.*4^1 r PUROL HOORN 1 PROVINCIAAL NIEUWS. SPANBROEK. ST. MAARTENSBRUG. TEXEL ZUID-SCHARWOUDE. ANNA PAULOWNA. OBDAM. URSEM. Z1JPE. CASTRICUM. o «G/ wordt dit acht t 1200 vol- benoeming ge- deze afdeeling, de heer zorgd voor vele nrachtige planten en bloe- l Doorzitten Zonnebrand Verliesrekening Woningbouw Het verlies be- eehtgenoot van Klaasje Witte- r be-' Ko- gesteld de jaarwedde stig vast te stellen. De heer Koomen doende. Na discussie wordt Overleden: Aaltje Kolkman, 08 jaar, ge- - - Qr. Oost 120. Corne- l jaar, Groote Noord tó. Homme de Vries, 83 jaar, C. van Riel, St. Pietershof. bol, 21 jaar, R Zeedj^68. JMwon Rite' 62 jaar, echtgenoot* Sluiter, Nieuwstraat 6. Alk 42 jaar, echtgenoote van C. Dudink, Baan- straat 25, „SOU DEO GLORIA.” Deze Christelijke r. Zangveveenigi haalde onder leiding van den heer ning op het concours te Hilversum, ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van het Gemengd Koor „Zang en Vriendschap”, al daar, de eerste prqs met 321 punten en den directeursprijs voor het hoogst aantal pun ten in de afdeeling. „Soli Deo Gloria” kwam ia de eerste af deeling uit. Verkaveling Koogen. Do heer O. J. B.oeker geeft hierna een in leiding over een eventueele gunstiger ver kaveling der Koogen. „VERIBUS UN1T1S.” Vermelden we alreeds, dat bovenstaande Katholieke Zangvereeniging op het concours te Amsterdam een groot succes behaalde, thans werd bekend gemaakt, dat het aantal door de Zangvereeniging behaalde punten, in totaal 25. welke aan het concours deel namen, is behaald, zoodat „Veribus Unitis” tevens de eitra-prijs voor het hoogst aantal punten over bet gebeele concours, zjjnde een tijveren lauwerkrans en een directeursprijs beeft behaald. Een schitterend succes voor de jonge ver eeniging en den directeur, len heer R. Moes kops uit Medemblik. dankte deze voor zjjne aanwezigheid en memoreerde daarna in ’t kort de oprichting, groei en bloei, activiteit enz. der afdeeling Obdam en Omstreken. Vervolgens besprak de heer Reus de gehouden tentoonstelling van verleden jaar en de thans te opene. waarna hij het woord gaf aan den Edelachtb. Heer Burgemeester N. Dekker. Ook deze memoreerde een en ander over de jonge afdeeling. over het succes, enz. en verklaarde daarna de tentoonstelling voor geopend. Een eerste blik deed ons direct zien, dat de tentoonstelling dit jaar niet zoo groot is opgezet als verleden jaar, hetgeen voor namelijk valt te wjjten aan het feit, dat de latere tulpensoorten, zooals de Darwin e. a. nog niet in bloei staan. Hierdoor zijn minder en veel kleinere inzendingen geëxposeerd dstn ’t vorig jaar. Een en ander neemt echter niet weg, dat een bezoek aan deze tentoonstel ling zeer wel de moeite waard is geweest. Er is weer heel wat zorg, geduld en toe wijding voor noodig geweest om deze ten toonstelling te maken tot wat zij nu was. Wjj onderstreepen dan ook zeer terecht de woorden van den heer Burgemeester, bij de opening gesproken, waarin deze hulde bracht aan het bestuur der afdeeling en aan allen, die tot het welslagen van deze tentoonstel ling hebben mede gewerkt. Het fanfarecorps „Muzieklost” gaf ver schillende aardige nummers ten gehoore, wat de feestelijke stemming niet weinig verhoog de, al werd er af en toe wel wat bard geblazen. Zooals begrijpelijk is, gaf bet geheel der tentoonstelling wederom een prachtige kleu- ran-schakeering te zien. Vele mooie soorten tulpen waren ingezonden, terwijl door tus- echenkomst van den heer P. Groskamp té Spanbroek en eenige particulieren was ge- Mond- en klauwzeer. Het ie gebleken, dat de ziekte, voorkomende bq het vee van den heer H. fhnil, alhier, geen mond- en klauwzeer is. Ter vervulling van deze plaats wordt aanbevolen de heer J Wagenaar. