NIEMEIJERs FRIESCHE HEERENBAAI Provinciaal Nieuws VOOR FIJNPROEVERS 10 cis -p j>ERDE BLAU DINSDAG 15 OCTOBER 1929 OPMEER NOORD-SCHARWOUDE ENKHUIZEN MARKTNIEUWS SCHAGEN BLOKKER MEDEMBLIK CASTRICUM UITGEEST s. ANNA PAULOWNA OUD-KARSPEL HEERHUGOWAARD VOLENDAM HEILOO BLADZIJDE 2 pen half ons van e?n ker- heeft weer toegezonden. den de komt het Volendam waarvan meer- Pa*sagierslü*t per zeker en den 20 voor de thuisclub komt het plannen afdeeling van het eens Glascultunr vergadering van gaat Th. Veerman voorspelen en het duurt van ontfermde zich over de beide lalde voor hen. geest, welke een neest Constantlus- zoo ontvangst Vervolgonderwijs Het vervolgonderwijs aan school I is aangevangen op 2 October j.l. met 13leerlingen en aan school II op 1 October j.L met 14 leerlingen. Naar wij vernemen, zal dezen winter aan de R- K. School geen vervolgonderwijs ge geven worden. plaatsen. De datum van van den bond wordt nog 3—1 0—7 een den nep f 2.10—f 2.15, idem l Benoeming aangenomen Naar wij verne men heeft de heer S. Eijklng de benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. bestuur thans Ontwikkeling Is van een ge- Opgedragen De bouw van de woon huizen. welke Ingevolge de Landarbelderswet voor C. Mooij en Jb. Boon aan den Mid denweg zullen worden gebouwd. Is opgedra gen aan J. de Graaf, aannemer, alhier. Kool 13.90— Een tof stel Een tweetal personen van hier, zekere P. v. D. en E. den D. waren Zon dag naar Amsterdam om de Zeppelin te zien. Na den geheelen dag In Amsterdam te hebben vertoefd, werd de laatste trein ge mist. Een autoverhuurder werd bereid gevon den de vrienden naar huls te brengen. Te Enkhuizen kreeg de auto pech en de reizigers stelden voor gereedschap te halen. De chauf feur stemde toe en het tweetal vertrok, doch keerde niet weer. De chauffeur riep echter de hulp der poli tie in en deze was weldra op het spoor van het tweetal. Toen de heeren om zeven uur op het werk kwamen was het parool: beta len of mede. De patroon heeren en flRai de Commissie Onderwijs. 1. Mej. M 3e vacature 2. de heer P. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELS! ARKT van Dinsdag 15 October Aangevoerd 4 ladingen, zijnde 2030 H.L. Prijzen onveran derd. ZIT.VEREN JUBILEUM EERWAARDE ZUSTERS VAN HET ST. NI CO LAAS - GESTICHT TE LUTJEBROEK Een beslissing Het raadsbesluit inzake bouw eener nieuwe school (Christelijk) alhier, is door Ged. Staten goedgekeurd. On gegrond werd verklaard het beroep van de raadsleden P. Kooy en D. P. Passen (Vrij heidsbond) en W. Mulder (S. D. A. P 1. Vastelling no- 13 September Collecte De collecte, welke onlangs m deze gemeente is gehouden ten bate van het Nederlandsehe Roode Kruis, heeft 139.37 opgebracht. Sport De junioren van de R. K. S. V. „Voorwaarts”, alhier, waren de gastheeren van de junioren „V. I. O. 8” Deze wed strijd bracht voor de „Voorwaarts"-jongens een 11 gelijk spel. Collecte Zondag hield de pastoor van de op te richten parochie in de Zuidermeer, al hier een collecte voor de nieuw te bouwen kerk. De collecte bracht op de som van 375 gulden. HEILOO, 14 Oct. 1929. ExportveDtng 8t. Wlllibrordus. Dubbele stamslaboonen 0.18 0.26. Enkele idem 0.210.29, Snijboonen 0.170 42, Augurken f 0.24—0.27, Fijne Tros 0 22—0.30, Sprultkool 0.12—0.17, Ap pelen 0.040.13. Peren 0.070 19 per Kg.; Spinazie 0.350.60 per kistjes; Chineesche kool f 3.20—7.10; Andijvie 120—2.10 per 100 stuks. Benoemd Mej. C. Groen alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Abbekerk. Voetbaluitslagen. Zondag 13 October 1929. Uitgeest I—S. C. A I W. P, O. 4—Ultgees' 3 Alcmaria c.'—Uitgeest a. amnieuws Woensdagavond zal de Dam club „Excelsior” haar jaarvergadering hoji- den in het Patronaatsgebouw. welke voor lederen belangstellende toegankelijk is. De agenda vermeldt o.m. een bestuursvoorstel, om voor lederen deelnemer aan de onder linge competitie een prijs beschikbaar te stellen en een medaille voor de hoogst uit komende. Zij, die iets voor het mooie dam spel gevoelen, zullen zeker niet verzuimen deze vergadering bjj te wonen. Er cur- waarvan de arbeider ge- Druivenserre Voor rekening van heer P J. Shjkerman zal aan den Mid denweg een druivenserre worden gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer B Burger te Heer-Hugowaard. Gevonden Een kaasboer en 2 stoelen. Verloren