T Bloed en Vuur. P* ■mm LIMMEN. SPORT EN SPEL. VEILINGOVERZICHT. SPANBROEK. ENK HUIZEN. Ned. R. K. Volksbond Afd. Alkmaar. WINTERZORG. WIERIN GEN. SCHAGEN. ZWAAGDIJK. RADIO. WOENSDAG 15 MEI. waad wagen. f 84» Engeland G. v. 8. nog Tocti wan ook hierby de prijsdaling niet ge- voor EEN NOVELLE OVER HET MIRAKEL VAN HET H. BLOED door JAN BE EREN DS. da pryedaling nog beduidend zoodat verëchiHende partijen onder Orgel-recital. 7.20 Lezii tevmeszo 7.46 Lening. Toen Volkert in zyn kloostercel wen teruggekeerd, wachtte hem daar broeder dood. Deze nam hem bjj de hand en bracht hem thuis. loogere die de röiüS! De bloemendag. Zondag j.l. stond onze gemeente in het teeken van den bloemendag. Het zonnetje der laatste dagen beeft bijna alles doen ontwikkelen, het is dan ook thane een tapijt der schoonste kleuren, dat zich aan het oog vertoont. Begrijpelijk, dat dan ook Zondag honder den bezoekers zich bewogen op de talrijke binnenwegen, om rustig te genieten van dat heerlijk panorama, en waarvoor ons dorpje zich zoo bij uitstek leent. Er heerschtv dan ook een zeer gezellige drukte den geheeten dag; ’s avonds gaf de Harmonie „Excelsior een buitenconcert bij zomervreugd. hetgeen een aangename afwis seling in don mooien lenteavond gaf. Gouden Echtpaar. Zaterdag herdacht het echt]>aar A. RietveldVan den Berg zyn gouden huwelijksfeest. Van alle zijden mochten de nog krasse Oudjes belangstelling ontvangen. Excelsior bracht 's avonds de gebruikelijke serenade, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. MUZIEK CONCOURS TE WINKEL. |p Zondag 12 Mei werd het concours van Wcst-Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfare korpsen te Winkel voortgezet. Een eerste prijs werd toegekend aan: Tweede afdeeling Harmonie. De Eendracht. Kolhorn. 156 punten. Eerste afdeeling Fanfare. Willen is Kunnen. Lutjebroek 16554 Excelsior, Warder, 165 punten. 'Afdeeling uitmuntendheid Fanfare. H.U.G.O., Heer-Hngowaard. 17054 punten. Ons Genoegen. Wjjdenes, 168 54 punten. Andante, Oosthuizen, 171 punten. Eere-afdeeling fanfare. West-Frisia. Twisk, 164 54 punteh. Kunst na Arbeid. Zd.-Scharw oude 177 54 p. Onder Ons, Dirkshorn. 165 punten. De wisselprys, welke bestemd is voor die ▼ereeniging, die in den middagwedstryd tover beide dagen) het hoogste aantal punten behaalt en fn het bezit was van „Onder Ons” te Dirkshorn, werd nu gewonnen door Kunst na Arbeid té Zuid-Scharwoude. In den Eere-wedstrijd werd de 1ste prijs gewonnen door „Onder Ons”, Dirkshom met 88 punten, de tweede prijs door „De Een dracht”, Kolhorn, met 80 punten. De jury bestond uit de Heeren: Joh. Schuitmaker, Toonkunstenaar, Amsterdam; Sam Vlessing, Toonkunstenaar, IJmuiden; M Klejj, oud-kapelmeester van het 7e Reg. fnf. te Amsterdam. Gymnastiek. DE VOORLOOPIGE PLOEG TEGEN BELGIé. Om een voortoopige ploeg samen te stel len, weke in Antwerpen op 29 Juni a.s. den Belgen party zal geven, werd te Rotterdam een selectie wedstrijd voor Nederlandsche keurturners gehouden. Er waren 19 turners opgekomen. In de kleine stad, waar het feent Im tevusta voortduurt bloeit nog immer Gods Bloed, aK een roode Meidoornstruik m de tante. Op de groote steenen brug stonden talrijke pelgrims. Zij wachtten daar tot de stoet vanuit de kapel langs het Verdronkoord wederom door de Langestraat naar de kerk terug zou trekken. Daar stond, geleund op een stok een oude, grjjze pelgrim, gehuld in den mantel der Carmelieten-paters. Zyn lichaam was ge bogen en wankel. Zyn kleeren met stof be dekt. Hij stond en wachtte. Ziet, daar kwam de stoet weer aan. Het waren niet honderden enkelingen die daar kwamen aangestapt, het was