Stadsnieuws A d vertenti ën AUTOMOBIELEN I HET IS DOELTREFFEND i FIRMA LUITING Voor den Alkmaarschen Kantonrechter ons en De Lange De Moraaz te Alkmaar waarvoor een rente van 3 vergoed wordt, ronder berekening van omrei provisie. KAMER-THERMOMETERS Garage JAC. MET - ALKMAAR Telegrafisch Weerbericht De gezamenlijke Bakkers in Alkmaar en omliggende gemeenten deelen mede dat de prijs van het melkbrood vanaf Maandag 18 November is gesteld op 13 cent per 4 26 cent per 8 ons. Officiëele berichten BLADZIJDE 1 TWEEDE BLAD 4 ZATERDAG 16 NOVEMBER 1929 Alkmaar Concertbureau Klooster Kiebert Jan Couvee Duurt nog wel vier maanden Tl CORRESPONDENTIE I I GRAHAM PAIGE Sedan 45 pers, als nieuw, model om overtollige kasgelden te storten in rekening-courant bij de Firma DE ROOTORENBRUG- MISERE 1 1 1928 f 2250.— I de van 900.— p°sch. 750.— 550.— zoowel in de eenvoudige als in de meer luxe uitvoeringen Theraometers voor Koolmaten. Minina- en Maxiaa-Thenso- ■eters. Zaïvel-ThorMoaeters. koorts-Theraoaeters enz. versn. bak. verzw. f carr. zeer f I VLEESCHHOUWERIJ en SPEKSLAGERIJ Zaadmarkt 42 - Telefoon 139 1500 850.— 700.— 600.— Door inruiling bieden wij de navolgende gebruikte automobielen ZEER BILLIJK te koop aan: N. V. Drogisterij en Chemid/tliënhandel „VRIES1A” v.h. JAN DE VRIES Zaadmarkt - ALKMAAR - Telefoon 324 'd" Sint Caecilia’. tweede Lu.trum a CITROEN 6-pers. Cond. Int. als nieuw, zeer geschikt voor verhuur BUICK Sedan 45-pers„ model 1927 FORD Sedan 2-d.. nieuw model A 1928 F- N. schitterende 2— 4-ners.. Cabriolet, type 1300 OVERLAND WHIPPET Coach, prima, model 1928 Of DSMOPILE Coach 4— 5-ner<.. model FOPD Sedan 4-d. model 1927 met dr. sp. wielen RUICK. r>rima F a 7-pers., open wagen CHFVPOI FT Syrian 4—5-pers^ type '924 f^VFPI A NT Sod"»-! 4-5-pers.. fvpe 4 Ope’ I «v.'coti'rrt vnnr vorbijijr Bovenstaande w^wens vi oon.nl, uiteer, met ele-tr. licht, selfstarter. R. I of "emont. res. banden. zrn Tfvens o»’*’*”*, ’"’hr. vrachtwagens: FORD prima 2 tons met nieuwe extra 2 v zzrvnn. 32, 6 banden res. handen FORD!IVè tons vrachtw. op luchtb. gesL voor bodedienst FORD 11^4 tons bestelwagen VAN PUTTEN OORTMEIJER - PAYGLOP SCHOUWBURG „HARMONIE” DINSDAG 19 NOVEMBER, ’8 AVONDS 8 UUR SONATENAVOND Willem Boeken DAM ZONDAG8SLUITING APOTHEKEN Barometerstand 1918, dat in de R.K. d REDACTIE. Zitting van Vrijdag 15 November I UIT HET RUKSWEGENFONDS brug Cal- LAAGSTE INSCHRLBER. -‘’t'-- d KASGKLDLEENING. Naar wtf vernemen, leende de gemeente Alkmaar wederom een bedrag van 150.000 ran de firma de Lange en de Moraaz, alhier D»** pagina gedeeltelijk gecorrigeerd terdags S uur) tot den volgenden morgen 8 uur. Te ’s-Hertogenbosch is namens de Woningbouwvereniging Mgr. ■i GROOTE KEUZE bet men tot bestuursleden herkoeen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Lunferst, deelt de beer Margadant me- Cabaret De voorzitter deelt voorts mede, dat het oertuur om belangstell'ng voor de vereeni ging te wekken, om leden te winnen, 21 No- Alrmari V.V.V. De winst van de motorraces bedroeg f 839.80 In 't Gulden Vlies vergaderde gisteravond de Alkmaarsche Verecnlglng voor Vreemde lingenverkeer „Alcmaria". Zooals als gewoonlijk, was de vergadering behalve door het bestuur, door slechts en kele leden bezocht. Na voorlezing van het verslag van de 27 October U. gehouden vergadering door den heer C. Ooms, welk verslag onder dank aan den samensteller wordt goedgekeurd, doet de voerzitter. de heer Mr. J. P. Bosman mede- deeling dat bericht van verhindering Is in gekomen van de heeren Schouten, Groot. C. H. Bosman en H. J. Stikkel. OPENING CONSULTATIEBUREAU Op Zondag 1T September a. s. zal door de Noordhoollandsche Vereeniging tot be striding