GELDZORGEN HOORN. SCHAGEN. '3' - leder verstandig rooker, Heeft lomarus in z’n koker BURGERLIJKE STAND. KERKLIJSTEN. LANGENDIJK. Uitkeefingen van f 25.- tot f 3OOO«a Abonneert op dit blad en vergeet geen venekeringe polis aan te vragen. Abonné’a, die nog geen versekeringo* polis hebben aangevraagd, wacht ar geen minuut moe. Stel het niet langer uit Als U een ongeluk OTerkomt^ kunt gij niet in het besit sijnde van een poHa geen (.insnrnak op uitkeering doen gelden. DE ADMINIBTHAUK MONNIKENDAM. LANGENDIJK. H MM jksniig OPMEER. t tot een Raad der gemeente Opmeer gehouden op 22 mm H. Appel te Spanbroek vergun- van tang de feestelijkheden openen met een concert de 'riendjes, ver- (adv.) Sigaren Seriemerk van *-20 ets een vee meer zullen koopen, :erd is bij fondsen, die de le- i der lichtingen gemeente, zal plaats van en ge- Span- v. Gerardus Margaret ha v. Jan de Jong en v. Simon Maria en der te Zijpe jaar. tonder steld door Z. K. H. lan's Wilskracht", reik mg der zoi H. Overleden: Aaltje van Dalton, 74 jaar, Wed. van Cornelia Koning. Neeltje Schou- ten, 59 jaar, Wed. Rejjer Delver. overleden rozenkrans, een een muilkorf, een een „Werkman’a Wils- Wilhelmina Volen- OBDAM. Overplaatsing. De dienstplichtige J. N. Wessemius, uit deze gemeente, is geplaatst bij de Politietroepen te Nieuwersluis. OUDKARSPEL. Inspectie verlofgangers. De inspectie ▼oor de groot-verlofgangers der lichtingen 1917 en 1920, uit deze gemeente, zal plaats hebben op 7 Juni a.s. te Heerhugowaard. Vrijstelling dienstplicht. Aan P. Nie man, dienstplichtige van de lichting 1930, is door den Minister van Defensie een jaar vrij stelling verleend wegens kostwinnerschap. Tijdelijk onderwijzeres. Tot tjjdeljjk on derwijzeres aan de openbare lagere school is benoemd Mej. van Herwerden uit Haarlem. Zooals onzo lezers zich zullen herinneren, werd door het Gemeentebestuur en het Rjjks- schooltoezicht de aanstelling van een 4de leerkracht noodig geoordeeld, daar ’t aantal leerlingen in de beide laagste klassen te groot is om met. vrucht onderwijs te geven. De Gemeenteraad voteerde daarom in zijn laatste vergadering dc jaarwedde van deze onderwijzeres, welke geheel komt voor reke ning van de gemeente. schillende uitgaafposten en taal f 740.—. De begroeting en staat van overschrijving worden aldus vastgesteld. Vernieuwing van de Tromperbrug. In verband met de voor genoemde plannen van herstelling van de Tromperbrug wordt medegedeeld, dat do Vier Noorder Koggen in de kosten tullen bijdragen K gedeelte, terwjjl de polders Berkmeer en Spanbroek Jacobus Kok en Christina Jonker; Bernar- dina Maria van Duin, oud 2 jaar, d.v. Jaco bus van Duin en Klazina Wilhelmina van Hoek: Aafje Buisman, oud 73 jaar, weduwe van Jan Appelman. Getrouwd: Cornells Groot en Alida Laas; Tbeodorus Wijnker te Heerhugowaard en Alida Groot Dinsdag half 8 en 8 uur Communie, kwart vóór 8 Communie, 9 uur gelezen boeren kodnen allen zonder „toegeven’’ van hun beesten afkomen; de heer de Kroes be hoefde slechts vijf stuks 'voor de pas ge vormde! inkoopcombinatie der fondsen te koopen, waarvan later nog weer één aan een slager werd overgedaan. In totaal werden 26 beesten bij het Scha^erfonds verzekerd (vorige week 10). Overigens bedenke men. dat vele koelen op ’t oogenblik nog niet in handen der weiders zjjn, maar nog bij de kleine bouwers, die geen fondslid zijn. Het vee was duur. Men