een schooue gemeenschap van menschen. Ziet nu, Hy komt! Als een wit schip op een kleurigen stroom, komt de kleine witte groep naderbij. Rondom valt de stilte, daarin is enkel het rinkelen van de zilveren bellen. De gryze pelgrim heeft de handen opge heven. Zyn oogen «taren in spanning naar de monstrans, die al nader en nader wordt gedragen. Nu trekken de priesters met de baldakijn langs hem, en daar.... Maar wat is dit? Als door een hi Macht gedwongen staat de priester, «uq uo monstrans draagt, stil, een enkel ademloos oogenblik. De oogen van den ge knielden grijsaard zien de monstrans, de Hostie, het kleine kazuifel-fragment met de drie bloed druppels. Dan buigt hy bet hoofd en geheel zyn lichaam en kust den grond* De geeste lijke heft de montrans op en geeft den zegen. Christus heeft zyn boeteling begroet. Nu trekt de processie weer verder, groep na groep. Als de stoet reeds geheel verdwenen is, staat Volkert op. „Heer”, bidt hy, „laat nu Uw dienaar in vrede gaan, want mijn oogen hebben Uw heil gezien”. En steunend op zyn stok, gebogen en afge leefd gaat hy door de straten, om de stad weer te verlaten. Nu is in de stad de vreugde losgesprongen. In de Sint Laurentiuskerk, in de Kapel van het heilig bloed, staan moeders met kleine kinderen op den arm, zy leggen de spartelende kleintjes op een weegschaal en offeren dan het gewicht in zilver, ter eere van het H. Bloed. Het is een druk en vreugdevo) beweeg, al der zou mogen worden Hoewel de eerstelingen dezer dagen aan de markt kwamen, beeft de bloemkool- aanvóer nog niets te beteekenen en het wil ons voorkomen, dat er de eerste weken nog niet veel van te verwachten is. Voor raapstelen bestond nog steeds groo te vraag tegen uitstekende pryzen. By een gemiddelde van om de 7 gulden zagen wjj als uitersten f 5.60 en f 7.80 per 100 bon *»e talen. De aan voeren van dit artikel begin nen iets minder te worden. Met de rabarber, waarvan de aanvoer met den dag grooter begint te worden, wilde het ditmaal niet erg. waaraan waarschijnlijk bet koude weer niet vreemd is. De Anisterciam- sche handel was al heel flauw. De noteerin- gen liepen van f 14 tot f 24 per 100 bos. Prijs en aanvoer van radijs waren goed te noemen. Aan de meeste partijen 'is evenwel te zien, dat de tijd langzamerhand heengaat, want meerdere worden al wat grof. Het nam evenwel niet weg, dat alles gemakkelyk van de hand ging. Goede bossen werden met pryzen van f7 tot f 8 per 100 betaald. Even afwijkende kwaliteit noteerde van f3 tot f 6 Andijvie liep bij beperkten aanvoer in den prys van f 3.90 tot f 4.90 per 100. De witlofaanvoer ging onverminderd voort. Tegen bestaande prijzen was hiervoor weer gemakkelijk plaatsing te vinden. Het gemiddelde was f 1 i f 2 per 100 K.G' boo ger. De hoogste prys was ditmaal f 23. Meer of minder afwijkende kwaliteit werd met pryzen van f 3 tot f 15 betaald. Met de prei is het blijkbaar zoo goed als gedaan. De enkele goede partyen. die nog werden aangeboden, gingen voor f 27 i f 29 per 100 bos. Een partytje postelein werd met 61 cent per K.G. betaald. Beemster, Purmerend en Omstreken. De afgeloojien week kon lieboorlijk tot te vredenheid stemmen, zoowel wat den aan voer aks de pryzen betrof. Vooral het hoofd product de spinazie, gaf goede resultaten. De ruimere aan voeren konden tegen stabiele pryzen gemakkelyk plaatsing vinden. Goede kwaliteit bewoog zich in den prys geregeld zoo van de 25 tot 30 A 32 gulden per 100 K.G., voor vollegronds spinazie, waaruit thans vrywel de geheele aan voer bestond. Mot genoegen konden wij ook met de sla eenige verbetering eonstateeren. De kwali teit werd