FUROL I BURGERLIJKE STAND. PROVINCIAAL NIEUWS. FINANCIEELE RUBRIEK. WISSELKOERSEN. TELEGRAMMEN. ZIJPE. TEXEL. CASTR1CUM. MEDEMBLK WIERINGEN. f- - 1 *- (district Mr. t I Bakker vraagt hoe n« gehan- worden wordt dit t acht f 1200 ▼ol- G (OpglT? iac. Mulder terwijl de gemeente I 59.24 12.06 X 9.72 3453 66.27 X 66.47 X 66.30 34.95 47.88 X1 te laten honden, -evonden. I>ouis Brandon Jan Gerard, z.v. Door bet Centraal de candidatcnlqsten, Berlin Londen Parijs Brussel Kopenhagen Stockholm Oslo Weenen Basel 'Rome New York r gesteld de jaarwedde stig vast te stellen. De heer Koomen doende. Na discussie wordt ALKMAAR. GETROUWD: Petrus d® Rooij en Elisabeth Ai; Dirk Ver lijden en Johanna Kamner. GEBOREN: Charles Constantjjn. z.v. Bravo en Jacoba Paling; Cornelis van Schoten en Cornelia Moll; Eva Johanna, d.v. Heinrich Noijmans en Cornelia Muis; Cornelis Ernst, z.v. Cornelia Slinger en Geertruida van Wijk; Foekje WHlemke, d.v. Christiaan Vonk en Hennina Wezen berg. OVERLEDEN: Klaas Bos, 67 jaar; Amoklus Bolderink. 86 jaar. met Baad en volgens voorwaarden dan" het uitbreidingsplan. Naar aanleiding van het bovenstaande geven B en W. in overweging op het onderwerpelijke adres afwijzend te be schikken. der WerklooaheidBverMkeril midaeling met ingang van 1 gegeven. Opge».rages Deu aannemer J. de Graaf ia de bouw vat ar irnéngra van A. Pool ee A. Spruit, welke ingevolge de landarbeider-’- wet ruilen worden gebouwd, opgedrasfcn. k, SPANBROEK, Raad. Vergadering van den Raad de zer gemeente gehouden ten Raadhuize. Voorzitter de heer A Commandeur, Burgemeester. Secretaris de heer J. Hartog Met uitzondering van den heer 3. Wa- genaar waren allen tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige zitting worden gelezen, goedgekeurd en getee- kend. De Voorzitter deelt mede, dat het^pro- ces-verbaal van kasopening over het 1ste kwartaal 1929 heeft plaats gehad; boe ken en kas werden in orde bevonden. Van Ged. Staten is bericht ingekoinên, dat dit college niet bereid is te bevor deren tot uitkeering van een provinci- eele bijdrage tot herstelling van hét oude Raadhuis op grond van de omstandig heid. dat de gemeente zelf in s<aat wordt geacht de kasten te kunnen dragen Na eenige besprekingen blijkt, dat de Raad het wenschelijk acht, alsnog een verzoek te richten aan de provinciale Staten De heer Wagenaar komt ter vergade ring Ingekomen stukken. Van de afd. Opmeer en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is ingekomen een verzoek om sub sidie en garantie ten behoeve van een dit jaar als gewoonlijk te houden tentoon stelling. zijnde f 100 enx voorts als ge woonlijk voor f 75 deel te nemen in het waa rborgfonds. Na eenige discussie wordt met alge- meene stemmen bes)otep.het verzoek toe te staan Vaststelling van een nieuwe keuring- verordening. K'"’ Doorzitten Zonnebrand Verkaveling Koogen. De heer O. J. Boeker reeft Merna een in leiding over een eventueele gunstiger ver kaveling der Koogen. De heer Clay geeft een heel verhaal over verkaveling jn andere streken en geeft ten slotte in overweging een deskundige uit te noodigen hierover een lezing te houden. Wordt goedgevonden. De Voorzitter leeet een tweetal brieven voor over pluimveeteelt op de boerderij. De Holt Mij. van Landbouw stelt voor hiervooi plaatseljjke commissies aan te stellen. Voor Wieringen zijn benoemd d« heeren S. J. Koom te Stroe; J. Veerdig. Elft en M. Lont. H i ppol ytueboef. De heer