van het I „Noord-Hollandsch Dagblad” I 0 I 1 1 4 Vraagt gij een echte Kodak? v. d. HORST, Langeatraat 21 «EBR. NPA^JAAKD Vrijdag 21 Juni 1929. 1 •4 4 I I 1 4 4 i Rlkmaar •I Koopt deze dan bij een ERKENDEN KODAKHANDELAAR Moderne ontwikkel en afdrukinrichting. Rlkmsir BURGERBRUO. Lanaesiraat 88 Tal. 633 Alkmaar The All Tone Radio Installaties Zondagsroep. KERKLIJSTEN. OFFICIEEL KERKBERICHT I J speciaal voor het nieuwe orgel. den van den van die de- de Parochie; 10 familie Tb. J. VAN NOORD, pr. der Derde Urde. het H. Mol en Sacrament, lied no. 18. 1 4 der relikwie. 8 voor Nicolaas jj ildooruZuurbier en J 8 Lof. .4 *1 I Za. feest der Paulus, dag v; gezongen H. voortKloes. Elders wordt ohie; Ma. voor en Maria Zonneveld. gelezen: Zo. voor de Paro- Petrus Groen, Anna Mejjn» WOGNUM (H. Hieronymus). Zondag 5e Zondag na Pinksteren, te 7 u. de H. Mis voor de overleden familie Stroet- Giling, elders voor Willemjjntje Leeuw,- te 9 uur voor de parochie. Maandag voor Cornelia Overboom-Brink. Dinsdag voor Cornells Dudink. Woensdag voor Antonius Ootes en Maar- tje Wennips. Donderdag voor Jan Vlaar en overleden Familie. Vrijdag voor Joanna Tool geboren Bos. Zaterdag voor Trijntje van Berkel. Zondag te 7 uur voor Cornelis Beerepoot, te 9 uur voor de parochie. Heden na den middag 1 pers, waarna lied no. 56, ctismus. I Wo. 8 uur voor Cornells Pepping. Do. 8 uur voor een overleden bloedver* want. Vr. 8 uur voor Catharina Meijne en ath&- rina de Waard. Za. 9 uur voor overleden fam. Meijne lis Mul, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Cor nelis van Diepen, van deze Parochie en Maria van den Burg, van Noordwijkerhout. Zaterdagochtend kwart voor 12 biecht en en CASTR1CUM. Zondag H.H. Missen te 7 uur en half 9. Om 10 uur de Hoogmis. 2 uur Lof, daarna Muria-Congregatie. Maandag, Dinsdag cn Woensdag de H. H. Missen te 7, 8 en 8.15 uur. Donderdag 7 uur gez. H. Mis voor de GeL Zielen. 8 en kw. over 8 stille H. H. Missen. Vrijdag H. H. Missen te 7, 8 en 8.15 uur. Zaterdag 6 uur bij de Eerw. Zusters. 7 en 8 uur in de kerk. Van 48 uur biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. en Simon Gerardia, RINNEGOM. Zo. 7 uur voor Wilhelmus Admiraal en overl. kinderen; half 10 voor Cornelis Noort, voor Cornelis Hoedjes. g voor over! ouders Olifiers* Donderdag voor Tjerk Arie Schouten en overl. familie. Vrijdag voor overl. fam. Louwe. Zate rd. voor Aldert en Barbara Nanning», Zondag om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag feest v. d. H. Joannes den Dooper om 8 uur gez. H. Mis met Veni Creator. Zaterdag feest van de H. H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie. Gelegenheid om te biechten van 8—4 uw en van 7 tot half 8. Vroegmis weer om half 8 en de Hoogmis om 10 uur, terwijl onder de Vroegmis en ook om 9 uur de H. Communie wordt uitgereikt. Vanmiddag om 2 uur Vespers met Rozen hoedje voor de vruchten der aarde en na de Vespers lied 64 (tweede melodie) en na de Vespers de voorberejdiiigsoefeningen voor de plechtige H. Communie, waarbij ook de 8 kleine bruidjes moeten aanwezig zijn, die Pastoor gevraagd heeft. In de week eiken ochtend Commuineuitret- ken om kwart voor 7 uur en half 8 en voor en onder de schoolmis van 8 uur, alleen biecht wordt gehoord