Hood - Kollandsch Oagblad. AU’< OUDE GE. ~4 r Derde blad ZATERDAG 27 APRIL 1929. Hl >1 H 11 FIRMA 3 - H J5T X57 hl —t W' BW >LKB OELMSNHEID WÉVER H.LAU^g PURMEPCND 3 PROVINCIAAL NIEUWS. Op naar Hoorn! LAMMERENMARKTEN. de DR1E-EN-TW1NTIGSTE JA ARG A NO. piiHiten met cenig h. I I Zaadmarkt 94 Alkmaar. I H.UXLA. HORLOGES 4 verklaren Teer te Beverwijk, niet gegund. Alkmaar e$n vijfde lo- 0 ter o.m. pensioensgrondslag f i I stemmen uitge- ilaaco, zoodaé ctiê trading 1 ^^^STELT AU-M' IN DÉ «CHAOVW! „Help Help U gebracht 269.07M. UITGEEST. Emma bloempje. De verkoop van de Emmabloempjes heeft in totaal f 64.45 op gebracht. Ten overstaan Notaris O. D. Boerlage te Velsen, werd 1 ,,’t Centrum" I Dienstplicht. Uitspraak van de op 24 April j.l. te Winkle geboudaa keuring der in geschrevenen der lichting 1930. No. 4 Jacob Bossen, voor goed ongeschikt; No. 8 Jan Koeten, voor goed ongeschikt en No. 13 Cornells Augustinus Oppenveld, voor goed geschikt. Voor goed geschikt: No. 5 Jacob Glas; No. 9 Hendrikus Korver; No. 10 Pieter Kui per; No. 11 Jan Mol; No. 14 Cornells Petrus Pater; No. 15 Reindert Schekkerman: No. 16 Jan Wit. L, terzake wijziging i dit besluit staat de 'i - - j-„. -t No. 3. Woon- en Winkelhuis aan de Bree- straat 20, met pakhuis aan den Koning straat, groot 1.47 Are. Kooper voor f 15700 de heer Stolk te Beverwijk, niet gegund. No. 4. Woonhuis aan de Wilhelnnnastraat 26 ter grootte van 0.01 H.A. Kooper voor f 3000. niet gegund. ENK HUIZEN. Collecte Emmabioem. De alhier gehou den ooHecte en bloompjesverkoop heeft op- HEER-HUGOWAARD. Benoemd. Bjj Kon. Besluit is de heer W. van Slooten, secretaris onzer gemeente, be noemd tot burgemeester onzer gemcertte. Bakkeranachtsarbeid. Door den beer S. Nieuwboer, broodbakker alhier, is een ver zoek iugediend om vergunning voor bakkers- nachtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddag». Op Vrijdag 24 Mei a.s van 1012 uur voormiddags bestaat er op de Secretarie gelegenheid hiertegen bezwaren in te dienen, welke mondeling of sehriftelijk worden ontvangen. Uitslag keuring lichting 1930. Bij do alhier gehouden keuring der dienstplichtigen der lichting 1930, zjjn de navolgende perso nen als geschikt verklaard: C. Appelman, J. C. Bakker, M. Blauw, P. Bleeker, J. C. Bos, S. Buis, J. Evers, .1. Groenveld, P. Groot, P. den Hartigh. J. Jelsma, P. J. Chideinan, J. A. Ondhuis, D. Langendijk, J. L. Rejjne, A. Karpaat,, J. Krijgsman en H. Th. Stoop. Ongeschikt zijn: O. Th. Bergmans, D. P. Buwalda. M. J. Hoogland, P. N. van Tangen, A. P. A. Overtoom, A. van Behagen, J. Smit, P. Molenaar, C. Suiker en C. Bot. Ontslagen uit den militairen dienst. De dienstplichtige A. L. Vlaar, behoorende tot het 21e Regt. Inf. der lichting 1929, ie we gens lichaamsgebreken uit den militaire* dienst ontslagen. BEVERWIJK. Publieke verknoping, van T* Donderdag in 't Ve'ilingslokaal publiek verkocht. Een huis met schuur, erf en tuin, aan den Wijkweg te Heemskerk, groot 19.61 A., eig. de heer J. G. v. d. Ploeg. Opbrengst f 2500. Kooper de heer Rutgers, van IJmniden. Tuingrond te Wijk aan Zee en Duin, groot 27.64 A., eig. alsvoren. Kooper voor f 2000 alsvoren; Een huis met groote schuur, erf, stal en tuingrond te Wijk aan Zee en Duin, aan den Alkmaarder straatweg, get. 81 en 83, samen groot 0.69.34 H.A.. eig. de heer I. Th. Borst» Kooper’ van het huis en tuingrond voor f 6900, de heer Schulte te Amsterdam, en van de schuur voor t 3110 de heer H. T. Koek te Velsen. Publieke verkooping. Ten overstaan van Notaris Mr. A. Moens, werd Woensdag in het Veilingsgebouw ,,’t Centrum” publiek geveild het café „Centrum”, staande aan den hoek Klooster en Koningstraat, ter groote van 1.65 Are. Kooper voor f 12700.