verwacht, dat volgende week veel meer beesten over het onderlinge fonds zullen gaan. bereid zjjn ieder een gedeelte bij te dragen, zoodat deze gemeente het overige zal moeten bekostigen; met inachtneming van het mede gedeelde alsmede B. en W. te machtigen tot aanbesteding, inschrijving. Als gevolg van gehouden besprekingen wordt aan B. en W. machtiging verleend naar omstandigheden te handelen, terwijl het voorstel van B. en W. wordt aangeno men Bouw nieuwe onderwjjzerswoning. Naar aanleiding van opgegeven opdracht tot het voorbereiden van een plan tot den bouw van een nieuwe onderwjjzerswoning, deelt de Voorzitter mede, dat blijkens des kundig onderzoek ingesteld, de nieuwe wo ning kan worden gebouwd op de plaats der bestaande woning. B. en W. adviseeren derhalve nieuwe woningbouw. Het voorstel van B. en W. wordt met alge meene stemmen aangenomen. Kohier hondenbelasting. Vastgesteld wordt een kohier der hon denbelasting bedragende f 49. Na rondvraag sluiting. Gegund. De levering van grint en basalt aait den polder Schagerwaard, is opgedra gen aan den heer G. Bras alhier, respect, tegen f 4.29 en f 8.39 per M3. Politie. Gevonden: een voorruit van een auto, eommunieboekje, een handschoen, schroefdop. Verloren: een hamer, een I 2_ .vulpen, een medaillon, een bril in étui. De leverkwestie. In elke plaats van eenige beteekenis, waar een markt gevestigd is, OPMEER. Geboren: Adrianus, z.v. Joris Rujjter en Apollonia Beerepoot. SPANBROEK. GEBOREN: Maria Roza d.v.‘ Nicolaas Rood en Elizabeth Maria Znveekhorst. Nico- laas z.v. Nicolaas Kuin en Maria Ursem. Cecilia Maria d.v. Jan Wagenaar en Maria van Diepen. Adriaan Jozefus Maria z.v. Simon Vlaming en Trijntje Bakker. Catharina Maria d.v. Nicplaas Johannes van Shraalen en Margaretha Romein. Cornelia Elisabeth d.v. Hermanus Maria Agnee Kuihnan en Margaretha Catherina Balk. Elisabeth d.v. Hendrik Appel en Aafje Hoogland. Pieter z.v. Nicolaas van Etten en Rjjntje Boots. Sophia Gerarda d.v. Petrus Stam en Cor nelia Hendriks.' Johannes Engelbertus z.v. Willem Groot en Maria Laas. Regina Maria Mathilda, d.v. Willem Tbeodorus Delissen en Helena Maria Josephina Nuchelmans. Overleden: Clasina Kok. oud 3 jaar, d.v. BEëEDIGD. O De heer A. Bloetjes, wonende Kruisstraat 32, alhier, is voor de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar beëedigd tot makelaar in onroerende goederen. waar slachtvee wordt verkocht, bestaat ook een fonds, ter verzekering van dit vee, zoo het bij de keuring geheel of gedeeltelijk wordt afgekeurd. Langen tijd is deze verze- kerng vrjjwel goed gegaan. Maar sedert er in de openbare slachthuizen strenger wordt ge keurd, vooral strenger op de onderdeden, waardoor de verzekeringsfondsen vrjj gere geld alle weken belangrijke bedragen ter vergoeding van onderdeden moeten uitkee- ren, hebben de fondsen besloten, deze kleine vergoedingen niet meer te betalen, vooral op de levers wordt in de slachthuizen nauw keurig toegezien, zoodat er fondsen zjjn, die per week honderden guldens voor zieke le vers uitkeeren. De vereenigde fondsen heb ben thans bekend gemaakt, dat zij de scha den of verliezen op of aan levers niet meer zullen betalen. - De Nederl R. K. Hanzebond, de Nederl. Grossiersbond, de Neder). Slagershond, de Algemeene Bond van Dorpsslagers en de Nederl. Bond van den Vleeschhandel heb ben dat besluit van de fondsen beantwoord met een