des morgens van 7 7.50. Ma. de feestdag van de geboorte van den H. Joannes den Dooper. de voorlooper van onzen Verlosser Jezus Christus. Di. de feestdag van Sint Adalbert, vooral in Egmond wordt vereerd. Za. de feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van bijzondere C_ votie. Op Zaterdag te 2 uur de Ves- vervolgens cate- Zaterdag feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, te half 8 gezongen H. Mis. Te 9 uur biechthooren voor de laagste klas sen der jongensschool, ’s middags bieebt- hoorea van 4 tot half 6 en van 6 tot half 8. GRATIS VAKKUNDIG ONDERRICHT de Hoogmis Catechismus; 3 uur de Ves- Heden maandvergadering voor de le- Vrjjdag half 8 voor Jan Commandeur en Catharina Konijn. Zaterdag feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, half 7 tot zekere intentie ter eere van het H. Hart, half 11 biechten voor do kinderen, van 5—8 uur voor de overigen. Zondag half 8 voor Willem Botman, half 10 voor de parochie. In de H.H. Missen schaalcoUecte voor de kerk, welku bijzonder wordt aanbevolen. AKERSLOOT. Zo. half 8 voor een overledene; 10 uur voor de Parochie. Ma. 8 uur voor een overleden Vader. Di 8 uur voor Nicolaas Spaansen. HE1LOO. Zondag half 7 Uitr. H. Communie. Half 8 Vroegmis. 10 uur de Hoogmis. Half 3 Con gregatie H. Familie, afd. mannen; Half Jongens-Congregatie. Half 8 Lof ter eert van het H. Hart met Litanie en Akte van toewijding, waarna Rozenhoedje voor Simon Admiraal, als lid van den Lev. Rozenkrans. Maandag te 7 uur in de kerk en bjj de Eerw. Zusters, Kwart over 8 Uitreiking v. d. H. Communie. Dinsdag feest v. d. H. Adelbertus. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag de H. H. Missen te 7 uur en kw. over 8. Vrjjdag van 6 tot half 8 biechthooren. Half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart Zaterdag feest van de H. H. Apostelen Petrus en Pauhu, te 7 uur gez. H. Mis. te DE WEERE. Ter wille van een dringend verzoek van eenige parochianen van Sgbecarspel is voor taan op Zondag met beden te beginnen, de kwart over 8 Schoolmis. Van 4 uur tot half 9 biechthooren. Half 8 Marialof. Zondag om 7 uur voor overl. fam. Dekker en Houtenbosch. Half 10 voor de parochie, In de week de H. H. Missen te 8 uur. - Maandag tot zekere intentie. Dinadaj Woenst van Gorcum. Woensdag 7 uur voor Maria Pronk-MuL Donderdag 7 uur voor Petrus Boekel, als lid van de broederschap v. h. H. Hart. Vrijdag 7 uur voor Elisabeth Glas-Kramer als lid v. d. broederschap v. O. L. Vrouw van Lourdes. 7 uur Lof v. h. H. Hart met Litanie. Zaterdag feestdag der H. Apost. Petrus en Paulus, dag van devotie. 7 uur voor Ste- phanus Strooper. Van 47 uur biechthooren. Zondag a-s. 7 uur tot zekere intentie. Half 10 voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Petnu Boekel, die in den Heer is overleden. WIER1NGEN. Zondag half 8 de H. Mis voor de parochie half 10 de Hoogmis voor Gijsbertina Ver- biest-Brok, 12 uur catechismus, half drie de Vef-pirs, waarna de Profundis. Maandag 8 uur de H. Mis voor Catharina Silvester. Dinsdag 8 uur de H. Mis voor den Z.Eerw. Heer Joannes Gerardus van Kelckhoven, des avonds 8 uur St. Antoniuslof met ro zenhoedje. Woensdag 8 uur de H. Mis voor overle den familie Tieleman. Donderdag 8 uur de H. Mis als