Laat Uw drukwerk maken op onze, naar de eischen des tijds ingerichte drukkerij. Kefte afwerking. Billijke grijs - Hof 6 ALKMAAR - PROVINCIAAL NIEUWS. Klein Allerlei. i. KERK EN SCHOOL. SCHEEPSTIJDINGEN. t;, Ieder verstandig rooker, Heeft GomarilS in z’n koker BROEK OP LANGENDUK. SCHOORL. Offlclëele Mededeellngen. GEMËNGD NIEUWS. De tentoonstelling te Opmeer. De uitspraak wordt bepaald, behoudens Vervroeging, op 24 Juni a.s. van Am- (adv.) I f 10.—, Q ▼ragen Dames uit den middenstand, Sigaren Seriemerk van 6-20 ets D. Schoen. Ben- Langendjjk. Wee- van in den ▼au J. Buis, ■WWW», .j jjs H. T. van te Njj- >g' de Mark SCHAGEN. WEINIG ANIMO. Na herhaalde oproepingen heeft zich voor de betrekking van onderwijzer aan de open bare sdbool alhier, ulerhta 1 sollicitant aan gemeld. BENOEMINGEN. T. D. H. de Bissohop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Duivendreeht den Weleerw. heer J. JROben en tot Pastoor te Botterdam (H. Teresia van het Kindje Je ans) den Weleerw. heer W. Pompe, die ka pelaan was te Rotterdam (H. Elisabeth). Dr. G. G VAN NOORT Z. D- H. Mgr Aengenent overhan digt hem een kostbaren doctorsring. Zondagavond werd in de kathedrale kerk in Haarlem de H. Sacramentsprocessie ge- irouden, waarbjj Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aen genent officieerde en het geheele hoogwaar dig Kapittel aanwezig was. Na afloop ver toefde Mgr. en de geestelijkheid nog eenigen tjjd in de pastorie. Bjj deze gelegenheid over handigde Mgr. onder het uiten van eenige hartelijke woorden namens een kring van vrienden, waartoe Mgr. zeide zich reeds vele jaren te rekenen, aan den hoogeerw. heer dr. G. C. van Noort, onlangs benoemd tot doctor honoris causa, een kostbaren doctors ring. Dr. Van Noort dankte getroffen voor dit blijk van belangstelling. ROOSTER DER RETRAITEN 8T. PETRUS CANISIUS RETRAITENHUIS TE BERGEN N.-H. 68 Juni Meisjes uit den burgerstand, f 10, P. Montfortaan Stoomvaart Mij. Nederland. MADOERA (thuisr.) 1/6 v. Tjilatjap. RIOUW (uitr.) 30/5 te Belawan. SALABANGKA 3/6 v. Amst.' te Batavia Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. ADONIS. Malta/Amst. 3/6 Gibraltar gep, AGAMEMNON (huisreis), vertrekt 3/6 nam. 6 u. van Havre n. Amst. AJAX 3/6 v. Rott. n. Amst. 'ALKMAAR (uitr.) 31/5 te Mollendo IRIS 2/6 v. Amst. te Danzig. MINERVA (uitr.) 1/8 te Curasao. ORION, 2/6 v. Amst. te Hamburg. HollandAtnerika-Ljjn. GLAMORGANSHIRE, 30/5 V. Antw. te Vanc. NEBRASKA. Vanc./Rott., 2/6 te Liverpool. Rotterdamsche Lloyd. MENADO, Djeddah/Batavia, 2/6 V. Perim. 8OEKABÓEMI, 2/6 Rott te Hamburg. TOBA, (uitr.), 3/6 te Londen. Stoomvaart M|j. Oceaan. AENEAS, Japan/Rott., 1/6 v. Tsingtao. ALCINOUS, 2/6 Mumbles gep-, Liverp. naar Swangsea. ANTENOR, 1/6 v. Rott te Glasgow. MELAMPUS, 3/6 v. Liverpool te Amst MERIONES, 3/6 v. Rott. n. Hamburg. DEN HELDER. GESLAAGD. De heer P. van Berkum, alhier, slaagde te Tilburg voor het propaedeutisch examen. Geslaagd voor het practjjk-diploma machl- neschryven van de Vereeniging v. Leeraren in Stenografie en Machmeechrjjven, de heo- ren