Provinciaal Nieuws C H L O R A Burgerlijke Stand Alkmaar BLEEKWA TER schadelijke bestanddelen. Tast het linnengoed niet is zeer voordeelig in het gebruik N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Z^aj’-'-rkt - ALKMAAR Telefoon .-74 Officieels mededeelingen BLADZIJDE 1 VRIJDAG 4 OCTOBER 1929 Sigaren Serieaerk van 5-20 et. UITGEEST ENKHUIZEN URSEM ENKHUIZEN HOOGWOUD CASTRICUM SCHAGEN BERGEN ANDIJK HOORN BERGEN Vraagt Uw winkelier HEERHUGOWAARD ncN yn hvr TUITJENHORN OUDE NIEDORP BF.FMSTER BLOKKER ST. PANCRAS T ZAND HARENKARSPEL WARMENHUIZEN EDAM a. WESTWOUD GROOTEBROEK TUITJENHORN KOEDIJK ZWAAG ••AT ST. DOMINICUSKERK. Octoberiof eu Meiejes-Cuagregatie. dragen die door Ged. Staten gijn voorge- RIJN O. P, Directeur. plaats ge- Simon Bureau i Hoorn; J. de Boor der. van Gevonden 1 winterjas. Johannes Duüff en Catharina aan en leder verstandig rook er Heeft Gomarus in z'n koker Het nieuwe, doch steeds gerenommeerd BQ deze gelegenheid werd hem door bet bestuur een aardig boekwerkje overhandigd. Melkprijs De melk Is per liter wederom met 1 cent verhoogd en op 18 cent gebracht. van van ONDERWU8 BV Koninklijk Besluit is tijdelVk benoemd tot leeraar aan de Rljkshoogereburgerscho- len te Alkmaar. Den Helder en Hoorn, de heer M. J. Roggeveen te Hilversum. ..de de VtoscberVwet Door de Rijkspolitie zijn alhier wederom drie personen verbaliseerd wegens overtreding van de VlsscherVwet. De hengels zijn In beslag genomen. Inenten As Zaterdag bestaat er voor het laatst kosteloos gelegenheid zich te laten Inenten In de openbare lagere school des namiddags 1 uur oude tijd. Er zijn In deze gemeente tot op heden ongeveer 300 perso nen ingeënt. Raadslid Door het overlVden van heer J. de Boer, raadslid ontstaat er Vermist Een big. Gevonden Een flets, een rozenkrans. zal plaats hebben f des middags 12 ur menhul Zen- Om te scheuren het weiland Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te is ter openbare vergadering bijeen geroe pen tegen Maandag 7 October des avonds te half acht. Aan de orde komen oa. stemmingen over de voorstellen inzake het reglement voor de Werkverschaffing. Aangeboden wordt de gemeentebegrootlng. dienst 1930. Visehmarkt Op de vischmarkt werd aangevoerd 345 pond bot k 13 y,25 X cent per pond; 402 pond aal k 3070 cent per pond; 2H mand garnaal k 1.40 per mand; 1 mand spiering k 1.40. J id Getrouwd Hoe ben Overleden Mayer. Booij. schrijven van Mr. voeren van propa- Boerenstand.” Uit Gevonden BV de politie is aangegeven als gevonden voorwerp een jongensjasje of colbertje. Ter gemeentesecretarie zVn hier over inlichtingen te bekomen. Far. v. d. H. Familie Door de spaarver- eenigl ..De Spaarpot" alhier, werd dezer dagen de 100ste spaarder, de heer N. Beers Jzn., Ingeschreven. BesmettelUke ziekte In de week van 23 38 September hebben zich In deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Tntnbonwcursus Door de Tulnbouwver- eenlging de West" alhier, is weder de ge legenheid opengesteld tot het volgen van een tuinbouw-wintercursus. Speldjesdag De speldjesdag voor de drankbestrijding heeft ruim 31 gulden op gebracht. den een vacature. Naar wij vernemen is opvolger de heer J. Veldboer, oud-raadslid en oud-wet- houder. Gevonden voorwerpen Alhier is een doos met gesmolten rundvet gevonden. Inlichtingen te bekomen bij den gem. veld wachter. Floraiia Na afloop der florallaten toon - stelling alhier, werd bekend gemaakt wie bij de verschuilende attracties de gelukkige win naars waren. BV het raden van het gewicht van het bestuur waren er drie personen, die voor den prijs in aanmerking kwamen. nX de heeren P. Hollander. J. Dekker er. H. Ootjers. Na loting werd de prijs toege kend aan den heer P. Hollander. Het juiste gewicht was 1014 pond. M. de Raat raadde het gewicht van de krenten, die er in een krentenbrood gebak ken waren, nl 2450 gram. BV het tng ..Kleaentrekken' waren de winnaars W. Heinis. Ie prijs en C. Boontjes 2e prijs. De heer K Boontjes was de eenigste die den naam van het hondje