Ml INGEZONDEN STUKKEN. LANGENDIJK. dè - KERK EN SCHOOL. SCHEEPSTIJDINGEN. Klein Allerlei. BINNENLAND. HEEMSKERK. GEMENGD NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. SPORT EN SPEL'. 2e (o>— een belangrijke leden tot 's heidebrand de op den zal Wi KARIMOEN, thuisr’, 23 Mei v. Marseille. in hC. Post een Kort slotwoord, waai mede de feestelijke herdenking was geëindigd het van bezoek d. Gaag f 18200.— f 17900.— f 17400.— f 16507.— f 16400.— f 16066 f 15975.— Opdam, Heiloo Hoedjes, Heiloo Stoomvaart Mjj. Nederland KANGEAN, thuisr., 24 Mei te Hamburg. URSEM. gesprongen. Door onbeketx- le waterleiding in de nieuw gebouwde R. K. School gesprongen, waar door een l staat. De openbare staat bijna geheel massa T„ - fect in de dienstleiding zit Het bedrijf U Op den Indus zijn bij Haiderabad ten ^Volge van een plotselingen windstoot •enige booten omgeslagen. Zes personen kwamen om het leven; bovendien zijn er ¥|jf vermisten. Volgens een telegram uit Parjjs heeft de Duitsche delegatie ter schadevergoedings- ftonferentie gisterenavond medegedeeld, dat het voor Duitachland ónmogelijk is boven het betalingsplan van Owen Young te gaan. Obdam, 24 Mei 1929. Mh. de "Redacteur! Beleefd verzoek ik, als abonné enkele regels in het „Noord-Hollandsch Dagblad” te willen plaatsen; bij voorbaat mijn dank. In het nummer van j.I. Woensdag, 2e blad, staat in het stuk Obdam: Bloemententoon stelling. o.a. het volgende: „Het Fanfare corps „Muzieklost” gaf verschillende aardige nummers ten gehoore, wat de feestelijke stemming niet weinig verhoogde, al werd er af en toe wel wat hard ..geblazen.” Al werd er af en toe wel wat hard gebla zen. Heeft de inzender dat van zichzelf of van anderen? Neem mij niet kwalijk, Mh. Hollander, ik heb nog slechts enkele weken de leiding op mij genomen en weet nog niet wat hard is, dat moet ik nog zoeken in het woorden boekje. Misschien weet u, wat dat beteekent: hard blaten, maar bij ons bestaat dat niet in de muziek, en u durft openlijk verklaren (weet vanzelf ook niet.) en zich als jury uit geven. Zoo iemand heeft m.i. niet het minste gevoel van muziek. Wij noemen zooiets mn- ziekdoof, wat beteekenend is. In elk geval zou ik den geachten inzender aanraden, om voorzichtig te zijn met nieuws aanbrengen of althans eerst te onderzoeken, bij een meer geletterde naar woorden, die een ieder kan begrijpen. o Nogmaals dank voor de verleende plaats ruimte, P. DEKKER Jnz., Dir. van het Fanfare ..Muzieklust." Te Laren (Gelderl.) bemerkte de land bouwer T. E. in GrootveMkamp bij het schoonmaken van varkenshokken, dat een draad van de electrische leiding los zat. Zon der eerst den stroom uit te schakelen, raakte hjj den draad aan, waardoor hij onmiddellijk gedood werd. Te Lochem had de wed. J. een kleeding- stuk boven een gaskraantje op haar slaap kamer* gehangen. Als gevolg hiervan is het kraantje open komen te staan, tengevolge waarvan de vrouw bedwelmd is en later aan de gevolgen is overleden. Door achteloosheid van de moeder is gistermorgen het 2-jarig zoontje van B. S. te Spijk van een zolder gevallen op een ster nen vloer. In zorgwekkenden toestand is het knaapje naar het Acad. Ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. HEILOO. Excursie. Ifegunstigd door schitterend zomerweer word onder leiding van de hee ren W. Tamia, alhier en J. W. Beun te Alk maar een excursie gemaakt door de cursis ten van de Tuinbouwcursussen van Heiloo en ’t Veld. Het aantal deelnemers bedroeg 36 Den eersten dag werd een bezoek ge bracht aan den tuin van v. d. Gaag te Loosduinen, waar iets nieuws te bezichtigen viel, n.l. het' verwarmen van platglas door stoom en warmwater. De watervoorziening geschiedde door draineering. De pfroef was uitstekend geslaagd en zal zeker toekomst hebben in verband met de schaarschte der broehnest. Aan de Coop. Groentenveiling „Loosdui nen en Omstreken”, heerschte de gewone levendigheid van dezen tjjd: door het glas is er immers aanvoer in overvloed. Het volgende bezoek gold de N.V. Kwee- kerfj „Nieuw Honsel" te Honselersdijk, een druivenkweekerij, welke een gezamenlijke oppervlakte beslaat van 4 H.A., geheel bezet met druivenkassen. Gisterenmiddag is te Nijmegen een 14- jarig meisje uit het raam van een volksloge- ment. van negen meter hoogte omlaag ge vallen. Zjj bekwam een schedelbreuk en ern stige inwendige kneuzingen. Haar toestana is levensgevaarlijk. Mej. de Wed. C. te Waspik had het ongeluk zich in haar vinger te snijden. Na verloop van eenige dagen ontstond bloed vergiftiging, met gevolg, dat zij na hevig lijden in het R. K. Gasthuis te Raamsdonk- veer is overleden. De kweekers te Zpndert hebben thans een overzicht gekregen van de schade door Me vorst aan hun gewassen veroorzaakt. Naar matige schatting bedraagt deze circa een halve ton. Te Hulst is een verbod uitgevaardigd om «toepen. ramen enz. met water te reini gen, als gevolg van het gebrek aan water, dat steeds nijpender wordt. Op de Amstelkade te Amsterdam heeft een werkman, die bezig was met het vast maken van heipalen op een mallejan, den staart van dit vervoermiddel tegen het hoofd gekregen. Hij werd boven het rechteroog ge wond en is in het Tcs'elschadc-ziekcnhnls overleden. Te Bovenpekela is eergistermiddag een kind van den landbouwer H. B. verdronken. Het 9-jarig zoontje van den landbouwer G. Hardeman te Scherpenzeel had het onge luk, toen het voor zijn moeder de wasch- maohine zou ledigen, met het hoofd tusschen de machine en het deksel daarvgp te gera ken, tengevolge waarvan de dood onmiddel- Ijjk intrad. taren heide, van ióeer dan 100 H.A. Daar de streek bijna onbewoond -ie, zjjn nog geen huizen eety prooi der vlammen gé wordén. Gisterenavond te 9 uur was hjj de boerderij van den landbouwer Luimes de houtmijt en een hooiberg afgebrand. Voor het huis be stond geen onmiddellijk gevaar, ook niet voor de in de nabijheid staande boerderijen. Daar de wind tegen den laten avond was gaan liggen, b/eidde de brand zich slechts «eer langzaam uit. Door een in de omgeving zeer groot ge brek aan water, bestond er geen kans om het vuur door middel van brandspuiten te bedwingen. MANOERAN, uitr., 22 Mei v. Belawan. MAPIA, uitr., 24 Mei Gibraltar gep. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 24 Mei v. Genua. RADJA, thuisr., 24 Mei Verkiezingsmeeting. A.s. Zondag ten 2 uur zal te Noord-Scharwoude een verkie zingsmeeting worden gehouden. Als spre kers zullen optreden de Kamerleden Van der Bilt, met het onderwerp: Eenheid, recht en plicht; en dr. Kortenhorst met het. onder werp: Welvaartspolitiek. De meeting zal plaats hebben op het R. K. Sportterrein en belooft een groot succes te m, als onze kiezers en kiezeressen in !