een regenjas. Komen aanloopen een jonge Dultsche herder. Eerste Hulp bij Ongelukken Woensdag 2 Januari begint de nieuwe cursus E. H. B. O., in de Openb. bewaarschool. Cursisten kunnen zich alsnog aanmelden. R. K. Tooneelclub De pasopgerichte i R. K. Tooneelclub heeft in* studie genomen, naast het tooneelstuk Het 4e gebod een éénacter: „Baas Jansen in den brand van Rome". De H. Zeereerw. teur Gasdemonstratie Nadat hier eenlgen tijd terug vanwege het P. E. N. het elec- trlsch koken werd gedemonstreerd, zal het gasbedryi ook dergelijke dagen houden, waarop naast net koken op gas een ten toonstelling wordt gehouden van de nieuw ste comforen etc. Het geheel wordt muzikaal opgelulsterd. We kunnen alzoo de concurren- rentle zien optreden tusschen gas en elec- tricltelt Overplaatsing De ploegbaas bij de Ne- derlandsche Spoorwegen A. de Boer, alhier, wordt overgeplaatst naar Grouw-Irnsum. Friesland. R.K. Coöperatie Na opening der verga dering, welke In t Gezellengebouw werd ge houden en slechts matig was bezocht, wer den de notulen gelezen, waarna de penning meester verslag uitbracht. Uit dit verslag over de eerste 5 maanden van 1929, blijkt dat door de coöperatie is omgezet voor 20.050.80 en In de 6 eerste maanden van het vorig jaar 16230.60. Hieruit blijkt dus een toename In den omzet van bijna 25 pet. Vervolgens werden middelen ter propaganda der coöperatie besproken. Besloten werd In het begin van November a.s. aan de vrou wen van leden en gebruikers een vroolijken avond aan te bieden, waarop een humorist zal optreden. Datum zal nader worden be kend gemaakt. Hierna volgde sluiting. Opgespoord Het Is de politie gelukt de daders van de auto-vernlellng, ten nadeele van den heer Hoogeboom, alhier, op te spo ren. Een 4-tal Jongelui uit een naburige gemeente hadden de car gebruikt, om zich op een verre kermis te kunnen vermaken. Het zal voor de heeren auto-sporters ver moedelijk wel een duur ritje worden. BROEK OP LANG ENDLIK, 15 October. 14000 Kg. aardappelen: Schotsche Muizen f 1.80—2.10; Drielingen 230; 11800 Kg. Wortelen 1.90—230; 17000 st. Bloemkool le soort 9.223.10; 2e soort 1.804.70; 63.000 st. Roode kool 3.30530; 14000 st. kool 3.30—4.70 80.000 st. Vroege Het katholieke Lutjebroek heeft weer eens op luisterrijke wijze zjjn dankbaarheid gegeven ter gelegenheid van het ubijpum der Eerwaarde Zusters Herwonnen Levenskracht Naar wij ver nemen heeft de collecte, welke Zondag tij dens de H. H. Missen werd gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht, de som opgebracht van 170. Dit bedrag is zeker een mooie som voor het bekende doel, al had de verwachting hooger gestemd geweest. Intusschen hoopt men de volgende maal dat het resultaat beter zal zijn. sluiten bij de Centrale Bank te Eindhoven, wegens liquidatie der Bank te Alkmaar. Onze financiën staan gunstig, al zijn we *t groote verlies nog niet te boven. Hadden wij die niet geleden dan zouden we een reserve kas van 8000 gehad hebben. Een stormachtig applaus volgde op T mooie en uitgebreide verslag. De directeur bracht namens allen hartelijk dank voor het duide lijke en uitvoerige overzicht. Hierna werd door den heer N. Brakeboer hulde gebracht namens de leden, aan t be stuur voor hun ijverig werken. De heer Brakeboer wees op de groote ver diensten, welke ongetwijfeld de directeur, de heer K. Schouten en de vorige kassier, thans Voorz. van den Raad van Toezicht, de Edel achtbare heer P. Schoutsen hebben, de leden meenden dan ook bij dit 25-jarlg jubileum beiden een stoffelijke hulde te moeten bren gen en boden beiden jubilarissen ieder crapaud aan. hieraan toevoegende wensch dat zij er nog jaren van mogen pro fiteered Hierna brachten beide jubilarissen in een keurige rede dank voor de hulde hun ge bracht en voor de mooie cadeaux, welke dank baar werden geaccepteerd. Vervolgens namen nog verschillende leden het woord en brach ten hulde aan de heeren en het bestuur. Na het officieele gedeelte werd de feest- temmlng niet weinig opgevoerd door het op treden van den humorist den heer van Stra ten van Hoorn. Aan het slot bracht de directeur het be stuur, den leden, den dames hartelijk dank, ook de humorist en pianist hadden ’n welver diende hulde in ontvangst te nemen, waarna Z.Ed. deze buitengewoon goed geslaagde feest vergadering sloot. 