338- KERK EN SCHOOL. Dr.H. NANNING'S HAEMOFERRIN OUDE-NIEDORP. VEILINGOVERZICHT. RADIO. WARMENHUIZEN. RECHTSZAKEN. «UITGEEST. 32e f 21 boete of 21 dagen hechtenis. en pastoor Rozen- d. 5 een bezoek waar juist Hier werd de groote avond vei gekotnen Bm. PASTOOR J. C. SERBR OEM BEDIEND. De zeereerw.- heer J. C. Serbroek, rustend pastoor in het 9t. Jozef-Ruetoord te Bever wijk. is Vrijdagmiddag' van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Z.Eerw. was voor zijn emeritaat van de parochie van O. L. Vrouw krans te Amsterdam. Reeds tijdens het Lof, dat Pastoor 8er- broek Vrijdagavond in de kapel van het Rust oord celebreerde, voelde hjj rich onwel. Met inspanning van al zijn krachten wiet Zfln- Berw. dit nog ten einde te brengen, doch kort daarna werd hij ernstig ongesteld. Op advies van den geneesheer heeft J. M. den lijder toen uit hagen. C. jpe, P. W. Bloedvormend versterkingsmiddel f 2.60 p.M fiexh, ƒ1.60 p 14 flesch xxwwaat vnfr finkStodoute de on middel lijke nabijheid niet met si garetten of andere artikelen te koop zal staan. Dit is naar zijn meening niet aan te bevelen en zal ongetwijfeld schade lange stel —2. De aanvoer der overige bloemen als Lu pine, Koom, Pytfarum en dergelijke, bepaalt zich tot geringe kwantums waarvan de prij- aen die hiervoor besteed worden ook best genoemd mogen worden. Omreden de omzet van deze bloemen zooals wij pas schreven tot dusverre van geen groote beteekenis is, leggen deze prijzen nog geen gewicht in de schaal en zullen wij dit overzicht tot over 14 dagen sluiten. Op advies van den Lucassen van Beverv voorzorg van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. doen aan hen, die in dergelijke artikelen een winkel hebben. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. HEILOO. Aanbesteding. Voor rekening van den heer D. Bos is aanbesteed het verbou wen van een woon- en winkelhuis en werkplaats (zonder glas- en schilder werk). Laagste inschrijver den heer P. Holtes alhier voor f 3770.aan wien het werk gegund is. BEEMSTER. Hoog bezoek. Op zijn doorreis door de Beemster heeft Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent een kort bezoek gebracht aan onze parochiekerk en de pastorie. Over al waar „Mgr. langs moest komen, wap perde de nationale driekleur van de hui zen. Klokgelui kondigde de komst van Mgr. aan. Op het hooren hiervan bega ven de menschen zich naar den weg om Monseigneur in het voorbijgaan te be groeten en zijn zegen te ontvangen. Vergezeld van parochie-geestel ijken werd ook nog een kort bezoek gebracht aan de Eerw. Zusters, waarna Mgr. on der klokgelui zijn reis weer ging vervol gen. Schoolrer’es. Donderdagavond vergader de de vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek alhier in het café van den heer Balk. Tegenwoordig waren 9 personen. Nadat de Voorzitter, de heer I. J. Schroe- vers. de vergadering met een1 welkom had geopend en de notulen na lezing waren goedgekeurd, werd de rekening over het afgeloopen jaar onderzocht door de heeren Jb. van Zoonen Az. en J. Biersteker en op advies van die heeren goedgekeurd met een voordeelig saldo van f 103.44; ontvangen was f 213.11 en uitgegeven f 105.67. De Penningmeester ontving een woord van dank vnor zijn accuraat beheer. De secretaris-penningmeester werd hierop als zoodanig herkozen. Thans kwam aan de orde het schoolfeest voor dezen zomer. Na eenige bespreking werd besloten, met de 3 hoogste klassen 'n reisje te maken naar Amsterdam, een