65ct u r4C. Bervoets BERVGETS’ 50 Reclame Hoed ónorme borleertng OBDAM. «Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken”. TEXEL. Betaling gelden. <Jan kritieken tijd Het veilen van rabarber, dat 2 d. kg. Gele kool; 3.362.850 kg. aardappeh 2.428.875 kg. gewone witte kool. 1.186.' by de stichting heeft .een prodi in bespreking K. vraag deelt de beheer, ge- ■f- -p :t„ acht .t tegen- we het mo- loord heeft, renwerking” I was jacht „Samen wer- V. met meer- 273 bet IS ten, ren’ f 39.4! niet gevoeld. Ook van de wensche- van een andere wjjze van samen- 17 Mei dei d< d®( plaats worden gehouden. Dit keer echter al- van f 18.245.60. (Samenwerking), vraagt koffiehuis ad f 700 niet ibracht kan worden. ITTER merkt* ging het zeer goed. Vooral zij, die, niettegen staande de ongunstige resultaten van vroe gere jaren steeds volhlelden witte kool te verbouwen, zagen hun volharding thans rij- kelijk beloond. In de verloopen herfst is een begin ge maakt met het veilen van erwten. In totaal is een hoeveelheid van 37495 K.O. en voor een bedrag van f 11.817.85 verkocht. Dat veel werd opgehouden is te wyten aan den slechten markttoestand van het artikel. In dien de prqzen een volgend jaar meer stabiel zijn, zal ook de erwtenveiling gevestigd zyn. Tengevolge van den drogen zomer had men over het algemeen groote verwachtin gen van de bewaarkoolcampagnc, die ook een gunstig verloop had. Van 7 Januari18 Maart steeds geveild zonder aanvoer, aanvoeren tengevolge van het gelijk was. Het veilen van erwten. Voorstel van de Vereeniging „Ons Belang”: „Ons Belang” stelt voor, gezien het groote belang der zaak, om dit jaar opnieuw gele genheid te geven tot het veilen van erwten Toelichting: „Ons Belang” is van meening dat de ongunstige resultaten van de in 1928 gehouden erwtenveilingen niet hebben be wezen, dat deze veilingen geen levensvat baarheid bezitten, en meent daarom, dat verdere proeven niet alleen gewettigd zyn, verdienen. dag. Besloten wordt tot opeuing op Zater. dagavond te 7 uur ouden tijd. De Secretaris deelt mode, dat de Noemen vóór Zaterdagmiddag 1 uur worden verwacht vooral niet later, vermits de Keuringscom missie haar werk dan nog moet doen eo men andere onmogelijk klaar komt. Het Be stuur zal voor blanco kaartjes zorgen gemakkelijk aan de vazen kunnen worde» vaetgeheohk Men wordt verzocht de juiste namen der inzendingen op de kaartjes dui delijk te vermelden. Op een vraag van W. v. Duin wordt mee gedeeld, dat vazen verkrijgbaar zijn bij Tambach. Men moet ze echter zelf vullen De by Tambach aanwezige manden welke ver leden jaar daar zijn blijven staarf, worden mede verloot. De Begroeting werd aangeboden met een batig saldo ad f 6598.6614 in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 16.950. De heer MINK G,L>e Noord”) vraagt toe lichting omtrent de post salarissen. De VOORZITTER deelt mede, dat den telefonist f 100.opslag heeft gekregen wegens toegenomen werkzaamheden. Voorts zijn voor het personeel pensioenverzekerin- gen aangegaan. Ook bet salaris van den veilingleider, den heer Molenaar, is met f 150 verhoogd. Hét salaris van den marktopzichter is in dier voege verhoogd, dat hü 20 pCt. van de liggende geiden krijgt, zoodat hij meer ver dient naar gelang hij werk verricht. De begrooting werd z. h. st. onveranderd goedgekeurd. <De VOORZITTER acht het geen goed systeem vaste lasted uit de gewone mid delen të bestrijden. -De heer JONKER (Samenwerking) steunt het voorstel-Blokdjjk om het veilingspercen- tajge te handhaven. De heer KOS (Noord-West) vindt het per- ■- J hebben omdat ijs niet Aan dit systeem van veilen is het te dan- meest kritieken tijd lier naar verhouding het Vergadering