maand stond voor overleden fam. Boersen-Koen- drink. Vrijdag 8 uur de H. Mis voor Wilhelmina Bohemen-v. d. Voort, des avonds 8 uur Lof ter eere van het H. Hart met rozenhoedje. Zaterdag, feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie, 8 uur gezongen H. Mis voor Theodorus Gerardus Boersen, overleden ouders en familie, des avonds van 68 .uur gelegenheid om te biechten. Zondag a.s. laatste Zondag van de maand, alsdan schaalcoUecte voor de kerk. Deze week catechismus volgens gewoonte èn hier An aan den Oever. y lederen morgen wordt de H. Communie •jfok omhalf 8 uitgereikt. als Md van Hooldverf. Grotrian-Steinweg, Baldur, Feurich e.a. Piano’s. Occasion Piano’s tegen zeer billijke prijzen. Gemakkelijke betaling» voorwaarden. j Grootste Selectiviteit. Gr slis demonstratie. SCHOO RL. Zo. om 7 uur vroegmis voor Cornelis Roosendaal. om half tien Hoogmis voor de parochie. 4 ’s Middags 2 uur Lof ter eere vJ>. H Hart. Ma. Voor Heftricus Kampers en Cornelia Eager. Di. Geen H. Mis. Wo. Voor Geertje Spaansen. Do. Om 9 uur gezongen Huwelijksmis met ,Veni Creator, ’s Avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Vr. Voor Johannes Groenveld. Za. Voor Nicolaas Spaansen (als lid van de broederschap van Sittard); 's namiddags Tan 37 biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Wil helmina ZwagermanRit die met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Catharina StamRoo- beek en Helena HooglandRijk die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Jo annes Rose en Maria Kaandorp. KALF (Zaandam). Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 3 uur Vespers. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met rozenhoedje. Vrjjdag 7 uur Lof ter eere van Hart met litanie. Zaterdag van 38 uur biechthooren. 'V, ONDERDIJK. Zondag half 8 voor Jacob Laan, Cornelis Bot en Antje Ettes, half 10 voor de pa rochie, half 2 Catechismus, half 3 Lof met Rozenhoedje, lied no. 17. Maandag half 8 voor Simon Commandeur, half 8 Lof ter eere van den H. Gerardus Ma- jella, vereering Dinsdag half Maartje K oomen. Woensdag half 8 voor Margaretha Keizer en Maria. Dudink. Donderdag half 8 voor Qirk i Pennekamp.£p de Eerw. Zuster half acht lof ter eere van het Allerheiligste Wie zal u kwaad doen, indien gjj ijveraar zjjt in het goede? Het Epistel geeft ons goeden troost voor den strijd onzer dagen. Nadat de Apostel de eigenschappen heeft epgesomd, die een christen sieren moeten, zegt bjj, dat niemand den echten christen kwaad zal doen, indien hjj bjj innerlijke deugd, ook een ijveraar is voor het goede naar buiten. Alzoo is noodig voor onze overwinning op ons zelf en op de wereld, jjver in het goede. Ijverige meuschen alleen, brengen het ver in eigen heiligmaking en propageeren om zich heen met gunstig gevolg, al wat goed is. Zonder jjver geen vrucht, omdat alleen de jjver den Zegen Gods aftrekt. In Zijn zegen hebben wij het onderpand der komende overwinning, want die zegen is ons schild en ons wapen. Tegen (lat schild dooven uit, vallen neer de vlammen de pjjieu van Satan. Nu kan die strijd zelf ons wel zwaar vallen on ons in lijden bren gen. Wie weet, ook in dezen tijd, niet te spreken van vervolging om des geloofs wil! Het kruis is in tal van kringen nog