van het „Noord-Hollandsch Dagblad1’ I a- L-oOo-J J BPANJAAKD Vrijdag 24 Mel 1929. >3 -I 35 cent per half pond. VOLK8MISBOEK a Langestraat 88 Tel. 533 Alkmaar The All Tone Radio Installaties KERKLIJSTEN. VESPERALE. Gratis beritter(ster) worden. i j&^/F te om 1 voor den van van het novene An hier èn aan Den Oervef". Maria-Lof met Rozenlïeegje. huisvrouw uur gezongen H. Mis uit dank* 25-jarig huwelijksfeest. en den ZeerEerw. Pater Rochue Kauling in one klooster te Woerden, die in den Heer rijn overleden. Congregatie voor de leden van het en klein patronaat in de Hulpkerk te half 8 voor Nicolaas Ligthart. g 9 uur gez. Huwelijksmis voor om van ;en Felix Ie. Volle H. Mis WIERINOEN. Zo. laatste Zondag van de maand, te ver dienen volle aflaat voor de veschlllende Br< ----- Peti mus; iafl 8 le Vespers met Rozenhoedje, waarna de Profnndis. WAARLAND. Zondag half 8 voor Pieter Nieuwboer ed Catharina van Schagen. 10 uur voor de parochie. Maandag half 8 voor Anna Zut, huisvrouw van Jan Stoop. Dii W. Bergen-Bruin. Donderdag half 8 uit dankbaarheid. Vrijdag half 8 voor Johannes en Johanna Poland en Maria Ruiter. Zaterdag 9 uur baarheid bij een I De gebeden worden verzocht voor Catha< rina Bommer, huisvr. van Nicolaas Hanen berg, die in den Heer is overleden. De H.H. Missen als op te 9 uur de Hoogmis Voor en onder de H. Mis uitrekking van de H. Communie, zoomede te half 8. Voor en na de H. Mis gelegenheid om te IFFICIEEL KERKBERICHT viering van den H. ene Communiedag RINNEGOM. Zo. 7 uur tot zekere intentie uit dankbaar heid, om half 10 voor de Parochie, om 1 «ur Cat. 2 uur Vespers. Ma. voor Clasina v. WeenenHollander. Di. voor Gerardus Gaarthuis. Wo. om 9 uur stille maandstond Laurentiue Stoop. Do. Feest van bet AUerh. Sacrament des Altaars, gez. H. Mie voor Wilhelmus Swart. Vr. voor Gerardus Lief ting en Maria Ruöens, om half 8 Lof. Za. voor overl. oudere, van 45 uur Hechten der kinderen, van 5r—8 uur biechten Ier overigen. In den ondertrouw zqn opgenomen: Wil helmus Dekker van Egmond a. d. 'Hoef en Qrietje Duynmeqer van deze parochie. Elders wordt gelezen: Ma. voor fam. Leek. Di. voor Petrus Groen, Anna Mejjne en Maria Zonneveld. Wo. voor Corns. Zuurbier. Do. voor Anna Leek. Vr. voor Marga. v. DamBaart Zat. voor overl. fam. Valkering. de oederschappen; half 8 de H. Mis voor >tr1ft J^pijzer eh Maria Catharina Boersen; Jf itfSoorwle parochie; 12 uur Catechls- us; <«N 8 le vespers mot ONDEKDIJK. Zo. Drievuldigheids-Zondag; half 8 H. Mis voor Jan Mol en Aafje Ettes; half 10 voor de Parochie. Hoogfeest van Aanbidding; 7 uur wordt het Allerh. ter Aanbidding uitge steld. Geen Catechismus, half 8 Gezeamenlijke Aanbidding en Generale Absolutie voor de Tertiarissen; Jubilé-aflaat. In de HJL Mis sen open schaal-collecte voor de parochie, welke bijzonder blijft aanbevolen; half 7 plechtig Lof en predikatie; collecte voor ver siering en onkosten. Ma. 7 uur voor Petrus Manshanden; half 8 tot zekere intentie; half 8 Lof te.v.d. H. Gerardus Majella; vereering der relikwie; Di. half 8 voor overl. leden der Lev. Ro- •enkrana. Wo. haM 8 voor Jan