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Koomen gaarne te zfen, dat bij de school langs den weg een bord wordt geplaatst met Spierdijk: Voorzitter A. Stam, leden P. Schipper en L. Schilder, plaatsvervangers G. Spil en J. Schilder. De suppletoire begroeting dienst 1928, bedragende f 3240.69, en af- en over schrijving dienst 1928, wordt eveneens vastgesteld. Kasgeldlpening. In verband met de on- voldoende-7 kasmiddelen wordt voorge steld 'een kasbegrooting aan te gaan van hoogstens f 3000 tegen een rente van hoogstens 5 pCt. af te lossen uiterlijk 31 December a.s. Vacature gemeente-geneesheer, De Voorzitter deelt mede, dat in ver band met de omstandigheid, dat zich geen sollicitanten voor de betrekking I van gemeente-geneesheer op de bestaan de jaarwedde van f 800 hebben aange meld, B ên W. hebben inmiddels een oproeping op een jaarwedde van f 1600 geplaatst, weshalve thans wordt voor- dienovereenkom- BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alexandra Marianne AleUa, dochter van A. Hartkoorn en A. Hop, Groo te Noord 44. Theodoras Gerardus, zoon van M. Eeken en G. W. Schaap, Veenenlaan 122. Wilhelmus Paulus, zoon van C. H. Veld en A. E. Valkenburg, Drieboomlaan 37. Adria nas Johannee, zoon van A A. van Dulmen en A. Buis, Zon 18. Alida, dochter van C. Blokker en D. Burger, Gerritsland 24. Cor nelia Gerritje, dochter van J. Waard en G. Kroonenburg, It. Zeedijk 31. Stientje, doch ter van K. de Graaf en H. Weerman, Twee- boom laan 3. Ondertrouwd: Reinier J. C. Berkhout, Haarlem en Elisabeth Beit, Nieuwstraat 31- Karel L. Groenwoudt, Achterom 101 en N eelt je Tol, J. Pzn. Coenstraat 50, Hendrik Delcourt, Lindestraat 12 en Akke Rosen berg, Korte Achterstraat. Max O. Thomi, Muntstraat 3 en Maria C. Viseer, Merens- straat 32. Pieter Freerkstra, Ned. Inide en Johanna ter Braake, Apeldoorn. Cornehs v. d. Veen, Kuil 13 en Johann. Goed, Me demblik. Pieter Baas, Berkbonterweg 1 en Cordelia C. Appel, Blokker. Getrouwd: Theodoras Smit en Gnetje Bakker Adriaan C. Doffer en Teela D. Kei ler, Blokker A 143. Maarten Bakker en An na Haas, Kerkplein 38, Nieolaas Weesemras en Johanna P. van Enk, Gr. Noord 1 2bo- v"c J huwd met P. de Vrie lis G. M. Schneiders, ‘I. Homme de Vries, 83 ji van Riel, St. U2- i i Kruis man. 30 jaar, Ged. Turfhaven* 10. Corneba T van J. a C. ABda Beenssterboer, men. Ook werd het cacnet aer tenwonstellinff nog verhoogd dow een aantal keurige schil- derstukken. Van de planten en aohiideretuk ken zjjn er vele aangekocht voor de ver- loting. Zaterdagmiddag, vóór de Opening arri veerde de jury voor de keuring, bestaande uit de heeren J. Vaikertng Tt te Lfaunen- C. Blokker te Alkmaar en P. Dateker J« te Zwaagdflk. De jury kende de volgende prijzen toe: Mooiste collectie: le pr. ün. Bakker Se.: 2e pr. J. W. de Moei; 3e pr. Jn. Steltenpool; 4e pr. W. van Dta. (good en zilveren medailles). Mooiste vaas van de tenioonMOing le pr. Klaas Reus, met Pink Bearety. (Desa prqs bestond uit. een vulpen met garantie, geschonken door de fa. Hotte Woudsta* en Zoon. Alkmaar.). Mooiste vaas. enkele vroege tulpen: le pr. Jn. Bakker Szn. met Pink Beauty. 2e pr. J. W. de Moei met Couleur Cardinal; 3e pr. Jn. Steltenpool met La Reine Max; 4e pr. X W. de Moei met Keizerskroon. Mooiste vaas met dubbele vroege tulpen: le pr. Jn. Bakker Szn. met Electra; 2e pr. J. W. de Moei, met El Toreador; 3e pr. Hifi Bakker, met Vuurbaak. 