M - Hollandsch Dagblad. ALKMAAR. WAARSCHUWING. Oubbelsterke Hiamiieperimt N.V. „VRIESIA” Kunsthandel Het adres voor MOOIE Schilderijen Is alleen Fa. Gebr. v. d. Meer Zilveratraat Pepermunt I Tweede blad c:::;dag 21 mei 1929. De Medicia I r Alkmaar Telefoon 324 ver - 1 I I I Alkmaar Wanneer U, In het bezit zijnde van een Polls, op houdt Abonné van dit blad te zijn, vervalt tegelijk Uw recht op ultkeerlng volgens de Ongevallen Ver zekering voor Abonné’s, gratis aan hot blad ver bonden. Wanneer U later weer Abonné wordt, Is U plicht een nieuwe Polls aan te vragen. Waarom bedankt U echter tijdelijk als Abonné? U hebt geen tijd om te lezen? Weet U wel, dat de kans om een ongeval te beko men, Juist In den drukken tijd voor U het grootst Is? DE ADMINISTRATIE. Stedelijke Muzlektuin. Ook in speciale rollen verkrijgbaar Op elke pepermunt staat ons wettig gedeponeerd fabrieksmerk BURGERLIJKE STAND. URSEM. HANDEL EN MARKT. Offlclfiele Mededeellngen. GYMNASIUM. PROVINCIAAL NIEUWS. v.h JAN DE VRIES VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. M DRIE-ENTW1NTIGSTE 3AARGANG. mot algemeen* een l naar #et. WEN DEL A AR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, voor of uK> Alk- f 10 van kat het Gereed voor den Zomer. Nu hot vorderende voorjaar onre heerlijke 1 URSEM. I*. T. B. Op Woensdag 15 Mei hield het Bestuur van den L. T B. aid Uraem een bijeenkomst, welke in hoofdzaak ten doel had het keuren van aardappelen te velde. Het resultaat daarvan was al niet slecht; reeds werd er al van een 7-tal verbouwers aangifte tot keuring gedaan. Laat dit ook nog voor anderen een aansporing zijn, om hun aardappe’en te laten keuren, maar dan spoedig opgn- geven. want de tijd is kort. Geboren: Dive/a Afra, d.v. Johannes Vree- ker en Cornelia Alida Broert; Cornelia Anna, d.v. Willem Schouten en Martha Maria Dol; Adrianus Cornelia, z.v. Theodru» Prinse en Marijtje Bakker; X/lasina Maria, d.v. Dirk Grooteman en Sophia Cornelia de Jong; Emerentia, d.v. Thoodoru» Johannes Koning en Antje Noojj. Gehuwd: Frans Krul, 81 jaar en Geeyje Jonker, 24 jaar; Johannes Bos, 28 jaar en Maria Martha Dol, 25 jaar. Overleden: Maria Vlaming, weduwe van Jan Rood, oud 74 jaar; Trijntje Grooteman, echtgenoote van Klaas Meester Jzn., oud 54 jaar; Simon Molenaar, oud 78 jaar. Gehuwd: Frans Krul, 81 jaar, en Geertje Jonker 24 jaar. Johannes Bes, 28 jaar en Ma ria Martha Dol, 25 jaar. Burgetnees- inlicbtingen veehouder K. Box in deze gemeente te veel is ontvangen van de markt te I^euwarden. Nadere aanduiding van het dier is als volgt: groote zwarte koe witte hol voor de kop, 2 witte hoorn», 2e kleine tanden, een witte vlek op het schoft (rechts) wratten op de uiers en geknipte leggende K. op de rechter voorpoot. Schouw. Als gevolg van de politiever ordening zal de traditie getrouw, heden Za terdag schouw worden gehouden op het wie den, schrobben on zanden der straten voor de woningen. Verloren. Een zilveren vingerhoed, een portemonnaie met eenig geld, een antiek zil veren broche met diamanten, een autoband met velg, een reiswekkertje in zwart lederen etui, een zwarte bolhoed, een grijs jong ko nijn (weggeloopen). Coöp. Boerenleenbank. Onder Voorzit terschap van den heer P. Bakker Oz., Direc teur, had Woensdagavond de jaarljjkscihe algemeene vergadering plaats van de Ooöp. Boerenleenbank, alhier. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, werd het woord gegeven aan den heer Keesom, Accountant te Alkmaar, die een financieel overzicht gaf over 1928. Aan dit overzidbt ontleenen wij het navolgende. Spaargelden. Op 1 Januari 1928 was bij de Spaarkas belegd f 171932,57. In den loop van het jaar werd ingelegd f 154190.85 en terugbetaald f 131811,9, zoo- dat op 31 Dec. 1928 in totaal ingelegd was f 194312.03. Aan rente werd bij het kapitaal geschreven f6220.51. Voorschotten. Wegens uitstaande voor schotten had de Bank op 1 Januari 1928 een te goed van f 90277.96. In den loop van het jaar werd aan nieuwe voorschotten uitge geven f 22220. en wegens aflossing op voorschotten terugontvangen f 15.003,57, zoodat aan het einde van het jaar aan voor schotten uitstaande was f97494.39. Aan in terest van de voorschotten moest de Bank over 1928 in totaal ontvangen f 6043.05, waarvan is ontvangen f 5643.64. zoodat oog te vorderen is f 400.41. Loopende rekeningen. Op 1 Januari 1908 had de Bank een tegoed van f 73017.96, aan schuld f 236.46. In den loop van het jaar werd uitgegeven f 83289.35 en ontvangen f66132.91, zoodat het tegoed op 31 Decem ber 1928 bedroeg f 89937.94. Aan rente werd ontvangen f3651,33 en uitgegeven f591.49. Wegens uitkeeringen van de Centrale (In luiq.) te Alkmaar werd ontvangen f 750. terwijl op de effecten, waarvan de reöeele waarde op 31 December f 43320.35 bedroeg een koerswinst werd gemaakt van f 100,60. Het salaris van den kassier bedroeg f 600. Over 1928 werd een winst gemaakt, van f 2857,68, waardoor bet saldo verlies, op 1 Januari bedragende f 6706,32* is terugge geven tot f 3848,64. Door bet Bestuur werd voorgestéld den rentevoet voor 1928 onveranderd te handha ven, h.l. voor spaargelden voor leden 4 pet. en voor niet-leden 3 pet., voorschotten en loopende rekeningen 6 pot. Een der aanwe zige leden stelde de vraag of do rente van voorschotten niet wat hoog was en of deze niet tot 5% pet. kon worden teruggebracht. Het Bestuur meende dit te moeten ontraden gezien het feit dat de Bank nog steeds met een saldo-verlies te kampen heeft. Ka eenige gedachtenwisseling werd ALKMAAR, 18 Mei. Eierveiling Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 250.00B kipeieren. Prijzen: 62/64 K.G. f 5.90—f 6®Ó, 56/58 K.G. f 5.80— f 5.60, 58/60 K.GRt 5.50—f 5.80, 00/62 K.G. f 5.60—f 6.10, 606 K.G. bruin f 5«0— f 6.80. Aanvoer 80.000 eendeieren f 5.20 f 5.40, per 100 stuks. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 15 'Juni iederen Maandag en Vrijdag van 11 12.15 op het gymnasium, of schriftelijk met,, opgave van naam en voornamen van defnij candidaat, datum en plaats van geboorte, laatatbezochte school, naam, beroep, en adres van ouders en verzorgers. De rooster voor het examen, dat op 12 en 13 Juli gehouden wordt, zal aan de can- didaten worden toegezonden. De school om vat een Itterair-historische en een wis- en natuurkundige afdeeling; de splitsing vatt na het 4e leerjaar. Nadere inlichtingen en advies verstrekt gaarne de rector: Maandags en Vrqdag* 1112.15 of buiten de schooltijden aan zijn huis te Bergen, De Spar, Eeuwige Laan 28. De schoolgeld regeling verstrekt de rector op verzoek. BERGEN. DE BERGENSCHE KUNSTHANDEL. Veie Bergenaren zullen met weemoed het heengaan hebben betreurd van den vroegeren Bergenschen Kunsthandel in‘het mooie pand, waar thans de heer Kollmer zijn manufac- tnenzaak gevestigd heeft. Door een vakkundige inrichting van lezen vroegeren kunsthandel wist de heer A. R. Jeen indertijd deze echt-typische Bergensche zaak tot een der grootste aantrekkelijkheden van ons mooie seizoendorp te maken. Thans heeft de heer P. Hopman het aaa- gedurfd om zijn kunsthandel in de smidse van weleer, bjj de Ruïne,, door verbouwing zcodanig uit te breiden, dat de