J. R. Hurtema, alhier. Polderverkiezing. Bij de gehouden stem ming en herstemming op 31 Mei j.l. tot ver kiezing van een bestuurslid van den Aagt- dorperpolder, vacature H. P. v. Lienen werd van de beide candidaten, J. Dapper en R. Wognum, laatstgenoemde gekozen. De heer Wognum werd eveneens gekozen tot bestuurslid van de Vereeniging van pol ders en oningepolderde landen (vacature Lienen). Mgr. W. J. A. BOUTER. Een Nederlander Bis schop van NeUore. Pot Bisschop van Nellore (Madras) in Br.- Indië. is benoemd Father W. J. A. Bouter, een nog jeugdig Nederlandsch priester van St. Joseph Congregatie van Mill Hill, thans pastoor te Guntur. Wilhelmus Josephus Antonius Bouter, werd 25 Juli 1895 te Amsterdam geboren 17 Juli 1921 wend hjj priester gewjjd. Het zelfde jaar nog werd hjj bestemd voor de missie van Madras en was hjj aanvankelijk werkzaam in de St Andreaskerk te Veapery. Z. D. H. Mgr. Aelen, Aartsbisschop van Ma dras benoemde den jongen missionaris tot zjjn secretaris. Verplaatst naar Bellary be reidde Father Bouter hier met Father Ko- perdraat de stichting voor het Seminarie voor inlandsche priesters, hetgeen te Nellore tot stand kwam. Father Bouter werd tot di recteur aangesteld. Beide ouders van den nieuw benoemden bissebop zjjn nog in leven. Een andere soon is eveneens missionaris en werkzaam op de Filippijnen in de Congre gatie van de Paters van net H. Hart uit Burgemeester en Wethouders van Alk* maar bre.ngen ter kennis, dat in het Gemeen teblad van Alkmaar zjjn opgenomen de be sluiten van den Raad van 23 Mei 1929 waar- bij zijn vastgesteld: 1. Eene verordening tot wijziging der ver ordening, bevattende het tarief en de voor waarden voor de levering van electriscben stroom door het gemeentelijk electrisch be drijf te Alkmaar (Gemeenteblad Nr. 1130); 2. Eene verordening tot wijziging der ver ordening:. regelende de benoeming, werkkring, de bezoldiging en het ontslag den schoolarts te Alkmaar (Gemfigateblad Nr. 1131); 3. De voorwaarden voor het verleenen van een bjjdrage uit de gemeentekas aan de besturen van bijzondere scholen voor lager- en voorbereidend lager onderwjjs ten be hoeve van het medisch-bygifnisch toezicht (Gemeenteblad Nr. 1132). Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie- maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd, waar zij tevens tegen betaling der kosten in afdntk verkrijg baar zijn. Alkmaar, 31 Mei 1929. Burgemeester en Weth. voomoemc WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. Bij een 34-jarige vrouw te Siiedrecht, doet zich een geval van nekkramp voor. Maatregelen in verband met dit geval zijn genomen. Zaterdagmiddag is het 14-jarige veer- mansknechtje, dat het veer over Princenhage-Terheyde voor den eersten dag bediende, te water geraakt en verdronken. Eergisteren is de bijna 84-jarige G. v. d. Pol, te Harselaar, gemeente Barneveld, toen hij per rijwiel uit de kerk kwam, onder een auto geraakt en onmiddelljjk gedood. De wielrijder stak zonder teeken te geven, den .weg over juist voor, den auto. De bosschen, gdjegen tusschen Drunen en Udenhout in Noond-Brabant, zjjn