—* de heer v. Brugge te Beverwijk gegund. No. 2. Het koffiehuis op den hoek Molen en Koningstraat groot 1,12 Are, eig. H. Bleeker, kooper voor f 14975, de heer D. bobooi wijken. Teneinde het volgend jaar aanspraak te kunnen maken op de Rjjksvergoeding, zal de schoolwjjk Kerke laan worden gewijzigd en daaronder vallen: de wjjken Pade, Kerke- laan, Zuid- en Noordend, Gouwe geheel, Weere, Boekelwegbuurt, Mienakker en na gepleegd overleg met het gemeentebestuur van Nieuwe-Niedorp het gedeelte van de Langereis, n.l. Boekelweg en van Galis tot de-Tvatermolen. Allen, behalve de heer de Wit, zich hiervoor. De heer Bossen stelt, de vraag waarom de heer de Wit er tegen is. De heer de Wit zegt er tegen te zjjn, om dat hjj meer gevoelt voor het maken van een school op een centraal punt tusschen Hoog woud en Aards woud, waar zoowel de kinde ren van Hoogwoud en Aardswoud ter school kunnen gaan, terwijl hij de Langereiser school in stand wil houden. De heer Bossen begrijpt niet, waarom de beer de Wit bezwaar tegen de benoeming van een onderwijzeres kon hebben. Voorzitter begrijpt dit ook niet, aangezien bjj samenvoeging toch een derde leerkracht noodig zou zjjn. De heer Bossen bespreekt nog een dwang maatregel, waarvoor echter na bespreking niet wordt gevoeld. Nog beschouwt de heer de Wit het als een voordeel voor de kinderen aan de Langereis, dat ze ’s middags thuis kunnen eten. Hiertegen wordt nog ingebracht dat bij doorvoering van het denkbeeld van den heer de Wit, het stichten van een school op een centraal punt ook een derde gedeelte der schoolgaande kinderen niet thuis zouden kunnen middagmalen. Waar toch met het gemeentebestuur van Nieuwe-Niedorp over leg gepleegd zal dienen te worden, wordt tevens besloten te bespreken de billijkheid om de kosten dier school te voldoen naar ver houding van het aantal kinderen. R. K. School Zuidend. In de vorige Raadsvergadering is gunstig beschikt op den bijbouw van een vjjfde lo kaal. Voorzitter is medegedeeld, dat vermoede- Ijjk het volgend jaar een zesde lokaal noodig zal zijn. Indien dit juist blijkt te zijn, zal het voordeeliger zijn met het Kerkbestuur te overleggen of zoo noodig dit jaar ook het zesde lokaal te bouwen én dan tevens cen trale verwarming aan te brengen. Algemeen goedgevonden, dat B. en W. ter zake een bespreking zullen houden met het Kerkbestuur. Rondvraag. Do heer Bossen vraagt inlichtingen, of een jongen, die de 7e klasse heeft doorloopen, inaar nog geen 14 jaar is, halve dagen de school mag bezoeken, om de andere helft van den dag in een smids werk plaats te gaan werken. By B. en W. bestaat hiertegen geen be zwaar. Nagegaan zal worden of de arbeids wet geen belemmering oplevert. De heer Vjjn wijst op de asclikuil aan den Boekelweg; de daarin gebrachte rommel ■wordt vooraan neergeworpen, waardoor het gemeentebestuur verplicht wordt de rommel verder tn laten verwerken. Zjjns inziens kan dit door degenen die den rommel wegbren gen,- zelf gemakkelijk geschieden, waardoor werk en kosten worden uitgespaard. Voorzitter zal hierop laten toezien. Do heer Vjjn heeft een klacht ontvangen van.D, Dam, huurder van het voetbalterrain, dat de voetballers nu en dan de poort laten openstaan, waardoor het vee van Dam op den openbaren weg komt. Voorzitter zal de jongens aanzeggen hierop te letten. Bjj nalatigheid zouden anders B. en W. verplicht worden, hun hel terrein te ontzeggen. De heer de Wit vraagt of B. en W. al ge werkt hebben aan bet adres inzake uitbrei ding van het schoolplein aan de Langereis. Aangezien toch binnenkort de te verrich ten werken zullen worden opgenomen, zal ook deze zaak bekeken wonden. Hierna sluiting met dank. SCHAGEN. U zelf”. De ziektevereeniging „xivip <j zelf' te Schapen, telde in Itét 1c kwartaak van 1929 145 leden. Daarvan tel den 10 leden samen 207 ziektedagen. - wat aan uitkeeringen f 203.44 54 bedroeg. Een daarvan bad achtereen volgend 60 weken ontvangen, wat aan ziektegeld f 262.50 was. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 293.10, dat der uitgaven f 320.7714, waar door een nadeelig saldo van f 27.64 54 jverd geboekt. Wegens vertrek en militaire daalde het ledental op 145. Gevonden: 2 portemonnaies geld. Verloren: 2 portemonnaies met geld; een brief. Melkprijs. De melk is met 1 cent per L. verlaagd en op 13 cent per later torugge- bracht. R. K. Kiesvereeniging. Donderdag 9 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal des avonds te half acht in ’t Gezellengebouw een buitengewone ledenvergadering worden gehouden, waarin als spreekster zal optreden Mej. Annie Meijer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Aanrijding. Woensdagmiddag had op de hoek van Midiienweg en Visscnhrspaadje een aanrijding plaats tusschen een tweetal auto’s. De botsing was zoo hevig, dat het stuurtoestel van oen der auto's geheel in *t ongereede geraakte en buiten dienst gesteld moest worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; alleen viel materieelo schade te boeken. „Het Heldendicht van de Roomsche daad”. Zondag 16 Juni wordt des middags en de» avonds de film „Het Heldendicht van de Roomsche daad”, vertoond. Alle Katholieken worden alzoo in 'de gelegenheid gesteld deze film te gaan zien. TUITJENHORN- Stille Omgang. Zondag 28 April, na het Lof, vergadering van het Genootschap van den Stillen Omgang, in het Patronaatsge- bouw. Bespreking: deelname aan de eeuw>- feesten te Alkmaar. Lezing Pater van Rijn. De Weleerw. Pater N. A. van Rijn OP., zal Dinsdag 30 April in het Patronaatsgebouw een lezing met lichtbeelden over het Mirakel van bet H. Bloed houden. De toegang is vrjj, maar personen beneden 16 jaar worden niet toegeïaten. R. K. Begrafenisvereenlging. Donder dagavond vergaderde de commissie tot het oprichten van een R. K. Begrafenisvereeni- ging. Uit het verslag bljjkt, dat zich reeds 405 parochianen als lid hdben op gegeven, wat een goed resultaat kan ge noemd worden. Na eenige bespreking werd besloten, om eenige dragers te zoeken, terwijl de vereenl- ging voor passende costuums zal zorgen. Voorgesteld werd om op Donderdag 9 Mei een ledenvergadering uit te schrijven,, waar in het reglement kan worden vastgesteld e* een bestuur kan worden gekozen. Natuurlijk? is dan aller opkomst gcwensoht. Een waardevolle avohd. Aan de Katholieken van Hoorn en van de •^gemeenten, die in de nabijheid van deze stad .gelegen zqn: Het féést van den „eersten Mejjendach” te Alkmaar zal weldra beginnen. Alkmaar heeft zich voorbereid en met haar ,rele andere plaatsen in Noord-Holland. Dok Hoorn gaat zich bjj deze massale voorbereiding aansluiten door een talrijke „opkomst in de Parkzaal Maandagavond, waar Pater N. A. van Rjjn O. P. uit Alkmaar, deze feestweek zal inzetteu met een waardevolle lezing over het H. Bloed-Mirakel van 'Alkmaar. f Deze lezing geeft niet alleen de geschie denis van het H. Bioed-Wonder, dat voor vfjf Eeuwen in een der vele toenmalige Godshuizen van Alkmaar, door God’s goed heid gewrocht werd, doch biedt ook veel schoons over de geschiedenis van Noordelijk Noord-Holland in die dagen, waarin ook de naam van onze stad Hoorn niet achterwege H|jft. Deze lezing verhaalt veel mooi’s van bet moedige geloofsleven der Alkmaarsche Katholieken