6. enz. ding van den Bakkummerweg. 7. Voorstel vergunning tot aanleg van een straat aan de woningstichting der Ne- derlandsche Spoorwegen. 8. Rondvraag. Stukken voor zoover niet liggen ter Inzage. 3. Ingekomen stukken. Benoeming leden van van Toezicht op het Lager Voordracht: le vacature Renkei; 2., mej. C. Tromp. 1. de heer J. J. Witte; Schenk. door; zelfs een reuzenschot breekt los op het Vo- lendamdoel, maar wordt door den doelwach ter corner gewrekt- Met 20 voor de thuisclub komt het einde. De Junioren van Volendam wonnen met 2—1 van de Junioren van Forward. worden ge- van het s-s. Prinses Juliana, van Batavia naar Amsterdam, 11 dezer van Genua ver trokken. Naar Genua/Amsterdam; mej. K. Abram, fam. A. Ph. van Aken, F. B. H. Asselbergs. mej dr. B. C. Bakker, P. J. van den Berg, A B. ten Berge, fam. M. Bethe, mej. H. M Bethe, mej. E. Bethe, fam. A. W. Beyer, fam. H. J. Bloos, fam. P. H. J. van Bockom Maas fam. E. B. Boelende Rappé, fam. T. Bos, fam. A. Breemen, hr. Christen, J. H. Colbers, jongeheer A. H. Croln, fam. J. H. Dekker, fam. P. Draak, fam. J. Ph. van Driest, R. Egger, fam. F. H. Geerligs, W. P. A. Gelena. R. Goetjaer. P. baron van Heeckeren v. Wallen. P. B. Hellmann, dr. v. Hlrschl. fam. B. Hoog, fam. H. L. van Hoogeveen Sterk, fam. ds. J. L. R. Idsinga, A. F. Jen sen, J. Jong, J. de Jóng Loze, fam. Kamer- llngh, C. G. Kolff, fam. E. Koning, A. C. Lafeber. N. J. LaursenIllem mevr, de wed. E. V. de Leeuw—Snoek, fam. H. Los, E. J. LyÉrlnk. P. W. Mazurel, 8. A. van Messel. J. Mesu, mevr. W. M. v. d. MeulenRijen H. Mol, fam. H. Mulder, mej. J. E. Mulder. P. H. Mulder, mej. G. Mulder. A. Overbeeke. A. Pick. mevr, de wed. F. A. E. Ratraevan de Pavert, G. H. Roll, fam. P A. van Ros- um. H. P. Salomcas Jr.. P. J. A. Salomons, j fam. A. F. Schtitzendlebel. fam. H. H. J. Schyvynck, M. Spector C. Stephenson, J. A. Swaab, A. A. Sweep, fam. Tan Eng Djln. L. Telle, J. W. Turfboer. B. Verrijp, fam. W. P. M. VisscherSchaapman, P. J. van Vught. Volendam IAlways Forward I: 20 Een wedstrijd in grooten stijl, gespeeld in Het is Gele 1 Witte kool 1.10—1.70; lO’OOO st. Deensche Witte kool 2—2.90; 17 000 Kg. uien 3.10 —380; Drielingen 2.20—2 60; Nep 3.60 —4 50; 11300 Bleten 130—2.80; 4000 Wtt- krop 1.80—4.70. Uit een J. Molenaar: 20. Dat de tallooze voorzetten van links en van rechts niet in doelpunten zijn omgezet, is te danken aan het krachtig verzet der Hoomsche achterhoede, welke doelpuntenregen heeft voorkomen. Een enkelen keer breekt Forward Tooneelbond Vorige week vergaderden verschillende personen uit den omtrek in café Knjjn, alhieh. Deze vergadering had ten doel het oprich ten van een tooneCTbond. De voorzitter de heer Van Straalen heet de vergaderden welkom en uit den wensch. dat deze bijeenkomst vruchtbaar mag zijn en het resultaat mag opleveren, dat een bond gevormd wordt om de tooneelkunst tot een hooger peil op te voeren. De heer Stam vraagt welk voordeel het oprichten van een dergelijken bond geeft, hetgeen hem uitvoerig wordt uiteengezet. Hierop wordt besloten tot stemming over te gaan of er al of niet een bond zal worden opgericht met het resultaat, dat er met 7 voor 2 stemmen tegen, wordt besloten tqt oprichting over te gaan, waarop tot voorzit ter en secretaris resp. de heeren Stam en Van Straalen worden gekozen. Het ligt in de bedoeling alle vereeniglngen bijeen te sluiten. De bond zal omvatten Alk maar. Behagen, Hoorn en Enkhuizen en daar tusschenliggende inwerkingtreding nader bepaald. De voorzitter sluit daarop de vergadering met een hartelijk woord voor de goede samenwerking en hoopt dat de bond zich zal mogen verheugen in grooten groei en bloei. Raadsvergadering tulen der naaw w. wavwwa 1 Q*>Q niets komt. Heeft Tooneel. Was oorspronkelijk het plan door de tooneelclub te Heer-Hugowaard Nrd het tooneelstuk „Gekruisigd” op te voeren, thans moeten wij V.t onze teleurstelling vernemen, dat de uitgave van die boekjes is uitverkocht Toch zal de commissie nog trachten deze boekjes bij andere tooneelvereenigingen te verkrijgen. Thans heeft men in studie genomen het mooie stuk „Don Garcia Moreno Dit stuk, genomen uit het leven van den emlnenten Katholieken Staatsman en Pre- I sident van Ecuador die zoo lafhartig is vermoord, is van historische waarde en zal i zeker Inslaan. Tevens