contra-besluit: le. dat zij g< hetwelk verzeki vers niet uitbetalen; 2e. dat vee, dat gemerkt is door de fond sen, die de levers niet uitbetalen, niet ge kocht -zal worden, of het moet oververze kerd worden bij fondsen die wel uitbetalen; 3e. vee, onverzekerd gekocht, ter verze kering aan te bieden bij fondsen, die de le vers wel uitbetalen Een spreker aan den kant der boeren en der fondsen Ir. Huisman, betoogde te Pur- merend, dat de heeren geen grooter risico willen dragen dan de wet hen oplegt. De ■Holl. Mij. van Landbouw kreeg vin juristen tot antwoord, dat de verkooper niet, voor kleine afkeuringen behoefde in te staan. En zoo heeft elk zjjn standpunt ingeno men en wordt de strijd voortgezet. Later komen wij hier nog op terug. Men deelde ons nog mede, dat de boeren en fondsen een strjjdfonds bijeen hebben ge bracht om daaruit hunne zaak te verdedi gen. Wjj zjjn nieuswgierig boe deze kwestie zal af loepen. Het zal velen onzer lezers benieuwen, hoe in verband met den slachtfondsen-oorlog de toestand op de Schager markt Donder dag j.1. was. Wjj kunnen daaromtrent mede- I doelen, dat er voor deze markt, veel grossiers aanwezig waren, terwjjl ook de heer Wouter de Kroes uit Overschte verschenen was, die zooals men weet de officieusee leider is bjj het verzet der boerenfondsen. De bij het Schagerfonds aangesloten dat als plaatst de broek; dat aan ning is verleend tot stichting van een radio- centrale; het proces-verbaal van kasopneming over het le kwartaal; boeken en kas werden in orde bevöhdeirp dat de stemming voor de Tweede Kamer der Stated-Generaal zal plaats hebben op Woensdag 3 Juli; dat het raadsbesluit tot aangaan van het paardenmarktterrein is goedgekeurd; dat het raadsbesluit tot het aangaan een gemeenschappelijke regeling met de ge meente Hoqrn betreffende toelating van kin deken op de scholen, is goedgekeurd; twee brieven van het P.E.N. waarbjj als antwoord op door B. en W. gestelde vragen der electrificatie van de Lage Hoek en Berkmeer zou moeten kosten f 11.200. zoodat uit finam I ele overweging van de uit voering moet worden afgezien. Ook door middel van de tot stand gekomen hoogspan ningslijn door de Berkmeer van 50.000 volt is verlichting zeer bezwaarlijk, doordat een transformatiestation zou moeten worden ge bouwd. De openstelling der Secretarie als volgt wordt bepaald: Woensdag 912uur v.m. en 24 uur n.m. en Vrijdag van 2H5 uur n.m. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Ingekomen is: van de afd. Opmeer e.o. Hollandsche Maat schappij van Landbouw is ingekomen een verzoek om subsidie en garantie ten be hoeve van een in dit jaar als gewoonljjk te houden tentoonstelling. De aubsidie-aanvrage houdt verband met de verplichting om 15 pet. belangen. Waar nu de te houden tentoonstelling een ge meentebelang .wordt geacht, wordt genoemde 15 pet. afgedragen. Aan de afd. Westfriesland van het Witte Kruis, waaronder deze gemeente behoort, wordt voorgesteld de gemeente-subsidie van 5 cent per inwoner, welke de gemeente jaar lijks aan de afd. Opmeer e.o. voornoemd, toe te kennen f 100.en voorts als gewoon- lijk voor f 76.deel te nemen in het waar borgfonds. Aldus besloten. Van het comité van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn, Purme- rend, Alkmaar en Behagen, is ingekomen een aanvrage om 1 cent per inwoner te mo gen ontvangen ten behoeve van de werk zaamheden in het belang