van de tuberculose, officieel worden geopend bet Districts Consultatiebureau, alhier. RK Prinsen, al daar, aanbesteed het bouwen van 74 wonin gen langs de Ct>dellaan en Willem van Nas- saulaan. Laagste Inschrijver was de heer H. Hoogervorst, alhier, voor 310.000. Gevestigd sinds 1888 Op verzoek van den Lisbond Hall. Noor derkwartier. sullen de V.V.V.bureaux In den komenden winter aan belangstellenden me- dedeellng kunnen doen, wlke Ijsbanen in goede orde zijn. Men behoeft V.V.V. maar op te bellen om zulks te weten te komen Hiermede wordt iets gedaan voor de leden van V.V.V. en wordt medewerking ver leend aan een zustervereeniglng. Voorts deelt de voorzitter mede, dat het tijdschrift „Ons Nederland" zal blijven be staan, zooals op de Vrijdag te Den Haag gehouden algemeene vergadering door den uitgever, den heer Strengholt werd mede gedeeld. De Begrootlng 1930 geeft met een saldo 1929 van f 1250 een bedrag in ontvangsten aan van f 4240; uitgaven f 4150, zoodat een batig saldo verwacht wordt van f 90. Ondanks dat twee motorraces verregen den, leverden de vier motorraces een winst op van f 639.80 De heeren A. Dam. J. H. Luuferst en P. Oudt werden benoemd In de commissie tot het nazien van de rekening over 1923. De heeren Mr. J P. Bosman. Swcts en H wrB Schouten werden met resp 9, 9 en 10 stem- ciaassensluls verkeersteekens in.Nederland gereed zal zijn gekomen met haar werk dat een algeheele verandering van verkeersaanduldlngen ten gevolge zal hebben. De heer Lunferts klaagde nog over som mige maatregelen van de politie, waardoor zelfs verboden wordt een (iets tegen zijn gevel te plaatsen, terwijl elders tn de Lange- straat aan weerskanten auto's en motorfiet sen vrjj staan mogen. Lang en breed werd hierover gediscussi eerd. de voorzitter wees er op, dat het niet rechtstreeks to tde taak van V. V. V. be hoort, zich hiermede te bemoeien; spr. gaf den vraagsteller In overweging, zich rechts- streeks tot de politie te wenden. Nog werd de Z-g concurrentie van de ‘be schuitjes met kaas ter sprake gebracht. De beer Margadant merkte op, dat de ar- oende op de hoogte stellen van hetgeen tikelen kaas en beschuit toch van nerlng- dergelijke brug-vernieuwingen vast zit,doen<len betrokken worden, aoodat van ach*- Hoogste Barometerstand 790 2 mM. te Vaslö. Laagste Carlstadt. VerwachtingAanvankelijk matige tot krachtigen Oostelijke tot Noordelijken, later krimpende en afnamende wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, later opklarend, aan vankelijk regenbuien, later iets zachter Het simpele feit, dat in den loop van dit raar den restauratie-exploitant G. te Bergen met nog eenige andere automobilisten zijn voormalig motorrijtuig op den Zeeweg onder Bergen aan Zee. een standplaats gaf. wat in strijd werd geacht met de gemeente verordening, aangezien hem door B. en W. geen vergunning was verleend, gaf aanleiding tot een belangwekkende pnnctpieele straf zaak. De verdachte toch, tegen wien proces verbaal was opgemaakt en een vervotgTrlg'' ingesteld, ontkende, toen hij op a Augustus, bijgestaan door Mr. Smal als raadsman en verdediger, voor den Kantonrechter-plaats- vervanger Mr. van Loockeren Campagne terecht stond, dat bedoelde Zeeweg een openbaren weg was. vallende onde de Jurisdictie van voormeld artikel der ge meenteverordening, waarop de waarn. kantonrechter de zaak onbepaald schorste, ten einde alsnog den burgemeester als getuige te hooren. De behandeling van deze zaak werd dan heden door Mr. van Loocke ren Campagne voortgezet en burgemeester van Reenen als getuige gehoord. De burgemeester erkende dan ook grif, dat bedoelde weg het eigendom is van de N.V. Bouwexploitatie „Bergen aan Zee” en de gemeente daarop geen rechten kan 1750.