Commandeur en Cath. Konijn en overl. kinderen. UMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers met Rozenhoedje; daarna H. Fam. afd. mannen. Ma. 9 uur gez. Jaargetijde voor Agatha van Diepen. Wo. kwart over 8 gel. maandstond voor Geertruida Bakker, wed. Keijzer. Vr. half 8 Lof ter eere van Maria met Ros. De gebeden worden verzocht voor Anna v. Duin, wed. Floris Scholten, die in den Heer is overledea. Hoofdverf. Grotrian-Steinweg, Baldur, Feurieh «ju Piano’s. Occasion Piano’s tegen neer billijke prijzen. Gemakkelijke betaBngs voorwaarden. Grootste Selectiviteit. Gratis demonstratie. Ma. 8 uur de H. Mis voor overl? familie Tieleman; des avonds 8 uur Meimaand- oefening. Di. 8 uur de H. Mis voor den Zeerfterw. Heer Joannes Gerardus van Kelckhoven; dee avonds 8 uur Meimaand-oefening. Wo. 8 uur de H. Mis voor Anna Jansen Behagen; des avonds '8 uur Meimaand- oefening. Do. feestdag van het Allerh. Sacrament, dag van devotie; half 8 wordt de H. Com munie uitgereikt- 8 uur gez. H. Mis en Maandstond voor overl. fam. BoersenKoen- drink; 8 uur plechtig Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Vr. 8 uur H. Mis voor overl. familie v. d. Balm; des avonds 8 nur Lof ter eere van de H. Maria met Rozenhoedje en de Lofz. „Te Deum” tot sluiting van de Meimaand. Za. begin van de maand Juni, deze maand is bijzonder toegewjjd aan de vereering van het H. Hart van Jezus; 8 nur de H. Mis voor Theodoras Ger. Boersen, overl. ouders en familie; des avonds van 68 uur gelegen heid om te biechten. Zo. a.s. 1ste Zondag der maand, te verdie nen volle aflaat voor de verschillende Broe derschappen, tevens Zondag van de veelvul dige H. Communie. Deze week Catechismus volgens gewoonte ENKHUIZEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Maandag de H. Mis in de Kapel Dinsdag 7 uur Meisjescongregatie. Donderdag 7 uur Lof. Vrfjdag 7 uur Lof met Rozenkrans tot slui ting van de Meimaand. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. HEILOO. Zo. 26 Mei, half 7 Uitr. H. Communie; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Congr. H. Fam. afd. mannen; half 7 Jongens-Con-> gregatie; half 8 Lof ter eere v. d. H. Willi- brordus. Ma.. Di., Wo., Do., en Vr. de H.H. Missen te 7 uur en kwart over 8. Do. H. Sacramentsdag, ’s avonds half 8 Lof ter eere v. h. H. Sacrament. Za. te 7 uur in de kerk en bij de Zusters kwart over 8 Uitr. der H. Communie; 4half 9 biechthooren; half 8 Marialof. Ma., DL, Wo. half 8 Meimaandoefeningen. Vr. te half 8 Maria-Lof met Rozenhoedje tot sluiting van de Meimaand. OBDAM. Zo. om 8 uur gelezen H. Mis, om half 11 de Hoogmis, kwart over 4 Katechismue. oa* 2 uur de Vespers. Wo. van 5—7 Biechthooren, Do. Vr. en Za. te 8 uur Lof. Za. van 4half 6 en van half 7half f Biechthooren. De gebeden worden vereoebt voor Adrian* Stam—van Diepen, die in dm Heer fa over, leden. BERGEN. Zo. Half 8 de Vroegmis, om 10 uur Hoog mis, 2 uur H. Familie afd. Mannen, om 7 sur Jongens Congregatie, half 8 Lof en ver der geheel de week half 8 Lof. Ma. Vergadering der 3de Orde bof. DL om 7 uur gezongen Requiem. Do. H. Sacramentsdag, om 7 uur gezongen R. Mis. Vr. om 9 uur gezongen H. Mis. Za. Van 46 en van 79 gel Hechts n. CASTRICUM. Zo. de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof, daarna H. Fa milie. Ma. 7 uur gez. H. Mis voor de Geioovige Zielen; 8 uur H. Mis. Di. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8. W. de H.H. Missen te^7, 8 uur en* kwart over 8. Do. de H.H. Missen te 7 en 8 uur; half 10 gez. Huwelijksmis met Veni Creator; half 8 Lof met processie. Vr. de H.H. Missen te 7, 8 uur en kwart over 8. Za. 6 uur bij de Eerw. Zusters; te 7 en 8 uur in de kerk de H. Mis; van 4—8 uur ge legenheid om te biechten; half 7 Lof ter eere van Maria. EGMOND AAN ZEE. Zo. H. DrievuMigiieids-Zondag. Vroegmis om 7 uur; de H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en kwart over 8: Hoogmis om 10 uur; Lof ter eere van O.L. Vrouw om 7 uur. F.lken avond om 7 uur in de maand Mei Meiaandaclrt. A.s. Zondag viering van het Allerh. Sa crament; Algemeene H. Communie voor de geheele Parochie. Do. H. Sacramentsdag. Bedevaart naar Heiloo. Te 7 uur stille H. Mis; half 9 ver trek; 10 uur gez. H. Mis met predikatie; half 2 Kruisweg en Lof Za. Gelegenheid om te biechten van 38 uur. »T KALF (ZAANDAM). Zo. half 8 Vroegmis;10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. Do. 7 uur Maria-Lof «iet Rozenhoedje. Za. van 38 uur biechthooren; 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. HEEMSKERK. Heden, Drievuldigiheidszondag, de HJf. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. Collecte voor de Broederschappen van den H. Geest en van de H. Kindsheid, welke zeer dringend wordt aanbevolen. Half 3 Vespers met Rozenhoedje voor Laur. v. Duin als lid der Broedersch. der H.H. Lid. en Ther. 5 uur Congregatie voor Patronaat en Gezel len; half 7 H. Familie. Na de Vespers verga dering voor de zelatricen van het Genoot schap van bet H. Hart. Ma. H. Mis bij de Eerw. Zusters; 8 uur ge zongen Jaargetijde. Wo. te 8 uur gez. Jaargetijde; 7 uur Maria- congrögatie. DÓ..H. Sacramentsdag, te 7 uur gei. H. Mis; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het Al lerh. Sacrament. Za. gelegenheid om te biechten van 4 tot half 9; te 7 uur Lof ter eere van O.LVr. ter Ncod met Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland; Kinderbiecbthooren voor de 3de en 4de klas. Zo. 1ste Zondag der maand; Eucharisti sche dag; algemeene H. Communie voor Volksbond en Hanze; collecte voor den St. Pieterspenning. Op Drievuldigheidsrondag en H. Sacramentsdag na de H.H. Missen Ge nerale Absolutie voor de leden van de Derde Orde. Kamens Z.D.H. üèn oisschop wordt den geloovigen wederom dringend verzocht geen aalmoezen, onder welken vorm dan ook, ta geven aan vreemdelingen, tenzij ze voonlen zijn van een sciiriftelqke machtiging van den Bisschop. Dergelijke machtiging wordt alleen verstrekt in de Nederlandsche taal. DE WEERE Heden feestdag van de Allerheiligste Drieeenheid; om 1 uur katechismus voor alle jongens en meisjes, die wel van de school, maar nog niet niet van de katechismus zijn ontslagen. Om 2 uur Vespers met de oefe ningen van de Meimaand, waarna