aanmerkelijk beter, waardoor oen belangrijk deel van den aanvoer ook in de betere pryzen kwam. Eenige export was bo vendien nog bevorderlijk voor een goede vraag. De midden pryzen bewogen zich zoo tvsschen f5 en f8 per 100. Als hoogsten prys zagen wy nog van f 11.60 tot f 13 be talen. De mindere kwaliteit ging vanaf f 1.50. Het aanhoudende koude weer was oorzaak, dat de aanvoeren nog slechts langzaam groo ter werden. Wij voorzien voor de eerstvol gende dagen evenvel belangrijke uitbreiding tegemoet vooral als temperatuur iets mil- Langendijk. Nog eteeda is de oude groente niet geheel geruimd en is er in de afgeloopen week nog heel wat geveild. Echter werd de aanvoer dagelijks minder en zal het nu toch niet lang meer duren voor de voorraden zyn uitgeput. Het is trouwens maar goed ook, want de vei ling had in deze week allerminst een gunstig verloop. In totaal werd nog een 20 wagons Roode kool aan de veiling te Noord-Scbarwoude ge veild. waarvan Zaterdag ruim 5 wagons. Ook in het begin der week bleven de notee- ringen sterk bij die der vorige week ten ach ter en was f 20.—^ voor het mooiste goed een uitzondering. De laatste dagen was echter f 16m-j het maximum. Voor grootere kool was de prysdaling nog beduidend grooter, zoodat verechiHende partyen onder f 10. Weven, terwijl Zaterdag de markt dermate zakte, dat er voor f 6.en nog lager van de hand gingen. Eenzelfde verloop had de markt voor het artikel Deensche witte kooi, waarvan ge middeld nog 7 wagons per dag werd aange boden. In het midden der week hield deze soort nog vry goed prys op f 11.A f 15. per 100 K.G. naar gelang van grootte en kwaliteit, maar de laatste dagen bleek zeer weinig kooplust aanwezig en Zaterdag kon zelfs voor de mooiste party geen f 10.ge maakt worden. De midden markt van f 7. tot f 5.50 ring. Wat in het begin der week f 25.A f 30.per 100 K.G. opbracht, noteerde de laatste dagen f 18.A f 20. Een zeer ongunstig verloop had ook de veiling van Uien. Degenen, die gehoopt had den, dat bet met dit product tegen bet einde der campagne nog wat terecht zou komen, hebben zich misrritend. De aan voer bedroeg in deze week nog een kleine wagon per dag, welk aanbod aanvankelijk nog voor f 4. A f 5.werd opgenomen. Zaterdag was de kooplust echter van dien aard, dat voor de 'mooiste uien niet meer dan een paar cent per K.G. werd gemaakt en de grove sorteering slechts f 1.A f 1.90 per 100 K.G. opbracht. Velen profiteerden van het mooie weer om hun voorraad Peen op te ruimen en was er dus van dit product dagelijks een vry beduidend aanbod. Aanvanketyk werd dit opgenomen voor vry stationaire pryzen, waarbij de mooiste partijen f 5.maakten. Ook dit was Zaterdag echter minder en ging het product weg voor f 3.A f 3.50 per 100 K.G. en gemiddeld f 2.voor de kleintjes. Wat de nieuwe groenten betreft, kon in het begin der week spinazie nog 13 cent per kilo maken en was ook dit later heel wat minder. Voor sla. dat meestal profiteert van mooi en niet te koud weer, bleef de vraag echter goed en kon de eerste kwaliteit ge middeld f 7.per 100 krob maken; echter noteerde de tweede soort vry laag. Reeds werd in deze week een Hein partijtje bloem kool aangeboden en werden deze verkocht voor 25 a 28 cent per stak. XIL Ook de beelden van St. Laurentius en St. Jacob en St. Ilubertus werden meegedragen. Met zwaren tred schreden de schutters van Sint Joris en Sint Sebastiaan voorbij, in volle wapenrusting. Zy schreden als de ridders op de altaarluiken van Hubert van Eyck. De stoet slingerde zich rondom de kerk en tiok de Paternosters!raat in. langs het kloos ter der Franciscanen. In seboone volgorde