— 1650.— 1100.— 900.— 550.— - f50.— *00 *rireeren alien in nrlma slaat, zijn l'*"‘ wijzers en NACHTVEILIGHEIDEDIENST Vdjjdag heeft htt Comité der Vereenl- glngen van Burgemeesters en Secretarissen in ae Kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Behagen een algemeene vergadering ge nouden m Café Central. alhier, o. m. ter bespreking van den nachtveiligheKkdienst ten plattelande. wat betreft het treffen van een regeling van den bewakingsdienst en het nut van de telefonische verbindingen. opdat het algemeen zoowel als het particulier belang, niet noodeioos vier maanden of mevr ernstige belemmeringen moet onder vinden. te worden, omdai het corps bestaat uit leden, 2.; na hun dagtaik noe tijd vinden voor de voorbereidingen van concerten. Wat de eeldmiddeien betreft, is St. Cae cilia nooit een floreerende vereeniging ge weest de aanschaffing van nieuwe muziek I en nieuwe instrumenten en het herhaaldelijk repareeren van de oude vorderde door loo pend hooge uitgaven. Aan alles komt een eind, zoo ook aan oude instrumenten, die komt hier niet veel noodig door nieuwe moeten worden ver vangen. Wat echter de muzikale prestaties aan gaat, beeft „St. Caecilia" zich een goeden naam verworven Na den heer Beekman werd achtereenvolgens gewerkt ondei lei ding van de heeren Pepping, J. Koppijn en Willi Kohier, thans dirigent van „St. Louis”. Vooral de laatste laren oogstte „St.Caecilia” op concoursen en concerten veel su^res, het geen voornamelijk te danken is aan de be kwame leiding van den eminenten dinrett. den heer P. N. Joosen uit Krommenie, die .meerdere korpsen in de Eere-afdeeling onder zijn leiding heeft. In den loop der jaren behaalde „St. Caeéilia” dat thans in volle bezetting dertig leden telt, niet minder dan 25 medailles. 3 lauwertakken en 8 per- soneele prijzen, behaald op solisten-con- coursen. Ook in het belang van de gemeenschap heeft „St. Caecilia” zich verdiensten ver worven. In samenwerking met andere mu ziekkorpsen werd voor diverse doeleinden, zooals aan „Steun voor ouden van dagen”, voor de „Drentsche Venen" enz. een bedrag van f 4.000 verzameld. Bij meetings en bede vaarten vooral was „St. Caecilia” steeds be reid haar medewerking te verleenen. Er past ons dus bij deze ae lustrum-her- denking wel een woord van dank en lof aan de jubileerende vereeniging. Op de eerste plaats aan de oprichters, den heer Rückert, die één van de grootste stuwkrachten was bij de oprichting en voorts aan den heer J. Groot, den tegenwoordigen voorzitter, die gedurende de 10 lange bestaansjaren van „St. Caecilia” veel van zijn krachten en zorgen heeft besteed, om de iubileerende vereeniging een waardige plaats te geven in de rij win haar zuster-vereengingen. Aan zijd zorgen is het voornamelijk te danken, dat „St. Caecilia” de beschikking heeft over zoo’n voortreffelijk repetitie-lokaal, als de gymnastiekzaal aan de Nieuwstraat, welke door de welwillendheid van het school bestuur aan deze vereeniging werd afgestaan. Dat „St. Caecilia” van deze feestelijke gelegenheid gebruik maakt, om door middel van een comité, dat met lijsten bij de in gezetenen circuleert, daadwerkelijke be langstelling tracht te wakken, is het recht van een jubileerende vereeniging. Voor „St. Caecilia” hopen wij, dat zij hiermee succes moge hebben en wij wekken een ieder op, om, wanneer een feestgave voor „St. Cae cilia” gevraagd wordt, hieraan royaal gevolg te geven giften kunnen o.a. worden af gedragen aan den penningmeester, den heer G. du Pau, Bergerweg 44. Moge „St. Caecilia", dat 22 November 1919 werd opgericht, bij haar jubileum concerten, welke Zondag 24 en Maand 25 November in het „Gulden