4e pr. Jn. Bakker Sz. met Meester van der Hoef. Verder werd aan den heer P. Sjerpe een eervolle vermelding loegekend voor het mooiste bloemstuk met „Welkom”. Deze tweede tentoonstelling mag wederom een succes genoemd worden voor de afd., die haar organiseerde. Drukke Pinkster. Gedurende de Pink sterdagen viel aan ons eiland een zeer druk bezoek ten deel. Vooral ’t aantal vreemde lingen, dat de broedplaatsen op Texel be zocht is zeer groot geweest. De verschillen de hotels en pensions waren geheel bezit. Maandagavond moest behalve de „Mars diep” ook ’t s-s. „De Dageraad” varen, om dat één boot niet voldoende was personen, fietsen en auto’s te vervoeren. „MORGENROOD.” Deze zangvereeniging behaalde op hef concours te Hemehun in de 2e afdeeling een eersten prijs. Brandweer. De beer Broertjes hoopt, dat voor de Gebr. O. zou worden ingegrepen en afht verplaatsing naar het huis van S. Mole naar minder geschikt Wethouder de Jongh vroeg betere W. C. voor dé Openbare School en verwjjdering van de beerput uit den tuin van het hoofd der schoot In verband met de ziekte van den Ijjn- werker, die thans per uur werkt, stelt de fractie voor een vast salaris van f 1250 per jaar, ingaande 13 Mei j.l. De heer Genefaas stelt voor nog 3 perio dieke verhoogingen om de 2 jaar, groot f 50 hieraan toe te voegen. De Voorzitter adviseert kindertoeslag, wat niet wordt gesteund en het voorstel van den heer Genefaas wordt met algemeene stemmen aangenomen, met dien verstande, dat B. en W. een nadere instructie zullen vaststellen voor den Ijjnwerker. Verder, vroeg de heer Genefaas om voor de groote verbruikers, zooals de café-houder Mulder, lagere tarieven vast te stellen voor stroom verbru ik De heer Oud zegt, dat indien dergeljjke zakenmenschen veel stroom verbruiken, die zaken ook wel naar evenredigheid zullen zqn. De Voorzitter acht het beter deze aange legenheid in handen te stellen van B. en W. Aldus wordt besloten. Hierna sluiting. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer K. Dijkhuizen, slaagde dezer dagen voor het z.g. aanvullings examen, ingesteld door d$ Vereeniging van deurwaarders. Drankwet. Blijkens de opgemaakte statistiek ingevolge art. 31 der Drankwet, betreffende het tijdvak 1 Mei 1928 tot 1 Me 1929, bedroeg hef aantal vergunningen op 1 Mei 1929, 11; waarvan 4 werden verleend voor 1 Mei 1904. Volgens het bevolkingsaantal, 4817 op 1 Januari 1929, zou het maximum aantal vergunningen bedragen 19. Het maximum aantal is evenwel krachtens art. 4, 2e lid. le der Drankwet bij Kon. besluit bepaald op 9. Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1929 zes. 1 verlof werd ingetrokken en 1 verlof werd verleend. Het vergunningsrecht bracht op f975.—. Ttrinbouwcursus. Blijkens het verslag van den tuinbouwcursus te Breezand winter halfjaar 1928-1929. ving deze cursus aan op 25 September 1928 met 10 leerlingen en werd beëindigd op 8 Maart 1929 met 9 leerlingen. Eén der leerlingen moest wegens vervulling van militairen dienst den cursus verlaten. Aan 9 leerlingen, allen van de tweede klasse, werd een getuigschrift voor met vrucht ge volgd onderwijs uitgereikt. Werkloozenkasaen. Voor de werk- loozenkassen der landarbeiders geldt de be paling, dat de bijdragen en uitkeeringen afhankelijk zijn van de klasse, waarin een afdeeling is geplaatst. Tot dusverre was voor deze gemeente be paald, dat zij valt in klasse B., waarvoor het bedrag der dagelijksche uitkeering bij werk loosheid is vastgesteld op ten hoogste f 1.40 voor gehuwden en f 1.20 voor ongehuwden. De besturen der verschillende landarbei- dersbonden (Moderne, R. K. èn Chr.) hebben, daar het in deze gemeente geldend stan- daardloon gedurende het uitkeëringstijdvak Dec. tot en met April voor vaste arbeiders tenminste f 20.