boot tochtje te maken om de stad en Artls te be zichtigen op 25 Juni a.8. en met de kleinste kinderen Schoorl en Bergen een bezoek te brengen, per auto, op 2 Juli a.s. over Alk maar langs de hertenkamp terug. Naar Am sterdam mogen 22 kinderen mede en naar Schoorl 33. Na nog eenige besprekingen van meer huishoudelljken aard werd de vergadering met woorden van dank, door den voorzitter gesloten. HloemboUenveiling Beverwijk. De bloemenmarkt staat momenteel en voorloopig bljjft dit aoo in bet toeken van den zomer. De laatste tulpen en Narcis sen zjjn verdwenen en hebben plCats ge maakt voor allerlei zomerbloemen. Alleen de Dahlia ontbreekt nog doch afjn we iedere veiling te wachten. De inbrflhg van diverse kasirissen was op de veiling van Vrijdag tamelijk groot. Het is vooral van de soort Imperator die onder de Irissen den hoofdin- breng vormt. De prijzen van deze bloemen «|jn plotseling in stijgende Ijjn gegaan, waar voor een dag of tien voor Imperator^ van f 12 betaald werd, wirieeren nu deze van f 1.504 per 100, wat een niet onbe langrijk prijsverschil beteekent Hoogstwaar schijnlijk zal deze prijs verhooging ook wel in bet meer koelere weer gelegen ajjn, daar ook de diverse bloemen van Lathyrus zoo mede de kasrosen in dese verhooging deelen. De eerste Gladiolen verschenen ter markt en bestonden uit beste kwaliteiten wat trou wens de prijs van 1020 ct per stuk wel doet vermoeden. Waar vorige jaren om dezen tijd de markt soms overvoerd werd met Renonkels, beperkt zie^ de inbreng van deze bloem maar tot geringe kwantums. wat ook al weer uit de prijzen van 2030 ct. per bosje blijkt. Ook voor Pioenrozen en Papavers be sterft 'n levendige belangstelling, gezien den prijs van f 37 welke voor de eerste en f 94.50 voor de laatste betaald wordt. Anemonen komen nu van het vrije veld .onder bet glas. Ook hiervoor is de belang stelling goed. Voor mooie Anemonen met varieeren de prijzen van f 1.50 DINSDAG 11 JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwmtet. 2.00—2.48 Kookpraatje. 2.453.00 GramofoonpJaten- ooncert. 3.004.00 Kniples. 4.305.80 MI erofoon-debutanten (piano en zang). 5.80 7.15 Concert door het omroeporkest M. v. d. Eynde. zangeres. 7.157.45 Een praatje over groenten en fruit, door Prof. Dr E C? v. Itoersum. 8.00 Aansl. v. h. Concertgebouw te Amsterdam. Gala-concert, ter eere van H. M. de Koningin-Moeder. Concertgebouw orkest. toonkunstkoor o. 1. v. Dr. Mengel berg. Mia Peltenburg. Meta Reidl, JacUr- his. Thom Denys. Daarna persber. en gramo- fooumuriek tot 1130. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Ultsl. KRO-uitzending. 11 30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 1.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 2.00 Gramofoonplatenconcert. 2.002.20 Kniples. 5.006.10 Gramofoonplatenconcert. 6.106.40 Cursus kerklatijn beginners. 6.40 6.50 Cursus kerklatijn, gevorderden. 6.55 735 Causerie over het Werkliedenverbond. 7.357.50 (Vervolg) Cursus kerklatijn, ge vorderden. 7.50 „La Traviata”, opera van Verdi. Uitzending uit het Stadttheater Keu len. Da ven try, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Huiahoudpraatje. 1130 Gramofoonmuziek. 1230 Concert. New Harmonie Trio. B. Ayrton, bariton. 1.20 Orkestconcert. 2.50 Muziekles. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Literaire causerie. 4-50 Orkestconcert. 5.36 Kinderuurtje. 6.20 Gedichten voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Pianosonaten van Beethoven. 