P. Veerdig stek voor hierover ook een lei Wordt gi Rondvra: De heer deld moet worden met de veewagen. Zal in een beetuurvergadering worden be sproken. De heer P. Veerdig vraagt inlichtingen over de benoeming van een landbou wonder wijzer. Voorzitter deelt mede, dat het niet getokt is, ook niet na herhaalde oproeping iemand te krijgen. Dan zouden ze een plaats als hoofd moeten kunnen krjjgen. De beer D. Veertig vraagt of op de tentoon stelling weer een ringrjjdertj zal worden ge bonden. •Zal in de beetnursvergadering besproken. De heer J. Veerdig wil een lezing laten honden over tuberculosebestrijding bq vee. Zal aandacht aan worden geschonken. De lezing zal bij voorkeur dezen herfst worden gehouden. Hierna sluiting. HEILOO. Ontvreemd. Tqdens de voetbahredetrij- den is uit de kleedkamer van V.V.H. uit de broekzakken van eenige V.V.H.-ers geld ont vreemd. De politie onderzoekt de zaak. ..Heitoo Voondt”. Door eenige leden is een bijzondere algemeene vergadering bij hej bestuur aangevraagd. Voetbal. Zondag zijn alhier op bet sport terrein aan den Rijk«straatweg de bekerwed strijden begonnen. Het eerst kwamen in bet veld Fred. Hendrik II (Amsterdam) en V.V.H., II (Heitoo) waarvan de uitslag was dat Fred. Hendrik H won mgt 5—4. De tweede wedstrijd werd gespeeld door Fred. Hendrik I (Amsterdam) tegen V.V.H. I (Heiloo) waarvan de uitslag was 41 in bet voordeel van Fred. Hendrik I. Door de vereeniging Fred. Hendrik zijn een tweetal bloemstukken aan V.V.H. kan geboden als blijk van waardeering voor het vriendelijk onthaal dat hier steeds gevonden wordt Met een toepasselijk woord werden na af loop der spelen de gewonnen bekers aan de winnaars aangeboden door den heer W. v. d. Vall. Mooi weer begunstigde dezen eersten da® der nederlaagwedstrijden. Gestaagd. Voor het z_g. aanvullings examen, ingesteld door de vereeniging van deurwaarders is geslaagd, onze plaatsgenoot de heer G. 8. Amoureus. het voorstel van B en W. met algemeene stemmen aan genomen. Bijdrage in de lasten van herstelling van den Trompenbrug Opmeer Blijkens mededeeling van het gemeen tebestuur van Opmeer verkeert de Trompenbrug in die gemeente- welke de Berkmeer met het overige deel der ge meente Opmeer verbind, in een derge- lijken toestand van verval, dat dringend herstel noodzakelijk is. Door de gemeente Spanbroek wordt sinds jaren bijgedragen voor 1<3 gedeel te in de onderhoudskosten. Thans zijn de kosten van *en afdoen de vernieuwing geraamd op f 5100. In deze kosten zal door het waterschap de Vier Noorder Koggen worden bijgedra gen 1/4 gedeelte en door den Polder de Berkmeer f 1000, f Opmeer van de gemeente Spanbroek eveneens 1000 vraagt B en W. stellen voor, de aanvrage toe te staan, onder voorwaarde.i, dat niet meer in de onderhoudskosten zal wor den bijgedragen Het voorstel wordt met algemeene. stemmen aangenomen Benoeïning lid schattingscommissie De Voorzitter deelt mede, dat door het overlijden van den heer 3. Koning een vacature is ontstaan in de ^chattings- Adres bebouwing grond tus- sehen Zuiderhoutlaan en Sportpark. Het adres van J. Twisk, alhier en am dere eigenaren van tuingronden, gelegen tusschen de Zuiderhoutlaan, de Zander- sloot, het Gemeentelijk Sportpark en de Nieuwpoortslaan, houdende verzoek om de totstandkoming te bevorderen van een verkavelingsplan voor deze gron den werd door den Raad op 7 Maart j.i. in handen van B en W. om bericht en raad gesteld. Aan