ën getale zullen opkomen. Niemand stelle daarom het Bestuur onzer Kiesvereeni- gingen in deze te leur. WAARLAND. Verdronken. Gisteren is het 4-jarig zoontje van den heer Th. Bruin spelenderwijs water geraakt en jammerlijk verdronken. MEDEMBL1K. Transportwerken bjj de Zuiderzee. Aan de Firma Jac. Koop te Alkmaar is opgedragen het transport der Pompen en electrische motoren, voor het in aanbouw zijnde wa- tergemaal voor de Zuiderzeewerken alhier en te Den Oever (Wieringen). Hierbij zjji stukken van 30 ton (30.000 K.G.) Zeker een zwaar transport. Uitslag verkooping door Notaris Pinkster te Warmenhuizen, in ’t Wapen van Medem- blik, voor den heer J. Peetoom te Alkmaar. Een winkelhuis, waarin gevestigd is een Volksslagerü, gekocht door den tegen- woordigen bewoner, den heer IJ. van Door» voor f 2700. INVOERRECHT OP VLEESCH. De minister van financiën brengt- ter ken nis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het in- ten, is onderhands verkocht aan den heer J. Groot, alhier. Tuinbouwdub V.I.O.S. Bovengenoemde vereen iging hield Donderdagavond in café „de Oranjeboom” e^" au. i— gadering. Na opening en goedkeuring der notulen was aan de orde de bespreking betreffende een excursie naar Rjjks Zwaan’s Zaadteelt- bedrjjven in Rotterdam. Bepaald werd, dat de excursie op Woensdag 5 Juni aa. zal worden gehouden en dat bovengenoemde firma hier van vroegtijdig kennis krQgt. De Voorzitter vroeg de vergadering of zjj zich er mede vereenigde, dat de zelfde Com missie, die het vorig jaar voor de excursie beeft gezorgd, nu dit jaar ook weer zal uit voeren, wat werd goedgevonden. Zjj die met deze excursie mee willen, kunnen zich op geven voor Zondag 2 Juni, dus Zaterdag avond 1 Juni moeten allen zich hebben op gegeven, met het oog op de autobus, bjj de heeren J. en P. Henneman. Hierna kwam aan de orde besprekingen omtrent de te houden Najaars-tentooustel- De Voorzitter deelde mede, dat in dè Oem- missie-vergadering is besloten om direct na den aardbeienoogst een groote vergadering uit te schrijven om daar de belangen der ten toonstelling en hetgeen daaraan is verbon den, te bespreken. Door de Commissie is al een begrooting gemaakt van het een en an der. De raming is circa f 600.—, maar een rroot gedeelte is hiervan gedekt, plm. f 306. Nu is het de bedoeling om flinke prjjaen be- schikbaar te stellen voor de groepen en een verloting te houden tot stving der kas. Verder deelde de Voorzitter mede, dat op deze tentoonstelling 4 groepen zullen expo- ceeren n.L groente, fruit, bloemen en een groep op gebied van handel. Ook zullen verschillende prijsvragen ge daan wonden o.a. van meloenen, tomaten, bloemen enz. en daarvoor ook een prijs be- schikbaar gesteld. De Voorzitter vraagt medewerking van al de leden en sluit onder Jank de vergade ring. Lohden. Kon. HoU. LK>yd. MAASLAND, thuisr., pass. 24 Mei Dun geness. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. ALKMAAR, 22 Mei v. Guyaaquil n. Paita. BAARN, uitr., v. Valdivia. BODEGRAVEN, uitr., 22 Mei v. Antofa gasta. U GANYMEDES, 24 Mei v. Amst. te Ham burg. HERCULES, 24 Mei v. Amsterdam naar Rotterdam. ILOS, 24 Mei v. Pasages te Bilboa. IRIE, 22 Mei Danzig te Stettin. NEREUS, 24 Mei v. Rott. n. Tanger. ODYSSEUS, 24 Mei v. Amst. n. Danzig. STRABO, Amst. n. Kopenhagen, 24 Mol Holtenau gep. VESTA, 24 Mei v. Amst, n. Rott. WAALDIJK, 23 Mei v.-Mobile naar New- Orleans. Kon. Paketv. Maat NW. HOLLAND, 23 Mei Singapore Holland -Amerika L|jn. LOCHGOIL, 21 Mei v. Vanc. n. Rott. LOCH KATRINE, 24 Mei v. Rott. naar Vanc., via Londen. Java- China—Japan L|jn. TJISALAK, 23 Mei v. Batavia te Shanghai. TJISONDARI. 