der gemeente o.a, verbetering telefoonverbinding, nachtveilig- heidsdiensten. financieele verhouding Rijk en Gemeente enz. Wordt voorgesteld het ver zoek toe te staan. Wordt met algemeene stemmen aangeno men. Vaststelling keurings-verordening. In verband met het schrijven van den Mi nister van Arbeid N. en H., stellen B. en W. voor een nieuwe keurings-verordening vast te stellen welke beoogt uitbreiding van be voegdheden en toezicht op melkverkoop. Een gunstig advies van de commissie wordt overgelegd. Deze verordening wordt aldus vastgesteld. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer GJ. B. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor dit evenals vorig jaar. wederom te bepalen op 1, waarmede naar verwacht wordt, kan worden volstaan. Wordt aldus goedgekeurd. Benoeming stembureaux. Het stembureau voor de stemming op 3 Juli a.s. wordt samengesteld als volgt: Voor zitter N. Laan; leden: K. Bos, P. Wester; Plaatsvervangers: C. Glas, J. de Rooij. Aangaan geldleening. In de vergadering van den Raad gehou den 30 Januari j.E werd besloten tot aan koop van het paardenmarktterrein voor een bedrag van f 1800.In verband met deze buitengewone uitgaaf wordt voorgesteld tot dekking van deze uitgaaf een leening aan te gaan tot genoemd bedrag, af te lossen elk jaar 1/10 gedeelte, te beginnen in 1929 tegen een rente van hoogstens 5 pet. *s jaars en rente en aflossing te dekken uit 'de gewone middelen. Wordt aldus besloten. Financiën. De Voorzitter stelt voor tot vaststelling te besluiten van een suppletoire begroeting dienst 1928, bedragende f 2398.94 De begroeting is noodig tot regeling v. d. uitgaven gedaan voor straatverbreeding enz. Af- en overschrijving dienst 1928. Deze is noodig voor wijziging van i bedraagt in to- ASSENDBLFT. Zondag 7 uur H. Mis met onderrichting, 10 uur Hoogmis met preek, kwart voor I Catechismus, half 3 Vespers. Maandag half 7 H. Mis bjj de Eerw. Zus ters. om half 8 in de kerk. DL Wo, Do., Vrij, en Za. H.H. Missen M half 8 en kwart over 8. Donderdag kwart over 7 gezongen H. Mto ter eere van het H. Sacrament. m. Maandag half 8 godsdienstonderricht W de kerk voor de jongens. Dinsdag half 8 Congregatie. Eiken avond om half 8 Mei- maandoefeningen. Zaterdag 7 uur Marialof. Biechtooren Zaterdag van 48 uur. D#> geljjks voor en na de H. Missen. Eiken dag is de kerk van 45 uur geopend voor ee4 bezoek aan het Allerheiligste. Catechismus volgens gewoonte. Zondag 26 Mei na den II oog dienst afdracht der gelden voor het penningfoads in b«4 R. K. Vereenigingsgebouw. te St. Maarten. Guurtje Raadgers, 74 jaar, echtgen. van Gerardus Zomerdijk. Dieuwer- tje van der Vlies. 89 jaar, Wed. van Jao. OU DORP. Geboren: Maria Anna, d. v. Albertus Ta rn is en Evelina Cornelia Tufjnman. Alida Maria, d. v. Gerrit Oudes en Maria Adriana Moelaert. Margaretha Cornelia, d. Frede- rik Simon van der Hejjden en Neeltje 8* Wit. Johannes Gerardus, z. Gerrit MeQ»< ring en Johanna van der Peet. Anna Maria, d. v. Cornells Johannes Wlgmans en Jo hanna Afra Spel. Bregitha Arana Maria, d. Adrianus Tbeodóms Oudhuie en Maria Kunst. Getrouwd: Nicolaas Jan Bevenhu jjsea, veehouder, 26 jaar en Grietje Maria Bmjjn, zonder, beroep, 23 jaar. Volkert Johannes Deen, landbouwer, 28 jaar en Cornelia Maria van der Veer, 25 jaar. zonder beroep. Overleden: Dieuwertje Gevers, ongehuwd, 50 jaar. Petrus Johannes Zuurbier. 