trok de stoet verder. Ge]yk bij een edelgesteente, fonkelend van kleur, tataar in bet midden enkel licht uit stralend, zóó vervloeiden naar het midden van den stoet alle kleuren. Daar schreden de priesters, bekleed met hun feestgewaden van wit en goud, diir waren de kleine mis dienaars met zwaaiende wierookvaten en zilveren bellen. Daar werd door vier priesters de kostbare baldakijn gedragen van het schoonste goudlaken, aan de binnenzijde met glanzend-witte zijde gevoerd. Laken en zyde was me( ornamenten van gouddraad over spannen. Onder de baldakyn liep de priester met de gouden monstrans. Boven de plaat-, waar de H. Hostie rustte, was een giazou kastje met de kootbare reliek van het Heilig Bloei Waardig en ingetogen schreed de priester voort met den kostbaren schat in zyn handen, bekleed met het prachtige kazuifel, waarop in meesterlijk borduurwerk de marteldood van Sint Laurentius was afgebeeld. Wierook golven hulden den priester in een geurig- blsuwen waas. Waar zij voorbij kwamen knielden de geloóvigen neer, aanbaden de Eucharistie en groetten de robynen van Zyn Bloed. Onmiddellyk achter de groep met het Allerheiligste liepen de Magistraten der stad. Afgevaardigden van land en steden en allerlei hoogwaardigheidsbekleeders. Dan volgden weer leden der religieuse orden, de zusters van het St. Catharina-klooster en van het Jonge Hof en uit het klooster van Sint Magdalena. Dan kwamen de rederijkers in hun kleurige costuuins, voorstellende de profeten uit het oude verbond, koningen en aartsvaders. En nogmaals gilde-groepen en schutters met vlaggen en banieren, beelden, kruisen en kaarsen. I-angs Koningsweg en Houttil, trok de stoet naar de Sint Janskapel aan de Laat. Daar werd de monstrans een oogenblik uit gesteld op het met bloemen versierde rust- allaar. K De voortoopige ptaeg wand als voMf samengesteld: E- Maftman (Antwerpen, Bergen op ZooeM| 98 p.; J. F. v. d. Vinden (Amsterdam) en Boot (Oudkarêpel) 9654 p-; M. Jacobs (A» sterdam) 98 1/4 p.; W. Poww (Amsterdam 9154 p.; P. M. Jongensei (Rotterdam) p.; J. Caranca (Amsterdam) 8654 p.; P. 'J. A Dam (Den Haag) 8854 p.; J. v. Genderen (Vlaardmgen) 8754 p.; I. W^mdbenk (A» sterdam) 8554 p.; P. v. Dijk (Vlaardingeoi 84 p.; W. Zwaaf (Amsterdam) 8354 p.; TK Brouker (Dordres^t) 81 p.; G. Ens (Ood- karspel) 81 p.; C. Langendjjk (Oodkarspefi 8054 P-: B. Staivenbrg (Urecht) 7854 p.; T. Winia (Den Haag) 74 p.; M. J. v. d. Linden (Rotterdam) 7B p. en J. Monwes (Amster dam) 68 p. P. C. Laan te Zwaagdyk, voor f 14.290. groot werk en f 695, klein werk. C. Hagenaars te Hoorn, voor f 14.310, groot werk en f 600, klein wefk. C. de Haan te Zwaagdyk, voor f 14.340, groot werk en f 710, klein werk. Een der aannemers maakte de opmerking, dat de biljetten der beide eerste aannemers ongeldig moesten verklaard worden, daar zij na het vastgestelde uur waren ingeleverd. Burgemeester Haverkamp zegde een on derzoek in deze toe. De gunning werd aangehouden. Roorfvon*. Alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. Uitslag verkooping. Ten overstaan van den Notaris Veenenbos werden in de Kolf baan van don hoer Ix>ots publiek verkocht de navolgende perceelen: Een woonhuis met erf aan den Zuiderhaven- dyk, te Enkhuizen, Sectie F. no. 343, groot 84 c.A. Kooper de heer L. Nieman, voor f 29000.