22 Md v. Shanghai te Batavia. degelijker die cellen zijn, des ie belang ijker is dat voor de maatschappij. Mgr. begrijpt daarom niet hoe nog zoovelen buiten den Bond blijven staan en hem niet waardeeren. Mgr. wenscht den Bond toe, dat hij in groef en bloei moge toenemen en tevens in intensieve kracht tot heil van Kerk en Maatschap pij Op dit krachtig Bisschoppelijk woord 'Volgde levendig applaus. Dan was weer mej. Dora Loots met haar kinderkoor aan het woord, die nu nog onuitgegeven werken van haar over leden vader uitvoerde, waarmede zij lui den bijval oogstte. Nadat Mgr. allen zijn Bisschoppelijken j zegen geschonken had. sprak mej. Toos voerrecht op versch of gekoeld vleesch in hare vergadering van 23 dezer bedoelde prijs- 1 courant, heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch. versch of gekoeld, 100 K.G. f 90; paardenvleescji, versch of ge koeld. 100 K.G. f 50. Gedurende Juni zal mitsdien het invoer recht voor de hierboven bedoelde vleesch- soorten bedragen 10 percent van de hiervóór vermelde waarden. R. K. VACANT! EVER BLIJVEN. Clubjes jonge meisjes, die met haar leid ster in vacantietijd een wandel- of fietstocht wenseben te maken en meerdere dagen on derweg zullen zijn, kunnen zich wenden tot: Mevr, de BruinDobbel man, Kentpbergerweg 51a. Schaarsbergen. Arnhem. Secretaresse v. d. R. K. VacantieverbljjveA. ‘die haar tijdens haar uitstapjes of doorreis tegen geringen prijs goeden maaltijd en logies kan bezorgen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat al leen die aanvragen, welke gedaan worden door de leidsters voor haar clubje, kunnen worden beantwoord, terwijl de correspon dentie alleen met de leidster wordt gevoerd. R. K. DIOC. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. De feestelijke herdenking van het vijf tien-jarig bestaan. In verband met het 15-jarig bestaan ▼an den R. K. Dloc. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem werd door dezen Bond Donderdagmiddag in gebouw St. Bavo" te Haarlem een feestelijke herdenkings- ▼ergadering gehouden. Een zeer groot aantal leden bezette de zaal Aan de herdenking werd bijzondere luister bijgezet, door dat Z D H. Mgr. J. D. J. Aengenent de feestvergadering bijwoonde. Tegen vier uur betrad Mgr.. terwijl al le aanwezigen „Roomsche Blijdschap" zangen, de feestzaal en nam op het po dium plaats. De Voorzitster der ontvangende afdee- Hng Haarlem, mej. F. A. M. Peeters, sprak dan een kort welkomstwoord. Dan was het woord aan de presidente ▼an den Bond, mej. Toos Post. Namens allen heette spr. Mgr welkom Hij is de geestelijke leidsman, de leden ▼an den Bond zijn zijn geest»! iike doch ters. Vervolgens gaf spr. een stukje geschie denis uit den Bond. Op onberispelijke wijze werden nu door het kinderkoor van mej. Dora 'Loots eenige liederen gezongen, gecom poneerd door Philip Loots. Elk nummer ontlokte lévendig applaus. Mej. Suze Proot vertolkte dan op de piano eenige werken van Chopin en -Schumann, waarmede zij luiden bijval oogstte. Een Keel aardig moment was het, toen twee kleuters, Miki Postma en Jan van der Meer Z. D. H. toespraken en .Vrouwenbond gelukwenschten met zijn jubileum. Dan nam Mgr. Aengenent bet woord. Toespraak Mgr. Aengenent. Mgr. herinnerde er aan, dat de Bond thans zijn derde lustrum viert en dat hij er ook voor de derde maal