61 jaar, geh. aaet Geertje Konjjn. Alida Maria Oudea, 2 dagen. Trüntje van Mullem, Wed. van Frank Langerak, 78 jaar. **- Zo. le Zondag na Pinksteren; 7 u. Vroeg mis uit dankbaarheid bjj een zilveren Huws- Ijjksjubilé. half 9 Communieeeren; 10 uur Hoogmis voor de Parochie met preek van Pastoor vaqgfoord over: Uit God, door God. tot God. Rom. 11 36. Geen Patronaat; haM 5 Lof met Rozenkransgebed voor Gertrndb Beemsterboer als lid van St. Barbara. Ma. 7 uur voor Cornelis Duyves en Joan na Breedveld; elders voor Cornelis Trompet- ter. Di. 7 uur voor Nicolaas Komen B.M.: el ders voor Gerbrand Duyves: 7 uur Maria- Congregatie. Wo. 7 uur voor Gertrudis Beemsteriioer; Zustershuis voor Egidius Dudok. Do. 7 uur voor Ew. Zr. Caaimira; half 8 voor overL fam. de Jong en de Njjs; 7 uur Smranientslof. Vr. 7 uur voor overl. fam. Duyves ert Oud- huis; elders voor Arie Komen van Alkmaar; 9 uur gez. Maandstond voor Gertrudik BeemsArboer. Za. 7 uur voor Willem en Theodoras Buis en Engelina RuisBerkhout 34 en van B8 uur biechtbooren; 7 uur Marialof. Zo. 7 uur voor Jantje Koe en Elizabeth Kramer en overl. fam.; 10 uur voor de Pa rochie; .Armenadiaa] collecte. De gebedeu worden verzocht voor Gertra- dis Beemsterboer, Mattheus Goedhart, Anna GoedhartZuurbier die in den Heer zQn overleden. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Joa»- nes Korver en Maria van der Stoop; Wilhel mus Kaandorp eu Joanna Blokker; Antouiua Kraakman en Catharina Kaag; Joannes Schotten en Maria van Kleef, allen 2 R. sullen U niet kwellen als U oen ongeluk ontkomt on geabonneerd sijt op dit blad, dat gratia op aanvraag een polis, die U varsekort tegen ongevallen M aoer boog* bedragen, verstrekt Muziekconcours. Evenals Hemelvaarts dag wérden de afgevaardigden der deelne mende koqisen en genoodigden officieel ten Stabilize ontvangen en toegesproken door den E.A. Heer Burgemeester J. Versteeg Jr. Na de officieele ontvangst ten stadhuize om ongeveer half 1, volgde de marsch- wedstrijd. waaraan deelnamen: „Crescendo". Ouderkerk a. d. Amstel: „St. Caeeilia”. Heiloo en ..Werkman's Wilskracht”. Leiden. Om ongeveer 2 uur werd met het optreden van „Kunst na Arbeid’’, Grootebroek een anavang met de concert-wedstrijd gemaakt, waarvan de uitslag als volgt is: Tweede afdeeling fanfare: „Kunst na Ar beid’, Grootebroek. 3o prijs- 68 punten. „Broek in Waterland” te Broek in Water land. 3e prjjs, 55 punten. Eerste afdeeling fanfare: „Crescendo*-, Ouderkerk a. d. Amstel. 2e prijs. 83 punten. „St. Caeeilia". Heiloo. le prjjs. 106 punten. Afdeeling uitmuntendheid: Harmonie „Nut en Genoegen”. Edam, le prjjs. 102 punten. Afdeeling uitmuntendheid, fanfare: „Ex celsior”, Warder, le prjjs met lof, 126 punten. Eere-afdeeling Harmonie: Harmoniekapel „Werkman’s Wilskracht”, Leiden, le prijs (met. lof), 119 punten. Uitslag Marschwedstrjjd: „Crescendo”. Ouderkerk a. d. AmsteL 2e prijs. 47 punten; „St. Caeeilia”, Heiloo, 2e prijs. 49 punten: „Werkman’s Wilskracht”, Leiden, le prjjs, 60 punten (met bijzondere onderscheiding). Eere-prjjzen. Medaille beschikbaar Prins Hendrik: „Wei Leiden. Medaille, beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin: „Excelsior”, Warder.^ Medaille, beschikbaar gesteld door de Com missaris der Koningin in N.-H. (Marsehwed- strjjd): „Werkman’s Wilskracht”. Leiden. Directeursprjjzen. 1. De heer G. Dik. directeur van „Werk man's Wilskracht”, Leiden. 