— per week bedraagt, ver zocht deze -gemeente in klasse C. te rang schikken, waardoor het bedrag der dagc- Ijjksche uitkeering zou worden vastgesteld voor gehuwden op f 1.70 en voor onsehnw- den op f 1.50 per dag. Aan dit verzoek is door den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling met ingang van 1 Mei 1929 gevolg gegeven. Opgedragen. Den aannemer J. de Graaf is de bouw van de woningen van A. Pool en A. Spruit, welke ingevolge de landarbeiders- wet zullen worden gebouwd, opgedragen. Bloemententoonstelling. Onder groote belangstelling werd Zaterdagavond in Café Tambach de bloemententoonstelling, van de afd. Obdam en Omstreken van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, ge opend. De voorzitter het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Bijdrage in de lasten van herstelling van den Trompenbrug Opmeer. Blijkens mededeeling van het gemeen tebestuur van Opmeer verkeert de Trompenbrug in die gemeente, welke de Berkmeer met het overige deel der ge meente Opmeer verbind, in een derge- 1 ijken- toestand van verval, dat dringend herstel noodzakelijk is. Door de gemeente Spanbroek wordt sinds jarsn bijgedragen voor 1/3 gedeel te in de onderhoudskosten. Thans zijn de kosten van een afdoen de vernieuwing geraamd op f 5100. In deze kosten zal door het waterschap de Vier Noorder Koggen worden bijgedra gen 1/4 gedeelte en door den Polder de Berkmeer f 1000, terwijl de gemeente Opmeer van de gemeente Spanbroek eveneens f 1000 vraagt B. en W. stellen voor, de aanvrage toe te staan, onder voorwaarden, dat niet meer in de onderhoudskosten zal wor den bijgedragen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Benoeming lid schattingscommissie. De Voorzitter deelt mede, dat door het overlijden van den heer J Koning een vacature is ontstaan in de schattings commissie voor de Rijksinkomstenbe- lasting. nomen, hetgeen gebinrd was, nadat hem ge weigerd was. vergunning te geven tot liet gaan kampeeren te Castricum met zijn kameraadjes. - De politie is direct met den vader er op uitgetogen en na kort zoeken trof men hem op het strand aan met zijn kameraden in een zonder vergunning opgeslagen tent. Dat het weerzien niet van de aangenaamste was laat zich begrijpen. Ongeval. Door het schaven tegen een boom, bij het passeeren van een ander voer tuig. bejewam S. alhier zoodanig letsel, dat hem door den behandelenden geneesheer vol slagen rast is voorgeschreven. Zjjn lieen is gekneusd- doch gelukkig niets gebroken. MEDEMBLIK H. Wijding. Onze Stadgenoot, de Eerw. frater N. Hoek hooopt a.s. Zaterdag 25 Mei de H. Wijding van het Sub-diaconaat te ont vangen. Opgedragen. Het bouwen van een nieuw huis met kelder en schuur voor den heer P. Schouten Pz. is opgedragen aan den heer J. Bot, aannemer alhier. VIERINGEN. Vergadering van de afdeeling Wreringen van de Hollandeche Maatschappij van land bouw in Hotel Lont. Voorzitter burgemeester Kolff opent om kwart over 8 de vergadering met een woord van welkom, waarbij hij er zijn teleurstelling over uitspreekt dat niet meer leden aanwe zig zqn. Hierna leest de Secretaris de heer 0. J. Bosker, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat het aantal le den thane 99 bedraagt. Beeloten wordt geen rente uit te keeren over de aandeelen van den veewagen, daar de opbrengst daarvan óver het afgeloopen jaar te gering is geweest. Het saldo bedraagt f 10.76. Wordt overgegaan tot uitloting van aan deelen, waarbij die van den heer A. v. der Welle uitloten. Voorzitter least hierna voor de rekening en verantwoording over lp28. De ontvangsten hebben bedragen f 778.64 De uitgaven f 524.85, zoodat het batig sal do bedroeg f 253.79 S. Van de ontvangsten bedroeg het batig sal do van het vorige jaar f 253.64H, terwijl aan contributie van leden was ontvangen f 525.