deze opdracht gevolg gevende, merken deze op, dat het adres het ver loop van zaken op juiste wijze weergeeft. Het door adressanten overgelegde ver- kavelingsptan is niet in overeenstem ming met het bestaande plan van uit breiding ter pladtse. Evert^eer is het overgelegde plan in strijd met het ontwe/p-uitbreidingsplan. Het ligt namelijk in de bedoeling hier een open en onbebouwd terrein te laten. Met waardeering overigens voor het ver kavelingsplan op zichzelf zijn B. en W. van oordeel, dat zelfs een open bebou wing aan het landelijk karakter van deze omgeving afbreuk zal doen. Hetgeen adressanten voorstaan is niet anders te bereiken onverminderd toe passing der artt. 14 en 15 der Bouwt en Woningvei ordening, krachtens welke ar tikelen het aanleggen van openbare straten op particuliere gronden is verbo den, tenzij met vergunning van den Ie daarbij te stellen loor wijziging van ”’n de Nederl. Landbouwbank.) Bijkantoor Alkmaar. 59.23 12.06 X 9.71 34.53 66.27 X 66.47 X 6632 X - 34.95 47.90 13.08 2.4811/16 2.48 X 7.36 X bestuur naai «en g :--rrein zat uitkjj ken en later met een voorstel zal komen. Hiertoe wordt besloten. De heer M. Lont vindt bet niet juist, dal een zelfde boer 2 of meer artikelen van de- zelfde eoort mag inzenden. Er komt genoeg en wie beoordeelt, dat het niet van hetzelfde perceel komt. De heer O. J. Boeker antwoordt, dat de inzendingen dan toch verschillende soortezj betreffen, b.v. Zeeuwscbe- en WHbehnina tarwe. x» Besloten wordt van de tentoonstelling te schrappen de inzending van vette kalveren, keften, beren, en collectieve inzendingen, de rubriek halfbloed paarden wordt ingevoerd. De premies voor de varkens worden ver hoogd. ZUID-SCHARWOUDE. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer K. Dijkhuizen, slaagde dezer dagen voor het z.g. aanvullings-examen, ingesteld door de vereeniging van deurwaarders. ANNA PAULOWNA. Drankwet. Blijkens de ongemaakte statistiek ingevolge art. 31 der Drankwet betreffende hel tijdvak 1 Mei 1928 tot 1 Mei 1929, bedroeg het aantal verguuntagen ep 1 Mei 1929, 11; waarvan 4 werden verleend voor 1 Mei 1904. Volgens het bevolkingsaantal, 4Bl"op 1 Januari 1929, zou bel maximum aantal vergunningen bedragen 19. Het maximum aantal is evenwel krachtens art. 4, 2e H>i. Ie der Drankwet bij Kon. heehrit bepaal? op 9. Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1929 zes, 1 verlof werd ingetrokken en 1 verlof werd verleend. Het vergunningsrecht bracht op f975.—. Werklozenkassen. Voor de werk loozenkassen der landarbeiders gekit de be paling, dat de bijdragen en uitkeeringen afhankelijk zijn van de klasse, waarin een afdeeling is geplaatst. Tot dusverre was voor deze gemeente be paald, dat zij valt in klasse B., waarvoor het bedrag der dageiqksche uitkeering bij wêrk- locsbfiè is vastgesteld op ten hoogste f 1.40 voor gehuwden en f 120 voor ongehuwden. De besturen der verschillende landarbei- dersbonden (Moderne, R. K. en Chr.) hebben, daar het in deze gemeente geldend «tan daardloon gedurende bet uitkeeringstqdvak Dec. tot en met April voor vaste arbeiders tenminste f 20.per week bedraagt, ver zocht deze gemeente in klasse C. te rang schikken, waardoor bet bedrag der dage- lijkscbe uitkeering zou worden vastgesteid voor gehuwden op f 1.70 en voor ongehuw- den op f 1.50 per dag. Aan dit verzoek is door den Rjjksdienet ea Arbeidsfee st 19611 gevolg den heer A. Bakker, tot dusver plaatsver