetbat, e.l., dienstbode, van Onde- gracht 275 naar Bergen N.H. H. Weidner, e.L, dienstbode van Kenne- ■wntraatweg 2 naar Haarlem. D. Minnema, g.k., landarbeider, van Weet- dijk 10 naar OostdongeradeeL P. Kramer, n.h., reiziger, van etraat 15 naar Rheden. C. de Heer, nA., agent van politie, van Middenstraat 14 naar Den Haag. L. Hartgerink, nA., molenaarsknecht, van Verdronkenoord 98 naar Leeuwarden. G. van der Post en gezin, nA., en geen, ambtenaar waterleiding, van Leliestraat 3 naar laren N.H. D. Pool en gezin, nA., botermaker, Ritsevoort 40 naar Zjjpe. A. Smit, n.h., stoker 2e klasse, van Voor meer 18 naar Den Helder. J. Velt, n.h.. vrijwilliger b. d. Marine, van Helderseheweg 25 naar Vlissingen. B. Heertjes, n.h., vertegenwoordiger, van Lindegracht 23 naar Den Helder. verwijk naar Oudorperdjjkje 49. G. Lorijn, r.k., z.b. vaa Amsterdam naar Doelenstraat 17. D. H. Oppedjjk, ijzerwerk er, Bolsward naar UitenL M. K. H. Pruimeboom, h.L, van Bergen naar Koorstraat 11. G. C. Nieldijk, echtgen. van G. C. Alders, en kinderen, van Den Helder naar Geester singel 48. BENOEMING IN WEST INDIA Onze oud-stadgenoot, de Weleerw Pater Bemulphus Schipper O.P., kapelaan ’’ietennaai (West-Indië) is benoemd Faetoor te Kralendijk (Bonaire). G. C. S. te Limmen, E. B. te Egmond aan Zee, A. P„ J. P. K. te Alkmaar, D. D. te Wie lingen, G. de B. te Petten, J. H. te Zuid en Noordschermer, L. S., J. T. te Amster dam, J. v. d. W. te Ilpendam, C. S-, J. L. te Schermerhorn, P. B. te Obdam, overtre ding Motor- en Rijwielwety de le, 2e, 15e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 3e, 4e, 7e en 16e ieder f 2 boete of 2 dagen hech tenis; de 5e, 6e en 14e ieder f 3 boete of 8 dagen hechtenis; de 8e f 6 boete of 6 dagen hechtenis; de fte f 7 en f 4 boeten of 7 en 4 dg. hechtenis: de 10e f 7 boete of 7 dg. hechtenis: de 11e en 18e ieder f 6 boete of 5 dagen hechtenis. MONDELINGE UITSPRAAK 26 APRIL ’9». H. B., te Beverwijk, overtreding art. 485 W. v. S., f 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. K., te Limmen, overtreding Leerpticbt-i wet. f 30 boete at 30 dagen hechtenis. K. W.. te - art. 460 W.t nis. D. M. te St. Pancras, D. W. te Zuid- Scharwoude, J. C. de N. te Zaandam, over treding Ongevallenwet. Ie f 6 boete of 6 dagen hechtenis, 2e en 3e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. J. te Alkmaar. J. de V. te St. Anna Pa rochie, J. V. te Veur, overtreding Binnen Aanvarings-Reglement, ieder f 8.boete of 3 dagen hechtenis. J. G .te Uitgeest, C. E. te Zutphen. king. Het aantal volwassenen, die zelf hun brood verdienen, en die in de eerste plaats in aanmerking komen voor het vleeschver- bruik, is toegenomen in vergelijking met vóór den oorlog. Het aantal kinderen daaren» tegen is verminderd. Over het alcohol-verbruik in Duitschland- worden de volgende offieieele cijfers gejre- ven: In 1913 dronk gemiddeld iedere Duit- scher 102 Liter bier, in 1928 ongeveer 85 Liter. Het verbruik van aardappelen, even als van broodkoren is minder geworden. Een uitzondering vormt alleen hot verbruik van suiker, cacao en zuidvruchten, dat tegen over 1913 is gestegen. Hier is gedeeltelijk een vrjj aanmerkelijke toename vast te stel len. Terwijl het verbruik van zuidvruchten vóór den oorlog slechts 4.44 kilogram por hoofd bedroeg, was liet- in 1927 al op 6.74 gestegen. Een, in Duitschland belangrijk verbruiksmiddel, de haring, toont een ach teruitgang aan van 3 op 2.2 kilogram. Overigens is zoo wordt er gezegd niet alleen het verbruik van