-. De uitgaven betroffen nadeelig saldo ten toonstelling, contributie hoofdbestuur, por to's. reiskosten, vergoeding veeauto e.d. Tot leden voor het nazien der rekening worden aangewezen dé heeren Jb. Keijzer en P. Veerdig. Namens de commissie deelt de heer Kejjzer mede, dat de rekening in orde is bevonden, doch dat er een nota bjj is overgelegd van veearts De Boer, over behandeling van scha pen van C. de Jong Wz. Spr. vraagt of deze kosten door de vereeniging betaald moeten worden. Voorzitter zegt, dat vermoed werd, dat deze schapen ziek waren als gevolg van het strooien van kunstmest over het weiland. Het werd van algemeen belang voor den landbouw geacht dit te laten onderzoeken, waarom de kosten hiervan voor rekening der Holl. Mij. van Landbouw zijn geworden. Hierna volgt bestuursverkiezing. De heeren C. Kooijman en D. Jac. Mulder zjjn aftredend. Beide heeren worden met respectievelijk 17 en 15 stemmen herbenoemd. Verder kre gen de heeren N. Mulder 3 stemmen en de heeren J. Veerdig en P. Veerdig beiden 1 stem. Beide aftredende bestuursleden nemen hun herbenoeming aan, waarna de Voorzitter dank zegt. Volgt bespreking tentoonstelling. Voorzitter hoopt, dat de verschillende ver- eenigingen weer zuHen medewerken aan het welslagen der tentoonstelling. De heer 0. J. Boeker stelt voor, dat het bestuur naar een geschikt terrein zal uitkij ken en later met een voorstel zal komen. Hiertoe wordt beeloten. De heer M. Lont vindt het niet juist, dat een zelfde boer 2 of meer artikelen van de zelfde, soort mag inzenden. Er komt genoeg en wie beoordeelt, dat het niet van hetzelfde perceel komt. De heer O. J. Bosker antwoordt, dat de inzendingen dan toch verschillende soorten betreffen, b.v. Zeeuwsche- en WHhelmina tarwe. Besloten wordt van de tentoonstelling te schrappen de inzending van vette kalveren, ketten, beren, en collectieve inzendingen, de rubriek halfbloed paarden wordt ingevoerd. De premies voor de varkens worden ver hoogd. De heer ciay geeft een heel vernaai over verkaveling in andere streken en geeft ten slotte in overweging een deskundige uit te noodigen hierover een lezing te houden. Wordt goedgevonden. De Voorzitter leest een tweetal brieven voor over pluimveeteelt op de. boerderij. De Holl. My. van Landbouw stelt voor hiervoor plaatseljjke commissies aan te stellen; Voor Wiermgen zijn benoemd de heeren S. J. Koorn te Stroe; J. Veerdig, Elft en Mr Lont, Hippolytuéhoef. De heer P. Veerdig stelt voor hierover ook een lezing te laten houden. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer M. Bakker vraagt hoe nu gehan deld moet worden met de veewagen; Zal in een bestuurvergadering worden be sproken. - De heer P. Veerdig vraagt inlichtingen «over de. benoeming van een landbouwonder- wyzer. Voorzitter deelt mede, dat het niet gelukt is, ook niet na herhaalde oproeping iemand te krijgen. Dan zouden ze een plaats als hoofd 'moeten kunnen krjjgen. De heer D. Veerdg vraagt of op de tentoon stelling weer een ringrijderjj zal worden ge houden. Zal in de bestuursvergadering worden besproken. De heer J. Veerdig wil een lezing laten houden over tuberculosebestrijding by vee. Zal aandacht aan worden geschonken. De lezing zal bij voorkeur dezen herfst worden gehouden. Hierna sluiting. HEILOO. Ontvreemd. Tjjdens