7.20 Vacantiepraatje. 7.35 Muziek. 745 Literaire causerie. 8.05 Oor.cert. Gresham Singers, Olof Sextet. (8308.50) Lezing: Character. 930 Nieuwsber. 935 Mu ziekles. 10.00 ,-La Gioconda”, 3 acton. 11.00 1230 Dansnsuriek. Parijs, „Radio-Paris”, 1744 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 11.10 Symphonieconcert o. 1. v. Hr. Koderie. Langenberg, 462 M. 10.35 en 1230 Gramofoonmuziek. 1.26 2.50 Orkestconcert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.30 Richard Strauss-avond. Werag-orkest. Fr. Hansen. sopraan. Zeeeen, 1649 M. 1230—-530 Leringen en lessen. 5306.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.20 Vioolconcert door H. Baesermann. M. Gur- titt, piano. 9.60 Shakespeare-liederen. Weber- kapel. H. Meyner. bariton. 9.20 Dansmuziek. Weber-kapel. Hamburg, 395 M. 11.50 Muziek voor scholen. 4.35 Kootcoh- cert. 530 Radio-zanglee. 6.35 Dansmuziek. 8.20 ..Die Mutter”. Schleswig Holstein strijk kwartet. 10.20 Actueele causerie. 1030— 1230 Dansmuziek. Brussel, 512 M. 530 Trioooncert. Kamermuziek. 630 Gra- mofobnmuziek. 830 Concert. Orkest Flor. Alpaerts, De Voorzitter deelt mede, dat het wel licht wenschel ijker zou zijn geen vast bedrag jaarlijks te verleenen, doch per leerling uit deze gemeente een vergoe ding te bepalen b.v. f 20. De heer Braakman deelt mede, dat reeds lange jaren is gewerkt om in onze on middellijke omgeving een Tuinbouw school te krijgen. Herhaaldelijk is hier voor gewerkt ook in de verschillende vergaderingen van den L. T. B. Nu men er tenslotte na langen arbeid van 10 ja ren er in geslaagd is eenTuinbouwschool te kunnen oprichten, is spreker voor het verleenen van de gevraagde bijdrage. De heer C. Rood deelt mede, dat het onderwijs een aanhoudende zorg is van de overheid, en juicht het doel ten zeer ste toe. De Voorzitter merkt op, dat wij in onze gemeente een Tuinbouwcursus bezitten, welke naar alle tevredenheid werkt. Spr. is van meening, dat onze tuinbouwcur sus dan zeer waarschijnlijk geen leer lingen meer zal krijgen, wat toch voor onze gemeente niet wenschelijk zóu zijn. Spr. vindt de gevraagde bijdrage nog al hoog. De heer C. Rood respecteert het wer ken van den Tuinbouwcursus in onze gemeente, doch een Tuinbouwschool, al waar de leerlingen volle dagen onder wijs ontvangen, kan naar zijn oordeel meer bieden. De Voorzitter is voorts van meening. dat het bezoek uit onze gemeente niet groot zal zijn. Vooral van de zijde der landarbeiders zal niet veel animo zijn te verwachten. Hij is van meening, dat enkel jongens van gegoede burgers de school zullen be zoeken. De heer Frankena vraagt of het 7e leerjaar is vastgekoppeld aan het eerste leerjaar der Tuinbouwschool. De Voorzitter deelt mede,’dat de eer ste twee leerjaren gelijk zijn aan die van het 7e leerjaar. De heer Berkhout deelt mede, dat dit punt in de vergadering van B. en W. breedvoerig is besproken. Spr. acht f 300 voor deze gemeente als een jaarlijksche bijdrage een zwaar offer. Naar zijn oor deel is een bijdrage per leerling in dit ge val beter op haar plaats. Spr. is van meening, dat er voor onze gemeente nog wel enkele bezwaren be staan tegen het verleenen van het ge vraagde bedrag. Allereerst bestaat hier in de gemeente een Tuinbouwcursus, welke naar zijn meening tot aller tevre denheid wordt gehouden. Deze eursus welke een 2-jarige cursus is, wordt be trekkelijk kosteloos gegeven, terwijl on getwijfeld bij de Tuinbouwschool de kos ten hooger zullen zijn. Vervolgens