genot en le vensmiddelen kenmerkend voor den stand der levenshouding van een volk. In dit ver hand komt het personenautomobiel in aan merking al’ maatstaf voor den algemeenen welstand van een land. In do Vereenigde Staten kotnt. volgens de nieuwste statistiek, op vijf inwoners één wagen, in Engeland op 38. in Frankrijk op 43. in Duitschland echter pas op 134. Dat over het algemeen de stand van voor den oorlog nog niet weer is be reikt, blijkt ook uit de cijfers over den ge middelden ware n-om zot van de verbruiks- vereeni gingen. Alles bijeengenomen, wordt er in do ver klaringen dor Duitsche pers bewezen, dat, behalve voor een kleine bovenlaag, de le- venshouding van het Duitsche volk vér van weelde verwijderd is. Dit blijkt wél het dui delijkste uit het feit, dat het gemiddelde jaarlijksche inkomen van de breede kringen kan worden vastgesteld met 2000 Mark, een cijfer, dat de Duitschers in de tegenwoordige omstandigheden dwnigt tot een heel eenvou dige en karige Jwenshouding. Comité’* voor Tooneel ea Muziektuin. uovengenoemde comité’s deeten mede, dat het Centraal Kaartenbureau gevestigd is in het voormalig kantoor van den gemeente ontvanger, I-angestraat, hoek verbindings weg Nieuwesloot. 1. De voorverkoop van kaarten geldt voor alle dagen, dat er een tooneeluitvoe- ring plaats vindt of in den Muziektuin een of andere plechtigheid georganiseerd wordt. Men kan dus thans reeds kaarten bekomen puo.wffcpiioz do SubaoA-pn ep jiooa A-q 5 Mei. 2. Opend en wel: ’s morgens ’s middags ’s avonds Des Zondags zal het bureau geopend zijn van 11—1 uur en van 37 uur. 3. Het centraal bureau is telefonisch aan- gi-sloteu onder no. 1060. 4. Behalve aan het centraal bureau zijn kaarten verkrijgbaar aan de volgende adressen: A. Hazes, Laat 156; A. J. J. Kühne, Boterstraat 22; J. Kühne. St. Jacobstraat 1, en Van Putten en Dortmeijer, Payglöp 18. 5. Niemand heeft recht op vrijen toegang. Dit geldt ook voor E.E. H.H. Geestelijken. 6. Telefonische, telegrafische of schrifte lijke bestellingen worden niet uitgevoerd. 7. Belangstellenden nit de buitengemeen ten gelieven opdrachten tot het koopen van kaarten te doen aan schipper of vrachtrijder. 8. De voorverkoop betreft de Calderon- uitvoeringen op .’Donderdag 2, Vrijdag 3 en Zondag 5 Mei; dé uitvoering door het kindee- tooneel op Zaterdag 4 Mei en de plechtighe den in den Muziektuin op Zaterdag 4 en Zondag 5 Mei. 9. In het belang van een goeden gang van zaken, wordt men aangeraden en ver zocht, zooveel mogelijk van den voorverkoop gebruik te maken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van pofftle, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo nee rd op 24. 25 en 26 April 1929: Belaatingplaatje in étui: sleutel van een melkbus; 2 sleuteltje* met etiket; hand schoenen, huissleutels. Aanwezig en te bevragen bjj de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 24, 25 en 26 April: Handschoen A. Wesseling, Boterstraat 6; vulpotlood, mej. de Wit. p. a. Miiting, Ver dronkenoord: muts met fluweelen rand; C. Dijkers, Stationstraat 46; portemonnaio met inh., N. Min, ForestUMtraat 43; Maria- beeldje in kokertje. F. Wessels, Koorstr. 41; kinderschoentje. J. Koster. Noorderkade 10; broche met twee foto’s. Wed. Stoop. Eike- kobergstraat 74; voetbal, J. van Drunen, Toussaintstraat 20; armbandhorloge, G. H. Michels, Keizerstraat 16; bos sleutels, J. Ad miraal. Uitenboschstraat 35; bril in étui, 'A. L. Bakker, Nassaulaan 26; paar kinder- handschoenen, J. W. Weymor, Baanstraat 6: damesceintuur, J. Faber, Egelenburglaan 3. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van jpOlitie. A. M. Lrsem, r.k., dienstbode, van H.H.- Waard naar van Everdingenstraat 18. 1’. Lodder on echtg., n.h., r.k., fabrieks arbeider van Beemster naar Achterom 1. B. J. Verver, r.k., letterzetter, van Uit hoorn naar Bergerweg 44. J. W. Govers, r.k., winkeljuffrouw, van AmsterdiUp naar Nieuwlander.-'ingel 70. K. Bieinan, nk.. boerenarbeider, Bergen naar Schenneerstraat 1. A. C. Monster, ger. k., onderwijzer, Rotterdam naar Bleekej’skade 77a. S. Schootstra, n.h’, dienstbode, Bersten naar Costerstraat 19. Wed. K. Haringbuizen, zonder beroep, van Hciloo naar Spoorstraat 221. M. J. C. Kroetz, r.k., zonder beroep, van Haarlem maar Krelagestraat 33. G. Brouwer, huishoudster, n.h., van Heem stede naar K. van ’t Véerstraat 35. H.I.H.T.A. Men schrijft ons nader, dat voor de Han del-, Industrie-, Hygiene-Tentoonstelling, kortweg genaamd H.I.H.T.A., welke gehou den wordt vanaf den 29en Mei tot en met den 2en Juni in de Harmonie te Alkmaat, de.geheele expositieruimte is bezet, door oen keurcollectie van Groot-Industrieén. Op allerlei gebied zal er wat te zien zjjn en te genieten vallen. Verschillende iijzbn- ders zullen de liezoekers kosteloos kennis laten maken mot hun fabrikaten. Radio-in- zenders demonstreeren het nieuwste op dit gebied, terwijl conferenciers en strijkjes voor aangename afwisseling zullen zorgen, ander zal tegen een matig entrée to en te genieten zijn. Binnenkort zullen door advertenties en andere reclamo- middelen, uitvoeriger mododcclinsren worden gedaan. De tentoonstelling gaat onder de auspiciën van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen te Alkmaar. Het bestuur Isestaat nit de hoeren E. Tosi Facino Amsterdam, J. H. Jacobse, J. J. Ibink, H. J. E. Wentink, J. Groenland. A. J. J. Kühne, O. van Os, N. A. J. Schellings, alhier. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Heden herdenkt het echtpaar L. P>ergcr en M. BergerMeijne, Westerweg 164, den dag, waarop het roor 50 jaar in den echt werd vereenigd. Te 9 uur hedenmorgen werd aan het prachtig versierde hoofdaltaar der St. Jo- sephkerk tot intentie der jubilarissen een plechtige H. Mis opgedragen door hun Heer- zoon, den Weleerw. Heer J. Berger, kape laan te Heiloo. met assistentie van den Zeer- Eerw. Pater A. J. H. H. Baet-en O.P. als diaken en den Weleerw. Pater A. J. Lejj- graaff O.P. als subdiaken. Het zangkoor voerde op zeer verdienste lijke wijze een feestmis uit. Na afloop der plechtigheid vond aan de pastorie een feestelijk ontbijt plaats. In den loop van den dag mochten de gou den echtelieden talrijke blijken van belang stelling ontvangen, terwijl, naar wij ver nemen, „St. I-ouis’’ hedenavond half zes een serenade zal brengen. INGEKOMEN PERSONEN. J. van Steeg en gezin, n.h., metselaar, van Heiloo naar Zocherstraat 2. H. P. E. H. Wanna, r.k., piano-technicus, van ’s Gravenhage naar Mient 11. A. C. Hofstra, echtg. van P. Kesselaar, geen, van Amsterdam naar Groot Nieuw- land 60a. J. P. Kieft, r.k., zonder beroep, van Am sterdam naar Zevenhuizen la. J. Snijder, g.k., zonder beroep, van Am sterdam naar T-aat 170. V. Deen, r.k., bouwkundige, naar Nassaulaan 21. H. A. D. van der Meer, n.h., zonder be roep, van Westwoud naar Nienwpoorts- laan 170. J. de I-ange, echtg. van P. van Dijk, en dochter, r.k., werkster, van Amsterdam naar Achterwezel 12. M. Prock, h.L, dienstbode, land naar Nassauplein 13. Wed. M. Koning, n.h., van Beverwijk naar