bij aanwezig «•is. Hij hoopt ook verdere lustra te mo gen medemaken. Het eerste lustrum woonde Mgr. bij als feestredenaar, het tweede ais belang stellend vriend, en thans is tt’j er al weer en nu als geestelijk vader. In Mgr.'s akn- ■wezigheid is dus wel eenige vooruitgang te bespeuren. Mgr. komt werkelijk ais geestelijk vader en oetuigt als Bisschop zijn dank voor den voortreffeliiken arbeid, door den Bond verricht. Een woord van op rechten dank en diepgevoelde hulde moet Mgr. heden van de lipoen. Ook wil Mgr. een woord van opwek king en aansporing spreken om op "en in ges lagen weg voort te gaan Tot -le aanwezigen behoeft Mgr. dit eigenlijk niet te zeggen, maar hij hoopt, dat de niet-ieden in de voetstappen zullen tre den van haar, die reeds vijftien jaar lang in den Bond werken. Het wer|f van den Vrouwenbond wordt nog lang niet voldoende gewaardeerd, noch door Be mannen, noch door de ▼rouwen. Mgr. hoopt, dat het besef van het belang van den bond voor de maat schappij steeds meer zal dringen. Allereerst werkt de Bond voor de zelf ontwikkeling en de zelfheiliging der le den, hetgeen reeds van belang is. Maar voorts werkt hij voor het huisgezin, door de vrouwen tot ware katholieke huismoeders te maken. En daaraan heeft de maatschappij behoefte. Want katholieke moeders maken katholieke mannen. Daarom is deze Bond van be lang voor Kerk en Maatschappij. Ten derde is de Bond van belang voor de maatschappij. Het huisgezin is de cel ‘der maatschappij en hoe krachtiger en H. WIJDINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft heden in de Kathedrale Kerk St. Bavo te Haarlem de H. Wijding van het Priester schap toegediend aan de volgende W. W. E. jE. Heeren: H. Agterof, G. Alkemade, W. v. d„ Burg, B. Damen, P. de Groot, J. v. d. Hoek, A. v. d. Hoeven. A van Houten, M. Jansen, A. Kat. W. van Kester, Th. Klepper, J. Lans bergen, J. v. d. Linden, Th. Plaat, J. Rotten, H. Schrama IA. Schulte, J. Slijkennan. C. van Steen, S. Stroek, J. Tesselaar. J. Velzeboer en J. Verhaar, alsmede de H. Wijding van het Subdiaconaat aan de volgende E. E. Heeren: J. Blankere, J. Buysman. C. Campfens, Th. Dekker, E. Determeyer, B. Drost, R. v. G ink el. J, Greitemann. J. M. Groot, H. v. d. Ham. B. Henning. N. Hoek, B. Keyer, H. Koopman. W. van lammeren. A. Ixenders, J. Metselaar, W. Minnebo. W. Mulder, H Remmer. J. Simon, M. van Steyn. Th. Strous, J. Tesselaar, J. vdn Tol en F. Tonino AUDHNTIE. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Woensdag a.s. geen audiëntie verleenen. VENHUIZEN. Spreekbeurt De heer Oh. v. d. Bilt zal vennoedeljjk op 7 Juni «u. alhier voor de leden der R. K. Kiesvereeniging een spreek beurt vervullen. ERNSTIGE BOTSING. 3 gewonden. Eergisteren heeft te Lisse een hevige botsing plaats gehad tusscheo een auto van den architect Postma uit Deventer en een anderen auto, die een verkeerde manoeuvre maakte bij het uitwijken. Beide wagens werden vernield De heer Postma kwam er tamelijk goed af, en diens chauffeur Meygr bleef engedeerd. Twee dames uit den anderen auto wer den ernstig gewond; een va:i haar zal waarschijnlijk een oog moeter missen, j De bestuurder van dien auto werd licht I gewond. GROOTE BOSCHBRAND BIJ ZELHEM. Het vuur woedt over een afstand van 7 t 8 K.M. Vermoedelijk door bet inslaan van den bliksem is gisterenmiddag een geweldige boschbrand uitgebroken onder de gemeente Zelhern. Het vuur woedt «ver