Bloembollencultuur. De af- deeling Obdam en Omstreken, vergaderde ALGEMEENE VERGADERING. Woensdagmiddag om half drie werd in het Veilingskoffiehuis te Warmenhuizen de alge- meene vergadering gehouden van de centrale .Veilings-vereeniging „Warmenhuizen en Om streken”, onder voorzitterschap van den heer P. Slot, die de vergadering opent met ven woord van welkom, in het. bijzonder aan den heer W. Balk, Seer, van den Prov. Bond v. veilingen en de afgevaardigden van „Koop handel”, waarmede thans een goede samen werking bestaat, voorts heet spr. welkom de afgevaardigden der aangesloten vereeni- gingen, het centraal bestuur en de pers. Met dankbaarheid constateert spr., dat hel nieuwe veilingsgebouw in allo opzichten voldoet: het eeuige wat spr. ervan zeggen wil is, dat bet misrehien spoedig weer te klein zal blykcn te zyn, zoodat het niet ónmogelijk is, dat binnenkort weer gelden voor uitbrei ding gevraagd zullen worden. De bedryfs-uitkomsten waren ia het voorbjje jaar gunstig. Spreker hoopt, dat het nieuwe seizoen beter mag beginnen, dan het oude is geëindigd. Spr. uit de beste wenschen voor een goed .verloop der vergadering. De Secretaris, de heer P. Klant leest de notulen van de' vorige vergadering die onder dank onveranderd worden gearresteerd. Mededeeiingen. Blijkens de mededeeiingen bedraagt het ledental 628 tegen 614 in net vorig jaar. De aanplanting voor het veilingsgebouw is geschonken door een oud-Warmenhuizenaar, W. Heemaf te Schoor), (appl.). Dank bracht de Voorzitter aan het ge- meente-bestuur en het Bannebestuur, voor de .verleende medewerking tot het uitdiepen van de naar het veilingsgebouw voerende vaar geulen. Het veilen van rabarber, dat 2 dagen in de week geschiedt, wordt verplichtend gesteld met een levertijd van 3 dagen. De rekening over|.4928 sloot met een batig saldo van f 1227.77 per 31 Dec. 1928, in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 110.326.28. De balans sloot met een saldo winst van f 10.991.28; in activa en passiva op een bedrag .van f90.473.28. De winst- en verlies-rekening over 1928 sloot met het saldo winst ad f 10.991.28 met het eindbedrag De heer DOEKES of de huur veilingskoffiehuis ad wat hooger gei.L. 1J De VOORZITTER merkt* op, dat het koffiehuis reeds weer verhuurd is en dat niet van het gebouw voorgezeten luctieve inrichting te stichten. Speciaal voor de aanvoerders is het gezet. Bovendien is men tevreden voor den hospes. (Applaus). De rekening en de balans worden na eenige (discussie z. h. st. goedgekeurd. Evenzoo de Winst- en Verliesrekening. Het Centraal Bestuur stelt voor: De winst over het afgeloopen boekjaar ad f 10.991.28 aan te wenden als volgt: 1. 4 pCt. over het aandeelenkapita.il uit te keeren ad f 184. 2. Af te schrijven op het nieuwe afmyn- toestel f2571.78; 3. Af te schrijven op Veilingsgebouw en terreinen f 8235.50. Te zamen f 10.991.28. Bovendien af te schrijven op veilingsge bouw en terreinen: het Fonds voor* Uitbrei ding ad f 8402.05. Na goedkeuring van deze voorge.-teide winstverdeeling zou de balans in activa en passiva sluiten op een bedrag van f 71.263.95. Z.h.st. gaat de vergadering met dit be stuursvoorstel accoord. Op eendesbetreffende vraag deelt de VOORZITTER mede, dat het oude ji'ings- gebouw by inschrijving voor afbraak zal worden verkocht. De balans wordt z. h. st. goedgekeurd. Volgens advies van de Rekening-commis- sie, die bij monde van den heer C. Jlannes rapport uitbrengt, wordt den petmingmeecter onder dank voor zijn gevoerd beheer, ge- déchargeerd. ken, dat juist in dan van wagongebrek nie meest is verzonden. Met het prjjsverloop ging het uitstekend. Met uitzondering echter van de gele kool. De prijzen van uien en peen