zal een blijspel worden opgevoerd Volksbadhuls De afdeeling van het Wij hopen op een en ander nog Witte Kruis, zal aan de Schager Wiel een terug te komen. van l__ nis voor de stoffelijke verbetering van den arbeider, 't Is nog een tekort in onze ar- --niet in- teresseeren voor zelfontwikkeling in verschil lende wetenschappen en toch zijn er zooveel gelegenheden om zich te ontwikkelen worden op verschillend gebied zooveel sussen gegeven, i brulk kan maken. Hebben we meer kennis verzameld, dan kunnen we anderen helpen. Spr. wijst vervolgens óp het groote be lang van goede leiders, maar eens komt de tjjd dat nieuwe leiders noodig zijn en dan moeten deze te vinden zijn. Spr. wijst hier bij op de groote noodzaak van goed ge organiseerd zijn. De sociale kwestie zal ook opgelost worden door practlsche daden en niet alleen door theoretische formules. Met den wensch, dat ook het winterpro gram voor 100 procent moge slagen, eindigt spr. zijn heerlijke, mooie lezing. De voorzitter dankte daarna den spreker en zelde, dat de heer v. d. Akker de ver wachtingen verre heeft overtroffen. De voorzitter vraagt vervolgens of er le den zijn, die reclames willen Inzenden voor de belasting. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat in de volgende vergadering een bestuurslid moet gekozen worden ter voorziening in een vacature. Ook voor verschillende commissies moeten leden gekozen worden. Wat betreft het zenden van een adres aan den raad om hooger aftrek te krijgen voor noodzakelijk levensonderhoud, merkt de heer v. d. Akker op, dat het voldoende is een adres te zenden en dat het niet noodig is een afzonderlijke HJst met handteekenlngen er bjj te voegen. Hierna komt de rondvraag, dere leden gebruik maken. De secretaris zegt vervolgens als agent van de spaarbank dat deze goed gaat, maar spr. zou gaarne zien dat er meer spaarders komen. De heer v. Eist vraagt of het niet mogelijk is dat in Heiloo het Noordhollandsch Dagblad komt met de editie, welke in Alkmaar ver schijnt. Getracht zal worden dat aan dit verzoek tegemoet gekomen wordt. Verder zou deze spr. wenschen dat van Hulp In Nood, een kinderfeest wordt gegeven en dat daarvoor een of twee centen meer geof ferd wordt. Dit voorstel wordt van de zijde van het be stuur bestreden, daar een kinderfeest niet verbonden kan worden aan Hulp in Nood. Hierna krijgt de Zeereerw. Heer Adviseur t woord en zegt het woord van den secretaris te willen aandikken, dat er meer gespaard wordt. De gewijde spr. prijst vervolgens het bestuur voor de activiteit, welke het betracht heeft. Hierna zegt spr. een hartelijk woord van dank tot den heer v. d. Akker en drukt de le den vooral op het hart, zich vooral op gods dienstig gebied te ontwikkelen. Spr. wijst hierbij op de H. Familie en op den Katholie ken Kring, voornamelijk op de praatavonden welke dezen winter gehouden worden. Spr. is er over verheugd dat de heer v. d. Akker den eersten avond as. Woensdag heeft ingeleld. Spr. hoopt allen as. Woensdag op de verga dering van den Kring aanwezig te zien. Hierna sluit de voorzitter onder dankzeg ging, vooral aan den Zeereerw. heer Pastoor, met den Chrlstelijken groet de vergadering. 4. Voorstel tot het huren misterrein. 5. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot verbod van teelt van daarbij ge noemde aardappelsoorten. Voorstel tot aankoop van gronden voor de totstandkoming van de afsnij- een vlug tempo, Vooral vóór rust, de verdediging van Forward geweest, welke erger voorkwam. Aan weerszoden werd direct goed aange pakt. Geen der partijen weet in het begin een overwicht te forceeren. Maar de Volendam- mer voorhoede treedt op met overrompe lende snelheid. -Een corder wordt gefor ceerd, maar blijft zonder resultaat. Aan de andere zijde vangt de Volendam-doelman een vliegend schot op. Direct hierop zit Volendam weer voor het Een schitterende voorzet niet verwerkt worden kolossale verdediging van For- Forward-doeL van J. Steur kan door de ward. Een nieuwe voorzet van J. Steur belandt reeds in het doel doch de doelman Forward stompt den bal weg, die door van Volendams voorspelers achter kopt wordt. Een schitterende voorset van J. de Boer, wordt door Runderkamp Ingekopt; de For ward-doelman keert maar nauwelijks. Dan regent het corners: deze worden alle goed voorgegeven