2. De heer J. Wolff, directeur van -Ex celsior”, Warder en ..Kon. Edam'» Fanfare korps”, Edam. 3. De heer R. van ’t Hoff, Haarlem, di recteur van „Excelsior”, Heemstede. Des avond/ werd de eere-wedstr^d gehou den. Hiervan luidde de uitslag als volgt: le prjjs. 80 punten. „Excelsior”, Warder. 2e prijs a. 7 4punten. „Kon. Edam’s Fan farekorps”, dEara. 2e prjjs b, 50 punten, kracht”. Leiden. 3e prjjs, 47 punten, dam. 4e prjjs A, 40 punten. .,Nut en Genoegen”, Edam. De diverse uitslagen werden door den Burgemeester bekend gemaakt, die ter eere van zjjn verjaardag een ware ovatie van het zeer talrijke publiek in ontvangst mocht nemen. Het concours is in alle opzichten ge slaagd; het comité kan tevreden zjjn. Het feest is zonder een wanklank verloopen. Het muziekconcours. Nog slechts een enkele week en we vertoeven midden in een tjjd van muziek en zang in onze parochie. De voorbereidende maatregelen voor het muziekconcours van den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen vorderen meer en meer. Nog enkele repetities en dan zullen de diverse corpsen bun behaalden eer op vorige bond-coursen wederom moeten ver dedigen. We kunnen wel zeggen, dat voor het con cours veel belangstelling bestaat en op ve lerlei medewerking kan worden gerekend. De beide corpsen aan den Langendijk, „Kunst na Arbeid” uit Zuid-Scharwoude en „Exlcelsior” uit Noord-Scharwoudo hebben beiden een concert aangeboden, alsmede Je R. K. Zangvereeiyging „Caeeilia". Liefhebbers van mooie muziek en r*“ kunnen dus alvast in het vooruitzicht dezei concerten zich verheugen. Ons Fanfarecorps „Genot door Kunst” zal op Zaterdag 1 Juni a.J) Door verschillende vereenigingen en per sonen zijn reeds medailles of geld voor den aankoop daarvan beschikbaar gesteld. Wij noemen slechts de Gemeentebesturen Noord-Scharwoude. Zuid-Scharwoude Oudkarspel en de Simplex-Rjjwielenfabriek te Amsterdam. Ook de marschwedstrjjd belooft heel aar dig te worden. Ons Fanfarecorps zal nitko- men met de vcreenigingsmarsch „Genot door Kunst-masseh”, gecomponeerd door haar directeur, den heer H. A. Maas te Alk maar. handschoen, een SPANBROEK. Zondag feestdag van de Allerheiligste Drievuldigheid, half 8 stille H. Mis, 9 uur t uitreiking der H. Communie. 10 uur Hoog mis, kwart vóór twee katechismus, half 8 Lof met rozenhoedje. In de week is de H. Mis te half 8. Maandag half 8 en 8 uur uitreiking der H. Communie, 9 uur gezongen jaargetij. 8 en 8 uur uitreiking der H. H Sacramentsdag, half 8 «ik L Communie, kwart vóór 8 Mt ngen H. Mis, 7 uur lof ter eere vuu M Saczament. Zaterdag half 8 uitreiking der H. Commu nie, waarna de H. Mis in de kapel, van 8— en van 5—8 uur biechtbooresu OBDAM. Geboren: Petrus Antonius. z. Meinardus Bos en Catharina Kooijman. Cornelis, z. i Agatha Kok. Simon Jozef, z. Konjjn en Geertruida Wever. Elisabeth, dv. Jacobus Adrianus Blom Anna Albrink. Petras Cornelis, z. v. Theo doras Gerardus Bot en Catharina Elisabeth Schipper, Nicolaas Gerardus, z-v. Johan nes Cat har inus Gieling en Jansje Veenboer. Tbeodorus Joannes Catharinus. z. -v. Hennanus Steltenpool en Petronella Kristina Bakker. Nicolaas Jozef, z. v. Meindert Ruitenberg en Maria Karsten. Overleden: Alida Bakker, d. v. Cornelis Bakker en Anna Schouten, oud 1 jaar. Jan Willem Twisk. oud 30 jaar, wonende te Bergen (L). Ondertrouwd: Nicolaas Duijn van Berk hout en Anna Kujjpers van