waren in den laatsten tijd zeer laag en bovendien is daar van een groote hoeveelheid door de strenge vorst vernietigd. De kool had ook wel iets van de vorst te lijden, hetgeen de z.g. „bok ken” veroorzaakte, doch over het geheel is dit nog al meegevallen. De geldelijke uit komsten van de Deensche witte kool en roode kool zijn dan ook uitstekend, vooral ook, omdat men algemeen zeer goed had ge teeld. Uitgezonderd natuurlijk de periode, dat het door het ijs niet mogelijk was, ging het met den aanwoer aan de veiling uitstekend. Reeds de eerste dagen na de opening van de nieuwe veiling waren alle vaargoten be zet. Hieruit blijkt dus wel in welk een groo te behoefte de overdekte vaargoten voor zien. doch ook alleszins aanbevel Prae-advies van het Centraal Bestuur: Het C. B. kan zich met dit voorstel volkomen vereenigen. De Voorzitter deelt mede, dat Koedijk me dewerking verleent voor een erwten veiling. Een eigen erwtenveiling treedt voorts in den handel prijsregelend op. De erwten worden ook aan keuring onderworpen. Z. h. st. werd het voorstel aangenomen, waarna de Voorzitter de beste wenschen uit voor de medewerking tot het slagen van de erwtenveiling, door aanvoer en aanpassing aan den algemenen markttoestand. Minimumprijs uitschot en stek-nien. Voorstel van de Vereeniging „De Noord”: „De Noord” acht het wenschelyk om in over leg met' den Vierbond den bestaanden mini mumprijs van uitachot-kool en minderwaar dige bloemkool te verhoogen; bovendien een minimumprijs vast te stellen voor z^. stek- uieu. Prae-advies van het Centraal Bestuur: Het C. B. is bereid deze aangelegenheid in een vergadering van den Vierbond in bespreking te brengen. De beer GUTKER („De Noord”) merkt op dat de kwaliteit van de productén dikwijls te goed is voor den miniemen prijs. De VOORZITTER zegt, dat het niet de be doeling is, een product aan zijn doel door vernietiging te onttrekken. o Het is echter moeilijk een minimumprijs te bepalen. Tot op het oogenblik werkt de maatregel van een minimum-prijs van 60 cent, heel goed. Door den minimum-prijs wordt voor komen, dat minderwaardige producten naar het buitenland gezonden worden. Spr. wil thans 'echter geen minimum-prijs noemen, en deze doen vaststellen op do vergadering van den. Vierbond. De heer MINK („De Noord”) acht het nu een goeden tijd om den minimumprijs te ver hoogen. Laat de Vierbond maar een uit spraak doen. Na eenige discussie gaat de vergadering met het prae-advies van het C. B. accoord. De SECRETARIS wil echter eerst goed weten, welken kant de leden van de C- V. V. uit willen; naar verhooging of verlaging van den minimumprijs. Na eenige discussie werd het voorstel om zich in principe vóór verhooging van den minimumprijs voor uitschot-kool en minder waardige bloemkool te verklaren, met 28 tegen 32 stemmen verworpen. Wat den minimumprijs voor stek-uien be treft. werd besloten, dat het bestuur deze zoo hoog mogelijk opvoert. Jacht op hazen. Voorstel van de Vereeniging „Samenwer king”: om de jacht op hazen in koolakkers, in en op de akkers beboerende aan de leden der verenigingen aangesloten bij de Centrale Veilingsvereeniging tot 15 November te ver bieden. Prae-advies van het Centraal Bestuur: Het C. B. meent dat deze zaak niet behoort tot het gebied der Veilingsvereeniging, doch door de aangesloten vereenigingen zelf moe«^ worden behandeld. De heer BLOKDIJK merkt op, dat deze zaak wel tot het gebied der VeilingsverCent- ging behoort, daar door den hagel, die in de kool terecht komt, deze na eenigen tijd ge heel voor consumptie ongeschikt is. De VOORZITTER zegt, dat het bestuur van meening is, dat. deze zaak in iedere plaatselijke vereeniging besprokey. en gere geld