Stationsweg 1. G. van Wjjk, goen, musicus, van Delft naar Nieuwlandersingel 70. N. J. A. Stroomer, r.k., bakkersknecht, van Limmen naar Spoorstraat 63. J. Vlaar, r.k., slagersknecht, van Bergen naar Snaarmanslaan 75. Arie Kuijk. d.g.. z.b., v. Wormerveer naar Luttik Oudorp. Oath. Suiker, r.k.. dienstbode, van Heer- hugowaard naar Langestraat 7. A. Quant r.k., z.b., van Amsterdam Doelenstraat 17. C. P. Zegers, r.k., kok, naar Langestraat 94. C. H. Sjjm r.k.. dienstlrode, van Westwoud naar Nieuwesloot 59. S. Ton. arbeider, geen, van Züne, Heiligland. C. N. Rood, vertegenwoordiger, n.h., Heiloo naar Zocherstraat 1. A. Gotlieb. n.L, z. b., van Nijmegen naar Mient 2. M. Wolvers, r.k., dienstbode, van Tilburg naar Luttik Oudorp 94. A. Kamper r.k., religieust*, van Groningen naar Oudegracht 204 A. M. Morsch, r.k., huishoudster ’s-Gravenhage naar Nassaulaan 19. K. E. Mensink n.h., z.l>., van Ep<*, naar Autobuaaen. Van de diverse autobusondernemers heeft bet Comité bericht ontvangen, dat iederen avond na de voorstellingen extra-busdiensten naar de verschillende buitengemeenten zullen vertrekken. Aankleedtag Centraal Maarten bureau. De fa. Sidonius de Jong was zoo vriénde lijk de zorg voor de stoffeering van het Kaartenbureau op zich te nemen. Door genoemde firma is op vakkundige wjjze hiervoor zorggedragen, zoodat hot ge heel thans een prettigen aanblik biedt. Dameskoor. Do repetitie van het Dameskoor zal Zon dagmiddag half 1 precies in het Gezellen gebouw plaats hebben. De Dames worden dringend verzocht deze laatste repetitie voor de generale niet te verzuimen. van 10- 12 uur: van 25 uur; en van 89 uur. Van deze nieuwe derde uit gave van het alom zoo gunstig bekende „Voiksmlsboek” kunt U gemakkelljk Een leder, die om drie nieu we abonné*a voor minstens drie maanden aanbrengt, ontvangt bovengenoemd Volkmisboek in ■wart linnen band, ronde hoeken, roodsnee. Voor minstens vijf abonné’i bovengenoemd Volka- misboek in schapenlederband. ronde boeken, roodanee. Voor minstens acht abotmé’a bet Volksmisboek iu Segr(]n led eren band, ronde boeken, gondsnee Hebt U onder Uw familie, vrienden of kennissen, die het Noord-Hoiandscb Dagblad niet lezen? Het blad kunt U gerust aanbe velen en bovendien komt U GRATIS to bet bezH van een prachtig MISSAAL. DE ADMINISTRATIE. In verband met. do reparatie-onderhande- lingen vormt de kwestie van den Duitsohen levensstandaard het onderwerp van interna tionale besprekingen. Er wordt den Duit- schers verweten, dat ze te weelderig leven en dat ze, als ze zich meer zouden inkrim pen, wél in staat zouden zijn, de eischen van Vie reparatie-schuldeischers na te komen. Ito Duitsche pers neemt deze beweringen op en tracht ze te weerleggen door een overvloed van statistiek materiaal. Zooals men weet, hebben buitenlanders, die de economische en soctnle situatie in Duitschland heblren gade geslagen, er her haaldelijk op gewezen, dat de levenshouding van het Duitsche volk in den loop van de laatste vjjf jaar sedert de stabilisatie der valuta zich aanmerkelijk heeft verbeterd. Dat wordt in de Duitsche verklaringen niet tegengesproken. Aan het eind van 1923 wa ren de breede massa’s van het Duitsche volk slecht, gevoed en gekleed; loonen en salaris sen bereikten bij de stabilisatie slechts een klein gedeelte van de inkomsten in vredes tijd. Op het oogenblik is het Duitsche volk, vergeleken met dezen laagsten etand, aanmer kelijk beter gevoed, inaar het is niet juist, zoo zegt men, het begin der stabilisatie als