alles behalve een aanbeveling. Maar ondanks dit kruisigden, zooals Petrus zelf het nog zwaarder gekend had, neemt hij zjjn woord niet terug, dat van overwinning en vreugde spreekt, integendeel, zegt hjj: Zalig gjj! „Vreest niet uit vreeze voor hen”. Immers ook voor onze vijanden geldt het oude woord: de Egyptenaar is een mensch en geen God. Wat vermogen allerlei vijan den, hoe talrjjk en hoe machtig ook tegen Gods kleine partij, zij, wier aderen, zoowel als de onze in Gods hand is. Indien God voor ons is wat Paulus’ lijfspreuk wie zal dan tegen ons zjjn? Het komt er maar op aan, dat Gods sterk te woont in onze gereinigde ziel. Vandaar, dat bjj het uitwerken van ons maatschappe lijk program, geen oogenblik vergeten mag worden bet'program onzer innerlijke actie, welker ingang, voortgang en uitgang ons bepaald wordt door het woord van Hem, die eens zeide: ik ben gekomen, om Uwen wil te doen, o God. Zjjn wil. Voor bet wereldleven, waarvan wij zoo’n klein deel uitmaken. Voor het zieleleveii, dat door die groote wereld beïnvloed wordt. „Heiligt den Christus in uwe harten”, op dat daardoor al meer Christus moge gehei ligd worden in de maatschappij. Eerst: geheiligd worde Uw Naam! Dan: geef ons heden ons dagelijksch brood! Lange nd ijk. Vr. 7 uur jaardienst voor Sjjvert Lange- dijk. van Heiloo; 2 uur Vespers. Ma. voor Maria en Adriana Appeldoorn; Feestdag van St. Joannes den Dooper. Ge nerale Absolutie. Di. feest van St. Adalbert, Patroon der kerk; 7 uur voor overleden familie Ory eu Schuit, half 10 plechtige Hoogmis op den St. Adalbertus-akker door den Hoogeerw. Pater Abt van Oosterhout, Dom. de Punict, waar onder predikatie van den Hoogeerw. Heer Deken Rengs; half 3 plechtigheden op den akker. Do. voor Gerardus Tervooi het Genootschap van het H. Do. gezongen Requiem-mis voor Catha rina Groot, geb. Terra, ais lid der Derde Orde. Vr. voor Maria Appel, overleden kinderen; half H. Apostelen Petrus en van devotie; Generale Absolutie; Mis 7 uur voor Clasina Ter- EGMOND AAN DEN HOEP. Zondag 23 Juni. Heden onder de H.H. Missen collecte voor kerk- eu altaarajeraden, 4* Dezen middag om 2 uur congregatie der Na de congregatie van van Theo- dorus Sneek en Elisabeth Appelman, waar na gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Do. 8 uur jaardienst voor Gerrit Porte- gies. BREEZAND. Parochie St. Jan de Evangelist. Heden 5de Zondag na Pinksteren. De H. Communie zal worden uitgereikt om half 7, kwart over 7 en onder de H. Mis van half 8, welke zal worden opgedragen voor Jacobus Scabbing. Heden collecte voor den retraite- penning. De Hoogmis voor ons aller geestelijk en tjjdeljjk welzijn. Om 7 uur Lof ter eere van II. Hart van Jezus met litanie voor zegen ever de huisgezinnen. Gezongen zal worden het Sacramentslied door het knapenkoor. De wisselzangen zullen verder geleid worden door het dameskoor. Lied: Knielt Christen- schaar. Maandag om 8 uur H. Mis voor de over leden familie Brouwer-Aikemade. Dinsdag om 8 uur II. Mis voor Joauneg Verkade. Om zes uur repetitie van het jongenskoor en om 8 uur voor bet dames koor onder leiding van mej. Huig. Woensdag om 8 uur H. Mis voor de over leden bloedverwanten der parochianen, des avonds om kwart over 8 repetitie voor het mannenkoor, onder