vangend lid; i. tot plaatsvervangend lid (district 4 Kamer en Staten, district 4 van kieskring 1 Gemeenteraad), den heer W. do Wit, Astcr- straat 1; j. tot plaatsvervangend lid (district 8 Kamer en Staten, district 2 van kieskring 2 Gemeenteraad), den h®er Mr. C. A. de Groot, Nassauplein 41; k. tot plaatsvervangend lid (district 12 Kamer en Staten, district 6 van kieskring 2 Gemeenteraad), den heer R. W; Zaadnoor- dijk Sr.. Baansingel 1; 1. tot plaatsvervangend lid (district 13 Ka mer en Staten, district 7 van kieskrin" 2 Gemeenteraad), den heer P. Dokter, Mid denstraat 21; m. tot plaatsvervangend lid (district 15 Kamer en Staten, district 2 van kieskring 3 Gemeerfteraad), den heer L D. Boom. Ken- nemerpark 18: n. tot plaatsvervangend lid (district. 17 Kamer .en Staten, district 4 van kieskring 3 Gemeenteraad), Mevr. A. Scharlewi van Eek, Rochedalestraat 1; o. tot plaatsvervapgend lid (district 18 Kamer en Staten, district 5 van kieskring 3 Gemeenteraad), den hoer ,T. F. Billens. N. G. Piersonstraat 5 p. tot plaatsvervangend lid (district 19 Kamer en Staten, district 6 van kieskring 3 Gemeenteraad den hi er. .1. ‘-waag. Gens ter weg 13. DOOR EEN VALLENI>EN STEEN G EDOCH). .AMSTERDAM, 22 Mei Door schilders, die werk verrichtten in de Bosboom Toussamtstraat 38, was geconsta teerd dat eenige steenen aan den rand van het dak los zaten. Zjj stelden daarvan den huiseigenaar in kennis, die opdracht gaf aan een opzichter de zaak nader te onderzoeken. Toen hieraan hedenmorgen ongeveer half negen gevolg werd gegeven en de opzichter de steenen aanraakte, viel een stuk steen naar beneden. Op datzelfde oogenldik verliet een 23-ja- rige kantoorbediende, die op de tweede verdieping woont, rijn woning en kreeg den vallenden steen op het hoofd. Hij zeeg ineen en gaf eenige oogenblikken lal^r den geest. H««ropzeggi>(j. Ontruiming. ’Aan den bewoner van het aan de ge meente toebehoorende perceel, Polder straat no. 20, A. Pieper, hebben B. en W. wegens verschillende oorzaken, als wan betaling. -lechte bewoning en onaange naamheden met buren de huur opge zegd. De bewoning geschiedt zoodanig Pieper heeft o.m. een kippenhouderij met broedmachine, waarvoor gemeente- woningen niet bestemd zijn dat aan de woning schade wordt toegebracht en ’de naaste -bewoners, eveneens huurders van gemeentewoningèh, daarvan hinder ondervinden B. en W. hebben Pieper in de gelegen heid gesteld eerst de woning Oudorper- dijkje 41 en later een der gemeentewo- ningen aan de Noorderkade te betrek ken, doch tegen beide woningen had hij bezwaar. De opzegging vond op 19 December j.l plaats tegen 3 Februari j.l.. welken ter mijn B. en VV? tater op verzoek van Pie per hebben verlengd tot 3 Maart j.l. Aan gezien de huurder ook op dezen datum de woning niet had ontruimd, hebben B. en W. ten overvloede de huuropzeg- ging opnieuw met een termiju van 6 we ken, alzoo tegen 29 April j.l. per deur- waarders-explólt herhaald. Nu ook deze laatste termijn is verstre ken en Pieper de woning nog steeds niet heeft verlaten, zal een vonnis tot ontrui ming van den Kantonrechter moeten worden gevraagd Overplaatsing hoofd eener school. In verband met de in deu loop van het jaar te verwachten opening van de nieuwe gemeenteschool voor gewoon lager onder wijs aan de Lindenlaan hebben B. en W. aan de daarvoor in aanmerking komende Imofden van gelijksoortige scholen (t.w. die van de scholen nr. 2 (Oudegracht). nr. 