A A De moord te Amstelveen Veiling-overzicht Provinciaal Nieuws OPHEFFINGS UITVERKOOP SPORT EN WEDSTRIJDEN keuken de Hollandsche^ properheid Henkel’s gewild Schuur- en ReiniginosmiddelJ VIERDE BLAÖ 2 NOVEMBER 1929 t m PAARDENSPORT Alles blijft als nieuw door a ZWAAGDIJK Het requisitoir en de verdediging Tegen de vrouwen der verdachten één jaar gevangenisstraf geëischt BLADZIJDE 3 HEILOO HOORN EGMOND-RINNEN WOGMEER HEER HUGOWAARD 4 •4 zijn Heeft u de Trouw 1- een overzicht vastgesteld. zullen worcfen Visciunarkt en 4 teruggaande Erengt de heer Ooldcrr zijn dank i, die zich hedenavond als,, lezer vaa af weligheid dat de De verdediging t 4*, )e la 5- U altijd Ata gebruikt te poetsen en te achu- dat hier woningen ■n «Je Et in Ik n n te op, dat de misdadige periode van Van P. P“s begonnen, toen hy met D, kennis ten rp er d. t. st ■C er BcsmeUeiUke ziekte In de week van 27 October hebben zich in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgedaan. r- t- >P ie t ns en en iw en id et d* n- a- U m sn m te re m «K at irt en o* o- ks et ns n. m* a- le m i- t» Extra voordeelige aanbieding in ge kleurde Tompou- ces voor de helft van den prijs N V. COLOMBINE RIDDERSTRAAT 2 AanrUding Woensdagmorgen is op den Raadhutsweg een luxe auto, bestuurd door mej. C. R aangereden door een vrachtauto. De luxe wagen is nog al beschadigd en werd ter reparatie naar een garage gebracht. Naar wij vernemen, wordt door de politie 'en onderzoek ingesteld en 34 betaald. Voor SoMt pen de noteeringen van Uitbreiding van het Stationaemplacement Ter gemeentesecretarie liggen vanaf 7 Nov. tot en met 37 Nov. a.s., voor een leder ter Inzage de stukken, bedoeld In art. 6 der onteigeningswet, betreffende de uitbreiding van het Stationsemplacement. alhier Als om ren, dan heeft U schik in Uw werk. Er gaat niets boven het beproefde ^Ata”. Op de Viachmarkt werd aangevoerd 1240 pond bot van 13 S18 cent; 10 pond aal a 50 cent per pond; en 12 man den garnaal i 2.25—3 per mand. Varkensmarkt Op de Wow dag gehouden varkensmarkt werd voor de vette varkens besteed 0.780.82 en voor de zouters 0.74—0.77. Handel stug. Elerveiling Op de Woensdag gehouden eierveiling werden aangevoerd 5719 klp- eieren ii 9.3012.40. en 607 eendeleren i 6 40—6 70 maakte Dit geeft te denken. PI. riep slotte de clementie der "Rechtbank In. Van de gelegenheid van het laatete woord maakte D gebruik door te zeggen: Oeef me straks op de binnenplaats den kogel, dat heb Ik liever dan levenslang! Van P. kon niets zeggen hy huilde, gelaat in zijn zakdoek verbergend. Uitspraak 21 November. deze zaak zulk uitstekend werk hebben ver richt, en vooral ook aan de Amsterdamsche politie, die een staaltje van degelijke recher che heeft laten sien. Spr. wil hier met nadruk op wijzen, aangezien er den laataten tijd aan de politie harde noten te kraken worden ge geven. Laten die felle critici toch bedenken, dat ook Indien zij in gevaar zijn het geheele corps van stedelijke en provinciale politie, alsook de maréchaussee, gereed staan om ook hen te helpen! Tot de zaak zelve komende wees spr. op het feit, dat hjj geen oogenbllk bij het verhoeren van deze belde mannen gedacht heeft dat hij te doen had met ontoerekenbare daders en ook de psychiaters zijn tot deze conclusie gekomen. In een afgelegen streek hebben deze beide mannen, die toerekenbaar zijn, een geheel weerlooze vrouw vermoord, een vrouw, die nog wel voor Van P. goed Is geweest. Uitvoerig betoogde spr. hierna dat ook D als mededader en niet als medeplichtige moet worden veroordeeld. Van D. zegt het reclas- seeringsrapport, dat hij een geboren misda diger la. Toen hy van P. leerde kennen, brak er een reeks misdrijven los. Samen hebben zy tal van Inbraken gepleegd: D. lichtte bovendien de crisiscommissie op. Ook Van P Is „een pot nat", hy mishandelde zijn vrouw; hy trapte zijn hond, zoodat het beest aan verbloeding stierf. Wat de strafmaat betreft, wees spr. er op. dat er in de Tweede Kamer, vooral van anti- revolutlounalre zijde, verlangens opduiken voor