en Ingezet, maar gekeerd door den doelverdediger. Een nieuwe voorzet van J. Steur wordt door Runderkamp goed verwerkt, maar de Forward-back maakt er nog bijtijds een corner van. Het is uitstel van executie dezen keer, de comer-bal goed voorgegeven, wordt door J. Molenaar op den kop geno men, Runderkamp neemt hem over en kopt eveneens in het doel: 1—0. Na rust is het niet meer hetzelfde tempo. In het bijzonder schijnt Forward uitge werkt te zijn, op de verdediging na, welke in het heetst van de worsteling van geen wijken weet. Dit wil wat zeggen, als men bedenkt, dat het Forward-doel langzamer hand Ingesloten wordt, en haast niet meer loskomt van den zwaren druk. Volendam mist veel door over en naast schieten. voorzet van J. Steur doelpunt voorgesteld de heer v. d. Akker. Hierna kreeg de neer v. d. Akker, de ■preker van den avond, het woord. Spr. begon met er op te wijzen, dat het aan 1-- - hoe de geest onder de leden is. wordt. Indien gevraagd, l.1_ vergadering bezocht. Spr. wijst er op. dat het vergadering-be- I zoek dikwijls veel te wenschen overlaat.1 Als oorzaak geeft spr. o.a. op, dat vroeger 1 misschien wei wat teveel vergaderd is. Daarom is bet noodig, dat de vergadering gevuld is, dat er werkelijk wat te doen Is en dat men niet voor --Z-t. het bestuur een goede agenda samenge- steld, een agenda waarop belangrijke be- l spreklngen voorkomen, waar de belangen van het vereenlgmgsleven besproken wor den, dan rust op de leden de verplichting de vergadering bij te wonen. Spr. wijst ver volgens op het woord van onzen Bisschop, rochianen van Lutjebroek in grooten Zondagmorgen ter H. Tafel zjjn gem om Jezus in zijn H. Sacrament te bedan ken voor de groote gunsten, welke zij van de Eerwaarde Zusters mochten ondervinden. Luisterrijk is er feest gevierd. Echt Roomsch, zooals men dat van Lutjebroek gewend is. Begunstigd door het mooie weer werden Zaterdagmiddag een veertiental -usters, al len geboortig uit Lutjebroek feestelijk van het station Hoogkarspel gehaald. De stoet werd voorafgegaan door de leden van de gymnastiekveieeniging en de harmonie. Daarna volgden de auto’s met de Eerw. Zusters en ten slotte de afgevaardigden van de diverse vereenlgingen ter plaatse. Oneer de vroolijke tonen der muziek trok de stoet tot aan de „remise", waarna men zich be gaf naar het St. Nlcolaasgesticht, hetwelk van binnen was getooid met tal van plan ten en bloemstukken. Des avonds was er een plechtig lof In de parochiekerk. Zondagmorgen die gezegd heeft, dat zelfheiliging zeer goed la, noodig is, maar de rnensch is een so ciaal wezen, daarom moet hy aan net so ciale leven deelnemen. Spr. wekt de leden op, toch vooral de vergaderingen (en t zijn er heusch niet teveel) bij te wónen. Spr. wijst vervolgens op de spaarzaam heid, welke onder de arbeiders noodig is. In den breede geeft spr. uitlegging van het eigendomsrecht, dat door Paus Leo Xin te kennen f— zilveren jubi Augustin essen. Reeds gedurende 25 jaren hebben de pa rochianen het geluk mogen smaken zusters lp bun midden te hebben, die zich altjjd «eheel en al hebben opgeofferd om hulp en bijstand te verleenen, alwaar dit van haar *erd gevraagd. Het 13 daarom, dat de pa ginate laqprd. zoo sterk verdedigd is. Spr wjjst vervolgens op de beteekenls van het sparen en van het verwerven van eigendom door de arbeiders. Spr wjjst op den verkeerden geest, welke vaak ^m de fabrieken heerscht. een geest waarbij zij in ’t geheel geen Interesse heo- ben voor het bedrijf. Kenden ze dit, dan zouden ze meer belang in hun werk stellen „Wat ge voor de arbeiders doet, doet uit door de arbeiders”, heeft indertijd Dr. Schaepman zg gezegd en dit is juist. Spr. wijst hierbij op de ongevallen-verzexering en zegt dat velen het belang van deze wet niet kennen, alleen wanneer ze een ongeluk hebben gehad, beseffen ze het groote be lang. Zoo gaat het ook met de vergaderingen. Iemand die geregeld de vergaderingen be zoekt, is op de hoogte en die heeft recht van meespreken Een program, zooals bet aanbiedt is ontwikkeling, noodig. Propaganda-avonden, zooals besloten Is, geeft ontwikkeling; maar ook een amuse- mentsavond geeft ontwikkeling. Wanneer een tooneelvereenlglng goed werkt, dan is PURMEREND, 15 October Kaas, aan voer ongevefer 33000 K.G. Kleine Fabrieks- kaas 17, met merk 52.per 50 K.G.; KL Boerenkaas 16, met merk 56.Commissie- kaas met merk 56. Middelbare kaas met merk 56.