karakteris tieke kunsthandel van vroeger jaren als uit zijn assche verrezen schijnt te zijn. Nog meer zelfs komen de artikelen in dit aardige pand tot hun recht. Onder architectuur van den heer J. Leijen, alhier, is het oude perceel zoodanig ver bouwd. dat de ruimte van eens meer dan verdubbeld is. Aannemer was de heer Nic. Smit, terwijl de heer Beukers het schilder- werk verzorgde. Achter den onveranderden winkel van voor heen is een smaakvol vertrek voor glas- en aardewerk, voornamelijk van de bekende Leerdam-fabrieken ingericht; een vertrek, voor ander aardewerk, koper en antiek sluit zich hierbij aan: etsen en gravures hebben tusseben de zoo juist genoemde artikelen een goedgekozen plaatje gekregen. O.a. treffen we hier aan een aantal fijne houtsneden en glas-in-lood-reproductiee van onzen plaats genoot, den heer C. Bogtman. De smaakvolle winkelbetimmering met stemmige stofbekleeding, alles naar het ont werp van den heer Hopman zelf, geven aan het winkel-intérieur een gezellige® zanblik. Een derde zaaltje Is tot een museum inge richt van de werljon van Bergensche en andere kunstschilders. We zien daar o.a. scheppingen van den knappen Jaab Weijand, van Colnot, C. Boendermaker. Ma;th. Wieg man, allen te Bergen; van den in Parijs werkenden Spanjaard Ortiz, den Franschman Job.- Croin e. a. Ook de heer Jan Fijn, een niet van talent ontbloote amateur, heeft hier eenige van zijn goedgeslaagde werken geëxposeerd. Een goede verlichting en een praktische expositie van de schilderijen maken ook dit zaaltje zeer aantrekkelijk. Tenslotte is aan den nieuwen winkel complete foto-afdegling verbonden. We wenschen dén heer Hopman veel -uc- ces met dezen vooruitgang in zaken. HINDERWET By besluit van 15 Mei 1929 is American Petroleum Company te aan de 's-Gra- venbage vergunning verleend tot het oprich ten van een ondergrondsche benzinebewaar- plaats met aftappomp, op het perceel Schor- merweg nr. 86 alhier. Alkmaar. 16 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, lo. Secretaris. Deze man, zekere Ensing, reeds daar toen een autobus hem zou voorbij rijden. Juist op dat moment kwam Ensing in aanrijding met een collega van hem met wien hij op reed, waardoor hij viel in de richting van de autobus. Deze slingerde hem toen een eind weg, waarbij de getroffene zich ernstig be zeerde. Hij is door een juist paseeerende auto van den heer Kaldenbach alhier opgenomen en naar hier overgebracht vanwaar hij later naar Hoorn ia vervoerd. De chauffeur van de autobus treft geen schuld. Bet rijwiel was geheel vernield. MONNIKENDAM. Gehuldigd. In de gehouden bestuurs vergadering van de IJsvereeniging Olym pia werd de aftredende voorzitter, de heer C. J. Groenewoud als aandenken een wandelstok met zilveren knop, met inscriptie overhandigd, ais blijk van waardeering voor het vele, wat hij voor de vereeniging in de afgeloopen 12 jaar heeft gedaan. De heer Groenewoud dank te met eenige toepasselijke woorden. Ansjovis. De ansjovis begint, hoewel lapgzaam toch te komen door het tang uitblijven loopen de prijken sterk op, zoo dat men heden ter beurze 27 er verhan delde tegen f 57, de nieuwe (29 er) wer den voor f 47 gedaan. ILPENDAM. Koe te veel ontvangen. De ter dezer gemeente verstrekt omtrent -een koe, die bij de De rector. J. HEMELRIJK. BEKENDMAKING. Melkbesluit 1929 (Stbl. nr. 43) Bulfcemeester en Wethouders vin maar; Overwegende, dat het in verband met het Melkbesluit van 13 Februari 1929 (Stbl. nr. 43), waarbij is ingetrokken het Melk besluit van 23 Juni 1925 (Stbl. nr. 256), zooals dit is gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 4 Augustus 1926 (Stbl. nr. 292), noodig is bet dezerzijds genomen besluit van 10 Januari 1927 te herzien; Besluiten I. het bovenaangehaald besluit Januari 1927 in te trekken; n. met het oog op artikel Melkbesluit van 13 Fi 48) A. te bepalen, dat het vervoer of het ten verkoop in voorraad houden van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aange duide waar in deze gemeente niet mag plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester van de gemeente, waarin de melk wordt verkocht, afgeleverd of rond gevent, verleende vergunning; u B. ter openbare kennis te brengen: a. dat de bedoelde vergunningen aan beo, die in deze gemeente melk en/of melkpro ducten verkoopen, afleveren of rondventen, vanwege den Burgemeester dezer gemeente zullen worden verleend door den Directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het district Alkmaar; b. dat een vergunning slechts wordt ver leend, indien het bedrijf van den melkver- kooper voldoet aan de eischen, in artikel 31 van het Melkbesluit 1929 (Stbl. 43) gesteld en nadat hij aan den genoemden Directeur schriftelijk opgave zal hebben gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsge- deelten, waarin het bedrijf zal worden uitge oefend, met vermelding, of de melk en mcIk productei geheelof ten deele zullen worden verkSr-ht, alsmede welke behande ling of bewerking zii zullen ondergaan vóór voorstel van het Bestuur stemmen aangenomen. Met b|jna algemeene stemmen werden her benoemd dé heer N. J. Punt tot lid van het Bestuur eb de heeren W. J. van der Steen en C. J. de Wit tot leden van don Raad van Toezicht. In de vacature J. Apeldoorn, die bedankt had, werd voorzien door benoeming van den heer N. Feld. Alle gekozenen namen hunne benoeming aan. Een voorstel van het bestuur om het sa laris van den kassier, den heer H. Blank, ingaawie 1 Januari 1929. met f 100.te veriioogen,werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot leden der financieele controle-commis- sie voor 1929 werden bij acclamatie benoemd de heeren J. de Ruyter. P. leering en H. Schouten.' Wat het aantal leden van de Bank betreft, kunnen wij nog vermelden, dat dit aantal op 31 December 1928 bedroeg 237. Voorts dat op genoemd tjjdstip in omloop waren 53 spaarboekjes. Bij de rorfd vraag vroeg een der leden of het niet mogelijk was voortaan, bij de con vocatie voor de vergadering, tevens een af druk der rekening en balans te geven. Het Bestuur verklaart r.idh gaarne bereid dit in bet vervolg te doen. Nadat de Voorzitter dank gebracht had aan den beer Apeldoorn, voor hetgeen hij als lid van den Raad, van Toezicht voot de Bank had gedaan, aan den heer Keesom voor de wijze, waarop hij zich steeds van zijn taak kwijt en aan de‘leden voor de medewerking om de vergadering een prettig verloop te doen hebben, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. AANRIJDING. ^Vrijdagavond om half 8 werd een dienst bode die op de Laat fietste, aangereden door )Mn naar achteroprijdende motorfiets. Het Voorwiel van de fiets werd ernstig bescha- een frisacbe, kkm- geworden. voor niet ite gezelschappen een welkome ge- otn in meer intieme® kring te Door een royale uitbreiding van de keu ken is het den beer 8. Timmerman, den eoergieken exploitant van den Muzlektuin, mogelijk geworden, zijn zaak meer het ka rzktêr van een restaurant te geven. Op het terras, vóór het restaurant, Bfcht-gevende op den ruimen tuin, wordt door glazen tochtschotte®, een aangenamer uitje geboden, waartoe de comfortabele rie ten tuinmeubelen het