gister middag voor een zeer 'groot deel door brand yerriield. De schade is belangrijk. Men denkt aan kwaadwilligheid. - Uit de Waal bij Nijmegen is opgevischt het in staat van ontbinding verkeerende lijk yan een 17- k 20-jarigen man. Het was slechts gekleed in een zwart katoenen zwembroek. Gisteren zjjn op verschillende plaatsen in Den Haag vjjf rijwielen gestolen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gistermiddag.omstreeks half v ijf, is te Gel- drop op den Einhovenschen weg. nabij het viaduct, een ernstig auto-ongeluk gebeurd Een Ford-truck van de auto-ouderneming van der Meulen uit Helmond, dié op weg was naar Valkenswaard, reed in zeer snelle vaart tegen een bakkerswagen, die langs 'den weg stond.' Een honderd mete.r verder kon de bestuurder, de 31-jarige J. G. Dinge- mans uit Helmond het stuur niet meer hou den en reed tegen een boom, sloeg daarna om en bleef ten slotte dwars over den weg liggen De bestuurder werd uit den wagen ge slingerd en bekwam een sehedelfractuur. Ka pelaan Völker en Dr. van Erp uit Geldrop iwaren beide spoedig ter plaatse en verleen den geneeskundige en geestelijke hulp. De chauffeur is in hoogst efftstigen toe stand per ziekenauto van de firma van der Meulen uit ^Eindhoven naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Ondanks het -regenachtige weer wel goed boerenweer, zooals de voorzitter van het tentoonstellingscomité, de heer Stapel het uitdrukte, mocht de tentoonstelling van gisteren zich toch verheugen zoowel in een groot aantal inzendingen-als bezoe kers. Vooral op de paardenmarkt was het zeer druk, de aanvoer bedroeg zeker 300 dieren, en er viel een levendige handel te constatec- terreirj der tentoonstelling groote bedrijvigheid, terwijl ZWAAGDUK. Eerste H. Mts van den Weleerw. Pater J. Otsen. Vlaggen behooren bij een feest en aonder vlaggen is er geen feset Vlaggen wa ren er in overvloed langs den Zwaagdjjk op den vooravond van 2 Juni den dag. waarop een onzer Zwnagsche zonen voor de eerste maal het H. Misoffer aan den Aller hoogste zou opdragen. Op dien bljjden dag. een glpriedag voor de Parochie van Sint Joseph, spraken de vlag gen hun taal, hun taal van vreugde en leven, van dankaarheid en geloof. Een bljj en vrooljjk voorjaarszonnetje zet te vreugde en glans bij aan de blijde inkomst ..van den Neomist. Vrooljjk klapperende vlag gen hingen van huis tot huis in den wind, cfie ook spoedig met de bljj en zwierig neer hangende guirianders langs het pad dat naar naar het bedehuis leidde en ze deed wuiven ter glorievolle verwelkoming van den Ge zalfde des Heeren. Deze versiering sprak van kunstsier en goede opvatting en wat het meeste zeggen wil. van eerbied voor den Priester. Dagen en dagen werd er gearbeid en voorbereid. Wie allen meewerkten. De geheele Parochie door haar geldeljjke bijdragen, haar belangstel ling. haar gebeden, het. feestcomité door uur en uur van samenwerking en overleg om het heugeljjk gebeuren den meest mogeljjken lujster bjj te zetten. Zwaagdjjk toonde dat het zijn Priesters weet te eeren. Onder de bljjde tonen