—; Goudsche kaas met Rijksmerk 56 per 50 K.G. Handel goed. Runderen 750 st. vette koeien 751.10 K.G.; melk- en gelde-koelen 125375 p. stuk; Stieren 23 st. 75—90 per K.G. Paarden 12 100 Vette Kalveren 25 1.251.35 per Kg.; Nuchtere Kalveren 186 1340 per stuk» vlug; vette Varkens 336 0.800.84 per Kg» matig: Zouters 0.760.80 per Kg., stug; Biggen 240 1028 per stuk, stug: Schapen 1275 25J45 per stuk, stug: Ganzen 175 56.25 per stuk; Piepkuikens 0.253 per stuk; Klpeleren 89.50 per 100 st.; Eendeieren 6 per 100 stuks; Appelen 50 zak 24; Peren 600 zak 12.50. BEVERWIJK, 14 Oct. R.K. Coöp. Tuin- dcrsvereeniglng Kennemerland”. Spinazie 85—1 45. Sla 30—30, Postelein 90—1.10, An dijvie 60—1.00 per kist; Prei 8—18, Selderie 46, Peterselie 23, Raapstelen 56, Spitskool 410 per bos: Bloemkool le soort 22—26, 2e soort 10—14, Roode kool 5—10, Gele kool 1013, Groene kool 58 per ptuk; Druiven 5460. Tomaten A 1218, Pronk- boonen 13, Spruiten 20. SnIJboonen 2530, Spercteboonen z. dr. 2248. m. dr. 2432. Dikke boonen 1842 per Kg.; Knolselderle 48 per stuk. BEVERWIJK, 14 Oct. Aardappelen Bevelanders 33.25, Bravo's 3.504, Red ster 3—3.50, Bonken 2—2.25, Driel. 2.25—3, Kriel 1,75 Bloemkoclv. „De Molen” 1ste soort 16.90—28.40, 2de soort 3.20—15. BEVERWIJK, 14 Oct. Vrije veiling Groenekool 47, Roodekool 48, Spits 57, Bloemkool 826, Boerenk. 34, per stuk. Andijvie 4085, Spinazie 40—75, Sla idem, Postelein 4585, per kist. Peen 918, Div. Soepgr. 2—6. per bos. Snjjb. 37—53, Dikke 10—25, Dpnne 1842, Appels 7—183, Peren 6—12, Tomaten 7—15, Uien 4—5, Druiven 50—62, per K.G. Selderiekool 4—3. Bloemenveiling „’t Centrum” Chrysan ten, grootbloemig pulling 1220, Reyananta 1017, Kasrozen 36.25, Gladiolen 1—3. Dahlia’s 0.70—1.80, per 100. Troschrysante Hervester 12—17, Normandia 17—27, div. Troschrysanten 14—30. Herfstasters 4—6, Statice 3—4. elk 17—27, Anjers 7—28. Groen f 0.90—f 120, Ideaal f 0.70—f 0.95, Wilde Due f 1.20—f 1.35, Bloemkool f 14.20—f 23 60 IK>W<> ...M—...V, w, lwitte ko°* f 0 80—f 115. Rood’ kool f 2.10— 1800 K G. Kroten 1.80—^.30. 55.600 K. G.' 1 f 2S0> Groote gele uier, f 150— t 175 idem Roode Kool 3.10—5 50TT?.200 K.G «ele kIelne «ele 1 0.80— f 120 nep f 1.85—f 2.05. Kool 3.30—5.00, 89.800 K.G. Witte Kool 1.20— 1.50, 2000 stuks Bloemkool 13.90 17.20. ALKMAAR, 14 October Alkmaarsche Exportveiling Andijvie 705.10 per 100 stuks; Appelen 3.60—10 30 p. 100 pond; Bloemkool I 13.30—20 00; Bloemkool H 2.60— 7.00 per 100 stuks; Druiven 18.0025.00 per 100 pond; Gele kool 4.30—5.10 per 100 K.G.L Groene kooi 2.607.50 p r 100 stuks; Kropsla 501.80, Knolselderle 5.60 per 100 stuks; Prei 6.208.00 per 100 bos. Postelein 4779 per bakje; Roode kool 1.605.40 ’per 100 K.G.; Seld rie 2.003.50 per 100 bos; Spinazie 47 65 per bakje; Spruiten 11.0025.00 per 100 K.G.Snijboonen 15.00—,23.00 per 100 pond Enkele Spercieboonen 10.0016.60 per 100 pond; Dubbele Spercieboonen 5.6014.00 per 100 pond; Uien 2 60—5.00 p:r 100 K.G.; Wor telen 3.607.00 per 100 bos. ENKHUIZEN. 14 October 1929 Aardap pelen en fruitmarkt Beurre van den Ham 6.40; Beure Clalrgeau 7.50, Jack Lebel 5.70, Groninger Kwon 5.70; Bezij v. Scbonauen 7.80; Grauolen 2.40 par IN) pond. ENKHUIZEN, 14 October 1939 Vlsch- markt. Maandag werden aangr.voerd door 3 vaartuigen 300 pond hoekbot a 1617.40, door 1 vaartuig 58 pond hoAschar 4 ,6.66 per 100 10—23 cent fier bos. MEDEMBLIK, 12 Oct. St. Joseph. Groote muizen f 0.80—l 1.05, idem kleine pond. Volendam 11Constentius I: 10. In den beginne is het geen gelijk opgaand spel met Constantlus iets in de meerder heid. Enkele kansen, welke Volendam krijgt vóór het Contstantius-doel, worden ver knoeid. Dan wordt Volendam gaandeweg iets sterker: verder dan tot corners brengt Wanneer de thuisclub het voorloopig niet. Eindelijk 1 C— dit ook ontwikkeling. Spr. spoort de leden niet lang of uit een goeden voorzet aan, ook van de ontwikkelingsavonden van I den Katholieken Knng gebruik te maken. j Direct hierop Ontwikkeling is van zoo groote beteeke- keeper weer redden, nis voor de stoffelijke verbetering van den arbeider. T Is nog een tekort in onze ar beidersbeweging, dat zoovelen zich Jubileum Feestvergaderlng wegens het 25-jarig bestaan van de