raadde. n.l. -Flora". De hoofdprijs van de gehouden verloting viel op no. 847 en naar wij vernemen is iemand uit Breezand de gelukkige. De hopmoten Naar wij vernemen wordt, in verband met het te plaatsen elec- triache gemaal, de kopmolen van den Mid den Reekerpolder gesloopt. VERKOOPING. Inzet veiling gehouden door notaris Ver hoef f te Avehorn op 30 September 1929 van een heerenhuls met schuur, erf en steeg aan den Westerweg 43 te Alkmaar, groot 2.41 A, waarbij hoogste bieder is gebleven de heer J. C. Heep, accountant te Alkmaar, voor f 7850 Bevolking over de maand September C. van TwuVver van Oudkarspel J. Kroon van Oudkarspel; C. Dekker, van Alkmaar; K. P. Bus van St. Pancras; N. Leijen, van Amsterdam; K Oudes. van Alkmaar; G. Sietsma, van St. Maarten. VertrokkenJ. Dol. Koelman, naar Alkmaar. Gevonden en verloren voorwerpen Ge vonden: Een broche met drie steentjes; een zwart lederen riem met witte gesp; een da messjaal; een zilveren rozenkrans. Verloren: Een grijs gekleude jongenspull- over; een gouden broche, twee Friesche knoopen; een donkergrijze loden jongensjas; een kinderhandtaschje mét 12 cent; eenige rijwieljelastingplaatjes; een bruin manches ter. broek. Varkenamarkt Op de Woensdag gehou den varkensmarkt werd voor de vette var kens beteed 8083 en voor de zouters 78—78. Handel goed. Gevonden voorwerpen Een ceintuur door Sweer Burgemeester Versteeghslngel acht ledige b urine vaten, terug te bekomen aan het PoUtieposthuls te Volendam, een zakspiegel in étui door Sens, Achterhaven een ring met sleutels, door Cor Jansen, Ach terhaven. Voorts terug te bekomen aan het van Politie, een klnderhandtaschje. GESLAAGD MeJ. S. H. Hurting, alhier, slaagde te Am sterdam voor het examen apothekers assistent. Onze zorteering VULPENHOUDERS te enorm. Vanaf dr goedkoope schoolsoort lol den pnjs van 15.—in de merken Swan. Waterman, Parker, Neptznns. Caw. Ingersoll, enz. VAM PUTTEN A OORTMEUER, Paygtop Vertrokken personen Cornells Laurentius Dekker, naar Uden; Nicolaas Petrus Sijtn. naar Uden; Hendrika Hillegonda Buijsman, naar Hoogkarspel; Cornells Schouten, naar Megen; Catharina Kok, naar Hoogkarspel: Casper Melissen en gezin, naar Oudendijk; Willem Ruijter en gezin, naar Hoorn; Klaas Kuijper, naar Zwaag; Martha Begemann. naar Hoorn; Trijntje Kootnen. naar Obdam; Jan Schipper, naar Limmen; Geertruida Buis, naar Ros malen; Wiebe van der Meer, naar Oud karspel; Diderica Franasca Boe kamp, naar Alkmaar. Burgert Stand Overleden: Reijer Boer- sen. 64 aar. wednr. van Dlewertje Portegijs, Catha. Blok, 58 jaar, echtgen. van Albert de Boer. Dienstplicht De dienstplichtigen van de lichting 1930 voor deze gemeente zijn aan gewezen als volgt: C. Th. Broersen en Jb. de Groot bij de le Schoolcompagnle regi ment Kustart. (tijdvak van Inlijving 1825 October 1930) standplaats Den Helder en P. Raatgers by het 21e regiment Inf. (tjjdv. van inlijving 1625 Februari 1930) stand plaats Amersfoort. Etez-veOing Op de Woen'dag gehou den eierenveiling werden aangevotvd 9093 klp- eleren i 5309 80 en 686 eendeieren k 610—650 per 100 stuks. Burgerlijke Stand Over dc maand September 1939. Geboren: Martha Cecilia, d. v. Gerardus Petrus Poland en Johanna Catharina Mana Groot: Catharina Maria, d. v. Tames Vlaar en Anna de Jong; Frits Gerrit, z- v. Max Otto Thomi en Maria Cornelia Visser; Maartje Johanna, d. v Pieter Renooij en Neeltje Heuvel. Overleden: Trijntje van Kleet, wed. Pieter Bosman, oud 78 jaren; Dirk Stam echtgenoot v. Guurtje Rol, oud 67 jaren; Nicolaas Oud, wed. v. Geertje Molenaar, oud 66 jaren. Ingekomen personen: Nicolaas Theodorus Bol ten, van Schootl; Grietje Meereboer, van Schellinkhout; Pieter van der Pijl, van Venhuizen; Johanna Groe- nendaal van Wijmbntseradeel; Louise Meta Anni Kiopman. van Amsterdam; Liefje Bakker, van Berkhout; Johanna Maria Meijerink. van Amsterdam; Eva Sweep, van Nootdorp; Anna Wittenberg, van Hoorn; Willem Charles Raamsdonk en gezin, van Amsterdam; Bernhardus Jalink. van Gaaster- Land; Johannes Sachs, van Hoorn; Johannes Petrus Annes, van Venhuizen; Petrus Haring, van Nibbixwoud; Margaretha Maria Holt- kuile. van Amsterdam; Johannes Schouten en gezin, van Beverwijk. Schietoefening Woensdagavond had wederom een schietoefening van den Vrj)- wllligen Landstorm, afd. Ursem plaats. Er werd dezen keer niet zoo bijzonder goed ge- j schoten. 