—; f Op de gehouden ledenvergadering van de •fd. „Winterzorg” werden de verschillende •oorten en prjjzen besproken van de Anthra- eiet en Eierkolen, welke voor den komenden ■winter besteld zullen worden. Voor de Anthraciet werden pryzen ge noemd van f 2.53, f 2.45, f 2.29. f 2.21 en t 2.09 per H.L. franco thuis by de leden, bodeloon inbegrepen Een keuze werd gedaan uit de Myn. w*aar- ▼an de prys f 2.46 per H.L. is. Eierkolen zullen geMen f 1.4254 per H.L. In het laatst va® de maand Mei moeten de bonnen, op een nader te bepalen dag, wor den ingeleverd. Leden, die nog niet besteld hebi>en. geven de verlangde hoeveelheid spoedig op aan den Bode. DE VOORSCHOTBANK. De vorige week hebben wy de aandacht gevestigd op bet bestaan van de Voorschot bank als instelling van den Volksbond, en daarby gezegd, dat deze absoluut noodig is, omdat er van die moeilijke tijden kunnen zijn, waarbij het den arbeider onmogelyk is, op oen bepaald moment met zyn weekgeld zich zelf te helpen. Wij denken hierby aan gezins- venneozdering, ziekte e.d., en datv aan die menschen. die niet onniiddellijk durven aan kloppen bij Armenkantoor en Liefdadig- heids-instellingen. Die liever het^riieele jaar door in de grootste zorg zitten, dan hun hand gaan ophouden voor een gift. Dit soort menschen komen dan niet zelden terecht bij l>anken, die geld aanbieden op ge-, makkelijke betalingsvoorwaarden, en tichj aandienen als de helpers der lydende mensch-r beid. Juister is echter, dat zij het er doeRe wus< op aanleggen, hun eigen zak te spekken, waarby zij dan tevens nog in de hand wer ken. dat de ellende veel en veel grootse wordt. Wij kunnen aantoonen, dat. als men '■‘tot f 9.zakte uien dag zelfs voor groote kool. Van Gele kool werden dagelijks slechte enkele partyen geveild en bleven deze ook nu nog booge pryzen opbrengen. Een pakhuis met erf aan de Breedstraat te Enkhuizen, Sectie F. no. 1514. groot 43 t.A. Keepers de heeren W. Lob Jzn. en D. Rook er ij Een voor het venten gebruikte wagen. Kooper de heer Jb. Lub voor f 88. Zuiderzeeeteunwet. Aan R. Kaleveld, alhier, is door de Generale Commissie een vergoeding toegekend wegens koeten van aanschaffing van werkkleeding in verband met het aanvaarden van werk buiten de Zuiderzee v isscherij Benoemd. Tot tydelijk onderwijzer aan de school te Hippolytusbocf is aangesteld de heer H. de Jong, van Kortezwaag (Fr.). DEN HELDER. AANBESTEDING. Alhier had de aanbesteding plaats van bet schilderen der militaire gebouwen alhier: mgekomen'waren 5 biljetten: S. Schellinger f 3180.—, fa. Gebr. de Boer f 3104.—, G. Dordtmundt f 3050.fa. Gebr. Hoogenduin f 2890.L. Nyman en Zonen te Alkmaar f 2668.De overigen alhier. Diploma Ambachtschool. Aan de tee kenschool met 3-jarigen cursus van Am bachtsieerlingen te Schagen. die Zondag ge sloten werd, ontvangen een dij<oma-. J. O. Thomassen, Oude Niedorp, P. J. de Vries en J. Roggeveen, beiden te St. Maar ten: P. Zuman en H. J. van Bekeren, beiden te Zype: II. Leeuw. Harenkarspel: G. Bak en J. Gaalten. beiden Schagen*: J. Bakker Bar singerhorn; C. Vader Wieringerwaard. Melkprijs verlaagd. De melkprijs is te Schagen op 13 cent gebracht, dat is één cent beneden den laagsten prys in 11Ö8. Aanbesteding. In tegenwoordigheid van Burgemeester Haverkamp en wethouder Kla ver besteedde het R. K. Kerkbestuur van den H. Joseph aan het aanbouwen van een leslokaal, van een bergplaats voor brand stoffen en leermiddelen, van een gebouwtje met schoorsteen voor centrale verwarming (groot werk), het aanbrengen van een tegel- lambrieeering in gang en privaten, afbik ken van muren, bepleisteren en voegen en veranderen van deuren en ramen, met schil derwerk (klimwerk). Ingekomen waren 6 biljetten, n.1. van: A. Molenaar en Zoon te Hoorn, voor f 11.780, groot werk en f 725, klein werk. Van Doorn te Hoorn, voor f 11.973, groot werk en f 755, klein werk. Doedens en Schilder te Alkmaar, f 12.521, groot werk en f 686, klein werk. voor