leiding van den heer Boucher. Donderdag dm 8 uur H. Mis ter eere van de H. Theresia uit dankbaarheid. Vrjjdag om half 8 H. Mis voor Cornelia Verhoeff, geb. Straathof. Om kwart over 4 biechthooren voor de kinderen, waama zangrepeütie. Zaterdag om 8 uur H. Mis voor zekere intentie, waaronder generale H. Communie voor de kinderen, tevens Feestdag van Petrus en Paulus. Des avonds van half 7 tot half 9 gelegen* heid om te biechten. Zondag om half 8 nog geen intentie. Met blijdschap mag rk u mededeelen, dat het bouwplan van onze toekomstige «choo» ook door den rjjksbouwkundig inspecteur heden is goedgekeurd. ZWAAG. Zondag half 8 Eerste H. Mis. 9 uur Uitreiken H. Commsuiie. 10 uur de Hoogmis. 14.15 de Vesuero. H. Familie afu. vrouwen, vergaderingen voor de zelatricen Godspeuning aan de Pastorie. Dezen avond om 7 uur Lof ter eere de Allerheiligste Maagd. Maandag feest van de geboorte H. Joannes den Dooper. Dinsdag St. Adelbertusdag. De geloovigen worden uitgenoodigd, de plechtigheden op den St. Adelbertus-akker bjj te wonen. Zaterdag leest van de H. Apostelen Pe trus en Paulus. Deze week wordt de kerk schoongemaakt. Men wordt verzocht de kussens mee te ne men. Woensdagmiddag zal het daarom geen catechismus zijn. en Woensdagavond geen Lof. Wel Donderdagavond oefening van het H. Uur. Zondag half 8 voor Adr. Joës Belleman en 10 uur voor het geestelijk en tijdeljjk wel zijn der parochie. Maandag half 8 voor Petrus de Waard. Dinsdag half 8 tot zekere intentie. Woensdag half 8 voor Antje Ruigewaard. Donderdag half 8 voor overleden ouders Mannes. Vrjjdag half 8 voor Cornelis van der Vel den en Marjjtje de Waard. Zaterdag half 8 voor overleden Kraakman en Kaandorp. Zondag half 8 tot zekere intentie (Glorie), 10 uur voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Anna Ste.. wod. van Jacobus Wittebrood en An na Dekker bvr. van Andr. Metselaar, die met de H.H. Sacramenten der Stervenden zjjn voorzien en voor Maria Stet, wed. van Ijs brand Hopman en Petronella Joanna Kareis bvr. van Joës Lejjen te Bergen, die in den Heer zijn overleden. TU1TJENHORN. 5e Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor Daatje Rjjkes; Half 10 do Hoogmis voor de parochie; 2 uur de Vespers. Maandag en Dinsdag 7 uur voor Petrus Bleeker als lid v. d. Broederschap der Mart. BERGEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur H. Familie afd. mannen, 7 uur Jon- genscongregatie, half 8 Lof. Maandag half 8 Vergadering Derde Orde. Donderdag 7 uur Meisjescongregatie, half 8 Lof en rozenhoedje voor de bekeering van ®ns vaderland. Vrjjdag ’s Üvonds half 7 gelegenheid om te biechten, half 8 oefening van den Kruisweg. Zaterdag feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, Patroonsfeest voor de parochie, 7 uur gezongen H. Mis, half 8 Lof, van 4-6 en van 79 uur gelegenheid om te biech ten- MEUWE N1EDORP. Kloosterkerk. Lo. om uur de H. Mis voor de weldoe ners; om half 11 de Hoogmis ter eere 'ran O. L. Vrouw van Altjjddureuden Bijstand uit dankbaarheid. Heden 5de Zondag na Pinksteren, 4de Zondag der maand; om 8 uur de 'Vroegmis, om half 11 de Hoogmis; vanmiddag om half 3 het Lof met Rozenhoedje voor de Missie. Ma. half 8 H. Mis voor eten zaligen levens staat. Heden feestdag van den