wederinvoering van de doodstraf. Spr. is ar dankbaar voor, dat deze straf niet meer heets st. doch als men van aangezicht tot aangezicht komt te staan met een misdrijf, sóó monsterlijk als het onderhavige, dan kan men zich bijna niet voorstellen, dat er men- Schen zijn, die niet het standpunt der ver gelding deeleij, Spr. deelt in dpze zaak de meaning van den leider van het parket de meening nl... dat op deze menschen slechts de allerzwaarste straf van toepassing kan zijn. De Officier conclu deerde tot schuldigverklaring van belde ver dachten aan moord in vereenlglng en aan diefstal In vereenlglng en elschte levenslange gevangenisstraf. (Beweging In de zaal en op de tribune; de verdachten blijven onbewogen voor zich uit staren). Na woorden van deelnemen te hebben ge sproken met het slachtoffer, bracht spr. hulde aan de opsporingsambtenaren, die in Het verhaal van D. Verd. D. verklaarde, dat hij sinds vier jaar met Van P. omging. Van P. had hem verteld dat er bij Hoogeveen geld was te stelen Hll had daarbij opgemerkt, dat de vrouw altijd thuis was en dus van kant zou moeten ge maakt worden. Het plan was aanvankelijk, het misdrijf met Paschen te volvoeren, doch er deed zich voor 16 Mei geen goede gelegenheid voor. Op genoemden dag zyn beiden te half negen per fiets van huls gegaan en toen het twee tal onderweg Hoogeveen zag voorbijgaan tel Van P. „Zoo’n kans krijgen we nooit weer!" Belden hebben toen nog gerulmen tjjd tn de buurt van Hoogeveen’s woning rondge zworven: zy zagen vrouw W op een oogen bllk naar buiten komen. Toen zij weer naar binnen ging volgde Van P. haar, ook D. deed dit. Toen de vrouw zich over het fornuis boog, heeft Van P. haar vastgegrepen en op den grond gedrukt. D. liep toen naar bulten, doch is door Van P weer teruggeroepen. Het touw zat toen reeds om den hals van het slachtoffer. Van P. riep: „Hou je hand op haar mond!" D. heeft dat toen gedaan en daar de vrouw, die hevig rochelde, ook met haar handen ging slaan, heeft D. haar han den vastgegrepen, waarna Van P. ze met een riem vastsnoerde. Pres, (tot verd. D.): ook geslagen?" Verd. D.: „Neen". Pres.: U had bloed aan uw handen, dat bloed moet uit den mond van de vrouw zijn gekomen! Op vragen van het O. M. mr. de Blécourt, deelt verd van P. mede, dat hy D. eens een breekijzer uit den zak had zien halen. D. Het toen doorschemeren, dat de vrouw met dit voorwerp best „kapot" zou kunnen worden gemaakt Verd. D. (opspringend): Je staat te lie gen. vuile schooier! Vend. P.: D. heeft thuis ook nog een ha mer gemaakt; hij heeft er over gesproken om daarmee de vrouw te dooden. Ook waren we eerst van plan om peper mee te nemen! Verd. D. ontkent dit. Wel heeft hij met zjjn vrouw, die in het Binnengasthuis werk zaam was, over chloroform gesproken. Ook had Van P.’s vrouw twee maskers gemaakt. „Dan kennen ze je niet!” had ze gezegd. De maskers zijn wel gepast maar niet gebruikt. Nadat getuige-deskundlge mejuffrouw dr. A. J Schol te, die de sectie op het lijk heeft verricht, verklaard had, dat het slachtoffer door verstikking om het leven is gekomen, werd de psychiater dr. H. J. Overbeek ge hóórd. die de verdachten heeft onderzocht. Op verzoek van het O.M. werden de ver dachten uit de zaal geleld, daar de Officier er principieel bezwaar teg«i had, dat de ver dachten bij dit verhoor aanwezig aouden zijn Dr Overbeek komt In zijn raport. dat hij te zamen met dr. 8. P. Bakker heeft opge maakt, tot de conclusie, dat belde verdachten toerekeningsvatbaar zijn en dat er weinig kans Is, dat zy te verbeteren zijn. Dat Van P. Invloed op D. zou hebben, achten deskundi gen niet waarschijnlijk. Nadat de verdachten weer waren binnen geleid en nog eenlge getuigen, p.w. de land bouwer Hoogeveen wajen gehoord hun ver klaringen leverden geen nieuwe gezichtspun ten op was het woord aan het O.M mr de Blécourt, voor het houden van «yn requisitoir Volksbond Woensdagavond hield de afdeeling van den R. K Volksbond haar eerste vergadering voor het winterseizoen. Na het openingsgebed heette de