Vlies" wotden gegeven, een ruime belangstelling onder vinden, niet alleen van de R. K. Volks bonden, maar van geheel Alkmaar- Op de begrootlng van het wegenfond» zijn voor verbetering van den weg VelsenAlk maar de volgende bedragen uitgetrokken: Grondaankoop f 190.000; asphaltverhar- dlng onder Heiloo 1 2000; vak Kuikensweg— Molenstreng f 80.000; vak DiepenlaanLim- men f 90.000; vak Heiloo—Alkmaar en kom Heiloo f 90 000; e noot verbetering van dtn weg Alkmaar— Nieuwendiep; Grondaankoop f 10CO0; ver- breeding weg tusschen Schoorldam en Jacob -1 f 80.000. aanleg rijwielpaden f 30.000; maken van een rolbasculebrug te Den Helder f 39000; verbetering vaste brug- gen f 65000; vernieuwing brug over Hel de, dat met het plaatsen van rlchtingsborden I dersch Kanaal f 40.000; verbetering weg be- een afwachtende houding wordt aangeno- bouwde kom Den Heldi-r f 25300; bijkomen- men, tot de commissie voor normalisatie van de voorzieningen f 10.000. Op de begroeting van het Wegenfonds zijn voor verbetering van den Rijksweg Alk maarNieuwediep de volgende bedragen uitgetrokken: Klinkerbestrating bij brug no. 74, f 495; wegvak Jacob Klaassen-sluis t Zand f 36.970.16; bestating tusschen De Kooi en Den Helder f 3376.32; basculebrug te Den Helder t 53.317 88; aankoop van klinkers f 17.575.40, wijzigen verharding onder lantsoog f 12.286.66. SEN ONNOOZELE MUIS MET EEN FLINKE JURIDISCHE STAART vember as. een cabaretavond organiseert voor leden ftbt hunne huisgenootende beste cabaret-artlsten uit Amsterdam zijn voor dezen avond geëngageerd. 8pr. vraagt zich af, waarom het ledental niet stijgende is In verhouding met het succes, dat V.V.V. te boeken heeft. Het vreemdelingenverkeer is in het voorbije jazr vooral op de Vrijdagen verbijsterend geweest, dit is aldus spr. geen overdreven aanduiding, 't was zelfs noodig dat de po litie op de kastSmarkt regeelend moest op treden. Toch gaat het ledental achteruit; bij wijze van proef wordt daarom dezecabaretavond georganiseerdspr. hoopt, dat de zaal te klein zal blijken te zjjn en dat het aantal leden er door zal stijgen. Feestelijke herdenking op 34 en 25 November a.s. 't Was in het iaar 1918, dat in de R.K. Volksbond een commissie werd benoemd 'er voorbereiding van de plannen tot op richting van een arbeiders-muziekcorps als onderafdeeling van den Volksbond. To' leden dezer commissie werden be noemd de heeren H. Rückert, I. Groot en A. Bernards een 'aar lang werd door deze commissie in'ensie* gewerkt, door her doen circuleeren van inteekenlijs'en in de stad. enz. Dat de heeren geen lichte taak op zich ge- 1 nomen hadden, bleek wel aan he' einde van 1 hun actie, 'oen de ingezamelde gelden nog nier vo doende waren om een geheel nieuw corps op te nch'en met geheel nieuwe instrumenten men besloot daarom tot aankoop van 'weedehands-instrumenren. Tot eerste directeur van Sint Caecilia werd benoemA de heer Joh. Beekman uit Bergen. Onderdiens leiding werkte he' corps zich spoedig dermate 00 dat het zich kon meten met andere plaatselijke muziekkorp- Op a. z. Zondag 17 November zal apotheek van den heer Dr. Hartong Ark, Langestraat 1. geopend zijn; de andere apotheken zijn gesloten van ZaZterdagavond 9 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week des nachts geopena. De andere apotheken zijn, behalve des Zondags en op feestdagen, ook gesloten op de aan neringdoenden niet gesproken kan I worden; het bezoek van café’s, lunchrooms e.d. worden door dit aardig gebruik niet ver minderd. Onder dank sloot de voorzitter hierna de vergadering. Het applaus, waarmede de interpellatie van den neer Wcldendorp. op de 24 «te October jd. gehouden raadsvergadering door onze vroede vaderen verwelkomd