81 67 W 89 Loterij Aan Bergen’s Mannenkoor is door het Gemeentebestuur vergunning ver leend tot het houden van eene loterij. heele kosten van aankoop van grond en aanleg van den weg een credlet zal worden aangevraagd. Uitbreidingswerken Gasfabriek Naar wij dezer dagen opmerkten, komt er schot in de in uitvoering zijnde werken, als bouw kolen loods m t magazijn, de plaatsing van een electrische transportbaan voor lossing van kolen en laden van teervaten enz. Woensdag morgen kon de eerste proef met de elec- trisch gedr ven transportbaan worden geno men. Deze werkte keurig en zeer binnenkort 8» dan ook de in bedrijf stelling te verwachten. Ook met den bouw van de kolenloods en T magazijn met ijkkamer wordt goeden voort gang gemaakt, terwijl voorts deze week ge reed zal komen en In bedrijf kan worden genomen de klrkhamgaswasscher. die in plaats van het toestel, een staande schruber, is aangezocht. BesmettelUke ziekte In de week van 23 38 September heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Uitslag veiling De opbrengst der ten verzoeken van de Erven van wijlen de wed. J. Commandeur-Entius in veiling gebrachte boerderij met aanhoorigheden en 19.86 H.A. J>est weiland gelegen aan den Blokdijk onder de gemeente Blokker en Veenhuizen is f 65574.De eindcomb natie werd afge mijnd op één gld., kooper de heer G. Sas, bankdirecteur te Hoorn. Het gelijktijdig in veiling gebruikt zijnde renteniershuis behoorendc tot de genoemde nalatenschap en staande te Oosterblokker werd opgeboden tot een bedrag van f 3700.-. Kooper de heer Commandeur Jz-, alhier. Hanaevergadertng In de gehouden ver gadering van de afd. „Uitgeest" van de Hanze in t Bisdom Haarlem, welke plaats vond In ’t Gezellengebouw, werd na opening der vergadering en vaststelling der notulen allereerst behandeld de agenda van den bin nenkort te houden Centralen Raad te Was senaar Als afgevaardigde naar den Centra len Raad werd gekozen de heer H. Vrouwe. De heer Twaalfhoven. secretaris deelt aan de vergadering mede dat er veel animo voor den d zen winter te houden handelsavond- cursus bestaat. Het aantal leerlingen be draagt momenteel 35. waarvan zich 23 heb ben opgegeven voor den cursus Engelsch. Als leeraren zijn aangesteld de heer C. Woesten- burg. tevens directeur, alhier en verder de H. H. Bun la. van de Nes en Pension, allen uit Beverwijk. Ook van Castricum. Limmen en Akersloot hebben eenige leerlingen zich langemeld. De cursus begint Vrijdag 4 Oc tober. H t Hanzebestuur is voor deze openlngsge- legenheld ultgenoodlgd. De Santosbloempjes- dag wordt voor Uitgeest vastgesteld op den eersten Zondag in November as. Vervolgens wordt besloten, dat het Hanze bestuur zich in verbinding zal st Hen met andere winkeliers om alhier een winkelweek te houden of een St. Nicolaas-attractle. Eveneens gaat de vergadering med met het voorstel om in de maand Januari 1930 een feestavond te geven. Na nog vele zakeljjke besprekingen wordt deze vruchtbare bijeen komst ond r dankzegging gesloten. Burgerlijke Stand Geboren: Johan, x van Hendrik Goesinne en Clasina Cornelia Stam. Willem, z. van Klaas van Graft en Maartje Bakker. Getrouwd: Jacdbus Johannes Góut* W.i Neeltje Kloosterboer. Overleden: Trijntje Veltkamp, 79 jaren, wed. van Dirk Gerritsen. Burgert. Stand over de maand Septem ber. Geboren: Johannes Adrianus. z. van P J. Tromp en C. Ruiter Maria Anna, d van J. P. Jaspers en A. Kramer Stmor. Johannis, z. van Jb. Beemsterboer en C. E. Quax Catharina Maria, d. van J. Th. Bur ger en M. de Waard Maria Dtevera. d. vui J. W. Quax en E. Ploeger Sophia Teresia, d. van J. Bakker en J. S. Bruin. Getrouwd: J. J. Bijwaard en E. Ligthart. Overleden: Cornelia Ruiter .echtgen. var P. J. Tromp. 