dient te worden. Bovendien aan ieder individueel jacht op zijn terreinen verbieden en daarbij de hulp der politie inroepen. De heer DOEKES („Samenwerking”) eerst van meening, dat anderen in de een middel zien om de hazen kwijt te rak^n. Daar spr. daar niets over steunt spr. het voorstel van om de jacht te verbieden. De heer WILDBOER (Scboorldam) heeft veel last van hazen in de bloemkool. De heer SWART (St. Maarten) is de mee ning toegedaan, dat iedere bouwer er veel aan doen kan, door de jagers toe te laten of te verbieden. De heer BEUDEKER („Ons Belang”) is dezelfde meening toegedaan, en acht dit punt daarom niet op zijn plaats. De heer KLANT stelt voor, de jacht te verbieden tot 15 November, tenzij voordien de leden aan de jagers permissie daartoe geven. Dit voorstel wordt bij acclamatie aangeno men. De heer H. Bakker zegt ^SJ^^jehad te hebben van den heer VaA teiwynen, die hem heeft verzocht op deze*vergadering de vraag te steken of er leden zjjn die in de kool veel last van ongedierte hebben. Hier tegen schijnt een goed middel te zijn, hetwelk men bestellen kan. De heer Molenaar vraagt of het bestellen van wagens enz. voor de veiling in Haarlem wederom wordt geregeld door den Secretaris. Laatstgenoemde zal daarvoor zorgen en zegt „al niet minder” te kunnen doen! De heer Molenaar wijst dan op hetgeen hier gevergd wordt van den Secretaris en zou een vergoeding willen geven, waarmede de vergadering algemeen instemt. De Voorzitter vraagt op welke wijze de heer Molenaar dit wenacht te doen, waarop deze voorstelt, dat degëben die manden met bollen voor de veiling te Haarlem verzenden, b.v. 5 cent per mand betalen aan den Secr. Dh voorstel wordt zoowel door der. Voorz. als door de vergadering begroet en goedge vonden. De heer C. Vlaar vraagt of gezorgd is voor de noodige reclame voor de tentoon stelling, hetgeen bevestigend wordt beant woord. Hierna volgt nog eenige discussie over het aanplakken der rteclame-biljetten. Het be stuur beeft echter overal rekening mede ge houden. De Secretaris deelt nog mede, dat prjjzen zullen worden toegekend voor de mooiste col lectie bloemen, mooiste vazen met enkele dubbele, vroege en late tulpensoorten. Een mededeeling betreffende een in - het volgend voorjaar eventueel te houden groc ne veiling, waaruit blijkt dat waarschijnlijk geschikt land beschikbaar wordt gesteld, neemt de vergadering op voorstel van den Voorz. voor kennisgeving aan. Hierna volgt sluiting dezer aangename ver gadering. Groene veiling. Vrijdag nam. te 3 uur, zal in Café Tambach eerste groene veiling van tulpen in léén tulpen van mej. Wed. C. MakSchipper. WAARLAND. Tuindersbond. Maandag vergaderde ten huize van den heer W. Dekker een 17-tal leden van den Tuindersbond „Harenkarspel Oost”, welke betrokken waren bij de aard- appelkeuring van het afgeloopen seizoen, of hieraan wenschten deel te nemen in het ko- jnende seizoen. Reeds werd 25 H.A. ter keu ring opgegeven, benevens 4 percelen sla boonen. De heer Jb. Groot verzocht de deelne mers toch zooveel mogelijk mede te wer ken, opdat de keuring zoo vlug mogelijk kan geschieden. Zij, die alsnog hunne aardappelen wen- schen te laten keuren, sullen dit spoedig moeten opgeven bij den secretaris van den Tuindersbond, die zich beschikbaar stelde om den keurmeester behulpzaam te zijn. De heer Jb. Groot, die het vorige jaar deel uit maakte van de commissie tot regeling, werd wederom bij acclamatie benoemd. Verlofganger. Onze plaategenoote, mej. J. Brouwer, verpleegster 1ste klas bij den Hos pi taaldienst in Indië, ie met verlof in bet vaderland teruggekeerd. Jaarverslag 19281929. De secretaris, de heer P. Klant, bracht hierna het jaarverslag uit, waaraan