vergelijkings-cijfer aan te nemen, daar de laagte van dezen stand bedenkelijk was. Werkelijk vergelijken kan men alleen met 1913, het laatete jaar voor den oorlog. Als men het verbruik en de levenshouding in het tegenwoordige Duitschland beschouwt tegenover het verbruik van 1913, en wel op grond van cijfers, die de „Reichszentrale für Heimatdienst” in een werk: „Duitschland** economische balans van 1918 tot 1928” pu bliceert, dan komt men tot de gevolgtrek king, als schatting van het verbruik dor massa’s dient liet hiertoe bijzonder geechikte vleeschvertrrnik dat dit verbruik den vóór-ooriogsstand al weer heeft bereikt, ja zelfs al een weinig overtreft. Terwijl er in 1913 in het tegenwoordige Rijksgebied 49.49 kilogram vleoscb per hoofd werden ver bruikt, waren het in 1927 49.89 kilogram. Maar deze cjjfers laten geen gevolgtrekking toe op een werkelijke verhooging van het yleescbverbniik. De verhooginc van dit c|j- Verlof. Aan den beer K. Dekker, alhier, is door B. en W. verlof verleend voor den >p van alcoholhoudende dranken, an- dan sterken drank. Trekhondenkeuring. Bij de keuring vaa trekhonden zqjn van de 5 honden 4 goedge keurd. Door het niet laten herkeuren ziiu van oyerüce de rybewüaen vervaden. hechtenis. H. B. te Beverwijk, J. B. te Wjjk aan Zee en Duin, J. D. te Bergen, J. A. C. D. te Haarlem, J. J. te Broek op Langendijk, D. 8., J. K. te Zuid-Scharwoude. J. C. K., W. H. N. te Amsterdam. C. L. te Schermer horn, P. K., S. H-, N. B., P. B. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le, 10e, 12e ieder f 4 boete ol 4 dagen hechtenis; d« 2e en 13e ieder f 3 boete of 3 dagen hech tenis; de 3e en 8e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis; de 4e en 6e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 5e en 7e ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis; de 9e f 7 boete of 7 da gen hechtenis; de He f 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. v. S. te Bergen, L. G., P. B., ARMENRAAD. Bij Koninklijk Besluit van 25 April is, met ingang van 1 Mei, benoemd tot secretaris van den Armenraad alhier, de heer Jae. Pon. sen, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 28 April zal de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend zijn; de andere apotheken rijn ge sloten van Zaterdagavond 9 unr tot Maan dagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst, hoeft, is gedurende de geheele daarop volgende week ’s nachts geopend Ito andere apotheken lijn behalve ’a>Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur fs Zaterdags 9 uur) tot den volgende» morgen 8 uur. ALG. R.K. AMBTENAREN-VEREENIGING Belangrijke vergadering op Maandag 29 April a.*., *s avond* te liaif 9 in bet St. Martlia-huis,* Nieuwlandersingel. OEM. DIENST DER WERKLOOSHEIDS VERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. Districts-A rbeldsbeur*. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 9—1 en van 2—5 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan dag- en. Donderdagavond van 7—8 uur. Mannt*». Aangeboden: 1 boekbinder, 2 chauffeurs, 1 drukkerzetter, 1 kistenmaker, 1 kantoorbediende, 1 aank. monteur, 3 pak huisknechts, 1 straatmaker. 2 sigarensorteer ders, 1 timmerman, 1 zniveiwerxwr, 1 zadel maker, 4 losse arbeiders. Geplaatst: 1 chauffeur, 1 colporteur, 6 grondwerkers, 1 loopknecht, 1 timmerman, 1 leerling straatmaker. 8 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 1 werkster. Ge- plaatet 2 werkster*.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 5