lied 59. In de week eiken ochtend Communieuitrei- ken om kwart voor 7 uur en baf 8 en voor en onder de schoolmis van 8 uur, terwijl al leen biechtgeboord wordt van 77.50. Ma. de oefeningen van de Meimaand na de gezongen Requiemmis van 9 uur, op de overige dagen onder de schoolmis. Wijl a.B. Zondag de plechtige viering is van H. Sacramentsdag, wordt deze week biechtgeboord; Vrijdag en Zaterdag van 3-5 en van 68 uur. De schoolkinderen komen biechten deze week niet Zaterdagochtend, maar Vrijdagmiddag na schooltijd. A.s. Zondag le Zondag van de maand Juni, bijzonder toegewijd aan de vereering van het Allerheiligst Hart van Jezus en dus een volle aflaat te verdienen voor de leden van verschillende Broederschappen. A.s. Zondag de maandeljjksehe collecte voor het sieradenfonds, welke collecte wij steeds allerdringendst aanbevelen. A.s. Zondag zulten wq na de Vroegmis en na de Hoogmis den bfjrondcren Pauselijken Zegen geven. Zo. 7 uur de Parochie-Mis; half 10 ter eere van de H. Theresia van het Kindje Jezus. Ma. 9 uur gez. Maandstond voor Alida Po land. Di. 8 uur voor Jan Sjerps, Mijntje Conjjn en overl. kinderen. Wo B uur voor Grietje Langedfjk. Do. 8 uur voor Dirk Burger. Vr. 8 uur voor Hermanns en Maria Lange- dijk. Za. 8 uur voor Anna Beemster. Zo. 7 uur voor de Parochie; half 10 voor Pietertje Poland. WOGNUM. 0 Zo. Feeat van de H. Drievuldigheid; de H. Mis te 7 uur voor de over), fam. Overboom Wit; elders voor Jacob Groot Cornzn; te 9 uur voor de Parochie Ma. voor Petrus Roozendaal. Di. voor Grietje Gautier geb. Kamp. Wo. voor Mej. Grietje Commandeur. Do. te 7 uur voor Agatha Niehus geb. Schouten; te 9 uur voor Hubertus Blank. Vr. voor Grietje Bos geb. v. Ananers. Za. te 7 uur in het St. Agnesgestiebt voor Trjjntje van Berkel. Zo. te 7 uur voor Maarten Keuning; te 9 uur voor de Parochie. Heden na den middag te 2 uur Vespers, waarna lied no. 47, vervolgens catechismus. Wo. biechthooren van 6 tot half 8. Do. H. Sacramentsdag, dag van devotie. -> Zondag te 7 en 9 uur; Is; *s avonds te 7 Lof ter eere van het H. Sacrament, waarna lied nq. 68. Zaterdagmorgen te 9 uur biechthooren voor de laagste klassen der jongensschool: ’b middags biechthooren van 4 tot half 6 en van 6 tot half 8 uur. Vu deze nieuwe derde gave vu hef alom too gunstig bekende „Volkamtoboek* kunt U «etnakkelQk Een ieder, die ooa drie nieu we abound^ voor minatena drie maudeo aubrengt, ontvangt bovengenoemd Volkmisboek hl zwart linnen tand, ronde hoeken, roodsnee. Voor minstens vfl! abonnfs bovengenoemd Volkê- misboek In echapenlederbud. ronde boeken, roodsnee. Voor minstens acht abonné’s bet Volksmisboek In Seg rijn led er en bind, ronde boeken, goad snee. Hebt U onder Uw familie, vrienden of kenniseen, die bet Noord-Holudaeb Dagblad niet lezen? Het blad kunt U gerust aanbe velen en bovendien komt U GRATIS in bet bezit van au prachtig MISSAAL. DE ADMINISTRATIE. biechten. Dinsdag 7e Dinsdag ter eere H Antonius. Woensdag le dag der H. Hart. Woensdagavond Maria-Congregatie voor de St. Jozef-gezeilen In de hulpkerk te Hoogkarspel. Donderdag H. Sacramentsdag. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten v0(0r de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uuren van 6 tot 8 uur voor de andere parochianen. Zondagmorgen bq hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Maria Schaper-Schipper, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en van Johannes Schouten, die in den Beer is overleden. WESTWOUD. Morgen (Zaterdag) gezamenlijke H. Com munie vu de kinderen der St. Joseph-scho- len. Zondag feest vu de H. Drievuldigheid, 7 uur de Vroegmis, half 10 de Hoogmis, 2 u. de Vespers. Voor en na de H. Mis te 7 uur uitreiking van de H. Communie, 5 uur llaria- Congregatie voor de leden vu het groot en klein patronaat in de Hulpkerk te Hoog karspel, waarna ontspanning, te half 8 ver plichte bijeenkomst voor de St. Jozef- Gezellen eveneens in het Patronaat. In de wenk de H. Mie te 8 uur, teveu Kindermis. Do half 8 voor Marie, Grietje en Tinua Brandsen. Geen Lof. Vr. half 8 voor Cornelia HaakmanVis en Antje de Langen; half 8 Lof tot sluiting van de Meimaand. Meimaandlied. Za. half 7 voor Penis Brandsen; half 11 biechten voor de kinderen; van 58 nur voor de overigen. Zo. half 8 voor Johannes Grooteman en overl. fam. Grooteman en van de Berg; half 10 voor de Parochie. Eucharistische dag van Aanbidding. Geboren: Gerardus Johannes Bakker; Adri- anus Jacobus Bakker. na het TUITJENHORN. Zondag feest van de Allerheiligste Drie vuldigheid, 7 uur voor overleden priester, half 10 Hoogmis voor de parochie, 2 nur Vespers met rozenhoedje. Maandag 7 uur voor Stephanus Strooper. Dinsdag 7 uur wordt de H. Communie uit gereikt. 9 uur gezongen Huwelijksmis voor W. P. Bakkum en M. Blankendaal. Woensdag 7 nur wordt de H. Communie uitgereikt, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor J. C. Mooij en A. Pronk, 7 uur Mei- maandlof. Donderdag H. Sacramentsdag, dag van devotie, 6 uur en half 7 wordt de.H. Com munie uitgereikt. 7 uur gezongen H. Mis voor Anna Groot, 7 uur Sacramentslof. Vrqdag 7 uur voor Elisabeth GlasKra mer. 7 uur Lof tot sluiting van de Mei maand met rozenhoedje en Te Deum. Zaterdag 7 uur voor den Edelachtharen Hr. Joannes Burger, van 47 nnr biechthooren. Zondag a.s. 7 uur tot zekere tetentie, half 10 voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Petrus Boekel, die mot de H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Theodoras Stoop, die la den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: J. C. Mooq A. Pronk, J. Korver en M. C. v. 'd. Stoop, J. Koomen en A. H. Hof. OUDORP. Zo. H. Drievuldigheidedag, half 8 voor de lev. en overl. leden van het genootschap de Stilte Omgang, om 10 uur voor de Pa rochie, half 3 Marialof met Rozenhoedje, Hed 42. Heden verkooping van open plaatsen. Ma. Om 7 uur Communie uitreiking. Om 8 uur H. Mis voor Petras Joannes Zuurbier, Hd van de Broederschap Brielle. Di. Om 7 uur Cumnuuüe uitreiking, om 8 uur voor Jan en Jozef Schouten, om 9 uur gez. Huwelijksmis voor Joannee Prinse en Joanna Schouten. Wo. om 7 uur uitreiking van de H. Com munie, om 8 uur voor Frederika van den Nes, huisvr. van Antoon