werd bewees wel de groote belangstelling, welke er voor de Rootorenbrug-kwestie bestond De belangstelling is er niet minder op ge worden. Integendeel, zij is steeds noeiende. In zijn interpellatie wees de heer Wolden dorp op den abnormaal Langen duur dezer werkzaamheden en stelde hij de voor B en W. penibele vraag, wanneer de oplevering van dit werk kon worden tegemoet gezien. Het jonge raadslid wees op de aanzienlijke belemmering van bet verkeer en op het ongerief, dat de bewonen van de Bierkade, vooral de neringdoenden, hiervan onder vinden, alsook de arbeiders, die ur de om geving van den Schermerweg werken. Spr. twijfelde aan den doelmatigen opzet van het werk en meende de oorzaak hie-van te moeten wijten, aan de niet genoegzame bekendheid van Publieke Werken met den omvang dezer werkzaamheden. Zijn ver moeden, edat men dit jaar niet met den brue 'gereed zou komen, bhjkt thans juist, on danks het dooi wethouder Leesberg uit gesproken vordeel van B. en W.. dat de oplevering voor 1 December verwacht kon worden. Even juist was de ein d-conciusie van den heer Woldendorp, dat men gerust vier maanden met den afbraak van deze brug had kunnen beginnen. Ook wij zijn wat al te optimistisch ge weest, toen wij twee maanden geleden op dezen plaats schreven, dat de Rootorenbrug- misère niet al te zwaar moest worden opge vat. Wij namen toen eens poolshoogte van den stand der werkzaamheden, die. zooals iedere buitenstaander, die daai eens een kijkje gaat nemen, zou gezegd hebben. snel vorderen. In ons optimisme én om de omwonende wat moed in te storten. waagden wij ons toen aan de voorspelling, dat de Rootorenbrug binnen 2 maanden gereed zou komen. De Rootorenbrug- misère schreven wij toen, heeft haar langsten tijd geduurd. Het schijnt echter, dat men juist opdracht gever of aannemer van een dergelijk werk moet zijn, om met succes een orófetie te kunnen Uitspreken. Bij geruchte vernamen wij dezer dagen dat het wel Januari kon worden, voo. de bovenbouw van den'brug want daar is eigenlijk het wachten op zou worden afgcleverd. Op geruchten kan een krantenman echter niet afgaan en wij togen erop uit, -om nadere informaties in te winnen. Ditmaal echter putten wij onze besl.st aanneembare gegevens niet uit dezelfde bron, die ons twee maanden geleden onze helaas niet uitgekomen voorspelling, deed uitspreken. Uit de beste bron vernemen wij thans namelijk, dat het niet 1 December, óók niet Januari, doch op rijn vroegst and Februari 1930 zal worden, voor de bovenbouw vaa dezen drukken verkeersbrug zal worden af geleverd. De fa. Klinkenberg verlangde zooals uit het antwoord van wethouder Leesberg top de interpellatie-Woldendorp, bleek 6 maanden na de gunning, waardoor het werk, bij normaal verloop, 1 December gereed zou komen. Er werd door wethouder Leesberg, zoo terloops nog gesproken over moeilijkheden, die zich met den bovenbouw voordeden. B. en W. zoo heette het waren bij de uitvoering van het Raadsbesluit echter geplaatst voor ovei macht, zij konden geen behoorlijke aanbieding krijgen, waarbij het werk op den gestelden tijd gereed zou zijn en zij moesten dus een anderen kant op De fa. Klinkenberg te Wormerveer was niet de laagste inschrijfster, aldus wethou der Leesberg, maar de laagste, die goed was. Wij vernemen echter, dat de laagste in schrijver, die bovendien ingezetene dezer gemeente *was, niet eens de gelegenheid ge boden werd, zijn plan, dat weliswaar een lichtere constructie inhield, hetgeen echter voor wijziging vatbaar was. bij gemeente werken, nader te ontvouwen. Waarom kon dezen inschrijver ,die goed voor zijn taak berekend bleek, het werk niet gegund worden, waardoor het werk ten eerste in Alkmaar