een breed front. De aangetaste bosschen behooren tot landgoed Spangenberg en zijn eigendom Kommerzienrat Passmann te Duisburg. Men seint nader: De groote bosoh- en grens der gemeenten Hengelo (Gld.) en Zel- hem, besloeg een oppervlakte, voornamelijk bestaande uit dennetwssohen en eenige hec- tnron huido van 1 nn u a Het vuur woedt over een afstand van 7 tot 8 K.M. Omtrent de grootte van het ver nielde terrein loopen de schattingen uiteen van 300 tot 400 H.A. Men is er bijna in geslaagd het vuur tot staan te brengen bjj den z.g. Aaltenschendjjk. vooral door het krachtig uitslaan van het vuur met takkebosschen. Het ergst was de toestand nog nabij <1° bezittingen van het Doesburgsche Gasthuis. Indien men er niet in slaagt hier het vuur te keeren, dan gaan nog nieuwe boeschen, die doorloopen tot het dom Hengelo (Gld.), verloren. De vlammen bereikten op sommige plaat sen een hoogte van circa 20 Meter. De brand is ontstaan bij het Zandt. De burgemeester van Zelhern leidt het blussohingswerk, ferm bijgeetaap. door dè marechaussees uit Ruurlo. LEVEND BEGRAVEN. Vrjjdagmfeldag is je Melick bij Roermond zekere Laarihau van Gebroek Maasniel ten gevolge van een instorting in een put lovend begraven. De jongeman, die bezig was op vier meter diepte een nieuwen waterput te graven, werd plotseling bedolven op het moment dat in de buurt de tram van Roer mond passeerde. Men vermoedt, dat daar door de instorting plaats had. Toen het lichaam was uitgegraven, bleken do levens geesten reeds geweken. 51TROOBRAND TE VLE.NDAM. Gistermiddag om 4 uur sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in een hoop pak- stroo achter de coöperatieve stroocarton- fabriek de Vrijheid te Veen dam. Eenige ar beiders zagen den bliksem Inslaan en ook dadelijk een groote vuurzuil. De hoop be stond uit 40.000 pakken stroo van 50 K.G. Om 5 uur sloegen de vlammen uit den twee den hoop van omstreeks 30.000 pakken. De Veendammer brandweer kwam met twee auto-spuiten, de Winschoter en de Niéuwe Pekela’er elk met een, en de brand weer van Wildervank kwam met een kleine spuit. In totaal werd er met 18 stralen ge werkt. Alles werd-er opgezet om de verdere boopen, intotaal 7 miUioen K.G. stroo, te behouden. Een macht van water werd op den derden hoop met 30.000 pakken gewor pen, deze stond op 30 M. afstand van den nog brandenden. De wind dreef de vlammen den anderen kant uit, maar de hitte was zóó verzengend, dat omstreeks 6 uur de derde boop werd aangetast. Om 8 uur kon men zoo goed als zeker zeggen, dat de brand geen verderen voortgang zou hebben. Er zijn ruim vier millioen K.G. stroo ver brand, die verzekerd zijn. Nader meldt men dat er voor ruim f 125.000 aan stroo is verbrand. De drie groote vuurhaarden laaiden gisteravond om elf uur nog volop en gaven den omtrek een fantastisch aanzien. Alle brandspuiten wa ren aanwezig om de nabij gelegen stroo- hoopen nat te houder KOTA BAROE, thuisr., pass. 24 Mei Gi braltar. SCHOUWEN, thuisr.P, pass. 23 Mei Fi- ■isterre. SOEKABOEMI, 24 Mei Batavia te Rott Stoomvaart M(|. Oceaan. AJAX, Batavia./Amst.. 24 Mei te Singapore. rflASTYANAX, Batavia/Liverpool, 22 Mei v. DARDANUS, 20 Mei v. Dairen n. Rot*. HECTQR, Japan/Rott. 23 Mét te Penang. OANFA, Japan/Rott., 23 Mei te Singapore. PHRONTIS, Hamb./Batavia, via Amst., 23 Mei te Bremen. OUDORP. Uitbreiding Gem. Electriach Net. De uit breiding van het electr. net in onze gemeen