Obdain. Nico laas Leegwater v. Obdam en Maarje Groot van Hoogwoud. Pieter Doodeman van Obdam en Helena Maria Winter van Krom menie. Cornelis Wilhehnis Blankendaal van Alkmaar en Cornelia Johanna Komen van Obdam. Cornells Mol van Nibbixwoud en Dieuwertje Wester, voorheen van Obdam. Gehuwd: Nicolaas Duin van Berkhout en Anna Kujjpers van Obdam. Cornelis Wil-U helmus Blankendaal van Alkmaar en Corne lia Johanna Komen. ENKHU1ZEN. Geboren: Cornelis, z.v. Pieter Keesman en Jantje Brouwer; Antonius Petrus Joseph, z.v. Epke Postma en Martba Everarda de Vreeze; Aaltje, d.v. Rombartus Verbeek en Renske Klompmaker; Cornelis, z.v. Cornelis Bjjl en Elisabeth van Djjk; Frederik, z.v. Jan Hof man en Trijntje Hokkeling; Anna, d.v. Sjoerd' Duin en Janke Albertsma; Simon, z.v. Pieter Sluis en Anna Groot; Susanna Maria, d.v. Laurentius Johannes Sikkens en Johanna Draaisiua; Theodora Geertruida, d.v. Hjjme Roosendaal en Theodora Geertruida Hoojj- man; Nicolaas Cornelis, z.v. Petrus Botman en Anna Dekker; Johanna Wilhelmina, d.v. Conelis de Graaff en Betje Sietaes; Jus jen, z-v. Johannes Dantuma en Antje Nauta; Pie ter, z.v. Pièter Visser en Johanna Peerde- mau; Maria, <Lv. Yme Nauta en Janke Kra mer; Johanna Maria Antonia, d.v. Simon Joeejihus Antonius Kenter en Maria Johanna Venneman; Wigert zv. Jan Brouwer en Aafje Mantel; Willem. z.v. Jan Bakker en Jantje Brouwer; Dirk, z.v. Dirk Fjjma en Pietje BlokGrietje, d.v. Johannes Marinus Herma- nus Hoojjmau en Grietje Marei. Ondertrouwd; Hendrik Tiesma en Elisa beth van Doornik; Herman Wijdenes en Jantje Kuipers; Jacob Kofman en Antje Lsuigedijk; Johannes Bijlsma en Jacoba Goos. Getrouwd: Hendrik Tiesma en Elisabeth van Doornik. Overleden: Geertje Kreeft, 84 jaar, wed. van Jan Potama. Grietje Boot, 71 jaar, wed. v. Pieter Bart; Grietje I^ngereis, 50 jaar, d.v. Arien Langereis en Elisabeth Smit; lesje Evendjjk, 73 jaar, wed. v. Jan Kofman; Cornelis Nebbe, 83 jaar. wedn. v. Jenneke - van Broeke; Jacobus Konstaat van der Schaft. 89 jaar. echtgen. van Maria de Boer; Man Willem van Veen, 58 jaar, echtgen. van Jonasje van Waart? MEDEMBUK. Geboren: Huibert. z. v. Johannes Adrianus van der Waal en Afke Visser. Dieuwertje. d. v. Pieter Vlam en Anna Vos. Ondertrouwd: Cornelis van der Veen te Hoorn en Jofaanna Goed te Medemblik. Gehuwd: Paulus Ottens en Anna Bakker, beiden te Medemblik. Overleden: Pieter Mol, 88 jaar, weduwnaar ran Antje Schoen. ZIJPE. Geboren: Cornelis, z. v. Jacob Bruin en Geertruida Alina Dissel. Wilhelmina en Cor nelia, ds. Hendrik Blok en Grietje Reet man. Johannes Antomua, z. v. Hendrik van Woesik en Geertruida Guurtje Bommer. Mjjntje, d. v. Andries Boerden en Wimpje Serné. Ondertrouwd: Klaas Dekker, 28 jaar, ma- gazijnmeester te Graft en Maria Vriendjes, 22 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Gehuwd: Reijer Brommer, 25 jaar, veehou der te Baraingerhorn en Anna Maria Marees, 21 jaar. zonder beroep, te Zijpe. Johannes Petras Schilder, 27 jaar, vee en Adriana Veronica Bakker, beroep, te Raadsvergadering. Vergadering van den Mei 1929. des voormiddags 10 uur. ten Raad- buize. Voorzitter de heer A. Commandeur, Burge meester. Secretaris de heer J. Hartog. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden goedgekeurd. De Voozitter deelde mede: volontair ter Secretarie is heer P. J. L. Laout van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 10