H. Jobamie» den Dooper; volle atiaat vpor de leden Derde Urde. Di. half b H. Mis voor Joh. de Groot en Cathr. Klaver; ’-s avonds kwart voor 6 het Lof ter eere van den H. Antonius. Wo. half 8 H. Mis ter eere van de H. The resia. Do. half 8 H. Mis voor Josephina Slujjter —de Wit. Vr. halt 8 H. Mis voor Agatha Niehus Schouten; ’s avonds kwart voor zes het Lof ter eere van het H. Hart Za. half 8. H. Mis ter eere van de H. The resia uit dankbaarheid. Heden feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devo.tie. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde. A.s. Zondag om 8 uur de Vroegmis voor Nicolaas Laan; om half 11 de Hoogmis voor de weldoeners. Mededeelingen. Zoolang de zomertijd duurt de Vroegmis om 8 uur en de Hoogmis om half 11. In de kloosterkerk t» Nieuwe Niedorp iederen dag gelegenheid om te biechten ge durende den geheelen dag, uitgezonderd van IS tot 1 uur. WAARLAND. Zee half 8 voor Adrianus en Alida Grcyfrfr 10 uur voor de Parochie. Ma. half 8 voor Anna Zut, bsv, van Jan Stoop. Di. half 8 voor Anna Groen. -Wo. half 8 voor Jacob Bakkurn. Do. half 8 voor Jan Stoop en Antje Wester. Vr. half 8 voor overleden Ouders .Stoop— Kager. Za. 9 uur gezongen H. Mis uit dankbaar heid bjj een 25-jarig huwelijk. Zo. half 8 voor Johannes Dekker en Maria Groothuizen en overleden kinderen; 10 uur voor de Parochie. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Mar- tinus Hoek en Petronella Bommer. SPANBROEK. Zondag half 8 stille II. Mis, 9 uur uitrei king der H. Communie. 10 uur Hoogmis, kwart voor twee kateenismus, half 3 Lof met rozenhoedje. In de week is de H. Mis te half 8. Zaterdag half 8 uitreiking der H. Comm., waarna de H. Mis in de kapel; van 35 uur en van 68 uur biechthooren. Za. 8 uur voor Anna van Diepen en over leden familie. Zo. Parochie-mis. 10 uur Jaardienst voor Nicolaas Laan. T ZAND. Zo. de H.H. Missen te 8 uur en half 11; na pers, den der Derde Orde. Vr. ’s avonds 8 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. ’s middags van 69 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Corue- EGMOND AAN ZEE. Zonifèg 5e Zondag na Pinksteren. Vroegmis om 7 uur. De H. Communie wordt uitge- reikt cm half 7 eu kwart over 8. Hoogmis om 10 uur. Gin half* 2 Catechismus. Om half 3 H. Familie. Om 7 uur 1-of ter eere van ’t Godd. Hart. Woensdag Lof ter eere van den H. Jozef om 7 uur. Donderdag oefening van 't H. Uur van half 7 tot half 8. Vrjjdag Lof ter eere van ’t H. Hart om 7 uur. Zaterdag Lof ter eere van O. L. Vrouw, om 7 uur. Gelegenheid om te biechten van 3 tot 8 uur. Op Zaterdag en Zondag is een vollen af laat te verdienen voor de leden der Broeder schap van den H. Geest. booren alleen voor de schoolkinderen Zaterdagmiddag voor iedereen van 35 van 68 uur. A.s. Zondag onder beide H.H. Missen de gewone jaarljjksche collecte voor den St. Pieterspenning, welke collecte vooral dien stig is om onzen H. Vader den Paus in staat te stellen de vele goede werken te blijven steunen over de geheele katholieke wereld. Zo. (heden) half 8 voor uur voor Bregje Louter. Ma. 8 uur voor Cdknelis Toot Di. 8 uur voor Maarten Pronk. Wo. 9 uur huwelijksvoltrekking Elisabeth Appeln H. Mis voor Bruidegom

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 9