bleef en ten tweede op tijd opge leverd had kunnen worden? Door het lange wachten op de gunning had de aanneemster te Wormerveer reeds een ander werk aangenomen, zoodat zij, toen haar de bovenbouw van den Rootoren brug opgedragen werd, B. en W. moest mededeelen, dat zil voor het gevoteerde be drag, niet meer accoord ken gaan met den gestelden tijd van oplevering. Wel kon het werk klaar komen, wanneer de1 raming mocht overschreden wordem. Vandaar die moeilijkheden van wethouder Leesberg. Te bevoegder .plaatse vernamen wij, dat met den bouw van de constructie, die onder normale omstandigheden. 5 i 6 maanden vordert, pas 3 weken geleden begonnen is. Wanneer dus met den meesten spoed ge werkt wordt, mag worden verwacht, dat we op tijn vrotfst over 4 maanden uit det Rootorenbrug misère verlost zullen worden. Wij kunnen moeilijk gelooven, dat de wet houder met ai deze moeilijkheden op de hoogte was, toen hij den heer Woldendorp het antwoord op zijn interpellatie gaf. Even min kunnen wij aannemen, dat Gemeente werken »e< op de hoogte was van den langen duur der werkzaamheden die het maken van dezen nieuwen verkeersweg vorderden. Zoowel in het belang van het Landvel keer, als in het belang van de omwonenden, was het zaak geweest, dat deze brug in een mini- mum-tijd vernieuwd werd. Had eenpontje of bootje niet prachtig tegemoet kunnen komen aan de eischen»wan het voetgangers verkeer BierkadeZeglis In haar vergadering van 7 Maart van dit jaar besloot de Raad tot het werk, 38 Mei werd de brug voor alle verkeer afgesloten en alles wijst erop. Jat niet vóór Jen ver jaardag van genoemd raadsbesluit, de weer voor alie sterkeer zal worden openge steld. Of dan de Rootorenbrug-misère ten einde zal zijn de stuk «ereJen St. Anna- straat, St. Annabrug en Zaadmarktsche stoepen mogen hier het antwoord op geven. Een menseb is nooit te oud om te leeren; er staan nog een paar werken op de nomi natie, n.L de twee bruggen bij oen Acajns- to ren. Laten wij dit artikel besluiten met den wensch, dat Gemeentewerken zien vooraf voldoende aan 1 W. v. E. Ie E. Vóór ingezonden stukken, die betrekking hebben op in andere bladen behandelde kwestie», kunnen wij geen plaatsruimte afslaan. DE VOORBEREIDENDE WERKZAAM HEDEN BEGONNEN Gisteravond bad in het „Gulden Vlies’ de eerste vergadering plaats ven belangstellen den bij de viering van het feeat, dat de Pa ters Dominicanen te Alkmaar in 1930 zullen vieren. Pastoor C. MieklinghoU opende de verga dering met gebed, en sprak zijn welkom uit aan de aanwezigen. Daarna zette ZE. bet doel van de vergadering uiteen. In 1630 volgen» andere archief-slukken reeds in 1639 kwam pater Hermanni als eerste Dominicaan na de Reformatie te Alk maar. om in het geheim de zielzorg van de Katholieken in de moeilijke dagen van ge loofsvervolging waar te nemen, en sindsdien zim de Dominicanen, tot 00 heden toe onaf gebroken te Alkmaar werkzaam geweest. Nu naderen we 1930. Hst derde eeuwfeest mag niet onopge merkt voorbijgaan. Velen zijn bier samenge- roepen om een comité te vormen, dat de lei ding der feestelijkheden op zich zsl nemen. Z E. dsnkte alle aanwezigen, inzonderheid den H.E. Heer Deken Rengs, voor de be reidwilligheid. waarmede aan zi’n oproep gehoor was gegeven. De genoodigden zijn verzocht als vertegenwoordigers van alle corporaties der H. Dominicus-parochie en van de verschillende wijken der parochie. Mocht een of andere corporatie ongewild voorbijgegaan zijn, dan kan daarvan nog een vertegenwoordiger worden aangekocht. Het Kerkbestuur neemt de leiding. Bij een feest als dit is de H E. Deken de aangewezen persoon voor bet voorzitter schap, dien door spr. verzocht werd, den voorzittershamer over te nemen. De H.E.