Coöperatieve Boe renleenbank, alhier. Aanwezig waren 62 leden met hunne dames. De directeur, de heer C. Schouten, opende de feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de heeren en bijzonder tot de dames. De directeur, de Edelachtbare heer Burge meester, kassier en Voorzitter van den Raad van toezicht geeft een overzicht over de afge- loopen 25 jaren. Z. Ed. deelt om. het»volgende mede: Van de eerste 27 leden zijn er nog 12 lid. de heeren: K. Schouten, P. Schoutsen, P. Bot Jz, A. Bot, A. Brakeboer; N. Brakeboer, W. van Leeuwen, A. Mol, Th. Bot, Jb. Slljkerman; A. Pronk, J. Schoen Jz. en P. Bakker. De heer K. Schouten is sedert de oprichting directeur, de heer P. Schoutsen vanaf de op richting tot 1922 kassier, na dien Voorzitter van den Raad van Toezicht. De 2e algemeene vergadering van 24 April 1905 gaf een winst van f 12.99. Op 24 Februari 1925 werd besloten aan te Zooals reeds werd gemeld, hadden tel Van parochianen de H. Communie dien morgen ontvangen. Vanuit de hulzen wap perde de Nederl. driekleur, wat den feest tooi ta niet onbelangrijke mate verhoegde. Om 10 uur werd een plechtige H. Mis op gedragen In de parochiekerk uit dankbaar heid ter gelegenheid van het zilveren Ju bileum aer Eerw. Zusters. De kerk was meer dan voL Het altaar was schitterend versierd en daarvoor lagen de jubileerende ■usters in ingetogen houding neergekmeld. Mis werd opgedragen door den Heer Rector Dankelman, direc- van de congregatie, geassisteerd door de Weleerw. Heeren Kapelaans van Lutje broek en Grootebroek. De feestpredikatie werd gehouden door den oud-pastoor, den Zeereerw. Heer Post- xna, die in keurige woorden zijn dankbaar heid mede namens de parochianen den eerw. zusters aanbood. Z. E.. bracht duidelijk naar voren, waarom wij de zuster van Lut jebroek dankbaarheid verschuldigd zijn en hoe wij het beste onze dankbaarheid kun nen betuigen. Het koor, onder leiding van den heer Fle- cher, voerde uit de Mis „Lauda Sion” van Culjpers, welke evenals het gregoriaansch schitterend werd gezongen. Na de Hoogmis hadden vijf kinderen van den heer Scheren, arts te Lutjebroek, hun opwachting gemaakt in het gesticht alwaar de kleinen de overgelukkige zusters een prachtige mand druiven aanboden. 's Middags te 1 uur had de receptie plaats ki het patronaat, alwaar tegenwoordig wa ren de heeren geestelijken uit Lutjebroek, de Burgemeester, Dr. Scheren, Not. Ruiten en verschillende belangstellenden. Het woord werd gevoerd achtereenvolgens door den Z. E. heer Pastoor Geellng, den Burgemeester, Dr. Scheren en Not. Ruiten, welke laatste mededeelde, dat een bedrag van 800. van de buitenparochie was ingezameld, om de Eerw. Zusters een cadeau aan te bieden. Om 3 uur werd een plechtig lof gehouden, waarna Te Deum laudamus, terwijl 's avonds te 7 uur in het patronaat de film „Lourdes” werd vertoond. De illuminatie van het St. Nlcolaas ge sticht was smaakvol uitgevoerd en bood een fantastisch gezicht. Ongetwijfeld zal deze dag nog tal van ja ren in herinnering blijven, zoowel bij de Eerw. Zusters als bij de parochianen. I hem, doelpunt Jb. Pooljer: 1 Direct hierop moet de en hij doet dit goed, dat hij een applaus in heeft te nemen. Epn hard schot op het Volendam-doel weet de keeper nog Juist onschadeljjk te maken. Na rust zijn de gevaarlijke momenten voor het Constentius-doel niet van de lucht, ofschoon belde partijen tegen elkaar op wegen. De Amsterdammers zijn zeer onfortuin- lljk voor het Volendam-doel. Na een inzinking leeft het spel weer wat op: de Volendam-doelwachter stopt een kanjer op zijn doel en menige aanval van Contentius loopt dood op hem. Een laatste kans wordt voor Volendam om zeep gebracht, als Kemper een pracht- voorzet van H. Smit Jammer genoeg over schiet. Met 10 voor einde. BOVENKARSPEL. 