hunne bBdragen. Overigens is aan den tuin niet veel ver anderd; hjj is echter door de gemeente in prima conditie gebracht en ziet er 'weer goedverzorgd uit. Veie ouders zullen al licht het bezwaar maken, dat zij door hun kinderen niet rustig van de natuur in Mu zlektuin kunnen genieten. Ook daarin is de heer Timmerman zijn -bezoekers tege moet gekomen’ Een complete kinderspeelplaats, geheel afgesloten van ’t overige van den Muziektuin voorzien van schommels, schommelbakkon, wippen,' zweefmolen, klimtouw en klimlad- der; en opgehoogd met een meter hoog zui ver zand, biedt den kinderen een ideale gelegenheid, waar ze, zonder gevaar voor tiehzelve, of voor de heerlijke natuur-omge ving en zonder de tuinbezoekers te storen, naar hartelust kunnen spelen. Vooral deze speelplaats kan een groote aanwinst genoemd worden en het is goed pezien van den heer Timmerman, om, al was het dan ook met kosten zijnerzijds, op deze manier èn ouders ên kinderen tege moet te komen. Op! Naar den Muziektuin, zoo heeft de Directeur van ’t Stedelqk, de heer H. A. Maas, de marsch genoemd, waarmede het eerste concert dit seizoen geopend wordt. Reeds zijn vele Zondagen voor een of ander concert gereserveerd; zoo zullen o.a. •oncerteeren dezen zomer: 9 Juni, drie Haariemsche Zangkoren onder Nico Hoo- berwerf; 16 Juni, De Prov. Bond van Zang- vereenigingen; 23 Juni, het R. K. Muziek corps St, Caecilia; 30 Juni, een Hannonie- gezelschap uit Castricum; 14 JuH, de koren waarvan de heer Corn. Jonker directeur is; 21 Juli, de koren van den Heer Brants en 11 Augustus onze kranige R. K. Muziek kapel „8t. Louis". Mogen deze regelen de belangstelling van de Alkmaarderg voor den Muziektuin krachtig verlevendigd hebben. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Vrjjdag z|jn de eerste peulen aangevoerd Hoor den heer J. Pronk te Avenhorn, en de berate perziken door den heer W. Kraakman, 'alhier. Hout weer in den bekoorlijken lentetooi zet ran het frissche groen in duizenden blijde tinten,, is bet een waar genot eenige uren er door te dwalen, af en toe evrpoozend <»p een der vele banken. De vele vogels stemmen bet hart van den wandelaar bljj en gelukkig; de kleurige bloemen veraangenamen den natuuraanblik en bet hoog ópschietende pijpkruid dat, doet hem ah het ware de verjongende lentesfeer met volle teugen indrinken. Behalve de groote attractie van de her tenkamp, met de kostbare vogelenverzame- de aflevering aan de koopers en van wie(n) de melk wordt betrokken; c. dat formulieren voor deze opgave koste loos verkrijgbaar zijn bij den Keuringsdienst voor Waren (Paternosterstraat 8); d. dat de vergunning slechts geldig is, zoolang geen verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig de oorspron kelijke onder b. bedoelde opgave; e. dat dit voorschrift niet van toepassing is op winkeliers, die geen andere melk en/of melkproducten verkoopen dan die, voorzien van de aanduiding „gepasteuriseerd” of „ge steriliseerd” en/of „karnemelkspap” Alkmaar, 17 Mei 1929 Burgemeester en Weth. voornoemd, PURMEREND. AANRIJDING DOOR EEN AUTOBUS. I>onder<iagavond heeft er op den Jaagweg bij deze gemeent? een aanrijding plaats ge had met een autobus, waarbij een Hoomscbe stratenmaker zich ernstig heef bezeerd. 29 van het 'ebruari 1929 (Stbl. nr. AGENDA R. K. VOLKSBOND. Dinsdag 78 uur spreekuur Bureau voor Arbeidsrecht- 8 uur bestuursvergadering Volksbond. Vrijdag 8 uur Ledenvergadering St. Raphael. Zaterdag eontributie-betaling op de gewone uren. 56 uur gelegenheid om te sparen. 