34 J. Gerardus Veldman, z. van J Veldman en G. Sloothoofd. IJ. RaiJer Klaver, echtgen. van Bijtje Nanne-, 75 J. Bouwvergunningen Dat in het Noorde lijk deel der gemeente gaandeweg meer ge bouwd wordt, moge blijken uit het aantal bouwvergunningen, uitgereikt over het 3de kwartaal 1929, nJ. aan de volgende per sonen: te Zijdewind: 8. Stam Cz„ W. de Wever. D. de Groot, N. H. Post, G. Jonker en 8. Stam Sz. te 't Veld: P. Dekker, G. Kamper en Th. WMnker; aan De Weel: H. de Boer en G. Veldman. TIJDAANWIJZING Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 5 op 6 October a.s. te 3 uur de stadsklokken een uur zuHen worden teruggezet. ALKMAAR, 25 September 1929. Burgemeester en Weth. voomoemd: A. P. Thomsen, loco-Burgemeester - A. Koelma. Secretaris. Burgert, stand Geboren: Maria Theresia d. v. J. Zonneveld en V. GJJzen; Pieter, z. v. P. Mooi) en A. van den Berg. Overleden: Pieter de Graaf oud 17 Jaar wonende te Castricum; Egberts Veens tra. 2 weken wonende te Castricum (overleden t? Alkmaar»Jacobus Vergouw. oud 81 Jaar wonende te Castricum. Gehuwd: Johannes Anthonius Ory en Ca- ‘harina Maria Zeeman, beiden wonende te CastricumTh ederus Lute en Anna Maria Borst, beiden wonende te Castricum. - opwekkend de cursus Afsnijding Bakk. Weg. Wij vernemen, dat thans door het gmeentebestuur met den eige naar van het perceel dat deze voor de af snijding van den Bakkummerweg niet wilde afstaan ov reenstemming is bereikt en dat dus thans niet tot onteigening van dat per ceel behoeft te worden overgegaan. De voor bereidende werkzaamheden ter secretarie zijn In verband daarmede stop gezet In de eerst volgende vergadering van den Raad zal dus een voorst 1 ter tafel komen tot het aangaan van de verschillende contracten voor aan koop van gronden, terwijl mede voor de ge- Opgemaakte processen-verbaal W. G. te Castricum wegns het inbreuk maken op het landelijk natuurschoon, ingevolge Provinci ale verordening; C. Z. te Castricum wegens het rijden zond r licht; G. B. te Castricum wegens stroopertj; F. B en T. V. beiden te Castricum wegen het inbreuk maken op het H.T.V.; G.B. en G.T. allen te Castricum we gens nachtrust-verstoring. Vergadering L. T. B. Vergadering van den L.T.B. afdeeling ’t Zand op Woens dag a October 1929, ten huize van den heer G. A. de Wit. Met het voltallig bestuur waren aanwezig - nog 11 leden. Voorzitter de heer C. N. de Wit, opende deze vergadering met den Christelijken groet en spreekt zijn teleurstelling, over de geringe opkomst, waar in zijn oog de verga dering nogal belangrijk is, m verband met de opgerichte aankoopvereeruging en het alweer eenige tijd geleden is, dat er een alge meene vergadering heeft plaats gevonden. De notulen van de vorige vergadering werden na lezing onveranderd vastgesteld en geteekend. Hierna werd in bespreking gebracht de greppelploeg. Bij deze bespreking bleek, dat men de greppelploeg nog wat verbeterd zou zien. De secretaris zal de fabrikant verzoeken, de noodige verbetering aan te brengen, om daarna nog eens een demon stratie te houden. Ingekomen was een van Haastert over het ganda voor „de R.K. het schrijven bleek, dat slechts 13 leden der afdeeling de Boerenstand lezen. Voorzitter zou graag zien, dat allen zich op dit vakblad abonneerden daar teder zich toch verplicht moet gevoelen de R.K. Pers in het algemeen en het vakblad in het bijzonder te steunen. Vervolgens memoreerde voorzitter de op richting van de aan koop vereeniging en hetgeen hieraan verbonden is. Staande de vergadering gaven 10 personen rich als lid op. Het vborloopig bestuur bestaat uit 5 personen. Besloten werd nog, om grondmonsters te aten onderzoeken. Hiervoor werd de gelegenheid opengesteld tot 15 October. Bi; de rondvraag zegt de heer Dignum, dat door toetreding van de geheele vergade ring tot de aankoopvereeruging blijkt, dat allen er van overtuigd zijn, dat het ts in ons eigen belang. Spr. hoopt dan ook. da* de opsenchte vereeniging moge medewerken aan den bloei van onze