14 Oct De Tuinbouw. Groote Muizen f 0.75f 0.95. idem kleina f 1.85. Blauwe f 1.50—f -.70 Eigennelmers f 1.10. Groote gele uien f 1.60f 2 35 idem drielingen f 1.05—f 1.21 Bloemkool 1ste joon f 14 10—f 2"»10, 2e soort f 5.70f 15.10. Idem 3e soon t 1.80 tot f 5.70. Roode kool 2.90—f 5 20. Gele kool f 4—f 4.20. Witte k. ul f 0 80—f 1.30, groote bieten f 12f 14.40, idem kleine f 5, Slaboonen f 1.20—f 2.90. R. K. Volksbond Maandagavod werd in het Brunogebouw een ledenvergadering gehouden door de afdeeling Heiloo van den Ned. R. K. Volksbond De voorzitter, de neer Rletmeijer, opende de vergadering met den Chrlstelijken groet en heette allen, inzonderheid den heer v. d Akker, hartelijk welkom. Spr. merkte m zyn openingswoord op, dat deze vergadering, hoe klem de agenda dan ook Is, zeer belangrijk is, want het winter program, waarvan zooveel afhangt, moet worden opgemaakt. Het vorig Jaar is het programma ook op gemaakt door net bestuur, waarbij de neer v. d. Akker de behulpzame hand bood. De heer v. d. Akker merkte toen op, dat het wenschelyk is dat de ledenvergadering hier aan meewerkt. Dat zal nu gebeuren. De secretaris, de neer H. Dekker, leest vervolgens de notulen, welke onveranderd warden goedgekeurd. De secretaris doet vervolgens mededeeiing van Ingekomen stukken, o. a. een schrijven Van het hoofdbestuur, van „Herwonnen Le venskracht", waarin wordt medegedeeld, dat de film van „Herwonnen Levenskracht” gra tis beschikbaar is. Ook een schrijven, waarin wordt mede gedeeld. dat de leden van de Retralteclub kunnen deelnemen aan een retraite.. Na eenige discussie wordt tot de op richting peeloten en treden tien leden als werkend lid toe. Hierna brengt de voorzitter het winter program ter tafel. Verschillende brengt spr. daarop naar voren Evenals m vorige winters bestaat T plan weder een feestavond te houden oor de leden en hun echtgenooten. Op voorstel van een der leden werd besloten dien dag een H. Mis te laten opdragen voor de leden en dat dan alle leden zooveel mogeljjK tot ae H. Tafel naderen. Hiertoe wordt besloten. Verder werd besloten, dat op eenige avonden sprekers zullen worden gevraagd De heer P. Kraakman stelt voor ook een volksbadhuls bouwen. De Schager Wiel Is geestelijk spreker uit te noodlgen en wel een diep water, groot 4 H.A. en heeft haar onzen oud-kapelaan, den Weleerw. heer van ontstaan te danken aan een doorbraak, vele Kessel. Zoo mogelijk zal door Herwonnen eeuwen geleden. Het is een vischrijk polder- Levenskracht een filmavond worden ge- water, waarin veel en groote karpers gevan- geven. gen worden. Karpers van 8 i 10 pond zijn Als leeken-spreker werd vervolgens nog geen zeldzaamheid. Naast de kassen van de kweekenj ..Tulnlust" van den heer D. Por- tegles, alhier, zullen voor rekening van den het hoofdbestuur niet onverschillig is heer P. Portegles weder twee groote drul- Daarom 1 venkassen gebouwd worden. Het werk is steeds de leden- I opgedragen aan den kassenbouw^- Fr. Doo- i deman, te Nibbixwoud. NOORD-SCHARWOUDE. 15 October 1929 Aanvoer 30.800 K.G. Aardappelen 1.60 1.90, Blauwe Eigenheimera 190, Blauwe Aardappelen 2.903.00, Bravo's 2.00 250 KG. Spercieboonen 19.0029.60, 10400 K.G. Deensche Witte Kool 1.803.40, 1600 stuks Chineesche kool 0.704.90, Grove Uien 4.30 —4.50, 29200 K.G. gele Uien 3.00—3.80. Drie lingen 2.10—2.30, Nep 4.10—4.70, 25.200 K.G Peen (groote) 1.702.10, kleine 1.201 60, (e)e kleine gele f 0.80—f 1.20 Slaboonen f 1.35f 2.7C. BEVERWIJK, 10 October 1929. Bloem bollenveiling. Nog steeds grooten aanvoer plantgoed. Ook leverbare Gladiolen waren reeds flink aangevoerd. Handel voor gladio len vlug met constante prijzen. Besteed werd voor Gladiolen 12 op en 10-12, Odin 120—60, Prince of Wales 130—55, Brench- leyensis 130—50, Halley 60, Wilbrink 120— 60, Rubini 150—75, Vesta Tilly 140—65. Wil ly Wigman 40—65. Pink Beauty 110—50 Ca tharina 130—65, Faust 130—55, White Giant 320190, America 14065. Sarah Bern hardt 130—55, Venus 110—55, Maidenblush 12055, Jos. Hulot 12060. Souvenir 130 55. Red Emperor 110, White City 230^119. Plantgoed. Handel vlug, prijzen lets nooger dan vorige week. Besteed werd per H.L. En kele vroege Tulpen Artus 25, Couleur Car dinal 145, Fred Moore 120, Gele Prins 104, Hobbema 124, Ibis 150, La Reine 50, Pink Beauty 200, Pr. v. Oostenr. 95, Rose la Reine 115, Enkele Late Bouton d’Or 50, Plcotee 30, Parkiet Lutea 40. Dubbele Vroege. Lucretia 88, Mr. v. d. Hoef 160, Murillo 45, Darwin Tulpen. Bartigon 84, Fra Angllco 60 Mr. Fame. Sanders 50, Pr. der Nederlanden 50, Prof. Rauwenhoff 70, William Pitt 85, Br. Lodewijk XIV 100. Holl. en Fill. Irissen. Da vid Bless 600, v. Everdlngen 300, Hobbem» 125. Imperator. Segers 300, White Excéüser 230, Yellow Queen 590, Theo de Bock 80, Scilla Siberica 105.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 13