te, waartoe het vorig jaar werd besloten, is thaas in zooverre klaar, dat de palen staan langs Noorder- en Zuidervaart en de kabel onder de Noordervaart door is gereed geko men. Als nu de machine voor den Schermer- polder zijn werkzaamheden begint, zal ook dit gedeelte der gemeente Oudorp van elec- trisoh licht zijn voorzien. Raadsvacatare P. J. Zuurbier. Naar wij vernemen, beeft de heer E. J. Kuiper zijn benoeming tot lid van den Raad aangenomen. Aanrijding. Gistermiddag reed een wagen waarachter een lorry met een orgel wat ge haakt, bjj den ingang van den Munnikenweg tegen de zich daar bevindende brugleenmg, met gevolg, dat het orgel kantelde en over den weg rolde. De koetsier haalde uit voor een luxe auto, die naar men vertelde be stuurd werd door den heer P. Kok te Oud- karvpeL Het orgel, dat eenigszins bescha digd is werd met behulp van de toeschou wers weer overeind gezet, waardoor de weg werd vrjj gemaakt. Het orgel en wagen be- ƒ1 oorde aan P. Braak te Egmond Binnen. De politie heeft de zaak in handen. Na een bezoek aan den ProeftuiM tf* Naaldwjjk, werd overnacht té Delft. De morgen begon met eea bezoek aan de Nievwe Kerk te Delft, waar dc graftom be van Willem I werd bezichtigd en vele andere gedenktsekenen. De tocht ging nu over Berkel, alwaar dé altijd gastvrije heer Verwejj de cursisten op de hem zoo eigen vriendelijke manier ron<L liedde door het doolhof van platglas en wa renhuizen. Een schitterend bedrijf, de moei te van een bezoek overwaard. Over Boskoop, waar de proeftuin werd bezichtigd en Aalsmeer, waar de nieuwe veiling in oogenschouw werd genomen, keerden de jongens voldaan huiswaarts. Veel hebben ze weer geleerd en in velen van hen zal de gedachte zijn opgekomen, zich met energie toe te leggen op den tuin bouw, maar dan met de middelen, wélke hun ten dienste staan. Moge dit zoo zijn, dan is de excursie ge slaagd. Uitslag aanbesteding. Gisteren had de aanbesteding plaats van de te bouwen 2 nieuwe schoollokalen en overdekte speel plaats bjj de bijzondere R. K. Meisjesschool aan den Mallefoortschedjjk. Van de genoo- digden -waren 7 biljetten als volgt ingeko men: R. Kuiper, Heiloo P. Hoedjes, Heiloo A. Buur, Alkmaar J. - •G D. Buuren, Bloemendaal P. Bot, Heerhugowaard De begrooting was f 16079.80. De gunning is aangehouden. Verkocht. Het bouwterrein aan den Hee- renweg, eigendom van den heer B. Scbou- VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR MORGEN. Voor het Kampioenschap van Nederland wordt morgen te Rotterdam een belangrijke ontmoeting gespeeld en wel de wedstrijd: SpartaFejjenoord. De kamp tusschen de twee Rotterdameche vereenigingen zal on getwijfeld veel belangstelling trekken. Verder wordt nog gespeeld de wedstrijd: P. 8. V.Go Ahead. Eveneens een belang rijke wedstrijd, omdat de verliezer zoo goed als uitgeschakeld wordt. In Utrecht speelt voor de promotie klasse Haarlem tegen U. V. V. Vroor de Utrechtenaren is deze ontmoeting van geen belang meer, voor Haarlem daaren tegen wel Waterleiding de oorzaak is de gedeelte van de speelplaats blank weg voor de school o1 onder water en een water gaat verloren, doordat het de- Hoorn is telefonisch op de hoogte gesteld. Militie. Voor herhalingsoefeningen moetea uit deze gemeeate onder de wapenen ko men in Augustus voor 17 dagen de heerea S. Dol, Gcrrit Jonker Jac. Koning en W. Schouten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 2