Smit, van 5—7 ftur Biechtgelegenheid. Do. H. Sacramentsdag, om 7 en 8 uur uit reiking van de H. Communie, om 9 uur gez. H. Mis voor Joanna Jansen, huisvr. van Joannes Rensen, om 7 uur H. Sacramentslof Lied 20. Vr. om 7 uur uitreiking v. d. H. Comm. om 8 uur voor Adrianus van Trienen, om 7 uur Maria-Lof met Rozenb. en lied 44. Za. om 7 uur bq de Eerw. Zustere, 8 uur voor Maria Balvers, Pieter Tromp. Zo. Eucharistische dag, half 8 voor overl. fam. WqteDudink, om 10 uur voor de Pa rochie. KIEUW E NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. Heden bet feest der Allerheiligste Drie vuldigheid, om 8 uur de Vroegmis voor Joris Schouten, om half elf de Hoogmis voor de weldoeners van ons klooeter. Vanmiddag om half 3 Meimaandlof met Rozenhoedje. Heden generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Ma. om half 8 H. Mis voor Arte Klaver en Trijntje S. Roemer, des avonds kwart voor see Meimaandoefening en Rozenhoedje. Di. om half 8 H. Mis voor Gerbrand Bak ker, Divera Hofland en Anna Roskam. Heden 7de der 9 Dinsdagen die het feest van den H. Antoniue van Padua vooraf gaan. Avonds kwart voor zes het Lof ter eere van den H. Antoniue met Rozenhoedje. Wo. om half 8 H. Mis voor Joris Schou ten, ’e Avonds kwart voor zes Meimaand- oefening en Rozenhoedje. Do. H. Sacramentsdag, dag van devotie. Om 8 uur de Hoogmis voor Jan Groot Beden feestdag van den H. Ferdinandue, koning en belijder der 8de Orde. Volle af laat voor de leden der Derde Orde. ’s Avonds kwart voor zee Meimaandlof en Rozenhoedje. Vr. Heden feestdag van de H. Angela Mo- ricia, maagd der 8de Orde. Volle aflaat voor alle geloovigen, half 8 H. Mis voor Agatha NiehusSchouteg. ’s Avonds kwart voor zes Meimaandlof en Rozenhoedje. Za. Heden teestdag van den Zalu van Nicosia, belijder der 1ste Ore aflaat voor alle geloovigen, haM 8 voor Nicolaas Groot As. Zondag plechtige i Sacramentsdag, algemeene voor alle geloovigen. De Vroegmis om 8 uur voor Nicolaas Smit Om half rif de Hoogmis voor de weldoeners. Mededeelingen: Zoolang de Zomertijd doart, la in de kloosterkerk to Nieuwe Nie- dorp de Vroegmis om 8 uur en de Hoogmis om half elf. De gebeden worden verzocht voor den ZeerEerw. Pater Ravnerius Hoogenboom URSEM. Za. 25 Mei biechthooren van 3 tot 4 en van 7 tot 8 uur. Zo. Feest ter eere der H. Drievuldigheid; na de beide H.H. Missen gener. absolutie; geen Catechismus; half 3 kort Lof en korte Kruisweg; daarna vergadering der zelatricen. In de week kwart over 7 uitreiking H. Communie behalve Woensdag. De H. Mis te 8 uur behalve Donderdag, Sacramentsdag, alsdan te 7 uur Vroegmis; te 9 uur gezongen Hoogmis ter eere van het Allerh. Sacrament, voor de lev. en overl. leden der Broedersch. van Ged. Aanbidding. Na beide H.H. Missen gener. absolutte. Voor de Vroegmis geen biechthooren, maar Woensdag na de H. Mis en ’s middags te 4 uur en van 7 uur tot half 8. Donderdagavond te 7 uur Lof met proces sie, waarbq de bruidjes verwacht worden/ Vr. gezamenlijke H. Communie voor de schoolkinderen onder de H. Mis vau kwart voor 8.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 11