< Deken verklaarde dit ambt volgaarne te aanvaarden, welk antwoord met een warm en dankbear applaus otnvangen werd. Vervolgens ontwikkelde Pastoor Mickling- hoff de plannen. Wie kritisch is aangelegd in Alkmaar is dit niet in hooge mate (gelachl heeft reeds lang den betreurenswaardgen toe stand van het hoogaltaar bemerkt. Vele pi nakels en torentjee zijn afgebrokkeld, de resteerende stukken worden met ijzerdraad jes bijeengehouden, voor den koster is het haast levensgevaarlijk, de kaarsen aan te steken. Het eerste plan is: de kerk te voor zien van een nieuw en waardig hoogaltaar. Vervolgens zullen eenige werk-comité’s gevormd worden. Zoo zal o.a. het comité voor geldinzame ling bestaan uit enkele dames onder leiding van Pater Ligthart. De heer Vok Keijsper, die zijn organisa torisch talent reeds meermalen getoond heeft, zal met pater Frehe de leiding der feestviering op zeih nemen. De hoofdleiding van deze en andere te vormen comité's zal berusten bij een uitvoe rend comité, waarin, behalve de Kerkmees ters. ook de dames Kuijper-Kösters, Wanna en De Winter en de heeren v. d. We ijst en Vok Keijsper zitting zullen nemen. Algemeen Penningmeester is de heer Van Dijk, algemeen secretaris de heer v. d. Wenst, bijgestaan door de dames Wanna en De Winter. Vragen naar de sympathie van Katholiek Alkmaar met deze feestviering is onnoodig. De langdurige en innige band, in de donker ste dagen'tusschen de Dominicanerorde en Alkmaar'» Katholieken gelegd, de vele gees telijke voordeelen tot op dezen dag voort vloeiende uit dat innig-verbonden-zijn stemt ieder tot dankbaarheid en zal ook het sla gen van dit Derde Eeuwfeest verzekeren. Bn de thans volgende rondvraag verze kerde de H.E. Heer Deken in een geestig woord nogmaals zijn sympathie. De Dominicaansche geest van kloosterlij ke gehoorzaamheid heeft aanstekelijk ge werkt en hem evenals alle aanwezigen bereid doen zijn, op het eerste verzoek van Pastoor Micklinghoff zitting te nemen in het comité, ook al uit dankbaarheid voor de krachtdadige medewerking, door de Do minicanen betoond bij het 5de Eeuwfeest van Alkmaar» H. Bloedmirakel. Voorts werd re nog van gedachten gewis seld over verdere feestplannen, zoowel wat een kerkelijke als buiten-kerkelijke feest viering betreft. Er zal een Triduuln gehouden worden met Pontificale H. Mis als hoogtepunt, waarvoor Mgr. Aengenent reeds toezegging deed. Er zullen, wetenschappelijke avonden zijn, waarop door Dominicaansche geleerden en kunstenaars de arbeid der Dominicanerorde voro wetenschap en kunst cal urorden uit eengezet. Er zal een sjseciale ^issie-avond zijn, een tentoonstelling van Dominicaan sche en parochiéele curiosa, en nog meer, wat dti leest zal stempelen tol iets waar digs en buitengewoon. Besloten werd tenslotte, deze concepten tot rijpere ontwikkeling te laten komen, om schreven voorstellen in te dienen bii het 'uitvoreend comité, waarna over een dag of veertien opnieuw vergaderd zal worden. <an verder uit te palen, wat er gebeuren moet. Pastoor Micklinghoff sloot na een kort dankwoord de vergadering met gebed. Het uitvoerend comité bleef hierna nog eenige oogenblikken bijeen om de plannen voor bet hoogaltaar nog wat nader onder oogen te zien. Binnen enkele dagen hopen wij de voor- loopige lijst van comité-ledeo te kunnen pu- bliceeren. Burgemeester en Wethouder» ran Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van onderwtjaer aan de Gemeenteschool no. 1 (hoofd de heer J -A. Zwarteveen), 6-klas- sige opleidingsschool voor gymnasiaal, mid delbaar, handels- en uitgebreid lager on derwijs. Salaris volgens Rijksrepeling (le klasse). Het bezit van bevoegdheid voor handen arbeid en/ot voer lichamelijke 'oefening, dan wel het met vrucht doorioopen hebben van een «ppllcatiecuraus strekt tot aanbeveling Geen bezoek dan na oproeping. Solllcltatlestukken (adres op zegel van f OJO) in te zenden aan het Gemeentebe stuur voor 1 December m., Overlegging van getulgzchrtftjen) van ze delijk gedrag kan voorshands achterwege blijven. Alkmaar 15 November 1939. Burgemeester en Weth. voornoemd. WENDELAAR. Burgemeester. R. VEENDORP, loco-secretarls. SCHAAK- en TRIC TRAC-BORDEN, HALMA, MENSCH ERGER 11 NIET. QUARTET EN ANDEBE SPELLEN. 