in hun schuilkerkje; van den statigen St. Laurantius-tempel waaraan de grootste kunstenaars van de vijftiende eeuw bun talenten besteed hebben. Belangstelling komt Pater van Rijn met zijn enthousiast woord ook in Hoorn wekken voor een groote deelname van dé Katho lieken dezer stad aan de lang-voorbereide Eeuwfeesten, welke zullen worden opgeluis- teid door ’t vereerend bezoek van Haarlem's Kerkvoogd Mgr J. D. J. Aengenent. De tentoonstelling van Kerkeljjke kunst uit Oude en Nieuwe tijden zal de belang stelling trekken uit heel Nederland; ze ls een bezoek overwaard. De tooneel-uitvoeringen 'van Calderon’s Mysteriespel „De Geheimen der H. Mis”, zullen minstens drie avonden volle zalen trekken, terwijl den laatsten dag de kroon op het werk zal worden gezet. Dan wordt de Stille Omgang gehouden. In dezelfde dagen, dat de democratische demonstranten midden op den dag met schreeuwende leuzen en ontevreden gezich ten de straten doortrekken om zood<iende bun Meifeest te vieren, zullen wjj, de Katho lieken van onze Noord-Hollandsche steden •u dorpen, als de groote parade van Chris tus Eucharisticus, optrekken naar het oude Alkmaar, in den heel vroegen morgen, om mee te maken dien alouden Stillen Omgang, die zoo mooi is, juist omdat er niets geen mooi’s aan is, zooals Dr. Gerard Brom zou «eggen in dien langen tocht van zwijgende en biddende mannen, zullen meeloopen de mannen en jongelingen uit het bloeiende Kennemerland en uit de lage polderlandefi; uit de duinstreek en uit de landen waar de kool groeit, uit West-Friesland on uit de slapende stedekes langs de Zuiderzee. In dezen Ommegang zullen ook medegaan de mannen van „Sub Tutela Matris’’, de Kmsterdamsche rijwielslub. In dezen Ommegang op den eersten Zon dagmorgen van de Meimaand, zal ook mee gaan en mee-bidden onze beminde bisschop, Mgr. Aengenent, temidden van tal van andere priesters. Ook Hoorn moet en zal in dezen Omme gang baar honderden mannen en jongelingen zien gaan, die gaarne en manmoedig het offer van hun nachtrust brengen om een stille massa-hnlde te brengen aan Christus Bucharisticus. Laat Hoorn dan beginnen met Maandag avond, dea eersten avond van deze feest week, haar daadwerkelijke belangstelling te teonen in de groote Parkzaal, die voor iedereen boven de 16 jaar, vrouwen zoowel als mannen, gratis toegankelijk is. Waar tal van kleinere plaatsen even groote zalen hebben gevuld, mag Hoorn niet ten achter blijven. Wjj vertrouwen dus, dat ook Hoorn een haar waardig aandeel zal nemen in de Alk- ssaarsche Eeuwfeesten. De 6 groote lammerenmarkten op Texel begianen officieel op den 3en Maandag in Mei. Daar dit in dit jaar de 2e Pinksterdag K zal het wel een week later wordev UITVOER VAN RUNDEREN. Het is aangenaam te kunnen mededeelen, dat weer na vele maanden 249 runderen naar Italië zijn verzonden, ook naar Mexico neemt tte uitvoer toe; in Maart bedroeg dit 62 stuks. HOOGWOUD. Gemeenteraad. Vergadering van den fiaad dezer gemeente op Woensdag, den 84 April. Afwezig met kennisgeving de heer iN. Blauw. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden <eleaea en goedgekeurd. Als ingekomen stukken komen «afei: Eea schrijven waarbij goedgekeurd terug- gezoaden wordt het raadsbesluit, d.d. 14 Jan. begroeting dienst 1928. opbrengst van de voor malige openbare lagere school in de Weere b*® bedrage van f 3925.vermeld, als be- stessd voor aankoop van rentegevend goed. 8. ea W. zouden willen trachten dit bedrag te besteaunen voor den eventueelen verbouw tsan de openbare lagere school in de Kerke- br: Mej. Schoort benoemd is. In functH- trading 1 Mei a.s. Verbouw School Kerkelaan. Nadat de