voorzitter de leden welkom en was verheugd over de goede opkomst. De notulen worden, wegens van den secretaris, niet gelezen. De voorzitter merkt verder op. secretaris zich verre van ijverig betoont, zoodat het wenscheljjk zal zijn, dat hy ver vangen wordt. tocht Noem dan nog het feit, dat men zander groote kermis der vreemde taal toch leert behelpen en redden, dat men ge heel aan zichzelf overgelaten een lange trein reis naar Noord-Dultechland maakt, dat rnrfn met lieden van andere opvoeding, van ander karakter en met andere Beden en gewoonten kennis maakt en zich toen by dat alles leert aanpassen Niemand zal dan toch het groote nut van dergelijke Internationale ontmoetin gen kunnen ontkennen. Dat hebben de voormannen der verschil lende nationale organisaties ook gezien eh hebben sinds 1927 voortdurend aan het tot stand komen van een Internationalen bond van landelijke rtjvereenlglngen gewerkt. De groote drijfveer van deze voorbereidende werkzaamheden was de Hongaarsche leider en organisator der landeiyke riJxereentglngen aldaar, ritmeester v. Rudnyansky. die ook te Bad Segeberg met een zestal Hongaarsche ruiters aanwezig wu en zoowel In Dultech- land alsook bij onze ruiters zeer gezien en populair is. Het is hem eindeiyk gelukt, toen de nationale organisaties meer en meer be vestigd waren om in Mei van dit jaar te Budapest en Internationale federatie te stich ten In deze organisatie zijn Dultschland. Hongarije en Nederland vertegenwoordigd Het voorzitterschap berust bjj den voorzitter der Dultsche rijvereenlgingen. den bekenden hlppoloog Oustav Rau. Voor ons land hebben zitting de heeren Mr. A. Slob. voorzitter der federatie en vice voorzitter van den Intern, bond, verder Jhr. Coehoom van Smlnia en W. Blob. Tijdens het groote concours-hlpplque dat In het laatst van October jl. te Dortmund werd gehouden heeft onder voorzitterschap van den heer Rau de eerste vergadering plaats gevonden. Als secretaris-pennlng- meester van den bond werd de bekende lei der der Holstelnsche ry vereenlglng. kapt. Bötticher gekozen. Hongarye werd vertegen woordigd door de heeren v. Szaplonczay en Mares, welke in October een bezoek aan Ne derland hebben gebracht terwyi onze belan gen werden verdedigd door de belde heeren Slob. Tijdens deze vergadering werd er speciaal op gewezen dat leder land al zyn krachten zou Inspannen om vooral studiereizen door z.g. uitwisseling van ruiters mogeltjk te maken. Met het oog op de slechte toestanden die vooral In het landbouwbedrijf heerschen achtt men dit ten zeerste gewenscht. Van Dultsche zijde werden zelf reedsn voorbeelden genoemd hoe een bezoek van ruiters aan Hol land tot gevolg gehad dat verschillende verbe teringen op de bedrijven, na terugkomst In het vaderland, werden aangebracht en met sueces! Daarnaast werd een regeling ge troffen voor Internationale concoursen van landelyke ruiters en werd besloten dat leder land per jaar zoo mogeiyk één. doch niet meer dan één. Internationale kampioenschap zou ultschryven. met dien verstande dat zulk een kampoenschap mnstens uit één veelzy- dtghedsproef van minstens drie deelen zou moeten bestaan. Verder moet het wedstrydultschrijvende land de koeten van vervoer der bultenland- sche équipages zoodra zij de grenzen zyn overschreden dragen en ook voor huisvesting der ruiters en stalling der paarden zorg dra gen. terwyi fourage en voeding ook voor re kening^ der wedstryd uitechryvende organi satie komen Btaande de vergadering deelde de Dultsche afgevaardigde mede, dat het eerstvolgende intern, kampioenschap voor Dultschland we derom te Dortmund In de tweede helft van October zou plaats vinden. De bond verkrygt zijn geldmiddelen van ondersteunende leden, die minstens 50 mark '30 gld) per jaar betalen. Uit deze middelen zullen oorkonden, onderscheidingen en en kele prijzen worden aangeschaft. Weel waarde hechtte men. vooral ook vaa Dultsche zijde aan net rijden van grootere afstanden te paard omdat de ruiters daar door op betrekkeiyk goedkoope en toch spor tieve wyze veel