1 den weg te doen afsluiten, wat dan ook a ejens in naam is geschied. Door de gemeente sggeen enkelen stap gedaan om den weg in e endom te verkrijgen en zij komt als jemeentelijk eigendom niet voor op den legger der gemeente. Niettemin meende Mr. Brues Tack, ambtenaar van het O.M., hoewel volkomen toegevend, dat deze zaak vermoedelijk wel in de hoogste instantie zal moeten worden uitgemaakt, dat voor het ten Laste gelegde feit, veroordeeling zou kunnen volgen. Hij grondde deze opvatting voornamelijk op de omstandigheid, dat de politie, belast met de handhaving der openbare orde en veiligheid, bevoegd is ook op deze particu lieren weg, die toch nager. cg geheel ten dienste is gesteld van het publiek, politioneel toezicht uit te oefenen, evenals zij dit b.v. doet in café’s en andere particuliere in- richtingen, die toch pok niet geacht kunnen worden te behooren tot. gemeentelijk eigen dom. Op deze en nog eenige andere juridische gronden vorderde spreker schuldigverkla ring en veroordeeling tot ƒ4. boete of 4 dagen. Mr. Smal beriep zich in zijn pleidooi op de duidelijke verklaring van den burge meester en de feitelijke omstandigheden, die alle aanduiden het recht van de maat schappij naar willekeur over dien weg te beschikken. Ook wordt, naar spreker is medegedeeld, de weg jaarlijks ten overstaan van den notaris formeel afgesloten. Voort» wees pleiter op het aangebrachte verbods bord, overeenkomstig artikel 461 wetb. v. strafrecht, terwijl vrachtauto’s en auto's die plaats bieden voor meer dan 8 personen, dezen weg niet mogen berijden. Het staat uit alles vast, dat de overheid over dezen weg geen recht kan en wil doen gelden. Pleiter was dus de meening toegedaan datzijn cliënt van rechtsvervolging zou moeten worden ontslagen. Na eenig juridisch debat tusschen ambtenaren en verdediger, be paalde de waarn. kantonrechter in deze en ook in de volgende zaken contra J. eq P. K., C. W. en C. A. B. tegen ieder eveneens veroordeeling tot f 4 boete of 4 dagen, gelijk was gerequireerd.de uitspraak op Vrijdag doen gelden. De eigenares heeft het rechtzg November. 1 733.8 m.M. te SONATEN-AVOND De heeren Willem Boeken, violist te Am sterdam, en Jan Couvée, pianist alhier, zul len Dlmdag a. s. in de Harmonie, een so- jsen. Dit verdient des te meer gewaardeerd naten-avond geven. Het programma bevat werken van Handel, I die César Franck, Schubert, enz. Wat Couvée als pianist beteekent, is vol doende alhier bekend. Van den violist kunnen we mededeelen. dat hü een leerling is van den bekenden violist Alexander Schmuller, en met veel succes in Dultschland, a. o. te Dortmund, als solist optrad, dag 21 November 17 en Donder- DZlHo-t Een sonaten-avond 1 voor, alzoo mogen we voor dit concert veel belangstelling verwacht. (Vtoot) (Plan») Kaarten verkrijgbaar A 9« cent (alles inbegrepen) bij KLOOSTER A KIEBERT K. TER BURG. Voorhanden: ROLPENS, HOOFDKAAS, extra fijne ROOKWORST. STUKJES PEKELVLEESCH, vanaf 1 Kilo. Levering van uitsluitend 1ste kwaliteit RUND-, KALFS- en VARKENSVLEESCH tegen «eer concurreerende prijzen. BELEEFD AANBEVELEND:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 14