heer D. Saai, architect te Alk maar, de noodige inlichtingen heeft ver strekt wordt met 6 tegen 1 stem, die van dea heer de Wit, besloten de openbare lagere school te verbouwen, met aanbrengen van centrale verwarming. ANNA PAULOWNA. Teettverbod. Op den 25en April is afge- kondigd onderstaande verordening, welke is vastgesteld door den Raad der gemeente in de vergadering van 28 Maart 1929: Art. 1. Het is verboden als eigenaar, huurder of gebruiker van gronden in deze gemeente, daarop aardappelen te telen, be kend onder den naam van bravo, kampioen, de wet en bintje. Art. 2. Dit verbod is niet van toepassing gedurende het jaar 1929, voor zooveel de aardappelen betreft, welke geplant zijn vóór het in werking treden dezer verordening, mits de eigenaars, huurders of gebruikers van gronden op den dag na dien der afkon diging 'daarvan schrifteljjk aan den Bur gemeester kennis geven met nauwkeurige vermelding van de oppervlakte, welke met de in art. 1 bedoelde soorten, of met één of meer dier soorten is beplant en van de phiats waar de aldus beplante grond is gelegen. -Art. 3. Overtreding van het verbod in art, 1' genoemd, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vjjf.en twintig gulden. Art. 4. Deze vergadering treedt in wer king op den dag na dien waarop zij is af gekondigd. Vrijstelling voor goed. Bij beschikking van den Minister van Defensie, is aan den dienstplichtige C. van den Berg, uit deze ge meente, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens persoonlijke onmisbaarheid. KOEGRAS. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, mej. J. E. Muters, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor Apothekersassistent. WARMENHUIZEN. De Eeuwfeesten. Zondag a»s. zal er aan de kerkdeuren alhier gecollecteerd worden ▼oor de onkosten door het plaatselijk comité te maken voor de Alkmaarsche Eeuwfeesten. Alle inwoners van Warmenhuizen worden dringend aangespoord om aan de Eeuwfees ten te gaan deelnemen. Vooral moeten alle mannen aanwezig zijn bjj den Stillen Omgang en bjj de groote meeting ’s middags. Men kan zich, om van plaatsen verzekerd te zijn, opgeven bij de volgende adressen: W. Molenaar, P. Tesselaar, P. de Moei. Aan deze adressen kan men ook opgave doen van kaarten voor tooneeivoorstellingen. Ook zijn daar reeds programma-boekjes k f 0.25 verkrijgbaar. Voetbalnieuws. Het programma op het Vios-terrein voor a.s. Zondag 28 April luidt als volgt: - 12.30 uur Vios b.—A. fc. C.» (Junioren-wedstrjjd); 2.30 uur Vios IG. V. O. II, Krommenie. H&t Junioren-elftal a. speelt a.s. Zondag in Noord-Scharwoude tegen do „Voor- waarte”-Junioren. NOORDSCHARWOUDE. Rijwielclub „St. Nicolass”. Donderdag avond te half 8 hield de rijwielclub „Sint Nicolaas” in de Burg een ledenvergadering. Aanwezig 33 leden. Na opening volgt voorlezing der notulen, welke ongewijzigd worden vastgesteld. Op voorstel van het bestuur wordt be sloten f 10.beschikbaar te stellen voor den aankoop van een medaille voor het concours van het fanfare-corps. De voorzitter deelt hierna mede, dat het uur van vertrek voor deelnemers aan den Stillen Omgang is bepaald op half 3, vanaf de fabriek van Gebr. Kramer en voor hen, die alleen aan den optocht te Alkmaar deel nemen op 11.15 uur. eveneens vanaf de fa briek van de fa. Kramer. Tevens verzocht de voorzitter den deel nemers aan den optocht zich te verzamelen bjj het café Bos op het Waagplein om daarna gezamenlijk naar het Doelenveld te gaan. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat be- wjjzen van toegang tot de St. Laurentius- kerk voor niet leden verkrijgbaar zijn bjj de heeren Ooijevaar, Kuin en Oud tot en met Zondag 28 April a.s. en kaarten voor den muziektuin tot en met Dinsdag 30 April. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting met gebed volgde. SCHERMERHORN. R. K. Kiesvereeniging. De Secretaris van voormelde vereeniging deelt ons mede, dat het stembureau ter rangnummering vaii can- didaten voor leden der Tweede Kamer der Staten Generaal zal zitting houden op Zon dag 5 Mei in het nieuwe patrocaatslokaaltje van aec morgens 8—12 en dos middags van 2—4 uur. Verder deelt-.de secretaris mede, dat de heer C. Groot Ozn, wegens famHieomstan- digheden bedankt heeft als voorzitter, be stuurslid en afgevaardigde, welk ontslag hem op eervolle wijze is verleend. Opvolger als lid van het Bestuur is de heer J. Broersen Jr. en als afgevaardigde de heer C. Smit Pzn. Het verkiezen van een vooraitter is uit gesteld tot de jaarvergadering. I laan, waarvoor Voorzitter een bespreking wil gaan bouden ter provinciale Griffie. Algemeen kan de vergadering zieb met dit denkbeeld vereenigen. Goedkeuring van het Raadsbesluit dezer gemeente, tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van rechten voor het ge bruik van den lijkwagen. Vanaf 1 April j.l. zal voor het gebruik aan de gemeente ver schuldigd zjjn, tot het begraven van een lijk in de gemeente: met 2 paarden f 15.met 1 paard f 9.buiten de gemeente: met 2 paarden f 25.—, met 1 paard f 15. Mocht de lijkwagen voor een zeer langen afstand gebruikt worden, dan moet iets extra betaald worden voor paard en rjjder. Een schrijven, d.d. 3 April i.l., no. 64. ter zake geldleening in verband verbreeding straten. Voor deze veibreeding had ingevolge artikel 24 van bet reglement op de wegen in de provincie vergunning verleend moeten worden. Bereids is deze vereischte vergunning voor de reeds uitgevoerd verbreeding en de nog uit te voeren „werken verleend. Voor het vervolg dient hiermede rekening gehouden te worden. Een schrijven van den Directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf in deze pro vincie terzake aansluiting van de Boekel- wegbuurt, waarmede binnenkort een aan vang zal worden gemaakt. Omtrent de plaatsing van een brandkraan zijn inlichtingen ge vraagd. Als meest geschikte plaats wordt daarvoor aangewezen tussohen de woningen van C. Pauw en G. Vjjn. Een schrijven van B. en W. van Sjjbe- karspel, d.d. 9 April jj. no. 251a, terzake bijdrage voor de stichtingskosten van de R. K. School in de Weere. In deze kosten ad f 56.187.81 ad 6 pet. moet deze gemeente voor 68 van de 138 leerlingen over 8 maan den bjjdragen f 1107.48. Het bedrag zal wor den voldaan. De rekening en verantwoording van de Ontvangsten en uitgaven over 1928 van de Gezondheidscommissie gezeteld te Hoorn be dragende f 1649.36. Het saldo bedraagt f 576.79. Het prooee-verbaal van de gehouden op neming van kas en boeken van den gemeen- te-ontvanger van 25 Maart j.l. De inkomsten bedroegen f 75.098.65, de uitgaven f 60.170.31 saldo f 14.928.3354, waarvan f 13.000.rentegevend belegd. Het verslag van den cursus voor school vrije jeugd der school aan de Langereis. 10 leerlingen namen aan dezen cursus deeL Het resultaat was bevredigend. Het gemeente-verslag over 1928. Daaruit stippen wjj aan dat op 31 December 1928 het aantal inwoners bedroeg 2168, 63 geboor ten hadden plaats, 22 overleden, terwijl 17 huwelijken zijn voltrokken. Een schrijven van den heer N. Blauw, al hier, waarin hjj wegens vertrek als lid van den Raad dezer gemeente bedankt Hoewel hij niet aanwezig is, brengt Voorzitter hem dank voor hetgeen hij m het belang der ge meente heeft gedaan. Daarna stelt Voorzitter aan de orde: Een verzoek van het Bestuur van de