wordt het onderwijs op de Tuinbouwschool volle dagen gegeven, en zomer en winter door, terwijl de Tuin bouwcursus In onze gemeente enkel en alleen voor de wintermaanden wordt ge houden. Ook zullen de landarbeiders zeer waarschijnlijk moeilijkheden ondervin den bij hunne patroons, wanneer zij zich moeten verhuren met die conditie, dat zij een of twee dagen in de week de Tuinbouwschool moeten gaan bezoeken. En zoo zullen het meerendeel der leer lingen personen zijn, die in eigen bedrijf werkzaam zijn. De Voorzitter wijst hiermede reeds op het ingekomen schrijven om den tijd van landbouwverlof vroeger te bepalen, opdat het in de maand Juli beter gelegen komt dan in September De heer C. Rood acht een bijdrage per leerling geen aanmoediging. De heer Braakman deelt nog mede, dat over het algemeen toch» behoefte be staat naar ontwikkeling in eigen be drijf. Spr. vraagt zich nu af, moeten wjj die nu in zoo'n gunstige omstandigheid verkeeren achterwege blijven om voor dergelijke instelling onze bijdrage niet te verleenen’ We zitten nu in het mid den der landbouw^ terwijl toch ook door ingezetenen uit deze gemeente is mede gewerkt om een Tuinbouwschool tot stand te brengen. De heer C. Rood stelt voor, om de ge vraagde bijdrage voor 3 jaren te ver leenen. De Voorzitter acht het dan wensche- lijker ieder jaar opnieuw een toezegging te doen. Het voorstel van den heer C. Rood wordt verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren P. Rood Kz., P. Silver, C. Kooi en K. Berkhout. Het voorstel van den heer V. Dood Kz. werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren P. Silver en K. Berkhout. Wordt zonder stemming besloten een schrijven te richten aan Drechterland om een gedeelte van de berm aan den Broekerhavenweg te bestraten vanaf het woonhuis van mej. de Wed. W. Botman tot ongeveer den heer B. Klaasen. Het verzoek van de bewoners tegen over de sloot in eigendom toebehoorend aan P. Mol, wordt aangehouden ter be spreking in de besloten vergadering. Bij de rondvraag verzoekt de heer Sil ver eenige inlichtingen aangaande de opening van het vischafslaggebouwtje. De Voorzitter deelt mede, dat hij reeds opdracht had gegeven het gebouwtje te openen. De heer Frankena verzoekt maatrege len te'willen treffen, opdat wanneer het badhuis zal zijn geopend, men aldaar in ^WfcJKDEMONSTRATIE VANWEGE HET P. E. N. Jnze lezers worden attent gemaakt op de advertentie in ons nummer van Zaterdag en de aan ingezetenen verzonden uitnoodigingen tot het bijwonen eener „Electrische Kook demonstratie". die vanwege het Provinciaal Klectricitertsbedrijf van Noord-Holland zal worden gehouden op Dinsdag 11 Juni 1929 H. Slikker en Donderdag 18 Juni in het Pstronaatssrebouw. Gezien het groote succes, dat deze demon straties in Westfriesland hadden, waar vaak bij de honderd huisvrouwen met groote aan- dacht de boeiende voordracht van Mevrouw Roersch uit Bloemendaal volgden, kunnen onze lezers er op rekenen een geaelligen en leerzamen middag te zullen hebben. Nu het vastrechttarief van het P.E.N. met 1 Januari 1929 is verlaagd van 10 ct. op 5 ct, per K.W.U., liggen tal van toepassingen der electriciteit binnen veler bereik. Ook maakt het nachtstroointarief van 3’4 ct. per K.W.U. het mogelijk om automatisch met electriciteit water te. koken, veevoeder te stoomen en de wasch te doen. In verband met het vertoonen van al deze nieuwe toepassingen, ook voor het boeren bedrijf, zullen ook de heeren welkom zijn. In de pauze wacht den bezoeker een aardige verrassing. Men verzuime dus niet deze gezellige be- lauerrijke demonstratie bij te wonen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 7 Juni 1929. H. H., zwerver, dronkenschap, 8 dagen hechtenis en 1 jaar opzending. A. J. R., te Heemskerk, nachtrust versto ren f 7 boete of 7 dagen hechtenis. S. V. te Egmoi I aan Zee, C, G., te Haar lemmermeer, ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. G. Lz. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet f 30 boete of 30 dagen- hechtenis. P. S. v. R. te Bergen, overtreding Wapen wet f 60 boete of 60 dagen hechtenis. C. v. d. 0. te Graft, A. B., J. 8., te Alk maar, overtreding ongevallenwet, de le en 2e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 8e f 10 boete of 10 dagen. N. de G., W. G.. M. D.. E. G., te Egmond aan Zee. E. P., W. ,P., te Egmondbinnen, J. B. te Zuid- en Noordschermer, loopen op verboden grond, de le, 2e en 3e ieder f 3 boete of 1 week tuchtschool, de 4e f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 5e en 6e ieder teruggave aan de ouders, de le f 12 boete of 12 dagen hechtenis. A. H. M. te Castricnm, A. C. B., te Heems kerk, J. B. te Egmondbinnen. H. R., G. H. T., N. v. L., K. A., C. B., H. S., O. S., D. K., J. M. de B., W. de L-, te Alkmaar, W. S. te Ouderp, J. S. te Leiden, P. J. te Oudkarspel, C. K. te Zuidscharwoude, R. A. M. te Am sterdam, J. G., te Broek op Langendjjk, overtreding Politieverordening, de le en 7e, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 15e, 16e en 17e ieder f 6 boete of 6 da gen hechtenis, de 3e, 5e, 9e, 15e, 18e en 19e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e, 10e, He, 12e en 13e ieder teruggave aan da ouders, de 14e f 8 boete of 8 dagen hechte nis. P. T. te Uitgeest, E. F. H. te Velsen, Th. J. B. te Heemskerk, T. W., G. P. J. J. K. te Heemstede, A. J. ten H., A. P., J. B., te Bergen. G. B., J. de W., te Castricum. A. M. te Haarlemmermeer, J. G. te Heerhugo- waard, J. W. O. te Warmenhuizen, IJ. C. 8. te Koedijk. P. K. te Venhuizen, J. K. F. te Schermerhorn, L. N. den 0. te Leiden, H. J. J. te ’s-Gravenhage, J. J. te J. G. te Wijk aan Duin, A. K. te te St. Pancras, J. B., J. D. v. R.,"te Broek op Langendjjk. C. F. te Opperdoes. B. G., te Oterleek, F. W. A., G. 3.. te Oudorp. A. C. P-, P. G. A. te Amsterdam. J. 8. te Haren karspel. J. J. K„ H. A. J. K.. N. A. M. IJ., H. V., F. M., H. 8., A. B., D. V., te Alkmaar, overtreding Motor en Rjjwielwet. de le, He, 15e, 17e. 20e. 23e. 30e. 33e en 34e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e, 9e. 12e, 16e. 28e. 36e, 38e ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e, 6e, 8e. 10e 37e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 7e. 14e, 27e, 31e en 39e ieder f 10 boete of 10 da gen hechtenis, de 5e f 12 beo te of 12 dagen hechtenis, de 18e. 18e, 19e en 25e ieder f 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 21e, 24e, 29e en 35e iedW f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 22e f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de de 26e f 20 boete of 20 dagen hechtenis, de BOVENKARSPEL. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Bovenkarspel op Vrijdag 7 Juni 1929, des avonds te 7 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de heer P. Rood Kz., loco-Burgemeester, opent de vergadering en herdenkt in zijn openingsrede den overleden voorzitter, den heer C. Boon Jbz. Hierna komen aan de orde: Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f 1021.5254. Op de postreke ning een bedrag van f 804.36. Hierna wordt medegedeeld, dat de heer S. Jor- dens was de laagste inschrijver bij de aanbesteding van het badhuis. Het werk werd aan hem gegund voor de som van t 1547.