kunnen zien en loeren Van Hongaarsche «yde werd het denkbeeld geopperd een uniforme regeling te treffen voor de beoordeellng der wedstrijden, doch heeft men besloten dit punt zoolang aan te houden tot zich alles meer ontwikkeld heeft. Bovendien moeten de programma’s der in ternationale concoursen een half jaar van te voren aan de nationale bonden worden toegezonden, welke dan het recht hebben om eventueele veranderingen, die zij gewenscht achten, voor te stellen. Voor de wedstrijden In het grensgebied van Nederland en Duitechland zal een aparte re geling worden getroffen, met dien verstande dat san concoursen van provinciale bonden of kleinere organisaties nooit een offcieele nationale équipe zal mogen deelnemen. Ten slotte zij nog vermeld, dat de Dultsche bond van RUvereenlglngen aan de Hongaar sche en Nederlandsche leiders uit waardee- rtng voor hetgeen zij op Internationaal ge bied voor de landelyke ruitersport haddsg» gedaan het „Reiter und Fahrerabzelchen" uitgereikt heeft. Het federatlef-eereteeken, dat slechts zel den door onze organisatie wordt verleend, is te Segeberg aan kapt. BÓtticher en te Dort mund aan den heer Rau uitgereikt. Belde heeren hebben zich zeer groote verdiensten voor de Nederlandsche federatie verworven. vergadert Zentveld. In die vergadering zal o. gegeven warden van de dezen zomer gele verde producten. Salarissen enz. enz. I stelde. De heer Morsmk neemt de vrijheid bij de leden rond te gaan en wordt er al dadelijk een mooi bedrag bij elkaar ge bracht, De heer Oolders brengt hiervoor zijn dank aan de vergadering De nieuw gekozen leden, de heeren P. Tromp en H. Hoogland worden door den voorziter welkom gehee- ten in de afdeeling. Spreker hoopt, dat ge noemde heeren zullen blijken te zijn be stuursleden waaraan de afdeeling iets heeft. Genoemde heeren brengen den voorzitter dank voor deze installatie en zullen trach ten mede te werken aan den bloei der af deeling. Getracht zal worden nog dezen winter de Landstormfilm te vertoonen, wat zeer zeker een uitstekende propaganda v,oor den B. V L. genoemd mag worden. Niets meer te behandelen zijnde, brengt do voorzitter aan de aanwezigen eijn dank voor de aangename wüze waarop do ver schillende zaken zijn afgewerkt en sluit de bijeenkomst. De vroowen van de verdachte staan wegens heling terecht In de ‘s middags voortgezette zitting van de vyfde Kamer der Rechtbank alhier ston den terzake opzetteiyke heling, de vrouwen van J. P. D en D van P. terecht, tegen welke belde mannen des morgens levenslange ge- gevangenisstraf was geélscht terzake van dc door hen gepleegden roofmoord te Amstel veen. Beide vrouwen, resp. 45 en 26 jaar oud. worden er van beschuldigd, dat zy uit de op brengst In geld van een In pand gegeven gouden horloge en uit het geld, verkregen door de wisseling van een bankbiljet van zes tig gulden (bankbiljet en horloge zyn naar men weet de bult van den roofmoord», voor deel hebben getrokken door opzettelyk een deel van dit aldus verkregen geld ten eigen voordeele te gebruiken. Vrouw D. verklaarde op vragen van pre sident mr. Van Royen dat zy in opdracht van haar man. het bankbiljet van zestig gu'den gewisseld had. maar dat zy er zelf nooit een cent van had gebruikt, zy wist dat het geld van diefstal afkomstig was; echter niet dat deze diefstal was gepaard gegaan met een moord. Verd. erkende een deel van het Keld In haar huishouden te hebben gebruikt De vrouw Van P. verklaarde, dat haar man haar gezegd had het geld en het hor loge te hebben gegapt. Van de opbrengst van het gestolene heeft verd een deel gebruik voor het repareeren van haar flets. Ook er kende get dat zy twee maskers had gemaakt dit was echter uit een „loUetje" geschied, en zy had tegen haar man en tegen D. gezegd jullie gebruiken ze niet, hoor! Voorts ontkende vrouw Van P. dat zy doelende op het slachtoffer, gezegd zou heb ben: „Had dat ouwe wyf maar een doodklap gegeven! Het O.M. mr. de Blécourt, achtte ten aan zien van belde verdachten bewezen, dat deze zich hebben schuldig