afdee- Hng Opmeer en Omstreken der Hollandsche MaatschappQ van Landbouw om subsidie. De aanleiding tot deze vraag is het gevolg van de afdracht van 15 pot. der nominale waardt der verkochte loten, welk bedrag moet aan gewend worden voor openbare belangen. Verleden jaar moest 12 pet worden afge dragen en heeft de afdeeling het Witte Kruis West Friesland, gevestigd te Spanbroek, daarvan een bedrag van f 709.46 ontvangen, waar de afdeeling daardoor in finantieele moeilijkheden is geraakt, wordt subsidie ge vraagd. B. en W. bebben deze zaak besproken, vin den een kleine subsidie van weinig beteeke- nis, terwijl hun een groote subsidie de zaak van te klein belang lijkt, weshalve zij advf- eeeren geen subsidie te verleenen. In tegenstelling hiermede, zou de heer Groen f 100.en de heer Glas f 60.wil len verleenen. Het voorstel van B. en W. -wordt aange nomen met 4 tegen 2 stemmen. Een verzoek van een drietal ouders aan de Langereis om de vervoerkosten |>er autobus voor bun 10 kinderen, die de R. K. School in het Zuidend bezoeken, te vergoeden. Deze kosten bedragen voor het tijdvak van 1 Mei 1929 tot 1 Mei 1930 f 225.—. Op voorstel van B. en W. wordt met alge meen goedvinden besloten per kind f 10. per jaar bij te dragen. Verhuur woning in de Kerkelaan aan Joh. van de Graaf, kapper alhier. De huurder vraagt de buur ad f 4.50 te willen verlagen tot f 3.per week, omdat de woning zeer vochtig is en Igj daardoor veel heeft te stoken. B. en W. stellen voor de woning weder voor een jaar onderhands te verhuren voor f 3.50 per week. Algemeen wordt dit goed gevonden. Verbreeding straat in het Krom te Aardz- woud. Aangezien deze straat dit jaar door do Vier Noorder Koggen verstraat zal worden, zouden B. en W. het gewenscht vinden, de straat met een halven meter te verbreeden en hieromtrent overleg te plegen met het Bannebestuur. Zoowel de heer Bossen als de heer Glas vinden het verkeer ter plaatse niet zoo druk, maar hebben geen bezwaar om indien B. en W. bjj het bezoek ter plaatse het noodig vin den, tot de verbreeding mede te werken Aankoop .grond van de weduwe Jb. Dek ker aan de Pade, alhier Door verplaatsing van een hek is ge noemde weduwe bereid een meter van haar grond af te staan tegen T 1.per M2. De lengte bedraagt ongeveer 40 M B. en W. stellen voor tot aankoop over te gaan. Algemeen goedgevonden. Pensioensgrondslag van den gemeeute- bodo bedragende f 700.zijnde jaarwedde f 650.en vrjj wonen f 50.De woning heeft evenwel blijkens ontvangen bericht van den Rijksontvanger een huurwaarde van f 175.—. De pensioensgrondslag moet derhalve met f 125worden verhoogd, ingaande 1 Juli 1922. Besloten wordt, den i voor Bode nader vast te stellen op l 825.— Daarna è*at de Raad in comité ter be spreking van schoolaangelegenheden. Na heropening stelt Voorzitter aan orde: Vaststellen van een suppleteire begroeting ten bedrage van f 11.25. Algemeen goedge vonden. Ontslag assistente aan de Openhare lagere school in de Kerkelaan. Op voorstel van B. en W. wordt in ver band wetswijziging aan Mejuffrouw K. P. Schoorl, assistente aan bovengenoemde school met ingang- van 1 Mei a.s. eervol ont slag verleend, met dank voor de bewezen diensten. Benoeming van een onderwijzeres aan.de Openbare I^agere School in de Kerk laan. Na gepleegd overleg met den Inspecteur van hot Lager Onderwijs in de inspectie Hel der en na jngewonnen bericht van het Hoofd der School in de Kerkelaan, dragen B. en W. ter benoeming voor Mejuffrouw K. P. Schoorl, thans assistente aan genoemde school. Bjj stemming worden 5 ■acht op Mej. Schoorl, 1 stem bl

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 9