der klokken zette de kleurige en fleurige stoet zich in bewe ging. toen de Neomist aan het station Hoont, I opgewacht door verwanten en het geheele I feestcomité in een met twee paarden be- landauer de grens der Parochie bereikt had. Een heraut te paard, gevolgd door een rui- tergroep van jongelingen, opende de stoet. Bijzondere zorg waren besteed aan de uit monstering der rassen, terwijl de hoofddek sels en de sjerpen in het Pauseljjk geelwit tusschen de zonnegloed een aangenamen in druk maakten. Het middelpunt van den stoet, en van aller belangstelling was dc keurige landauer, bespannen met twee fiere rossen, die statig voortschreden als waren zjj zich bewust van de eer, die hen te beurt viel, een nieuwgewjjden priester rond te leiden langs een geestdriftige schare, die het voorrecht Bekroningen. Paarden. Rjjksgoedgekeurde Hengsten van 3 jaar en ouder: 1. C. Stoop, Wogmeer. Bad- mus. N. S. T. G. N. 28 14 jr. 3-jarige paarden: le. C. Klerk Jz., Stom- petoren. 2e. Wed. D. Koning. Weere: 3e. G. de Jong, Spanbroek. 2-jarige paarden: le. G. Stoop. Wogmeer, 2e. G. •Waiboer. Wogmeer: 3e. Wed. H. Lan gend ijk. Weere. 1-jarige paarden: le P. Wijnker, Opmeer; 2e. W. Kistenmaker. Gouw-Hoogwoud. Merrie met veulen: le. F. A. Melchior, Groetpolder. Winkel: 2e. C. Stoop, Wog meer: 3e. KI. Slagter. Spanbroek. Pluimvee en Konijnen: Een Haan met min stens 2 kippen: le pr. E. P. Nooij Cz., Mid- woud: F. D. Pijper, Opmeer. R. Hoogland, Hoogwoud, H. G. Stejjn, Aartswoud. P. Groen. Hoogwoud. L. KI. Groot Klz., Hoog woud. Jb. Busman, Hoogwoud. W. Delis- sen. Spanbroek.“Q. Th. Boots. Opmeer. 2e pr. F. D. Pjjper, Opmeer. G. KI. Groot Klz.. Hoogwoud. R. Hoogland. Hoogwoud, P. Groen. Hoogwoud. M. R. Mul. Opmeer. N. R. Mul, Opmeer, P. Groen. Hoogwoud. 3e pr.: K. H. Kaat. Hoorn. R. Hoogland, Hoogwoud, P. Groen, Hoogwoud, L. KL Groot K«., Hoogwoud. Eerv. vermelding! C. Moeijes. Scbagen. K. KI. Groot, Hoogwoud. Een woerd met minstens 2 eenden: le pr. A. T. Grootes, Opmeer. C. P. Deken en D. P. Groen, Hoogwoud. Doffer met duif: le pr. E. J. Rood, Gouw, Hoogwoud? 2e pr. Bosma. Opmeer. Collecties: le pr. B. R. Mul, Opmeer. Een Ram of Voedster: le pr. C. Timmer man, Aartswoud. H. G. Ham, Nieuwe Nie- dorp, C. Moejjes, Schagen. D. v. d. Gracht, Schagen. P. Kok, Schagen. 2e pr.: ,C. D. v. d. Gracht. Schagen, H. G. Ham, Nieuwe Niedorp, C. Moejjes, Schagen F. Grootes, Opmeer. 3e pr.: D. v. d. Gracht. Schagen, P. Kop- pes, Abekerk. 4e pr.: P. Noojj Cz., Midwoud. Eerv. vermelding: I. W. Delissen. Spanbroek, N. J. Koning. Aartswoud. Automobielen (ter opluistering): le pr. Fa. Ott en Bloemendaal. Hoorn. Fiat. 2e en 3c prjjs Jb. Met en Luiting, AlkmaarHoorn. Eerv. vermelding N.V. Nassaugarage, Alk maar. Wolvee. A. Schapen: le pr. Wed. H. Lan- gendijk. Weere-Abbekerk, 2e pr. J. Stapel Sr.. Sijbecarspel. B. Ooilammeren: le.pr. G. Glas, Hoog woud. 2e pr. Wed. H. Langendjjk, Weere- Abbekerk. C. Lammeren: le pr. G. de Jong, Span broek, 2e pr. A. Schipper, Opmeer. D. Éénjarige weideschapen: le pr. G. Sta pel Jr., Sjjbecarspel, 2e. A. Schipper, Op meer. E. Ramlammeren: le pr. ningbroek; 2e pr. wed. H. re. Abbekerk, Eerv. Verm. J. Wagemaker, Weere. F. Rammen: le pr. G. Glas, Gouw, Hoog woud, 2e pr. G. Stapel Jr.. Sjjbecarspel; Eerv. Verm. A. Schipper, Opmeer. G. Rammen: le pr. Wed. H. langendjjk, Weere Abbekerk, 2e pr. G. de Jong, Span broek. Varkens: A. Zeug met biggen: le pr. Wagemaker, Weere (10 b.), le pr. J. N. E Spierdijk. 