gemaakt aan opzette- iyke heling, hierin bestaande, dat zy voordeel hebben getrokken uit de opbrengst van ge stolen goed. Spr wees ér voorts op dat, wat van deze vrouwen Is gebleken, wel buitenge woon erg is. Belde vrouwen hebben gepro fiteerd van inbraken, die hun mannen ge pleegd hebben; van vrouw D. wordt boven dien beweerd, dat zy op t oogenblik al weer relaties heeft met een anderen man en ook vrouw Van P. zal dien weg wel uitgaan. Daar door bestaat het gevaar, dat deze vrouwen andere mannen weer tot misdry ven zullen aanzetten. Een en ander in aanmerking nemende, elschte de officier tegen elk der vrouwen een jaar gevangenisstraf etf vroeg hy tevens haar omnlddeliyke gevangenneming. De verdediger van vrouw D mr Talma was van oordeel, dat by het aanwezig mate riaal geen veroordeeling van zyn cliënte mo- geiyk zal zyn en vryspraak zal moeten vol gen. Mocht de Rechtbank anders oordeelen dan drong pl. aan op een voorwaardelijke veroordeeling. Overigens verzette pl. zich tegen de ge vraagde onmlddeliyke gevangenneming. De verdediger van vrouw Van P. mr. Zel- denruat, concludeerde fa zyn pleidooi tot een voorwaardeiyke veroordeeling voor het geval het college overtuigd mocht zyn, dat het wettig bewijs Is geleverd. Ook pl. veraette zich ten sterkste tegen de gevorderde gevangen neming Na Raadkamer besliste de Rechtbank dat er geen termen waren, om het verzoek van 't O.M. in te willigen. Uitspraak 21 November ax. De verdediger van D., mr. M. Sohorleshelm, Oefende crttlek uit op het feit, dat in de dag vaarding de feiten moord en diefstal afaon- deriyk waren ten laste gelegd; beide be-* hooren z.1. tot één complex van handelin gen en het gaat niet aan ze te splitsen. Uit voerig betoogde pl. vervolgen.: dat zyn cliënt 8.1., alleen als medeplichtige en niet als me dedader veroordeeld zal kunnen worden. En wat overigens de strafmaat betrelt: le venslange gevangenisstraf acht pl. te zwaar ondanks de gruwzaamheid van het mlsdryf. Denk u eens m. heeren rechters, aldus be sloot pl., wat het beteekent om de gevan genis m te gaan om er nooit meer levend uii te komen I Ook een moordenaar is eer mensen! Mr. A. Eeldenrust, voor Van P. pleittende betoogde, ast de dagvaarding niet voldoet aan de eischen van duideiykheid. welke men er aan mag stellen. Voort» net rapport van de ZedeWke Ver betering ter sprake brengende wees pl. er Vereenlglng een warm hart toedragen en koestert steeds de hoop, dat er eenmaj sa. menwerking zal komen tusschen Accordando te Wogmeer en de Tooneelvereenlglng te Splerdyk. Schaart u steeds om uw emtnen- ten Directeur, die dat ten volle verdient en de Vereeniging zal bloeien. (Applaus). Burgemeester Kooiman, t woord nemen de. sluit zich geheel aan by 't gesprokene, van den Z Eerw. spreker Spr. heeft zich op den Bazar recht thuis en gezellg bevonden. Zoo ook dezen avond. Verder hoopt spr., dat bet Accordeon goed zal gaan en spr. hoopt met elkander een recht gezelllgen avond door te brengen, wat spr. niet betwyfelt, want de saamhoorigheid is hier uitstekend. Men gevoelt zich hier thuis. (Applaus en „lang zal hy leven"). De directeur, de heer Van Westen, wer.scht een saluut te brengen aan den Z Eerw. heer Pastoor voor zyn opofferende liefde aangazm- de Accordando Het ligt niet aan ZJEerw. dat er geen samenwerking is tusschen Accordan do en Toonéfel. Spr. stelt voor een heildronk uit te bren gen. want ZEerw. heeft een hart om allen te omvatten, niettegenstaande de tegen wer king. (Applaus). Verschillende personen brachten iets ten tooneele. X zy een voordracht, gedicht (door hen zelf samengesteld) of zang. Byzondere hulde moet gebracht worden aan mej. Aagje Knyn, met haar lied Bloemen meisje. Voorts ook hulde aan de familie Kok voor 't vele, dat zy heeft ten gshoore gebracht. Het was 12 uur geworden, zonder dat men er aan dacht. De Edelachtb. heer Burgemees ter, verklaarde met ayn vrouw dezen avond een gezellig feest genoten te hebben. Het deed hem genoegen, dat Accordando er bo venop is en mocht men soms weder iets willen