67 uur zitting voor de Voorschotbank. ling en vroolijke waterpartij, heeft onze Hout nog een andere attractie: de lusthof dien we niet anders kennen dan onder den naam van „Stedelijke Muziektuin". Toe is deze tuin niet op de eerste plaats een gelegenheid waar vocale en instrumen tale muziek het lied van het vogelenkoor overstemt; nog minder is de muziektuin al leen dienstig voor het houden van open iuebtmeetingen en demonstraties; zeker, hQ biedt hieroe een zeldzaam-welkome gelegen heid, doch onze muziektuin is op de eerste plaats geworden een lusthof, waar de ver moeiende wandelaar een uurtje van heer lijke rust kan genieten, temidden van het booge veeltintige geboomte, waaruit onze zangvogels zich niet laten verjagen, ook al komen honderden of duizenden moegewerk te menschen hier een oogenbiSc verpoozen na hun lange week van werken of zware dagtaak. Reeds aanstonds vak den wandelaar dit karakter van den muziektuin op. Het ruime vóór-terras lokt met zjjn witte tofelfjes en stoeltjes en zijn overdadige pal- nUbdécoratie tot een zitje uit en aanstonds Mrect men, dat het hier niet alleen een ge legenheid is voor muziekuitvoeringen, propagandameetings, doeh een tuin, waar men, rustend van zijn heerlijke wandeling door den schoonen Hout, rustig eenige ver- .verachingén kan gebruiken. De restauratie-zaal is door nieuwe beschildering tn meergewHde ren, een gezelliger gelegenheid gewor De aangesloten eetzaal biedt al te groof legenheid dineeren. Overwerkvergunning. Door den Hoofd inspecteur van den Arbeid is. met machti ging van den Minister van Arbeid, Handel en Njjvertieid. ingevolge art. 28 der Arbeids wet vergund dat in de blerhottelarij. Jan Jacoblaan No. 3, alhier, waarvan hoofd is J. W. Scholten, tot en met 30 Sept. a.s. de man nelijke arbeiders boven 16 jaar of ouder- be last met hot bedienen der koolzuur-.en aftap- toestellen en spoelmaobibes. arb^d verrich ten gedurende 10 uren per dag cn 55 uren per week, onder voorwaarde, dat de over uren, voor zoover niet gemaakt dooi- vast personeel, het wulk het gebeele jaar tegen weekloon werkt, worden betaald. Sluitingsuur caff». Aan de caféhouders in deze gemeente is door den Burgemeester toegestaan dat zy- op den tweeden en derden Pinksterdag a.s. hunne inrichtingen te 2 uur 's nachts sluiten. Gevonden. Een duimstok, een mond stuk van een pjjp, een rijwielbelastingpïaatje, een nikkelen doos met tabak, een vermoede lijk zilveren rozenkrans, een rol telefoon draad. een witte sjaal, een hondenzweep, een kinderportemonnaie met eenige centen, een kinderkruiwagentje, een kleine zilveren ro zenkrans een imitatie slaneenhuid etui met^ schrijfbehoeften. digd. De motorrijder reed door, doch de politie stelt een onderzoek in. Vrijdagmiddag om ongeveer 5 uur is de 11-jarige Simon Duits op bet Zeglis van een vrachtauto gevallen. Vermoedelijk met esn lichte hersenschudding werd hjj naar het Stadsziekenhuis overgebracht. Naar wij aldaar vernemen, is zgn toestand gunstig. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS- A RiBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. Voor werknemers van 912 en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Mannen: Aangeboden 1 boekbinder, 1 bouwkundig opzichter, 1 chauffeur, 1 electricien, 3 grondwerkers, 2 kantoorbedienden, 1 kistenmaker, 1 pakhuis knecht, 2 sigarenmakers, 2 steenbikkers. 6 losse arbeiders. Geplaatst: 1 metselaar, 1 opperman, 2 timmerlieden, 15 losse arbeider» Vrouwen: Aangeboden 2 werksters. Geplaatst: 1 werkster. Gevraagd: meisje voor kantoorwerkzaam- heden. F

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 9