2. D. Schoen, Benningbroek. C. Beer: le pr. Varkenshof, Spierdijk 2 m., 2e pr. P. Noojj Cz.. Midwoud, Eerv. Verm. P. Brakeboer. Berkmeer. Geiten: le pr. N. Niele, Weere, Hoogwoud. Concours Hippique. Voor het concours Hippique bestond groo te belangstelling: van de hierin uitkomende nummers trok dat van den heer Jac. Rijks te Njjmegen met zjjn prachtige paarden aller aandacht en bewondering. De Heilooër Ryvereeniging en die St. Maartensbrug gaven ter afwisseling teressante demonstraties. De jury kende in bet concours hippique de volgende prijzen toe: Spannen betuigde Landbouwpaarden: Eerste prjjs: H. T. Bultman te Heemstede, tweede en derde prjjs Gebrs. Hoed te Alk maar. Tevens schoonste geheel. Betuigde landbouwpaarden: le prjis Bultman, te Heemstede, 2e prjjs W. Twiak te Hauwert, 3e pr. Jac. Rjjks 1 megen. Schoonste geheel W. de Jong te Me- demblik. o Rjjtufg bespannen met 2 paarden voor el- besefte, dat Zwaagdjjk voor de zooveelste SCHAGEN. Hengelwedstrijd. De Hengeteportvereeni- ging ,,de Baars” hield een wedstrjjd onder schooljongens, waaraan door 80 jongens werd deelgenomen. Onder trommelslag en in marsch-tempo, ging de stoet naar de wateren aan en nabjj Tolken, waar 2 uur met vfs- schen werd doorgebracht. Toen werd de vangst naar grootte en hoeveelheid beoor deeld, waarbjj aan 32 een prjjs werd toege kend. De prijzen bestonden uit voorwerpen of werktuigen die met de hengelsport in ver band staan* kander: le pr. H. F. Bultman, Heemstede, 2e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar. Betuigde ketten: le. pr. P. Davidson. Hoogwoud; 2e pr. tevens schoonste geheel J. Ham. Lutjewinkel. 3e pr. A. Hoogland, Oterleek. Betuigde paarden (open klasse). Dit extra nummer werd gereden onder reglement van het Centraal Comité voor de Concoursen Hippiqnes in Nederland, le prijs (f 150 met verguld jjLgcren medaille, aangeboden door den heer C. v. Balen Blanken. Eere-Voorz. der afdeeling) de heer Jac. Rjjks. Nijmegen. 2e pr. (f 100 met zilveren medaille, aan geboden door den heer G. Stapel. Voorz. der afdeeling) H. F. Bultman. Heemstede. 3e prijs f 50.de vorige. 4e prijs f 25.A. Schagen te Aartswoud. Tot slot van het Concours hippique werd door de rijvereenigingen te Heiloo en St. iMa.nrtensvlötbnig een springconcours gehou den, waar vooral door de ruiters uit St. Maartensbrug knappe staaltjes van rijkunst geboden werden.. De drie voor dit nummer uitgeloofde prjj- cen werden alle door de rijxereeniging te St. Maartensbrug behaald. Om ongeveer half zeven waren de festivi teiten op bet tentoonstellingsterrein afge- loopen. De gezellige drukte verplaatste zieb hierna naar het kermisterrein in het dorp. BEVERWIJK. HET OUD