afdeeling. Hierna sluit voorzitter met een woord van dank en den Christelijken groet deze ver gadering. Gemeentebegrootlng 1938 De begroo- ting der inkomsten opent met een batig «al- do van de rekening dienst 1928 van f 11.087.14. Dit saldo is belangrijk lager dan vorig jaar. Toen kon een overschot groot f 25 222.23 van den dienst 1927 worden overgeschreven. De opbrengst der plaateelijke inkomsten belasting Wordt, evenals voor 1929 gerasmd op f 58 500. In 1928 is f 57 118 17 uit deze belast’ng ontvangen. De kosten van onderhoud der openbare scholen worden geraamd op f 3985. die ▼oor de christelijke scholen op f 4620.75 Op de openbare schol-n ontvangen 263 kinderen onderwijs. L w. Wester'chool 121. M'ddenschool 57, Ooalerscheol 85. Op de Bijzondere scholen 305 leerlingen, t w. School met den Biibel 120. School op G G 185 voorts bezoeken pl m 75 kinde ren de R. K. school te Werverrhoof. Van de leerlingen der School met den Biibel sön 74 woonachtig aan den Oosterdijk onder Enkhuizen. De kosten v tor straatverlichting worden geraamd op f 1900. De jaarwedden ran Burgemeester. Secre taris en Ontvanger zijn in de nieuwe be groeting uitgetrokken tot de varhoogde b«- Pnardentonds Bij de op Woensdag 2 October J.l. gehouden rekening van bet onderling Paardenfonds alhier, bleek dat over het 3e kwartaal 263 stuks purden ver zekerd waren. Afgekeurd waren 5 stuks. De omslag werd bepaald op 0.70 per 1000 verzekerde waarde. De geheele versekerne waarde bedroeg 81665. Vrij van bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Turf- marktbrug voortaan van 131 uur voor het scheepvaartverkeer zal zijn gesloten. Alkmaar, 3 October 1929 Burgemeester en Wethouders voomoemd. A. F. THOMSEN, lo. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Verhuring landerijen De verhuring der landerijen van de, R. K par. Armbesturen van Warmenhulzef, Haarlem en Naaldwijk. Maandag 7 October as. bij Jb. Wester te War- Ingekomen personen: L. Tarmond Heerlen (met gezin»; Elisabeth Piet Haarlem. Vertrokken personen: T. Schuit naar Per- nls; J. A. Ory naar Amsterdam; C. M. Zee man iden; L. Couperus naar Apeldoory; M Bakker naar Obdam Pieter Vreeken. 55 J. Gerrit Oudejans. 80 j. Maartje Heeneweer, ge huwd met Pieter Oostwonder. 78 j. Geboren: Alida Johanna, d. van Willem Bleeker en AIra Berkhout Margaretha Ca tharina, d. van Dirk Jonker en Pietertje Weder. zullen worden verhuurd ..De Orooaje weid", groot 72 snees, in twee perceelen, en een stuk wei land in huur bij F. Hoogeboom, groot 93 snees, in 4 perceelen. Opening Tuin bon wenrsna Dinsdag had alhier de opening plaats van het tweede halfjaar van den tuinbouw wintercursus. De voorzitter van den L. T. B de heer W. Dekker, heette alle cursisten hartelijk wel kom. alsmede de heeren onderwijzers en de commissie van toezicht. Nadat de voorzitter nog een woordje had gesproken nam een aanvang. Naar we vernemen zal er door den L.T.B ook weer een cursus worden gegeven in be- drijfscontröle. welke de volgende week zal aanvangen. Een flink aantal deelnemers heeft zich reeds opgegeven. De tuinbouwers beginnen in te zien dat ook voor hun bedrijf een goede boekhouding noodzakelUk is. Inentir.g Burgemeester en Wethouders van Edam noodigen de ingezetenen met aandrang uit, met het og op de uitbreiding van de ziekte Alastrtm, welke thans reeds in verschillende plaatsen van ons land voor komt, tot vaccinatie en revacclnatie over te taan. Ook de medici in deze gemeente zijn van oordeel, dat inenting en herinentlng het eenige middel is om de ziekte zooveel mo gelijk te voorkomen. In Edam zal hiertoe de gelegenheid be staan op: Maandagavond 7 October 1929. 89 uur In 'het leslokaal aan de Breestraat; Dinsdagmiddag 8 October 1929. 23 uur in het leslokaal aan de Breestraat; Woensdagavond 9 October 1929, 8—9 uur in het leslokaal aan de Breestraat; Donderdagmiddag 10 October 1929. 23 uur in het Gymnastieklokaal (Ingang Dam plein) Vrijdagmiddag 11 October 1929 23 uur in het Gymnastieklokaal (ingang Damplein); Zaterdagavond 12 October 1939. 