wij hét .volgende ontleenen Met dankbaarheid wordt geconstateerd, dat het besluit van de vorige algemeene ver gadering, om tot de stichting over te gaan, tot een volkomen succes is geworden, zoo wel wat de stichting zelve, als wat de fi nanciering betreft. Het 4por de leden, kooplieden, gemeen ten, polders en boerenleenbanken te zamen renteloos ter leen verstrekte bedrag van IÖÖ.stemt tot groote erkentelijkheid. Do omzet over 1928 bedroeg f 1.585.677.23 tegen f 961.186.62 in 1927. De omzet over het seizoen beliep f 1.826.180,3 tegen f 1.470.143,48 over het vonge seizoen. Het gevolg is, dat thans reeds pLm. gedeelte van de stichtmgs- en aaakoopkos- is aljgeschreven. De campagne van de vroegere aardappe len is over het algemeen niet onbevredigend verloopen, want de prijzen bleven vrij s,a‘ oiel en bovenal was er absoluut geen ver- lies tengevolge van ziekte. j Met de prijzen van de berfstproducten Dinsdag 14 Mei jJ. in café Jn. Dekker. Te ruim half 8 opent de Voorzitter Reus de vergadering met eenige woorden van welkom. Hierna leest de Secretaris Jb. de Moei de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Volgt Mededeelmgcr. Voor de a/s. tentoon stelling heeft de heer Woudstra te Alkmaar een aardige vulpt uigegeven, welke zal wor den toegekend ak> prijs. Bespreking tentoonstelling. De Voorzitter zegt, dat deze tentoonstel ling dit jaar al bijzonder laat gehouden wordt, waartoe de weersgesteldheid nood zaakte. Hev Bestuur wil de tentoonstelling houden met de Pinksterdagen. Dit wordt na der besproken, waaruit blijkt, dat men moei lijk later kan stelten, aangezien dan de meeste vroege tulpen geheel of ten deele zullen zjjn uitgebteeid, waartegenover staat dat met Pinksteren de latere soorten, zooals Darwin enz. niet tot vollen bloei zullen zijn gekomen. Deze moeilijkheid is echter niet te overbrug gen. De vergadering stelt nu voor om a.s. Zaterdag de tentoonstelling te openen, aan gezien de Burgemeester hiertoe op eersten Pinksterdag niet genegen is. Dit punt wordt druk besproken. 2 Bestuursleden verlaten de vergadering even om by den Burgemeester te informeeren of deze de tentoonstelling op a.s..-Zaterdag zou willen openen en of deze zich er mede kan vereenigen, dat de ten toonstelling op len Pinksterdag tijdelijk ge opend is, om ook degenen die 2en Pinksterdag daartoe niet in de gelegenheid zyn, een kans te geven tot bezichtiging. Intusschen gaat de vergadering verder en ^Tordt punt 5 der agenda besproken, be treffende het veilen van bloembollen te Haarlem. Gelegenheid wordt gegeven tot het bestellen van manden, by den Secretaris. Hieraan wordt voldaan. Vervolgens wOrdt de heer Heilig in de gel^enheid gestold om reclaineboeken etc. be treffende de kalimeststoffen enz. te laten cir- culeeren. Dit blijken zeer aardige en uiterst nuttige boeken te zijn, terwijl daarbij tevens een aantal keurige foto’s van alle deelen des, lands zijn ingesloten, welke te zien geven de verschillende resultaten van de bemesting met kali-nieststoffen enz. Punt 6 der agenda vermeldt de bespreking opgave molmbalen. Ook dit punt wordt uit voerig besproken. Het blijkt dat de molm duurder is. dan verleden jaar; toen bedroeg de prjjs ongev. f 1.80 en thans ong. f 2.50 per baal. Als de bollen op 17 a 18 centim. worden geplant, hetgeen hier vrij algemeen wordt gedaan, krijgt men 60 regels op een roede, waarvoor 3—4 balen molm noodig zyn. Na deze berekening wordt overgegaan tot het bestellen, waarvan druk gebruik ge maakt wordt. Ook wordt nog overgegaan tot het bestel len van bollenmanden voor vast gebruik.' Intusscben zyn de 2 Bestuursleden terug gekomen van hun zending en wordt door den Voorzitter medegedeeld dat de heer