organtseeren tn ‘t belang van de ver eeniging. dan geeft spr. de toezegging van zyn volle medewerking. De heer Oudejans, voorzitter der feest commissie, heeft zich genoodzaakt gezien 't slultlngswoord zoolang uit te stellen, doch er is ook by een feesteiyke gezelligheid een tijd van komen en van gaan. Spr. dankt het bestuur van Accordando voor het gulle ont haal. Spr. had niet verwacht, dat de baten zoo groot zouden zyn, nu staat men sterk. Spr. hoopt, dat het oen keerpunt mag zijn en dat Accordando zal groeien en bloeien. Hiema -werd door den voorzitter van Ac cordando, den heer M. Brink, nog een krach tig woordje gesproken en ging men om 1 uur zeer voldaan huiswaarts. Na aftrek van alle kosten was er voor Ac cordando een saldo van 1200. Zoo is ook het voorstel betreffende de wijziging in de Leerplichtwet te laat inge zonden en komt dus niet voor op de agenda van de algemeene vergadering. De heer Dekker deelt hierna mede, dat hy over deze zaak in overleg is getreden met den voorzitter van de afdeelingen van Heiloo, Castrlcum en Heemskerk, die veel vqor het voorstel voelden, zoodat nu ge tracht zal worden een stuk, door verschillen de afdeelingen onderteekend, op te zenden aan de R. K. Kamerleden en aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. om de gewenschte verandering te krygen. Voor afgevaardigden naar de Oentrale Vergadering op 12 December, worden aan gewezen de heeren C. Ory W Dekker. Medegedeeld wordt, dat de tooneelclub een uitvoering zal geven op 27 en 28 Nov. aanstaande. Hierna houdt de Zeereerw. Heer Pastoor een zeer interessante causerie over zijn reis naar Rome. Leerzaam en gezellig was dit. Aan de orde komt daarna een bespreking van het winterprogram. De heer Deen bepleitte de oprichting van een propaganoa-ciub, en ook van een jongenauonu. De voorzitter ziet daarin veel moeliyk- neuen, toen zal het bestuur de zaak in utkr- wegiug nemen. De heer ver neggen stelt voor een spreker uit te rxxxiigen, om de Ziektewet te oenan- aeieno-waaiop de heer bentveld het bestuur verzoekt de door den VoiKsoond daarover uitgegeven boekjes Voor de leden versryg- oaar te stellen. Een der leoen vraagt, hoe hel gegaan ia met het comité, dat inlichtingen zou ver strekken vin belastingzaken. Het biykt dat aeze zaaK niet naar wenscii geslaagd is, ook omdat de heer bungeriand geen cud won vinden een vergadering mee te maken. De voorzitter deelt mede, dat a. s. Zon dag een H. Mis voor de leden zal worden opgedragen. Hy hoopt, dat alle leden ge looid met het insigne ter H. Tafel sullen naderen. Van Herwonnen Levenskracht was een dankschryven ontvangen voor den opbrengst van den speldjesdag 38.46. De heer Verheggen brengt ter sprake den cursus voor boekhouden, die door den L. T. B. zal gegeven worden, en spoort de aanwezigen aan daaraan deel te nemen. De heer De Boer merkt op, dat niet alle leden een convocatie hebben ontvangen. De heer Dekker zou wenschen, gevormd wérd een stichting voor volgens de Landarbeiderswet. Er bestaat wel zoo iets in dien geest, maar hy zou denken, dat een goed comité meer resultaten zou kunnen hebben. Nog wordt medegedeeld, dat de uitvoerin gen der tooneelclub niet beschouwd moeten worden als feestbyeenkomst der afdeeling. De leden zullen echter entrée krygen tegen verminderde pryzen. Daarna wordt de vergadering met gebed gesloten. De collecte voor Hulp In Nood bracht op 1.68. L. T. B. De afdeeling Egmonds Tuin bouw vergadert op 11 November in café Feestavond Dinsdag werd - door het fanfarecorps „Accordando' alhier een feest avond gegeven voor alle comité's en hen die hebben medegewerkt om den bazar schitte rend te doen slagen. De voorzitter, de heer M. Brink, wenschte allen een prettigen avond en heette allen welkom, byzonder den Zeereerw. heer Pastoor, den Edelachtbaren heer Koolman, .burgemeester van Hembroek en mevr. Kool man, wethouder Smal en mej. Smal, het ge meenteraadslid, de heer W. P. Oudejans en mej. Oudejans. De ZEerw. heer Pastoor verklaarde het en genoegen te vinden, hier te