—. Ingekomen is een verzoek van den heer K. Laan Pz. om hem te verkoopen een gedeelte van het Tilburgterrein wel ter breedte van 7 M. Hierop wordt gunstig beschikt Ingekomen ie een begrooting van de Commissie tot exploitatie van de Bad en Zweminrichting aan de Broekerha- ven. welke begrooting wordt goedge keurd. Van Ged. Staten is ter wijziging terug ontvangen een beeluit van den Ijaad tot wijziging van de Aigemeene Politiever ordening in verband met het verbod van zwemmen buiten het badhuis. Deze ver andering, welke Ged. Staten verlang den, betrof het verleenen van ontheffing dier bepaling. Volgens het beeluit van den Raad zou ontheffing kunnen geschieden door den Burgemeester. Ged. Staten eischen de ontheffing door Burg, en Weth. Wordt besloten het besluit dienover eenkomstig te wijzigen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de begrooting der gemeente over 1928 en 1929 te wijzigen. Laatstgenoemde wijziging 1929 in ver band met de stichting van een badhuis. Op voorstel van B. en W. wordt zon der stemming besloten aan de Land- stormcommissie een bijdrage te verlee nen van f 40 voor 1929. Zonder stemming wordt de balans ver lies- en winstrekening der woningbouw- vereeniging „St. Martinus” goedge keurd. Wordt zonder stemming besloten het vermenigvuldlgingscijfer der plaatselij ke Inkomstenbelasting voor het jaar 1929/1930 wederom te bepalen op 1. Komt in behandeling een verzoek van eenige ingezetenen om den tijd voor landbouwverlof te vervroegen en te stel len in de maand Juli in plaats van 1 tot 28 Sept B. en W. achten dit wenschelijk voor al met hét oog op de vacantiën. Wordt gesloten het advies hierover in te winnen bij den Inspecteur, om daarna een definitief besluit te nemen. Komt In behandeling een verzoek van de Onderwijscommissie L. T. B., om een bijdrage in de koeten van een Tuinbouw school. Blijkens ingediend verzoekschrift zal de Tuinbouwschool worden gevestigd te Grootebroek en heeft de Raad dier ge meente een jaarlijksche bijdrage ver leend van t 900. Verzocht werd aan de Commissie een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 300.—. B. en W. stellen voor hierop niet in te •aan mlng kw»m de club om 12 uur in Heems kerk aan. Deze excursie is in alle opzichten goed geslaagd. R. K. Schoolfeestcommissie. Vrijdag- ■rgaderde de commissie. Uit de in losten, waarbij nog een bedrag van ff 45.50, gespaard door de leerlingen zelf, bleek dat er in totaal ruim f 500 was inge zameld. Na aftrek van een klein nadeelig saldo van 't vorig jaar, bedroeg ’t beschik bare bedroeg circa f 500. of f 100 meer dan een vorig jaar. De commissie zegt ilan ook hartelijken dank toe aan de milde gevers. Besloten werd ook dit jaar op 20 Juni een boottocht te houden naar Amsterdam's ha venwerken en naar IJmuiden. Verloren en gevonden voorwerpen. Ver loren: Een parelketting en gladden gouden ring. Gevonden: Een zijden dameskous. Inlichtingen bij de Gem. Politie. - Examen Eerste hulp bij ongelukken. Voor 't alhier gehouden examen zijn geslaagd de dames HartlandHonig en G. Bas, van Krommenie: Nelly Vermeulen en Th. Bas, van hier en de heeren W. Slikker en B. Sluis. Het examc.i werd afgenomen