ARCHIEF. Nadat het gedeelte oud-archief dezer ge meente, dat sedert jaren berustte in het Rj^s-ardhief depot Haarlem, weder naar Be verwijk was overgebracht, werd op voorstel van B. en W. door den Raad besloten bet ge heele oud-ardhief, dat o..a een belangrijke verzameling charters bevat, te doen beschrij ven en ordenen. De Raad stond het- daarvoor benoodigde crediet toe. Op verzoek van den Rjjks-archivaris in Noord-Holland, werd de beschrijving en regeling opgedragen aan den heer N. J. M. Dresch, archivaris der gemeen te Alkmaar. In den loop van dit jaar zal de inventaris in druk verschijnen. Inmiddels werd in bet archief lokaal een brandvrije kluis gebouwd, waarin het oud archief is on- dergebracht; voor aan te ren. Ook op het fiie^rschto een het kleine, maar kranige muziekcorpsje van de Gebr. Dekker van den Langendrjk er een vroolijke stemming inbracht. Onder het aantal inzendingen: landbouw werktuigen dat belangrijke nummers telde, nam de z.g. Jacobsladder van de Gebr. Slecht te Uitgeest een voorname plaats in; deze met een 1 P.K. motor gedreven lad der voert het hooi naar een hooge kapberg of hooizolder en is een praktisch hulpmid del bjj de hooiberging: geen wonder, dat reeds 14 van deze werktuigen in de provin cie geplaatst werden; deze inzending werd met een 2en prijs bekroond. Vooral de inzending paarden bood voor de liefhebbers voel mooi’s. Tegen twaalven waren de eerste bekro ningen bekend. maal een Priester aan Gods Kerk, een arbei der in den wijngaard des Heeren had gele verd. een Priester, die velen vanaf zjjn kin derjaren hadden gekend, Wier oog steeds met welgevallen op hem rustte, om zjjn een- voud. en minzaamheid, wanneer bjj nu en dan een kort bezoek aan. zjjn geboorteplaats bracht. Vele sloegen van den drempel hunner wo ning het kleurrjjk schouwspel en lust der oogen gade en riepen met opgewekt hadge- wuif den wijdeling het bljjde welkom toe, dat door den feesteling op minzame wjjze be antwoord werd. Het fanfarecorps van Wervershoof zette door zjjn opgewekte tonen gloed en leven b( aan den plechtigen stoet. Een talrijke schare van jongelingen op keurig en smaakvol ver sierde rijwielen vormde een waardig slot van den feeststoet. Het ging den Zwaagdjjk langs tot aan de „Ark”, de grens der parochie om zich naar de kerk te begeven. De prachtige eerepoort en de allee van groen en bloemen en opgaande plantengroepen, waarin het pad naar de kerk was omgetooverd. getuigde, dat hier rappe, meesterljjke handen aan het werk waren geweest om ook naar buiten te doen uitkomen, naast de grootsche versiering in het bedehuis zelve, de eerbiedige huldiging vxn het Priesterschap. Voorafgegaan door een dubbele rij van in het wit gekleede en met bloemen getooide bruidjes en gevolgd door eenige geestelijken, schreed de wijdeling door, het middenpad voort naar het altaar, terwijl een talrqke schare hem het welkomstlied toezong. Een plechtig Lof was het slo» van den vooravond van den luisterrijken feestdag. 1114 Juni Meisjes Congregatie, Alkmaar, f 6.50. P. Dominicaan. 1518 Juni Mannen der H. Familie, f 650, P. Redemptorist. 