zyn. Spr. gaf zyn voile toestemming en medewerking, omdat Accordando de saamhoorigheid bevor dert Wat ziet men tegenwoordig? Thuis zyn de jonge menschen niet meer tevreden, zij willen genieten en dat voorkomt alhier Ac cordando. Buna alle jongemannen zyn er lid van en daarom gaat spr. groot op deze ver eeniging. Spr. hoopt, dat men thans na zoo'n schitterenden uitslag de vleugels zal kunnen uitspreiden en dat men de vereenlglng groot zal mogen zien worden. Spr. zal steeds de Vsttf&deriiig B. V. Landstorm Dinsdag 5 November vergaderde de afdee ling van den B. V. Landstorm in het café van den heer J. Zijp- voorxitter, de E.A. heer W van Cl verheugt er xich aantal leden ter Bulks getuigt van a-ww>w -<k— f- worden de aangekochte jjrijzen aan de beste schutters ddr Internationale Bond van Landelijke Rjjvereenigingen Met een enkel woord hebben we reeds ter loops over de Incematlotiallteit der landelyke ruitersport gesproken. Zeer duldeiyk is dit weer enkele Weken geleden tot uiting geko men toen onze ruitere de eer van ons land op zoo waardige wijze in Sleeswyk-Holstein hebben hooggehouden. Nadat het concours-hlpplque met zyn zware wedstryden voorby was heeft men alles in het werk gesteld om onze ruiters met land en volk bekend te maken. En we gelooven dat men daarin ook zeer goed geslaagd is. Door de krachtdadige medewerking van enkele groote landbouw- en veeteeltorganl- saties hebben onze landgenooten meerdere groote bedryven bezichtigd, hebben zy rU- scholen bezocht, zy hebben de groote haven stad Kiel gezien, oorlogsschepen bezichtigd en de enorme wert „Deutsche Werke", waar ojl de veelbesproken pantserkruiser A op stapel ligt, onder deskundige leiding bezocht. Het was in één woord een zeer leerzame Overzicht Afslagvereen. „Deemster, Pur snerend Omstreken” Voor het artlke, spruiten vooral, gaf de week achter ons. goede reden tot tevredenheid. De aanvoer nam steeds toe en de pryzen waren goed bevredigend. De totale aanvoer liep dan ook reeds naar de 1000 zak. Was er de voor gaande dagen een kleine inzinking merkbaar in de pryzen. dezen laataten dag herstelde dit zich volkomen. De handel had werkeiyk een willig verloop. Vrywel geheel werd de markt door onze hoofdstedeiyke koopers ge ruimd. De eerste soort spruiten liep zoo in den prys van 26 k 28 gulden per 100 kg. als mlddenprtjs. Voor een paar partijtjes extra kwaliteit werd nog tot 36 betaald. De betere tweede soort partyen liepen zoo om de 20. Als steeds gingen de afwijkende soorten voor allerlei prijzen. Voor het grove product zagen wy tot om de 20 betalen. Losse prullen moesten nog wel een veertje laten en de meeste brachten het dan ook niet verder dan 3 A 4 met een enkelen uitlooper tot 7 per 100 k g. Ook bloemkool was weer een gewild arti kel. vooral de mooie partyen. wy zagen zelfs nog tot 36 per 100 betalen. Hoewel er voor de Chineesche kool deze week weer iets meer aandacht aten den dag werd ge legd. waren de pryzen nu Juist niet erg be vredigend, namelyk van 1 tot 4.50 per 100 stuks. In den prys en aanvoer van roode en savoyekool kwam by vorige week niet veel verandering en kunnen wy dan ook wel volstaan met verwyzing naar vorig over zicht. Van de groentensoorten kwam ook ditmaal de andyvie weer heel sterk naar voren. De groote aanvoeren verhinderden evenwel niet, dat het pryzenniveau wat omhoog liep voor gewone goede partyen. De hoogste en laag ste noteeringen bleven op gellike hoogte. Als mlddenprijs zagen wy zoo 2 k 2.50 per 100 kroppen. De aanvoer van wortelen gaf niet veel verandering te zien, evenwel toonde de handel wel wat meer belangstelling, met een vaster noteerlng Voor de prima kwali teit werd tot f 14.30 betaald. Een 25 A 30 zakjes slaboonen vonden grage koopers. De gebreken, die hier meer en meer aankle ven. waren geen beletsel voor hooge prijzen. Voor dubbele zagen wy tot 5.65 per zak en voor enkele tot f 6.70 betalen. De kas- boonen noteerden tot 73 ct. per k.g. Dit be trof zoowel snij- als slaboonen. Aardappelen werden niet ruim aangebo den, wat tengevolge