door Dr. Bee- ken. van hier Dr. Eisendraad. van Zaandam. Co6p. Boerenleenbank. Uit 't door den Secretaris uitgebrachte verslag brengen we de volgende cijfers naar voren. In 1928 werd ingelegd in den Spaar)ank f 135.015.13 en terugbetaald f 96.964.04. Het aantal spaarders bedraagt 331 met een te goed van f 170.771.23. Toqgestane voorschot ten 34 tot een bedrag van f 51.540. Op 31 Oec. was aan voorschotten in ge bruik f 96.337.66 en aan hypotheken f 37.097. Er waren slechts 8 rekening-oouranthou- I ders. Rente voor deposito's 3M pet. en voor voorschotten 5 pet. Het tegoed op de Centrale Bank was f 88.530.79 terwijl het reservekapitaal op 31 Dec. 19?8 f 7434.79 bedroeg. Tot bestuurslid werd herkozen de heer H. Berghuis en gekozen in de vactanre A. van Lith. P. ÏJf. De heer 8. Bak werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht. HEEMSKERK» Tuinbouwclub V.Z.O.S. Bovengenoemde elub heeft Woensdag"5 dezer 'n excursie ge houden naar Rotterdam en Omstreken. 's Morgens om 6 uur werd de reis aanvaard met een autobus van dén lieer T. Mooi) u" Beverwijk. 23 personen namen aan deze excursie deel. Ongeveer half elf kwam de dub in Rotter- 3 dam aan en werd de club welkom geheeten door den heer Rijk Zwaan, een der firmanten van de bekende Zaadhandel. uit Enkhuizen, die in Rotterdam een school beeft. Allereerst werd dan een bezoek gebracht aan een bedrijf van den heer van de Bergh, aan de Kralingerweg. De heer v. d. Bergh stelde het op hoogen prijs en gaf aan de club alle gewenschte inlichtingen over de glas teelt. Deze tuin was geheel met glas belegd, in hoofdzaak voor komkommers en tomaten. Hierna ging de club naar een bedrijf van de beeen Meijerink. eveneens aan den Ka- lingerweg. Ook deze tuin was belegd met glas. De heer Meijerink gaf de leden een duidelijk overzicht over de komkommer- toelt en hoe men op gemakkeljjke wjjze eerst andere groenten onder datzelfde glas kan teelen. Zeer voldaan nam men van den heer Meijerink afscheid, waarna de dub onder leiding van den heer Zwaan, bracht aan het veilingsgebouw, de veiling in vollen gang was. enkel het monster geveild en .vracht bleef op den wagen. In den namiddag gingen men wederom met den heer Zwaan in den omtrek van Rotter dam een paar tuinen bezoeken. Allereerst een bedrijf van Gebr. van Maurik. Daar was 8)4 bunder met warenhuis en platglas. Een der gebroeders was direct bereid de elub rond te leiden en alle vragen betref fende teelt onder glas aan de club toe te lichten. Het laatste bedrjjé, dat werd be zichtigd. was, dat van den ’heer N. van 1 Hart, die ook direct bereid was om de club zijn bedrijf te laten zien. Hierna werd nog een rondrit gemaakt per auto en kon men vanuit den auto nog ver schillende groote bedrijven in oogenschouw nemen. In Rotterdam teruggekeerd, sprak'de heer R. Beentjes, secretaris der tuinbouw- club eenige hartelijke woorden van dank aan den heer Zwaan, die zoo bereidwillig was geweest, dezen dag onze club verschil lende bedrijven te laten zien. De heer Zwaan dankte den heer Beentjes om zjjn hartelijke woorden en zou het zeer op pr|s stellen, als de club in het najaar een excursie ging maken en dan een bezoek zou brengen aan zaadteelt bedrijven van hun firma. Na een harteljjk tot weerziens nam jpen van den heer Zwaan afscheid en ging 4e club op den Haag aan. waar de leden eejü^en tijd gezellig vertoefden. Zonder autopech en in een vrooljjke stem-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 6