de voetbalwedstrij den is uit de kleedkamer van Y^V.H. uit de broekzakken van eenige V.VJL-ers geld ont vreemd. De politie onderzoekt de zaak. „Heiloo Vooruit’'. Door eenige leden is een bijzondere algemeene vergadering bij bet bestuur aangevraagd. Voetbal. Zondag zijn alhier op het sport terrein aan den Rüksstraatweg de bekerwed strijden begonnen.,,Het eerst kwamen in het veld Fred. Hendrik II (Amsterdam) en V.V.H. II (Heiloo) waarvan de uitslag was dat Fred. Hendrik II won met 54. De tweede wedstrijd werd gespeeld door Fred. Hendrik I (Amsterdam) tegen V.V.H. I (Heiloo) waarvan de uitslag was 41 in het voordeel van Fred. Hendrik I. Door de vereeniging Fred. Hendrik zjjn een tweetal bloemstukken aan V.V.H. aan geboden als blijk van waardeering voor het vriendelijk onthaal dat hier steeds gevonden wordt. Met een toepasselijk woord werden na af loop der spelen de gewonnen bekers aan de winnaars aangeboden door den heer W. d. Vall. Mooi weer begunstigde dezen eersten dag dér nederlaagwedstrijden. Geslaagd. Voor het z.g. aanvullings examen, ingesteld door de vereeniging van deurwaarders is geslaagd, onze plaatsgenoot, de heer G. S. Amoureus. Vergadering van den Raad op Vrijdag 17 Mei, des v.m. 11 uur. Voorzitter D. F. C. F. van den Heuvel, Burgemeester-Seeretaris. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de ingekomen stukken onder den ha mer doorgingen. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1939. Deze wordt met algemeene stemmen tot een bedrag van f 186.vastgesteld. Winst- en verliesrekening G.E.B. 1928, wordt met een winst vastgesteld van f 2142,7054. Winst- en 1928 wordt goedgekeurd. draagt f 778.60, waarvan voor rekening van het rijk en K voor rekening van de ge meente komt. Vervolgens wordt de suppletoire begroef ting, dienst 1929 vastgesteld. Aan de orde komt vaststelling jaarwedde gemeente-bode. B. en W. stellen voor deze te bepalen op f 350, plus vrjj wonen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Komt in behandeling meente-bode. Op de voordracht zjjn door B. en W. ge plaatst: 1. N. A. Doffer, 2. L. C. Geerling. De voorzitter van - De heer Doffer wordt met algemeene stem- I Reus», heette den burgemeester welkom, men gekozen. --- Vaststelling bedrag van de winst G.E.B. 1289. B. en W. stellen voor van de winst f 1500 te storten in de gemeentekas. De Ge nefaas stelt voor het geheele bedrag in de gemeentekas te storten, waartoe met alge meene stemmen besloten wordt. Tot hooistekers voor 1929 worden herbe noemd de heeren K. Peereboom en G. Vet. De huurwaarde van de Rijksveldwachters- woning wordt op voorstel van den heer Ge nefaas met algemeene stemmen gebracht op f 2.50 per week, ingaande 1 Jnni a.s. Ingekomen een adres van den heer C. Stuyt om vergoeding van autobuskosten voor het bezoek van zjjn kinderen aan de R. K. School. De heer Oud merkt op, dat indien hier eenmaal aan toegegeven wordt het einde zoek is, aangezien daarvoor wel meerderen in aanmerking komen, waarom hij voorstelt hierop afwijzend te beschikken, hetgeen met algemeene stemmen besloten wordt. Als laatste punt van de agenda komt in behandeling het voorstel van B. en W. om voor 1929 een toelage voor kweekeHngen met acte aan de bijzondere en openbare school te verstrekken. De voorzitter deelt mede, dat het gemid delde aantal leerlingen in 1928 niet bet door de wet vereischte aantal bedroeg om voor nog een door het Rijk bezoldigde leer kracht in aanmerking te komen. In 1929 is het gemiddelde aantal reeds ver overschre den, zoodat men voor 1930 geen vergoeding voor die leerkracht behoeft te vragen. Daar om zouden B. en W., vooral in het belang van goed onderwjjs, gaarne zien, dat de Raad met dit voorstel accoord ging. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Bjj de rondvraag drong de heer J. de Boer aan op apoedige reorganisatie van de Raad. Vergadering van den Raad de- aer gemeente gehouden ten Raadhuize. Voorzitter de heer A. Commandeur, Burgemeester. Secretaris de heer J. Hartog Met uitzondering van den heer J. Wa genaar waren allen tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering waarna ,db notulen der vorige zitting worden gelezen, goedgekeurd en getee- kend. De Voorzitter titelt mede, dat het pro- ces-verbaal van krfsopening over het 1ste kwartaal 1929 hecït-T>laats gehad; boe ken en kas werden in órde,bevonden. .Van Ged. Staten is berich’t ingekomen, dat dit college niet bereid Is te bevor deren tot uitkeering van een provinci- eele bijdrage tot herstelling van het oude Raadhuis op grond van de omstandig heid, dat de gemeente zelf in staat wordt geacht de kasten te kunnen dragen. Na eenige besprekingen blijkt, dat de Raad het wenschelijk acht, alsnog een verzoek te richten aan de provinciale Staten. De heer Wagenaar komt ter vergade- ring. Ingekomén stukken. Van de afd. Opmeer en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is ingekomen een verzoek om sub sidie en garantie ten behoeve van een dit jaar als gewoonlijk te houden tentoon stelling, zijnde- f 100 en voorts als ge woonlijk voor f 75 deel te nemen in het waarborgfonds. Na eenige discussie wordt met alge meene stemmen besloten het verzoek toe te staan. Vaststelling van een nieuwe keuring- verordening. De Voorzitter deelt mede, dat nader is gebleken de wenschelijkheid om nog eenige inlichtingen in te winnen om trent dit ontwerp. In verband met deze omstandigheid - wordt dit punt van de agenda afgevoerd. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer gemeentelijke inkomstenbelasting. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. a voorstellen' dit cijfer te bepalen op 1,4, waarmede naar verwacht wordt kan worden volstaan. Met algemeene stemmen .voorstel aangenomen. Benoeming stembureaux. De stembureaux worden samengesteld als volgt: Stembureau Spanbroek. Voorzitter, de Burgemeester, leden P. Koomen, C. G. Kok, plaatsvervangers J. Wagenaar en C Boots. Stembureau opsenrift „school”, teneinOe de veilig heid van het verkeer te bevorderen. Wordt goedgevonden. Hierna sluiting. Trekhondenkeuring. Van de onlangs Ier keuring aangeboden honden werden door het Gemeentebestuur 29 honden--goedgekeurd, terwijl 5 dieren voor trekhond ongeschikt bevonden werden. Candidatenlijsten Door het Centraal Stembureau werden de candidatenlijsten, ir-gediend voor <le a.s. gëtorieenteraadsverkie- zing, bij loting als volgt genummerd: 1. S.D.A.P.; 2. Vrijheidsbond; 3. Vrjjz. Democraten; 4. Roomsch-Katholieken. Pomp-installatie Prov. Waterleiding. Zijn we wel ingelicht, dan zullen in den loop vaiy dit- jaar de gebouwencomplexen van de prov. waterleiding in het provinciaal land goed alhier aanmerkelijk .worden uitgebreiJ en zal voor de kapitale som van rond* f 200.000.worden gebouwd. Over den aard van de werkzaamheden kbn men ons nog niet nader inlichten. Op stap.' Isten Pinksterdag v vo' gle zich bij de politie alhier een heer uit Amster dam, wiens zoontje van ongeveer 11 jhar Zaterdag heimelijk de woning verlaten had met medeneming van. zijn spaarbankboekje, waarop een bedrag van f 10.was opge- Johanna ter Braake, Apeldi v. d. Veen, Kail 13 en Joha Blokker.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 8