f 14.290. die dankbare moeders en jonge kinder- le ventjes. o Op de markt zyn de kramen geopend. Overal Is nu gelach en gepraat. Er zyn speel luiden en kermisklanten. By de wallen, in het groen, tusseben bloeiende Meidoorns en gouden regen houden knapen en jonkvrou wen een schoenen reidans, en hun monden zingen liedjes vaa lente en minne: „Een Meimorgen vroeg ben ik opgestaan In een boomgaardekyn zou ik spelen gaan, Harba, lorifa, harba, harba lorifa! En ze dansen in het rond en kussen elkaar. De lente bloeit. De Meidoornstruiken geuren. De wereld ligt naar alle kanten open, een bloemkelk in de handen van God den ▼ader. die aangeschreden kwam. Daar komen zij. De zon overhuift hen met een douw van licht. Het groen van eere- bogen geurt. De klokken beieren. De stoet komt. Hoort hoe bet zingen aanruischt, van zacht tot sterker. Golven van zang. „Lauda Jeruzalem, Dominum, Lauda Deum tuum Sion! Hosanna! Hosanna! Hosanna Filio David.” Langzaam nadert de processie. De voorste groepen zyn reeds de Langestraat genaderd. De oude pelgrim is neergevallen op zyn knieén. Hy ziet groep na groep langs zyn oogen trekken. Vaandels vlammen hem voor bij, neergeworpen bloemen vallen tot aan zyn kleed. Het zingen stroomt langs hem heen „Rex clementissime, Jesu dulcissine... En dan ineens weer machtig opwellend: Hosanna, Hosanna, Hosanna, Filio David”. alles gaat berekenen, 40 S 45 pct. rente be rekend wordt Commentaar is hier verder oveFbodig. De Voorschotbank verleent voorschotten tot een maximum van f 50.en voor f 50 moet men 2 borgen hebben. Dit kan niet an ders. omdat eenige zekerheid gesteld moet worden. Voor de aflossing heeft men een ge heel jaar. Een rente wordt berekend van 5 pet., waarbij, als het voorschot binnen 30 weken is afgelost, 1 pet. wordt gerestitueerd. Renteloos kan het geld nog niet worden ver strekt. omdat 3 pet. dividend aan de Aan deelhouders nx>et worden vergoed. Over 1928 werd een bedrag groot f 1505 aan voorschotten uitgekeerd. Aan alle aanvragen kon niet worden vol daaii. omdat het aandeelen-kapitaal niet toe reikend was. Het aandeelen-kapitaal bedraagt circa f 1000.en een ieder zal toegeven, dat dit veel te gering is. Als al onze aandeelhouders hun aandeel zouden voktorten, dan zouden wij in ieder geval over f 2500.kunnen be schikken. Dit zou ook in hun eigen belang zyn. omdat alleen op volge-storte aandeelen dividend wordt uitgekeerd, en deze jaarlijks in aanmerking komen voor uitloting. Aandeelen zijn te verkrygen ad f 10. f 25.en f 50.en moeten binnen 5 jaren volgens de statuten volgestort zyn. Zooals reeds gezegd, wordt 3 pet- rente gegarandeerd. Dit is niet hoog, maar men kan toch ook niet zeggen, dat men zijn geld renteloos geeft. Wy wensehen dan, dat de Aandeelhouders er eens aan beginnen zulten, can by te storten en dat nieuwe kunnen worden ingeschreven. Ongetwijfeld is dit een daad van solidariteit, eti men helpt ook den woeker bestrijden. Ook nict-leden van den Volksbond kunnen aandeelhouders zyn van de Voorschotbank •welke is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 25 October 1919 No. 36. Nadere inlichtingen worden steeds gaarne verstrekt. Hilversum, 1071 M. 10.00^10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.003.00 Kindermatinée. 3.004.00 „Maak het zelf*-* cursus. 4.005.00 Lezingreeks over „De Bouw en de afmetingen van het Heelal”. 5.00 5.30 Gnunofoonmuziek. 6.017.15 Concert door bet AVRO-Trio. 7.157.45 Lezing over „Volkenbondsdag”. 