4 (Keetkolk), nr. 6 (Snaarmanslaan) gevraagd of zq voor overplaatsing naar de nieuwe school in aan. merking zouden wenschen te komen. J)e^ hoofden der beide eerstgenoemde scholen1 hebben die vraag -Revestigend beantwoord. Aangezien B. en W. den Raad de gelegen heid zouden willen geven, voor de leiding der nieuwe school een keuze te doen uit deze twee schoolhoofden «tellen zij voor, hetzij den heer H. J. van der Winden, hoofd van ge meenteschool nr. 2 .hetzjj den heer M. J. Lnt- terot, hoofd van gemeenteschool nr. 4, naar de school aan de Lindenlaan over te plaat sen met ingang van 1 Augustus 1929, den datum van aanvang van het nieuwe school- jaar. Hoewel het schoolgebouw dan nog niet gereed zal zijn, verdient het om administra tieve redenen aanbeveling, de dan te vormen klasséft reeds van het begin van het school jaar af onder de leiding van het nieuwe ‘’hoofd te^stellen. Verkoop van grond aan de Madame Pontstraat. Mevrouw G. M. E. de Vries, geboren de Wjjs alhier, heeft gevraagd voor zich of hare lastgevers te mogen koopen een aan deze gemeente in eigendom toebehoorend perceel bouwterrein, gelegen aan de Ma claine Pontstraat, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, Sectie F nr. 2711, ter grootte van 669 M2., voor deu prqs van f 11 per M2. Dit perceel maakt deel uit van de aan de gemeente toebehoorende gronden gelegen tusschen de Maclaine Pontstraat en de Juliana van Stolberglaan, waarvoor B. en W. zich in overeenstemming met de Com missie van bijstand \<>or het grondbedrijf een half open bebouwing hebben gedacht Daar noch B. en W., noch de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf, tegen dezen verkoop bezwaar hebben, stellen zij voor, daartoe te besluiten. Aanvulling stembureaux. B. en W. geven den Raad in overweging: I. a. aan de heeren W. J. van der Vliet, W. Kerkmeer, A. Waiboer, L Roet en Mevr. A. Boschvan Werkunm, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag te verleenen als lid van één der steinbureaux voor de her kiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad; b. aan Mevr. N. de MoorBrouwer, we gens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag te verleenen als plaatsvervangend lid van één der stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal, de Provinciale Staten en den Ge meenteraad; c. aan den heer G. Oukes, naar aanleiding van zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag te verleenen als plaatsvervangend lid van één der stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Statcn- Generaal. de Provinciale Staten en den Ge meenteraad; II. te benoemen in de stemimreaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. de Provinciale Staten en den Gemeenteraad van liet tijdvak van 3 Juli 1929 tot 4 Maan 1931; a. tot voorzitter (distict IQ Kamer en Staten, district 2 van kieskring IH Gemeente raad) den heer D. J. Woldendorp, tot dus ver plaatsvervangend lid; b. tot lid (district 1 Kamer en Staten, district 1 van kieskring 1 Gemeenteraad), den heer N. Schats; e. tot lid (district 2 Kamer en Staten, district 2 van kieskring 1 Gemeenteraad), den heer S. J. A. Keesom; d. un lid (district 4 Kamer en Staten, district 4 van Kieskring '1 Gemeenteraad), den heer ^A. P. Holtes, tot dusver plaats vervangend lid; e. tot lid (district 12 Kamer en Staten, district 6 van kieskring 2 Gemeenteraad), I den heer 3. H. Ooijevaar. tot dusver plaats vervangend lid; f. tot lid (district 13 Kamer en Staten, 'dbtriet 7 van kieskring 2 Gemeenteraad) den hr. Jhr. W. F. C. van IJdth de Jeude, JBmmastraat 5; g. tot lid (district 15 Kamer en Staten, district 2 van kieskring 3 Gemeenteraad), I den heer G. Cloeck, Nassau laan 6; fe. tot lid (district 18 Kamer en Staten, 'district 5 van kieskring 3 Gemeenteraad), commissie voor de Rifksinkomstenbe- Jasting Ter vervulling van deze plaats wordt aanbevolen de heer J Wagenaar. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstige besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Kuomen gaarne te zien, dat bij de school langs den weg ten bord wordt geplaatst met opschrift „school", teneinde de veilig heid van net verkeer te bevorderen. Wordt goedgevonden. Hierna sluiting. Trekhondenkeuring. Van de onlangs ter keuring aangeboden honden werden door het Grmecnteb. <tn4ir 29 honden goedgekeurd, terwyl 5 dieren voor trekhond ongeschikt bevonden werden. Candida tenlijsten Stembureau werden irgediend voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. bij loting als volgt genummerd: 1. S.D.A.P.; 2. Vrijheidsbond: 3. Vrijz. Democraten; 4. Roomsch-Katholiekeu. Drukke Pinkster. Gedurende de Pink sterdagen viel aan ons eilartd een zeer druk bezoek ten deel. Vooral ‘t aantal vreemde lingen, dat de broedplaatsen op Texel be zocht is zeer groot geweest. De verschillen de hotels en pensions waren geheel bezet. Maandagavond moest behalve de „Mars diep" ook t s.s. „De Dageraad” varen, om dat één boot niet voldoende was personen, fietsen en auto’s te vervoeren. Pomp-installatie Prov. Watealeiding. Zijn we wel ingelicht, dan zullen in den loop van dit jaar de gebouwencomplexen van de prov. waterleiding in het provinciaal land goed alhier aanmerkelijk worden uitgebrei-1 en zal voor de kapitale som van rond f 200.000.worden "elmnw r den *s-l van de werkzaamheden kon men ons nog niet nader inlichten. Op stap. Isten Pinksterd: - <>- g le zich bij de politie alhier een heer uit Amster dam, wiens zoontje van ongeveer 11 jaar Zaterdag heimelijk de woning verlaten bad met medeneming van zijn spaarbankboekje, waarop eeu bedrag van f 10.was opge nomen, hetgeen gebturd was, nadat hem ge weigerd was vergunning te geven tot het gaan kampeeren te Castricnm met zijn kameraadjes. De politie is direct met den vader er op uitgetogen en na kort zoeken trof men hem op het strand aan met zqn kameraden in een ronder vergunning opgeslagen tent. Dat het weerzien niet van de aangenaamste wa« laat zich begrijpen. Ongeval. Door het schaven tegen een toom, bij het passeeren van een ander voer tuig. bekwam S. alhier zoodanig letsel, dat hem door den behandelenden geneesheer vol slagen rust is voorgeschreven. Zijn 1 een is gekneusd, doch gelukkig niet’ gebroken. H. Wijding. Onze stadgenoot de Eerw. frater N. Hoek hooopt a.s. Zaterdag 25 Mei de H. Wijding van het Sub diaconaat te ont vangen. Opgedragen. Het bouwen van een nieuw huis met kelder en schuur voor den beer P. Schouten Pz. is opgedragen aan den heer J. Bot. aannemer alhier. Vergadering van de afdeeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij yao Lajad- botrw in Hotel Lont Voorzitter burgemeester Kolff opent om kwart over 8 de vergadering met een woord van welkom, waarbij hq er zijn telen retelling over uitspreekt dat niet meer leden aanwe zig zijn. Hierna leeet def Secretaris de beer O. 3. Boeker, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat bet aantal le den thans 99 bedraagt Besloten wordt geen rente uit te keeren over de aandeelen van den veewagen, daar de opbrengst daarvan over het afgeloopen r^0%KeriDg 58 Het “*do bedr**Kt Wordt overgegaan tot uitloting van aan deelen, waarbjj die van den beer A. v. der Welle uitloten. Voorzitter leest hierna voor de rekening en verantwoording over 1928. De ontvangsten hebben bedragen f 778.64 De uitgaven f 524.85, zoodat bet batig sal do bedroeg f 253.79 X. Van de ontvangsten bedroeg het batig sal do van het vorige jaar f 253.64 X, terwjjl aan contributie van leden was ontvangen f525.-. De uitgaven betroffen nadeehg saldo ten toonstelling, contributie hoofdbestuur, por to’s, reiskosten, vergoeding veeauto e.d. Tot leden voor bet nazien der rekening worden aangewezen de heeren Jb. Kejjzer en P. Veerdig. Namens de commissie deelt de heer Kejjzer mede, dat de rekening in orde is bevonden, doch dat er een nota bij is overgelegd van veearts De Boer, over behandeling van scha pen van C. de Jong Wz. Spr vraagt of deze kosten door de vereeniging betaald moeten worden. Voorzitter zegt, dat vermoed werd, dat deze schapen ziek waren als gevolg van het strooien van kunstmest over het weiland. Het werd van algemeen belang voor -den landbouw geacht dit te laten onderzoeken, waarom de kosten hiervan voor rekening der Holl. Mq. van Landbouw zqn geworden. Hierna volgt bestuursverkiezing. De heeren C. Kooqman en D. zqn aftredend. Beide heeren worden met respectievelijk 17 en 15 «wan men herbenoemd. Verder kre gen de heeren N Mulder 3 stemmen en de heeren J. Veerdig en P. Veerdig beiden 1 stem. Beide aftredende bestuursleden nemen hun herbenoeming aan, waarna du Voorzitter dank zegu Volgt bespreking tentoonstelling. Voorzitter hoopt, dal do verschillende ver- eenrgingeu weer zuHen medewerken aan bet welslagen der tentoonstelling. De heer 0. J. Boeker stelt voor, dal bet De Voorzitter deelt mede, dat nader is gebleken de wenschelijkheid om nog eenige inlichtingen in te winnen om trent dit ontwerp. In verband met deze omstandigheid wordt dit punt van de agenda afgevoerd. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer gemeentelijke inkomstenbelasting De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen dit cijfer te bepalen op 1,4, waarmede naar verwacht wordt kan worden volstaan Met algemeene stemmen voorstel aangenomen Benoeming stembureaux. De stembureaux worden samengesteld als volgt: Stembureau Spanbroek Voorzitter, de Burgemeester, leden P Koomen. C G. Kok, plaatsvervangers J. Wagenaar en C Boots. Stembureau Spierdijk: Voorzitter A. Stam, leden P Schipper en L. Schilder, plaatsvervangers G Spil en J. Schilder. De suppletoir» be groo ting dienst 1928, bedragende f 3240 69, en af- en over schrijving dienst 1928, wordt eveneens vastgesteld. Kasgeldleening In verband met de on voldoende kasmiddelen wordt voorge steld een kasbegrooting aan te gaan van hoogstens f 3000 tegen een rente van hoogstens 5 pCt af te lossen uiterlijk 31 December as Vacature gemeente-geneesheer. De Voorzitter deelt mede, 1*t in ver band met de omstandigheid, dat zich geen sollicitanten voor de betrekking van gemeente-geneesheer op de bestaan de jaarwedde van f 800 hebben aange meld, B. en W hebben inmiddels een oproeping op een jaarwedde van f 1600 geplaatst weshalve thans wordt voor- dienovereenkom-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 6