Burge meester de opening der tentooneteHing op Zaterdagavond heeft goedgevonden, even zoo de tijdelijke openstelling op len Pinkster- Inventarisatie. De voorradige winterproducten z(jn weer tweemaal geïnventariseerd en wel pér 15 December en per 15 Februari. De voorraad op 15 December 1928 beliep: 8.479.300 K G. roode kool, 2.050.950 K.G. gele kool, 5.052.300 K.G. Deensche witte kool, 484.150 K.G. uien, 260.650 K.G. peen, en op 15 Februari 1929: 4.978.800 K.G. roo de kool, 1.350.200 K.G. gele kool, 2.8.56.950 K.G. Deensche witte kool, 192.550 K.G. uien, 172.500 K.G. peen. In het thans afgeloopen seizoen maal. Dat is precies evenveel als in vorige seizoen. Verhandeld zyn: 10.07.175 kg. roode kool; 5.706.415 kg. Deensche witte kooi; 1.962.025 kg. Gele kool; 3.362.850 kg. aardappelen, 2.428.875 kg. gewone witte kool. 1.186.995 kg. uien; 145.300 kg. gele nep; 118.100 kg. zilveruien; 187.575 kg. peen: 42.180 kg. 20.190 kg. slaboonen; 728 kg. snyboonen; 172.355 stuks bloemkool; 126.450 kg. iha- barber; 496 kg. tomaten; 640 snees roode kool; 47 snees gele kool; 131 snees Deensche witte kool; 7.590 kg. groene erwten; 12.850 kg. grauwe erwten; 17.055 kg. vale erwten. De verhandelde hoeveelheden gele nep en bieten bleven vrijwel gelijk. Afgenomen is de aanvoer va» peen met 13 wagons, overigens is de aanvoer over de geheele linie toegenomen en wel: Roode kool met 394 wagons; Deensche witte kool met 167 wagons; Gele kool met 90 wagons; gewone witte kool met 69 wa gons; Aardappelen met 110 wagons; Uien met 62 wagons; zilveruien met 7 wagons; Bloemkool met 62.000 stuks; Rhabarber met 30.000 kg.; Slaboonen met 6.000 kg. De tusschenkomst van den keurmeester is in 1928 62 maal ingeroepen tegen 77 maal in 1927. Éénmaal werd de koopman beboet. Bovendien heeft de keurmeester 15.952 baal aardappelen voor verzending naar het buitenland gekeurd, waarvan zyn verzonden naar Duitschland 14.119 baal; Frankryk 1.040 baal; Zwitserland 580 baal; Engeland 213 baal; België 2.561 baal. Eenige woorden worden gewyd aan de nagedachtenis van het Eerelid, den heer J. Burger, die één van de actieve opricutars was van de vereeniging en daarna ge ruimen tijd als lid van het Dag. Bestuur een gedeelte van zyn werkzaam leven aan de belangen der vereeniging gewyd heeft Steeds is hy een groote steun geweest voor de vereeniging, zyne warme belang stelling getoond en met zyn helder oordeel en degelijke adviezen ter zyde gestaan. Bet laatst nog bij de stichting van het nieuwe veilingsgebouw. Het is een groote schaduw op de blyde stemming geweest, dat bij de ooening van het nieuwe gebouw niet heeft mogen beleven. Voor al hetgeen hy voor de vereeniging en de tuinbouwstreek heeft gedaan, wordt hem aan het einde van bet verslag, eerbiedige dank gebracht. Het verslag eindigt met de beste wenschen voor den bloei van de veiling. Veilingskosten. Het Centraal Bestuur stelt voor: De veilingskosten met 0.05 pet. te verhoo gen en dus te bepalen op 1.8 pet. Toelichting: Nu de Groep Veilingsvereeni- gingen besloot een verplichte bydrage voor ’t reclamefonds te heffen van 0.05 pet., acht het Cenraal Bureau het gewenscht, dat tegen over dezen vasten last ook een vaste bate komt te staan. Het laat zich n.l. aanzien, dat het ver- plichtigc percentage, dat voor de reclame moet worden afgestaan, in de toekomst steeds grooter zal worden. Op den duur zal het dan zeker niet mogelyk blyken dit be drag voor reclame steeds uit de gewone mid delen op te brengen. Het C. B. acht het daarom beter het percentage der veflings- kosten voortaan met het percentage voor de reclame te verhoogen. De heer BLOK (Samenwerking) is er voor, de reclame-onkostën uit de gewone middelen ten