8.019.30 Weldadig- heidsavond door personeel van het R* Genietroepen te Utrecht. Toespraken door Kapt J. Zwart, Generaal C. J. Snijden, Sergt. Maj. O; J. van Ryswyk. Luit Jhr. K. C. Storm van ’s-Gravesande. Muzikale me dewerking van de Genie muziek. Dubbel mannenkwartet, Volkszang. Sergt Maj. A. van Trotsenburg (levensliedjes). 9.3011.00 Concert door het Omroeporkest. 11.00 Gra- mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend NCRV-uitzendlngen 11.00—11.30 Ziekendienst. 1230—1.4» Orgelconcert. 2.003.00 Gramofoonplateo. 3.00—5.00 Concert. Instrumentale solisten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Causerie over „Het gebruik van electriciteit in onze woningen.” 6.306.55 ca. Causerie over „Uit de geschiedenis van Leiden’s stadhuis." 7.00—7.30 Causerie over „Het hannouiupi en zyn verzorging.” 7.90—8.00 Causerie over „Wat de zending geeft en wat zy vraagt" 8.00 Uitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Velp (Gld.) Orgel, Kinderkoor, mannenkoor en gemengde koren. Sprekers. Daveatry, 1562 M. 10.55 Kerkdienst 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonplaten. 12.20 Balladen-coneert Edith Coates (alt), Jamee Topping (tenor). 12 56 Gramofoonplaten. 1.202.20 Qrsm>ofoonj4a- ten. 250 Uitzending voor scholen. 3.15 In termezzo. 3.20 Ijzing. 3.50 Ijzing. 4.06 Het John Fry-Strijkkwartet, Betty Humby (pin- no) 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal inter mezzo. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuin bon wpraatje. 7.00 Muzikaal intermezzo. 7.06 zing. 7.35 Muzikaal in- 8.05 Militair orkest Hardy Williamson (tenor). 9.20 Nieuwsbe richten. 9.35 Politieke redevoering. 10.06 Nieuwsberichten. 10.10 Solisten-concert Licco Amar (viool). Gunther Ramin - (harp). 10.55 Voorlezing. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radlo-Paris”, 1744 M. 12.50 Symphonie-concert. 4.05 Orkeetoon- eert 6.55 Pat hé-gramofoonplaten. 8.20 Li teraire voordracht. 8.55 Orkeet-eoocert. Mila Yvonne Astruc (viool). Laagenberg, 462 M. 10.3511.90 Gramofoonplaten. 1245— 12.55 Muziekuitzending voor scholen. 12.55 Gramofoonplaten. 1.25-—250 Orkest concert 4.204.45 Boekbespreking. 6.066.50 Or- kest-concert 8.20 Concert door bet Werag- orkeet. Jakob Ros (piano). Ate Intermezzo: „Die Insel”, van Herbert Èulenberg. Daarna tot 12B0 Orkest-concert. Zeesen, 1651 M. 12.205.20 I>ezingen. 5.206.20 Orkest- concert. 6.208.05 Lezingen. 820 Beelduit- xending. 825 Causerie. 8.50 Orkestconcert Celeste Chop-Groenevelt (piano). 9.50 Voor lezing. Daarna: Persberichten en tot 1250 Dansmuziek. Hamborg, 395 M. 4.35 Liedjes by de luit. 5.20 Roeocomu- ziek. Orkest en solisten. 620 Orkestconcert 7.45 „Der liebe Augustin,operette in 3 no ten van Fall. 1120—12.15 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Trioconcert 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Accordeonmuziek. 8.5010.35 Sym phonieconcert van winterproducten als kool, wat nog wordt aangeboden. vorderde seizoen in aanmerking nemen, niet is te verwonderen. Roode kool ging voor prijzen van f 5.30 tot f 27 per 100 stuks, t‘—2z-z~z Z Enkele zakken spruitkool aogi r per 100 stuks. Aardbeien gintren voor prijzen van f 1.50 tot f 520 per 100 stuks. Enkele partijtjes Present van Engeland konden van 50 tot 69 cent per K.G. koopers vinden. Met de aardappelen gaat het uiterst traag. Ze prysden van f 2.20 tot f 9.90 per 100 K.G. De aanvoer van winterproducten als kool, uien, rapen en bieten, loopt gestadig terug en wat nog wordt aangeboden, vertoont vaak eenige afwyking wat als we bet ga- is te verwonderen. Roode kool ging r 100 terwyl Savoye van f 9 tot f 33 opbracht 1 brachten het tot f 3 i f 4.30 per 15 K.G. lieten noteerden wfj van f 4 tot

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 6