8—9 uur in het leslokaal aan de Breestraat In Volendam aal hiertoe de gelegenheid bestaan op: Woensdagmiddag 9 October 1929, van 57 uur in het Gymnastieklokaal van de R. K. Jongensschool in de 8t. Jozefstraat; Zaterdagmiddag. 12 October 1929. van 5—7 uur in het Gymnastieklokaal van de R. K. Jongensschool in de 8t. Jozefstraat; De uitslag is als volgt: L. Borst Chr. de Goede 87; B. Mak 85; P. Groen G. Seyts 70; P. Nooy 79; C. Schaap 88; Schouten 85; C. Schouten 89; J. Schaap J. Tessel 84; P. Oudejans 88; O. Hooge- werf 87; C. Koppes 87; v. d. Heuvel 79; J d. Lee 93; J. v. d. Kley 69 en L. v. Zutphen 84. Er traden 3 nieuwe leden toe. Vertrokken De oudste Inwoner te dezer plaatae de wed. J. Hoogland, verliet dezer dagen onze gemeente en is ter ver zorging van Ouden van dagen opgenomen in bet klooster ..Bethlehem" te Wester-Blok- ker. De oude vrouw is ruim 91 jaar. be schikt over een uitstekende gezondheid en normaal gebruik harer zintuigen. WIJ wen- schen haar bij haar heengaan nog vele jaren te mogen genieten van een ongestoor- den rustigen ouden dag. 1 stsld. De jaarwedde van den Burgemeester komt van f 3000 00 f 3600. die van den Secre taris van f 2800 op f 3300 en dia van den Ontvanger van f 1260 op f 1950. Benoemd Als lid van den Raad van Toezicht der Coöperatieve Inkoopverceni- HOLLANDIA-NIEUWS Door een verdiende 32 overwinning op W. F. C. Zondag JJ. in het Sportpark, heb ben Freezen cs wederom de aandacht op zich gevestigd en door deze overwinning ge toond. nog altjjd een plueg te zjn. waarmede terdege rekening moet worden gehouden. Zondag 6 October trekt Holland!»naar Amsterdam om D. W 8 te bekampen. Hier komen twee gelijkwaardige ploegen tegenover elkander zoodat van den uitslag dan ook absoluut niets valt te zegzen. De rood-wltten zullen Zondag voor het eerst in deze competitie geheel volledig ult- komen. Alleen op de wereld Deze wereldbe roemde film komt as. Zondag en Maandag in het R. K. Vereenlgingsgebouw alhier. Aanvang 7 uur. Zondagmiddag om 3 uur kindervoorstelling. Burgert. Stand over de maand Septem ber Overleden: Jan de geh. met N. Hartland. 71 Jaar, Dirk geh. met M. de Graaf, 39 j. Antje Halff, geh. met P. Mulder, 52 j. Maria Bram mer 37 J. ZulderseevisscheriJtentoonstelUng Het comité ter voorbereiding van een te houden Zuiderzeevlsscherijtentoonstelllng hield Don derdag een vergadering in het hotel ..Dir Port van Cleve”. Voor een 40-tal aanwezigen spreekt de voorzitter, de heer C Stapel, wethouder van Enkhulzen, 1 openings- en welkomstwoord. De secretaris, de heer A. Woestenburg. leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Op verzoek van den Edelachtbaren heer burgemeester Zimmerman wordt besloten t’ reeds bestaande Eere-comlté te wijzigen en dit te splitsen in Eere-comité en Comité van Patronage. In het Eere-comlté zullen worden uitgenoodigd Jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin in Noord-Hol land. eere-voorzitter; Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Bln- nenlandsche Zaken; mr. dr. L. N. Deckers. Minister van Defensie; mr. P. J. Reymer. Minister van Waterstaat; dr. H. Ph. 'sJa cob. Commissaris der Koningin in Utrecht; mr. S. Baron van Heemstra. Commissaris der Koningin in Gelderland; mr. A. E. Ba ron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Overijsel; mr. P. A. V. Baron van Harlnxma thoe Slooten, Commissaris der Koningin in Friesland en de heer V. J. P. de Blocq van Kuffelen, directeur- generaal Zuiderzeewerken. Aan het Comité van Patronage werden toegevoegd: mr. C. Boeman Alkmaar en bur gemeester Kolfschoten van Edam. Hierna werden op voorstel van het Uit voerend Comité benoemd de verschillende commissies van uitvoering en onderdeden, waarna de vergadering met een dankwoord werd gesloten. men, Weth°uderï van Alk- «««mm oer coöperatieve inKoopvereem- g 2^, alïem<*”e kennis, dat in ,jio< j, uitgetreden de beer C. Bakker Dz. het Gemeenteblad van Alkmaar, no. 1143. en benoemd in zijn plaat, de heer K. Bak- is opgenomen het besluit van den Raad dier ker Kz. gemeente van 29 Augustus JJ.. waarbfj is vastgesteld eene verordening tot wijziging der Verordening op het keuren van Waren (Gem.blad no. 752). gelijk deze sedert is ge wijzigd (Gem.blad no. 1063). Deze verordening is heden afgekondlgd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing nedergelegd. waar zij tevens, tegen betaling der kosten, in afdruk verkrijgbaar is. Alkmaar, 3 October 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd. A. F. THOMSEN, lo. Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. Rijksvergoeding Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is de Rijtsver- goeding voor jaarwedden der onderwijzers van de R. K. U, L O. School „St Anto- nius" alhier, over 1928 vastgestejd op f 6488.17. naar Velsen; Jb. DE HANZE. Gisteravond om kwart over acht kwam de afdeeling Alkmaar van de ..Hanze" bij een in het café van den heer C Boe. Waag- pleln, alhier. Aan de Bestuurstafel had ook de Gees telijk Adviseur, Rector C. Vis. nomen. Omdat de Voorzitter, de heet Endel, nog niet aanwezig is, opent de heer Apeldoorn als vice-voorzltter de vergadering op de ge wone wijze. Spr betreurt het geringe aan tal aanwezigen. De heer Raat leest de notulen voor van de vorige vergadering Inmiddels neemt de Voorzitter, de heef Endel. de leiding over. Op voorstel van de heeren Bel en Weijllng zal er in de voorgelezen notulen eenige wij ziging warden aangebracht, waarna deze worden goedgekeurd. Een drietal nieuwe leden wordt door den Geestelijken Adviseut welkom .eheeten Spr. verheugt zich er over, dat „de Hanze” bloeit en groeit. De heer Goes brengt verslag uit van de Mulder' 85; Th. v .d. Lee 81; P vergadering der Middenstandsvereenlgingen op Vrijdag j.l., de notulen worden ter visie gelegd. Door den heer Weijllng worden eenige vra gen gesteld over de brandverzekering van de G.A.M.I.T -gebouwen. Voorts was onder de ingekomen stukken een schrijven van het R. K. Schoolbestuur ,J3t. Joseph" om subsidie voor het Handels- avondonderwijs. Waar uit dit schrijven zou blijken, dat het 1 Schoolbestuur in de meenlng la, dat Hanze" zooiets heeft toegezegd, zegt Voorzitter, dat het Schoolbestuur dit ver keerd begrepen heeft wan» een dergelijke toezegging is nooit gedaan. De cursus gaat evengoed door volgens spr. Op een vraag van den heer Schilder ant woordt spr. dat 1 October de cursus aan gevangen Is. De vraag van den R. K. Volksbond tot het organiseeren van een Socialer Zondag wordt in handen gegeven van het bestuur ter afdoening De agenda van de Bestuurs- en Afdeellngs- voorstellen voor den 8-October, te Wassenaar te houden Centralen Raad, werpt heel wat stof op. Door de afdeeling ..Alkmaar" is aan den Centralen Raao het voorstel gedaan het Hoofdbestuur uit te breiden met 2 leden, en wel uit den kleinen Miodcnstand. Het prae-advies luidde dat nen 7 hoofd bestuursleden genoeg vond De afgevaardigde var Alkmaar kreeg even wel opdracht het voorstel warm aan te be velen. evenwel met dit amendement om de nieuwe regeling pas volgend Jaar in werking te doen treden Dan kunnen de verschillen de afdeellngen op den Centralen Raad van 1930 met candidaten komen. Tot afgevaardigde naat den Centralen Raad wordt gekozen de beer P van Kessel, als plaatsvervanger de heer Joh. Weijllng. Bij de rondvraag werden verschillende, meest interne Kwesties besproken. De heer A Kühne vestigde uog de aan dacht op de retraite Van verschillende zijden wordt het bestuur ook nog dank gebracht voor alles wat het heeft gedaan voor het welslagen van de „Gamit." De heer G de Munk-Kuir»er gaf als ver tegenwoordiger var de Middenstands-onder- llnge voor Alkmaat en Omstreken, een uit voerige uiteenzetting der werking van de Ziektewet voor Mlddenstandsbe traven. Hi°rna sloot de Voorzitter met een woord van dank de vergadering. Vergadering „Witte Krwis” Woensdag avond vergaderde het Witte Kruis in het lokaal van den heer P. Klaver. Voorzitter heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. spreekt zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. Notulen worden gelezen en na eene opmerking door den voorzitter, onder dankzegging gearresteerd. Eenige in gekomen stukken betreffende huize den Dolder; candidaten voor de vacature pas toor Soepnel. aanmoediging filmavond en schrijven betreffende de alastrtm. passee- I ren de revue. Hierna volkt verkiezing van 3 bestuursleden. Aftredend waren de heeren G. Houter. C. SUjkerman en J. Buis. De af tredende werden met algemeene stemmen herkozen en namen de benoeming wederom aan. Verkiezing afgevaardigde ter alge- meene vergadering. Afgevaardigde werd de heer Slljkerman. plaatsvervanger de heer J. Buis. Den afgevaardigde werd opge dragen. de candldatuur dr. v. Leeuwen te 1 steunenbetreffende statutenwijziging krijgt de afgevaardigde vrij mandaat in zake dlstrtctgewljze afvaardiging, ook wordt vrij mandaat gegeven betreffende leeftijds grens, zitting leden hoofdbestuur. Ook voor de andere punten heeft de afgevaardigde vrij mandaat. Komt aan de orde voorstel vergoeding voor den secretaris en penning meester. De secretaris wil in de vergadering mededeelen, dat hU wegens drukke werk zaamheden gaarne zou aftreden. Besloten wordt, om den secretaris en penningmeester een jaarltjksche vergoed ng van 10 te geven. Punt 6 behelsde de verkiezing maga zijnmeester. De voorzitter drukt zijn leed wezen uit. dat de heer de Vries als maga zijnmeester hééft bedankt, daar de heer de Vries vele jaren zUn functie heeft vervuld. Op zijn vraag of de heer de Vries nog niet wil aanblljven. wordt door den heer de Vries pertinent bedankt. Een oproeping voor magazijnmeester zal worden aangeplakt, om met 1 Januari in functie te treden. De heer Zwaan bespreekt de ontsmetüngskosten. die wei eens wat hoog loopen en zou hiervan een deel op den betrokken persoon willen verhalen. De voor zitter zal hieromtrent nog eens nader infor- meeren, hoe het gaat bjj andere afdeellngen. BU de rondtnaag zegt de magazijnmeester, dat het noodlg is. een paar ligstoelen aan te schaffen en een bed te laten repareeren. Hierna volgt sluiting. Benoeming aangenomen De heer J. Leistra te Zuidhorn heeft zijne benoeming lot onderwijzer aan de openbare U L. O. School aangenomen en zal 1 Januari a.s. in functie treden. Burgert Stand van 1 tot en met 30 Sept. Geboren: Cornells, z. van Hlllebfand Stam en Catharina Wever Jan Jacob, z. van Dirk Ruig en Cornelia Coevert Cornells, z. van Arte Groen en Grietje van der Paal Maria Cornelia, d. van Klaas Ursem en Aafje Mulder Maria Theresia, d. van Hen drik Dam en Trijntje Schuit. Overleden: Cornells Polant, 77 J., wednr. van Anna Beemster Anna Mantel. 77 j_. wed. van Klaas Kos Albert Bruin, 77 j„ man van Elizabeth Brouwer. Ondertrouwd: Willem Molenaar, 28 j. en Veronica Martha Punt. 27 j. Met de Melsjes-Congregatie is het Octo- berlof gecombineerd. De Melsjes-Congregatie blijft echter op de eerste plaats. Daarom rust op de Congreganisten een eerepllcht ten opzichte van de Moeder Gods: allen zonder uitzondering dienen aanwezig te zijn. Ook tijdens het Octoberlof zal door de Prefectessen aanteekentng gehouden worden van bet Congregatie-bezoek. Daarom worden de meisjes verzocht, hun gewone Congrega- tie-plaatsen in te nemen, en vooral tijdig aanwezig te zijn. In verband hiegmede worden de andere geloovlgen beleeftf verzocht, geen plaatsen, voor de Congreganisten bestemd, in te ne men. Men ga dus niet zitten op de plaatsen in de gewone banken van het middenschip binnen de kolommen, noch In de banken in de vakken voor het St. Antonlus- en Maria- altaar vóór de kolommen, doch alléén in de zijbeuken. De Congreganisten op haar beurt zullen door algemeene opkomst hare plaatsen wel bezetten. Melsjes-ccmgreganlsten van de St. Dotnl- nicuskerktoont u waardige kinderen der Moeder Gods. Komt hedenavond allen, en toont aan de ouderen onder de kerkbezoe kers, welk een religieuze macht onze Con gregatie kan ontwikkelen N. A. v. RIJN O. P., Directeur

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 5