van de nienwe gebouwen en terreinen te bestrijden. is afsresc.hre.ven De VOORZITTER acht het «reen «roed centage niet te hoog en acht de verhooging absoluut overdreven. Ook Noord-Scharwou- de heeft het percentage verhoogd. De VOORZITTER onderschnjft de woor den van den heer Kos en wyst er op, dat andere veilingen wel hoogere percentages betalen.. Spr. beveelt het voorstel aan. De heer BÏERSTEKEJl („Ons Belang”) vindt do verhooging miniem en noemt het onzin tegen deze verhooging te zyn. liet Bestuursvoorstel wordt bij hoofdeljjke stemming met 52 tegen 18 stemmen aange nomen. Uitbreiding Bestuur. Voorstel van ae vereeniging king”: om het bestuur der C. y. dere leden uit te breiden, namelijk van elke aangesloten vereeniging 2 leden en van elke 50 leden of een overschot van 25 leden één Hd aan het bestuur «Ier C. V. V. toe te voe gen. Prae-advies van het Centraal Bestuur: Door het C. B. wordt de behoefte aan uit breiding lijkheid smelting b.v. in evenredigheid met het leden tal der vereenigingen is het C. B. nimmer gebleken. In de algemeene vergadering waar toch de belangrijke besluiten worden genomen, brengen, de vereenigingen een aan tal stemmen uit, evenredig met het aantal leden d;;t zy tellen en wordt dus al voldoen de rekening gehouden met den omvang der aangesloten vereenigingen. De VOORZITTER merkt op, dat het le dental hier tot uitdrukking komt in het be stuur en op de vergaderingen. Het C. B. is van meening, dat de vereenigingen voldoen- de in dit college vertegenwoordigd zijn. Do heer BLOKDIJK wil de groote ver eenigingen door een grooter aantal leden in het C. B. doen vertegenwoordigen. De heer KLANT zegt, dat het C. B. door aanneming van het voorstel van „Samenwer king” het aantal bestuursleden brengt van 14 op 29. De DOEKES acht het niet noodig, het voorstel te handhaven, daar het ledental toch op de algemeene vergadering tot uitdruk king komt. In het bestuur moet men toch vertrouwen stellen in de afgevaardigden. In een langdurige discussie bleek, dat „Samenwerking” haar voorstel anders be doeld had, dan dat zy het aan en Secretaris van het C. B. had opgegeven, en zooals het op den beschrijvingsbrief was geredigeerd. Na nog lang gediscussieer, waarbij „De Noord” een amendement indient, dat per saldo ook anders bedoeld wordt, dan het geredigeerd is, wordt dit punt uitgesteld, toz de volgende vergadering. Verkiezing van een Vorzitter. Wegens perioieke aftreding van den heer P. Slot. De aanbeveling van het Centraal Bestuur luidt: 1. P. Slot; 2. W. Gutker: 3. K. Molenaar. De heer Slot werd herkozen. Het U. C. B.-merk. V oorstel van het Dagelyksch Bestuur: om alle goede producten te veilen onder het U.C.B.-merk. De VOORZITTER zegt, dat het D. B. hier mede bedoelt verbetering van het aan te voeren product. De producten van Warmenhuizen hebben reeds een goeden naam, daar steeds afwij kende kwaliteiten op tyd op de veiling wer den gebracht. Bedoeling is, dat allee wat aangevoerd wordt zender nadere aanduiding, oged is voor het U.C.B.-merk. Het voorste werd aangenomen. Na rondvraag sluiting. Het Centraal Bestuur stelt voor: De gel den zullen voortaan door den Betaalmeesfbr bij do verkoopers aan huis worden uitbetiald en zullen niet meer op het Betaalkantoor kunnen worden afgehaald. Toelichting: De betaalmeester is bereid de gelden voortaan wekelijks bij de verkoo pers thuis te laten bezorgen op dezelfde wijze als dit by de zusterveilingen aan den Ijm- gendrjk reeds geschiedt. Het C. B. meent, dat een dergelyko rege ling voor de leden zeer gemakkelyk is en door hen wel op prijs zal worden gesteld. Z. h. st. met algemeene stemmen aange nomen,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 6