2023 Juni Vrouwen Tertiarissen, f 650, P. Franciscaan. 2528 Juni Vrouwen der H. Familie St. Maria Magdalena, Amsterdam, f 6.50, P. Canneliet. 29 Juni2 Juli Meisjes Patronaten, Haarlem, f 6.50. P. Capucjjn. 36 Juli Hoofdzelatricen v. h. Apostolaat des gebeds en andere dames, f 15.P. Jezuiet. 912 Juli Jonge dames Congregatie der Kathedraal, f 6.50, P. Dominicaan. 1316 Juli Mannen der H. Familie, Amstel- dijk en Vredeskerk, f 6.50, P. Redemp torist. 1619 Juli Meisjes Congregatie sterdam, f 6.50, P. Carmeliet. 2023 Juli S. Jozefsgezellen, Amsterdam I, f 050. P. Dominicaan. 2730 Juli Leerlingen der St. Jozefgezellen Vereeniging. f 650. P. H. Harten. 30 Juli2 Aug. Jonge Vrouwenbond Groep A. Amsterdam, f 6.50. P. Montfortaan. 36 Aug. St. Tgnatiusclub. Amsterdam, f 650, P. Augustijn. 69 Aug, Uitsluitend Dames Onderwijzeres sen. f 10.P. Canneliet. 10— 13 Aug. Patronatenbond, Amsterdam. f 6.50. P. Capucjjn. 13—16 Aug. Patronaat Volendam, f 650, P. H. Hart. 1720 Aug. Retraiteclub St. Maria Magda lena. Amsterdam, f 6.50. P. H. Harten. 2023 Aug. Uitsluitend Heeren Onderwij zers. f 10.P. Jezuïet. 2427 Aug. Patronatenbond. Amsterdam, f 6.50, T’..H. Hart. 31 Aug.3 Sept. St. Ignatiusclub, Amster dam. f 6.50. P. Montfortaan. 36 Sept. Meisjes Patronaat. Loosduinen, f 6.50, P. Redemptorist. 69 Sept. St. Franciscus Liefdewerk, f 6.50. P. H. Harten. 1316 Sept. Open, voor aan te vragen retraite. 1720 Sept. Dames Congregatie van St. Wiilibrordus. buiten Amsterdam, f 6.50, P. Carmeliet. 2124 Sept. St. Josephgezellen, f 6.50, P. Redemptorist. 25— 28 Sept. Vrouwen, gewone stand, f 6.50, P. Augustijn. 14 Oct. Meisjes Congregatie en patrona ten, f 6.50. P. H. Harten. 58 Oct. Seniores en Commissarissen St. Jos. Gezellen Vereen., f 650. P. Domini caan. 1013 Oct. Meisjes uit den gewonen stand, f 6.50. P. H. Harten. 1417 Óct. Heeren Hanze Leden, P. Capucjjn. 1922 Oct. Open retraite. 23—27 Oct. f 10.—. Zij, die wenschen deel te nemen aan een Retraite, gelieven zich te vervoegen bjj een Eerw. Geestelijke, die het toegangsbiljet aanvraagt, of het onmiddeliijk aan te vra gen bjj ondergeteekende. die het biljet zal toezenden. De Retraitanten worden in het Retraiten- huis verwacht te half zeven. Een speciale Autobus staat aan het station Alkmaar van 5 uur tot kwart vóór zes om de retraitanten naar Bergen te brengen. Men kan ook ge bruik maken van de stoomtram Alkmaar Bergen, uitstappen halte Oostdorp. De re traite wordt omstreeks half drie gesloten. Het retraitenhufs is ingericht voor 81 Retraitanten. TH. VERWER, Rector. Telef. 148. Gironummer 141008. Voor de toelating tot Patronaats-Retraiten wordt de leeftijd van 15 jaar en tot de andere Retraiten die van 18 jaar vereischt. De bijdrage tot de kosten der Retraiten kan van te voren ovefgezonden of gedurende de Retraite gestort worden. Zij die niet ter Retraite opkomen, worden geacht hun bjj drage tot de kosten af te staan als een aal moes aan het liefdewerk. Namens het Hoofdbestuur. J. J M JANSSEN SCHMIDT. Rector.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 2