had. dat er gemakkeltjk plaatsing was. al waren de pryzen dan nu juist niet veel hooger. By na uitsluitend wa ren het blauwe, die voor pryzen van 2.40 tot 4 van de hand gingen. Met de uien ging het stilletjes toe. Er was blykbaar niet veel behoefte, maar de aanvoer was daarmee volmaakt in overeen stemming. De gewone uien noteerden van 2.80 tot f 3.60 en voor grove van f 3.40 tot f 3.90. Drielingen en Nep genoten weer niet veel attentie. Vooral de eerste niet. Meerdere partyen drielingen gingen voor 1.60 A 1.80. Voor Nep waren de notee ringen van 2.50 tot f 3.50. De ruime fruitaanvöeren namen nog eer toe dan af met aanvankelijk mln of meer prijzen en by gevolg stuggen handsl. Den eersten November bleek er even wel eenlge verlevendiging merkbaar, wat zich In meerdere soorten duideiyk weerspiegelde. Vooral eenige soorten handoeren als Nou veau. Poiteau. Beurre Clairgeau. Beurre Lebrun. Conference e. a. gingen nogal tn prys vooruit. Gemiddeld gingen deze soorten in prys wel zoo wat 3 A 4 per KX) k.g. vooruit. Op dien dag werd als hoogste prijs voor genoemde soorten resp. 18. f 24. f 14 lat Laboureur lie- 10 tot f 26 en Doyenne du Cornice van 24 tot 43. De boerengroenenprljs gaf nog steeds niet veel verbetering te zien. Voor goede kwaliteit liep de prys zoo van 4 tot 5.50. welke P#zen ook voor kampervenen gangbaar wa ren. De stoofperenpryien gaven ook niet veel verandering te zien. Wlnterjannen be wegen zich tusschen 2 en 5.50 Wlnter- louwtjes tusschen 4 en 7 en Gleser Wil deman tusschen 5 en 9. Van de appelen was het vooral de goudreinet. waarvoor goede animo bestond voor prljsen van f 10 tot 27 per 100 k g De Present van Enge- land kon het ditmaal niet verder brengen dan 18. Steraopels zagen wij met 15 A I 17 en Brabanteche bellefleur met f I A f 11. Keukenappels noteerden van 3 tot 10 met een gemiddelde van 7 a 8 druiven vonden by afnemende aanvoer, tegen bestaande prijzen, goed hun weg Vanaf 48 cent voor tweede soort werd tot 72 ct. per k g voor eerste soort betaald ATM Ecnif Importeur E. Oatcrm«n« «i C»‘e Handd Mij.. Amsterdam Fabrikant*: Hanbd Qh. A. (L. Dtenldarf Slooten heet allen welkom eu over dat xulk een groot vergadering was gekomen; het medeleven mei de af deeling. Met eenige toepasselijke woorden igekochte prijzen aan de beste B, C en D-klasee uitgereikt. De prijswinners werden door den voor zitter var. harte gelukgewenscht met het door hen behaalde succes, en spr. uit den wensch uit, dat een volgende maal wee» andere schutters voor het bekomen van een prijs in aanmerking komen. Uitreiking van de brevetten kon door omstandigheden niet plaats hebben. Hierna werd aan elk der aanwezige leden een gedenkboek van den Landstormdag uitgereikt, welk boek doo» dc aanwezige bestuursleden en de werken de leden dankbaar werd aanvaard. Door den voorzitter wordt mededeeling gedaan van een aan hem toegezonden cir culaire, waarin werd aangedrongen om zoo veel mogel, lezers te verwerven voor het Landstorm-biad. De plaatselijke leider, de heer P. J. Mor- sink, gaat bij de leden rond en weet 17 nieuwe abonné's voor genoemd blad te ver krijgen, wat zeer zeker een flinke aanwinst genoemd mag worden. De heer P,J. Oolders, mede ter vergade- J ring aanwezig, brengt namens de afdeeling dank aan het bestuur der gemeente voor de verleende subsidie, waardoor het mogelijk ia gewerst zulke mooie prijzen aan te schaf- ten, hetwelk door de aanwezige leden wordt ondet streept. Oei. krengt de heer Oolders zijn dank hen, die zich hedenavond alaL lezer van a opgegeven, mededeelingen tfe- edatrijden te Alk- aan het Landstormblad hebben Verder worden eenige me daan van de te houden wc2 maar en in Den Haag, welke mededeelingen door den plaatselijk leider nader zullen woiden ujtgewerkt. De -Keer Oolders bespreekt hierna het aanschaffen van een vaandel voor het ver band-Alkmaar. '"preker zou het zeer op prijs stellen, als elk der leden van iedere af deeling hiervoor een kleinigheid beschikbaar

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 15